Geen woningen aan Langevelderslag V 1 ïïTïl JOUR NAAL T. Langerak: „Nog geen einde aan groei" Juwelierszaak leeggeroofd „Zelfstandig blijven zit er voor Koudekerk niet in" dagpuzzel LEIDEN OMGEVING CcidocSoutcwit MAANDAG 13 FEBRUARI 1989 PAGINA 6 Gewapende mannen aangehouden KATWIJK De Katwijkse politie heeft gisteravond in een flat aan de Colijnstraat twee mannen aangehouden die in het bezit van een pistool waren. De twee waren daar op be zoek bij een kennis. Ze waren rond half zes met het pistool gezien toen ze het tien verdiepingen tellende gebouw in gin gen, aldus de politie. Enkele uren later konden ze dankzij een zoekactie in samenwerking met de Noordwijkse politie in een van de flatwoningen worden aangehouden. De juiste flat kon uiteindelijk worden gevonden door het natrekken van het kenteken van een door de twee gebruikte auto, die op het betrokken adres stond ingeschreven. Aanvankelijk leek het erop dat het om een 20-jarige met vermoedelijk de Italiaanse nationaliteit en een 22-jarige vermoedelijke Egyp tenaar ging. Later bleek dat de „Egyptenaar" de Nederland se nationaliteit had. De identiteit van de Italiaan moest van morgen echter nog definitief worden vastgesteld. De twee hadden geen bijzondere plannen met het vuurwapen dat il legaal in hun bezit was. Volgens een woordvoerder van de Katwijkse politie was het hun gewoonte het wapen bij zich te hebben en waren ze gewoon op visite. ALPHEN AAN DEN RIJN Anderhalve kilo gouden sieraden is dit weekeinde gestolen uit een juwelierszaak in het winkelcentrum De Aarhof in Alphen aan den Rijn. Het gaat hierbij om tientallen kleine sieraden als ringetjes en manchetknopen. De waarde van de sieraden bedraagt per stuk 500 gulden of minder. De in braak is vermoedelijk in de nacht van zaterdag op zondag gepleegd. Een voorbijganger trof zondagmiddag een open achterdeur aan en waarschuwde de politie. Het is, volgens de poli-, tie, nog onduidelijk hoe de inbrekers de winkel zijn binnengekomen aangezien er geen braak sporen zijn gevonden. Het inbraakalarm is niet Beatrixboom omgezaagd ROELOFARENDSVEEN Voor de tweede keer is dit week einde de zogenaamde Beatrix boom in Roelofarendsveen omge zaagd. De boom is geplant door het gemeentebestuur ter gelegen heid van de verjaardag van onze koningin. Vorig jaar werd de boom vernield en moest een nieuw exemplaar worden geplant op de hoek van de Wilgenstraat en Stationstraat. In de nacht van zaterdag op zondag is de boom opnieuw vernield. Op ongeveer vijftig centimeter boven de grond is de boom afgezaagd. De politie verzoekt getuigen om inlichtin gen, tel. 01713-14400. Kinderen spelen met vuur: leegstaand huis uitgebrand ZOETERWOUDE Een uitslaande brand heeft vrijdagavond rond zes uur een onbe woonde woning aan de Weipoortseweg in Zoeterwoude volledig in de as gelegd. Het betreft de woning bij het vroegere waterge maal van de familie Turk. Omdat de wo ning midden in de polder ligt en slechts via een smal pad bereikbaar is, duurde het even voordat de brandweer ter plaatse was. Toen was er al niets meer te redden. Later op de avond werden drie Zoeterwoudse kinderen in de kraag gevat. Zij hebben bekend in het huis met vuur te hebben gespeeld. Het huis is eigendom van een architectenbureau uit Leiden. Rondvliegende gipsplaten op snelweg LEIDSCHENDAM Het ver- voer van gipsplaten door een 36-jarige Delftenaar liep zater dagmiddag verkeerd af. De man reed met een imperial vol seling sloeg de wind onder de platen, waardoor een paar pla ten afbraken. De rondvliegen de stukken kwamen op twee achter de Delftenaar rijdende auto's terecht. De schade bleef beperkt tot deukjes in een mo torkap en een gebarsten voor ruit. Brandweer huldigt jubilarissen LISSE De vrijwillige brandweer van Lisse heeft tij dens haar jaarvergadering vrijdag een aantal jubilarissen gehuldigd. Het koperen