Even ruiken aan Japan radio/televisie /ARA WIL GEEN NIEUWE TELEVISIEDIRECTEUR MEER CeidócSotvumt MAANDAG 23 JANUARI 1989 PAGINA 11 liljonairsvrouw erksen te gast in rouw zijn" LVERSUM Het EO-pro- imma „Vrouw zijn" praat ensdag (Ned. 1 om 10.00 r) met mevrouw G.E.M. trksen, de vrouw van Piet irksen, eigenaar van een jot bungalowparken-con- •n. Samen waren zij tot voor rt veelvoudig miljonair. Zij ïonken echter zo goed als in volledige bezit aan de ka- 1^ olieke stichting „Getuigenis i m Gods Liefde", die allerlei efdadigheidsprojecten onder iar hoede heeft. Rossurifat betekent het voor een iljonair om zoveel geld weg J geven en wat waren de be- r A E eegredenen, zijn vragen die de orde komen. Mevrouw •rksen, die onder terieurs van de bungalows i| itwierp, zegt: „We hadden inderjit nooit verwacht, maar het 'e dui heerlijk zoveel geld weg te innen geven. Ik zou dan ook gen alle rijke mensen willen ggen: probeert u hetzelfde te ien, u zult er nooit spijt van heh e n' n0*> *»een seconc*e" [ieuw talent n h, een. vier\ 3 ven i uit v jont zich op inale Nationaal «M ongfestival i cl erwal liep 7 S gl ?der LVERSUM De nationale ajj ia'e voor het Eurovisie d" vb mgfestival 1989 vindt dit jaar taats op 10 maart in een -;htstreekse uitzending van NOS-televisie. Vanuit de rote Zaal van het Rai Con- escentrum te Amsterdam -j! esenteert Linda de Mol op èderland 3 dertien liedjes. Ze jzsrj orden vertolkt door nieuw toet i ederlands talent. Het zijn: linne ill Colour, Helen Marshell, gi ifta, Sisters, Two Hearts, The 'i dlroom Blitz, Gerald Borst, vend grid Souren, Angelina van beur ijk, Justine Pelmelay, Bam to mak,m Bam en Shannah. De enth uzikale begeleiding wordt r?org^ door het Metropole velé ^est on(^er leiding van Har- v&n Hoof. Japan. Vierdelige documentairese rie. KRO-televisie. Nod. 1 om 22.40 uur. Maandag. HILVERSUM In Nederland spelen we Mens Erger Je Niet, in Japan ruiken ze aan de pot. Het is daar een populair fami liespel om 's avonds, gezeten in een kring op de vloer, een aardewerk pot te laten rond gaan, telkens met een andere parfum gevuld. Wie raadt wel ke parfum in de pot zit, is win naar. Die lacht dan minzaam en houdt daarbij de hand voor de mond. Ook het uitdelen van attributen zoals pen en pa pier gebeurt plechtigmatig, be heerst en stil - als betrof het een theeceremonie. De producenten van de vier delige Engelse documentaire serie „Japan" die de KRO-te- levisie de komende vier maan dagavonden uitzendt, hebben dankbaar gebruik gemaakt van dergelijke anekdotes. Zo komt de kijker verder te we ten dat de pil in Japan nog geen algemeen aanvaard en gebruikt voorbehoedmiddel is. Abortus is hierdoor aan de orde van de dag. Verdwijnt bij ons alles achteloos in een vuil niszak, in Japan houden ze er complete kerkhoven van afge dreven vruchten op na. Op alle grafjes staat een identieke stenen pop, „versierd" met plastic windmolentjes in felle kleuren. Dat stenen leger, eeu wig getuigend van doffe ellen de, staat vrolijk in de wind te ratelen. Heel feestelijk. Koek Kortom, het heeft wel wat om onderuit gezakt op de late maandagavond te zien hoe Ja panners in peperdure „konij- nehokken" wonen, lang en hard werken, veel vis eten, op de grond slapen, hun matras overdag in een kast stoppen, zich ongans sparen, een diepe re buiging dan de chef maken en cursussen goede manieren volgen. Leefpatronen die sterk van onze cultuur afwijken