met slechte periode Quick Boys rekent af RCL krijgt te weinig tegen JAC Leiden overtuigt niet tegen Hautain Ri jnsburgse Boys onderuit bij Spakenburg Voorschoten en Oegstgeest blijven in race om titel SVPTT Katwijk doet goede zaken KATWIJK Velen wa ren het er na afloop over eens. Sinds tijden had Quick Boys weer een goe de wedstrijd gespeeld. Al kon het goede spel nu niet direct in een volledige winst worden omgezet. Daarvoor viel de gelijk maker tegen titelkandi daat Heerjansdam te laat (vijf minuten voor tijd). De stand bleef op Nieuw Zuid derhalve steken op 1-1. Quick Boys rekende daarmee af met een zeer slechte periode die de ploeg met name vlak voor de winterstop doormaak te. Duidelijke reden voor het herstel vond oefenmeester Hans van der Zee in het feit dat het verdedigend even wicht in zijn ploeg weer was hersteld. Zo kon hij weer een beroep doen op de van een blessure herstelde Dennis Jan Mieras. „En met Mieras en Floor van Duyn op het mid denveld heb ik jongens binnen de ploeg die een bal kunnen veroveren". Het was echter niet de enige wijziging ten op zichte van de ploeg die de eer ste competitiehelft afsloot. Zo deed Van der Zee na maanden van afwezigheid een beroep op de aanvallers Leen en Mart van der Plas. Als gevolg hier van moest de kopsterke spits Theo van Rijn plaats nemen op de reservebank. En dat ver raste nu juist Heerjansdam- trainer Rene Vermunt: „Ik re kende erop dat die lange mee zou doen". In de beginfase van de wedstrijd bleef Heerjans- dam daarom het antwoord schuldig op het aanvalsspel van de Katwijkse opponenten. Terwijl Leen en Mart van der Plas de flanken goed bezet hielden, doken Gert Aande- wiel en Dennis Jan Mieras om beurten gevaarlijk op in het centrum van de aanval. De daaruit voortvloeiende sco ringskansen van Aandewiel (kopbal net naast), Floor van Duyn (een van richting veran derd schot dat via de paal over de achterlijn verdween) en Arie van Duyn (inzet gekeerd door Bodan Kopanicki) kon den niet verzilverd worden. Terwijl schoten uit de tweede lijn van Leonard Pluimgraaff hij speelde voor de geschor ste Kees Haasnoot Mart van der Plas en Gert Aandewiel ook het nodige succes moesten ontberen. Een slechte uittrap van de in de eerste helft niet overtui gend spelende Tom van der Niet vormde de inleiding tot een mindere periode (Van der Zee: „De oplossing werd te snel in de lange bal gezocht") van Quick Boys. De Katwijkse sluitpost schoof de bal recht streeks in de voeten van Frans de Visser en mocht zich daar na gelukkig prijzen dat de speler van Heerjansdam in het daarop volgende één tegen één duel geen raad wist met de ge boden kans. Even later tastte Van der Niet volledig mis bij een corner, waaruit Leo van der Weyden scoorde. De slecht leidende Heil constateerde echter een overtreding. Heerjansdam moest het doel punt daarom uitstellen tot na de rust, maar niet voordat Leen van der Plas het veld had verlaten. De speler, die op eigen verzoek enige maanden zijn heil zocht in het tweede, was niet ontevreden over zijn heroptreden ih de competitie. „Ik had het gevoel dat ik aar dig in de wedstrijd zat". Met de komst van Van Rijn en Gert Aandewiel, die de positie van Van der Plas voor zijn re kening nam, ging Quick Boys het weer met drie spitsen pro beren. En die bleken hard no dig toen Leo van der Weijden na een schitterende combina tie met de sterk spelende Frans de Visser 0-1 aanteken de. Van de drie Katwijkse spitsen was uiteindelijk Mart van der Plas verantwoordelijk voor de