Joop Hiele al bijna weer terug in de Kuip Vanderaerden weer de oude Thialf bijna uitverkocht Sport op tv Handballers kunnen nog elfde worden Dammers hebben van lawaai geen hinder Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! "PORT CetdócSouoatvt WOENSDAG 22 FEBRUARI 1989 PAGINA 9 25%) oulon aast op Sturing tPELDOORN Edward Sturing, 25-jarige rechtsback die onlangs contract met Vitesse voor vijf verlengde, staat in de belangstel- j van Toulon. Afgelopen zondag ii) ekeek een delegatie van de Franse "t 0/ e door Vitesse verloren topper tegen 3 [xcelsior een goede indruk maakte. ,75%) redivisieclub de Eerbekenaar, die i turing, die tot de nationale B-selec- e behoort en vorige week woensdag en tegen Frankrijk-B basisspeler as, heeft een clausule in zijn con- aet laten opnemen, dat hij weg mag !s hij zich in sportief en financieel izicht aanzienlijk kan verbeteren, julon heeft al twee Nederlanders in ienst: John Lammers en Peter Bosz, ie net als Sturing zijn voetbalcarriè- begon bij Apeldoornse Boys. Cees Loffeld bij FC Utrecht UTRECHT Oud-speler Cees Loffeld wordt met ingang van het volgende seizoen trainer van FC Utrecht. Hij volgt Han Berger op, die naar Fortuna Sittard gaat. Hans Ooft, alge meen manager van de club, heeft dit gisteren bekendge maakt. Loffeld debuteert als trainer bij een betaalde club. De voormalige speler van on dermeer DOS, Elinkwijk- en Wageningen, is twaalf jaar oe- fenmeester geweest bij de hoofdklasser Elinkwijk. Lof feld heeft een contract voor twee seizoenen getekend. Hans van Doorneveld Doorneveld weg uit Sittard SITTARD Fortuna Sittard en Hans van Doorneveld hebben gisteren in onderling over-' leg besloten met onmiddellijke ingang uit el kaar te gaan. Volgens het bestuur was „geen grond voor verdere samenwerking aanwezig". De technische leiding tot het einde van dit sei zoen ligt in de handen van de niet van officiële papieren voorziene hulptrainers Dick Voorn en Chris Dekker. Van Doorneveld, volgend seizoen trainer van AZ, kreeg vlak voor de winterstop te horen dat zijn contract bij Fortu na niet zou worden verlengd. Han Berger werd aangetrokken als zijn opvolger. Sinds dat moment heeft Fortuna geen punt meer ge haald in de competitie. Bovendien werden de Limburgers in het bekertoernooi uitgeschakeld door AZ. Van Doorneveld verzorgde gisteren voor het laatst de training in Sittard. Bij VVV is trainer Leo van Veen op staande voet ont slagen. Een ruzie met speler Remi Reynierse was de aanleiding. AVOLA Een kleine overwinning kan een groot renner soms intens gelukkig maken. Dit was gisteren in de vierde etappe van de Sici- liaanse Wielerweek het geval met Eric Vande raerden. In Avola won het troetelkind van Pe ter Post de massasprint tegen Baffi en Bontem- pi. „Iedereen mag van mij deze overwinning kleineren zo veel hij wil", sprak de stralende winnaar, „voor mij is deze van enorme beteke nis. Wat telt is de kwaliteit van de tegenstan ders. Baffi is de snelste man van Italië dit mo ment. Hij werd onklopbaar geacht". Voor Eric Vanderaerden was dit het tweede teken van zijn herrijzenis als topcoureur in het nog zo korte seizoen. Op 12 februari won hij in Granada de slotetappe van de Ronde van Andalusië. Vorig jaar stuurde Peter Post de moreel geknakte en met een ontstoken scheenbeen kampende Belg uit'de Tour de France naar huis. De voorjaars klassiekers waren, mede door valpartijen, op mislukkingen uitgedraaid. Afgelopen winter ontdekte de tandarts gebroken wortels in Van- deraerdens