I Bernd Schuster aardt goed bij Real Madrid Bayern München loopt deukje op Guus Hiddink geen boerenpummel meer Scheidsrechter staakt Meerburg - Lugdunum Renovaties Hein Verbruggen bepalen nieuw wielerseizoen T 19 f SPORT EeidoeGotwrntt WOENSDAG 1 MAART 1989 PAGINA 11 Voetbalsupporter klaagt politie aan ANTWERPEN Een voetbalsuppor ter heeft gisteren bij de Belgische rijks wacht een klacht ingediend tegen het optreden van drie politie-agenten bij de wedstrijd Antwerp-Beerschot (4-1) van afgelopen weekeinde. Een 16-jarige jongen zou, volgens zijn vader en ande re getuigen, zo hardhandig zijn aange pakt dat hij naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Daar werd een sche delbreuk en een hersenschudding vast gesteld. De politie-woordvoerder heeft verklaard dat de zaak zal worden on derzocht. De derby in Antwerpen werd ontsierd door ongeregeldheden zowel voor als na de wedstrijd. De politie had de grootste moeite de rivaliserende sup- portersgroepen uit elkaar te houden. Weer surfen langs elf Friese steden SNEEK Dit weekeinde gaat in Sneek de zevende aflevering van de elfste- densurftocht van start. De tocht, die bekend staat als de zwaarste surfrace ter wereld, lijkt voor de mees te deelnemers zolangza- merhand een te nemen barrière. Komende zater dag verschijnen 41 deelne mers aan de start voor de tweedaagse surftocht. Een aantal dat ten opzichte van het afgelopen jaar iets is teruggelopen. Winst Schapers NANCY Michiel Schapers heeft gisteren vrij eenvoudig de tweede ronde van het ten nistoernooi in Nancy bereikt. De Rotterdammer won in twee sets (6-3, 6-4) van de Zweedse jeugd-wereldkam- pioen Niklas Kulti. Manon Bollegraf heeft in de eerste ronde van het toernooi van San Antonio gweonnen van de Franse tennisspeelster Ca therine Suire: 7-6 (8-6), 2-6, 7-5. Hester Witvoet bleef in de openingsronde steken. De 21-jarige speelster uit Drie bergen ten onder tegen de Amerikaanse Debbie Spence, ondanks goed herstel na een belabberd begin: 0-6, 7-6 (7- 3), 5-7. ZOETERWOUDE Het duel tussen de Zoeterwoudse derdeklasser Meerburg en de Leidse tweede klasser Lug dunum heeft gisteravond ruim 70 minuten geduurd. Toen liet de scheidsrechter beide teams inrukken. De leidsman was van mening dat de spelers te veel liepen te praten en daar was hij niet van gediend. Het scorebord wees op dat moment een 2-1 stand aan in het voordeel van Meerburg. Vanwege de gezonde rivali teit tussen beide clubs (Lug- dunum-trainer De Klerk was enkele jaren geleden oefen- meester van Meerburg ter wijl speler Martin van Kins vorig seizoen nog1 op het kunstgrasveld akteerde) werd het een pittig, maar ze ker sportief duel. In een open wedstrijd, met kansen voor beide doelen, nam Meerburg via Loek van der Wal de leiding. Nog voor de thee bracht Fred van der Kaay de balans in evenwicht nadat Lugdunum al eerder het houtwerk boven doel man van der Heijden op deugdelijkheid had beproefd. Na de pauze was het ander maal Loek van der Wal die scoorde. Hij wist even later zelfs voor de derde maal de roos te treffen maar dat doel punt -wegens vermeend bui tenspel van Straathof- werd afgekeurd. Op een gegeven moment was de arbiter de opmerkingen in het veld beu en liet de 22 akteurs