M1MIJ Leimuiden wil met geding woonwagenfamilie dwingen Weinig interesse voor hoorzitting Schoterveld Omwonenden mogen geen stroom meer leveren aan marktlieden Limbodansen bij Utopia Historisch Genootschap Koudekerk aan de slag Nieuwveen ontwikkelt industrieterrein WEGBLIJVEN VAN SCHOOL DE TORENVALK Foto's gezocht van Alkemade Startsein voor reconstructie Weipoortseweg COMMISSIE BESLUIT AANLEG VERKEERSREMMERS LEIDEN OMGEVING CeicbeGou/ttMiiwoensdag i maart 1939 pagina h Eerste paal F0T0: WIM VAN N00RT Voorzitter J. Maarse van de Samenwerkende Bloemenveilingen Noord-Nederland (SBN) sloeg gis teren een eerste paal voor de nieuwe bedrijfshal van de Veense EMM-veiling. De paal was versierd met een schitterend bloemstuk dat een zeer kort leven was beschoren. De nieuwe hal van 7200 vierkante meter kost ruim vier miljoen gulden en zal eind mei gereed zijn. Voor de grote Moeder- dagdrukte zal al een deel in gebruik worden genomen voor het verwerken en verladen van bloe men en planten. In een korte toespraak liet Maarse weten, dat de intensivering van de onderlinge contacten tussen de kleine EMM-veiling en grote broer VBA in Aalsmeer zeer plezierig verlopen. „Opvallend daarbij is, dat 'De Veen' geen pas op de plaats maakt, maar gewoon doorgroeit. Hij voorspelde dat steeds meer kleine bloemen- en plantenhandelaren hun inkopen zullen gaan doen bij EMM". LEIDERDORP Het Energie- en Waterbedrijf Rijnland (EWR) wil niet meer dat marktkooplie den tijdens de donderdag se weekmarkt in Leider dorp stroom afnemen van omwonenden. Op straffe van stopzetting van de energielevering heeft het EWR gelast per 1 maart 1989 geen energie meer aan de kooplieden te ver strekken. De betrokken bewoners in de Hoofd straat en Eikenlaan waar de Leiderdorpse week markt wordt gehouden zijn inmiddels per brief door het EWR op de hoogte gebracht. Een deel van de kooplieden is op energie aangewezen voor Parochiehuis aan de Heren straat in Voorhout. Hij komt praten over nut en noodzaak van een krachtige vakbeweging anno 1989, het arbeids voorwaarden beleid en de vakbeweging in de buurt. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. Afscheid A. Feenstra- van Breugel neemt donderdag afscheid van de Katwijkse Stichting Unie van Vrijwilligers (UW). Feenstra is bijna acht jaar voorzitter geweest van de UW. Het afscheid heeft plaats tijdens de jaar vergadering van de UW. Westlander Henk Dessens van het Mari tiem Museum te Rotterdam houdt donderdag een lezing met filmbeelden over het vaartuig de Westlander. De lezing volgt na afloop van de jaarlijkse ledenvergadering van de Cultuur Historische Vereniging Ter Aar, die om 20.00 uur begint. De lezing wordt gehouden in de Arres- teijnschool in Langeraar. Jazz In muziekcafé De Voogd in Sassenheim wordt donder dagavond weer de vaste jazz-avond gehouden. De aanvang is om 21.30 uur en de toegang is gratis. weegapparatuur, verlich ting of koeling. De actie van het EWR heeft voor de betrokken markt kooplieden vooralsnog geen gevolgen. Het ingrijpen van de EWR komt op een mo ment, dat de gemeente Lei derdorp volop in discussie was over de aanschaf van verrijdbare stroomkasten. Men had het oog laten vallen op drie zogenaamde zwerf- kasten die bij de gemeente Papendrecht overbodig wa ren geworden. De kosten daarvan zijn 18.000 gulden. Het ingrijpen van de EWR heeft de besluitvorming in een stroomversnelling ge bracht. Het college is tot het vrij zeldzame besluit geko men zelf een krediet be schikbaar te stellen. De ge meentewet biedt in spoedei sende gevallen daartoe de mogelijkheid. Wel zal de ge meenteraad in zijn vergade ring van 6 maart het besluit van het college nog moeten honoreren. Over de verde ling van de kosten is overleg gepleegd met de marktbè- heercommissie. Deze com missie heeft zich op het standpunt gesteld, dat alle marktkooplieden, ook al ma ken zij geen gebruik vain stroom, toch alle kosten moeten dragen. Het college vond dit onbillijk. Gekozen is nu voor de volgende oplos sing. De marktkooplieden die gebruik van stroom ma ken