Koudekerkse raadsleden wantrouwen Hazerswoude Leimuiden zoekt compromis voor uitbouw garagebedrijf „Zonder medewerking van de ouders kan de school niet meer draaien" Fusie van ziekenhuizen zonder tussenkomst makelaar dagpuzzel LEIDEN OMGEVING EetdócSoivuvnt WOENSDAG 1 MAART 1989 PAGINA 16 Hl L Bewoner Larikslaan klaagt over sporthal LEIMUIDEN Een sportzaal die zon wegneemt en niet past in de buurt, alsmede een toename van geluidshinder. Daardoor is de waarde van de woning van de heer J. Velthuis gedaald. De bewoner van de Larikslaan maakte de commissie ruimtelijke or dening maandagavond duidelijk dat er in Leimuiden tenminste één persoon huist, die een tegenstander is van het nieuw te bou wen Spant. „Ik heb het gevoel dat ik in de Sportsteeg woon, in plaats van op de Larikslaan". Sinds de aanbouw van de Vijver- zaal aan het oude Spant, bleek de heer Veltkamp al danig van zijn zon beroofd. Nu hem bleek dat de komende sporthal zelfs een hoogte bereikt van «cht meter, voorzag hij nog langere scha- duwperioden. Niet alleen een verminderd aantal uren zonne schijn, maar ook een verdere toename van geluidsoverlast, zal in de toekomst zijn woongenot doen afnemen. Hij taxeert de waar dedaling van zijn woning op 25.000 gulden. Burgemeester Boelen vertelde de bewoner van de Larikslaan dat voor een eventuele geleden financiële schade via een procedure genoegdoening aan de gemeente gevraagd kan worden. De leden van de commissie ruimtelijke ordening hebben gisteravond in een besloten zitting advies gegeven over deze zaak aan het college. Parkeren in Oud Ade ALKEMADE De gemeente raad van Alkemade ging gis teravond unaniem akkoord met de aanleg van vijftien par keerplaatsen in Oud Ade. Hiermee is in totaal 55.000 gul den gemoeid. Het plan behelst de aanleg van elf parkeerha vens aan de Vrouw Venneweg en vier langsparkeervakken aan de Abdij van Rijnsbur- glaan. Vanwege de beperkte ruimte aan die laan zijn par keerhavens daar niet mogelijk. De glasbak wordt gehand haafd op een tegelplateau dat aan weerszijde wordt begrensd door een plantvak. Supermarkt wil uitbreiden in Oude Wetering ALKEMADE Een uitbreiding van de supermarkt Digros in Oude Wetering mag niet ten koste gaan van de geplande vijf honderd vierkante meter extra bewinkeling. Dat eiste maandag avond CDA-fractievoorzitter N. Bakker. Hij meende dat de su permarkt tevens voor compensatie moet zorgen als de uitbrei ding parkeerplaatsen kost. Er is een bouwvergunning aange vraagd voor een uitbreiding aan de voorzijde van de winkel door het aanbrengen van verspringende hoeken. De uitbreiding moet ten goede komen aan bredere looppaden, een royalere op stelling van de koopwaar en een centraal gelegen ingang en zal ten koste gaan van de parkeergelegenheid aan de voorzijde van de supermarkt. Het CDA liet gisteravond weten dat de eventue le toestemming voor een uitbreiding van de Digros een zaak is voor de gehele gemeenteraad en niet voor het college alleen. Namens de PvdA wilde F. Hoogenboom van het college weten of Alkemade-oost zo langzamerhand niet bomvol zit met win kels. Hierbij doelde hij op het zogenoemde „derde winkelcen trum" in en nabij het voormalige Dagmarktcomplex aan het Noordeinde in Roelofarendsveen. Burgemeester Meerburg ver zekerde hem dat het aantal en de soort winkels nauwlettend in de gaten wordt gehouden. „HAAST MAKEN MET ZWEMBAD, ANDERS ZIJN ZE ONS VOOR" KOUDEKERK AAN DEN RIJN Als Koudekerk niet snel het onderzoek over de toekomst van het Willem Alexanderbad be spreekt, kan de gemeente wel eens naast het net vis sen. Buurgemeente Ha zerswoude heeft immers ook zojuist 75 mille uitge trokken voor een soortge lijk onderzoek. De kans zit er in dat, als Hazers woude op korte termijn m^t eigen plannen komt, er voor Koudekerk hele maal geen zwembad meer inzit. Haast is dus gebo