gelijkmaker. En daar mee kreeg hij loon naar wer ken, want al in een eerder sta dium zag Van der Plas een schot op de lat belanden. De zoektocht naar de winnen de treffer werd de Katwijkse ploeg nog bijna fataal. Zo moest Hans van der Plas op de lijn koppend werk verrichten op een inzet van Erik van Bu ren (diezelfde Van Buren ver ijdelde eerder op zijn doellijn een volley van Theo van Rijn). In de laatste seconden hielp Arie van Duyn de ultime po ging om zeep door naast te Leen van der Plas het scoren wordt hem hier belet door Bogdan Kopanicki was niet ontevreden over zijn heroptreden. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN koppen. Terwijl Van der Zee na afloop terecht aanspraak meende te mogen maken op de volle winst, was zijn opponent Ver munt blij met een punt. „Ze ker gezien de voorgeschiede nis", waarmee de oefenmees ter doelde op het feit dat zijn contract niet wordt verlengd. „Ik kreeg van voorzitter Pee- nen een aanbieding die ik ge woon moest weigeren". PETER VAN DER HULST Scoreverloop: 72. van der Weyden 0-1, 85. Mart van der Plas 1-1. Quick Boys: Van der Niet, Pluimgraaff, Ruis, Jonken Hans van der Plas, Arie vaq Duyn, Mieras, Floor van Duyn, Leen van der Plas (Van Rijn), Aandewiel, Mart van der Plas. SPORTCeidóeSotMont MAANDAG 13 FEBRUARI 1989 PAGINA ARC deelt in Maassluis LEIDEN Excelsior Maassluis en ARC kwamen dit weekeinde niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. De Alphenaars konden niet imponeren, scoorden geen goals en leverden geen spektakel af. Kortom, beide ploegen legden een onaantrek kelijke en zwakke partij voetbal op de mat. Hoe wel de pupillen van interim-trainer Aad Koren de meest gretige indruk maakten, bleven kansen (zo ook goals) uit. Sjaak Key kreeg in de eerste helft de enige moge lijkheid, maar hij verprutste deze toen hij alleen voor de vijandelijke doelman verscheen. In het tweede part kregen nieuweling Frank Bloemheu- vel en Hans Wouter Valk enkele kansjes. Maar ook deze werden gemist. Het enige positieve punt voor de Alphenaars was dat de defensie, die voor de winterstop veel weg had van een vergiet, on der leiding van de nieuwe libero Cees Bonefaas een solide indruk maakte. LEIDEN Derdeklasser RCL kwam in het duel tegen JAC een puntendeling overeen. Het team van trainer Theo de Waard verloor doelman Ron Sinteur al in een vroeg stadium, maar had de beste kansen op de zege. Stand-in Pierre van Gemerden moest slechts eenmaal capitu leren. Nummer laatst Zevenhoven zakt steeds dieper weg. Ditmaal ging de rode- lantaarndrager met 2-4 ten onder tegen 's-Gravenzande. JAC - RCL 1-1 (0-1) „Een rommelige en harde wedstrijd", meende Theo de Waard na afloop. Dat het duel aan de harde kant was, bleek wel uit de blessure die doelman Ron Sinteur na twintig minuten opliep. Met zijn schouder uit de kom moest hij het veld verlaten. Omdat de Leiderdorpers niet over een reservekeeper beschikten, trok Pierre van Gemerden de keepers handschoenen aan. Van Gemerden keepte in de jeugd overigens de sterren van de hemel. Deze wissel gaf RCL wonderwel vleugeltjes en Cis Capri bracht de gasten de 0-1. Al met al moest de goed keepende Van Gemerden na rust toch een keer vissen. In de slotfase waren de beste kansen voor de Leider dorpers. Marcel van der Blom en Cis Ca pri waren dicht bij de winnende goal. Zevenhoven - 's-Gravenzande 2-4 (0-1) „We hebben het in de eerste helft laten liggen. Als Verleun, De Roo en Putman hun kansen benutten, krijg je een heel ander duel", trok Zevenhoven-coach Si mon Duin na afloop een heerlijk voet balcliché uit de kast. „Nu moest ik de zaak in de rust weer proberen op te pep- Sen". Dat dat niet lukte, blijkt wel uit de -4 achterstand die de thuisploeg uit de race bracht. Invallers Gerrit Domburg en Rene van Niekerk waren er met twee treffers voor verantwoordelijk dat de zonnenbadende tegenstanders de schoenen weer vast knoopten. 