Oranje droogt Leiden af Rij nu, betaal pas in 1990 Casino-Noordwijk ontwikkelt prestigieus landentoernooi jd Bax en Glasbergen delen: 1-1 lek Br idig O bedot iderzoe llO-lei KRC jderzoe ededel tel wilt fo artil eekblai iarin fcliceei Itueel rtot nt ft het SPORT DONDERDAG 16 FEBRUARI 1989 PAGINA NOORD WIJK LEIDEN Met de Noordzee Cup 1989 wil Casino-Noord wijk de glorieuze tijden van haar tennisbanen doen herleven. Morgen start in tenniscentrum En schede de nationale titel strijd t/m 14 jaar. De zes tienjarigen spelen zondag hun kwalifikatieronden. De tennisbanen van Casino- Nöordwijk staan bekend om hun zeer rijke historie, die meer dan zestig jaar terug voert. Een zeer vroeg hoogte punt, uit het jaar 1928, is de fi nale van de Davis Cup, waarin onder anderen aantraden Jean Borotra, één van de vier Fran se tennismusketiers, en de En gelse topper Fred Perry. De diverse optredens van Jack Kramers profcircus en van de jarenlange nummer één van de wereld, Rod La ver, ver grootten de bekendheid van Casino en haar eigenaren, de Noordwijkse familie Punt ver der in de wereld. Uit het meer recente verleden stonden na men als die van tennisser/fil macteur Vijay Amritray en Wimbledonfinalist Kevin Cur- ren garant voor een hoog ten- nisniveau. Het wedstriidcomité Noord- wijk S.V. "wil de glorieuze tij den van weleer laten herle ven. Het comité bestaande uit Truus Heemskerk, Ate Schip pers, Piet Veentier en John Asselbergs ontwikkelde daar toe de strijd om de Noordzee Cup 1989, een prestigieus eve nement voor landenteams. Woordvoerder Piet Veentjer over dit landentoernooi op zijn banen van Racket Center Ca sino: „De reglementering van een vier sterren A-toernooi (het hoogste Nederlandse toer- nooitype) staat slechts een be perkte buitenlandse deelname en dan alleen nog middels 'wild cards' toe. Daarom was de keuze voor een ander soortig evenement snel ge maakt. Met de kontakten, die wij vorig jaar met top vijftig spelers als Mark Woodforde, Alberto Mancini, Tore Meinec- ke en Pedro Rebolledo konden maken, lijkt de deelname van landen als Australië, Frank rijk, Duitsland, Spanje en Chili verzekerd. Reizend coach Bar ry Philips Moore tracht voor ons ook een Amerikaans team te kontrakteren, en als de Da- vis Cup, die in die week wordt verspeeld geen roet in het eten gooit, kan ook de sterkst mo gelijke Nederlandse formatie in ons landentoernooi acte de présènce geven." De wedstrijden om de Noord zee Cup staan gepland op 20, 21, 22 en 23 juli 1989, precies in de week voor de belangrij ke Grand Prix toernooien van Hilversum en Stuttgart. Elk team speelt twee enkelspelen en één dubbelspel, een formu le, die gelijk is aan de Duitse Nations Cup. Voor het toer nooi is een bedrag benodigd van 250.000 gulden, waarvan de eerste ton na afloop van de 1988 editie direct werd toege zegd. De hoofdsponsors Heine- ken en de Stichting Promotie Noordwijk hopen de financiële ondersteuning op korte ter mijn afgerond te hebben, daar mee niet alleen 'Natuurlijk Noordwijk', maar ook het dis trict Leiden een tennisevene- ment van wereldklasse te kun nen aanbieden. Jeugdnationales dekte jeugdkampioenschappen t/m 14 jaar van start. Voor Leiden zullen Robbert-Paul Hartwijk en Rogier van Duiji binnen de lijnen verschijnef Zondag voegen Aukje Baa ens, Nathalie van der Voord Benny de Bruin zich bij j veertienjarigen om zich mif dels de kwalifikaties plaats in het hoofdtoernd t/m 16 jaar te verwerven. Oi Patrick Kieboom speelt kwa fikatie. De Dekker-speler lijf door de niet-opgave voor e§ aantal belangrijke landelijl puntentoernooien rechtstreef se plaatsing te missen. PETER KL! ICR' :oiï rraj 10 [fa --- r Bram van der Zee is invaller Heiko Locher de baas in dit lucht duel. Zoals Oranje het Leids team gisteravond ondubbelzinnig de baas was... foto: henk snaterse LEIDEN De demon stratieduels tussen Leiden en Nederland hebben on dubbelzinnig