inruk ken. Jan Timman breekt af LINARES Jan Timman heeft gisteravond zijn par tij voor de achtste ronde van het schaaktoernooi in de Spaanse stad Linares tegen de Rus Andre Soko- lov afgebroken. De Am sterdamse grootmeester deelt met de Brit Nigel Short de zesde plaats met drie punten. De ranglijst wordt aangevoerd door Vassili Ivansjoek, als enige nog ongeslagen. De Rus kwam gisteren na negen tien zetten remise overeen met de Joegoslaaf Ljubo- mir Ljubojevic. i« PS "EINDHOVEN Bernd Schuster is jaren wars ge weest van publiciteit, ze ker als het ging om con tacten met Westduitse journalisten. Die plakten hem het etiket op van de verwende sterspeler die zijn eigen boontjes niet kon doppen en keurig aan de leiband liep van z'n al even blonde echtgenote Gaby, een voormalig foto model. Het imago van de luie vedette zal Schuster vermoedelijk altijd blijven achtervolgen, al meent bijvoorbeeld zijn huidige trainer Leo Beenhakker dat eerder het tegendeel Opgaat. Schuster, die voor dit seizoen Barcelona verliet voor Real .—Madrid: „Misschien komt het "omdat ik nooit een jongen ben geweest die het nodig vond de getapte figuur te zijn. Populair zijn doet me niks, als medespe lers en trainer me waarderen, vind ik dat veel belangrijker. Ik hou nu eenmaal van rust om me heen. Ik heb er overi- gens geen problemen mee dat ze me een enfant-terrible noe men. Integendeel, voel me daar zelfs gelukkig onder. Want de mensen hebben daar door toch op één of andere manier respect voor je en val len je niet voor elk wissewasje lastig". Toch kan Schuster er niet om heen dat zijn voetbalcarrière een allesbehalve logisch ver loop heeft gekend. De midden velder was te vaak het mid delpunt van affaires, die zijn goede naam danig bezoedel den. Neem zijn interland-loop baan die met 21 optredens in 'de Mannschaft aan de relatief bescheiden kant genoemd mag worden. Hoogtepunt voor de international Schuster was zijn Bernd Schuster: „Ik hou optreden tijdens het Europees kampioenschap in 1980, toen onder zijn regie West-Duits- land de titel greep. Nadien was Schuster, regelmatig in de clinch met de toenmalige bondscoach Jupp Derwall, niet meer op een groot toernooi te bewonderen. Terugkeer Franz Beckenbauer probeerde hem in 1986 nog over te halen tot een terugkeer, maar toen Gaby Schuster namens haar man een miljoen Mark aan vergoeding vroeg, was het verhaal uit. „Ook weer zoiets", meent Schuster, „waar alles aan wordt opgehangen. De waarheid is dat ik heel correct met Franz gesproken heb en hem duidelijk heb gemaakt dat ik in dat geval op gefor ceerde manier terug zou keren in de ploeg die op dat moment juist met een grondige verion- ging bezig was. Achteraf kan ik zeggen dat ik~die beslissing nog nooit heb hoeven betreu ren. Het Duitse elftal is de laatste jaren behoorlijk afge zakt en voorbijgelopen door landen als Italië, Nederland en zeker ook Spanje". „Van voetbal-intelligentie is in de Bundesliga nog amper spra- me heen". foto.