Nieuwe start is voor mij en Nieuwkoop goede zaak Bezwaar tegen parkeerverbod op Noordeinde Leiderdorp opent zwembad De Does Zoeterwoudse Dorpsstraat is taboe voor wielerronde S dagpuzzel 2 1 5 9 11 LEIDEN OMGEVING üiidó&Qowumt WOENSDAG 1 FEBRUARI 1989 PAGINA 14 Commissie bezorgd over toekomst van Ringhoeve TER AAR Leden van de com missie financiën in Ter Aar heb ben zich gisteren bezorgd ge toond over de toekomst van de monumentale boerderij de Ring hoeve aan de Ringdijk. Zij had den geruchten opgevangen dat de boerderij alsnog gesloopt zou worden. De boerderij is onlangs voor 225.000 gulden door de gemeente verkocht. Daarmee leek een ein de te zijn gekomen aan een lange geschiedenis waarin aanvanke lijk sprake was van sloop, later van restauratie en uiteindelijk van de aanleg van een speelter rein voor de achterliggende buurt. De verkoop betekende een compromis, waarin zowel ruimte was voor restauratie als voor een speelterrein. De eige naar wil tot verdriet van dege nen die geijverd hebben voor handhaving enige moderniserin gen aanbrengen, zoals een dak kapel. Van de oude hooiberg zou een garage worden gemaakt. Commissielid E. Kraak (PAK) zei gisteravond vernomen te hebben dat er nu weer sloop- plannen zijn. Ze zei dat niet meer te kunnen volgen, ook al omdat er inmiddels een bod is om de boerderij met 500 vier kante meter grond in plaats van 1.000 te kopen. Daardoor zouden restauratie- en recreatie plannen zeker kunnen worden gerealiseerd. Commissievoorzitter burgemees ter P.J. Verhoef wilde daar niet nader op ingaan. „Verkocht is verkocht, wij gaan leveren", hield hij de leden voor. Hij wilde al evenmin ingaan op de vraag of de koper inmiddels al over verdere plannen had gesproken. Verhoef was niettemin optimis tisch over de uiteindelijke af loop. „We komen er best wel uit", aldus de burgemeester. Volop inspraak bij plan voor Noorden NIEUWKOOP De gemeente zal alle openheid betrachten die maar mogelijk is. Dat verklaarde gisteravond waarnemend voorzitter J.E.F. Mi chel (CDA) bij de bespreking van het bestem mingsplan 'Noorden-Noordenseweg' tijdens de vergadering van de raadscommissie ruimtelijke ordening, algemene zaken, natuur en milieu. Hij verklaarde dat het plan in oktober van dit jaar gereed zal zijn. Het bestemmingsplan „Noorden-Noordenseweg" behelst een aantal veranderingen in de huidige structuur van dit gebied, waarbij getracht wordt zoveel mogelijk tegemoet te komen aan de wen sen van de individuele burgers. Zo kan het voor komen dat een agrarisch gebied met bebouwing bestemd is tot agrarisch gebied zonder bebou wing. Elk stuk grond in net gebied 'Noorden- Noordenseweg' heeft een bepaalde bestemming gekregen. Dit kan drastische gevolgen hebben. Op de publieke tribune vond men het gister avond van belang op z'n minst geïnformeerd te worden over de bestemming van zijn gebied. „Het is de plicht van de gemeente de burgers goed voor te lichten over bepaalde veranderin gen", aldus een belanghebbende. De voorzitter stelde dat in dit plan getracht is zoveel mogelijk openheid in acht te nemen naar de burgers toe. De heer R. Niezen (VVD) stelde dat een ieder die in zijn belangen aangetast wordt, door wat voor maatregel dan ook, op z'n minst een brief van de gemeente dient te krijgen. De voorzitter meende dat er nu nog slechts sprake was van een voorronde. Het plan wordt nog ter inzage gelegd en bezwaren kunnen teziiner tijd inge diend worden. Voorts stelde hij dat thans tege moet is gekomen in vele bouwwensen, die reeds ingediend waren. De uitvoering van deze wen sen hangt nog af van de goedkeuring van de ge meenteraad en Gedeputeerde Staten. Van de Zwaan naar Altior LANGERAAR Paul van de Zwaan