Veneta Mihaylova mikt op WK met ritmische gym Ook doelman Hankel stopt IJsland niet Heemskerk wil 'n extra korfbalscheidsrechter Solleveld wint in Spaanse rit Joop van den Ende: meer voetbal Sport op tv Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! cixifORT fjtidwQowuvnt VRIJDAG 24 FEBRUARI 1989 PAGINA 7 reemden" in Bectie Brazilië 3 DE JANEIRO De 92 uwe coach van het Bra- 9 aanse voetbalelftal, Se- 'Jftiano Lazaroni, heeft vertrouwen geschon- i aan spelers, die in ei- i land actief zijn. Zijn ,$ctie van 23 man telt „vreemdelingen" zo- Romario (PSV), Care- 63 Muller (in Italië), Julio (Frankrijk) en Mi- ha (Engeland). dinha XERACO Gerrit Solle veld heeft de derde etap pe van de Ronde van Va lencia gewonnen, een rit van Ibi naar Xeraco over 188 kilometer. Het was het tweede opeenvolgende succes voor de formatie van Jan Raas. Een dag eerder werd Tom Cordes ritwinnaar. De West duitser Kappes blijft het klas sement aanvoeren. Solleveld aasde al in de eerste Daarvan was nu geen sprake. Tot twee keer toe schudde hij zijn medevluchter, de Spanjaar Gonzales, van zich af. Gonza les was één keer teruggeko men, na een valpartij van Sol leveld op het door regen glad geworden parkoers. De Nederlander Rob Harme ling werd tweede door de sprint van de achtervolgende groep te winnen. Door proble men met de foto-finish appe- ratuur, kon de jury niet alle klasseringen van de etappe ge ven. Bruno Leali heeft de Siciliaan- se wielerweek gewonnen. Hij gaf zijn leidende positie in de zesde en afsluitende etappe niet meer prijs. De Nederlan der Rooks eindigde in de eind rangschikking als derde. De slotrit werd gewonnen door Leali's landgenoot Miche- le Moro, die de 181 kilometer van Calgarirone naar Agrigen- to aflegde in 4 uur, elf minu ten en 49 seconden. Marc van Orsouw was met de derde plaats de beste Nederlander. Nieuwenburg in grand prix ROTTERDAM Ruud Nieuwenburg, Louis Havermans, de Belg Ludo Dielis en de Westduitser Hans-Jtlrgen Kuhl hebben zich ge plaatst zich voor het hoofdtoernooi om de Grand Prix van Rotterdam, dat tot en met zondag duurt. Kuhl scha kelde eerst de Belg Stroobants en ver volgens Arnouts uit. Dielis won in de kwartfinales van de Oostenrijkse vete raan Scherz. DEN HAAG Joop van den Ende Produc tions in Aalsmeer heeft in samenwerking met het bureau Inter Football een voorstel aan de KNVB gedaan om gezamenlijk te komen tot een betere exposure van de voetbalsport. De NOS-programma's Studio Sport en Langs de Lijn moeten daarbij een belangijke rol blijven spelen. Bij de KNVB hebben zich niet minder dan zeven gegadigden gemeld voor de televisierechten van de Nederlandse voetbalcompetitie. Het huidige con tract met de NOS, die via Studio Sport het voetbal op radio en tv brengt, loopt aan het einde van het seizoen af. Van den Ende zou met zijn plannen voorlopig de beste kaarten in handen hebben. „We willen met de KNVB en Inter Football samenwer ken om meer voetbal op de televisie te brengen", zegt Van den Ende-woordvoerder Ad Everaars. Op werkdagen moeten er meer voorbeschouwin gen en achtergrondreportages op de buis komen, zoals in andere Europese landen al lang het geval is. De rechten van één en ander zouden in Neder land moeten blijven en door de drie partijen samen moeten worden geëxploiteerd. „Daarin moet de NOS een rol blijven spelen, zij het niet meer exclu sief", aldus Everaars, die zinspeelde op mogelijkhe den om ook met andere Nederlandse omroepen in zee te gaan. Van den Ende zou niet