gaan er immers altijd in als koek. Een truc om de aandacht vast te houden? Volgens de KRO zocht de producent naar eigen schappen vari het Japanse volk die het land snel tot een economische wereldmacht hebben gemaakt. In het eerste deel maakt de kijker kennis met de twintig jarige Toyoko Katayama die in een fabriek werkt, in het boe renhuis van haar voorvaderen woont, elke dag bidt voor het familie-altaar (het portret van de keizerlijke familie ernaast) en haar bed omgeven weet door hi-fi- en video-appara- tuur. Haar grootste wens is een bezoek aan Disney-land. Gravend naar de fundamen ten van het Japanse succes, stuitte de producent op meer van dergelijke combinaties van oud en nieuw, plus het ge ografische element, de con stante dreiging van aardbevin gen en invloeden van buiten af. Tussen de anekdotes door leert de kijker dat de groep min of meer de spil van Japan vormt. Alleen dankzij deze groep is de rijstoogst al die duizenden jaren binnenge haald. Alleen dankzij deze groep behalen de industrieën de spectaculaire resultaten waarvan we hier in het Wes ten nu alles weten. Ambtenaren Alles? Wie de berichtgeving over Japan enigszins heeft ge volgd, weet dat Europa en de Verenigde Staten nog heel wat uit Zuidoost-Azië staat te wachten. Het begint hier door te drin gen dat Japan zijn economi sche successen niet zozeer dankt aan hard werken en op permachtige managementtech nieken, maar aan de enorme macht van het ambtenaren dom over banken, politiek, bedrijfsleven en media en dankzij de afgeschermde bin nenlandse markt van vele mil joenen consumenten. De bijna staatsgeleide concerns krijgen bij wijze van spreken evenveel goedkope kredieten als Japan ners vis eten en verdienen vandaag de dag meer aan be leggingen dan de eigenlijke bedrijfsactiviteiten. Japan oe fent nu een ongebreidelde macht uit over de financiële wereldmarkten, financiert het Amerikaanse begrotingstekort en koopt peperdure binnenste den op. Japan heeft de oorlog verlo ren, maar wantrouwt de we reld nog in hoge mate, zo heet het. Europa sluit daarom de poorten, waarop de Japanners hun fabrieken in het fort neerzetten. De serie „Japan" vermeldt weliswaar dat welvaart ook in Japan heeft geleid heeft tot milieuvervuiling en concur rentie uit de regio tot werk loosheid, maar gaat niet in op de binnenlandse krachten van het land. In feite blijft de pro ducent steken in mooie beel den over vreemde gewoonten, die we al kennen. Aardig kij- kwerk, maar te oppervlakkig als we bedenken dat het nog zwaar weer wordt voor Euro pa en de Verenigde Staten. HENK ENGELENBURG 'V? (LVERSUM De VARA zal geen Jn euwe televisiedirecteur meer aan- lekken. VAR A-voorzitter M. van Dam oen |i deze post, die al sinds oktober 1987 Sezk ikant is, zelf waarnemen in afvvach- bos ig van de integratie van het radio- en toeg, levisiebedrijf. Na de integratie komt één mediadirecteur, waarvoor de ARA eerst intern gaat werven. ■kan post van televisiedirecteur kwam 1 nafekant na het vertrek van Koopman. verl et hoofd van de afdeling faciliteiten de nnen de VARA, R. Slippens, nam de waar totdat een opvolger voor Koopman zou zijn gevonden. De sollici tatieprocedure leverde begin 1988 ech ter geen geschikte kandidaat op, aldus een woordvoerder van de VARA giste- Slippens werd vervolgens verzocht nog even in zijn dubbelfunctie aan te blij ven. Hij wees Van Dam er echter op dat hij uiterlijk 1 februari