Koninklijke Bibliotheek koopt unieke Delftse boeken Prestigieuze expositie over Art Deco in Brussel Eerste musical in Danstheater Reddingsplan voor Franse cinema Feestelijke folklore uit Hamburg Cellosonate van Brahms mist zorgvuldigheid n KUNST £eidóC@owuMit DONDERDAG 9 FEBRUARI 1989 PAGINA feAI Stevie Wonder en Bee Gees naar Rotterdam DELFT Stevie Wonder zal op zon dag 30 april in het kader van een Euro pese tournee een eenmalig concert ge ven in de Ahoy in Rotterdam. De Ame rikaanse popster was voor het laatst in september 1987 in ons land. Het optre den dat hij op 30 april geeft, zal - zoals dat ook het geval was bij de concerten van Whitney Houston en Diana Ross - „in the round" worden gehouden. Op vrijdag 5 mei zullen de gebroeders Gibb, beter bekend als de Bee Gees, een eenmalig optreden verzorgen in de Ahoy. In hun 25-jarige carrière heeft deze popgroep slechts één keer in Ne derland aangedaan, in 1965. Dichter Maurits Mok overleden BERGEN Op 81-jarige leeftijd is in de-nacht van dins dag op woensdag in ziin woonplaats Bergen (NH) de dich ter Maurits Mok overleden. Mok heeft zijn bekenheid als dichter vooral te danken aan lange epische gedichten als Exodus en Kaas- en broodspel (1938). Zijn vaak toch sfeervolle proza kreeg minder algemene waardering. Het telkens terugkerend motief bij Mok is de bedreiging van de gedroomde wereld door de realiteit. Proza van zijn hand zijn onder meer Badseizoenen (1934), Niemandsland (1958), De ontmaskering (1963), Dorp in de branding (1975), Het feest van Hercules (1977) en De ondergrondse (1978). In dit laatste werk is een onderwijzer, bezeten door het idee dat onder ziin dorp een ondergronds wegen net moet worden aangelegd, de hoofdpersoon. Daarna heeft Mok nog verschillende dichtbundels en novellen geplubliceerd. Mok kreeg onder meer de prijs van de ge meente Amsterdam, van de Stichting Kunstenaarsverzet, de Henriëtte Roland Holstprijs en de Marianne Philip- sprijs. Artoteek begint met uitleen videokunst DEN HAAG De Artoteek Den Haag begint vrijdag 10 fe bruari met de verhuur van videokunstbanden. De banden zijn in samenwerking met "de Artoteek Dordrecht aangekocht op de eerste videokunstbeurs eind vorig jaar in Delft. De sa menwerking komt voort uit de onmogelijkheid een brede ba siscollectie met het budget van één artoteek te realiseren. Ge zamenlijk konden worden aangekocht 60 banden, waarvan 32 voor de collectie in Den Haag. Hieruit kan direct worden ge kozen; de Dordse banden zullen in het algemeen moeten wor den gereserveerd. De banden zijn gecopieerd op het VHS-systeem en kunnen alleen worden geleend door leden van de Artoteek tegen een huurprijs van zevenvijftig per band -maximaal twee banden tegelijk - voor een maximum termijn van twee weken. Er zijn banden in de uitleen van onder anderen Marina Abramo- vic, Peter Bogers, Marc Burnett, Nan Hoover en Lydia Schouten. Ook de Haagse kunstenaars Heiner Holtappels, Bob Lens, Adriaan Nette en Rolf Pollen zijn in de collectie verte genwoordigd. Kunstenaarsverbond naar CNV UTRECHT Het Algemeen Kristelijk Kunstenaars Ver bond (AKKV) gaat zich aansluiten bij de vakcentrale CNV. De ledenvergadering van het verbond heeft dat gisteren besloten. Het AKKV telt tweehonderd leden. Aansluiting bij de vakcentrale biedt meer mogelijkheden tot profilering en vergroting van de dienstverlening aan de leden. Bovendien vergroot het de organisatievorming van kunstenaars die werken vanuit hun religieuze le vensovertuiging. Zowel het CNV als het AKKV noemden de overstap gisteren logisch. Het AKKV staat open voor kunstenaars uit allerlei disci plines. De helft van de leden zijn professionele kunste naars zoals musici, architecten, schrijvers en beeldend kunstenaars, edelsmeden en grafisch ontwerpers. De an dere helft bestaat uit