alleen de profs, maar ook de amateurs en het jeugdvoetbal extra tijd willen geven. Over de kosten van een en an der wordt nog geen uitsluitsel gegeven. De extra aandacht voor deze tak van sport zou er onder meer toe moeten leiden dat de bezoekersaantallen van de wedstrijden omhoog gaan. Vooral de KNVB zou in dat aspect geïnteresseerd zijn. ARNHEM Rustig zit-' tend aan de kant kijkt trainster Veneta Mihay lova naar de turnsters die hun oefeningen aan het repeteren zijn. Zo af en toe roept ze een aan wijzing of staat op om het voor te doen. De Bul gaarse is sinds 7 januari van dit jaar trainster van 2j£| de Nationale Selectie 76 Ritmische Sport Gym- sgj nastiek als opvolgster van haar landgenote 125. Despa Katelieva. Veneta Mihaylova spreekt nau- 61 welijks Nederlands en ook haar woordenschat o» in het Duits is beperkt. Toch verloopt de com- JJjmunicatie met haar pu pillen goed. De leden j van de nationale selectie, 27 meisjes vanaf veertien JJ jaar, verstaan haar Duits. Bij jong oranje, meisjes tot veertien jaar, doet Veneta meer voor om al les duidelijk te maken. „Ik spreek behoorlijk Frans, maar dat verstaan de kinde ren helemaal niet. Daarom heb ik van Despa Duits ge leerd. Dat gebeurde in de auto op weg naar Papendal. In november en december heb ik al samengewerkt met Despa en hier werken leek mij zeer interessant. Despa woonde bij familie van haar in Den Haag en daar ben ik ook ingetrokken. Ik woon er nu nog, maar ik wil graag verhuizen. Ik wil in de buurt van Papendal wonen. Ik vind de afstand te groot", vertelt de 36-jarige Veneta. Toch vormen afstanden geen obstakel voor haar en haar familie. Begin januari was Veneta even terug in haar vaderland om op 6 januari het contract met de Konink lijke Nederlandse Gymnas tiek Bond te tekenen. Haar man en zoon zijn in Bulgarije achtergebleven. Door haar werk in Nederland zien ze elkaar heel weinig. „Dat is wel moeilijk, maar het kan niet anders. Mijn man is di recteur van een fietsenfa- briek. Hij hoopt regelmatig naar Nederland, tenslotte een fietsenland, te komen. Mijn zoon Kiril Milkov is vijftien jaar en een zeer talentvolle turner. Daarom is hij in Bul garije gebleven. Hij zit daar op de sportacademie in Sofia. Zo'n goede opleiding is ner gens anders en zeker niet in Nederland. Kiril heeft de achternaam van mijn man, ik heb de naam van mijn vader. Dat is bij ons de gewoonte. Officieel staat daarachter mijn mans naam", vertelt Veneta. Heel gewoon Zoals het houden van de meisjesnaam in Bulgarije heel gewoon is, is het werken van een vrouw dat eveneens. Als de gymnastiekbond werk voor je regelt in het buiten land, moet je die kans grij pen. Zo is Veneta vanaf 1975 twee jaar werkzaam geweest in Turkije. Daarna heeft ze in Sofia de training van de nationale jeugdselectie op zich genomen. Veneta: „Hier in Nederland is maar één trainster. In Bulgarije zijn dat er drie of vier. Bovendien zijn daar ongeveer vijfen twintig turn-academies. Zelf ben ik op mijn zesde in Sofia naar zo'n academie gegaan. Ik heb tot mijn 21e in de na tionale selectie gezeten en heb diverse Europese kampi oenschappen meegemaakt. Daarna heb ik aan de sport- universiteit in Sofia mijn stu die voor trainster afgemaakt. Vanaf mijn 23e ben ik als trainster werkzaam". Turnen is in Bulgarije zeer populair waarbij vooral rit mische gymnastiek favoriet is. De uitgebreide voorzienin gen zorgen voor goede pres taties op internationale toer nooien. „Ik heb de laatste ja ren bijvoorbeeld