van dit jaar duidelijkheid wilde over zijn positie. Die duidelijkheid kan Van Dam op dit moment niet geven. Slippens zal dan ook begin volgende maand terugkeren naar zijn eigen afdeling. Nu Slippens ondanks sterke druk van het VAR A-bestuur niet wil blijven waarnemen, is Van Dam de eerst aan gewezen persoon om de functie van te levisiedirecteur op zich te nemen. Vol gens een woordvoerder van de VARA heeft dit te maken met de bestuurscon- structie binnen deze omroep. Het dage lijks bestuur, bestaande uit Van Dam en vice-voorzitter Van Wijk, vormt in feite een soort hoofddirectie, die op zijn beurt weer wordt gecontroleerd door de Raad van Toezicht. Zodra de nieuwbouw van de VARA ge reed is, wil Van Dam een geïntegreer de radio- en televisieredactie onder één dak. In afwachting van deze integratie is besloten geen nieuwe televisiedirec teur meer aan te trekken. Van Dam zal zelf met medewerking van de eveneens waarnemend radio-directeur H. Wil brink, de leiding in handen nemen van het integratieproces. Wilbrink is hoofdredacteur van het VARA-TV-magazine. Hij neemt met ingang van 1 februari de post van ra dio-directeur waar. De huidige direc teur, Van Beusekom, vertrekt dan naar de NOS. KRO 15.30 Neighbours, Australische serie. Scott en Danny leren wat hard werken is en Des verpest de avond voor Daphne. 15.55 Nogges, herhaling van KRO-fragmenten. Presen tatie: Mieke Lamers. 16.25 De poppenkraam, kinder serie. Afl.: Een klein kren getje. 16.50 Er was eens... het leven, tekenfilmserie over de werking van het menselijk lichaam. Afl.: Het been merg. 17.17 Algemene Loterij Neder land, bekendmaking van de eerste trekking van de bankrekeninghouders. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.44 KRO's tekenfilmfestival. 18.00 Kinderkookkafé. Presen tatie: Marjolein Macran- der. 18.20 Op je ogen, jongerenma gazine. 18.45 Pimmetje Panda. Afl. 17: Meneer Driedekker op de vlucht. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.18 KRO's tekenfilmfestival. 19.30 Volmaakte vreemden, Amerikaanse comedy-se- rie. Afl.: Vertrouwen in je medemens. 19.55 Mijn dochter en ik, Engel se comedy-serie. Afl.: Ro mances? 20.25 Artsen in de frontlinie (Médicins des hommes), reeks Franse tv-films over artsen die humanitaire hulp bieden in ramp- en oorlogsgebieden. Afl.2: Li- .banon. Dokter Fournier wordt voor het eerst ge confronteerd met een oor log en vindt het onmogelijk om neutraal te blijven, de bevolking tot het bittere einde te steunen. 21.50 Hotel op stelten (Fawlty towers). Engelse comedy serie. Afl.: Voor de 'betere' klasse. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40-23.30 Japan. Documeritai- reserie. Afl.1: De electroni- sche familie. NEDERLAND2 AVRO 16.00 dl AVRO Service Salon, familiemagazine. Presen tatie: Catherine Keyl en Amanda Spoel. 17.32 Chinese Chef, culimair magazine. Afl.: Eten als medicijn. 18.03 S Ontdek je plekje. Van daag: Hattem. 18.12 Van huisschaker tot club- schaker, 12-delige cursus schaken. Presentatie: HansBöhm. Afl.8. 18.32 The real ghostbusters, te kenfilmserie. Afl.: De spook motorrijder. 18.55 De Fabeltjeskrant. Afl.: De beitel fout. 19.00 Wordt vervolgd, stripma gazine. Presentatie: Han Peekei. 19.25 AVRO's sportpanorama. Presentatie: Robin Albers. NOS 20.00 SiJournaal. AVRO 20.29 AVRO Wedden dat....? Spelprogramma. Presen tatie: Jos Brink en Myrna Goossen. Presentatie: Jos Brink. 