- ap ke, de spelers zijn net ma chientjes, er wordt alleen nog snelheid en kracht gevraagd. Het is op dit moment plezieri ger om toe te kijken bij het Duitse elftal dan om erin te spelen. Wat dat betreft, heb ik in Spanje niets te klagen. Daar wordt het technische aspect, van de voetballer gelukkig nog erg gewaardeerd. Zolang ik voetbal, heb ik dan ook geen drang om naar Duitsland terug te gaan". Prettiger Schuster aardt goed bij Real Madrid. „Bij Barcelona was ik de enige ster of één van de twee, over wie het hele spel liep. Bij Real lopen alleen maar sterren en voor mij is dat prettiger voetballen omdat de tegenstander er niet mee kan volstaan alleen Schuster uit te schakelen. De verantwoorde lijkheid wordt hu ook door meerdere spelers gedeeld en dat is prettig. Ik ben ervan overtuigd dat het huidige voetbal geen plaats meer biedt aan de uitgesproken sterspe lers, die anderen in hun dienst kunnen laten spelen. Ook de vedette moet tegenwoordig keihard werken om te kunnen functioneren. Ik heb daar nooit moeite mee gehad". Schuster beschouwt de goede harmonie met zijn collega's ook als een verdienste van Leo Beenhakker. „Hij verstaat de in principe heel moeilijke kunst om sterren in één elftal te laten klikken. Dat doet hij werkelijk fantastisch, waar trainers met heel grote namen in het verleden sneuvelden. Het is voor mij één van de re denen waarom Real als elftal zo goed presteert. Voetballers die al enkele jaren met hem werken zijn nog steeds heel blij met hem. En willen ook graag dat hij gewoon trainer van Real blijft. Maar die keus is aan hemzelf. Wordt hij lie ver manager, dan zullen we dat moeten respecteren". Revanche Met Beenhakker aast Schuster dit jaar op de Europa Cup die Real Madrid vorig seizoen zo wreed uit de handen werd ge rukt door PSV. „Al sinds het lot ons aan PSV gekoppeld heeft, wordt er veel over de komende wedstrijden gespro ken. De spelers zijn nooit het gevoel kwijtgeraakt toen al de beste ploeg te zijn geweest en erg gebrand op een sportieve revanche. Al weten we heel goed dat PSV geen team is dat je zomaar even klopt. Nee, ook niet nu het nogal wat blessures telt". „Op papier is het misschien juist ons weer favoriet te noe men. We zijn goed in vorm en dat kun je van PSV niet echt zeggen. Maar het gaat erom wat er in het veld gebeurt en dat is vaak wat anders dan je vooraf inschat. In elk geval heb ik niet minder ambitie die cup te winnen dan mijn mede spelers die vorig jaar al tegen PSV speelden. Sportief gezien heb ik na die teleurstelling van drie jaar geleden heel veel zin in die Europa Cup. Ook al omdat de finale in Barcelona WILLEM PFEIFFER Guus Hiddink (links) met zijn trouwe assistent Hans Dorjee in het vanavond volgepakte PSV-sta- dion. foto: anp EINDHOVEN Het komt trainer Guus Hid dink niet slecht uit dat weinigen PSV nauwelijks overlevingskansen toe dichten in de kwartfinales van de strijd om de Euro pa Cup voor landskampi oenen tegen Real Madrid. Zelfs als regerend beker houder stappen de Eind- hovenaren vanavond in eigen stadion bepaald niet als favoriet het veld op te gen de Spanjaarden die er alles aan gelegen is de „vergissing" van elf maanden geleden recht te zetten. Hiddink lijkt er warm noch koud van te worden en wenst ook de magere vorm, waarin zijn gekortwiekte formatie zich door de competitie wor stelt, zeker niet als slecht voorteken te zien. „Intern zijn we er veel meer mee bezig dan de buitenwereld merkt", aldus de trainer, voor wie inmiddels