Bianka Pa- nova getraind. Zij eindigde op de Olympische Spelen in Seoul op de vierde plaats", vertelt Veneta enigszins trots. Zulke prestaties ver wacht ze niet direct van de Nederlandse meisjes. „Ik ga door op de lijn van Despa Katelieva. Wat ik graag zou willen is het uitbreiden van de trainingen", zegt Veneta. De meisjes trainen door de week drie keer en in het weekeinde een hele dag. Op zaterdag de nationale selectie en op zondag jong oranje. Ballet Van de vijftien uur gezamen lijke training wordt sinds enige tijd anderhalf uur be steed aan ballet. Tenslotte moeten de getoonde oefenin gen ook met mooie bewegin gen worden gebracht. Ritmi sche gymnastiek is een sport De Bulgaarse Veneta Mihaylova is sinds kort trainster van de Nederlandse selectie ritmische gymnastiek. Op Papendal is ze intensief bezig met de turnsters. FOTO: PERS UNIE met vloeiende bewegingen. De diverse onderdelen moeten perfect in elkaar overlopen. Vandaar dat Ve neta de meisjes voortdurend blijft attenderen op een kin die hoger moet of een voet die meer moet worden ge strekt. Als je haar daarmee bezig ziet, wordt duidelijk dat de kinderen haar begrijpen. Toch hoopt ze spoedig rede lijk Nederlands te spreken. „Dat maakt het werken ge makkelijker. En ik wil hard aan het werk om de meisjes aan de top te brengen", zegt Veneta Mihaylova. Het voor naamste doel dat ze zichzelf dit jaar stelt is het deelnemen aan de wereldkampioen schappen eind oktober in Sa rajevo. Haar contract is voor lopig voor één jaar. Of ze daarna verder gaat in Neder land, wordt pas aan het eind van 1989 beslist. DORIEN MULDER ioffeld moet |C Utrecht regio doen inspreken RECHT Met de be aming van Cees Loffeld pen einde gekomen aan reeks van speculaties l?r wie de nieuwe trai- van FC Utrecht zou ^rden. „Ik weet niet wie allemaal genoemd zijn. dat interesseert me niet", zegt Loffeld, maandag met de ere- yisieclub overeenstem- ng bereikte over een [rbintenis met een loop- l van twee jaar. ^opvolger van Han Berger Is het snel eens met FC Jecht: „Ik ben vorige week (andag benaderd, ik heb niet lolliciteerd. FC Utrecht wil- Ifsnel zaken doen. Ik heb nog en bedenktijd gevraagd. Het jeen belangrijke stap die je pmt. Je komt terecht in een örijfstak die niet de meest tjviliseerde is", fcze week nog zijn er weer i paar trainers op straat ge- L Ik begin met een baan jar haken en ogen aan zit- .1. Dat speelt mee in het feit ik een contract voor twee heb getekend". Loffeld tot voor kort, naast trai- Mvan zondag-hoofdklasser Jrrkwijk, directeur van een «rijf in vouwwanden en ftweringen. „Ik ben daar 4f opgestapt", meldt de ras- jrechter, inmiddels overigens ionachtig in Vleuten, „en ik sfnd nu voor de keuze links- ëirechtsaf te gaan". "J j}t aantrekken van Loffeld 3 trainer voor het eerste elf- 1/4 y past in het streven van FC recht een meer regionale Straling te krijgen. tollegraf in jwartfinales tCHITA Manon Bollegraf feft zich tijdens het met beslp.000 dollar gedoteerde ten- te «oernooi van Wichita ge- van latst voor de kwartfinales. met 24-jarige Gelderse won in |en tweede ronde in drie sets neg al1 de Francaise Catherine DE rFe- setstanden waren: 7- laanir"®' 6-1. >TE Becker houdt in Phila- ;ebrg°ede vorm van de leeftlkte weken vast. Hij bereik- j.