5PC Noordwijk kent geen pardon met RKAYIC LEIDEN Eersteklasser Noordwijk kende geen pardon met nummer voorlaatst RKAVIC: 5-1. De ploeg van trainer John Eelman kwam ir de vijftiende minuut al op een 1-0 voorsprong door een kopbal Geert Jan Bakker. De vreugde was echter van korte duur want geen vijf minuten later scoorde Jan Albert Veldhuizen de Aan deze goal ging een beoordelingsfout van libero Rene van gen, die overigens een prima pot speelde, vooraf. Na de stelde de thuisploeg echter snel orde op zaken. Dat kon severschil tussen de beide teams gewoonweg te groot was. Jos de na afloop gemillimeterde Pieter Hazenoot brachten de nog voor de pauze op een 3-1 voorsprong. Na rust probeerden de Amstelveners een vuist te maken, maar doelsaldo - 13 treffers uit 14 duels - duidt al aan dat het het team breekt aan scherpe spitsen. Tien minuten voor tijd deden de kers wat het team uit de jaren zeventig al voor rust gedaan zou Rechtermiddenvelder Andries Wendt en invaller Timo Gerlof ten het kwintet Noordwijkse treffers vol. litzon< Fred Kanbier legt aan namens van week tot week, zeker in deze fase". Het spel was er ook niet naar om over een kampioenschap te filosoferen. Want als de Mors- ploeg tijdens alle zeven duels overeind wil blijven, zal er uit een ander vaatje getapt moeten worden. De eerste helft verliep zeer rommelig, waarin van enige opbouw geen sprake was. SVPTT speelde stug voetbal, waarbij de nadruk op de verdediging lag. Leiden verloor te vaak al op het middenveld de bal. Op dat middenveld bleken de Ha genaars Marcel en Maurice Oosterbaan een groot stuikel- Leiden. Kanbier scoorde zaterdag blok. Leiden was bovendien defensief kwetsbaar. Vooral op links kwam Patrick Botrop nogal eens door. De thuisclub kwam goed weg, toen de tref fer van Herman Hooyenga (23e minuut) werd afgekeurd. De Hagenaar zou doelman Pe ter Selier gehinderd hebben, doch de goalie was gewoon te laat ter plekke, toen Marcel Oosterbaan de bal nog vanaf de achterlijn voorkreeg. Nog voor rust kwam Leiden op voorsprong door een fraaie goal van Fred Kanbier. Juist toen de lijstaanvoerder wat be ter rondspeelde en controle kreeg op het Haagse spel, pro de openingstreffer tegen SVPTT. beerde Kanbier het eens van 20 meter: 1-0. Na de rust bleek de zwakte van de Haagse „postbestel- lers". SVPTT wilde wel aan dringen, maar kwam niet tot werkelijke doelkansen. Nee, het was Ruud Boot, die na am per een kwartier de strijd had moeten beslissen en PTT uit zijn lijden had moeten verlos sen. Hij schoot „in de vlucht" over na een prachtige combi natie van Rob Bink en Klaas Dekker. De nekslag kwam pas in de 87e minuut. Dekker speelde zich op rechts uitste kend vrij en passte perfect op het hoofd van Rob Bink: 2-0. FOTO: HENK SNATERSE Het doelpunt werkte bevrij dend voor de gastheren, want in de korte resterende tijd gin gen er nog twee in. Arjen Wil ting ging een „een-twee" aan met Paul Kerkhof en schopte raak, waarna Ruud Boot met een strak schot vanaf de zes- tien-meterlijn de eindstand op 4-0 bepaalde. Verdiend, maar geflatteerd. