(^cld^cSomcuit Nieuwe arrestaties na overval Haven Fraaie reiswekker STAD OMGEVING WEEK EINDE Vacaturebank voor muziekdocenten Honden mogelijk vergiftigd OVERVALLER VERRAADT ZICH DOOR TAXI BELLEN Genetische manipulatie levert betere melk op CeidaeGoiwa/nt een stiekeme dood blijkt te zijn gestorven. ülisten ir onze ille i lerenburg deze handige opvouwbare Quartz reiswekker, uitgevoerd in donkerbruin kunstleer, is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. In opgevouwen toestand meet de wekker slechts 8 x 8 x 1,5 De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: Adres: Postcode/plaats: Telefoon I (voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald pen P maand automatisch betalen f 24,24 P kwartaal per acceptgiro f 72,34 Stuur als dank de reiswekker naar Naam: Adres: Postcode/plaats: Stuur deze bon in een open envelop postzegel niet nodig naar i Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. f tovincie PTT neemt maatregelen tegen langparkeerders va. I v a. va. L/sh '7! rd 6; and. 696' ijks 5)100 71 idle I., vlieg- 'avenmofaf rovincie ibsidieert lefonische jlpdienst DEN Het voortbestaan de SOS Telefonische idienst (THD) Leiden is 5< ekerd. De hulpdienst vanaf 1 januari gesubsi- door de provincie Zuid- 1. De stichting die zorg voor de THD krijgt ijks een bedrag van gulden. Dankzij de blijft de hulpdienst en nacht bereikbaar voor reen die behoefte heeft een vertrouwelijk gesprek. afgelopen twee jaar was voortbestaan van de hulp- st hoogst onzeker. Op 1 ja- i 1987 werd de Welzijns- van kracht. Daardoor de verantwoordelijkheid financiering verlegd van emeenten naar de provin- Die bleek geen geld te vroeg de gemeen- le afgelopen twee jaar de gedeeltelijk te financie- Dat is in de regio Leiden urd. Door het belang dat 'emeenten aan de hulp sten bleken te hechten, de provincie nu de volle- financiering op zich geno- Herbouts van de hulp- st toonde zich gisteren verheugd over de blijven- irovinciesteun. „De finan- onzekerheid was erg t. Door de Welzijnswet st de provincie ons ineens subsidiëren. Maar we wa- voor de provincie relatief •kend, terwijl Zuid-Hol- ook te maken kreeg met 12* bezuinigingen. De kans prg groot dat we geen sub zouden krijgen. Gelukkig pór de steun die de ge- ;af in die twee jaar elijk geworden dat we een elijke functie hebben. We den vorig jaar ongeveer gesprekken". hulpdienst werken vier. >epskrachten in deeltijd en tig vrijwillig(st)ers. Het imer van de THD staat er op elke telefoongids. LEIDEN De PTT heeft paaltjes met kettingen geplaatst voor het postkantoor aan de Schipholweg. Ze zijn bedoeld om kort parkeren mogelijk te maken voor de klanten. Veertien parkeerplaatsen zijn voor zien van een paaltje. Per twee plaatsen kan een ketting gespannen worden. De PTT sluit de vakken 's avonds af om ze 's morgens weer te openen. Op die manier hoopt de PTT de parkeerplaatsen te benut ten voor de klanten van het post kantoor. Tevens wordt er door de PTT toezicht op gehouden dat al leen klanten van de posterijen daar parkeren. De maatregel is het gevolg van foutparkeerders. „De laatste jaren werden onze parkeervakken steeds meer in beslag genomen door ande ren. Zij zagen bij het postkantoor kennelijk een aardige lang-par- keermogelijkheid. Het gevolg was dat reeds voor de openstelling van het postkantoor een flink aantal plaatsen was bezet", aldus de PTT. Tevens is de verkeersdruk sinds de opening in 1983 flink toegenomen. De afgelopen jaren hebben de pos terijen wel