22.20 AVRO Televlzier, actuali teitenmagazine. Presenta tie: Ria Bremer, Karei van de Graaf, Pieter Varekamp en Cees van der Wel. On derwerpen: minister Deet- man van onderwijs gaat in discussie met jongeren over de aanpak van de jeugdwerkloosheid en de scholing van langdurig werkloze jongeren. In de studio zijn onder anderen aanwezig K. de Wild, alge meen secretaris FNV Jon geren en A. Koppejan, voorzitter van het CDJA. Verder een reportage over de tweede generatie Ma rokkaanse jongeren in Ne derland. 23.00 Jonge mensen op het concertpodium. Solisten: Monika Hegedus, fluit. Ha- kan Hardenberger, trom pet. David Gwesyn Smith, bariton. Presentatie: Cees van Drongelen. 23.50 European Business Weekly, wekelijks over zicht van de belangrijkste zakelijke ontwikkelingen. Presentatie: Leontien Ceu- Jos Brink presenteert samen met AVRO- omroepster Myrna Goossen het spel programma „Wedden dat...". Myrna volgt Sandra Reemer op die vele seizoenen aan de zijde van de populaire kwismaster Jos Brink was te vinden. Ned. 2 om 20.29 uur. lemans en Peter Hobday. NOS 00.20 Journaal. NEDERLAND3 NOS 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 Journaal. 17.44 Sesamstraat. FEDUCO 18.00 Medelanders Nederlan ders: Kasih Brani, Moluks vrouwenprogramma. TELEAC 18.30 Taal van alledag «.Les 2. 18.45 Taal van Alledag, les 17. NOS 19.00 IHet klokhuis. 19.15 iiiHet jeugdjournaal. 19.25 Het waanland, kinderpro gramma waarin theater en boeken centraal staan. SOCUTERA 19.36 Houden van Holland, film van de Bond Heemschut. PP 19.41 Zendtijd ten behoeve van de PvdA. NOS 20.00 ^Journaal. 20.29 Qwerty, actuele rubriek over mensen en compu ters. Presentatie: Mach- teld Kooij. 21.15 Sportstudio. IKON/KRO/RKK 21.55 Kenmerk, actualiteitenru briek. IKON 22.20 Bericht van de Wilde Gan zen. NOS 22.30 Journaal. 22.40 Den Haag vandaag, parle mentaire ruriek. FEDUCO 22.55 Open Universiteit: drijfseconomie. NOS 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. 1 edis 5-17 10 Van Pool tot Evenaar Vandaag: Peru. 0 De anorkela. Amerikaanse te kenfilmserie. Afl. 13: De gouden dolfijn. 5 Nieuws. 0 Tik Tak animatieserie. 5 Plons Afl.: Plons en de kom kommer. 3 De Peulschil, informatief jon gerenmagazine. Vandaag: Het weerbericht. M.m.v. Armand Pien. Presentatie: Chris Van den Durpel en gastpresentator Wim. 5 Willem Tell (William Tell). 24- delige Amerlkaanse-Britse jeugdserie rond de legende van Willem Teil. Afl.21: De in quisiteur. Met: Will Lyman. Je remy Clyde. Robert Morleye Uitzending door derden: Lichtpunt, een programma van de Vrijzinnige Verenigin- 5 Mededelingen, programma overzicht en paardenkoersen. Nieuws. Buren (Neighbours). Australi sche serie met Francis Bell. Dasha Blahova, Peter O'Brien e.a. Afl.48. Daphne voelt zich verantwoordelijk voor de pro blemen van Des. Fanclub. Ben Crabbé presen teert nieuw talent en de kijker mag kiezen wie esn vedette wordt. Vandaag: Future Sense met Angel Love. Captain James Cook, 8-dellge Autralische serie. Afl.3. Met: Keith Michell, Fernando Rey, Carol Drinkwater e.a. Na de zonne-eclips verlaat het schip Tahiti om op zoek te gaan naar het 'verloren' continent. In En geland groeit op aanstoken van Dalrymple, die zich gepas seerd voelde door de keuze van Cook, de kritiek tegen de expeditie. 