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 34. Kanbier 1-0, 87. Rob Bink 2-0, 88. Wilting 3-0, 91. Boot 4-0. Leiden: Selier, Teske, Rick Bink, Van Wattum, Siera, Kanbier, Kerkhof, Wilting, Rob Bink, Boot, Dekker. LEIDEN Koploper Katwijk was in de tweede klasse B de lachende der de. De ploeg van trainer Arie Lagendijk behaalde een 1-3 zege tegen Duno en concurrent Capelle liet een punt liggen. Hierdoor liep de kustploeg een punt uit op Capelle en staat het team twee punten voor op Excelsior Pernis. Lisse daarentegen had een off day. De lijstaanvoerder gaf een punt weg tegen Kennemerland en mocht van geluk spreken dat nummer twee Jonathan zich verslikte in KMVZ. Volgende week speelt het team van coach Wim Ei lander tegen Huizen en is het erop of eronder. Duno - Katwijk 1-3 (1-1) De ingestudeerde Katwijk-cor ner, Marco van der Plas achter de bal, Cees Guyt bij de eerste paal en Piet van Duyn als af maker, bracht de ploeg van Lagendijk al na een kwartier aan de leiding. Doelman Teun van Duivenbode kon een fout je van Adrie Nijgh niet meer corrigeren en de gastheer kwam al voor de thee langszij. Pas na de pauze konden de kustbewoners het overwicht in doelpunten uitdrukken. Arie van Beelen en Kees Kraaye- noord voerden de score op tot Lisse - Kennemerland 2-2 (1- 0) „We waren negentig minuten lang niet in de wedstrijd", al dus trainer Eilander. „Al met al ben ik blij met dat ene punt, vooral als je ziet dat de con current ook faalt". Lisse begon goed met een snelle goal van Jan Broekhuizen. Vanaf dat moment liet het gehele elftal het erbij zitten en werd er niet meer goed gecombineerd. Sterker nog, het balverlies was niet meer van de lucht. Na de pauze maakt Gerard Kampyon 1-1. Geep van Rooyen bracht de thuisploeg nog wel op voor sprong, maar tien minuten voor tijd veroorzaakte Edward van der Putten een pingel die onhoudbaar was voor doelman Paul Veenboer. LEIDEN In de vierde klasse B wordt steeds duidelijker dat Voorschoten en Oegstgeest met DEVJO gaan vechten om het kampioenschap. De ploeg van trainer Leo Holl wees Ka- gia met 0-3 de deur en behield daardoor de eerste stek. De pupillen van trainer Henk Swaak rolden Koudekerk met 4-2 op. Bij Sleutels wijzen de neuzen weer in dezelfde rich ting en dat leidde tot een 1-1 eindstand tegen Rohda. Ter Leede versloeg de Jodan Boys op eigen terrein met 1-2. Voorschoten - Kagia 3-0 (1-0) „Het was niet zo'n beste wed strijd", aldus Leo Holl. „Op deze knollentuin valt niet meer te voetballen", probeerde hij het slechte spel van zijn mannen enigszins goed te pra ten. De thuisploeg begon sterk met twee uitgespeelde kansen voor Roel Velo waarvan hij er Slechts één achter de Kagia- goalie duwde. De gasten werk ten wel hard, maar creëerden weinig kansen. Omdat de ploeg uit Voorschoten na de openingstreffer ook ineen zak te, werd het er allemaal niet fraaier op. Diep in de tweede helft maakte de gastheer het karwei af. Een pingel van Hein de Graaff en een inzet van Ruud Boendermaker vel den de Kagianen. Edward Braggaart eiste bij beide goals een hoofdrol op. Oegstgeest - Koudekerk 4-2 (1-0) De ploeg van de scheidende coach Henk Swaak kwam zeer goed uit de startblokken. De eerste de beste corner werd namelijk door Alex Strating tegen de paal geschoten. Daar na begon de Rick Abma-show. Bij de eerste goal omspeelde hij de keeper, zijn tweede en derde waren koel ingeschoten pingels. De eerste werd ver sierd door Eric Onderwater; in het tweede geval werd Abma zelf neergehaald door Henk Griffioen. Tussen de Abma's bedrijven door