onderkaak. „Het was een gevolg van een ongelukje bij het motocrossen. Basso ontkent deel ontvoering AVOLA Met heftige gebaren en zware woorden heeft Marino Basso ontkend 200 mil joen lire (300.000 gulden) te hebben ontvreemd bij een langdurige ontvoering van een 18-iarige jongen. De 44-jarige Italiaanse oud-wereldkam pioen wielrennen werd daar begin deze maand van beschuldigd. Basso verscheen deze week doodgemoedereerd als begeleider van een Itali aanse ploeg in de Sicliaanse Wielerweek. „Na tuurlijk", zei hij. „Ik ben onschuldig". ïonnie Blair is één van do favorieten voor het WK sprint dames ti Heerenveen komend weekeinde. foto: anp SEERENVEEN Er is nog ten beperkt aantal kaarten terkrijgbaar voor het wereld kampioenschap sprint voor da mes en heren, dat komend «eekeinde in Heerenveen toordt gehouden. Voor zater- tfag zijn nog zowel staan- en ïtplaatsen te verkrijgen aan Je kassa van het ijsstadion Thialf. Op zondag zijn alle zit plaatsen inmiddels uitver- Verenigde Staten: Blair, Clasen, Doc- ocht. 'olgens een woordvoerder an het organisatiecomité vlie- en de kaarten de laatste da- de deur. Het comité ver- racht zowel zaterdag als zon- ag een vol huis in Thialf. volledige lijst van deelnemers is: 'jÈ rouwen: 06 ten rijk Nemeth-Hunyaday Pi anada Auch. Lemay. Loignon, uid-Korea: You. Canada: Dubreuil, Thibault, Kelly Finland: Pikkupeura, HeikkelS (re serve). DDR: Hoffman, Mey, Sobeck (reser- Noorwegen: Rönning, Stensli, Ström, Sondraal (reserve). Poeln: Jankowski. Zuid-Korea: Bae. Zweden: König, Markström, Fors- lund (reserve). Sovjetunie: Bachvalov, Fokitsjev, De- viatov, Zjelezovski. Verenigde Staten: Cruickshank, Flaim, Jansen, Thometz, Seltsam (re- - Joegoslavië: Merdo' EERSTE TEST DOELMAN FEYENOORD VERLOOPT VOORSPOEDIG ROTTERDAM Hij stond er weer als van ouds, alsof hij niet ruim drie maanden was weg geweest. Schreeuwend, gebarend, aanwijzigen gevend, al was het dan slechts aan teamgenoten van Feyenoord 2. En was de plaats van handeling niet de Kuip, maar het bescheiden Varkenoord - het 'terrein waar norma liter de amateurs in actie komen. Joop Hiele maakte gister avond zijn rentree na medio november in het duel met Ajax tijdens een noodlottige botsing met ploegmaat Pa trick Nortan ernstig knielet sel te hebben opgelopen. Zo ernstig dat kort na het inci dent berichten circuleerden, die suggereerden dat zijn car rière gevaar liep. Optimist pur sang Hiele geloofde daar zelf uiteraard geen moment in en gisteravond werd het bewijs geleverd. Tegen de re serves van FC Den Haag stond de reserve-doelman van Oranje onder de lat. Hoewel slechts één helft in actie geweest zijnde stemde de test Joop Hiele tot tevre denheid. „Het was de bedoe ling dat ik de hele wedstrijd zou spelen", vertelde de 29- jarige doelman uit Hendrik Ido Ambacht - op hetzelfde moment dat zijn remplacant bij Feyenoord 2 Ricardo de Jongh gisteravond een blun der beging, waardoor niet al leen FC Den Haag 2 op 1-1 kwam maar waarmee tevens het gelijk van de technische leiding werd aangetoond om voor de lang uit de roulatie lijkende Hiele de Pool Hen- ryk Bolesta aan te trekken. Maar over de Pool laier. „Maar", vervolgde Hiele voor de bedrijfsklaar staande tele visiecamera's van het van avond uitzendende Studio Sport, „de afgelopen dagen gaven de spieren een ander signaal. Vandaar dat ik op advies van dokter Stellinga (de clubarts van Excelsior overigens; red.) slechts één helft heb gespeeld. Het is nu even afwachten hoe m'n li chaam verder reageert. Als