Foreholte 'oefent' tegen DSVD Derby's voor De Zijl/LGB Aegon Cup prooi voor 'Leidse' shorttrackers <,e-. ZWEMLIMIETEN Yvonne van Dorp redt het niet SATURNUS STUIT OP KEEPER Damesteam Avanti krijgt het moeilijk De tei garage Brusse voor politie MAANDAG 13 FEBRUARI 1989 PAGINA IHCL STAAT EENZAAM AAN DE TOP SPORT CcicLeGoirumt LEIDEN Guido Reijneveld, Ingeborg Hoeks en Arjan Pont behaalden alle drie een A-limiet tijdens de zwemwedstrijden van afgelopen weekeinde. Reijneveld (De Zijl/LGB) tikte op de 100 vlinder en de 100 vrij als eerste aan bij de jongens onder de 14. Met de eindtijden van 1.14.9 en 1.04.0 zat hij onder de gestelde A-li- miet. Ingeborg Hoeks (LZ'86), uitkomend in de leeftijdscategorie onder de 10 jaar, behaalde een eerste plaats op de 100 vrij in 1.26.9. Bj de Leidse Watervrienden, sinds kort ook zwem mend onder de KNZB, was het Arjan Pont die een A- tijd op zijn naam schreef, ook op de 100 vrij in 1.28.2. In het programma was een onderdeeel opgeno men voor de A-zwemmers; de 200 wissel. Bian- ca Hoeks en de gebroeders Schouten verbeter den alledrie hun tijd op deze afstand. Voor Hoeks bleven de klokken stilkstaan op 2.37.8, voor Dennis op 2.24.2 en Mare tikte drie secon den achter hem aan. Aad Grimbergen vijfde op WK LEIDEN Aad Grimbergen eindigde zaterdag op de vijfde plaats op het officieuze wereld kampioenschap voor marathon schaatsers. Er waren vier koplo pers in deze wedstrijd over hon derd kilometer. Andy van der Pauw was daarvan de snelste, hij bleef Evert van Benthem en Ri chard van Kempen in de sprint voor. Daarna kwam Grimbergen als eerste van de achtervolgers over de streep en zette hiermee een voorlopige beste prestatie van het ijsseizoen neer. Rik van der Hoorn plaatse zich bij de 200 kilometer wedstrijd in Oostenrijk aanvankelijk in de kopgroep, maar kwam na 120 ki lometer in botsing met een toe schouwster. Hoewel Van der Hoorn de wedstrijd kon vervol gen, moest hij de kopgroep ver der voor gezien laten en reed zich niet meer in de prijzen. Gistermorgen werden in Den Haag de Zuid-Hollandse sprint kampioenschappen voor de jeugd verreden. Bij de C-jeugd won Marcel Bliek vóór Pascal Vergeer en Peter Grimbergen. Henk Grimbergen finishte in totaal als vijfde. Bij de B-jeugd eindigde Gertjan Nooteboom op de derde plaats. Bij de C-dames behaalde Henriëtte Vooys de tweede plaats. LEIDEN In de Dortmundse Hel mut Kornig Halle heeft Yvonne van Dorp een vertwijfelde poging ondernomen om toch naar het EK indoor uitgezonden te worden. Met een overwinning in 54.88 seconden over de 400 meter kwam ze niet in de buurt van de limiet, die ze met tegenstand waarschijnlijk veel dichter had benaderd. De Leidse Michelle Parmentier heeft dit weekeinde de halve mara thon in Beverwijk gewonnen. De voor de RRA uitkomende studente noteerde een tijd van 1.28.14 uur over de ruim 21 kilometer en bleef daarmee haar naaste concurrente bijna twee minuten voor. De jaarlijkse „Bertusloop" werd door Bataaf Kees van Klink aange grepen om Ge van Veen een paar ronden in het goede tempo te hou den. Van Klink won in 48.17 minu ten, Van Veen werd tweede in 49.40 minuten. In Rijswijk was een forse delegatie Leidse jeugdatleten aktief in de Te Werve cross. Overwinningen wa ren er voor de Holland junioren