jubile um werd gevierd door J. Brandeman, St. van Noort, J. Rudz, C. van Stijn, C. van Voorst, W. Wassenaar en E. Hoogkamer, terwijl tevens werd gevierd dat de heer D. Hunnekink twintig jaar bij de vrijwillige brandweer van Lis- In zijn jaarverslag memoreer de de secretaris onder meer dat de Lissese spuitgasten vo rig jaar 45 maal in de unifor men werden geroepen. De grootste brand die men te be strijden kreeg was die van cafe 't Vierkant, dat ondanks alle inzet tot de grond toe afbrand de. De totale schade die door brand in Lisse werd veroor zaakt bedroeg in 1988 een mil joen gulden. Een aanzienlijk bedrag, maar toch belangrijk minder dan in 1987 want toen werd voor een schade van acht miljoen gulden in het jaarverslag genoteerd. De se cretaris memoreerde tevens dat vele brandweerlieden zich met veel ijver op allerlei cur sussen werpen en met succes de diverse examens afleggen. En er werd natuurlijk geoe fend; 21 keer in totaal op aller lei plaatsen en lokaties in het dorp. Ook werd meegedaan aan een grote oefening die door de brandweer van Lisser- broek op poten was gezet en aan een regionale oefening in Ter Aar. Hij noteerde in zijn jaarverslag ook, dat het vrij willige brandweerkorps van Lisse 33 leden telt en dat in het afgelopen jaar veel werd gedaan aan voorlichting en preventie. Sociale woningbouw Katwijk te kijk KATWIJK Het be- stuurslid H. Grimbergen van de Katwijkse bouw vereniging (KBV) heeft zaterdagmiddag de ten toonstelling 75 jaar sociale woningbouw in de ge meente Katwijk officieel geopend. Deze tentoon stelling staat vooral in het teken van de KBV en haar 75-jarig bestaan. De tentoonstelling 75 jaar soci ale woningbouw in de ge meente Katwijk is op een uit stekende manier opgebouwd in het Katwijks Museum aan de Voorstraat. In de normale expositieruimte van het mu seum heeft de KBV een wo ning uit 1915 geplaatst, voor zien van alle attributen uit deze periode. Verder zijn het heden en verleden van de wo ningbouwvereniging overzich telijk in beeld gebracht door diverse fotoseries en een colla ge van teksten en (krante)arti- kelen. Het nagenoeg op schaal nage bouwde huisje is een kopie van een van de eerste huizen die de KBV in de zogenaamde Rode Buurt liet bouwen. Dit voorbeeld toont met name de ontwikkeling van de (sociale) woningbouw. Velen 'zijn ver geten dat de huisjes uit 1915 pas twintig jaar geleden gere noveerd werden tot de wonin gen die nog steeds zo karakte ristiek zijn voor de noordkant van het oude vissersdorp. De tentoonstelling geeft even eens een beeld van de woning bouwvereniging in de (nabije) toekomst. Alhoewel de ge meente Katwijk nagenoeg vol gebouwd is blijft een van de belangrijkste taken het onder houd van het woningbestand. De tentoonstelling in het Kat wijks Museum, Voorstraat 46 in Katwijk, duurt tot 25 maart. Het museum is geopend op donderdag, vrijdag en zater dag. Geld en sieraden buitgemaakt KATWIJK Bij een inbraak in een huis aan de Wassenaar- seweg in Katwijk zijn vrijdag nacht 60 gulden in contanten en sieraden gestolen. De waar de van de sieraden is nog on bekend. De dieven kwamen vermoedelijk vrijdag na 21.30 uur de woning binnen door een raam te forceren. STICHTING DUINBEHOUD WINT KROONBEROEP NOORDWIJK Er ko men geen appartementen boven het badcentrum Langevelderslag in de Noordwijkse duinen. Dit heeft de Raad van State beslist in een kroonberoep dat de Stichting Duinbe houd had ingesteld. Hier mee is het plan van de ge meente Noordwijk om het badcentrum Langevelder slag uit te breiden met ex tra appartementen defini tief van de baan. Het geschil tussen de gemeen te Noordwijk en de Stichting Duinbehoud loopt al sinds de vaststelling van het bestem mingsplan Langevelderslag. Hieruit kwam de intentie naar voren om de bovenste verdie ping van het winkelcentrum aan het eind van de Langevel derslag in