alles goed gaat speel ik don derdag (morgen; red.) met de „beloften" van Feyenoord te gen Standard Luik. Maar ik doe niets geforceerds. Mijn doel is zo snel mogelijk weer honderd procent fit te zijn, want ik wil nog vijf, zes jaar op topniveau spelen. Als ik er dan op 26 april bij kan zijn zou dat leuk zijn". Quasi De laatste zin heeft Joop Hie le op de hem bekende quasi- onverschillige manier uitge- datum eind april hem regelmatig door het hoofd, omdat dan zoals bekend in de Kuip het Nederlands elftal het WK-kwalifikatieduel met West-Duitsland moet afwer ken. Hiele trad tot dusver in slechts vier interlands aan naast een veertigtal reserve beurten, maar als de voorte kenen niet bedriegen staat hij straks onder de lat in het prestigetreffen met de West duitsers. fit zijn, daar gaat het om. Nogmaals, ik forceer niets. Als de dokter zegt dat ik iets nog niet moet doen of ik heb zelf het gevoel dat ik iets nog niet kan gebeurt het ook niet". De niet van eigenwijsheid ge speende Rotterdammer wekt de indruk vrijwel louter op een medisch kompas te va ren. Waarschijnlijk verstan dig, want zijn eigen ambitie en eerzucht zouden hem wel eens kunnen verleiden tot ondoordachte dingen. Waar bij hij dan wel wordt gerug- gesteund door de ervaring dat zijn genezingsproces van de kapsel- en bandenblessure aan de rechterknie niet het eerste euvel zijn, waarvan hij in recordtijd herstelt. „Ik heb eens eerder een sliimbeurso- peratie ondergaanherin nert hij zich. „Toen zou ik ook vier weken uit de roula tie zijn, maar speelde ik na tien dagen al weer. Overi gens was deze knieblessure mijn eerste echte blessure". Een soortgelijke kwetsuur als de eerste doelman van Oran je, Hans van Breukelen (32), anderhalve maand na Hiele's ongeluk tijdens een zaalvoet baltoernooi in München op liep. „Ik heb Hans afgelopen maandag gesproken tijdens het VVCS-gala in Den Haag", vertelde Hiele. „Hij meldde dat hij nog steeds met een manchet om z'n knie loopt. Zijn herstel verloopt kennelijk niet zo voorpoedig als het mijne. Maar ik wens Hans het allerbeste" toe. Een zo snel mogelijk geheel her stel. Dan kunnen we straks weer knokken om een plaats. Hoewel ik denk dan sterker te zijn...." Roeiboot In het duel gisteravond met FC Den Haag 2 werd Joop Hiele, die tijdens de eerste weken van zijn genezings proces (waarbij hij onder meer drie weken met het rechterbeen in een soort roei boot lag om verstijving van het gewricht tegen te gaan) honderden wenskaarten ont ving, nauwelijks getest. Hij moest een tweetal luchtduels aangaan en kreeg een aantal terugspeelballen te verwer ken. Eenmaal ging hij bij een hoge bal vanaf de zijkant in de fout. „Dat kwam door het licht", verklaarde hij met de ook van hem bekende excuseert- rant. „Heb jij er wel eens bij een hoge bal in gekeken? Maar verder ging het goed. Ik had eigenlijk nergens last van. Alle oefeningen, tot en met het uittrappen met het Joop Hiele maakte gisteravond een bevredigende rentree en is bijna weer terug in de Kuip. „Even afwachten hoe de spie ren zich verder houden". foto: sp rechterbeen, had ik op de training al geoefend, met fy siotherapeut Ed van Breuke len. Het ging er nu om de knie in een echte wedstrijd te testen. Of ik een beetje bang was? Natuurlijk niet! Hoewel je onbewust toch wel een beetje denkt aan die blessure, zeker vanwege de onver wachte momenten. Maar ik ben zeer tevreden. Waarbij het nog even afwachten is hoe de spieren verder reage ren. Welke spieren? Alle spieren!". Bolesta Over