enkele maatregelen ge nomen om de foutparkeerders te weren. Er werd onder meer ge werkt met aanduidingsborden en brieven onder ruitewissers. Echt afdoende bleken de maatregelen tot nu toe echter niet te zijn. Rondleiding in Lakenhal LEIDEN Stede- lijk Museum De La kenhal geeft zondag een rondleiding vanaf 15.00 uur langs de vaste op stelling. Tijdens de rondleiding worden de belangrijkste kunstwerken en historische gebeur tenissen behandeld. Na betaling van de normale toegangs prijs van een rijks daalder is de rond leiding gratis. LEIDEN Muziekschooldocenten uit de provincie Zuid-Holland kunnen zich inschrij ven bij de muziek-vacaturebank die de Cul turele Raad Zuid-Holland onlangs heeft opge richt, en muziekscholen kunnen er hun vaca tures aanmelden. Het gaat niet alleen om vas te banen, maar ook om tijdelijke vervanging bij bijvoorbeeld zwangerschapsverlof. De va caturebank is een initiatief van het Overleg Direkteuren Muziekscholen. Er bestaat be hoefte aan het op elkaar afstemmen van vraag en aanbod. Een medewerkster van de raad verwacht, dat tientallen docenten van de vacaturebank gebruik zullen maken. Mocht het initiatief een succes worden, dan wordt een zelfde soort vacaturebank opge richt voor personeel in creativiteitscentra. Scout Shop LEIDEN De Scout Shop Leiden is na dertien jaar verhuisd van de Hogewoerd 52 naar Kraaierstraat 12. Het telefoon nummer blijft 071- 146911. De Scou- ting-winkel is op dinsdag en don derdag van 19.00 tot 21.00 uur geo pend. Ter gelegen heid van de ver huizing wordt maandagavond van 20.00 tot 21.00 uur open huis ge houden. Speurtocht door molen De Valk LEIDEN Kinderen die molenmuseum De Valk be zoeken krijgen vanaf nu een vragenlijst. De lijst met vra gen vormt een speurtocht door de molen. Na afloop kan de lijst bij de balie inge leverd worden waar de ant woorden worden gecontro leerd. De molen is van dins dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zon dag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt tot zestien jaar 1,50; ouderen betalen het dubbele. RIJNSATERWOUDE Een bewoner van de Woudsedijk in Rijnsater- woude heeft donderdag ochtend zijn twee honden vlakbij zijn huis dood aan getroffen. Het vermoeden bestaat dat de dieren van 16 maanden oud zijn ver giftigd. Een dierenarts on derzoekt in samenwerking met de technische recher che de doodsoorzaak van de honden. LEIDEN De Leidse politie heeft gisteren in een woning in Leiden-Noord nog eens drie personen aangehouden in verband met de overval donderdag op een postagent schap in de Haven. Een van hen, een 23-jarige man, was eerder ontsnapt uit de strafinrichting Banken- bosch in Veenhuizen waar hij een straf uitzat wegens het plegen van gewapende over vallen. De anderen zijn een 27-jarige man uit Emmen en een 21-jarige Haagse. Niet uitgesloten wordt dat meer arrestaties volgen. Kort na de overval waren een 21-jarige Hagenaar en een 19-jarige Leidenaar al gearresteerd. De politie ver met de overval te maken heeft. Na verder verhoor wordt hij waarschijnlijk op vrije voeten gesteld. De Lei denaar en de Hagenaar vol deden allebei aan één van de door de beheerder van het agentschap opgegeven signa lementen. De Hagenaar had geprobeerd te ontkomen aan arrestatie door in de Ambonstraat aan de achterkant van een wo ning aan te kloppen. Hij bel de daar om een taxi. Daarbij noemde hij het adres van de woning in Leiden-Noord. Nadat dit huis enige tijd in de gaten was geKouden, wilde de politie in de loop van