zogenoemde kunstminnende leden. Het verbond is ontstaan in 1920 en heeft zich steeds ge richt op bundeling en belangenbehartiging van katholie ke kunstenaars. Sinds de iaren zestig staat het verbond ook open voor christelijke kunstenaars uit alle reformato rische denominaties. Coosje A. kiest voor techniek in toneelstuk ROTTERDAM Rotterdamse scholen voor Lager Beroeps Onderwijs en Mavo kunnen vanaf 15 februari een toneel voorstelling in huis halen over meisjes en technische beroe pen. Het stuk „Wat kiest Coos je A.?", een initiatief van het Servicebureau voor. Meisjes en Techniek en geschreven door Piëta Bot van de Stichting Kunstzinnige Vorming Rotter dam, gaat 15 februari in pre mière in het Bibliotheekthea ter in Rotterdam. Het stuk dat ook geschikt is voor jongens is daarna gratis voor scholen be schikbaar. Schrijfster en regiseusse Piëta Bot: „We hebben 'Wat kiest Coosje A.?' gemaakt, omdat we meisjes op het idee willen brengen, dat ze ook een tech nisch beroep kunnen kiezen. Dat komt bij veel meisjes hele maal niet op. Tijdens de try- out op een school bleek, dat de meisjes voor wie we het speel den, zich zeer amuseerden. Ze identificeerden zich enorm met Coosje, de zestienjarige hoofdpersoon, wat voor ons doel natuurlijk heel belangrijk Coosje A. is voor veel scholie ren geen onbekende: zij figu reert al enige tijd in verhalen in schoolkranten. Coosje A. is het meisje dat wel van knutse len houdt en dat misschien wel iets ziet in een technisch beroep. Nu is ze ook hoofdfi guur geworden in een toneel stuk. Daar kiest ze niet alleen voor een beroep, ze kiest ook voor een vriendje - of niet, dat wordt aan de fantasie van het publiek overgelaten. Het stuk wordt uitgevoerd dor een groep amateurspelers. ENIG IDEE WAT GEHANDICAPT ZIJN KAN BETEKENEN? ENIG IDEE HOE WE GEHANDICAPTEN KUNNEN HELPEN? ALS HET JE WAT DOET. DOE DAN WAT. DEN HAAG/DELFT De Koninklijke Biblio theek in Den Haag heeft vijf zeer bijzondere 16e- eeuwse boeken gekocht. De boeken werden on langs gevonden door een Delftenaar, P. Arken- steijn. Hij trof ze tussen de zogenoemde balklaag op de begane grond van zijn 16de eeuwse grachtenhuis aan. De boeken zijn zeer zeldzaam, aldus een woordvoerder van de bibliotheek gisteren. Vier. zijn er zelfs uniek. Er is geen enkel ander exemplaar van bekend. Van het vijfde zijn exemplaren in de universi teitsbibliotheek van Goettin- gen en de British Library in Londen. Er is nog een zesde boek uit dezelfde tijd gevon den, maar dat is niet zo bijzon der. De bibliotheek had zelfs al een exemplaar. De vinder houdt dit boek zelf, volgens ei gen zeggen „omdat het zo hoort bij het pand". De reformatorische werkjes zijn gedrukt in het midden van de 16e eeuw en behoren allemaal tot de in die tijd ver boden boeken. Het drukken en in bezit hebben van refor matorische boeken kon ge straft worden met verbeurd verklaring, verbanning en verplichte bedevaart, maar ook met de doodstraf. De Delftse drukker Harmen Schinckel werd er in 1568 om onthoofd. Volgens de Koninklijke Bi bliotheek heeft de 16e-eeuwse eigenaar zijn verboden boeken daarom tussen de balklaag verstopt. Veiliger tijden heeft hij kennelijk niet mogen mee maken. Vinder Arkesteijn trof de boeken een week of twee geleden aan. „Ze zaten onder het spinrag en de schimmel. Er hadden ook muisjes en :n van gegeten, maar ze verder in goede staat." Arkesteijn denkt dat de oor spronkelijke eigenaar een bierbrouwer was. „In de tijd waaruit de boeken stammen was dit pand een bierbrouwe rij. „De dreie klavere" heette die. De naam van de brouwer weet ik niet". Volgens de Koninklijke Bi bliotheek is het bijna een eeuw geleden dat er een soortgelijke vondst is gedaan: in 1869 kwa men er bij het afbreken van de dorpstoren in Boskoop vijf verboden boekjes te voor schijn, die