den, maar het Koude kerkse rapport laat nog steeds op zich wachten. „Waarom maakt Hazerswoude zo'n haast met dat onderzoek. Ik vertrouw ze voor geen cent", zo reageerde de VVD-er C. de Jong maandagavond in de vergadering van de com missie welzijn, onderwijs en milieu. De fractievoorzitter van de liberalen was zeer ge belgd over het feit dat de raadsleden het gewraakte rap port van onderzoeksbureau De Vries en Partners nog steeds niet te zien hebben gekregen. Een speciale werkgroep, be staande uit vertegenwoordi gers van De Ridderhof en het college, heeft het rapport al wel gelezen en besproken. Aan de hand van die besprekingen zijn steeds veranderingen aan gebracht. Volgens wethouder M. Vorenkamp zijn er nogal wat problemen ontstaan, waardoor de behandeling van het onderzoek is vertraagd. De leden van de commissie welzijn vonden het gister avond echter welletjes. Ze wil den dan ook geen beslissingen nemen over reparaties in het zwembad. Eerst moet het rap port maar eens op tafel ko men, dan kan er een behoorlij ke afweging worden gemaakt. Aan de hand van het gister avond gepubliceerde jaarver slag van het zwembad konden er alleen wat kleine repara- tietjes geregeld worden. Beslo ten werd om de bassintrappen be te drag van 12 mille. Langer wachten hiermee zou onver antwoord zijn. Ook de gewen ste brancard voor eventuele ongelukken mag aangeschaft worden, evenals wat spelmate riaal. Al deze dingen kunnen eventueel meegenomen wor den naar een nieuw zwembad. Naast bedrijfsleidster D. Vonk wordt een assistent aangesteld, evenals een extra-zwembad- medewerker. Uit het jaarverslag valt een te rugloop van het aantal bezoe kers af te lezen, een tendens die voor alle openluchtbaden geldt. Ruim drieduizend zwemmers minder werden er in 1988 geteld. Het bad sloot vanuit bezuinigingsoogpunt twee weken eerder dan nor maal. Daarna heeft de zon nog voor een warme periode ge zorgd, maar daar had het zwembad toen niets meer aan. Op 30 april gaat het zwembad gewoon open voor publiek. Er zal dan volgens wethouder Vo renkamp veilig kunnen wor den gezwommen. De commis sie welzijn kreeg van Voren kamp de toezegging dat het college zal proberen nog voor de eerstvolgende raadsverga dering het onderzoeksrapport aan de orde te stellen. Garantieprijs oude metalen NIEUWVEEN Er komt een garantieregeling voor het ophalen van oude me talen in Nieuwveen. Hier over waren de commissie leden welzijn het maan dagavond eens. Over de hoogte van de garantie prijs was tussen de fracties Gemeentebelangen en CDA enige verdeeldheid. Al jaren worden behalve oud papier ook oude metalen door de muziekvereniging Crescen do opgehaald. Met ingang van 1 januari van dit jaar kan de vereniging in aanmerking ko men voor een aanvullend be drag dat de gemeente haar verstrekt indien de prijs die zij voor de metelen krijgt, lager is dan een aantal centen per kilo. Gemeentebelangen wilde niet verder gaan dan het vaststel len van een garantieprijs van zeven cent per kilo, vergelijk baar met de garantie voor oud papier. De heer Tesselaar (GB) uitte zijn bezwaren over het ophalen van diepvriezers en koelkasten. Tesselaar: „Er wordt niet zachtzinnig mee om gesprongen. Ze kunnen ge makkelijk gaan lekken met een aantasting van het milieu als gevolg. Het ophalen hier van is een duidelijke taak voor de gemeente". De CDA-fractie vond dat er wel wat verschil mag zijn met de garantieprijs van het oud papier. In vergelijking met het oud papier geven de oude me talen veel volume en weinig gewicht. Zij stelden een garan tieprijs van negen tien cent per kilo voor. Tot een beslis sing kwam het niet: het advies van de beide fracties zal wor den voorgelegd aan het colle ge Vleugel voor Mispagekoor NIEUWVEEN De commis sie Welzijn besloot maandag avond het Mispagekoor een subsidie van 3500 gulden toe te