de ochtend de aanwezigen ar resteren. Op dat moment van hen, een oude groene Audi 100, in de stad gezien. Deze werd gevolgd door agenten die kogelvrije vesten droegen, omdat al bij de overval duidelijk was dat de betrokkenen vuurwapens hadden en ook gebruikten. Bij de terugkeer naar de wo ning, werden de bestuurder van de auto, die aan het tweede signalement voldeed, en de vrouw gearresteerd. Agenten, gehuld in kogel vrije vesten en met getrok ken pistool, gingen daarna de flat in waar de uit Banken- bosch ontsnapte man werd aangetroffen. Als een „geluk je", zo omschreef politie woordvoerder D. Graveland die aanhouding. Na de arres- der onderzoek naar het poli tiebureau gebracht en is de woning verder doorzocht. Bij de gewapende overval op het postagentschap, gevestigd in een sigarenwinkel aan de Haven, werd donderdag ruim 3.000 gulden buitgemaakt. De overval werd door twee don ker geklede mannen ge pleegd. Eén van hen hield een klant, een 29-jarige Lei denaar, met zijn wapen in bedwang. De ander probeer de de deur van het posta gentschap te forceren en eiste het geld. Daarbij viel een schot, dat de gepantserde deur licht beschadigde. De kogel van een licht kaliber is later door de politie terugge- Uithangbord Meldpunt onthuld Harry Slinger, zanger van de groep Drukwerk, heeft gisteren het uithangbord van het Meld punt Discriminatie onthuld. De onthulling vond plaats tijdens het open huis van het meld punt. De onthulling in de Ketel- boetersteeg trok ongeveer vijf tig belangstellenden, onder wie de toevallig passerende burge meester C. Goekoop en een aantal raadsleden. Na de onthulling meldde coör dinator J. Ritzema van het meldpunt dat de open dag, die voor alle Leidenaars bedoeld was, niet aan iedereen besteed bleek. In de loop van de dag vloog er een steen door een ruit van het meldpunt. Hij vroeg de aanwezigen actief bij te dragen aan de bekendheid van het meldpunt. „Discrimina tie is een zaak van allen en er wordt nog veel te weinig ge meld". Hij sprak van een onge lijke strijd. Wethouder H. de la Mar (Soci ale Zaken) meende dat de ge meente op het terrein van de anti-discriminatie stukken ver der was dan zes jaar geleden. „Toen kwamen we niet verder dan het idee om een meldpunt in te stellen. Nu hebben we een doelgroepenbeleid", aldus de wethouder. „Er is veel meer nodig dan een meldpunt. Disci- minatie zit heel diep. Dat pro beert de gemeente op steeds andere en vaak ludieke wijze te bestrijden". FOTO: HENK VAN DEN ENDE LEIDEN Transgenese, een vorm van manipuleren met erfelijk materiaal, gaat in de nabije toekomst een belangrij ke rol spelen in de feefokkerij, de zuivelindustrie, de farma ceutische industrie en de voe dingssector. Dat zei prof. dr. H.A. de Boer (42) gistermiddag in zijn rede „Biotechnologie, de minnares van moeder na tuur". Hij sprak de rede uit bij het aanvaarden van het ambt als hoogleraar in de biochemie aan de Rijksuniversiteit Lei den. Bij transgenese wordt een stukje erfelijk materiaal toege voegd aan het erfelijk materi aal van een dier. De Boer denkt dat transgenese op korte termijn toegevoegd gaat wor den aan het spectrum van tra ditionele veeverbeteringsme- thoden. Met transgenese zal niet alleen erfelijk materiaal toegevoegd worden, maar zal het ook mogelijk zijn specifie ke stukjes erfelijk materiaal uit te schakelen. Zo zal de verteerbaarheid en consumeerbaarheid van melk via transgenese verbeterd kunnen worden in de komen de tien a vijftien jaar. Met kwalitief betere