zijn plaatsvervanger in Feyenoord 1 wil Joop Hiele niet veel kwijt. „Hij is een goede keeper", zegt hij op een eerste vraag. Om daar na enig aandringen aan toe te voegen: „Hij maakt ook fout jes. Goals tegen Willem II en Volendam waren zijn fout. Hij houdt natuurlijk ook wel weer' andere ballen tegen. Maar als een Menzo die fout jes maakt wordt-ie er wel op aan gepakt....". Zo ver is Joop Hiele nog niet. Maar nogmaals, als de voor tekenen niet bedriegen wordt- hij binnenkort ook weer op die kritische wijze beoor deeld. Maar hij zal niets lie ver willen. FRANK WERKMAN WCS- VANDAAG Nederland 2. 2135 voetbalgala. Nederland 3, 22.07 uur. Studio Nederland 3. 22.55 uur Atletiek- gala in Den Haag. België Nederlanda 2. 20.00 uur Sportavond. BBC 1, 23.05 uur Sportsnight. MORGEN Duitaland 1, 09.55 an 12.55 uur WK skiën Lahti. Duitaland 2, 14.55 uur WK zaal handbal. BBC 2, 17.30 uur Tennis: vetera- Timman uit bestuur van grootmeesters LINARES Jan Timman heeft zijn functie als vice- voorzitter van het bestuur van de Grand Masters As sociation (GMA) neerge legd. Dat heeft hij op 17 februari in een brief aan zijn mede-bestuursleden laten weten. Ook Bessel Kok, voorzitter van het uitvoerend comité, is teruggetreden. De andere be stuursleden Anatoli Karpov (tevens vice-voorzitter), Bent Larsen, Ljubomir Ljutxjjevic, John Nunn en Lajos Portisch beraden zich nog over hun standpunt. Timman en Kok hebben hun besluit genomen naar aanlei ding van de halsstarrige hou ding van GMA-president en wereldkampioen Gari Kaspa rov over een op handen zijnde samenwerking tussen de GMA en de wereldschaakbond FIDE. Timman leed in het interna tionale schaaktoernooi van Li nares gisteren overigens zijn eerste nederlaag. De Amster dammer, die voor de gisteren gespeelde derde ronde vrij was, gaf zijn afgebroken partij uit de tweede ronde tegen de Sovjetrus Vassili Ivantsjoek zonder verder spelen op. Van daag speelt Timman zijn hang- partij uit de eerste ronde tegen de Hongaar Lajos Portisch uit. Daarin heeft de Nederlander uitstekende winstkansen. De 19-jarige Sovjetrus Ivants joek nam meteen de leiding in het toernooi omdat hij in de derde ronde in 44 zetten een zege behaalde op de Brit Nigel Short Ivantsjoek, die in de eerste ronde vrij was geweest, heeft met twee punten uit twee partijen een optimale sco- Dlympia helpt HVS .EIDEN De handbalsters i Olympia hebben streekge- oot HVS gisteren een helpen- e hand toegestoken in de race aar het kampioenschap van e derde divisie. Vires et Cele- itas, HVS' grootste concur- ent, werd in Wassenaar met 8-15 verslagen. Döor dit re- ultaat voert HVS de ranglijst u alleen aan, op twee punten evolgd door Vires. In Wasse- aar werd de tweede helft van en eerder dit seizoen onregle- ïentair verlopen wedstrijd vergespeeld. Olympia begon I» an het duel met een 7-4 voor- prong, maar het zag die snel H wegsmelten. Vires benutte ier break-outs en het scoorde iet afstandsschoten. Olympia ombineerde beter. Het had in ngeborg Henkes aan de cirkel n Angelique Schonk op de Üloek twee trefzekere afmaak- ers. Tot 15-15 hielden de oegen elkaar in evenwicht, aar met een afstandschot, in penalty en een doelpunt »naf de cirkel tilde Olympia /reugde van de toekijken- HVS-speelsters de eind- 18-15. Patrick van Olphen bespringt de Bulgaarse defensie, foto: afp STRAATSBURG Het Neder lands zaalhandbalteam heeft ook de tweede wedstrijd in de hoofd ronde van het WK-kwalificatie- toernooi in Frankrijk verloren. In Straatsburg ging de ploeg