duidelijk ge maakt, dat korfballend Leiden op dit moment sportief in de min zit. Het eerste achttal werd met 10-31 letterlijk en figuur lijk weggeschoten en ook Leiden 2 en de Leidse ju nioren leden met 11-19 en 8-17 de grootste nederla gen in de zesjarige ge schiedenis van dit korfba levenement. „Het is misschien nodig om ook eens buiten Leiden te kij ken voor de selectie", opperde bondscoach Ben Crum, die on danks de geringe tegenstand toezegde om ook volgend jaar met de nationale selecties de Vijf Meihal aan te doen. En dat is gezien de respons van het publiek ook wel te billij ken, want de drie "afdroog- partijen" trokken toch bedui dend meer toeschouwers dan de gewone competitieduels in het weekeinde. De voorbereiding van de Leid se selectie was min of meer symptomatisch voor het vlak ke spel in de wedstrijd. Coach Jasper Engel zag Jacqueline Winter (ziek), Erik Peters en Anne van der Zaag (gebles seerd) afzeggen en wist boven dien dat Janneke Mulder, Car- la en Peter Kuipers door de recente trip van Pernix naar Tsjechoslowakije enige trai ningsachterstand hadden. „Wij moesten door al die afzeggin gen nogal rouleren met de op stelling en dat werkt automa tisch een mindere afwerking in de hand. Je moet ook wel de tijd nemen in de aanval en dat deden we niet: het was eerst de bal spelen en dan pas vrijlopen. En het schot was nu wel erg slecht, ook als we re bound hadden. Maar ik had ze ook niet opgedragen om er de beuk in te gooien, tenslotte hebben de clubs van de spelers allemaal nog grote competitie- belangen", verklaarde Jasper Engel het zwakke aanvalsspel van zijn selectie, die deson danks toch hard wilde werken voor een behoorlijke uitslag. Dat bewees onder meer Peter Kuipers, die in de laatste twee weken slechts negen minuten korfbal tegen Swift (M) achter de rug had. Hij verrichtte als vanouds veel steunend werk onder de paal en maakte met een flitsende doorloopbal ook een van de mooiste treffers van het duel. Zijn doeltreffen de actie viel in een periode, waarin Leiden nog goed in de pas liep met Oranie ditmaal in de Leidse rooa-witte kleu ren uitgedost maar na deze 4-6 liep de score gestadig op naar 6-12 (rust). Deze ontwikkeling zette zich na de korfwisseling versterkt voort en soms liet de keur- groep van Crum wel iedere minuut een doelpunt aanteke nen, zodat halverwege de tweede helft al de twintig was bereikt (8-20). „Ach, wij zijn bij TOP inmiddels wel het een en ander gewend, maar dit was wel heel erg. Zij schoten op een gegeven moment echt elke bal raak. En ze zijn ook zo sterk onder de korf, dat je vanzelf zo gek gaat schieten", verklaarde Karin Westerbeek achteraf, daarbij vooral doe lend op het optreden van Hans Heemskerk. De schutter van het Delftse Fortuna zou met zijn tien treffers in z'n eentje de hele Leidse produktie eve naren. Het was ook vooral op schotvaardigheid, dat Leiden ver achterbleef op Nederland, want tussen de achtste en ne gende treffer van Leiden zat welgeteld twaalf minuten: geen wonder dat het publiek die laatste goal van Heiko Lo cher met luid applaus verwel komde. „Dit keer was het gat wel erg groot en we hebben ook wel erg weinig laten zien, terwijl het toch ook een stuk presentatie van het Leidse korfbal is. De voorbereiding kan wel verbeterd worden, want we hadden nu maar een oefenduel en toen waren we niet eens compleet. En het kan misschien geen kwaad om meer buiten Leiden te kijken of drie verenigingsvakken op te stellen", gaf Jasper Engel de selectiecommissie van de orga niserende Leidse Korfbalfede ratie ter overweging mee. De enige spanning in deze afleve ring van Leiden - Nederland bracht nu enkel de vraag of de eerste de tien zou halen en de laatste de dertig. Uiteindelijk slaagden beide achttallen in deze denkbeeldige opdracht, want Oscar Mulders en Mar- grita van der Kolk maakten 9- 30 en 9-31 en Carla Kuipers mocht tenslotte vrijuit