krijgen daarvoor de re kening gepresenteerd. Alle kooplieden betalen mee in de aanschafkosten. Daarvoor zal het marktgeld worden ver hoogd. Dit stijgt per kraam van vier meter met een be drag van 1,20 gulden. RECORDJACHT IN ZOETERWOUDSE KLAVERHAL ZOETERWOUDE Risken, kussen, limbodansen, en dat allemaal zo lang mogelijk. Het zijn maar een paar van de bezigheden van de Zoeterwoudse jongerenvereniging Utopia die uit moeten monden in nieuwe records. In het weekeinde van 3, 4 en 5 maart wordt weer gepoogd de bestaande records scherper te stellen in clubge bouw De Westender in de Zoeterwoudsse Klaverhal. De beste prestaties worden opgenomen in het „Recordboek van ZoeterwoU- de", de plaatselijke versie van het Guinness Book of Records. Het recordweekend begint vrijdag 3 maart om 19 uur en eindigt uiter lijk zondag 24 uur. Bij de komende recordpogingen zijn nieuw: hpt schrijven van het langste woord, wie is qua lengte de langste be zoeker bij Utopia, wie kan het snelst een rebus oplossen, wie kéjn de hoogste score bereiken bij flipperen en zo meer. Suggesties zijn welkom bij Jan van Rijn, tel. 071-411613. Bekeken zal worden pf de betreffende recordpoging ingepast kan worden. Het programma vermeldt voorts: disco draaien (record staat op 36 uur), kaarten (ruim 21 uur), limbo dansen (62 cm), risken, langste kus, sjoelen, handstaan en barslapen. Scherpe records zijn ook: 11 uur disco dansen, 10 mensen op elkaar stapelen, ruim 53 uur op een barkruk zitten, 6 uur op één been staan, 30 guldens slaan en in één hand weer opvangen en bijna 4 uur op een plank liggen. VVD: ONDERZOEK NAAR SCHEUREN IN HERENWEG LEIMUIDEN De heer H. Olieslagers (VVD) wil alsnog een on derzoek naar de scheuren in de Herenweg. Hij denkt dat scheurer ontstaan zijn door grove fouten bij de aanleg. Om dezelfde proble men in de toekomst te vermijden is zijn partij bereid de extra kos ten door de gemeente Leimuiden te laten dragen. Zelfs als dézt hoog mochten uitvallen. Wethouder J. van Dam (VVD) waarschuwde zijn partijgenoot gis teravond tijdens de commissie Ruimtelijke Ordening, dat een he ronderzoek financieel ongunstig uitvalt voor de gemeente. Van Dam legde uit dat er al een onderzoek gepleegd was door het dure bureau Vugro. „De provincie heeft dit zwaar gesubsidieerd. Een tweede keer zal niet lukken". De heer Olieslagers vroeg zich af ol het onderzoeksbureau dan niet aansprakelijk te stellen was, als Leimuiden extra kosten ging maken. „Het bureau had de scheur vorming moeten voorzien", was de VVD'er van mening. Van Dam antwoordde dat dit juridisch onmogelijk was, omdat de Vugro wel in haar onderzoeksrapport gesignaleerd had, dat de ondergrond van de Herenweg richting Aalsmeer verandert van samenstelling „Dit is voldoende voor hen om aan een eventuele aansprakelijk heid te ontkomen", volgens de wethouder. Toen de heer Olieslagers daarop voorstelde dat dan Leimuiden hei nieuwe onderzoek maar moest financieren, reageerde CDA'er Straathof dat zijn partij alleen Olieslagers zou volgen, als het de gemeente geen geld zou kosten. „De scheurvorming in de Herer weg zal blijven optreden. Alleen dit leidt al tot extra kosten' waarschuwde de VVD'er. „Als achter dit euvel menselijk falen ter grondslag ligt, zullen bij andere wegen dezelfde gebreken kunqer optreden. Ik wil voorkomen dat nog meer gemeenschapsgeld ve- spilt gaat worden", verdedigde Olieslagers zijn visie. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het Historisch Ge nootschap Koudekerk is ein delijk een feit. Vanavond houdt de kersverse vereniging haar eerste ledenvergadering. Het heeft bijna twee jaar ge duurd eer het zo ver was. Bur gemeester L.V. Elfers en de chef van de afdeling algemene zaken van het Koudekerkse gemeentehuis W. van Gent, namen twee jaar geleden het initiatief tot het oprichten van een historische vereniging. De bijeenkomst die toen werd ge organiseerd om de belangstel ling voor de historie van Kou dekerk te peilen, werd een groot succes. De interesse bleek groot genoeg om een vereniging op te kunnen star