toen door de ge meente Boskoop aan de Ko ninklijke Bibliotheek zijn ge schonken. Voor de boeken uit Delft heeft de bibliotheek vol gens Arkesteijn „enige tien duizenden guldens" moeten neertellen. De in Delft gevonden boeken zijn „Den boom des wetens goet en quaet" en „Hantboecx- ken: van Christo den Sone Gods: getuigenisse der schrift" van Sebastiaan Franck, „The- ologia Duytsch" (met een voorrede van M. Luther), „Van die rechte kennisse Jesu Christi" van Dirk Philips en „Summa der godtlijcker scrif- tueren", waarschijnlijk van Hendrik van Bommel. Het niet gekochte exemplaar is van J. Sleidanus en heet „Waerachtige beschrivinge". Daan van den Gurpel als Gerald Bolingbroke, met dansensemble in „Me and my girl", foto: pr ME AND MY GIRL DEN HAAG Het Konink lijk Ballet van Vlaanderen geeft, zoals eerder beloofd, 21 februari in het Danstheater aan het Spui een uitvoering van de musical „Me and my girl", 6p muziek van Noel Gay en in de regie van Jean-Pierre de Decker. Luc Lutz, in de musical ook te zien als (oom) Sir John Tremayne, bewerkte de teksten en%het libretto van L. Arthur Rose en Douglas Furber. „Me and my girl" is een muzi kaal sprookje. Het verhaal gaat over Bill Snibson (Door van Boeckel), een doodgewo ne, komische jongen. Hij blijkt de erfgenaam te zijn van de graaf van Hareford die een vermogen naliet. Deze nieuwe status is niet in overeenstem ming te brengen met zijn lief de voor het Cockney-meisje Sally (Lulu Aertgeerts). Maar daar is gelukkig Oom John (Lutz) die alles in orde brengt waardoor het geluk kan triom feren. De oerpremière van de zeer Britse musical was in 1937 in Londen, waar totaal 1646 voorstellingen werden gege ven. Nieuwe produkties kwa men tot stand in 1985 in Lon den, West End en in 1986, Broadway. Het Koninklijk Ballet v^n Vlaanderen zette er de tanden in op 16 oktober 1987 met de première voorstel ling in de opera in Antwerpen. (Van onze correspondent Bob van Huet) PARIJS Terwijl films als „Le Grand Bleu" en „l'Ours" nog steeds records breken en alleen al in Parijs elk rond de anderhalf miljoen bioscoopbe zoekers hebben getrokken maakt de Franse cinema in zijn geheel sombere tijden door. Van de 200 miljoen bezoekers die in 1981 werden geturfd zijn er nog geen 120 miljoen over. Meer dan honderd Fran se bioscoopexploitanten moes ten de laatste twee jaar hun zaallichten definitief doven. In een poging het tij te keren heeft de Franse cultuurminis ter Jack Lang daarom een nieuw „actieplan" gepresen teerd. Het moet volgens hem voorkomen dat „er ook nog maar een bioscoop gesloten wordt". Het reddingsplan be staat uit een 50-tal maatrege len, extra financieringsmoge lijkheden voor producenten van „ambitieuze publieksfims" en subsidies voor noodlijdende bioscoopexploitanten zijn daar van de belangrijkste. In totaal wil de Franse overheid een kleine 70 miljoen gulden uit trekken om de eigen filmin dustrie op korte termijn „weer dynamisch" te maken. Magie De 5000 bioscoopzalen die Frankrijk nog rijk is moeten volgens Lang koste wat het kost worden gered. Waar de exploitant het ondanks de ex tra overheidshulp niet meer kan bolwerken moet de ge meente de bioscoop overne men. „Een film moet je eerst in de bioscoop zien, alleen daar kun je de magie, de vi bratie voelen", aldus de minis ter wiens populariteit in Frankrijk niet onderdoet voor die van een filmster. Omgeven door collega-vedetten als Alain Delon, Michel Piccoli, Jean- Paul Belmondo, de regisseurs Claude Chabrol, Jean-Luc Go- dard en de nieuwe nationale filmgoeroe Claude Berri (dankzij de kassuccessen „Jean de Florette" en de tekstloze berenfilm 'TOurs") had zijn persconferentie trouwens meer weg van een galapremiè- Net als in andere Europese landen het geval is heeft ook de Franse film flink geleden onder de uitbreiding van