CeldócSomcmt Wijkvereniging Stevenshof wil verkeersmaatregelen STAD OMGEVING ALLER LEI(DS) Een cadeau van formaat Uitbreiding Leidse woensdagmarkt Zijiwijkschool wint schaaktoernooi Superloterij gaat door Commissie buigt zich over extra commissarissen EWR SI; r" DONDERDAG 26 JANUARI 1989 PAGINA 11 tHAAP OP HOL UR [DEN Een losgebroken schaap heeft eravond rond zes uur vier agenten han- ivol werk bezorgd. Het schaap was op de ekweg losgebroken. Het schaap rende met vier agenten achter zich aan van de lekweg via de Haarlemmerweg naar de OOl de Mare. Daar sloeg het beest linksaf de igegracht op. Pas toen de achtervolging half uur had geduurd liet het zich in een i aan de Oosterhavenstraat vangen. ssen gestolen IDEN Onbekenden hebben gisteravond d tien uur op brutale wijze vier tassen ge- Een aantal dames die aan het sporten in de sporthal van de streekschool aah Lammenschansweg hadden hun tassen in aal achter het raamkozijn gezet. De die gooiden met stenen de ruiten in en gin- er met de tassen vandoor. Kolinda in Waaggebouw LEIDEN De Hongaarse groep Kolinda treedt mor gen op in het Waag gebouw aan de Aal markt. De vijf- mansgroep speelt en zingt een menge ling van traditione le Balkan-, Perzi sche- en Turkse muziek. In de muziek wor den jazz- en klassie ke muziek ver werkt. Het concert begint om 20.30 uur. De toegangsprijs is tien gulden. Opnieuw aanrijding op Churchilllaan LEIDEN Bij een aanrij ding op de Churchilllaan raakten gisteravond rond kwart over zeven twee au to's totaal vernield. Een 31-jarige Leidse wilde vanaf de Telderskade de Churchilllaan oversteken. Ze zag daarbij de auto van een 52-jarige Leidenaar over het hoofd. De Leidenaar liep een hoofdwond op. Een dag eerder deed zich op de Churchilllaan ook een aanrijding voor. Daarbij overleed de 76-jarige me vrouw J. van Wouden berg. Buks op de achterbank LEIDEN De politie heeft gistermiddag rond vier uur een 23-jarige Leidenaar en een 22-jarige man uit Oude Wetering aangehouden we gens overtreding van de wapenwet. Agenten waren door een voorbijganger ge attendeerd op een gepar keerde auto in de Ooster kerkstraat waarin een windbuks lag. Vlak nadat de agenten de auto hadden bereikt, arriveerden de ei genaars. Zowel de auto als de buks werden meegeno men naar het bureau. De auto was niet verzekerd. Clavareau-prijs voor L. Buskens LEIDEN De eerste Clavareau-prijs wordt morgen uitgereikt aan drs. Leon Buskens. Het en het Caraïbisch Ge- om de rechtenstudie te merking komen voor gaat om een bedrag bied. Drs. Buskens stimuleren. Het is nu een buitenlands studie van tien mille dat door heeft de prijs ontvan- voor het eerst dat men verblijf. Gezien de gen in het kader van meer ruchtbaarheid doelstelling het Fonds Clavareau w ter beschikking wordt zijn gesteld juridisch student staat te stellen tenlandse bibliotheek dent die te bezoeken in het ka der van een onderzoek, De prijs is terecht ge komen bij antropoloog geeft aan het bestaan Clavareau-fonds moet van het fonds en door biblotheekonderzoek het instellen van een een substantieel onder- prijs de publiciteit deel vormen van de zoekt. studiereis. Tweede Wereldoorlog Naar de prijs van tien werd gefusilleerd we- mille kunnen meedin- De prijs wordt morgen gens zijn activiteiten gen studenten en AIO's om 15.00 uur uitgereikt het verzet. Zijn van de Rechtenfacul- onderzoek Marokkaans familie recht. Clavareau was een stu tijdens 15.00 het Snouck-Hur- Buskens die als familie stelde een teit die op grond vangronjehuis aan het Ra- AIO verbonden is aan fonds ter beschikking geleverde studiepresta- penburg door prof. dr. de Leidse