kennen voor de aanschaf van een kleine vleugel. Daar het Mispagekoor een toe nemende belangstelling geniet, is het voor het houden van concerten aangewezen op sportzaal De Ringkant. „Ook omdat de kwaliteit van het koor hoog is, is een vleugel te verkiezen boven een piano", aldus voorzitter van het Mis pagekoor, mevrouw M. van der Kley. „Bovendien zijn de onderhoudskosten van een vleugel te verwaarlozen". Afgelopen oktober eindigde het koor tijdens het internatio naal Concorus Werkendam als derde. Van de Nederlandse koren werd het eerste. De commissieleden stemden una niem in met de toekenning van een subsidie van 3500 gul den. Mevrouw J. G. Soedé sprak hierbij de hoop uit dat ook de gemeente Zevenhoven, aan wie het koor tevens subsi die heeft aangevraagd, dit zal doen. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. LEIMUIDEN Mevrouw Zweegman, eigenaresse van een tuinderij in Leimuiden, bleek maandagavond grote moeite te hebben met een uit breiding van het autobedrijf van J. van Tol. Door een ver groting van de bedrijfshal van haar buurman voorziet zij een vernietiging van al haar geda ne investeringen. Een meer derheid van de politieke par tijen (CDA, Leimuiden 2000) deelde haar bezwaren en stel de voor een compromis te zoe ken voor de bedrijfsvoerders, beiden gevestigd aan de Bil- derdam. De heer Egbers, woordvoerder Van Tol, verklaarde in de commissie ruimtelijke ordening dat een vergroting van het autobedrijf noodzake lijk geworden was, vanwege de eisen die de Arbeidsinspec tie had gesteld. Dientengevol ge moest er een kantine ko men en extra kantoorruimte. Vanwege de woonsituatie van de heer Van Tol, was er geen mogelijkheid de vestiging te verhuizen, zodat gekozen was voor een aanbouw aan het be staande bedrijf, aldus Egbers. Hij benadrukte dat de Wel standcommissie, een bestuur sorgaan dat het uiterlijk van gebouwen beoordeelt, de toe komstige plannen had goedge keurd. Mevrouw Zweegman voorzag echter dat haar ge wassen in de toekomst grote schade zouden ondervinden. Ook vreesde zij dat de auto's die nu nog op het te bebouwen terrein geparkeerd staan, moeten uitwijken richting haar tuinderij. Zij denkt daar door nog meer gedupeerd te worden. Zweegman adviseer de de heer Van Tol alsnog naar een ander terrein uit te wijken. „De locatie daar is veel te klein, het bedrijf zit aan alle kanten vast", aldus de. eigenaresse van de tuinderij. De heer Kea (CDA) probeerde beide partijen tot elkaar te brengen. „De heer Van Tol moet nu eenmaal aan de wet voldoen. Die aanbouw moet er komen. Echter, alle begrip Zweegman. Misschien is hét mogelijk de komende uitbreiding verder van het terrein van mevrouw te plaatsen". De meerderheid van de leden van de commis sie kon zich vinden in dit ad vies. Burgemeester Boelen no digde de twee partijen hierop uit nog een keer met het colle ge te komen praten. Alkemade mist rentewinst door traagheid ALKEMADE Namens het CDA tekende het raadslid J. Kret in de raadsvergadering van maandagavond bezwaar aan tegen de vijf jaar te late ge meentelijke overname van rio leringswerken in het woon- wijkje „De Barg" in Roelof arendsveen. Hierdoor zou de gemeente zonder nader ingrij pen ongeveer zesduizend gul den aan rente derven. Kret vond dat de gemeente Alkema de in deze kwestie de partij is die op deze rente de meeste aanspraak mag maken. Wet houder Beelen gaf de CDA'er openlijk gelijk en zou alsnog proberen de zaak in het voor deel van Alkemade af te han delen. In een in 1983 gesloten overeenkomst tussen de ge meente en de projectontwikke laar over het bouw- en woon- rijp maken van De Barg stond, dat het openbare deel van het bouwplan, alsmede de daarin aanwezige rioleringswerken gratis aan de gemeente zouden worden overgedragen na vol tooiing van het bouwplan. Voor de afkoop van wegen en rioleringswerken