-j gisteren de kwartfinales het Amerikaanse 600.000 jllar-toernooi met een zege bi 6-1 en 6-1 in nauwelijks p uur tijd op de Amerikaan Tiiecr® *>ate" Andre Agassi teht een lang baseline-duel 1 met zijn achttienjarige leef- ü- en landgenoot Jim Cou- èrrHij won met 6-3, 7-6 (7-3) Aanvt het zevende matchpoint. Doelman Bonno Hankel viel in de tweede helft in, maar kon ondanks een goed optreden de neder laag niet voorkomen. FOTO: EPA STRAATSBURG Het Nederlands zaalhandbal team besluit het kwalifi- catietournooi om de we reldtitel in de A-groep morgen in Parijs tegen Is raël met als inzet de elfde plaats. Gisteravond verspeelde de ploeg van Ton van Linder voor 5.000 toeschouwers vol gens de verwachtingen de laatste kans nog wat op de ranglijst te klimmen door een grote nederlaag (17-31) tegen het sterke IJsland, dat met rust al met 18-10 aan de lei ding ging. De IJslanders kwa lificeerden zich hierdoor voor het A-toernooi. In de tweede helft had Nederland, toen IJs land slordiger ging spelen, de dekking iets beter voor elkaar. Mede daardoor kon doelman Hankel, die in de twintigste minuut Mastenbroek verving, uitgroeien tot grote hoogte. Ook hij kon ondanks vele spectaculaire reddingen even wel geen ommekeer meer be werkstelligen. Net zoals dat in de twee voor gaande duels tegen Roemenië en Bulgarije het geval was, kon Nederland aanvallend re delijk meekomen maar schoot het - met name in de eerste helft - defensief hopeloos te kort. Bijna elke IJslandse aan val betekende een doelpunt. Het gevolg was, dat er al acht tien tegentreffers na de eerste dertig minuten op het score bord stonden. Via tussenstan den 11-20, 14-23 en 16-28 won IJsland zoals het wilde met 31- 17. Bij Nederland vielen Lam bert Schuurs en Kees Boom houwer uit met blessures. Hun deelneming tegen Israël is du bieus. De Nederlandse treffers werden gemaakt door Groener en Van Noesel (4), Wanders en Joop Fiege (3), Boomhouwer (2) en Vijgeboom (1). Bondsrepubliek Duitsland heeft zich niet bij de laatste zes van het toernooi om de we reldtitel voor B-landen kun nen plaatsen. De Westduitsers wonnen wel duidelijk van Bulgarije (25-13), maar de winst van IJsland op Neder land en nog meer het gelijke spel tussen de concurrenten Zwitserland en Roemenië be tekenden dat de Westduitsers een punt te kort kwamen. Daardoor missen ze terugkeer naar de A-groep en dreigt zelfs nog degradatie naar de C- groep als de wedstrijd om de zevende plaats verloren gaat. PSV-Real uitverkocht EINDHOVEN Het stadion van PSV is al volledig uitver kocht voor de topper in de kwartfinales van het toernooi om de Europacup tegen Real Madrid van komende woens dag. De jaarkaarthouders lie ten slechts enkele honderden staanplaatsen beschikbaar voor andere kopers, maar die entreebewijzen werden in een mum van tijd aan de man ge bracht. De ontmoeting tussen PSV en Real komt woensdaga vond rechtstreeks op de Ne derlandse buis. Nog 25 televi siestations hebben zich aange meld om de beelden te mogen ontvangen. Van Delden blij met Heracles ALMELO Heracles heeft Marco van Delden, die aan het begin van het lopende seizoen een profcontract tekende bij FC Utrecht, aangetrokken. Van Delden werd overbodig door de komst van Linford en Willaarts, zodat de belangstel ling van Heracles bij de lange spits als een geschenk uit de hemel kwam. „Ik wil dolgraag voetballen en had dan ook geen lange bedenktijd nodig om ja te zeggen tegen Hera cles. Je kunt nu eenmaal beter in de eerste divisie spelen dan reserve zijn in de eredivisie of voetballen in het tweede. Voor een voetballer telt immers maar één ding: spelen op het hoogst mogelijke niveau". Sportwereld Voetbal De tweehonderd voetballers van de Nijmeegse afdelingsclub