rechtenfacul- aan het Leids Univer- ties, mede gebleken uit W.Th. Daems voorzit- teit. Hij is werkzaam siteits Fonds (LUF). Al voortreffelijk schrifte- ter van de commissie bij het Nederlands On- vele jaren wendt het lijk werk (scriptie of voor wetenschappelijke derzoekscentrum voor LUF gelden uit het gepubliceerde artike- bestedingen recht in Zuid-Oost Azië Clavareau-fonds len) het meest i LUF. wet- LEIDEN De voor- burgemeester rangsregeling op de Ste- houders, venshofdreef verande ren, snelheidsremmende De wijkvereniging heeft de maatregelen op wooner- problemen van de nieuw- ven, een stopverbod bij bouwwijk Stevenshof, die nu Hp srhnlpn aan de P vlJf Jaar besta,at> in samen- de scnoien aan ae r. wericjng met bewonersorga- Moensweg en strengere „isaties op een rijtje gezet. De controle op parkeero- knelpunten betreffen vooral vertredingen. Dat zijn het verkeer. Zo zijn er klach- enkele voorstellen die de ten over te hard rijden op de wijkvereniging Stevens- Stevenshofdreef hofjespolder doet in een oversteekplaat brief aan het college van winkelcentrum en diverse dijk en naar het station de Vink zijn volgens de bewo ners onveilig. Verder zouden er te weinig parkeerplaatsen bij de Stevensbloem en het nieuwe wijkcentrum zijn en veroorzaken ouders die hun kinderen met de auto naar de scholen aan de Moensweg brengen in de ochtend en middag een verkeerschaos. Vrachtwagenchauffeurs zou de onoverzichtelijke den in de avonduren parke ren op plaatsen waar dat niet mag. Smitstraat zodat fietsers vei lig kunnen oversteken. Ver ben volgens de bewoners de der willen ze een stukje de Westwal inrichten gevaarlijke sportveldje. Ook zouden de kinderen bewoners wat meer papier- doorheen kunnen vallen. De bakken in de wijk willen voetgangersbruggen Veenwatering leuningen sloten geven met name in de zomer stankoverlast, er is te veel onkruid en in de wijken 1 en 4 is nauwelijks groen be schikbaar voor de jeugd. De bewoners vragen het col lege om de problemen op te lossen. Zo stellen ze enkele verkeersmaatregelen voor, zoals een brug over de Joke hebben. Tevens wijzen de be woners op het openbaar ver voer, dat volgens hen nog te gebrekkig is. Weliswaar is de buslijn 15/16 doorgetrokken tot de Stevenshof, maar vol gens met name vlek 23, waar in de loop van het jaar veel ouderen gehuisvest worden, zou nog te geïsoleerd liggen.. nel begin iet aanpak mgeving in laaghwijk !IDEN De verbete- ïg van de Slaaghwijk at binnenkort op be- teiden schaal van start, in gaat een „omgevings- Joeg" reparaties verrich- n en kleinere zaken op- appen. Dat gebeurt in ivachting van een to- ilplan voor de buurt dat id dit jaar klaar moet n. De uitvoering daar- n kan beginnen als dui- lijk is hoeveel geld araan kan worden be- ïed. bleek gisteren tijdens een Eenkomst in buurthuis Op gen Wieken. Daar reageerde werkgroep- Slaaghwijk op plannen van de gemeente •r de aanpak van de wijk. komende maanden gaan rschillende werkgroepen n bewoners, vertegenwoor- 'an de woningbouw- renigingen Leiden en De lutels en van de gemeente plannen stap voor stap orbereiden. Verwacht wordt n mei het eerste deelplan de werkgroep stedebouw reed is. Later volgen andere elplannen die uiteindelijk Deten worden samenge- leed tot één geheel. Op 23 iruari wordt deze werkwijze lorgelegd aan de raadscom- sie volkshuisvesting en op aart aan de gemeenteraad, basis voor de aanpak van wijk wordt een plan ge- uikt dat architect Fons Ver- ijen ontwikkelde voor wo- ngbouwvereniginê De Sleu- ls. Ook woningbouwvereni- hg Leiden en de beheers- oep Slaaghwijk hebben irder plannen gepresenteerd. e Slaaghwijk die deel uit- aakt