ten. Door tijdsgebrek van de initiatiefnemers duurde alles wat langer dan voorzien. In middels is het eerste bestuur met haar werkzaamheden be gonnen. De voorzitter van het Historisch Genootschap Kou dekerk is J. Crucq. B. Vos en A. van der Pols-Bouwens fun geren als respectievelijk secre taris en penningmeester. Op de eerste vergadering van het Genootschap zullen werk groepjes geformeerd worden die zich bezig zullen houden met het interviewen van Kou- dekerkers, beschrijven van oude boerderijen en het verza melen van foto- en kaartmate riaal. Een andere groep zal aan de slag gaan met de bodem vondsten van de opgraving van Klein Poelgeest. Voor dit en volgend jaar staan er een tentoonstelling, een excursie en een lezing door F. van Poe- geest op het programma. Ook op de eerste ledenvergadering van vanavond zal F. van Poel geest aanwezig zijn, om een dia-vertoning te geven over de recente opgravingen naar kas teel Klein Poelgeest. De vergadering begint om kwart voor negen in de Toll- zaal van de Ridderhof. Schaatskampioenschap ZOETERMEER Zoeterwou- denaren en leden van de ijs- club die willen deelnemen aan het Zoeterwouds schaatskam pioenschap moeten zich uiter lijk komende zondag daarvoor ^opgeven. De titelstrijd wordt Verreden in de Leidse ijshal op donderdag 16 maart. De ijsclub heeft die dag de baan gehuurd van 19 tot 21 uur. Ook voor re creatieve schaatsers is er vol doende ruimte. Bij de wedstrij den wordt gereden in drie groepen: basisschool, voortge zet onderwijs en senioren van af 17 jaar. Deelname aan het ijsfestijn is gratis. Opgave voor de wedstrijden kan onder meer geschieden bij Maija van der Geest, Watertje 47. IN SAMENWERKING MET ZEVENHOVEN NIEUWVEEN Nieuw veen is in onderhandeling met de provincie over de ontwikkeling van een in dustrieterrein in samen werking met de gemeente Zevenhoven. Dit deelde burgemeester M. Boelen gisteravond mee tijdens de vergadering van de com missie Ruimtelijke Orde ning. In eerste instantie dacht de gemeente aan het gebied naast de rioolwaterzuivering aan de Nieuwveenseweg, in. de richting van Nieuwkoop. t Het voordeel hiervan is dat de ontsluiting op de parallel weg kan plaatsvinden. Hoe wel de provincie positief staat tegenover de ontwikke ling van een industrieterrein. vindt zij deze plek een te grote inbreuk geven op het landschap. Volgens Boelen ligt dit overal gevoelig, wel ke plek je ook neemt. Daar het overleg tot nu toe op ambtelijk niveau heeft plaatsgevonden, zei Boelen toe, zelf contact hierover met de provincie op te zullen ne men. Alle in Nieuwveen ge vestigde bedrijven zullen een enquêteformulier toege stuurd krijgen, peild wordt, hoe groot de be langstelling is om naar een industriegebied te verhuizen. Diverse transporteurs en ook de politie hebben reeds de wens te kennen gegeven dat er een afsluitbaar vrachtwa genparkeerterrein wordt .ontwikkeld. Garage Bosman zou belangstelling hebben voor 4.000 vierkante meter. achter het onderwijsteam op gesteld. Dat zegt volgens ons genoeg. De situatie van gister morgen is als bedreigend erva ren. Vandaar dat wij in een kort geding willen afdwingen dat de school verder met rust wordt gelaten", aldus gemeen te-secretaris W. Bello van Lei muiden. Over de zaak Lugters zal op 20 maart in het gemeentehuis van Leimuiden een hoorzitting worden gehouden. Ook loopt er nog een beroep bij de Raad van State tegen de beslissing van het gemeentebestuur. ALKEMADE De Stichting Oud Alkemade is op zoek naar oude schoolfoto's en vereni gingsfoto's die een indruk ge ven van het vroegere leven in het dorp. De Stichting pro beert met het foto-archief de herinnering aan het vroegere Alkemade levend te houden. Ook gereedschappen van al lerhande ambachten die in het dorp en wijde omgeving wer den gebruikt, worden door de Stichting verzameld. De foto's die Alkemaders be schikbaar stellen worden voor het archief gekopieerd, waar na ze aan de eigenaar worden teruggegeven. Volgens voorzit ter G.N. van der Meer zijn er genoeg spullen die de mensen wel kwijt willen. „De