te richten als appar tementenhotel met een bijbe horende dienstwoning. Dit voornemen is nodig om de ex ploitatie van het badcentrum te verbeteren. Het bovenste deel van het winkelcentrum staat grotendeels leeg. De Stichting Duinbehoud stel de zich op het standpunt dat de voortdurende aanwezigheid van mensen als gevolg van de appartementenbouw de rust in het gebied verder zou versto ren. De stichting protesteerde daarmee tegen de vaststelling van het bestemmingsplan bij de gemeente, de provincie en uiteindelijk in november 1987 bij de Kroon. De laatste in stantie heeft de bouw van de appartementen en de diens twoning onmogelijk gemaakt. Verblijfsrecreatie bij het bad centrum Langevelderslag is voor de Kroon onaanvaard baar. Het is niet duidelijk wat er nu met de leegstaande winkel ruimtes gaat gebeuren. De stichting suggereerde gebruik te maken van het badcentrum als informatiecentrum als het Nationaal Park De Zilk- Noordwijk wordt opgericht. De gemeente Noordwijk gaat opnieuw onderhandelen met Van Westerop, die een horeca gelegenheid exploiteert aan de Langevelderslag. Hij wilde het badcentrum, dat de gemeente Noordwijk jaarlijks 20.000 gul den kost, overnemen mits hij appartementen kon bouwen. A. Boering, chef ruimtelijke ordening van de gemeente Noordwijk: „Door deze kroon- uitspraak is de basis van onze overeenkomst met Van Wes terop weggeslagen. We gaan zeker nog een keer met hem praten. Verder hebben we nu nog niet echt een idee van wat er anders met het badcentrum moet gebeuren". Het Tweede Kamerlid J. Fransen (VVD) bezocht zaterdag Koudekerk. Hij had gesprekken met het college van B en W. de gemeentesecretaris en de VVD-fractievoorzitter over de herindeling, foto: wim van noort TWEEDE KAMERLID J. FRANSEN OP BEZOEK JCOUDEKERK AAN DEN RIJN „Zelfstandig blijven zit er voor Koudekerk echt niet in. Het is begrijpelijk dat men hier vecht tot het laatste, gezien alles wat hier is gepres teerd. Ik sta open voor kritiek op 'de plannen en voor goede argumenten", aldus het Twee de Kamerlid voor de VVD J. Fransen. Hij was zaterdag te gast op het Koudekerkse ge meentehuis. Het gemeentebe-, stuur had Fransen uitgeno digd, zodat deze zich een goed beeld kan vormen over de na derende herindeling. De VVD- er had eerst een informatief gesprek met B en W, gemeen tesecretaris B. Marinussen en de plaatselijke fractievoorzit ter van de VVD, C. de Jong. Fransen wond geen doekjes om het feit dat hij een voor stander van de herindelings plannen is en blijft. Hoogstens kan er over de definitieve in vulling van de plannen nog gepraat worden. Hij noemde Koudekerk een uitzondering op de regel dat kleine gemeen tes te kwetsbaar zijn om goed te kunnen draaien. „Het gaat nu nog heel goed hier, maar in de toekomst verschuiven veel taken van het rijk naar de ge meentes. Dan redt zo'n kleine gemeente het echt niet meer", voorspelde Fransen. Hij zei nog het meest voorstander van herindeling te zijn om „het groene hart" in stand te kun nen houden. Daarvoor moeten grote, sterke, slagvaardige ge meentes geschapen worden. Over een concrete oplossing van het uiteindelijke herinde lingsplan liet Fransen zich niet uit. Wel liet hij duidelijk uit komen dat er voor de volgen de kabinetsperiode helderheid moet zijn. Bij de haalbaarheid van de datum 1 januari 1990 zette hij de nodige vraagte kens. Een rondleiding voerde via Hazerswoude naar Benthui zen. Fransen kon zo de grote afstand van de uiterste hoek van Koudekerk naar de grens van Benthuizen (ruim 22 kilo meter) aan den lijve ondervin den. Deze grote afstand, ge speend van elke vorm van busverbinding, wordt door Koudekerk opgevoerd als ar gument tegen de herindeling. Vandaag komt het CDA-ka- merlid F. J. van der Heyden met hetzelfde doel als Fransen naar Koudekerk. Vanavond zal het Koudekerkse gemeen tebestuur ook nog even langs gaan