van de Merenwijk ordt geteisterd door onder idere vandalisme en een zeer ote doorstroming van bewo- ts. De plannen zijn erop ge- :ht de wijk weer aantrekke- ker maken om er te wonen, at moet onder andere gebeu- n door aanpassingen van de yan de woonomgeving aardoor de buurt minder geï- ^leerd wordt van de rest van Pstad. [litzending van 10KER over Wereldconferentie [DEN MOKER zendt tavond in haar wekelijkse lioprogramma een inter- uit met ds. H. Schouten Leiden. Er wordt gepraat [ver de wereldconferentie Re- or Vrede. Verder is er [en gesprek met mensen uit eiden Zuid-West over de ge- fedsweek van de eenheid van christenen en een gesprek fret W. Goedemans over de flokkenactie voor de Engelen- Lisse. De uitzending an MOKER duurt van 19.00 i it 19.30 uur. Het programma te ontvangen via FM 105.7 i via de kabel via FM 88.1. LEIDEN De woensdag- markt op de Vismarkt kan worden uitgebreid op het gedeelte Botermarkt tot de Sebastiaansbrug. Deze mogelijkheid is naar voren gekomen na over leg van de Centrale Vere-' dag de gehele Botermarkt als groenvoorzieningen kon den zich gisteravond in dit voorstel vinden. Eerder had de winkeliersvere niging Botermarkt de wens te kennen gegeven c niging voor de Ambulante Handel afdeling Leiden met de directie reiniging, havens en warenmarkten. De leden van de raads commissie voor cultuur, volksgezondheid en marktterrein te mogen gebrui ken. Deze mogelijkheid is on derzocht, maar het draagvlak bleek onvoldoende om dit ex tra gebied als markt in te rich ten. Het veelvuldig wegblijven van vaste standhouders en het grote verloop maakt dit niet aantrekkelijk voor de overige marktkooplieden. Het risico van open plekken ontstaat wanneer de extra ruimte geen succes blijkt te zijn en de standhouders hun plaats opge ven. De gemeente streeft er naar de markt zo compact mo gelijk op te stellen. Om toch aan de wens de Bo termarkt bij de markt te be trekken tegemoet te komen, is het nieuwe voorstel naar vo- gekomen. De marktopstel- Door een deel van de Boter markt bij het marktterrein te trekken, komen er op de Nieu we Rijn op woensdag enkele parkeerplaatsen beschikbaar die via de Nieuwstraat/Be- schuitsteeg bereikbaar zijn. Daarbij komt dat de parkeer plaatsen op het brede deel van de Botermarkt ook beschik baar blijven. Als er in de toekomst toch nog behoefte bestaat aan uitbrei ding van de woensdagmarkt, ling "op de Nieuwe Rijn zal dan kan dat op de Nieuwe Ongeveinsde concentratie en enthousiast meelevende toeschou wers. Dat beeld was gistermiddag veelvuldig te zien in de Rem brandt Scholengemeenschap tijdens het schaakkampioenschap voor Leidse basisscholen. Op ongeveer zeventig borden streden 30 teams van 17 basisscholen voor het kampioenschap. De eer ste prijs in de A-groep ging naar de Zijiwijkschool. Deze school legde ook in 1986, 1987 en 1988 al beslag op de eerste plaats. De Zijiwijkschool haalde 26 punten en werd op de voet gevolgd door de Apolloschool (24,5 punten) en de Meerpaal (23,5 pun ten). Vierde werd de Kardinaal Alfrinkschool met 21,5 punten en Stadssleutel voor Prins Anthonius Prins Anthonius den Eerste van de Leidse Hutspotten krijgt vrijdag 3 februari de sleutel van de stad Leiden uit handen van burgemeester C. Goekoop. De sleutel wordt hem om 19.00 uur overhandigd in de burgerzaal van het stadhuis. Met het onderonsje tussen de twee ex-Amsterdammers die nu in Leiden wonen, gaat een weekeinde vol carnavalgedruis van start. De prins, die het motto 'liever het Leidse carnaval met een beetje poen dan dat in het zuiden met een miljoen' han teert, is overigens al eerder in actie. Op 28 januari zwaait