het aantal televisiestations. De zes Franse staats- en commerciële netten brengen jaarlijks meer dan 1200 films op de buis. Af spraken over maxima worden door de commerciële netten aan hun laars gelapt. Uit on derzoeken blijkt dat het ver wende publiek alleen nog voor „klappers" uit zijn luie stoel wil komen. Producenten van „films gericht op een breed publiek" moeten daarom wor den aangemoedigd, aldus de minister. Van de 140 films die jaarlijks in Frankrijk uitkomen zorgen er dertig voor driekwart van de totale recette. Het meren deel is na een paar dagen al uit de roulatie. Volgens een medo- genloos commentaar in de rechtse krant Le Figaro een il lustratie van het falen van Langs vorig reddingsplan. Dat zou vooral een veelheid van kleine en haastig gemaakte films hebben opgeleverd. „Wat maakte het ook uit als er nie mand in de zaal zat. Alle me dewerkers werden uit de sub- sidiepot betaald". BRUSSEL Het Paleis voor Schone Kunsten in Brussel viert zijn zestigja rig bestaan met een ten toonstelling over Art Deco, een kunststroming die zich vooral manifes teerde op het gebied van de toegepaste kunsten in de periode van ongeveer 1915 tot omstreeks 1935. De organisatoren van de ex positie, die van 3 maart tot 28 mei gehouden wordt, reke nen op een grote belangstel ling vanuit Nederland. Bij andere tentoonstellingen is namelijk gebleken dat tal van landgenoten grote inte resse tonen in'wat er wordt geboden in dit museum, dat in 1928 werd ontworpen door Victor Horta en een van de belangrijkste gebouwen is van de Belgische Art Deco. Aangezien Art-Deco-schil- derkunst vrij zeldzaam is zal de nadruk van de expositie liggen op zo'n 300 voorwer pen op het gebied van de toegepaste kunst: glas, porse lein, keramiek, meubilair, ta pijten, edelsmeedkunst, ju welen en affiches, die gro tendeels vergeten zijn of met eerder buiten de landen waarvan zij afkomstig zijn werden getoond. De beeld houwkunst, die dichter bij de toegepaste kunst staat dan de schilderkunst, zal wel op de expositie aan bod komen. Er is een zo selectief mogelijk groepje kleinsculptuur sa mengesteld. De streng geselecteerde meu belen en objecten zijn afkom stig uit België, Denemarken, Duitsland, Frankrijk, Groot- Brittannië, Hongarije, Italië, Nederland, Oostenrijk, Po len, Tsjechoslowakije en Zweden. „Voor het eerst sinds de „Ex position des Arts Décoratifs" in 1925 in Parijs zal de ten toonstelling in Brussel het gehele complex van de Art Deco in kaart brengen op een wijze die breekt met de gebruikelijke clichématige en doorgaans verwarrende opvatting over deze stijl", al dus de organisatoren. Art Deco wordt vaak ten on rechte vergeleken met Ju gendstil, die vooruit liep op eerstgenoemde stroming en veel meer op de toekomst ge richt was. Ook de vergelij king met het Modernisme heeft tot veel verwarring ge leid. Art Deco met zijn versieren de ornamenten en ambachte lijke exclusiviteit is elitair en chiquer dan deze stromingen. Met het oog op het represen tatieve karakter lieten vooral de nieuwe rijken uit die da gen hun woningen inrichten door ontwerpers die zich richtten op deze rèpresenta- tie-kunst. Art Deco was als het ware een soort status symbool. De vele mengvormen van de diverse stromingen uit die tijd heeft het vaak moeilijk gemaakt Art Deco precies te definiëren. Met komende tentoonstelling wil het Paleis vqn Schone Kunsten in Brussel daar wat aan doen en duidelijker de grenzen trek ken tussen de diverse kunst stromingen die zich in ge noemde periode nmanifes- teerden. Het accent zal daar bij worden gelegd op voor werpen gemaakt rond het jaar 1925. Bij de tentoonstelling wordt een wetenschappelijke cata logus uitgegeven met bijdra gen van specialisten uit di verse landen en met afbeel dingen in kleur en zwart/wit van alle tentoongestelde