goede ren worden na een telefoontje door ons thuis opgehaald". Het ligt in de bedoeling dat er te- zijnertijd een tentoonstelling over het leven in het oude Al kemade wordt gehouden. Over belangstelling heeft de Stichting overigens niet te kla gen. Er zijn reeds 600 dona teurs, een aantal dat volgens Van der Meer ver boven het provinciaal gemiddelde ligt. Het aantal donateurs is boven dien nog steeds groeiende. Be langstellenden die donateur willen worden of iets voor de Stichting hebben liggen kun nen bellen, tel. 01712-2092. Het donateurschap kost 12,50 per jaar. CDA Met het oog op de Europese verkiezingen houdt de CDA- afdeling Lisse vanavond een thema-avond voor de regio Bollenstreek. De bij eenkomst hefet plaats in ge bouw De Voorhof aan de Bondstraat Spreekster is mevrouw Hanja May-Weg gen, lid van het Europees Parlement. Het thema waar over ze spreekt luidt „Wat betekent 1992 voor de Bol lenstreek?". De bijeenkomst begint om acht uur. Vrouwengilde De Leidschendamse afde ling van het Katholiek Vrouwengilde houdt in juni een twaalfdaagse reis naar Praag. Deelname staat be halve voor partners van le den ook open voor andere belangstellenden. Vanavond wordt een informatie-bijeen komst gehouden. Wie be langstelling heeft kan con tact opnemen met mevr. N. Strompraad, tel. 070-276825. Zangavond De evangelisatiecommissie van de Hervormde Gemeen te en de Gereformeerde Kérk van Katwijk aan Zee houdt vanavond een passie zangavond in de Oude Kerk aan de Boulevard. Medewer king verleent het Pnielda- meskoor. Dominee A. Kerst en is spreker tijdens de zangavond terwijl Jaap van Rijn het orgel bespeelt. Aanvang 20.00 uur. De kerkdeuren gaan om 19.30 uur open. FNV Jacob Draijer van de Fede ratie Nederlandse Vakbewe ging komt morgen naar het LEIMUIDEN Burge meester en wethouders van de gemeente Leimui den gaan een kort geding aanspannen bij de Haagse rechtbank tegen het echt paar Lugters. In dat kort geding wordt geëist dat de familie Lugters wegblijft bij openbare basisschool De Torenvalk aan de Kas tanjelaan. Gistermorgen kwam het tot ongeregeld heden toen het echtpaar, woonachtig op het woon wagenkamp in Leimui den, trachtte met een ac tie de twee zoons Arie en Willem weer op school te ruggeplaatst te krijgen. Daarbij sneuvelde een ruit van een deur. Tegen het echtpaar is proces-verbaal opgemaakt wegens ver nieling en lokaalvrede breuk. De gemeente Leimuiden be sloot onlangs dat de twee kin deren, nadat er moeilijkheden waren geweest tussen de fami lie Lugters en het onderwijs team van de school, De Toren valk niet meer mochten bezoe ken. Een verzoek tot schorsing van dat besluit werd door de Raad van State afgewezen. Daarna werd getracht een an dere school voor Arie (6) en Willem (8) te vinden. De alter natieven zijn voor de familie Lugters echter onaanvaard baar. Zij willen hun kinderen het liefst op De Torenvalk te ruggeplaatst zien, ondanks on enigheid met de leerkrachten. Deze zouden volgens het echt paar de kinderen op een ver keerde manier behandelen. Zo zouden de kinderen pedago gisch gezien niet altijd juist worden aangepakt, zou er geen toezicht zijn op de kinde ren in de pauze, en verder zouden de honden van een leerkracht de hele dag in het schoollokaal verblijven. De gemeente Leimuiden wijst deze beschuldigingen van de hand. „Tijdens een vergade ring van de medezeggen schapsraad van de school heb ben alle overige ouders zich Gedeputeerde Jansen stort het eerste zand onder het toeziend oog van bewoners van de Weipoorsteweg en het gemeentebestuur. ZOETERWOUDE Ge- deputeerde Th. Jansen van het provinciaal be stuur heeft gisteren het startsein gegeven voor de reconstructie van de Wei poortseweg en Ommedijk- seweg. Hij deed dat door het storten van de eerste vracht zand ter hoogte van het perceel Weipoort seweg 29a. De eerste fase van het werk, dat bestaat uit een reconstructie van de weg én aanleg van een vrijliggend fietspad, zal rond de bouwvakvakantie gereed zijn. De tweede fase in het voorjaar van 1990. IJet plan is in bijzonder korte tijd