in een jaar tijd veel veranderd is. „Vorig jaar liep ik door Ma drid en voelde ik me nog een soort boerenpummel. Kom je nu in Madrid, dan merk je dat je herkend wordt, dat ze je ook als club serieus nemen". „Je kunt aan alles merken dat Real op revanche uit is. Na Napoli, Porto en Bayern uitge schakeld te hebben, was PSV vorig jaar voor Real een beetje een ondergeschikte ploeg. De reacties van publiek, inter views met spelers en uitlatin gen van Beenhakker maken duidelijk dat PSV nu iets voorstelt. Het is nu aan ons, ondanks de penibele situatie waarin we verkeren, te bewij zen dat het terecht is. Links en rechts worden ons nu weinig kansen toegedacht, maar we denken er zelf anders over. Deze groep kan goed spelen en moet in staat worden geacht naar dit soort aparte wedstrij den toe te groeien. Het is be langrijk de nul achter vast te houden, maar we mogen niet angstig zijn om initiatieven te nemen. Een afwachtende hou ding willen we zeker niet aan- Nielsen Voorzover Hiddink nog speel de met de gedachte om Ivan Nielsen bij wijze van surprise tegen Real Madrid te presente ren, dan is die mogelijkheid gisteren definitief de bodem ingeslagen. De al sinds het openingsduel van de competi tie, bij Feyenoord, door enkele spierscheuringen afwezige Deen wordt vandaag in het Sint Anna-ziekenhuis in Gel drop operatief van een onste- king aan een slijmbeurs in zijn rechterbeen verlost. De in greep betekent dat de rentree van Nielsen wederom met en kele weken is vertraagd. EDINBURGH Bayern München heeft gister avond, in de eerste ont moeting met Heart of Midlothian voor de kwart finales van het toernooi om de UEFA Cup, een deukje opgelopen. -De ongeïnspireerd spelende Westduitsers verloren in het Schotse Edinburgh met 1-0. Bayern weigerde zich overma tig in te spannen en had wei nig zin in een echte slijtage slag. De Westduitsers beperk ten zich voornamelijk tot het tegenhouden van de Schotse aanvallers. De opzet slaagde gedeeltelijk. Alleen Ferguson vond, een kwartier na de rust, het net voor de Schotse sub topper die negentig minuten richting doelman Aumann stoomde. VfB Stuttgart won de thuis wedstrijd tegen Real Sociedad met dezelfde cijfers. De Span jaarden waren een taaie tegen stander voor de verzwakte ploeg van Arie Haan. Zonder de geblesseerde Jürgen Klins- mann ging het scoren de West duitsers moeilijk af. Alleen Fritz Walter toonde zich, ne gen minuten voor de rust, slagvaardig bij een voorzet van de IJslander Asgeir Sigurvins- UEFA CUP Heart of Midlothian (Sch)- Bayern München (Wdl) 1-0 (0-0): 57. Ferguson 1-0. Scheidsrechter: Kohl (Oos). Toeschouwers: 26.294. VfB Stuttgart (Wdl)-Real Sociedad (Spa) 1-0 (1-0): 36. Walter 1-0. Scheidsrechter: Lo Bello (Ita). Toeschouwers: 25.160. Viktoria Bukarest (Roe)- Dynamo Dresden (DDR) 1-1 (0-1): 24. Gütschow 0-1, 48. So lomon 1-1. Scheidsrechter: Syme (Sch). Toeschouwers: 10.00Q. Fritz Walter, de maker van het enige doelpunt bij VfB Stuttgart-Real Sociedad, stuit hier op de Spaanse doelman Luis Arconada. foto: ap DEN HAAG Het wie lerseizoen is nog nooit eerder met zoveel gekra keel op gang geschoten als dit jaar. Dat heeft vooral te maken met de renova tie door Hein Verbruggen. De 47-jarige zakenman uit