voorwerpen. Eurylhmie-Bühna Hamburg met „Al- De overkomst van de Euryth mie-Bühne uit Hamburg naar het Circustheater is in vele op zichten een grote verrassing geworden. Natuurlijk is de eu- rythmie als bewegingskunst de pionierfase al vele decennia voorbij, maar dat een ensem ble van amper vijf jaar al zo'n eigen vreugdevol, kleurrijk en muzikaal pbdiumgezicht kan laten zien, zullen weinigen hebben gedacht. Het programma, waarin het perfect spelende Hildesheimer Klaviertrio al even hecht was verweven als de beide, ook in uiteenlopende dialecten voor treffelijke voordrachtskunste naressen, had een «cènische spanwijdte van Romaans tot Keltisch. De artistieke leidster Carina Schmid, zelf zeer streng geschoold en in haar groep bijzonder actief, mikt kennelijk niet in de eerste plaats op opzienbarende chore ografieën of op solistische top prestaties. Wel op een altijd vloeiende plastische doorstro ming, waarin geen enkele tus senruimte verstoken blijft van rustgevend spel van vormen en kleuren. Het programma leunt nergens op duidige trends of op een doorsnede van de publieke smaak. Wel bespeurt men op vallend veel wijze maar altijd lichtvoetige humor, die het na voelen van het actuele tijdge- beuren vergemakkelijkt. De drie instrumentalisten, pas twee jaar in de klinkende openbaarheid, doen hoorbaar veel meer dan begeleiden. Zij musiceren vol geïntegreerd in het uitstekend belichte wissel spel tussen klank en kleur. Eurythmie-publiek pleegt geen open doekjes te geven, maar wel vielen herhaaldelijk blijken van meeleven en van literair begrip voor de vereen zelviging van de uitvoerenden, waaronder even krachtige als prachtige mannen, met de veelal oerkomische ondertoon in de welgekozen poëtische fragmenten. Als toegift „Lied ohne Worte" van Mendels sohn. FRANK DELBOY GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS.MUZIEK THEATER, RECREATIE.EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Inventaris Het komt zelden voor dat een complete winkelinventaris bij een veilinghuis dat voornamelijk in kunst doet wordt geveild. Het hier getoonde interieur is dan ook tamelijk bijzonder, het stamt van rond de eeuwwisseling. Het veilinghuis Sotheby's heeft het op de veiling die vandaag en gisteren gehouden werd te koop aange boden. crvrn. *P Concert door Ran Varon (cello) en Reinild Mees (piano). Werken van Bridge, Schubert en Brahma. Ge hoord op 8 februari in de Kapalzaal van KAO. In een goed bezette Kapelzaal bracht het duo Ran Varon eri Reinild Mees gisteravond een drietal composities voor cello en piano, een van de lastigste genres in de kamermuziek. De cellist bleek een virtuoos op zijn instrument te zijn die zijn muzikale bewogenheid met verve gestalte gaf. Samen met pianiste Reinild Mees, leerlin ge van onder anderen Blerk en Noël Lee, bevond men zich dus in uitstekend gezelschap voor een aantal romantische meesterwerken. Met goed op elkaar afgestemd spel gaven beide solisten van Franz Schuberts sonate in a (D.821), bijgenaamd „Arpeg- gione", een aantrekkelijke uit voering. Vooral hun interpre tatie van het ernstige adagio, tussen de twee lichtvoetiger hoekdelen, verdiende waarde ring. Zijn bijnaam dankt het werk aan enkele op de cello te tokkelen gebroken akkoorden die als een Leitmotiv door de muziek staan. In tegenstelling tot vele strijkers deed Ran Va ron deze arpeggio's niet met een paar vluchtige flageoletto- nen af. maar liet ze nadrukke lijk en overtuigend deel van de muziek uitmaken. Al ver slapten de muzikaliteit en een fraai gevormde toon niet, jam mer was wel dat hier en in sommige andere passages de zuiverheid ten koste van de expressiviteit ging. Ook in de sonate nr. 2 in F (opus 99) van Johannes Brahms werd van de cellist het nodige getokkel verlangd, met name in het zangerige adagio