ontwikkeld. In nauwelijks twee jaar zijn heel wat hobbels genomen. En hobbels kent de Weipoortseweg in overvloed. Gedeputeerde Jansen sprak wat dat betreft zijn vreugde uit over het feit dat nu het einde in zicht is van heel moeilijke situatie. Burgemees ter Houdijk toonde zich even eens zeer ingenomen met de start van het werk en roemde daarbij de uitstekende mede werking van de provincie. Ook de medewerking van de nutsbedrijven is bijzonder goed waardoor de diverse werkzaamheden prima op el kaar zijn afgestemd. Namens de bewoners van de Weipoortseweg voerde Ton van der Salm het woord. Hij heeft de afgelopen jaren geij verd voor een veilige straat en was veelal de woordvoerder namens de bewoners van de Weipoortseweg en Ommedijk- seweg. Om de vreugde extra glans te geven overhandigde hij Jansen een echte Zoeter woudse boerenkaas, geprodu ceerd in de Weipoort. Gedepu teerde Jansen had overigens nog wel wat nieuwtjes te mel den. Zo gaat hij zich sterk ma ken voor een vrije busbaan langs de Europaweg. Tevens zijn gesprekken gaande over een fietsverbinding via West- eindseweg en de oude Hofweg richting recreatiegebied Vliet- landen. In dat geval zal onder tunneling van rijksweg A4 noodzakelijk zijn. Het schijnt dat de Hofweg in 1893 voor het laatst in gebruik was. Mis schien dat honderd jaar later - dus in 1993 - de Hofweg weer in ere is hersteld. NIEUWVEEN „Milieu staat bovenaan, maar er wordt niets aan gedaan", zo luidde het relaas van de heer Otto op de plan nen van de gemeente voor het aanbrengen van een tiental snelheidsremmen- de maatregelen in de wijk Schoterveld. Hij was één van de wijkbewoners die gisteravond gebruik maakte van de gelegen heid, kritiek te uiten aan de commissie openbare werken over de komst van deze remmingen. Wethouder G Pulleman sprak over een- teleurstel lende opkomst. Hoewel iedereen was uitgenodigd eu de comissie was uitge weken naar sportzaal De Ringkant, waren er slechts zo'n tien belang stellenden gekomen. Volgens Otto moet er een wet gemaakt worden waarin die verhogingen in de vorm van drempels en kruisingsvlakken, verboden worden. Otto: „Vier entwintig uur per dag wordt er geremd en opgetrokken met die dingen. Mensen die vlakbij zo'n verhoging wonen, hoeven hun raam niet meer open te zetten vanwege de uitlaatgas sen. Aan een schoon milieu wordt niet gedacht. Kinderen worden beschermd alsof het jufferschoentjes zijn". „Boven dien", zo spreekt hij uit eigen ervaring, „kun je op z'n hardst in de wijk zestig kilometer per uur rijden". Mevrouw Wertwijn, ook een bewoonster van de „yijk, kwam hiertegen in verzet. Volgens haar gebeurt het her haaldelijk dat er zo'n tachtig kilometer per uur in de wijk gereden wordt. Bovendien is zij van mening dat er bij een rustig rijgedrag, niet geremd en opgetrokken hoeft te wor den. In de wijk is reeds een dertig kilometer-zóne. Wert wijn ziet de remmingen graag komen. Volgens Pulleman hebben be woners regelmatig om rem mende maatregelen gevraagd. Bovendien zal het volgens hem met de uitlaatgassen wel meevallen omdat de verhogin gen zodanig gesitueerd zijn dat snel rijden niet mogelijk is. De commissie stemde in met het plaatsen van verhoogde krui singsvlakken op de kruisingen Hazeweg-Roggeveldweg, Con- radpark-Parkstraat-Schoter- park, Roggeveldweg-Maisveld, Schoterveld-Molenlaan, Jan van Blankenpad-Bruning- straat, Korenveldweg-Rogge- veldweg. Op de invalswegen Korenveldweg, Parkstraat en Hazeweg zullen drempels ge plaatst worden. Ter hoogte van de weg Schoterpark-Haze- weg zal een vernauwing aan gebracht worden. Met name op de Schout-Clant- straat zullen bomen als rem mende maatregel en tevens ter verfraaiing worden aange plant. De heer J.A.F. Swart (GB) betreurde het feit dat de W.P. Speelmanweg niet met de verkeersremmende maatre gelen meegenomen wordt. Alsvorens aan de gefaseer de uitvoering begonnen wordt, moet het' advies van de commissie ter goedkeuring worden voorgelegd aan raad en vervolgens aan Gede puteerde Staten.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14