Helmond heeft het profes sionele cyclisme naar een hoger niveau getild. Er is nu een mondiale uitstra ling, de renners verdienen meer geld en de organisa toren zien meer strijd. Al les moet nog beter wor den nu zijn geesteskind, de cyclus om de wereld beker, officieel ten doop Wordt gehouden. Zijn andere creatie, de FICP- wereldranglijst, dient als on dergrond. Die kwaliteitsmeter, in tennis (ATP) en schaken (ELO) al jaren in zwang, stelde grote het wielerwereldje vc problemen. Van de ploegleiders en sponsors begre pen de meesten er aanvanke lijk geen snars van. Ze leken op analfabeten met een lees boek in de hand. De verwar ring was groot. Door de onver zettelijkheid van de Neder landse voorzitter van de profs ectie onder de vlag van de we- reldwielrenunie (UCI) werden ze gedwongen op één of ande re manier toch hun weg te vinden. Ze slaagden, want niet minder dan 57 ploegen uit 13 landen in vier werelddelen meldden zich aan de start. Nooit eerder waren er zoveel beroepsren ners: bijna 900. De meeste goe de renners zijn terug te vinden in de beste twintig ploegen van de FICP-lijst. Zij genieten automatisch startrecht in de twaalf wereldbekerwedstrij den. Alle andere organisatoren stellen hun pelotons op uitno diging samen, behalve de Ron de van Frankrijk. De Tour Hein Verbruggen. foto: anp hanteert, op eigen gezag, de FICP-lijst van 18 mei, laat de beste achttien formaties auto matisch toe en deelt nog vier „wild cards" uit. Sommige toppers zullen een deel van de World Cup missen omdat hun ploegen te laag staan: de Italiaan Moreno Ar- gentin (wereldkampioen 1986), de Ier Stephen Roche (Tour- en Giro-winnaar plus wereld kampioen 1987) en Greg Le- mond (Tourwinnaar '86). De gewiekste Amerikaan bekom merde zich weer eens meer om geld dan zijn positie en werkte zich in de nesten door zich bij twee ploegen aan te sluiten. Uitsluiting van de we reldbeker dreigde ook voor de huidige wereldkampioen, de Italiaan Maurizio Fondriest, wiens nieuwe ploeg slechts 21e is. Omdat hij zijn regenboog trui graag in de klassiekers wil laten zien, werd speciaal voor hem, alleen voor dit jaar, een uitzonderingsregel van kracht. Dienden schaken en tennis als voorbeeld voor de FlCP-rang- lijst, het idee voor de wereld beker individueel en per ploeg werd overgenomen uit de for mule 1-autorensport. Twaalf eendaagse wedstrijden, ver spreid over het gehele wieler- het regelmatig heidsklassement. Twee wor den in Nederland gehouden: de traditionele Amstel Gold- race in april en de nieuwe ploegentijdrit om de Bevrij- dingsprijs in Eindhoven in september. Voorts tellen de zes A-klassiekers mee. Doping Gelijk met de nieuwe kalen der werd een nieuw doping- reglement aangenomen. De le venslange schorsing bestaat niet meer. De eerste overtre ding is drie maanden voor waardelijke schorsing, de tweede drie maanden onvoor waardelijk plus omzetting van de eerste straf in onvoorwaar delijk, dus zes maanden en de derde ae maximale schorsing van één wielerjaar. Of alle vernieuwingen ook verbeteringen zijn, zal het sei zoen moeten uitwijzen. Ver bruggen heeft er in elk geval alle vertrouwen in. „Als er nog iets misgaat, zullen we aan het eind rustig evalueren en evéntueel bijsturen. We