is met ingang van het komend seizoen de nieuwe trainer van de zondag tweedeklasser Al tior. Hij volgt daar mee Frank van Dam op, die na vier jaar de Langeraarse ploeg gaat verlaten. De 32-jarige Sassen- heimer, momenteel nog assistent-trai ner bij Quick Boys is, heeft voorlopig voor één jaar gete kend. BURGEMEESTER SEINSTRA BIJ AFSCHEID: NIEUWKOOP „Bestu ren is vaak kiezen en dan kun je het niet iedereen naar de zin maken. Ook reageren burgers vaak zeer subjectief en zonder kennis van zaken. Maar dat is het lot van de be stuurder. Ik geloof dat dat uiteindelijk nooit tot blij vende onmin leidt". Op deze wijze verweerde bur gemeester mr. T.R. Sein- stra zich gisteren in zijn afscheidsrede tegen de kritiek, dat hij soms on voldoende heeft geluis terd naar de Nieuwkoopse burgers. Seinstra nam gisteren in een speciale raadsvergadering in gebouw De Steupel afscheid van Nieuwkoop. Sinds van daag is hij burgemeester van Goes. Hoewel de meeste sprekers Seinstra gisteren uitgebreid prezen wegens zijn grote ver diensten voor Nieuwkoop was er hier en daar ook kritiek te horen. Het PvdA-raadslid A.H.M. de Brouwer, die ook namens SGP en RPF sprak, zei dat Seinstra de burger soms het gevoel gaf dat deze „over ruled" werd. „Zoals zo vaak bij deskundigen verliest u wel eens uit het oog dat uw gesprekspartners, burgers, zich vaak pas kort met de betrok ken zaak hebben kunnen be zig houden, vaak ook een kor te voorbereidingstijd hadden. Er ontstond dan wel eens bij de burgers het gevoel dat er onvoldoende naar ze geluis terd werd". Volgens De Brou wer heeft Seinstra wel eens moeite met het erkennen van zijn gelijk en kan hij slecht te gen zijn verlies. „Bij een aantal mensen is daardoor toch het beeld ont staan van een zekere afstande lijkheid, van een burgemeester die niet altijd even soepel te benaderen was, die bij sommi gen ook weerstanden opriep. Dit ondanks het feit dat u wel degelijk openstond en wilde staan voor anderen", aldus de socialist. Hij prees Seinstra voor de deskundige wijze waarop deze de raadsvergade ringen leidde. „Ook voor de oppositie was er alle ruimte". Voor Seinstra's werk op het gebied van milieu en ruimte lijke ordening had hij alle lof. Hoewel De Brouwer opmerkte dat het werk van Seinstra nog niet af is, zei hij dat het ver trek naar Goes op een juist moment is gekomen. „Wij denken dat het voor u en uw vrouw privé een juist moment is. Uw persoonlijk leven lijkt in een rustiger vaarwater te zijn gekomen. De laatste jaren zijn niet gemakkelijk voor u beiden geweest. U zelf hebt het wijs geacht een andere ge meente te ambiëren. Dat is misschien wel het beste ant woord". Over dat laatste zei de scheidende burgemeester gis teren: „We hebben hier in Nieuwkoop samen veel mee gemaakt, niet alleen in de za kelijke, maar ook in de per soonlijke sfeer. We hebben lief en vooral ook leed met elkaar gedeeld. Dat was goed". Loco-burgemeester mevrouw A.A. van der Most-de Ridder zei dat de tien jaar die Seinstra in Nieuwkoop heeft doorge bracht welbestede jaren zijn geweest voor de gemeente. Als hoogtepunten noemde zij: de feestelijke viering van Nieuw koop/Noorden 700 jaar, de res tauratie van smederij Verkley, de aanleg van de heemtuin en de restauratie van twee ker ken. „U bent een ruimtelijke regelaar in hart en nieren en u schroomt niet daarbij de bur ger de volle gelegenheid te ge ven zijn zegje te zeggen. Vol gens mevrouw Van der Most is de tijd gevlogen, maar dyna misch besteed. „De tijd heeft ook zijn schaduwkant gehad, maar de exploitatie sluit even wel met een batig saldo". Bestuurder Wethouder dr.D. Boonstra zei dat Seinstra zich beschouwt als een bestuurder en niet als poli ticus en dat