van Ton van Linder gisteravond met ruim verschil ten onder tegen Bulgarije: 26-33. Bij de rust ston den de Bulgaren al op een com fortabele voorsprong (18-13). Door deze nederlaag speelt Ne derland hoogstwaarschijnlijk za terdag in Parijs om de elfde en twaalfde plaats tegen Israël. Nederland stelde tegen Bulga rije, de zwakste handbalnatie onder de Oostbloklanden, hevig teleur. Aanvankelijk leken de zaken zich positief voor de na tionale ploeg te ontwikkelen. Onder aanvoering van Paul van Noesel, met afstand de beste Ne derlandse speler gisteren en voor de pauze alleen al goed voor zes treffers, nam Neder land na bijna een kwartier een voorsprong van 8-5. Henk Groe ner verspeelde in een kansrijke break-out op knullige wijze de bal en liep in een poging zijn fout te herstellen tegen een tijd- straf op. Kolaylukov benutte de uit deze situatie voortvloeiende strafworp. Achteraf bleek dit het breekpunt in de wedstrijd. Bulgarije kwam vlot op gelijke hoogte (9-9) en is daarna niet meer in de problemen geweest. De Nederlandse doelpunten werden gemaakt door Paul van Noesel (8), Lambert Schuurs (6), Patrick van Ol phen (4), Henk Groener (3), Rober Fiege (2), Kees Boomhouwer. Patrick Berendsen en Jop Hagreize (allen 1). Morgenavond speelt Nederland zijn laatste wedstrijd in de hoofdronde. Tegenstander is dan IJsland, op pa pier een maatje te groot voor de ploeg van Ton van Linder. Jannes van der Wal FOTO: Dijkstra CANNES Het Nederlandse damkwartet heeft in de Zuid- franse badplaats Cannes de wereldbeker veroverd. In de finale versloeg het nationale viertal de Sovjetunie met -de verrassend hoge cijfers van 6- 2. Europa A werd derde door de Verenigde Staten met 5-3 terug te wijzen. De slotronde begon licht chao tisch. Nauwelijks zaten de grootmeesters achter de bor den of in het Palais des Festi vals, waar ook het jaarlijkse filmfestival plaats vindt, be gonnen werklieden hun werk zaamheden wat gepaard ging met veel lawaai. De door de Franse hoofdarbiter Faugier voorgestelde onderbreking vonden de spelers niet noodza kelijk. Wel werd door het ar bitrale trio een succesvolle speurtocht ingezet naar de „or deverstoorders". Het begin liet zich voor het Nederlandse kwartet niet goed aanzien. Op drie van de vier borden speelden de Sovjet - grootmeesters een afwachtend soort omsingelspel. Wesselink deed zijn naam als verdediger eer aan en dwong uit nadelige positie alsnog remise af. Gantwarg wees eerst een re- miseverzoek van Van der Wal af, maar kwam uiteindelijk niet tot een winstpoging. We reldkampioen Tsjitsjow speel de iets te afwachtend tegen Clerc, die in het middenspel zijn kans rook. De Sovjet, die al 27 maanden geen partij had verloren, werd zo onder druk gezet dat hij een dubbele dam- dreiging niet kon ontzenuwen en tenslotte de strijd staakte. Dat was voor Baljakin ook het moment om zijn partij tegen Jansen op te geven. De Euro pese kampioen speelde een su bliem toernooi en behaalde als enige speler een 100-procent score. ASKETBAL props Cup bekerwinnaar* lalve finales: Real Madrid (Spa)-Ci- laldero Caserte (ItahJalgirls Kaunas PAARDESP0RT Koersen van Hilversum EERSTE KOERS. 2000 m: 1. Dakad vies (J. van Dooyeweerd) 2.44,9- 1.22,5, 2. Fishing Luck, 3. Diana ter Lune. Niet gestart: Delaila Hannover. AMMEN 'b dammen Cannes Jvjetunle-Nederland 2-6: Tsjltsjov- lerc 0-2, Gantwarg-Van der Wal 1-1, •IJakln-Gerard Jansen 0-2, Valnerls- Mo 69,10. TWEEDE KOERS, 1609 mond Fortuna (J. van Dooyeweerd) 2.07,2-1.19,1, 2. Chayyen Detvlle, 3. pa B-Europa C 5-3. DERDE KOERS. 