Bi- anca Vermond (meisjes B) en Misja Swaan (jongens D). Voor Bataven wonnen Wouter Oosterholt (jon gens pupillen A) en Jiska Horn (meisjes pupillen A). Terugval Formule LEIDEN Het Leidse bowling team Formule heeft de kansen op een kampioenschap en daar mee promotie naar de hoofd klasse aanmerkelijk zien ver minderen. In Mijdrecht verloor de vijfmansformatie de kopposi tie in de eerste klasse B, vooral door in het rechtstreekse duel met het Vlaardingse Bowltech onderuit te gaan. Het dagresul- laat werd daarna op slechts 3 punten gebracht, zodat de voor sprong van 2 punten in een ach terstand van 4 punten werd om gezet. De strijd gaat al het hele seizoen tussen het Vlaardingse Bowltech en Formule. In Mijdrecht ont- pioetten de twee elkaar, waarbij Leiden het loodje legde. De bowlers waren duidelijk niet in gespeeld, omdat in Zuid-West de huiscompetities vanwege de kro kusvakantie hadden stilgelegen. Met maar liefst 955 tegen 819 en 934 tegen 915 was het Leidse vijftal kansloos: 0-3. Tegen De Zeeparel uit Egmond aan Zee, waarin oud-Formulespeler Aad Blom speelt, leek de draad weer opgepakt. Het seizoenrecord werd op 1034 gesteld, doch de terugval was even opzienbarend. In de volgende game gaf de ploeg de voorsprong van 118 pins uit handen en verloor der halve met 1-2 (825-961). Ook te gen de nummer 8, De Kegel uit Amstelveen, ging het maar moeizaam. Door slechte afma ken ging de eerste game met 921 om 929 naar Amstelveen, doch de slotgame en het totaalpunt waren wel voor Leiden (911- 889). De tweedeklasser Holland Oasis Travellers uit Noordwijkerhout onderging hetzelfde lot. Van de koploper Strike Hellevoetsluis verloor de ploeg met 2-1 door de eerste game met 80 pins verschil te winnen, maar de tweede met 140 uit handen te geven. Eerder op de dag was van het thuisspe- lende Lucky Spare uit 's-Gra- venzande met 2-1 gewonnen, terwijl Vitro Westland (De Lier) met 2-1 de betere was gebleken. Door het dagresultaat van 4 punten is de kloof met Strike nu 5 punten geworden en schoof Westerpark Zoetermeer boven dien naar de tweede stek. Om Westerpark bij te halen dient Travellers 2 punten goed te ma ken-. dames van Avanti lastig wor den zich te handhaven op ere divisie-niveau. In Tilburg ver loor Avanti met 9-1 van Besbo Irene. Vanwege het slecht ge vulde damesbestand zijn zelfs ex-toppers als Annette Jansen- van der Spek en Brigitte Koo- ter toegevoegd aan het eerste team. Naast José Bakker, die door winst op Hop voor het enige punt zorgde, won Miranda Karsdorp niets, evenals de te ruggehaalde Paula de Jong. Het wachten is op enkele ta lentvolle jeugdspeelsters, die nog niet rijp en oud genoeg zijn voor de eredivisie. Maar of net het huidige „materiaal" /olgend seizoen nog eredivisie gespeeld wordt, mag al na de eerste wedstrijd van de voor jaarscompetitie sterk in twijfel getrokken worden. Docos handhaafde zich vorig jaar in de eerste divisie en was tevreden over de eerste remi se. Het uit de eredivisie gede gradeerde Amsterdam '78 werd op 5-5 gehouden, omdat Anja Heynen in supervori stak. Zij won 3 partijen. Tesi Brócker en Marijn Olden won nen ieder een keer. AngeliqtJ van de Bosch speelt nu in hJ tweede team. Comtest/Scylf begon goed in de andere e divisie door het Middelburg^ 't Zand met 6-4 