melk die dankzij deze techniek gepro duceerd kan worden, zouden nieuwe markten kunnen wor den aangeboord. De Boer denkt daarbij aan de farma ceutische industrie. Volgens de Leidse hoogleraar is er geen reden om de con sumptie van melk afkomstig uit dieren die behandeld zijn met het groeihormoon BST te gen te houden. „Er is geen ge vaar voor de volksgezondheid. BST is ook anders dan de groeihormonen waarover zo veel ophef is. Dat zijn steroï- den, BST is een eiwit. Verder is de concentratie BST in be handelde dieren niet sterk verhoogd en denatureert BST bij het pasteuriseren van melk. Dit gebeurt bij de meeste melk. De zeer kleine hoeveel heid BST die de mens dan nog binnenkrijgt is in het lichaam verteerbaar. De Boer meent dat het moge lijk is lichaamseigen medicij nen te gaan maken. Voor waarde daarvoor is dat alle „letters" (genen) van het erfe lijk materiaal van de mens be kend zijn. Met de huidige techniek is dat slechts een kwestie van tijd. Cabaret (1) Een recordjaar. Zo betitelde burgemeester Ceés Goekoop afgelopen maandagavond tij dens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Leiden het jaar 1988. Goekoop had dit keer voor een tussenvorm ge kozen. Maakte hij begin 1987 furore meteen cabaretesk programma in de Leidse schouwburg, vorig jaar kwam hij niet verder dan het uit brengen van een toost in de weinig gezellige Stadsgehoor zaal. Dit keer was de burger zaal van het Leidse stadhuis als vanouds het decor voor een meer traditionele nieuw jaarstoespraak, met hier en daar wat kwinkslagen. Het gehoor: alle^ belangrijke hote metoten die Leiden heeft en allen die graag in gezelschap van hotemetoten worden ge zien of zelf opteren voor de kwalificatie hotemetoot. De burgervader had zijn amb tenaren verzocht wat cijfer materiaal bijeen te sprokke len. En zo werd zijn gehoor vergast op de aantallen inwo ners, huwelijken, echtschei dingen, huizen en de crimina liteitscijfers. En Cees zou Cees niet zijn als hij nog wat spot tende opmerkingen in huis had over zaken als de chaoti sche verkeersafwikkeling in de binnenstad en ontsierende mupi's in de Breestraat. Cabaret (2) Over de Leidse politiek had Cees in tegenstelling tot twee jaar geleden weinig tot niets te melden. Geen schimp scheuten over wethouder Fred Kuijers, die de titel Klungel van het Jaar over nam van zijn VVD-collega Jos Fase. Geen uithaal naar criti caster Pex Langenberg van D66, die zich meer en meer tot de pitbullterrier van de Leidse politiek ontwikkelde. Geen cynische opmerking over oud-PvdA-wethouder Jit Peters, die besloot zijn kwali teiten aan te wenden ten be hoeve van een VVD-minister. Geen spotternij over de wel willende, begripvolle en coö peratieve wijze waarop oppo sitieleider Joop Walenkamp van het CDA zich het afgelo pen jaar geregeld tegen de PvdA aanschurkte. Geen onvertogen woord over die vroeger zo lastige linkse jongens De la Mar en Van Lint, die zich in 1988 zo be stuurlijk als de pest toonden. Geen blijk van afgrijzen over het opportunisme van Cor Vergeer van de Socialistiese Partij, die zich alleen roert als hij kan scoren bij de Leidse kiezers. En geen sarcasme met betrekking tot Bernard Stöxen van Leiden Weer Ge zellig, die eigenlijk strafrech telijk vervolgd zou moeten worden voor zijn wanpresta tie in de Leidse raad. Cabaret (3) Kortom, Cees hield zich in en beperkte zijn optreden tot fei telijkheden en wat vrijblij- Hoe aangenaam het zomerse winterweer voor velen ook is, de ijsverenigingen zitten er