scoorden Joris van Benten en Koudekerkers Hans Balvert en Dik Weijman. Rohda - Sleutels 1-1 (1-1) De Vlietploeg ging furieus van start. Een voorzet van Theo van de Nieuwendijk belandde in de tiende minuut op het hoofd van Leo Compeer, die 0- 1 aantekende. Tien minuten voor rust had scheidsrechter Lucas Zirkzee een groot aan deel in de treffer van de thuis ploeg. Een voorzet die twee meter naast het doel van Sleu tels-doelman Rob Groenendijk belandde, kwam daar op het scheenbeen van „dood ele ment" Zirkzee terecht. En on bewust passte de man in het zwart het leer naar de vrij staande Cees de Jong: 1-1. De tweede helft was», erg span nend, maar chocola viel er niet meer van te maken. Jodan Boys - Ter Leede li ((H)) „De Jodan Boys waren thuS nog ongeslagen dus ik ben zee tevreden met het resultaat" meldde een opgewekte DiliElDE Blijleven. Zijn team kwam nfeling: een doelpuntloze eerste heil jonnf nald Vonk. De Boys kondei 'hger terugkomen door een „tikki jks terug" van Johan Verloop ojfcrouds doelman Gert van der Luy Qgl Na deze tegenvaller kregen d jphia gasten het tweede doelpunt ojy*\ een persenteerblaadje aange 0011 s boden. De scheids vond ee#e val onopzettelijk geval van hand pel ui binnen de zestienmeter eeijegen pingel waard waardoor Leoijjiaar van Leeuwen zijn ploeg naa ]ntjs*. de zege kon schieten. SPAKENBURG Een hautain gespeelde tweede helft kostte Rijnsburgse Boys de kop in de uitbeurt met Spakenburg. Waar de ploeg van trainer Arie Kurver het eerste deel nog had benut om de blauwwitte buren van IJs- selmeervogels op een 0-1 achterstand te zetten, gaf diezelfde formatie na de pauze niet thuis. Spaken burg, dit seizoen nog zon der thuiszege, profiteerde optimaal, boog de achter stand om in een 2-1 voor sprong en bleef vervol gens in de hectische slot fase moeizaam, maar ver diend, overeind. Een fikse teleurstelling derhalve voor de Rijnsburgse titel- pretendent, die tot over maat van ramp ook tien minuten voor tijd Dick Heemskerk nog door scheidsrechter Metz uit het veld gestuurd zag worden. Het was niet echt verrassend dat 'tribuneklant' Kurver hij zat in Spakenburg de twee de van zijn drie wedstrijden schorsing uit na afloop geen goed woord meer voor zijn ploeg overhad. De trainer die het in de pauze nog volledig zag zitten („Wij beheersen de wedstrijd, vooraf denk je aan een gelijkspel, nu vind ik dat we gewoon moeten winnen"), laakte met name de door zijn ploeg getoonde instelling. „Ook als je de betere bent, moet er gewerkt worden. Nou, dat gebeurde na rust dus abso luut niet meer. En als je geen duel meer wint, kan je er don der op zeggen dat je de wed strijd ook niet wint. Sterker nog, dat je zelfs van Spaken burg, een ploeg die helemaal niets voorstelt, verliest". Rijnsburgse Boys, dat begon zonder de vakantie vierende Wim Hooymans én met gepas- seerden Driebergen en Koet als bankzitters, had het voor de pauze inderdaad niet echt lastig gehad tegen de dit sei zoen slechts in de middenmoot meehobbelende thuisclub. De acht minuten voor rust gerea liseerde 0-1 kon dan ook te recht worden genoemd, al zal het wel altijd de vraag blijven of de door Metz na een valpar- tijtje van Hans Zwaan toege kende strafschop een 'echte' was. Zwaan dacht daar overi gens zelf verder niet over na en benutte accuraat. Die nutti ge voorsprong bleek in het tweede deel dus niet voldoen de om de partij koel uit te spe len. Terwijl Spakenburg de za ken juist energieker aanvatte, straalde de Rijnsburgse forma tie nu met Driebergen