doorlo pen om de eindstand op 10-31 te brengen, waarop gelijk het eindsignaal van scheidsrechter Flip van der Kooy volgde. Afgaande op het spel van de lagere Leidse ploegen tegen de nationale selecties lijkt ver sterking van buitenaf het aan gewezen middel om meer spanning in het evenement in de Vijf Meihal te brengen. Lei den 2 hield immers ook maar een helft stand tegen de Ne derlandse jeugd tot en met 21 jaar, doordat Erik Kromhout (2), Alfred Lambooy, Heiko Locher en Jan Willem Meijer zorgden voor een dragelijke 5- 8 stand in de rust. Toen de gasten echter het tempo op schroefden, smolt de spanning weg en liep het verschil ras op tot 11-19. Jan Willem Meijer en Ingrid Slingerland hadden inmiddels al het veld moeten verlaten met respectievelijk een verrekte kuitspier en een afgescheurde achillespees. De laatste moest zelfs naar het ziekenhuis vervoerd worden, haar korfbalseizoen is nu al voorbij. In tegenstelling tot voorgaan de jaren konden de Leidse ju nioren evenmin voor een wed strijd vol spanning zorgen. Zij raakten al gauw op 1-5 en deze achterstand werd in het ver volg enkel groter, getuige de 8-17 eindstand, waarbij Edwin Kooien (3) en Michael Martens (2) zich in aanvallend opzicht nog het meest konden onder scheiden. Hans van Leeuwen (rechts, Bax) wordt nauwlettend bewaakt door Wim Driebergen van Glasbethoonh gen. Beide spelers moesten zich later schikken in een puntendeling. foto: henk SNATERSjm nie 'at bet LEIDEN De streekder- by tussen Bax en Glasber gen de Best, in de lande lijke zaalvoetbalcompeti tie, leverde geen winnaar op. Het werd 1-1. Interre gionaal speelde Menken een zeer wisselvallige wedstrijd tegen MSV '71, die overigens wel in winst werd omgezet: 10-6. Bax en Glasbergen slaagden er gisteravond niet in het publiek in de goed gevulde Gaasbak op de banken te krijgen. De thuisploeg van coach Jan Schoen nam traditiege trouw geen grote risico's en Glasbergen bleek voor een keer hetzelfde spelletje te spe len. Het resultaat was er naar. Een tam treffen met slechts incidenteel een hoogtepuntje. Glasbergen plaatste in die laat ste categorie het eerste wapen feit via de openingstreffer van Huug Aandewiel (uit een strafschop), maar de ploeg van coach Nico Glasbergen mocht uiteindelijk toch het meest te vreden zijn met de deling. Met name het houtwerk naast en boven doelman Gijs Guyt be wees de Rijnsburgers goede diensten. Hennie Koet, Mario Faber en Hans van Leeuwen zagen hun pogingen daarop af stuiten. Wat Bax betreft, bleef het gisteravond dus eveneens bij één goal: de nog voor de pauze door Jeffrey Forée gere aliseerde gelijkmaker. Tijdens de rust van het duel Menken tegen MSV '71 zag het ek ecl ind ge ïn woi er nog niet naar uit dat de sctrwach re in het tweede deel van ommiss ontmoeting zo hoog zou oplégin v< pen. Maar na de 1-2 stand, dig het vlak voor de thee werd berlind reikt, ging het snel. Dit weeft f met name te wijten aan teen. slechte optreden van reser keeper Geek van der Be Terwijl Menken de kansen zeep hielp, kon MSV zo uitï pen naar 1-5. En ook bij stand 3-6, tien minuten vo tijd, gaf niemand meer stuiver voor de Noordwijki kansen. Met het nodige geli^o Ho domineerde de ploeg echter de slotfase en keerden de kar. sen volledig: 10-6. De scort^O Ho kwamen op naam van B Zalm (3), Ruud Alkemade (I Kees Nulkes (2), Erik Groent20 Ëi'i woud en Jan van der Berg. Casino kampioen LEIDEN Casino mag zich, na een 4-0 overwinning op HSRC 4, kampioen noemen. De Noordwijkse dames promoveren hierdoor naar de eerste divisie, waarin zë onder ande ren uit zullen komen tegen Dekker en LSRC. HSRC had in de wed- strijd tegen Casino niets in te brengen. Alleen Maddi Asselbergs stond een game af tegen Carol de Vries. Rosemarie Verdegaal, Jeanine Junger en Renate van de Bent maakten allen de partijen uit in 3-0. De flessen champagne werden eveneens open getrokken bij de LSRC. Voor een