1 Kijk uitl Verkeerstips. Van daag: Telefoneren achter het Labyrint. Vandaag: Nieuwe hoop voor suikerzieken. M.m.v. prof. dr. D. Pipeleers. I Intermezzo. Kunst-zaken. Nieuws. Huizen kijken, 20-delige infor matieve serie over bouwen, verbouwen en wonen. Afl.2. Presentatie: Paul De Bolle. 23.10 Coda. Het derde land. van Martinus Nijhoff. BRT 2 19.00 Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische serie. Met: Pat McDonald, Tom Ri chards. Rowena Wallace e.a. Afl.661. Caroline betrapt Ro ger in een compromitterende situatie. 19.23 2 x 7, tv-spelletje met Mark Demesmaeker. 19.28 Programma-overzicht. 19.30 Nieuwa. 20.00 Extra time. Sportprogramma. 20.30 Uitzending door derden. Pro gramma van de Katholieke Te levisie- en Radio-Omroep. 21.20-22.20 Recital. Muziekprogram ma. Vandaag: Jean Toots Thielemans in de Sugar Village Jazz Club te Meldert. M.m.v. Johan Verminnen. Tars Loo- tens en Frederice Devreese. Presentatie: Niki De Meyer. RTBF 1 17.45 Vacaturebank. 18.00 Nouba nouba, met Hello Kitty en Tik Tak. 18.30 Jamais deux sans toi, geva rieerd informatief programma. 19.00 Journaal. 19.03 Ce soir, Waalse actualiteiten. 19.24 Paardenkoeraen. 19.30 Journaal. 20.00 Contacts, verkeerstips. 20.05 L'Écran témoin: Au dessous du volcan (Under the vulcano). Amerikaanse speelfilm uit 1984 van John Huston. Met: Albert Finney. Jacqueline Bisset. An thony Andrews, e.a. Op Aller zielen loopt de voormalige Britse consul in Cuernavaca, Geoffrey Firmln, waardig ach ter de stoet aan. In werkelijk heid is hij stomdronken; hij leeft sinds enkele maanden ge scheiden van zijn vrouw Yvon ne. Aansl.: Discussie over alco holverslaving. 23.15 Laatste nieuws. 23.45-23.55 Tribune économique et sociale economisch magazi ne. Vandaag: Les classes moy- DUITSLAND 1 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Ein Hamster im Nachthemd, 6-delige kinderserie. Afl.3: Ge- heimaktion Gehirn. 17.00 Abenteuer Wildnis, natuursrie. Afl.9: Nashörner mit Persona- lausweis. 17.15 Tagesschau. 17.25 Flug in die Hölle: Afl.: Das Fünkchen Hoffnung. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Grosstadtrevier, serie. Afl.: Elne böse Überraschung. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 [ïl Tagesschau. 20.15 ffl Peter Strohm: Es muss doch mehr als alles geben. Serie van Felix Huby. Met: Klaus Löwitsch, Franz Boehm, Hannelore Eisner e.a. 21.00 Vom Überleben. Verkenningen in de Koerdische bergen. 21.45 Bitte umblattern. Amuse mentsmagazine met bijdragen van Albert Krogmann. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 Glasnost im sowjetischen Kino: Abschied von Matjora (Proschtschanije), Russische speelfilm uit 1983 van Elem Klimow. Met: Stefanija Stanju- ta. Lew Durow, Alexej Petren- 01.05 Tagesschau. 01.10 Nachtgedanken. DUITSLAND 2 15.58 Boomer, der Streuner, serie met Tammy Lauren. Whitney Blake. Ray Singer e.a. 16.20 Logo, kinderprogramma. 16.30 Unser Freund... das Pferd. Se rie over paard en mens. 16.55 Heute. 17.10 m Tele-lllustrierte. 17.45 SOKO 5113, serie. Met: Wer ner Kreindl, Wilfried Klaus, Heinz Baumann e.a. 18.58 Programma-ovarzicht. 19.00 Heute. 19.30 Lockvögel. Misdaad- en lief desverhaal van Rolf Silber. Met: Winfried Glatzeder. Krista Posch, Daniele Legler e.a. Aansl.: Ratschlag für Kinogën- ger. 21.15 WISO, sociaal-economisch magazine. 21.45 Heute-journal. 22.15 Denkmal. Cultureel raadspel van en met Helmut Greulich. 23.10 Die stillen Stars, serie portret ten van Nobelprijs-winnaars. Vanavond: de scheikundige Dr. Dudley Herschbach. 