VV Linderholt mogen weer wedstrijden spe len. De vereniging werd enige weken geleden geschorst, om dat de betalingen aan de ven. Anonieme geldschieters hebben het nog openstaande bedrag aan de bond betaald. Voetbal Heerenveen heeft besloten het contract met trai ner Ted Immers niet te ver lengen. Immers kreeg aan het begin van het seizoen een een jarig contract aangeboden. AAN VOORAVOND INTERLAND IN HOUTRUST DEN HAAG De toene mende agressie, ook in de korfballerij helaas een ac tuele problematiek, baart Hans Heemskerk zorgen. De speler van het Delftse For- tuna, die al diverse jaren deel uitmaakt van de nationale se lectie en morgenavond uit komt in de interland Neder- land-België in Houtrust, heeft in het recente verleden al eens aan de bel getrokken voor het vinden van een oplossing en zet zijn idee om per wedstrijd een tweede scheidsrechter („Evenals in het basketbal en handbal bijvoorbeeld") aan te stellen, volgaarne nog eens kracht bij. Heemskerk (29): „Het zou een gezonde zaak zijn wanneer dit in de hoofdklasse als experi ment zou worden ingevoerd. Twee capabele scheidsrechters zien nu eenmaal meer dan één. Tja, nu hobbelt er zo'n grensrechter langs de zijlijn mee, die wappert wat met een vlaggetje, maar eigenlijk zon der enige directe zeggenschap. Waarbij nog eens komt dat het huidige scheidsrechterskorps niet briljant is. En dan druk ik me heel voorzichtig uit". De hele korfbalsport heeft, zegt Heemskerk, de laatste ja ren trouwens veel van haar charme verloren. „Er gaat steeds meer tijd in zitten. En wat krijg je ervoor terug? Bit ter weinig. Okay, ik vind het toevallig nog steeds een eer om door onafhankelijke men- Morgenavond, aanvang 20.00 uur, wordt in de Houtrust- hal in Den Haag de dertigste A-interland tussen de zaal korfbalploegen van Neder land en België afgewerkt. Om 18.30 uur ontmoeten de juniorenteams van beide landen elkaar, 's Middags, om 14.15 uur, staat al de fi nale van het Europees kam pioenschap voor studenten teams op het programma. sen tot de besten van Neder land te worden gerekend. Maar vraag me dat niet wan neer ik op woensdagavond voor een oefenwedstrijdje naar Enschede moet. Kost alleen maar tijd en geld". Nog drie jaar Hans Heemskerk ziet zichzelf nog zo'n drie jaar aan de va derlandse top actief blijven. „Dan is het mooi geweest en ga ik me op het trainen con centreren", aldus de huidige oefenmeester van stadgenoot Excelsior. „Inderdaad, dan blijf je toch weer in diezelfde sleur. Maar ja, korfbal is en blijft natuurlijk toch een hele leuke sport, een fijne hobby. En zo lang ik er nog zoveel gein aan kan blijven beleven, en dat doe ik nu al ruim tien jaar, waarom ook niet. De ple zierige herinneringen winnen het nog steeds van de nare er varingen, hoor". Hans Heemskerk speelde ook een belangrijke rol in het Ne derlands zaalkorfbalteam dat anno 1987 voor eigen publiek de wereldtitel veroverde. In de finale tegen, uiteraard, Bel gië. „Of dat WK nog van in vloed op het aanzien van de sport is geweest? Uh, moeilijke vraag. Ik geloof bij het grote publiek van niet, nee. Men, daarmee bedoel ik dan de gro te gemene deler, Jieeft nog steeds grote minachting voor het korfbal. Het is kennelijk alleen aantrekkelijk voor de ingewijden, al zijn dat er in Nederland natuurlijk altijd nog zo'n honderdduizend". Televisie „De televisie besteedt er nog steeds veel te weinig aandacht aan. Is korfbal soms minder interessant dan het WK zaal voetbal dat onvoorstelbaar vele uren