bij Kamerlid Spieker van de PvdA. Oranje wimpel voor DSS AARLANDERVEEN De Aarlanderveense mu ziekvereniging DSS heeft zaterdag de Oranje wimpel behorende bij het kampioenschap van de Federatie Katholieke Muziekgezelschappen van Nederland uitgereikt gekregen. Voorzitter C. G. Oerlemans van de muziekvereniging merkte in zijn toespraak op dat het een unicum is om zowel het concours in Noord-Scharwoude als in Kerkrade te winnen met 317 punten. Ook de voorzitter van de Zuidhollandse bond, de heer Clabbers feliciteerde de winnende muziek vereniging evenals burgemeester M. Paats van Alphen. De Oranje wimpel werd aan de kampi oensfanfare overhandigd door de heer M. J. J. Rasenberg, secretaris van de Federatie Katho lieke Muziekgezelschappen van Nederland. Hij overhandigde het kleinood aan de dirigent, Danny Oosterman die hem hem op zijn beurt aan het vaandel van de vereniging hing. De bij eenkomst werd verder bijgewoond door de voorzitter van de Limburgse Bond, de compo nisten van de beide muziekstukken, oud-diri genten en ereleden. foto: ben de bruijn Rode Kruis In buurthuis de Weipoort te Zoeterwoude wordt dinsdag een informatieavond gehou den over het Rode Kruis. Onder het motto „Het Rode Kruis bij u om de hoek" zal Joop Vink, flireeteur van het Rode Kruis afdeling Leiden, met woord en beeld de nodi ge informatie verstrekken. Aanvang 20.00 uur. Bijbels Leerhuis In de gerfkamer van de St. Joseph Opifexkerk aan de Burg. Sweenslaan in Leid- schendam wordt vanavond weer een bijeenkomst van het oecumenisch bijbels leer huis gehouden. Pater dr. H. Zwetsloot SJ houdt een in leiding over „Ik geloof in de verrijzenis van het lichaam Aanvang 20.00 uur. De toegang is vrij. Tuinbouwschool De kas van de Rijks Middel bare Tuinbouwschool Lisse staat tijdens schooluren open voor bollenkwekers en oud- leerlingen. Die kunnen dan meer te weten komen over het assortiment tulpen, hya cinthen en narcissen. Op de dinsdagen 14, 21 en 28 febru ari en 7 maart zijn er 's mid dags van één tot vier uur sortiments-kennis wedstrij- ook leerlingen deelnemen. Concert Het Voorschotens Christelijk Vocaal Ensemble geeft mor genavond zijn jaarlijkse con cert in de Moeder Godskerk aan de Schimmelpenninck van der Oyelaan in Voor schoten. Aanvang acht uur, entree 12,50CJP/65+ flO, inclusief programmaboekje. Tuinarchitectuur K &0 Oegstgeest houdt woensdagavond een lezing over tuinarchitectuur. Spre ker is de heer E. J. Melle- gers, medewerker aan de ca talogus en de tentoonstelling „de Gouden Eeuw van de Nederlandse Tuinkunst" ge houden op 't Loo. De lezing is met dia-vertoning en wordt gehouden in het Koetshuis Oud-Poelgeest, aanvang acht uur. Vrouwenbond De Nederlandse Christelijke Vrouwenbond houdt woens dag een openbare bijeen komst in de tussenzaal van de Gereformeerde kerk aan de Julianalaan in Sassen- heim. Aanvang acht uur. De hervormde predikant G. Vollebregt houdt een lezing over „Signalen in de eind tijd". Bloembollencultuur De Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembol lencultuur, afdeling Noord wijk houdt morgenavond haar algemene ledenverga dering in hotel-restaurant Hof van Holland aan de Voorstraat. De aanvangstijd is acht uur. Ponto trekt zich terug als koper van De Trekschuit DE KAAG De Kaagse pon texploitant L. Hoogeboom (fir ma Ponto) heeft zich terugge trokken als gegadigde voor Jeugdherberg De Trekschuit. Als argument voert hij aan dat hij inmiddels het twintig ap partementen tellende Motel Eymershof op Kaageiland heeft gekocht. Hoogeboom had van De Trekschuit een goed koop familiehotel willen ma ken. Van de overgebleven kandi daat-kopers van de voormalige jeugdherberg lijkt Geri Grave land nu de hoogste ogen te gooien. De Kaagse kunstena res mevrouw Graveland wil in De Trekschuit ateliers en ex positieruimten voor kunste naars creëren. Ook wil zij een zaal