23.40 Gert Fröbes Morgenstern am Abend Gert Fröbe draagt gedichten en proza van Chris tian Morgenstern voor en toont zijn pantomimisch kunnen. 00.25 Heute. DUITSLAND 3 Telekolleg II, cursus Duits. Sesamstraat. Aktuelle Stunde. Landesspiegel. 48 Stunden, reportage. Fragen Sie Frau Dr. Cora, programma voor brandende levensvragen. West 3 aktuell. Hilferufe. Philosophie heute: Der Zau- berer von Messkirch, pro gramma over Martin heideg- Laatste nieuws. BBC 1 16.00 The Radio Times Holiday 89 competition. 16.25 Bazaar. 16.50 Children's BBC. Gevarieerd kindermagazine. 17.05 Wizbit. 17.15 Touché turtle. 17.20 Jackonary. Alice's adventures in Wonderland. 17.35 Defenders of the earth, jeugd- 17.55 Newsround, jeugdjournaal. 18.05 IT Blue Peter. Informatief kin derprogramma. 18.35 Neighbours, serie met Anne Charleston. Kylie Minogue, Fiona Corke. e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 London plus, regionaal pro- gramma. 20.00 Wogan, talkshow met Terry Wogan. 20.30 Watchdog, consumentenma gazine. 21.00 Clarence 6-dellge comedy- serie met o.a. Ronnie Barker, Phyllida Law en Josephine Tewson. Afl.1. 21.30 LTJSupersense, informatieve serie over zintuigelijke waarne mingen bij dieren. Afl.6: Ma king sense. 22.00 Nieuws en weerbericht. 22.30 Panorama: Children in need. Documentaire. 23.10 International snooker. 00.20 Electric Avenue, informatieve serie over de toepassingen van informatica in de samenleving. Afl.: The design machine. 00.45 Weerbericht. BBC 2 16.03 International Snooker. 16.50 Nieuws en weerbericht. 17.00 What a picture: Lord Patrick Lichfield. 17.30 Behind the screen. 17.35 Country file. 18.00 Snooker. 19.30 A-Z of beliefs, 7-delige serie over verschillende geloven. Afl.: Rastafari. 20.00 DEF II: Snub, serie over nieu we oosters gerichte muziek. 20.30 100 Great paintings. 20.40 The education programme. Programma over onderwijsza ken. Afl.: New lamps for old. 21.10 CLHorizon: Perils of the deep. 22.00 New Australian movies: Star- struck, Australische muziek film uit 1982 van Gillian Arm strong. Met: Jo Kennedy. Ross O'Donnovan e.a. De punkzan geres Jackie Mullens doet alle moeite om in het talentenjacht programma 'WOW' te komen. Als haar dat lukt maar haar optreden op een mislukking uitdraait, besluit ze de finale van de talentenjacht te gaan saboteren. 23.30 Newsnight. 00.15 The late show, cultureel ma gazine. 00.55 Weerbericht. ffl Ondertiteling via Teletekst 0 Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending UB Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele ver sie met ondertitels ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 Engelse Top 40. Poppro gramma. 17.00 The DJ Kat Show. Kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat. 17.57 Europees weerbericht. 18.00 Flying Kiwi. Jeugdserie. 18.30 I Dream of Jeannie e. Come- 18.57 Europees weerbericht. 19.00 The £host Mrs.Muir Co medyserie. 19.30 The Insiders. 20.30 Monday Movie: Sweet Scent of Death. Engelse speelfilm met o.a. Dean Stockwell en Shirley Knight. 21.57 Europees weerbericht. 22.00 Mobil motorsports news. 22.30 S Soul in the City. Poppro gramma. 23.30 1 Engelse Top 40 Poppro gramma. 00.30 Canada calling. Poppro gramma. 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 African Culture. 02.45 The Moguls. 03.30 Bayeaux Tapestry. 03.55-06.30 THE LANDSCAPE CHANNEL. Non-stop muziek programma met klassiek, jazz, pop en New-Age-muziek, met beelden uit de natuur en com puter-animaties. NCRV 15.30 James Herriot Engel se serie. 