te verslaai Alle punten kwamen af va{ Judith Lepelaar en Heidi Haas. Beide Scyllanen wonnd driemaal. Sophia Vaalbun toonde zich een slowstartd" door puntloos te blijven. Bij de heren kwamen de eredl visieteams niet in actie, docj ontmoetten de reserveteanj van Scylla en Avanti elkaar 4 direct in de tweede divisij Avanti daalde vorig jaar vanuit de eerste divisie. Scyll speelde een verdienstelijke 5. Voor Avanti won Ellej Bakker al haar partijen, tel wijl haar teamgenoot Tin' van der Voort zich de meerdq re van Gert-Jan Bots toondi Bovendien troefde Wilco Lu. cas Leidenaar Martin van Rij' af. Zonderop wint in Amstelveen duur LEIDEN Bionda Zonderop won dit weekeinde het dames ei schri, kei BI toernooi in Amstelveen. Sven Groeneveld vierde zijn t< rugkeer uit de States met winst in de heren enkel B. Voor de derde keer op rij zegevierde Bionda Zonderop in eeiiggj sterk bezet BI toernooi. In het tenniscentrumm De Kegel in de finale de thuisspelende Yvonne van Everdingen door d De Munnik speelster verslagen: 6-3 en 7-2. In de halve eindstrij had ze al met Amy van der Linde afgerekend. De Haagse ha met 7-5, 6-3 geen echte kans. Marquerite Patiwael maakte in c halve eindstrijd tegen Van Everdingen eerst een 4-1 en later eeiven van 1 nanc i (na een studie in Kansas UÖA) met een overwii ning op de binnenkort als A-speler geklasseerde Erwin Lems. een hoogstaaande finale versloeg hij de Rotterdammer met 5- 6-3, 7-5. Kikkers speelster Renee Crama speelde bij De Kegel in twee nales: Het DEC2 ging met 6-4, 2-6 en 7-6 tegen Simone van de Akker verloren. Het DED1 werd met 6-4, 4-6 en 6-3 tegen Ma got Dijkstra in winst omgezet. Lissese Sandra Faas verloor in halve finale (C) van Van den Akker maar bleek met tweelinj zus Nancy goed voor een finaleplaats in DDC, hoewel daari wel verloren werd: 5-7 en 4-6. Shelley Heijne kreeg met de tit in het gemengd dubbel D (samen met vaste partner Ren Scheepmaker) een troostprijs voor het verlies in de halve final enkelspel tegen Dijkstra: 6-2 en 6-4. Name heeft teur-É onder deeld versit Harm voerd dreig< dupe: ren ai p:ng LEIDEN Datateam Foreholte heeft de 'hin dernis' DSVD met speels gemak genomen. De handbalsters uit Voor hout waren met de 28-10 superieur aan de num mer drie. Als bonus in casseerde het bovendien het 11-11 gelijkspel van VZV tegen E en O, waardoor de ploeg nu weer alleen op een eerste plaats in de eerste divisie A staat. Die positie raak ten de heren van Satur- nus in de derde divisie G kwijt. Met het 13-10 ver lies tegen De Treffers deelt het de koppositie nu met DWS. Foreholte permitteerde zich de luxe om tegen de nummer drie op de ranglijst 'te oefe- nenen' voor de wedstrijd te- gen de nummer twee. Dus -2 posteerde Jan Kecskemethy niet een 6-0, maar een 4-2 de fensie tegen DSVD. De ploeg uit Deurne kon tien minuten lang het tempo bepalen. En dat lag laag. Foreholte be reikte slechts een 3-2 voor sprong. Het kreeg bovendien nog drie breaks te verwer ken, normaal gesproken het handelsmerk van de Voor- houtsen zelf. De aanvals- kracht van DSVD was, met uitzondering van de linke- ropbouw, echter gering. Om dat de kampioenskandidaat aan de overkant wel mooie aanvallen opbouwde, waarbij bijvoorbeeld Marianne Mens met een lange zweefduik uit de hoek