zou 25.500 gulden aan de gemeente wor den betaald. Omdat de zaak nu na ruim vijf jaar nog steeds niet is afgewikkeld, heeft de verko pende partij een forse rente- winst. Kret vond dat die winst de gemeente toekwam. Subsidie voor Kaagse kerk De gemeenteraad van Alkemade ging maandagavond una niem akkoord met een bijdrage van 2600 gulden in de reno- vatiekosten van het kerkgebouw van de Hervormde gemeen te in de Kaag. De toegezegde subsidie komt neer op acht procent van de renovatiekosten van afgerond 32.000 gulden. De renovatie behelst een opknapbeurt van de buitenkant van het kerkgebouw, enig metsel- en voegwerk aan de pastorie en de vernieuwing van het torenuurwerk. Het college zal de kerkvoogden van de Hervormde Gemeente in de Kaag nog wijzen op de mogelijkheid van extra subsidie via het provinci ale Anjerfonds. FOTO: WIM VAN NOORT STICHTING KATHOLIEKE SCHOLEN ZOETERWOUDE BESTAAT 25 JAAR ZOETERWOUDE De Stich ting Katholieke Scholen Zoe- terwoude bestaat komende vrijdag 25 jaar. Gedurende een kwart eeuw hebben vrijwilli gers zich ingezet om het ka tholiek onderwijs te bevorde ren. „Noem ons maar goedwil lende vrijwilligers die de ver antwoordelijkheid hebben over miljoenen guldens", aldus Leo van der Ham, sedert no vember '87 voorzitter van de stichting. Het woord 'vrijwilli gers' komt overigens diverse malen ter sprake, het is een bekend fenomeen binnen het bijzonder onderwijs. Een zil veren jubileum is een moment om even bij stil te staan. Van zelfsprekend is er ook feest voor de jeugd. Voorts laat de heer Van der Ham kritische geluiden horen als het gaat om het onderwijsbeleid van minis ter Deetman. Van der Ham meent dat on derwijs van een bepaalde, in dit geval dus de katholieke, signatuur van groot belang is. „Keuze van onderwijs is een goede zaak. Identiteit, een stukje herkenbaarheid, sfeer bepaling en noem maar op hebben grote waarde. Bij het aannamebeleid van personeel is ons uitgangspunt dat de team- en direktieleden de ka tholieke identiteit nastreven. Dat standpunt moet voor het teamlid acceptabel zijn. Let wel, iedereen is welkom op onze scholen maar wij verloo chenen de identiteit zeker niet", zo stelt Van der Ham. De stichting heeft de verant- Het bestuur van de Zoeterwoudse stichting. woording over twee scholen. De Westwoudschool aan de Veldzichtstraat en de Klaver- weideschool aan de Westeind- seweg. Uitgangspunt van de stichting is om de twee scholen levensvatbaar te houden. „In de wijk Westwout is het aan bod van kinderen nu niet zo groot. Als straks de nieuwe wijk Vogelweide tot ontwikke ling komt zal het kindertal naar verwachting toenemen. Hoewel die wijk gunstiger ge situeerd zal zijn voor de Kla- verweideschool is het onze taak beide scholen optimaal te laten functioneren" Of dat ook inderdaad zal luk ken, hangt mede af van het onderwijsbeleid van minister Deetman. Van der Ham: „Dat is een zorgelijke ontwikkeling. Door de formatieregeling is een verknipt gebeuren ont staan. Klassen hebben soms te maken met 2 of 3 leerkrach ten. Voor de continuïteit van het onderwijs is dat geen goe de zaak. Zeker voor de jongste kinderen in de onderbouw is de herkenbaarheid van één onderwijzeres van groot be lang. Het eindpunt is bereikt. Nog meer bezuinigingen zijn volstrekt onmogelijk. Dan loopt het echt fout. Prima dat er kritisch gekeken wordt, maar de rek is er nu uit. Neem nu de integratie van kleuter en lager onderwijs. Dat is op zich een prima gedachte ge weest. De filosofie is dus goed FOTO: HENK VAN OEN ENOE maar door al die bezuinigingen wordt het vrijwel onmogelijk het beleid dat aqhter de inte gratie zat echt tot uitvoering te brengen". Gedurende 25 jaar heeft de stichting heel wat betekend voor Zoeterwoude-dorp. Bouw van scholen (Sjaloomschool, Zonnegaarde, allerlei noodlo- kalen, Hummelhof, gymnas