wer den al met zoveel kinderziek tes geconfronteerd". De vier Nederlandse ploegen zijn op zijn hand. Niet zo gek, want ze kwamen volgens zijn punten systeem alle vier in de eredivi sie terecht. Perestrojka De perestrojka van Verbrug gen gaat toevaligerwijs ge paard met een andere pri meur: de intrede van de Rus sen in het professionele circuit. Italiaanse sponsors fourneer den het geld, de Russische bond stond zijn meest gerouti neerde staatsamateurs af voor een avontuur temidden van de profs. Ze mochten gaan, zoals enkele voetballers, wat ijs hockeyers en hier en daar een basketballer westerse valuta mochten gaan ophalen. De vijftien Russen in Italiaanse dienst, plus drie in Spaanse, zullen beslist de aandacht trekken. Rapport Groenewold laat weinig heel van FC Groningen GRONINGEN De voor het uitbrengen van een rapport over organisatie en structuur van FC Groningen aangetrok ken drs. Th.H. Groenewold heeft gisteravond bij het af sluiten van de eerste fase van zijn onderzoek nadrukkelijk geweigerd een waarde-oordeel uit te spreken over het bestuur van de eredivisieclub dan wel andere voor deze vereniging actieve personen. „Ik kijk alleen naar de struc tuur en de feitelijkheden", klonk het beslist. Verstandig, want de door deze adviseur getrokken conclusies liegen er niet om. Hoewel ook sprake is van een aantal positieve pun ten, moet aan de hand van het twintig pagina's tellende over zicht worden vastgesteld dat er bij de eredivisieclub eigen lijk niet veel deugt. Zo heeft de vereniging een uiterst zwakke financiële positie en is er geen lange-termijnbeleid in omschreven vorm. Enig richt lijnen voor' de uitvoerende personen ontbreken, taakom schrijvingen zijn er amper. Als gevolg daarvan zijn de in de statuten vastgelegde regels re gelmatig overtreden. Groenewold, die in drie we ken 22 bij FC Groningen actie ve personen heeft geïnter viewd, heeft het in zijn rap port „En nu verder" niet bij kritische kanttekeningen gela ten. Hij komt ook met een reeks aanbevelingen. Onder meer wordt geadviseerd om de jaarrekening voortaan in de openbaarheid te brengen. Het vrijblijvend en solistisch optre den, gedoeld wordt op ex- voorzitter Renze de Vries, moet definitief zijn afgelopen. Hoewel het demissionaire be stuur van FC Groningen offi cieel nog moet beslissen wat met dit keiharde rapport wordt gedaan, is al duidelijk geworden dat adviseur Groe newold groen licht krijgt om de volgende fasen af te wer ken. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen zeilde avond nabezorgd. Sport op tv Nederland 2, 23.10 uur De heili- Nederland 3, 18.55 uur Voetbal: PSV-Real Madrid. Nederland 3, 21.58 uun Studio Sport. Belgiö Nederlands 1, 20.45 uun PSV Real-Madrid (laatste half Belg!» Nederlands 2, 18.55 uun Eintracht Frankfurt-KV Meche- België Nederlands 2, 21.15 uun Wielrennen en nabeschouwingen België Frans, 19.24 uun Paarde- koersen. BBC 1, 23.05 uun Sportsnight. Duitsland 1, 01.05 uun Tennis: WCT-finale Dallas. Duitsland 2, 16.20 uun Pfiff. Duitsland 3, 16.00 uun Tennis. BBC 2,17.30 uun Tennis: vetera- Sportwereld Voetbal In de Franse com petitie won Racing Club de Paris, de club van Sonny Si- looy, gisteravond de thuiswed strijd tegen Lens met 3-0. In