16.20 Ja Natuurlijk 17.10 (5) Weerklank muziekprogramma. NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.44 De Kids, 13-delige Canadese jeugdserie. NEDERLAND 2 TROS 16.00 Fleur, gevarieerd televi sieweekblad. 17.00 Hallo...met de TROS! Kijkers bellen met program mamakers. 17.30 De bal is rond. 15.00 Zonen en dochters 15.25 De peulschil 15.50 Stijl 16.50-17.15 Huizen kijken 17.30 Johan en Pie- DUITSLAND 1 09.45 ZDF-info Verbraucher. 10.00 Heute. 10.03 Topkapi 12.00 Denk mal. 12.55 Persoverzicht. 13.00- 13.15 Heute. 15.00 Tagesschau. 15.05 Sinha Moca, Braziliaanse serie. 15.30 Berlin - Ecke Bundesplatz, se rie portretten. 16.00 Die Trickfilm schau. 16.15 Spass am Dienstag, kinderprogramma. 17.15 Tages schau. 17.25 Das Nest. SUPER CHANNEL DUITSLAND 2 16.30 Hot Line live. 18.30 Captain Power and the sol- diers of the future. Sclence- fictionserie. 19.30 Kate and Allie. Comedyserie. 20.00 LBird of Paradise. Ameri kaanse speelfilm uit 1951 van Delmer Daves. Met o.a. Louis Jordan en Debra Paget. 21.45 World News. 22.00 The discovery zone, docu mentaireserie. 00.00-03.00 Entertainment mix. 09.45 Zie Duitsland. 1. 13.15-13.45 Mensch und Natur - das Klima 14.45 Von Weimar nach Bonn se rie. 15.55 Heute. 15.58 Siebenstein serie. 16.20 Logo. 16.30 Bas-Boris Bode. Jeugdserie. 16.55 Heute. 17.10 Tele-lllustrierte. 17.45 Der Lan- darzt, serie. BBC 1 MTV EUROPE 15.30 Marcel Vanthilf. 17.00 3 From 1 at 5. 17.15 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogram- 20.00 XPO, nieuwe videoclips met Maiken Wexo. 22.00 Ray Cokes. 23.00 MTV at the movies e. 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Solid rock. 01.00-07.00 Videoclips, met van 02.00-02.30 Club MTV e. 07.35 CRKO short. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. Aansl. Open air (1). 10.20 Kilroy. 11.00 Nieuws. Aansl.: Going for gold. 11.25 Chil dren's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. Aansl. Open air (2). 13.00 Nieuws. Aansl. Daytime live. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours. 14.50 Going for gold. 15.15 The dark mirror, speelfilm. 16.35 Tekenfilm. 16.50 Children's BBC. SKY CHANNEL TV 5 06.30 European Business Channel. 07.00 Good Morning Scandinavia. 08.00 DJ Kat Show. 09.00 Cisko Kid. 09.30 Pound Puppies. 10.00 SI Sky Trax 13.00 Another World. 14.00 City Lights. 14.30 Motor Sports News. 15.00 Ritters Cove. 15.30 Journey to the Center of the Earth. 16.00 SI Eurochart Top 50 17.00 The DJ Kat Show. RADIO 1 teder heet uur nieuws (NOS). 19.04 VOO: Nieuwsradio extra. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 In het teken van de regenboog. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.04 Van u wil ik zingen. 19.30 Hemelsbreed. 19.45 Begrijpt u wat u leest? 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.03 AVRO: Het steenen tijdperk. 20.03 Muziek met Meta. 22.03 Candlelight. 23.03 Droomgeheimen. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De Klassieken. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA matinee. 22.00 Jazz-op-vier. 22.30-00.00 Het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Chips die je niet kunt eten. 18.20 PP: Programma van D66. 18.30 NOS: Voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 HV: Het voordeel van de twijfel. 