tiekzaal aan de Schenkelweg, Klaverweideschool), de inte gratie tot basisscholen, het hele democratiseringsgebeuren (nieuwe bestuursvorm, werk groepen, commissies, statuten, medezeggenschapsraad enz.) en niet te vergeten de fusie tussen Aloysius- en Sjaloom school tot de huidige West woudschool. Een onderwerp dat voorzitter L. van der Ham graag extra belicht wil zien is de inzet van de ouders. „Vandaag de dag kan een school niet meer draaien zonder de inzet van veel ouders. Er zijn zoveel ta ken die niet door het onder wijzend personeel gedaan kun nen worden, maar die wej van heel groot belang zijn voor de kinderen en het onderwijs. Die ouders zorgen juist voor de ius binnen het onderwijsge- beuren. Zonder hen zou het een hele saaie boel zijn. Die ondersteuning is tevens van essentieel belang voor het functioneren van een school", aldus Van der Ham die samen met J. de Boer (bouwkundige), A. Hansen (penningmeester) en K. van den Akker (secreta resse) het bestuur vormt. Laatstgenoemde stopt binnen kort met haar activiteiten en het bestuur is op zoek naar een adequate vervanger/ster. Feest De jeugd van de twee basis scholen viert volgende week vrijdag het zilveren feest. De jongste jeugd kan dan genieten van een clown terwijl de al wat oudere jongens en meisjes zich nu al verheugen op de disco. Komende vrijdag wordt ook aandacht geschonken aan het jubileum. Dat gebeurt ove rigens op bescheiden schaal, 's Avonds om 8 uur zal in Ons Huis aan het Kosterspad het cabaret „Sofokles" optreden. GERARD VAN DER HOE VEN ALPHEN/LEIDERDORP Het Rijnoord Ziekenhuis in Alphen en het Elisabeth Zie kenhuis Leiderdorp hopen binnen vijf weken de fusie tussen de ziekenhuizen te kun nen afronden zonder tussen komst van een fusiemakelaar. Wel heeft Rijnoord de emeri tus hoogleraar prof. dr. D. Suurmond aangetrokken als medisch adviseur. Deze zal sa men met interim-directeur drs. J. Gruijters van Rijnoord het fusie-overleg met het Eli sabeth Ziekenhuis voeren. neeskundig manager gekre gen. „De onderhandelingen verlo pen voorspoedig. Wij hopen dan ook geen fusiemakelaar meer nodig te hebben. Als de onderhandelingen toch moch ten vastlopen zou er een des kundige van de Nationale Zie kenhuisraad ingeschakeld ff»****»*]* kunnen worden, maar daar gaan wij voorshands niet van uit", aldus mr. A Berntsen, voorzitter van het bestuur van Rijnoord. Overigens loopt de erkenning van het ziekenhuis door het ministerie van WVC, van vitaal belang voor de fi nanciering, deze week af. Ver wacht wordt echter dat de»er- kenning met vijf weken wordt verlengd, aangezien Rijnoord inmiddels voldoet aan de eisen van het ministerie. „Binnen die vijf weken moeten wij tot een compromis kunnen ko men", aldus de heer Berntsen. Vanavond zullen de besturen van beide ziekenhhuizen weer rond de tafel gaan zitten. Concert van Debussy Trio ALPHEN Het Debussy Trio geeft morgenavond een con cert in de Oudhoornsekerk in Alphen. Het gezelschap bestaat uit Emile Biessen (fluit), Ton Wilmes (altviool) en Emily Heyens (harp). Het concert be gint om kwart over acht, de toegang kost 12,50, houders van een p65 of CJP moeten /T0 betalen. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de Kulturele Raad, telefoon 94583. Verzoeken te laat ingediend Geen subsidie voor CPB, LTV en Nicolaas Boys NIEUWVEEN Door het te laat indienen van de subsi dieaanvraag zal er aan een drietal verenigingen (CPB, LTV en SV Nicolaas Boys) geen subsidie over 1989 toege kend worden. Zo luidde het advies van de commissie wel zijn maandagavond. Om op de subsidielijst te ko men dienen de verenigingen en instellingen vóór 1 oktober van het jaar voorafgaand aan het subsidiejaar een aanvraag te doen. Nadat alle verenigin gen middels een brief nog maals attent werden gemaakt op het indienen van de aan vraag, bleven de verzoeken