maar mee. Zoals de IJsvereniging Rijndijk-Hoge Mors die zich het afgelopen jaar aan de vergetelheid ontrukte en een heuse ijsbaan inrichtte aan de Dobbedreef in Leiden. Toepasselijker had de straatnaam niet kunnen zijn: dobberen en drijven kan, maar schaatsen ho maar. (Zie Berenburg) FOTO: WIM VAN NOORT slag worden de vorderingen op die terreinen (over het al gemeen nihil) door de maan den heen keurig weergege ven. In een taalgebruik waar een ambtenaar zich niet voor hoeft te schamen. Wat te den ken van de frase „Bestem- mings-plan-up-dating heeft alleen zin als het bovenlig gend kader evenzo van recen te datum is". Pancras-West manifesteert zich dan ook als de luis in de pels van het logge ambtena renapparaat. Tot diep in de nacht laat Lagerweij vanach ter zijn bureautje het ene epis tel na het andere uit de schrijfmachine rollen. De be zwaarschriften van Pancras- West zijn dagelijkse kost voor wethouders, raadsleden, gede puteerden, staatsraden en an der gespuis. Toch blijkt het bestuur van Pancras-West nog een gevoelige, kleinmen- selijke kant te hebben, een oog voor die leuke alledaagse dingen in het leven. Want wat staat er in het verslag vermeld bij 20 december? „Schriftelijke felicitatie aan mevrouw dr. A.Z. van 't Hoff Stolk-Huisman, te Den Haag, t.g.v. de viering van haar 50- jarig jubileum van haar pro motie met de titel: Die Vereh- rung des heiligen Pancratius in West- und Mittel-Europa". Schattig toch? Volhouder (1) Het waterschap De Oude Vee- nen vierde dezer dagen het tienjarig bestaan in het eigen waterschapshuis in Leider dorp. Vreemd eigenlijk, die plaats, want het waterschap behoort blijkens de statuten in Alkemade gevestigd te zijn. Tijdens de jubileumviering vende grapjes. Jammer, drie werf jammer, want de Leidse politiek kan eens per jaar best wat pittige kritiek uit eigen gelederen gebruiken. Het valt daarom te hopen dat Goekoop op zijn lijstje van goede voor nemens voor 1990 ook een nieuwjaarsconference op neemt. Want let maar op: 1989 biedt genoeg aanknopingspunten. Zo zal eind dit jaar de porte feuille van Fred Kuijers al leen nog uit Groenvoorzienin gen bestaan. En blijkt Hans de la Mar een kast vol badhand doeken van Shell bij elkaar gespaard te hebben. Ook komt uit dat Henriëtte van Dongen vroeger een man is geweest. Verder zal Jos Fase ten einde raad zelf directeur van het nieuwe energiebedrijf worden en volgt Joop Walen kamp een stage van drie maanden bij Dick Tesselaar in verband met de collegevor ming volgend jaar. En zal Goekoop zelf in opspraak ra ken omdat hij 's avonds laat in de Breestraat in beschon ken toestand aan een voorbij ganger de weg naar Zwolle vraagt. Verslag (1) Een buurtvereniging is een gezellig clubje leuterende buurtbewoners, die zich voor al met bingo-avonden, hand- werkcursussen en kaart- en sjoelmiddagen bezig houden. Daar tussendoor springt een langharige welzijnswerker in zelfgebreide trui, die de acti viteiten een sociaal-culturele, pedagogische en educatieve onderbouwing geeft. Dat is al thans de indruk die menige buurtvereniging wekt. Zo niet de Leidse buurtvereniging Pancras-West. Ten eerste be staat de wijkvereniging vooral uit hoog opgeleide figuren die zich niet met klaverjassen, maar met bezwaarschriften willen manifesteren. En ten tweede beschikt Pancras- West niet over een welzijns werker, omdat de vereniging geen eigen buurthuis heeft. Kortom, Pancras-West is geen doorsnee buurtvereniging. Dat moge ook blijken uit het „signalerings- en