gebruiken voor lokale culturele doelen. De Dorps raad van De Kaag alsmede een twintigtal Kaagse notabelen steunen haar plan. De Nederlands Hervormde Kerk op het eiland heeft een eerder aanbod ingetrokken om de zaal achter de kerk ter be schikking te stellen als dorps huis. Ook de Nederlands Her vormde Kerk steunt het plan van mevrouw Graveland. Overigens is er nog een kandi daat-koper voor De Trek schuit. Het is de heer W. Met- zlar die er een zeilschool in wil beginnen. Van dit plan zegt de Kaagse dorpsraad dat twee zeilscholen op het kleine Kaageiland teveel van het goede is. De voormalige jeugd herberg staat nu bijna twee jaar leeg. FLORA VIERT 75-JARIG JUBILEUM RIJNSBURG „De ont wikkeling van het tuin bouwgebied Klooster' schuur/Trappenberg is belangrijk voor ons. Het grootste deel van onze omzet is afkomstig uit de directe omgeving van de veiling. Rijnsburgse kwe kers zorgen voor 35 pro cent omzet terwijl omlig gende plaatsen voor nog minstens 25 procent zor gen. De uitbreiding van het tuinbouwareaal in de directe omgeving is voor de veiling Flora van het grootste belang". T. Langerak van de jubileren de veiling Flora laat er duide lijkheid over bestaan dat een nieuw tuingebied in de Duin en Bollenstreek van belang is voor de Flora. „Iedere ge meente knabbelt stukjes van het tuinbouwgebied voor wo ningbouw af. Denk maar aan de kwekers die straks uit De Kleipetten in Rijnsburg moeten verhuizen. Men stopt met het bedrijf of verhuist naar een ander deel van het land. We willen graag com pensatie krijgen voor het ver loren gegane gebied", aldus Langerak die meent dat een uitbreiding van Klooster- schuur/Trappenberg een goe de oplossing zijn. „Het gaat hier om een klein gebied. Voorzieningen als wegen kun nen aansluiten bij het bestaan de tuinbouwgebied waardoor het minder duur wordt". Zelfs al komt de uitbreiding van Kloosterschuur/Trappen- berg niet echt van de grond, dan nog ziet Langerak de toe komst van de 75-jarige veiling niet somber in. Hij voorspelt voor 1989 een groei van de omzet van zeven procent. Ook in 1988 ging de veiling uit van dat groeicijfer maar kwam uit eindelijk uit op 13 procent. „Er zijn nog geen tekenen dat er een einde komt aan de groei in de sierteeltsector. Flora trekt nog steeds nieuwe kwekers aan. er komt nog steeds glas bij en we krijgen steeds meer bloemen uit landen als Israël, Kenya en Spanje". Volgens Langerak zijn deze bloemen geen directe concurrent van de Nederlandse telers maar vullen ze het aanbod juist goed aan. „De kwekers in de ver schillende landen hebben el kaar nodig. De bloemen uit het buitenland komen juist in de periode dat Nederland wei nig bloemen aanvoert". Vol gens Langerak kan een zekere groei in de bloemenproduktie in de nabije toekomst ook nog wel worden weggewerkt. „Ne derlanders en Duitsers kopen veel bloemen. In landen als Engeland en Frankrijk de koplopers bij de Nederland se veilingen noopt het vei- lingbestuur tot voortdurende investeringen. In 1989 wordt voor 28 miljoen geïnvesteerd. Er komen onder meer doek- boards bij en de kopersaccom modatie wordt vergroot. „Op die manier kunnen de bloe men sneller verhandeld wor den en tijd is geld. Daarnaast zijn wij aan het experimente ren om de veilingen met mo dernere middelen te laten plaatsvinden. Als straks de bloemen via een televisie scherm worden verkocht, hoe ven wij misschien minder geld te steken in het voortdurend uitbreiden helemaal nog niet zo normaal datie", meent Langerak. als bij ons", meent Langerak. Een groot voordeel van de constante aanvoer van bloe men is het feit dat er daardoor meer kopers naar Flora ko men. Meer kopers betekent een betere prijs voor de kwe kers, redeneert de Flora-man. De voortdurende groei van Flora volgens Langerak is de Rijnsburgse veiling een van De Flora houdt de toekomstige ontwikkelingen scherp in