van CPB, LTV en Nicolaas Boys echter uit. Wethouder J. Fransen sprak zijn verbazing uit: „We hiel den het niet voor mogelijk na de affaire van vorig jaar'Vo rig jaar was het ook SV Nico laas Boys die de subsidie-aan vraag te laat had ingediend. Daar de leden de dupe zouden worden van de nalatigheid van het bestuur, besloot de commissie toen vooralsnog subsidie toe te kennen. Er werd toen ook gesteld dat het beslist de laatste keer was ge weest. Mevrouw J.G. Soede (CDA): „Het is heel jammer dat er dit iaar een paar verenigingen buiten de boot vallen en dat de leden daarvan de dupe wor den. De uitspraak van vorig jaar was echter duidelijk ge noeg en ik vind dat we conse quent moeten blijven" aan tafel Gebakken ham met banaan, wortels met spruitjes en aard appelen - zacbtzure boek weitgrutten vla Boekweitgrutten zijn de grof gebroken zaden van de boekweitplant. Dit bindmid del heeft een niet onplezieri ge smaak en bevat voor onze gezondheid nuttige stoffen. Deze grutten zijn te koop in de supermarkt. De benodigdheden voor twee zijn: 2 plakken gekookte ham van 100 g, ei, paneer meel, 30 g margarine, 1 ba naan, flinke mespunt bloem, 2 dl water, ui, half bouillon blokje, paprikapoeder, to- matemketchup, worcester- saus; 250 g wortels, zout, 250 g spruiten; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 3 dl melk, 45 g boekweit- grutten, 2 dl karnemelk, bruine basterdsuiker of stroop. Wentel de ham door een met 'n lepel koud water losgeklopt ei en paneermeel. Bak de plakken in tweederde van de margarine bruin; draai de ham voorzichtig om, want het kors tje stoot er gemakkelijk af. Houd de ham warm op een bord, dat op de pan met ko kende aardappelen staat. Roer de bloem door het bakvet, voeg water, kleingesneden ui en bouillonblokje toe en laat de jus zacht koken. Halveer de gepelde banaan in de lengte en breedte en bak de stukken lichtbruin in de overgebleven margarine. Leg de banaan op de ham. Laat de jus nog even in de 'bananepan' koken en maak hem af met paprikapoe der, tomatenketchup en wor- oestersaus. Snijd de schoongeborstelde of dungeschilde wortels in gelijke blokjes en zet deze op met wei nig kokend water en zout. Verwijder lelijke blaadjes en een plakje van de stronkjes van de spruiten. Was de groente en leg haar op de wor tels, als deze twaalf minuten gekookt hebben. Laat de groenten nog acht minuten op staan, giet ze af en schep ze door elkaar. Breng de melk aan de kook en strooi er al roerende de boek weitgrutten in. Laat de massa, onder geregeld roeren, twintig minuten koken. Voeg kleine scheutjes water toe als zij te dik dreigt te worden. Laat de grutten vla lauw worden, meng er de karnemelk door en geef er de bruine basterdsuiker of stroop apart bij. JEANNE lenstverlening APOTHEKEN Oe avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekend dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst Cronesteinkade (afk. Latijn); 17 jaartelling (Latijn); 18 persoonlijk vnw.; 19 krachtige I; 20 winters voertuig; 22 plaats ~!3 boksterm (alk iter in vroegere ja- id; 29 vlaktemaat; 30 voorwerp tot verlichting; 32 ste- kelhuidig dier; 33 houten drinkkom; 34 Ned. staatsbedrijf (afk.). Verticaal: 1 suikerballetjes met vruchtesmaak; 2 motorvoertuig; 3 maangestalte (afk.); 4 de dato (afk.); 5 uitgestorven vogel; 6 re- jr; 7 soort snoepgoed; 9 land; 26 schaapkameel; 27 ap pelsoort; 31 per procuratie (afk.); 32 schaakafkorting. OPLOSSING ZE "<J-d ie :i6ee LZ ;ewei gz :|8JO *2 TeJBX ez ueiuoj iz :|oje oz -bh SI :|313U f L UedOJts u 'apei 6 :dojp l :6aiei g :opop g p p V >n C z '.sdojp i :|eao!P»A 'l i d *Z :«1bu ee ;ia&9 ZZ :dtuB| oe 62 :ewo qz :jbbu8ho» S2 :'0 >l ez :ad3 22 'je 02 :uuojs 61 :e6 81 -BJ8 LI S d 91 -P"01* -juodo ei :®JP 21 Toj 01 ;I0°P 9 !)taip L U.aa :iep l :|ea|U0Z|J^H

Leidse Courant | 1989 | | pagina 16