fraai 8-3 aantekende, stond het halverwege al op een zekere marge van zes doelpunten: 11-5. In de twee de helft werd de show 'Fore holte Vooruit' verder voort gezet. Anita Seur, die een vlekkeloze wedstrijd keepte speelde ofwel Ellen Warmer dam ofwel Connie van der Werf perfect aan in de break. Marian Mens is de verdediging Warmerdam soorde zeven, Van der Werf vier maal Christine Knigge zorgde zelfs uit ondertal voor inslaande doelpunten (8), Marianne Bult beperkte zich ditmaal tot de rol van spelverdeel- ster. DSVD probeerde alles: 4-2 dekking, 6-0 dekking, mandekking voor Christine Knigge, mandekking voor Marianne Bult, maar het haalde weinig uit. Na een tussenstand van 19-5 won Fo reholte met 28-10. Het be richt dat VZV een punt ver speeld had tegen E en O van DSVD te snel af. Foreholte maakte de vreugde alleen maar groter. Daar waar Foreholte een 'walk-over' had, liepen de heren van Saturnus zich stuk op de nummer drie van hun divisie, en dan met name op de keeper van De Tref fers. Een zwaar teleurgestel de Saturnuscoach Roy van Gurp moest na de met 13-10 verloren partij toegeven dat zijn ploeg „niet slecht" had gespeeld, maar een enorme hoeveelheid vrije kansen verprutste. De Treffers-kee per Erik Buskens stak dan won met ruim verschil. ook in glanzende vorm. Al in het begin, toen Saturnus nog een 0-4 voorsprong nam, stopte hij goede ballen, maar hij groeide in de wedstrijd. Zeventien minuten lang scoorde Saturnus niet, zodat het met een 7-4 achterstand ging rusten. In de tweede helft zochten de Leidenaren met een 4+2 defensie wanho pig naar de aansluiting, maar dichterbij dan een punt kwa men ze niet. Door de 13-10 nederlaag deelt Saturnus de koppositie weer met DWS. FOTO: BRAM VEEFKIND De heren van Rijnstreek hadden geen antwoord op het geschoffel van degradatie kandidaat EHC. Coach Men- no Bom voegde zijn EHC-col- lega dan ook toe dat .jullie soort het handbal kapot maakt". Inderdaad ging het er grof aan toe. Rijnstreek had het beste van het spel, stond halverwege ook met 5- 4 voor, maar had het verschil duidelijker in cijfers moeten uitdrukken. In de tweede helft vocht EHC terug en het bereikte vlak voor tijd een 13-14 voorsprong. De gelijk maker van Rijnstreek, uit p een vrije worp, werd door de arbiters teruggefloten. In de herkansing bleef de poging zonder resultaat. De dames van HVS consoli- deerden hun koppositie met S een 10-14 zege op Saturnus Ridderkerk. Kort voor het einde van de eerste helft i bouwden de dames uit Stompwijk een 4-6 voor sprong op. Omdat Saturnus t HVS bestreed met een 6-0 defensie konden Irma van der Bosch en Mieke Overde- j vest vanaf de opbouw uitha- V len. Beide speelsters scoorden drie maal. Saturnus speelde een aanval met veel plaats wissels, had daar af en toe ook succes mee, maar kwam toch niet meer in de buurt van HVS: 10-14. Olympia werd door De Treffers over- f- klast. Aanvankelijk boden de f dames uit Wassenaar nog wel behoorlijk tegenspel, maar de i verdediging vertoonde hoe jj langer hoe meer gaten. Sabri- 5- na Segers keepte niet slecht, t maar zij kon ook niet alle de- p fecten voorkomen. Na een 8- j- 3 ruststand won Saturnus 0 met 15-7. De dames van HVV verloren hun wedstrijd met 7-14 van Vires et Celeri- 'j tas. Toch was Paul't Manne tje