de gaten. Zo gaat de Rijnsburgse veiling samenwerken met de CNB uit Lisse. Het jaar 1992 stelt de veiling immers voor de nodige uitdagingen. Langerak is blij met het open stellen van de grenzen maar is minder ge lukkig met het nog steeds dreigende BTW-tarief op bloe men. „De bloemen zouden hier flink duurder door wor den", meent hij, iets dat niet bevorderlijk is voor de ver koop. Jubileumboek De Flora gaat het 75-jarig be staan uitbundig vieren. Er is inmiddels een jubileumboek uitgegeven en dinsdag is er tussen vijf en half zeven een openbare receptie in Huis ter Duin in Noordwijk. In maart is er een grote huisbroeiten- toonstellihg. Alle kinderen van Rijnsburgse scholen, ruim 1500, krijgen een potje met bloembollen die ze bij de Flora kunnen inleveren. De beste jeugdige broeiers krijgen e prijs. De bloemen zijn op 10 11 maart te zien in de veiling Flora op een grote tentoonstel ling. In april is er een groot feest in het Congresgebouw ir Den Haag voor alle medee werkers en leden van de vei ling Flora. Ook in augustus tij dens het Rijnsburgs bloemen corso zal Flora extra nadruk kelijk aanwezig zijn. aan tafel Runderrolletje met koolmix en aardappelen - flensjes met appelmoes Witte kool is een van de goedkopere verse groen ten, ze bevat een niet te versmaden hoeveelheid vitaminen en mineralen en is, mits goed klaarge maakt, tamelijk licht verteerbaar. Er zijn bo vendien veel variaties te bedenken voor de berei ding. De benodigdheden voor twee personen zijn: 2 runderrolletjes, 25 g margarine, mespunt bloem, kerrie, Worcester- ui, 1 lepel olie, 350 g wit te kool, 150 g knolselde rij, 2 lepels appelsap of water, zout, 1 appel, sel derijblad; 0,5 tot 1 kg aardappelen: 50 g bloem, zout, 1 ei, 2 dl melk, margarine, potje appelmoes, poedersui ker. Schroei de runderrolletjes dicht in warme margarine. Temper het vuur sterk en bak het vlees in twintig minuten - onder geregeld omleggen - bruin en gaar. Leg de rolletjes op een bord dat op de pan met kokende aardappelen staat. Bak de bloem al roe rende lichtbruin in het overgebleven vet en maak de jus verder af met wei nig water, kerrie en wor- oestersaus. Fruit de kleingesneden ui glazig in de olie, bak onder voortdurend omscheppen de fijne reepjes kool en blokjes knolselderij twee minuten mee en voeg ver volgens appelsap of water en zout toe. Schil de appel, snijd hem in niet te kleine blokjes en leg deze op de groenten. Sudder de massa in tien tot twaalf minuten beetgaar en schep er tot slot fijngeknipt selderij blad door. De meest ideale pan om dit gerecht in klaar te ma ken is een wadjan, ook wel wok genoemd van ooster se afkomstDit is een rui me, ondiepe pan met bolle bodem. Door het bijzonde re model van de pan is het mogelijk de gerechten met weinig olie te bereiden en dat is in het huidigè 'light'-tijdperk een voor deel. Roer bloem, iets zout, ei en melk tot een glad beslag. Laat een stukje margarine lichtbruin worden in de koekepan, schep er zo veel beslag in dat de panbodem net bedekt is en bak het flensie vlug aan weerskan ten bruin. Keer de dunne pannekoekjes met behulp van een pannekoekmes of deksel. Laat de flensjes koud worden, besmeer ze met appelmoes en rol ze op. Strooi er vlak voor het presenteren naar smaak poedersuiker over. JEANNE ook weekenddienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. De Geneeskundige Dienst Lei den is verhuisd van de Rooden- burgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ONGEBOREN KIND Hulpver lening bi) ongewenste zwanger schap voor moeder en kind. Bel tel. 071-896309; 071-897762; 033-620244 (dit laatste nummer ngeh be£ FIGUURPUZZEL Horizontaal: 1. onderhoud onder vier ogen; 3. schoudermanteltje v.e. bisschop; r gewoonte verkregen 3. fat; 4. waardepapier; 5. oefenmeester; 6. toneelspeelster.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 6