zendtijd kreeg? Dacht van niet. Kijk, voor me zelf hoef ik heus niet zo nodig op de buis, hoor. Maar voor de sport in het algemeen, voor de clubs en niet te vergeten hun sponsors, is het wel belangrijk dat korfbal wat meer onder de aandacht wordt gebracht", al dus Hans Heemskerk die sa men met Hanneke van Eek, maar zonder de geblesseerde Arjon van der Eijk, de Delftse hoofdklasser Fortuna in de Oranje-formatie vertegen woordigt. DICK KIERS VANDAAG Nederland 1, 17.46 uur: Sport op vrijdag. Nederland 2, 18.30 uur: TROS Sport. Nederland 3, 22.50 uur Paarde- sport: Indoor Brabant. TV 5, 23.00 uur: Sport. Duitaland 1, 23.00 uur: Sport- Sky Channel, 18.00 uur Euro- M0RGEN Duitsland 1 en 2, 10.03 uur Sport schau. Vermogen terug via hongeren KNOXVILLE Door middel van een hongerstaking wil de vroegere bokskampioen John Tate zijn geschatte vermogen van 300.000 dollar (ruim zes ton) in eigen beheer krijgen, De 34-jarige Tate is het proce deren moe. Vijf jaar geleden heeft hij een advocaat ge machtigd het bewind te voe ren over zijn eigendommen. Contractueel zou de ex-we reldkampioen onder curatele staan. Binnen zes dagen heeft de bokser al vier kilogram verloren. Pieter Huistra FOTO: DUKSTRA Huistra wil weg bij FC Twente DEN HAAG Pieter Huistra wil FC Twente verlaten. „Ik ga ervan uit dat ik aan mijn laatste seizoen bezig ben in Enschede", verklapte de deze week door zijn collega's in het betaald voetbal tot het grootste talent van de eredivisie (in 1988) uitgeroepen Fries. „Ik wil een keer om een titel spe len, zoek de uitdaging. De één heeft er vijf jaar voor nodig om zover te zijn, ik heb dat ge voel nu al". De laatste dagen wordt de naam van Pieter Huistra weer regelmatig in verband gebracht met PSV. Die belangstelling dateert al van even na de vriendschap pelijke interland van het Ne derlands elftal tegen Italië in Rome op 16 november, toen Huistra sterk debuteerde. Sport prijsvragen DEN HAAG De gegevens van de sportprijsvragen zijn: Midlotto nr. 7A eerste prijs: 1 x f. 177.299,70; tweede prijs: 12 x f. 12.500,00; derde prijs: 124 x f 714.90; vierde prijs: 4.898 x f. 18,00; vijfde prijs: 60.103 x f. 5,00. Cijferspel: zes cijfers goed: 3 win- sportuitslagen BASKETBAL EC landskampioenen basketbal Maccabi-Aris Saloniki 102-90, Limo- ges-Pesaro 92-84, Barcelona-CSKA Moskou 78-73. Stand: 1. Barcelona 10-19, 2. Macca- bi 10-18, 3. Split 10-16, 4. Arls 10-16, 5. Pesaro 10-14, 6. Limoges 10-13, 7. Moskou 10-13, 8. Den Bosch 10-11. BILJARTEN Grand Prix driebanden Rotterdam (nationaal) Eerste ronde: Weijenburg-Dekker 50- 40/46; Velthuis-Verlouw 50-48/50. Internationaal: kwartfinales: Nieuwen- burg-Smolders 2-0 (15-10, 15-14), Havermans-Burgman 2-1 (15-7, 7-15, 15-8), Kuhl-Arnouts 2-0 (15-11, 15-8), Dielis-Scherz 2-0 (15-10, 15-7). PAARDESPORT Indoor Brabant Nationaal springconcours, eerste wedstrijd van NHS-circuit, tabel A. 1,50 meter, na barrage: 1. Nijhof met Treffer H 0-36,23, 2. Tops met Danie- la 4-34,48, 3. Lankester met Emigrant 4-35,56, 4. Hendrix met Zargo Z 4- 37,69, 5. Voorn met Nugget 8-32,02, 6. Swelheim met Wltch Broom Wizard 8-34,55, 7. Lanslnk met Hazan H 8- Internationale springrubriek, abel A, 1,50 meter, na barrage: 1. Sloothaak (BRD) Pegasus 0-28,89, 2. Van der Schans (Ned) Nouveau Risque 0- 30,36, 3. Skelton (GBr) Grand Slam 0-30,46, 4. Voorn (Ned) Concern 0- 30.83, 5. Brinkmann (BRD) Grand Seigneur 0-31,46, 6. Harvey Smith (GBr) Shining Example 0-32.37. 