voor de ingewisselde, veel te wild spelende De Louw met de minuut meer matheid uit. Waarna de geelzwarten 'kre gen waarom werd gevraagd'. De in het eerste part wel min dere, maar zeker niet echt kansloze thuisclub kwam via een knappe kopbal van Melrik Beukers langszij en zag Dick Vermeulen, op aangeven van diezelfde Beukers, elf minuten voor tijd voor de tweede maal doel treffen. Een daarna door de Rijnsburgers ingezet wan hoopsoffensief leverde nog wel een aantal kansen op die aan invaller Koet en Zwaan echter niet besteed bleken. Op dat moment vertoefde Heemskerk overigens al weel in de Rijnsburgse kleedkamefll De geelzwarte verdediger hadl zich in de 83e minuut even opJ gewonden over een grove ad tie van Spakenburger Teske, waarna hij ook nog eens hel lef had gehad scheidsrechteuEIDI Metz te vertellen dat 'inkomei^vvee met een gestrekt been' miniweer maal een vrije trap waard is Metz, vorig seizoen te licht befnro* vonden voor het betaald^0 h voetbal, reageerde zoals dat tetór-Uf genwoordig van een dapperen, fluitist mag worden verwachijg Lei Liet de overtreding van Tesk4v__ onbestraft (zoals hij even later een nog grovere actie vair11, Koet eveneens blijkbaar nieflcn n de moeite waard vond), beitie if loonde Heemskerk met eeije vei boeking voor diens eerste re*pers actie richting Teske en deed ef*l vervolgens nog maar twee bijy toen Heemskerk het waagdff hem te wijzen op de onjuistjyjja l heid van die beslissing. Kur|| ver, besluitend: „Met dat soo£^k s scheidsrechters heb je nu een)ejnjg maal te maken. Jammer, maa^juwe, het is niet anders. Daar kan jfop va niets aan doen. Waar je wejf con, wat aan kan doen is aan je eitf jn gen instelling. En die was vaniren c daag van ons gewoon riieLurliik goed. Als je kampioen wifoast j, worden, moet je bereid zijiTgkkei desnoods het gras op te vreten aag( En dat zat er vandaag duidejf te s lijk niet in". jriid i GERT-JAN ONVLEE)rp sl Scoreverloop: 37. Zwaan 0-1 (stralCL rtni schop), 65. Beukers 1-1, 79. Vermei* len 2-1. P8 ,n Rijnsburgse Boys: Blankespoor, DSCOger Kroon. Aandewiel, Bodaan, Heemsjet ve kerk. De Louw (Driebergen), Arroy^VQ Carli, Collé (Koet), Vonk, Zwaan. Boekingen: Vonk en Heemskerr,. (Rijnsburgse Boys), Beekhuis (Spaj'jk za kenburg). lat Lei Weggezonden: Heemskerk Rijnanoei 1 ijl burgse Boys). LEIDEN Leiden zet de voortvarende lijn ook na de winterstop door. Twee weken geleden al werd de inhaalwedstrijd tegen RCL in een overtuigende 3-0 zege omgezet en zater dag was het SVPTT dat met 4-0 werd verslagen. Toch zegt die ruim uitge vallen eindstand niet veel over de vorm van de kop loper in de derde klasse A. Tegen de „angstgeg- ner" uit Den Haag kon Leiden geen moment zijn hoge positie waarmaken. Pas in de slotminuten, toen de tweede treffer op het bord verscheen, druk te de roodwitte formatie door. Trainer Hennie Beerenfenger, die ondanks alle twijfels voor een jaar bijtekende, was ook niet gelukkig met het vertoon de spel: „Wij hebben altijd problemen met het stugge spel van SVPTT. Ze spelen nu bo vendien degradatievoetbal en dat ligt ons helemaal niet". De puntenwinst maakte daarente gen veel goed, temeer daar de concurrenten 's-Gravenzande en Scheveningen eveneens de volle puntenbuit hadden bin nengehaald. Toch wenst Beer enfenger zich nog niet met de titel bezig te houden: „De winst was een opsteker, maar met een kampioenschap houd ik me nog niet bezig. We heb ben nog zeven wedstrijden voor de boeg. Ik bekijk het

Leidse Courant | 1989 | | pagina 16