Engeland verspeelde koploper Arsenal een punt tegen Mill- wall: 0-0. Voetbal Keje Molenaar heeft zijn contract met SVV met twee jaar verlengd, tot 1 juli 1991. Michel van Wattum tekende een tweejarig contract bij Excelsior. Hisalis houdt 'kunstgrasdag' LISSE De Lissese hockey club Hisalis houdt zaterdag een 'kunstgrasdag'. De vereni ging maakt daarmee een start met de acties om te komen tot de realisatie van een kunst grasveld op het sportpark Ter Specke-Noord aan de Spekke- laan. Om twee uur zal worden begonnen met een sponsorloop door de jongste jeugd, terwijl een uur later het demonstra tieduel tussen het eerste team uit de jaren zeventig tegen het huidige Hisalis 1 zal plaatsvin den. Om 17.30 uur wordt ver volgens een officieel begin ge maakt met de Superloterij. sportuitslagen 20,63. 2. 2. Mitchell (Vst) 21,00, 3. Cornet (Spa) 21,57. 400 m: 1. S. Le wis (Vst) 46,46, 2. Daniel (Vst) 46,71, 3. Everett (Vst) 47,15. 1500 m: 1. Aouita (Mar) 3.37,33, 2. Crabb (Gbr) 3.39,73, 3. Saher (Mar) 3.39,86. 60 m horden: 1. Kingdom (Vst) 7,65, 2. Val- le (Cub) 7.70, 3. Nehemiah (Vst) 7,75. Polsstokhoogspringer 1. S. Boebka (Sov) 5.81. 2. V. Boebka (Sov) 5,61, 3. Chmara (Pol) 5,51. Verspringen: 1. Conley (Vst) 7,90, 2. Duany (Cub) 7,82, 3. Galindo (Spa) 7,15. Hoog springen: 1. Sotomayor (Cub) 2,35, 2. Avdejenko (Sov) 2,24. PAARDESPORT Koersen van Hilversum Eerste koers, 2000 m: 1. Darwin Sha- 4,80, trio 99,90. Tweede koers, 2000 m: 1. Cito Uiter dijk (R. Verbaan) 2.41,3 - 1.20,7, 2. Casslus Clay, 3. Cartier Regina. Toto: Buitenzorg. 3. Benker. Toto: winnend 59,50, plaats 4,40, 3,40, 4,00, koppel Groot) 2.41,8 - 1.20,9, 2. Ameland, 3. Zoot Zulter. Toto: winnend 1,70, plaats 2,20, 10,40, koppel 44,30. trio Toto: winnend 4,20, plaats 1,50 2,10 Bella A. Toto: winnend 4,00, plaats 1,60, 1,70, 1,60, koppel 17,20, trio 170,20, kwartet 1299,40. Zevende koers, 2000 m: 1. Attack (F. Ottersberg) 2.40,4 - 1.20,2, 2. 121,10, trio 1247,70. Achtste koers, 2000 m: 1. Ziny B (A. Wal) 2.37,8 - 1.18,9, 2. Binky (A. de Wrede) 2.05,4 - 1.17,9, 2. Tim mer, 3. Ylona van Echten, 4. Ydeltult k. Toto: winnend 3,90, plaats 1,20, 1,60, 1,30,'koppel 14,80, trio 70,70, kwartet 388,90. Tiende koers, 2440 m: 1. Zoeff Ney- enrode (B. Scharz) 3.14,0 - 1.19,5, 2. winnend 7,00, plaats 2,10, 2,10, 1,90, koppel 11,60, trio 161,20. W-5: 2-8-7-2-5, niet geraden. Omzet totalisator 341.102,00. SCHAKEN Toernooi Linares 8e ronde: Portisch (Hon>-Hjartarson (IJsl) 1-0, Goelko (Vst)-Beljavskl (Sov) afg. Short (Gbr)-Joesoepov (Sov) afg.. Timman (Ned)-Sokolov (Sov) afg., Ivantsjoek (Sov)-LJubo]evic (Joe) 1/2- 1/2, Karpov (Sov) was vrij. Stand: 1. Ivantsjoek 5 1/2 punten (uit 7). 2. Karpov 5 (7), 3. Ljubojevic 4 1/2 (7), 4. Joesoepov 3 1/2 en 1 afg., 5. Goelko 2 1/2 en 1 afg. (7). 10. Bel- javskl 2 en 1 afg., 11. Sokolov 1 1/2 en 1 afg. (7) Herenenkelspel, 1e ronde: Schapers (NedbKultl (Zwe) 6-3, 6-4. Toernooi van San Antonio Damesenkotspol: Spence (Vst)-Wlt- voet (Ned) 6-0, 6-7, 7-5, Bollegraf (Ned)-Sulre (Fra) 7-6, 2-6, 7-5, Graf (Wdl)-Herr (Vst) 6-0, 6-1, Eldredge (Vst)-Hetherington (Can) 7-5, 4-6, 6-2, Mandlikova (Aus)-Bowes (VSt) 6-3, 5- 7. 6-0.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11