7. Dufour (Ned) Simply Magic 0-32,60, 8. Raymakers (Ned) Mister ZB 0- 33.39, 8. McVean (Aus) Valeur 0- 33.40, 10. Pessoa (Bra) Elite 0-33,70. Springconcours in twee tasen, 1,50 meter, tweede fase direct op tijd: 1. Sloothaak (BRD) Fleur 0-22.21, 2. Ro bert (Fra) Nidamour II 0-25,17, 3. Melliger (Zwi) Elastique 0-25,23, 4. Southern (Can) Anaconda 0-25,43, 5. John Whitaker (GBr) Milton 0-25,84. 6. Hendrix (Ned) Decision 0-26,08, 7. Van der Schans (Ned) Valeur D 0- 26,33, 8. Bourdy (Fra) Morgat 0- 26,64, 9. Heins (Ned) Olympic Pan ther 0-27,11, 10. Lanslnk (Ned) Felix 0-27.28. Dressuur Prix St. Georges Is: 1. Laus (BRD) Liebenberg 1245 punten, 2. Schwei- stries (GBr) Hans Christian 1224, 3. Haazen (Ned) Windsor 1192, 4. Veg- ter (Ned) Samber 1191, 5. Haazen met Ushin 1190, 6. Livens (Bel) Mer cedes 1186, 7. Goldschmidt (BRD) Waterloo en Sanders-Keijzer (Ned) Vincent beiden 1181. SCHAKEN Toernooi in Linares Vierde ronde: Karpov (Sov)-Joesoe- pov (Sov) 1-0, Ivantsjoek (Sov)-Goel- ko (VSt) 1/2-1/2. Timman (Ned)-Short (GBr) 1/2-1/2, Portisch (Hon)-Beljavs- ki (Sov) afg., Hjartarson (IJsl>-Sokolov (Sov) afg., Ljubojevic (Joe) vrij. Stand: 1. Ivantsjoek 2 1/2 punten (uit 3), 2. Karpov 2 1/2, 3. Hjartarson 2 en 1 afg., 4. Ljubojevic 2 (ult 3), 5. Joe- soepov en Goelko 2, 7. Short 1 1/2 en 1 afg., 8. Portisch 1 en 2 atg., 9. Timman 1 (ult 3). 10. Sokolov 1/2 en 1 afg. (ult 3), 11._Beljavskl 0 en 1 afg. WIELRENNEN Ronde van Valencia Derde etappe: 1. Solleveld (Ned) 188 kilometer in 4 uur en 32 minuten, 2. Harmeling (Ned) op 0.27, 3. Cerin (Joe), 4. Mujica (Spa). 5. Gonzales (Spa) allen zelfde tijd als Harmeling. 9. Verhoeven (Ned) 2.10, 14. Maassen (Ned) z.t. Het algemeen klassement Is: 1. Kap pes (BRD) 12.24.59, 2. Stumpf (BRD) z.t.. 3. Jalabert (Fra) z.t. Siciliaanse wielerweek Zsde etappe: 1. Moro (Ita) 4.11,49, 2. Pedersen (Den) op 0,7, 3. Van Or souw (Ned) zelfde tijd. 4. Pavlic (Joe) 0,12, 5. Glanettl (Zwi) 0,13, 6. Van Vliet (Ned). 7. Rooks (Ned). 8. Sören- sen (Den). 9. Galleschi (Ita), 10. Petito (Ita) allen zelfde tijd als Glanettl, 1. Slemons (Ned) 0.12, 19. Leali (Ita) z.t.. 25. Draaijer (Ned) 0.19, 43. Steven- haagen (Ned) z.t., 61. Hanegraaf (Ned) 1.09; 62. Talen (Ned) z.t., 64. Veldscholten (Ned) z.t., 70. Kleinsman (Ned) 2.01, 84. Lubberding (Ned) 2.04, 95. De Rooy (Ned) 3.34. De ove rige Nederlanders hebben opgege- Eindklassement: 1. Leali (Ita) 27.23,07, 2. Gavazzi (Ita) 0,09. 3. Rooks (Ned) 0,10, 4. Van Orsouw (Ned) z.t., 5. Argentin (Ita) 0,14. 6. Van Vliet (Ned) 0,15, 6 Gusmeroli (Ita) 0,16, 8. Sörensen (Den) 0,17, 9 Vital! (Ita). 10. Delia Santa (Ita) alien zelfde tijd als Sörensen. 14. Kelly (Ier) 0.18, 15. Anderson (Aus) 0.23, 18. Draaijer 0.32, 25. Sle mons 0.45, 53. Talen 11.32, 55. Veld-, scholten 12.25, 60. Hanegraaf 16.54. 66. Kleinsman 20.02, 68. De Rooy 20.56, 79. Stevenhaagen 27.45, 96. Lubberding 38.00. ZAALHANDBAL WK B-groep Groep 1: Denemarken-lsraèl 32-17 (13-6), Spanje-Cuba 28-20(13-6), Po len-Frankrijk 27-24 (13-10). Eindstand: 1. Polen 5-10 136-107, 2. Spanje 5-8 117-106, 3. Frankrijk 5-6 113- 99, 4. Denemarken 5-4 116-117, 5. Cuba 5-2 111-121, 6. Israel 5-0 88- 132. Groep 2: Roemenié-Zwltsertand 16- 16 (6-9). Bondsrepubliek Duitsland- Bulgarije 25-13 (10-5), IJsland-Neder land 31-17 (18-10). Eindstand: 1. IJsland 5-8 114-91. 2. Roemenie 5-7 121-103, 3. Zwitser land 5-7 98-88, 4. BR Duitsland 5-6 112-89, 5. Bulgarije 5-2 99-120, 6. Nederland 5-0 95-148.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 7