hij zich sterk be trokken voelt bij het wel en wee van de bewoners. „Hij heeft een stimulerende rol ge speeld bij dingen die in Nieuwkoop zijn bereikt. Taco Seinstra heeft een aanzienlijke bijdrage geleverd aan de in richting van onze gemeen schap. Ik feliciteer Goes met hun nieuwe burgemeester. Ze zullen hun handen vol krijgen. Niet aan hem, maar door hem". Burgemeester P. Verhoef van Ter Aar sprak namens de bur gemeesterskring Rijnland. Volgens Verhoef heeft Sein stra grote verdiensten gehad voor de regio. De heer S.C. Bo degraven, voorzitter van de Commerciële Club Industrie terrein Nieuwkoop, merkte op dat de samenwerking tussen industrie en gemeente veel be ter is geworden in de periode Seinstra. De heer L.H. de afscheid is gemaakt. Leeuw, loco-burgemeester van Goes zei dat Seinstra in zijn nieuwe woonplaats een andere rol krijgt dan in Nieuwkoop. Volgens De Leeuw heeft Sein stra met Goes een lot uit de lo terij getrokken. Nieuwkoops gemeentesecretaris H.R. Kwakkel waarschuwde zijn voormalige baas er voor in Goes wat voorzichtiger te zijn met burgers de indruk te ge ven dat hij hun een toezegging heeft gedaan. Politicus Seinstra gaf toe dat hij inder- FOTO: WIM VAN NOORT daad eerder bestuurder wil Dit plan moet leiden tot een zijn dan politicus. „Ik ben wel politicus, maar niet partij-ge bonden", aldus de burgemees ter die lid is van het CDA. „Ik de plassen, heb mijn best gedaan om alj burgemeester een goede die naar van de gemeente te zijn" Seinstra gelukt i .gezonde plas in een ongerepte natuur", aldus de man die zich betrokken voelt bij „Wij hebben ons hier thuis ge- ovoeld en we gaan ongaarne blij te zijn dat het weg. We laten niet alleen een Nieuwkoop zo'n fraai uitzicht en fijne werk- inspraak te reali- woonomgeving achter, maar seren dat de betrokkenheid van de burgers zo groot moge lijk is: Over de Nieuwkoopse Plassen merkte hij op dat de contouren van het Instand houdingsplan voor de plassen snel zichtbaar moeten worden. ook tal van plezierige contac ten. Graag had ik nog een aan tal zaken afgemaakt, maar an derzijds is een frisse wind in het bestuur hier, zowel als een frisse start voor mij, zonder twijfel een goede zaak". Zoeterwoudse IJsclub zit er warmpjes bij ZOETERWOUDE Het Zoe- terwouds schaatskampioen schap 1989 zal donderdag 16 maart in Leiden worden ver reden. Dat werd gisteravond medegedeeld tijdens de 94e al gemene vergadering van de IJsclub Zoeterwoude. Voorts blijkt de financiële positie van de ijsclub er bijzonder roos kleurig uit te zien. Het bestuur zal zich beraden over enkele investeringen, zo als de aanschaf van materialen voor het gereedmaken van ijs banen op de Noord Aa. In te genstelling tot voorgaande ja ren was de opkomst voor de vergadering gering. Slechts 30 mensen gaven acte de presen ce. En dat terwijl - volgens traditie - warme anijsmelk werd geschonken en aan het slot een gratis verloting de tij den van weleer deed herleven. Bij het begin van de vergade ring werd een moment van stilte in acht genomen ter na gedachtenis aan het overleden erelid Arie Berg. Voorzitter Cor Janmaat had overigens een gemakkelijke avond. De agenda vermeldde geen zware punten. Hoewel het nog zes jaar duurt, denkt het bestuur nu toch al aan de viering van het eeuwfeest. Na mens het bestuur zal secretaris Henk Ammerlaan een aantal zaken coördineren. De verga dering ging voorts akkoord met de benoeming van ex-trai- ner Piet van Goozen tot lid van de verdienste van de ijs- club. Naast het Zoeterwouds kampi oenschap op 16 maart heeft de ijsclub ook al eerder de be schikking over de ijsbaan in Leiden. Op 12 februari kun nen de Zoeterwoudse schaat senrijders van 19.00 tot 21.00 uur