hij reeds de scepter tijdens het bejaardencarnaval. Het 'echte' feest begint vrijdag na de sleuteloverhandiging. Dan worden onder leiding van een boerenblaaskapel een aantal Leidse kroegen bezocht. De stoet vertrekt om 21.30 ur bij café De Blauwe Reiger. In de dagen erna is er een Bal Masque en een gehandicap- tenfeest. Carnavalsvereniging De Leidse Hutspotten doet maandag 6 februari een aantal bejaardentehuizen aan. De feestelijkheden worden maandag 6 februari afgesloten met het Doordouwersbal. De carnavalsfeesten worden gehouden in het Anthoniusclubhuis aan de Lange Mare, de residentie van de Leidse carnavalsvereniging. FOTO: PR LEIDEN De superloterij ten behoeve van het Leids Muziek Centrum gaat toch nog door. Ondanks het feit dat het mini mum van achthonderd ver kochte loten niet is gehaald, heeft de organisatie deze week besloten nog alles op alles te zetten om de resterende vijf honderd loten te verftopen. - „Wij kunnen ons geen finan cieel debacle veroorloven", al dus K. Kluts, woordvoerder van de organisatie van de su perloterij. „Op dit moment zijn er vijfhonderd loten verkocht en hebben we nog zo'n 20 a 25 toezeggingen". De Leidse Vereniging voor In dustrie heeft vorig week twin tig loten gekocht. Dit bracht de organisatie op het idee om de resterende tijd actief be- drijfs- en winkeliersverenigin gen te benaderen en te bewe gen loten te kopen. „Wij wil len daar dan best een tegen prestatie voor leveren door bij voorbeeld een braderie van een winkeliersvereniging mu zikaal op te luisteren met één van de korpsen", aldus Kluts. Het is de bedoeling dat de trekking op 1 april plaats heeft. «i vijfde Lucas van Leyden met 20,5 punten. Deze vijf scholen ne men op 22 februari deel aan de halve finale voor het regionaal kampioenschap. Deze halve finale wordt gehouden op de MTO- school Mathesis Scientiarum Genitrix. Er werd ook in een B-groep gestreden. Daarin deden de tweede en derde teams van de scholen mee. De eerste prijs voor het tweede team van De Meerpaal. De Meerpaal bleef de tweede teams van de Kardinaal Alfrinkschool en de Zijiwijkschool voor. FOTO: TEJO RINGERS Kamers willen EG- informatiecentrum LEIDEN De Kamers van Koophandel van Den Haag, Delft, Leiden en Gouda heb ben zich gezamenlijke kandi daat gesteld om onderdak te verlenen aan een EG-informa- tiecentrum voor het midden- en kleinbedrijf. De bedoeling is dat het centrum wordt ge vestigd in het gebouw van de Haagse Kamer van Koophan- aan de Alexander Gogel- weg. Nederland telt momen teel nog slechts twee EG-in- formatiecentra voor het mid den- en kleinbedrijf, gevestigd Diemen en Helmond. Op initiatief van de Europese Commissie wordt het aantal centra in Nederland uitgebreid tot vijf a zes. De vier genoem de Kamers van Koophandel hebben al gezamenlijk een consulent Europese aangele genheden in dienst. LEIDEN Een commis sie van vier personen zal voor 1 mei met een voor stel komen om de raad van commissarissen van de Energie- en Water voorziening Rijnland (EWR) uit te breiden van zeven naar negen. De eer ste Algemene Vergade ring van Aandeelhouders van het nieuwe nutsbe drijf is dat gisteren over eengekomen. Een voorstel van vertegen woordiger Van Teylingen van Boskoop om nog een extra lid uit het zuidoostelijk deel van het verzorgingsgebied van het EWR in de commissie te be noemen werd afgewezen. De vier leden van de commissie zijn elk afkomstig uit een van de vier districten waarin het gebied van het EWR is opge deeld. Om die reden wilden de overige aandeelhouders niet aan de verdeling tornen. De vier zijn burgemeester A. Meerburg van Alkemade, bur gemeester