niet ontevreden over het vertoonde spel. In tweemaal p, tien minuten verspeelde HVV een beter resultaat. De j koploper profiteerde met j. name van de eigen offensie ve dekking. Onderscheppin gen werden direkt in hun te genwaarde, namelijk doel punten, omgezet. In de perio- de voor rust kwam HVV van 2-4 op een 2-8 achterstand. J Na iets te zijn ingelopen, werd het uiteindelik toch 7- 1 14. OASE presteerde tegen Ancora zeker niet slecht. Aanvallend konden de da- j? mes uit Oud Ade dit maal jii een vuist maken, maar in de verdediging ging werden te veel fouten gemaakt, om An cora echt te bedreigen. De winst ging dan ook met 12-15 j. naar de dames uit Rotterdam. LEIDEN De heren en de dames van De Zijl LGB bleven overeind in de wa- terpolo-derby's met stad genoot LZ '86. Bij de da mes pakte de Kooiclub de zege in de laatste seconde, terwijl ook de heren pas in de slotfase zeker waren van de winst. Het pleit bepaald niet voor de herenploeg van De Zijl dat het zo lang duurde voordat LZ '86 (dat coach Hans Parrel voor een jaar zag bijtekenen) defini tief was verslagen. De forma tie van coach Welling heette bij aanvang van de competitie immers een titelkandidaat, terwijl LZ slechts mocht ho pen op behoud. LZ is inder daad druk bezig met degrade ren, maar weet zich inmiddels blijkbaar vrijwel de gelijke van het ongemotiveerd rond zwemmende De Zijl dat slechts dankzij Anton Heijden aan het eind van de rit afstand nam. Heijden scoorde drie maal op rij en zorgde zo voor een ruime voorsprong van 9-6. De periodestanden geven al aan dat beide formaties elkaar niet veel in kracht ontliepen (2-1, 3-4, 6-5, 9-7). De Zijl/LGB: A. Heijden 3, M. van Belkum en E. Redegeld 2, P. Belt en M. Kerkvliet 1. LZ: M. v.d. Zeeuw 2, W. v.d. Zeeuw 2, F. vd Brink, A. Mei- rink en W. vd Zeeuw 1. De eerste twee periodes van AZC tegen Brandenburg wa ren nog het aanzien waard, daarna ging de ploeg over op ongeïnspireerd en slecht spel. Brandenburg kreeg hierdoor de kans om nog een paar doel punten te maken, maar kon niet gevaarlijk in de buurt ko men. Het feit dat AZC slechts twee man-meer situaties be nutte van de zes zegt al genoeg over het spel. Periodestanden: 5-2, 9-2, 11-5, 13-8. Doelpun ten; J. Janssen 6, E. v. Wins- sen 2, G. vd Leeden, R. Piel- stroom, E. Noordergraaf, A. Verboon, P. Witteboon 1. Wienk, C. v. Haastrecht, J. Ginjaar 1. Door het verlies tegen De Gouwe is Vivax het afgelopen weekeinde nog verder in de gradatiegevaar gekomen. Vi vax dient zich nu volledig te richten op de play-offs, waarin het team alles op alles zal moeten zetten om dit noodlot af te wenden. Na de eerste pe riode tegen De Gouwe keek Vivax al tegen een achterstand van vier doelpunten aan. Een tegenslag die de ploeg niet meer te boven kwam. Periodestanden: 0-4, 1-5, 4-9, 6-13. Doelpunten; S. Diets 2, D. vd Bos 2, M.Mooi, R.Worm- goor 1. Katwijk zag geen kansen om op gelijke voet met aartsrivaal De Dolfijn te komen. De for matie had de pech met twee spelers minder te moeten be ginnen. En tot overmaat vaq ramp moesten Martin Jonker en Ronald Hemerwoud met drie persoonlijke fouten in de tweede periode het water ver laten. Vanaf dat moment had den de Katwijkers geen grip meer op de wedstrijd. Periodestanden: 3-1, 4-4, 9-4, 12-7. Doelpunten; E. Hoek 