2000 m: 1. Bajonalre Veha (J. Bot) 2.40,3-1.20,2, 2. Capel- lo's Boy, 3. Cherie Wiellnga. Toto: 1,40, plaats 1,10, 1,30, koppel 2,80, trio 10.20. VIERDE KOERS. 2000 m: 1. Coloured Snow (A. Zwaan) 2.43,0-1.21,5, 2. 17,30. VIJFDE KOERS. 2000 m 1. Claudia's Dream (R. Heynen) 2.40,7-1.20,4, 2. Cherubijn, 3. Cupido de Queen. Niet gestart: Carllto Dutch. Toto: winnend 4,10, plaats 1,50, 2,00, 3,00, koppel 8,20, trio 157,30. ZESDE KOERS, 2440 m: 1. Creese K. (T. Smeding) 3.17,7-1.21,0. 2. Corleo- ne Star, 3. Cathy Buitenzorg, 4. Cito Uiterdijk. Toto: winnend 2,70, plaats 2,70, 3,20, 1,80, koppel 42,00, trio 235,50, kwartet 1.215,70. ZEVENDE KOERS. 2000 m: 1. Zoef Uithuizen (A. Zwart) 2.39,3-1.19,7, 2. Amigo de Queen, 3. Zoon van Jen sen. Niet gestart: Zera Neyenrode. Toto: winnend 4.40. plaats 1,30, 2,10, 1,20, koppel 35,30, 121,70. ACHTSTE KOERS. 2000 m: 1. Wanda Volo (J. Rljgrok) 2.37,8-1.18,9, 2. Zor- ro Hollyrood, 3. Amy David. Niet ge start: Zonnestraaltje. Toto: winnend 8.4a plaats 2,00, 1,70, koppel 3,90, Blnky trio 597,30, kwartet 9.668,90. 2-2-7-6-10: 7.415,40. Toernooi LI nare» Derde ronde: Ljubojevic (Joe)-Sokolov (Sov) 1/2- 1/2, Short (GBr)-lvantsJoek (Sov) 0-1, Joesoepov (Sov)-Hjartarson (Ijsl) 1/2- 1/2, Beljavskl (Sov>-Karpov (Sov) 0-1, Goelko (VSt)-Portisch (Hon) afgebro ken. Timman (Ned) was vrij. afgebroken partijen eerste ronde: Beljavskl-Ljubojevlc 0-1, Goelko- Stand: 1. Ivantsjoek 2 punten uit 2 partijen. 2. Hjartarson, Ljubojevic en Joesoepov 2 uit 3, 5. Karpov 1 1/2 uit 3, 6. Short en Goelko 1 en 1 afg. uit 3, 8. Sokolov 1/2 uit 2, 9. Portisch 0 en 3 afg. uit 3, 10. Timman 0 en 1 afg. uit 2. 11. Beljavski 0 uit 3. WK akilopan Lahti Vrouwen, vijftien kilometer skiloop: 1. Matikainen (Fin) 47.46,6, 2. Klvesnie- mi (Fin) 47.48,6, 3. M&ëtta (Fin) 48.20,6. 42. Carolien ten Bosch, 45. Rita van Driel 45. VOETBAL Sovjetunle-Bulgarij* 2-1 (vriend schappelijk). Engelse competitie Coventry-Arsenal 1-0, Mlllwall-Mldd- lesbrough 2-0, Tottenham-Norwich 2- Caen-Toulouse 3-0. WIELRENNEN Siciliaanee wielerweek Vierde rit: 1. Vanderaerden (Bel) de 187 km In 4.54.22. 2. Baffi (Ita). 3. Gamblrasio (Ita), 4. Guldo Bontempi (Ita). 5. Chesinl (Ita), 6. Boffo (Ita). 7. Llpolllni (Ita), 8. Hafliger (Zwl), 9. Clml- ni (Ita), 10. Gavazzi (Ita). Vierde etappe: 17. Rooks, 23. Draaij- er. 24. Manders. 50. Van Vliet, 52. Stevenhaagen, 55. Van Orsouw, 60. Siemons, 63. Hanegraaf. 71. Kleins man. 78. Lubberdlng. 94. Hoondert, 130. Knetemann, 138. Veldscholten. 147. De Rooy, 161. Talen allen zeilde tijd als Vanderaerden, 165. Van Pop- pel op 0.48. Algemeen klassement: 1. Leall (Ita) i (Ita) z.t., 10. Draayer (Ned) z Siemons 0.37, 43. De Rooy 5.03, 48. Kleinsman 5.32. 55. Hanegraaf 6.20, 64. Talen z.t., 73. Manders 10.21. 80. Veldscholten 11.20, 101. Stevenhaa- Poppel 37.57, 169. Hoondert 39.18. ZAALHANDBAL WK B-groep Groep 1 (Marseille): Cuba-lsraël 31- 19 (16-12), Polen-Spanje 27-21 (11- 11). Frankrijk-Denemarken 23-21 (14- 11). Stand: 1. Polen 4-8 109-83. 2. Frank rijk 4-6 89-72, 3. Spanje 4-6 89-86. 4. Cuba 4-2 91-93, 5. Denemarken 4-2 94-100, 6. Israël 4-0 71-109. Groep 2 (Straatsburg): Bulgarije-Ne- derland 33-26 (18-13). BR Dultsland- Roemenlë 23-21 (14-9), Usland-Zwit- aerland 19-18 (11-10). Stand: 1. Roemenië 4-6 105-87. 2. Zwitserland 4-6 82-72, 3. IJsland 4-6 83-74. 4. BR Duitaland 4-4 87-76. 5. Bulgarije 4-2 88-95, 6. Nederland 4-0

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9