debutant in de eerste divisie is handha ving een knappe presta tie. De Leidse ploeg speelde gelijk tegen Westvliet 1. Jana van Duyn won met 3-0 van Dolly van de Heyden en Kitty Klaassen kwam met 2-0 achter tegen Laura Visser, maar pakte na een slij tageslag toch de zege met 3-2. Karin Swiers behaalde een game te gen Willy van den Ak ker, maar daar bleef het dan ook bij. Claire Fre- ling werd dik verslagen door Dineke Kool. De dames van Dekker waren niet in een feest stemming. Tegen Cen ter Court kwam het team niet verder dan een 3-1 nederlaag. Nummer een, Domini que Fleur, ontbrak, evenals vaste invalster Nolly Bennink. Patty Pollard kon niets in brengen tegen Ann Re- gout (3-0) en Janke van der Veen verloor met dezelfde ciifers van Diny Neuteboom. Liz Waere redde de eer door Eljo Kuile met 3-0 te kloppen. Mary Gil lies, nog steeds niet he lemaal hersteld, strui kelde over Herma Flo- rissen. Alphen is uiteindelijk tweede geworden. In de laatste wedstrijd ver sloeg Alphen, Blaricum 1 met 4-0. Olga van de Berg en Iris Koning wonnen overduidelijk met 3-0. Angelique Ko men liet een game lig gen tegen Ciska Buh- ren. Suzanne van Nie- kerk moest het tot vijf games laten komen te gen Caroline Puts, voordat zij de zege naar zich toe kon trekken. Geen pardon voor Meerburg ZOETERWOUDE Alphense Boys kende gisteravond geen par don voor het Zoeter- woudse Meerburg. Op hét schitterende kunst- grasveld had de eerste klasser echter toch een uur lang de handen vol aan de thuisclub. Hoe wel het al na enkele minuten spelen 0-1 was bracht Meerburg nog in de eerste helft de balans in evenwicht toen Piet de Koning attent rea geerde nadat de Al phense goalie een hard schot van Fred Hage naars niet voldoende had kunnen verwer ken- Vrij snel na rust kwam Meerburg op 2-1 en opnieuw was De Ko ning de maker van dat doelpunt. Toen gooide Alphense Boys er een schepje bovenop. Met goed geconcentreerd en technisch hoogstaand spel werd Meerburg overklast. In minder dan een half uur meost doelman Marco van Nierop zes maal vissen zodat een 2-7 score op het bord kwam. Namens Alphense Boys waren Peter Gerse en Frank Bakker het meest produktief. Beide scoorden drie maal. Ook Johan van Kapel deed een duit in het zakje. Compleet met f. 1.900.- aan extra's, waar u slechts f400,- voor betaalt. Uw VOORDEEL: f1.500.-. ExTRA Metallic iflk: donkergrijs Ardesia, blauw Delphi of lichtgrijs Mirage. ExTRA Bumpers, grille en bui tenspiegels in carrosseriekleur. ExTRA Sportieve wieldoppen. ExTRA Brede bagprofielbanden. ExTRA Middenconsole. Uitzonderlijk zijn de extra's van de Uno Lido en de gunstige voorwaarden waaronder u dit brok temperament kunt gaan rijden. Want nu kopen is straks betalen. Om precies te zijn: pas in 1990*. Zonder rente, zonder aflossing, kunt u tot volgend jaar de nieuwe Uno Lido rijden. Dit tijdelijke aanbod geldt ook voor de andere lino's en de Panda, in Europa de meest Voor dat luttele bedrag van slechts f 400,- is uw nieuwe Uno Lido tevens uitgerust met: ExTRA Armsteunen. ExTRA Twee van binnenuit verstelbare buitenspiegels. Extra Luxe stoelen met spe ciale bekleding. Extra Kaartvak rechts. ExTRA Handschoenenkastje met klep. ExTRA Sierlijke Lido striping. gekochte auto's in hun klasse. En de Fiat Panda is er al VANAF f 11.990,-! Het aanbod geldt tot en met 28 februari 1989; (kentekenregistratie), dus maak snel een afspraak met de dealer. Of rij één dezer dagen even langs. Want de voorraad van met name die uitzonderlijke Uno Lido's is beperkt. aaaa Fiat Uno Lido. Eén brok temperament. KATWIJK AAN ZEE: AUTOMOBIEL- EN GARAGEBEDRIJF SEINPOST B.V., DRIEPLASSENWEG 7, TEL. 01718 - 7 16 44 LEIDERDORP: VANCREY'S AUTOBEDRIJVEN B.V., WEVERSBAAN 12, TEL. 071 -89 92 64 NOORDWIJN: AUTOBEDRIJF BEUK B.V..VAN BERCKELWEG 34, TEL. 01719 -1 9? 13 LEIDEN: AUTOBEDRIJF DE WIT, ZWLSINGEL 36, TEL. 071 -22 36 35

Leidse Courant | 1989 | | pagina 16