affettuoso, waar de so list met deze techniek volle en verstaanbare tonen voort bracht, zij het niet altijd even toonvast. Daarna ontsierden oneffenheden in de intonatie herhaaldelijk het allegro pas- sionato. Slordigheidjes die het nodige afdeden aan de positie ve indruk die het eerste deel, allegro vivace, had gemaakt, dat zich heel aangenaam in royale streken van de cello en in een breed rollende piano partij ontvouwde in afwisse lend uitbundige en meer ver stilde ogenblikken. Het slotdeel, allegro molto, maakte opnieuw een minder geconcentreerde indruk. Het deel bestaat grotendeels uit heftige passages die met hun kracht geen gering beroep op de verbeeldingskracht van de toehoorder doen, maar bij het gehaast aandoende spel van gisteravond hun uitwerking helaas moesten ontberen. TOM STRENGERS bioscopen ihr< Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko-U^Q mende dagen, raadpleger1 men „UIT", de gratis we-l kelijkse bijlage van dezepILV krant. beeft. Exacte 3rand ie dri ijke h ALPHEN AAN DEN RIJN EU-fcisc,h ROCINEMA I (Van Boetzelaer-faekei straat 6, tel. 01720-20800); keeft Cocktail (12); 13.45, 18.4, 21.30. zo. ook 16.15. ma. dl. niet 13.45.1 EUROCINEMA II: Moonwalkar De C< lirect lie vi ioe d uidt •erde ;eën i (al); do. t/m z TEI (12); 19.00, 21.15. do. t/m 124130): Masquerade (12); Wil low (al); 19.00, 21.15. Who fra med Roger Rabbit (al); A fish called Wanda (al); Big (al); lichtheid van het bestaan (al); 20.00. za. zo. ook 14.00. (Haarlemmerstraat 52. tel. 071- KATWIJK CITY THEATER (Badstraat 30. tel. 01718-74075): Scrooged (al); 21.15. Frantic (al); do. t/m 4.00. De reddertjes; do. 20.00. Hope and (al); 14.00, 18.45, 21.30. 13.15, 16.00, 18.45, 21 ASTA 2 Cocoon (al); 14 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 3 Young guns (12); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. BABYLON 1 (Winkelcentrum Babylon, tel. 471656): A fish cal led Wanda (al); 14.30. 17.00, 21.45. CINEAC 1 (Buitenhof 630637): Cocktail (al); do. t/m zo. 13.15, 16.00, 18.45, lying 'ARA-I )okte Tama lil loeve ^ustr Jar -oudi ankz lenkc 21.30. CINEAC 3: Die hard f (16); 18.45, 21.30. ma. di. ook 14.00. METROPOLE 1 (Came-/ gielaan, tel. 456756): Gorillas it I the mist (al); do. t/m zo. 13.15.V 16.00, 18.45. 21.30. ma. t/m wo. 14.00, 18.45, 21.30. METRO-1 POLE 2: Betrayed (16); 18.45, 16.00, 18.45, 21.30. ma. t/m wo. 14.00, 18.45, 21.30. METRO- POLE 4: De ondraaglijke licht heid van hat bestaan (al); 20.30. tel. 462400): Cocktail (al); 13.45, 18.45. 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 2: Ma and Him (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 3: License to drive (al); 13.45, 18.45, Chostbuaters (al); 19.15. do. za. zo. wo. 14.30. Enrico IV (16); 21.45. STUDIO 2: Bagdad cafe (16); 19.00, 21.30. STU DIO 3: Spoorloos (16); 19.00, wind; 19.30. zo. ook 14.00. Hal rode korenveld; 21.45. zo. 16.15. Zaal 2: Drowning by 14.00. Zaal 3: 19.30, 21.45. feu follet; di. Schwestern; i 00.15. CINEAC 2: Willow (16); Frank an Fray; do. t/m 13.15, 16.00. wo. 14.00. ME TROPOLE 2: Frank an Frey; do. 16.00. wo. 14.00. STUDIO Ghoatbustara; 14.30. (beh. n di.). STUDIO 2. Jongle book; 'liee I; elev: j. [vat itsp< „Kippevel" HI zonder Ferry van der Wijst ,60c HILVERSUM Ferry der Wijst, producer van RA's .Kippevel", maakt nit langer deel uit van het te; dat het muziekprogramma i menstelt. Aanleiding voor z vertrek, was een interview Trouw waarin Ferry zich uil liet over interne procedures ei opvattingen bij ae VARA, dk niet representatief zijn voor dl omroep en dus bij de leiding in het verkeerde keelgat zijn ge schoten. Het vertrek van Val der Wijst betekent niet da' „Kippevel" van het scherft.: verdwijnt. Het muziekpr» gramma zal zeker nog ee bij de VARA zijn te zien

Leidse Courant | 1989 | | pagina 16