2, M. Jonk 2, E.J. v. Wely 2, A. Parlevliet 1. Door een val op de 800 meter kon Jan Hoogeveen (rechts) 2 teamgenoot Charles Veldhoven (midden) niet meer bedreiger FOTO: HENK SNATEI LEIDEN Het zal voor Periodestanden: 1-2, 2-3, 2-4, 6-5. Doelpunten; Zijl; M. v. Veen 3, D.v. Beukering 1, P. Tegelaar 1, M. Rijsbergen 1. LZ; E. Hoogenboom 2, T. ee gez J esloti moet er met warm water g dweild worden, maar hier g fTRE beurt het met koud wate g Losgesprongen brokjes ijs oii dooien daardoor niet en vri zen aan de toplaag vast". J; Hoogeveen werd hier h lOO.Ol slachtoffer van en miste do< en. een val de finale bij de herè Hierdoor kon Hoogeveen 11 pla; vens een eerste plaats in h jng e eindklassement vergetei jjz n Maar eerlijkheidshalve m<fent L men zich afvragen of hij leidsvi een normaal wedstrijdverloo jnder kansen had gehad tegen ee0ging ontketende Veldhoven. M jkkel overmacht schreef hij de fin; ouder le over 800 meter op zï en jar naam, gevolgd door Jeroen Oen ter, Jacco Mos en Van d< Meer. In het eindklassemei legde Jeroen Otter achti Veldhoven en Hoogeveen b slag op de derde positie. Vel< hoven na afloop: „Na een p riode van ruim een maan waarin ik last had van grie kon ik eindelijk weer eei voluit gaan". De Oegstgeesti merkte op dat zijn vorm wei langzaam terugkomt. Nu e nationale competitie erop 2 richt de 23-jarige student mi dische biologie zich dan 00 volledig op het EK en WI Zeker tijdens de Europe; kampioenschappen moete Veldhoven goede kansen wo den toegedicht. Concurrente als Peter van der Velde (gi stopt) en Willy 'O Reilly (koi uit op de Engelse kampioei schappen die gelijktijdig het EK vallen!) ontbreken Tot slot stonden gistermidd; koppelkoersen over 3000 r ter op het programma. Zo' bij de heren als de dames zej vierde het eerste team IHCL. Het damesteam van De Zijl zag in de laatste periode kans om van een 2-4 achterstand te rug te komen tot 5-5. Rijsber gen zag in het eindsignaal nog net kans het winnende doel punt te scoren. LEIDEN Zoals van te voren verwacht, legden de shorttrackers van de Indoor Hardrijclub Leiden (IHCL) gistermiddag in de strijd om de Aegon Cup beslag op de eerste plaat sen. Bij de heren had kop loper Charles Veldhoven in de finale geen tegen stand te duchten, terwijl bij de dames Monique Velzeboer, Joëlle van Koetsveld naast zich moest dulden op het ere podium. En daarmee toon de de ploeg van coach Arie Ravensbergen aan eenzaam aan de top te staan. Door een val van Velzeboer in de finale van de 800 meter bleek een tweede plaats voor Van Koetsveld voldoende om een gat van drie punten te overbruggen. Priscilla Ernst, die op deze afstand eerste werd, legde beslag op de derde plaats in de algemene rang schikking. Monique Velzeboer weet haar val aan de slechte conditie van het iis. „Ga je te veel hangen dan brokkelt het af", luidde haar excuus. De inwoonster van Oud Ade werd in haar kritiek bijgestaan door de latere winnaar bij de heren, Charles Veldhoven. Hij noemde het ijs 'verschrikkelijk slecht'. „Richard Suyten en Jan Hoogeveen, die anders nauwelijks misslagen maken, gingen nu in de fout". De oor zaak hiervoor zocht Veldho ven in de manier waarop het ijs wordt geprepareerd. „Om een egale bovenlaag te krijgen

Leidse Courant | 1989 | | pagina 18