P. Schoute van Wassenaar, burgemeester M. van de Wouw van Voorhout en een nog aan te wijzen ver tegenwoordiger van de ge meente Leiden. Zij zullen voor 1 mei met een voorstel komen waardoor de invloed van ne gen kleinere gemeenten die tot voor kort deel uitmaakten van het Energiebedrijf Rijnland (EBR) vergroot wordt. De ne gen gemeenten hadden dat af gedwongen, voordat ze toe stemming gaven voor de fusie. In eerste instantie vonden ze dat hun invloed te gering zou zijn. Ze waren bang dat hun belangen ondergesneeuwd zouden raken als er maar één commissaris per district zou worden benoemd. De raad van commissarissen bestaat voorlopig, naast vier vertegenwoordigers uit de dis tricten, uit een vertegenwoor diger van de gemeente Leiden, president-commissaris J. Fase en een werknemerscommissa ris. De definitieve samenstel ling van de raad van commis sarissen zal pas bekend wor den als de commissie klaar is met het voorstel. Vermoedelijk zal een en ander besproken worden op de eerstvolgende aandeelhoudersvergadering op 26 april. Lezing Prof.dr. Jénos Kelemen van de universiteit van Boedapest houdt vanavond een lezing in het kader van het Studium Generale van de Leidse universiteit. Hij spreekt over recente politieke ontwikkelingen in Hongarije. De lezing heeft plaats in het Centra le Voorzieningengebouw van de universiteit aan de Cleveringaplaats. Aanvang acht uur. Imkers De Imkersvereniging Lei den houdt vrijdag haar jaarvergadering in wijk centrum Zijlkwartier aan de Van der Marckstraat 19 in Leiderdorp. Aanvang 20.00 uur. Na de vergade ring worden er dia 's en vi deobanden over bijen en bijenteelt vertoond. Carnaval Carnavalsvereniging de Leidse Hutspotten houden zaterdag een carnavals feest. Het feest is bedoeld voor 55-plussers. De festi viteiten vinden plaats in het Anthonius Clubhuis aan de Lange Mare 41-43 in Leiden. Tijdens het feest treden artiesten op en worden er een kwis en een loterij gehouden. De aanvang is 13.30 uur. De zaal gaat om 13.00 uur open. Inlichtingen over de voorverkoop zijn verkrijg baar bij het Anthonius Clubhuis, telefoon 071- 131626. Bingo De stichting Slaaghbuurt organiseert een super va kantiebingo. Er zijn drie Sauerland, een naar Parijs en een naar de Costa Bra- va. Deelname aan een su perbingo kost drie gulden. Gewone bingo's kosten ze ven gulden voor zes bin go's. De super vakantie bingo wordt zaterdag ge houden in buurthuis Op Eigen Wieken, aan het Valkenpad in Leiden. Uit Handwerk Peru Bij Tuya aan de Hoge- woerd 75 wordt zaterdag en zondag een verkoop- jexpositie gehouden van orgineel handwerk uit Peru. De presentatie is in handen van mevrouw Rosa Serrudo uit Peru. Beide dagen kan men er terecht van 11 tot 17 uur, de toegang is gratis. Coopertest Atletiekvereniging De Ba taven houdt zaterdag een coopertest en prestatielo pen over 4, 7, 10 en 13 ki lometer. Beide activiteiten vinden plaats op de kunst- stofbaan van sportpark De Leidse Hout. De coopertest kan vanaf 14.00 uur gelo pen worden. Deelname kost twee gulden. De pres- tatielopen gaan om 15.00 uur van start. Deelname kost 3,50. l-i Ien luxe handdoek van 50 x 100 cm wordt uw deel als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. j Noteer als nieuwe abonnee Naam: j Adres: j Postcode/plaats: j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per maand automatisch betalen f 24,24 I O kwartaal per acceptgiro f 72,34 Stuur als dank de luxe handdoek naar Naam' AHtpc- (voor controle bezorging) Postcode/plaats:. j Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. T I CcidócSouocmt

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11