terecht aan de Vondel laan. Inbraken in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Onbekenden hebben gis teren op klaarlichte dag uit een woning aan de Vlie- stroom voor meer dan drie duizend gulden aan goederen en geld buitgemaakt. Ze na men een stereotoren, een videorecorder, cd's en bijna vijfhonderd gulden mee. De dieven kwamen binnen door een slaapkamerraam open te breken. Uit een woning aan het Toussaintplein werden gis teravond antieke sieraden en ruim tweeduizend gulden ge stolen. De dieven braken de achterdeur van de woning open. Wethouder Huigen (2e v.r.) overhandiat een kolossale sleutel aan exploitant Van Houdt (I.), kantinebeheerder van Kampen en DKD-voorzitter Pfundt (r.) als een symbool van de onderlinge relatie. F0T0. W,M VAN NOort LEIDERDORP Met de in gebruikneming van het recre atiezwembad De Does is de ge meente Leiderdorp een fraai sportcomplex rijker geworden. Gisteren vond de overdracht plaats door het Tilburgse aan nemingsbedrijf Pellikaan aan het Leiderdorpse gemeentebe stuur. In december 1987 werd met de vernieuwing van het zwembad De Does en de bouw van de sporthal begonnen. Na renova tie van het binnenwedstrijd- bad en het instructiebad werd de sporthal in september vorig jaar in gebruik genomen. De totstandkoming van het sport complex heeft in bestuurlijk Leiderdorp heel wat voeten in de aarde gehad. Het aanvan kelijke voorstel van de Stich ting Zwembad was aanleiding te stoppen met de exploitatie van het zwembad. Doorslagge vend destijds was de stem van het CDA-raadslid G. Hoger- vorst, die tussentijds de naar de gemeente Alkemade ver trokken wethouder A.H. Meerburg was opgevolgd. An ders dan zijn voorganger zou hebben gedaan, stemde Hoger- vorst tegen de plannen voor een recreatief zwembad. Wet houder C. Huigen-van Boven (VVD) stond gisteren even stil bij dit cruciale moment in de Leiderdorpse politiek. Met een speciale bedoeling, zoals zij zei, overhandigde zij Hogervorst een 25-badenkaart. De raad koos tenslotte toch voor een recreatieve oplossing van het zwembad, zij het met een commerciële variant. Het beheer van het tien miljoen gulden kostende complex werd opgedragen aan sport schoolhouder Theo van Houdt, waarvoor de exploitatie BV Sportcomplex De Does in het leven werd geroepen. Van Houdt heeft zelf een sauna en een fitnessruimte in het com plex ondergebracht. Het com plex herbergt ook een ruimte voor de zwem- en polovereni ging De Kleine Does (DKD). Wethouder Huigen overhan digde gisteren aan Van Houdt, DKD-voorzitter Pfundt en aan kantinebeheerder Van Kam pen gezamenlijk een kolossale sleutel. Op deze wijze wilde zij symbolisch de onderling ver sterkende relatie tot uitdruk king brengen. Op Paaszater dag 25 maart 1988 wordt het sportcomplex op feestelijke wijze geopend met activiteiten voor de gehele Leiderdorpse bevolking. ROEUOFARENDSVEEN Vijf winkeliers van het Noordeinde willen dat het gemeentebestuur het par keerverbod op een deel van het Noordeinde in trekt. In de gemeenteraad kregen de middenstanders deze week steun van het PvdA-raadlid F. Hoogen- boom. Dit raadslid vindt dat het ge meentebestuur had moeten wachten met het instellen van het parkeerverbod. „De ge meente moet eerst een beleid ontwikkelen voor het betrok ken gebied, vervolgens moet de weg worden aangepast en pas dan had het parkeerver bod in overweging mogen worden genomen," aldus Hoogenboom. „Nu is het zo dat de Veense winkeliers hun nek hebben uitgestoken voor de bouw van een winkelcentrum, waarna ze na realisering er van, als straf een parkeerver bod voor hun deur hebben ge kregen," zo betoogde het PvdA-raadslid. De belangrijkste argumenten van de vijf winkeliers (van