21.35-22.00 NOS: Hobbyscoop. REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 16.02-18.00 Tot zes! Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma. Verder als radio 1. Radio Rijnmond: 17.03 Erik Post. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel. 19.33 De BRT Combo. 20.03 Radio Tropical. 21.03 Rusland (3). 21.30 Hafabra. 22.05 Parlando. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Hitrevue. 19.00 Zig-Zag. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.30 Gitaarmuziek. 19.00 Kroniek. 19.45 Nieuwe muziek: James Tenney. 20.30 Melos Kwartet met sopraan. 21.40 Hoboconcert van Von Winter. 22.10 Actualia. 22.30 Blues en jazz. 23.15 Kamermuziek van Von Weber. 16.05 Brèves. 16.10 L'Homme Au Képi Noir. 16.30 Bonjour, Bon Appétit. 17.00 Recreation. 17.30 Des chiffres et des lettres. 17.55 Brèves et Mètéo Europoone. 18.00 Tante Blandine. 19.30 Papier glacé. 20.00 News live from A2. 20.35 Grand Echiquier. 23.00 New World, CTQC. 00.00 North South, CTQC. 00.30-01.00 Biondi et Cie. SUPER CHANNEL MORGEN 07.00 World news and business. 08.00 Entertainment mix. Elk uur World News. 16.30 Hot Line. MTV EUROPE 07.00 MTVI Videoclips en amuse ment. 12.00 Remote control Spel programma. 12.30-15.30 MTVI RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo-magazine. 08.45 Kruispunt, 09.06 Met de KRO. met Anne. 10.06 M/V Magazine. 11.06 Echo-magazine. 12.06 KRO's Schone Kunsten. 13.09 Echo Magazine. 14.06 VOO: Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 AVRO Radiojournaal. 09.04 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.04 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 12.04 Lunchtlme magazine. 13.04 Tijdsein. 13.30 Als mensen veranderen. 14.04 VPRO: De plantage 15.04 Het Spoor 15.50 Margreet Dolman. 16.04 Ischa. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 Holland wordt wakker! 09.04 Rigter. 11.04 Angelique. 12.04 VARA's Steen Beenshow. 14.04 Twee meter de lucht in. 16.04 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 TROS: Een goede morgen. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.15 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top tien. 13.25 Première in het muziektheater. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het kunstbedrijf. RADIO 5 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: De creatie. 10.00 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 12.00 Nieuws. 12.05 De verdieping. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 Rondom het woord. 14.00 Leerspiegel. 14.30 TELEAC: Zelf mode maken. 15.00 NOS: Schone wereld. 16.00 Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Maatwerk met Elibert Maathuis. 12.02 Van twaalf tot drie. 15.02-16.00 Muziek. Radio Rijnmond: 07.03 Och tendmagazine met Jan Eikelboom. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen. 12.03 Lunchprogramma van Liesbeth van der Kruit. 14.03 RR-Express. 16.03-17.00 Getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 78 Toerentljd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 NV Hoop doet leven. 10.03 Broccoli. 12.00 Gewestelijk programma. 13.10 Muziekboetiek. 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 09.15 Uit de Franse romantiek. 10.30 Schoolradio. 11.30 Matinee. 12.15 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.25 Malufi Singers met Schubert. 14.35 Eigen opnamen. 16.30 Pianowerken van Mompou.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11