Emmerik, Koek, Van Veen, First Lady en Van der Geest) gaan over het al jaren bestaan de recht om ter hoogte van hun winkels te parkeren en over het feit dat dit recht zon der vooroverleg is afgenomen. concurrentiepositie zijn ge bracht ten opzichte van colle ga-winkeliers in dezelfde branches, die gevestigd zijn in het onlangs gereed gekomen nabijgelegen winkelcentrum met 125 parkeerplaatsen. Dit parkeerterrein ligt, naar hun mening, net als het Alke- burchtplein, te ver van hun winkels verwijderd om als re delijk alternatief dienst te doen. „Bovendien is het Alke- burchtplein vaak volledig be zet. Klanten zouden een ge vaarlijke weg moeten overste ken," zo argumenteren de winkeliers. De ondernemers besluiten hun brief met: „Het lijkt ons ver standig om pas over een par keerverbod te gaan praten als er meer bekend is over de ko mende reconstructie van het Noordeinde, de in ontwikke ling zijnde plannen voor het terrein van potgrondbedrijf Dobbe, het terrein van S. van der Meer aan de Langeweg en het nieuwe gemeentehuis aan het Westeinde". Dieven gepakt SASSENHEIM De rijkspolitie van Sassenheim heeft in sa menwerking met de politie van Hoorn vier dieven opgepakt. Het viertal, woonachtig in Hoorn, heeft in de afgelopen we ken meerdere malen videorecorders gestolen uit winkels in Sassenheim. Een getuige noteerde het kenteken van de auto waarmee de dieven op pad waren en zo kon het kwartet worden achterhaald. Gisteren werden zij door de politie in hun woonplaats opgepakt. Zij zijn overgebracht naar Sassen heim, waar zij worden verhoord. ZOETERWOUDE De wie lerronde van Zoeterwoude staat dit jaar voor zondag 18 juni op de kalender. Maar alvo rens het startschot klinkt zal eerst het parcours aangepast moeten worden. Zes jaar ach tereen reden de renners via de Dorpsstraat. Dat zal niet meer mogelijk zijn. Door de recon structie en de aanwezigheid van tientallen houten palen en ronde bollen is het onmogelijk met een volwaardig wielerpele- ton via de Dorpsstraat te rijden. Via de Dr. Bouwdijkstraat is een alternatief. Er zullen dan evenwel aanpassingen moeten worden gemaakt in de bocht Dorpsstraat/Dr. Bouwdijk straat. Het Wielercomité Zoeterwoude heeft overleg gevoerd met het gemeentebestuur. Burgemees ter Houdijk zegde toe alles in het werk te stellen om binnen redelijke grenzen het wielren nen te kunnen behouden. Het wielercomité zal nu een plan opstellen en dat aanbieden aan het gemeentebestuur. Een rou te via de Dr. Bouwdijkstraat heeft voor de bewoners van de wijken Westwout en Vogelwei de nauwelijks nadelige gevol gen. Blijkens een eerste inspec tie door het wielercomité moet het namelijk mogelijk zijn dat verkeer via de Veldzichtstraat naar de Vogelweide kan. Ove rigens vindt het wielercomité het wel jammer dat de Dorps straat niet meer benut kan worden. In die straat zitten na melijk veel sponsors. De KNWU geeft echter geen toe stemming om met meer dan 100 renners via de Dorpsstraat te rijden. Nieuw in het programma is de wedstrijd voor dames. Of Zoe terwoude daarvoor toestem ming krijgt moet nog even worden afgewacht. Gelet op het aantal licentiehoudsters kunnen per dag maximaal twee dameswedstrijden in ons land worden gehouden. Als méér co- mité's een dameskoers willen houden zal een keuze worden gemaakt. Het Zoeterwoudse wielercomité is er op gebrand de dames aan de start te krij gen. Met Astrid van Leeuwen, Ebelinda Turk en Mandy Kerkvliet komen dan in ieder geval drie „thuisrijdsters" in actie. Het programma vermeldt voorts een wedstrijd voor lief hebbers en veteranen. Ook de amateurs komen in actie ter wijl de wielerdag weer de ge bruikelijke „finale" krijgt als de inwoners van Zoeterwoude van start gaan. Of tijdens de burgerronde ook de inwoners van Stompwijk weer kunnen deelnemen is nog niet bekend. Twee jaar geleden was het uit tangspunt dat het buurtschap tompwijk mogelijk bij Zoeter woude gevoegd zou worden. Vooruitlopend daarop waren de Stompwijkers welkom bij de ronde. Nu de samenvoeging de finitief van de baan is, zal het wielercomité zich opnieuw be- aan tafel de avond nabezorgd. Gelderse- of rollade schijf met koolraap au gratin en aardappelen - vanille-rijstevla De slagers verkopen ver schillende vlugklaar-pro- dukten, zoals de genoemde schijven grofgemalen vlees. De bereiding van dit vlees is niet moeilijk en het eet ge makkelijk, dat is vooral prettig met jongere kinde ren aan tafel. Als u met z'n beiden bent dan heeft u nodig: 2 Gelder se of rolladeschijven, 25 g margarine, mespunt bloem, aroma, worcestersaus; 600 g koolraap, zout, zachte margarine, 1 dl melk, 12 g bloem, 0,5 dl kooknat, 50 g geraspte kaas, peper; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 0,5 liter melk, 25 g rijst, 15 g custard, 30 g suiker (2,5 dl rijstepap, 2,5 dl gele vla), ci troenaroma, schepje jam. Bak de Gelderse of rollade- schijven in tien minuten bruin en gaar in de margarine en houd ze vervolgens warm op een bord, dat op de pan met kokende aardappelen staat. Roer eerst de bloem en vervol gens weinig water door het bakvet. Laat de jus drie minu ten koken en maak hem dan op smaak af met aroma en worcestersaus. Snijd de koolraap in plakken van 1 cm dikte, schil die en spoel ze af. Snijd de groente in korte reepjes, zet haar op met weinig kokend water en kook haar in twintig minuten gaar. Vet de rand van een oven schaal in met zachte margari ne. Breng een klontvrij meng sel van bloem en melk al roe rende aan de kook, laat het sausje twee minuten zacht ko ken en verdun het met kook nat. Voeg de helft van de kaas en de uitgelekte koolraap toe en leg de warme massa in de ovenschaal. Bestrooi de groen te met de rest van de kaas en laat deze onder een hete grill of in een voorverwarmde, hete oven smelten en lichtbruin bakken. Breng de helft van de melk aan de kook, strooi er de ge wassen rijst in en kook deze onder een enkele keer roeren in een half uur gaar. Bind de rijstepap bij met een mengsel van custard, suiker en melk en voeg er van het vuur de rest koude melk en iets citroen aro ma aan toe. Garneer de afge koelde vla met jam. JEANNE dienstuerlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Lelden worden waargenomer door de apotheken die ook weekend dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronestelnkade 18a in Leiden. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u., wo. 13 30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg. Valkenburg, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Koren brugsteeg 2, tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging. Rem- brandtstraat 17. tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELEFOON Dagelijks geopend van 16.00 tot 20.00 uur. Het nummer is 071- 120611. H 10 H 1 13 B i a N L 1 »- 1 32 1 13 KRUISWOORDRAADSEL 9 voegwoord; 11 voorzetsel; 12 dieregetuid; 13 negende toon vanaf de grondtoon; 15 laddersport; 17 hemellichaam; 18 plaats, plek; 19 Amsterdams peil (alk.); 20 lid woord; 21 rijstbrandewijn; 23 ope ra van Verdi; 25 weefsel; 26 snavel; 27 spil; 28 knaagdier; 30 symbool van neon; 31 opstandeling; 32 to neelachtig. 1 een weinig scheel; 2 titel (afk.); 3 "c (Latijn); 5 schoon, OPLOSSING: -oa 9t :icdaN t -ou oi :pea«j z :u| 9 :o»jeu g :o6a fr :je»aa C •"■'W Z "sueoi 1 :|eeoiueA ÏBBJJ eg Ueqw IC :®N 0G Uw 92 'i 6 :ue6ej 9 :js|uedujB| 1 :ieeiuoz|JOH

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14