activiteiten- jaarverslag" dat de „Leidse Binnenstads-Wijkvereniging Pancras-West" afgelopen week de wereld in stuurde. Het simpele feit dat secretaris Alfred Lagerweij niet een jaarverslag maar een „signale rings- en activiteitenjaarver slag" presenteert geeft al aan dat er wordt nagedacht bij Pancras-West. „De tekst is met de grootst mogelijke zorg opgesteld, qua inhoud en dui delijkheid", aldus Lagerweij in een begeleidend schrijven. Verslag (2) Pancras-West sprong vorig jaar één keer uit de band, te weten op 27 augustus toen het jaarlijkse buurtfeest werd ge houden, waarbij zelfs een Rad van Avontuur (geleend van wijkvereniging Matilo) ten to nele verscheen. Bij deze uit spatting bleef het gelukkig. Verder hield het bestuur zich vooral onledig met het sa menstellen van het „perio diek" Pangecras en brieven aan gemeente en raad over het parkeren, de horeca, een kinderspeelplaats, de in spraak, de overlast op de Burchtheuvel, de afsluiting van het marktterrein en de bestemming van het Elisa- bethcomplex. In het signale rings- en activiteitenjaarver- kwam die huisvesting weer eens op tafel. Met speciale aandacht voor de opmerkelij ke rol die burgemeester Arie Meerburg van Alkemade in de huisvestingsproblematiek heeft gespeeld. Het waterschap werd opge richt tijdens een vergadering in het woonhuis van de kers verse dijkgraaf aan de Zijldijk in Leiderdorp. De toenmalige wethouder Meerburg van Lei derdorp was daarbij aanwezig. „Het was mijn eerste officiële activiteit als wethouder. De relatie kon sindsdien niet meer kapot", aldus de bebaar de bestuurder. Het water schap betrok korte tijd later een woonhuis aan de Roelofa- rendsveense Sotaweg en over legde met het lokale gemeen tebestuur over een meer ge schikte plek voor een kan toor. Die plaats werd gevon den: het oog viel op een won derschoon plekje aan de Ach- terdijk in Rijpwetering. Daar wilde men het eigen kantoor bouwen, een waar water schapshuis, met zicht over Koppoel en Kaag. Het water schap had echter niet op de Rippers gerekend: meer dan 300 bezwaarschriften werden ingediend, want bijkans de hele gemeenschap wilde kun nen blijven genieten van dit „mooiste" plekje van het dorp. Het kantoor kwam er dus niet. Volhouder (2) Dat stak de heren water schappers. En hoe het ge meentebestuur onder aanvoe ring van de toenmalige burge meester Bolten het vuur ook uit de sloffen liep, het mocht niet baten. Men was niet meer voor rede vatbaar. Arie Meer burg kwam toen met een luis terrijk idee op de proppen: be trek het oude maar represen tatieve raadhuis van Leider dorp aan de Hoofdstraat dat leeg was gekomen toen het gemeentelijk apparaat naar Winkelhof verhuisde. Meer burg redde daarmee het mo numentale pand, waarvoor geen andere, bestemming te vinden Was en het waterschap kwam goed terecht. Om de ei gen statuten te omzeilen moest wel ontheffing worden aangevraagd, maar dat bleek simpel te regelen. Alkemade bleef boos achter. Per slot van rekening had men het water schap graag binnen de eigen grenzen gehad. Het kan echter verkeren: Arie Meerburg werd burge meester van Alkemade. En tijdens de jubileumviering werd de huisvesting als een oude maar nog smakelijke koe uit de sloot getild. Meer burg moest het gelaten over zich heen laten gaan. Maar had toch een aardig weer woord: Het waterschap be zweek destijds voor de druk van 300 Rippers. Het kan ech ter ook anders. Tegen het plan om het oude raadhuis van Alkemade te slopen, kwamen 4600 bezwaren bin nen. En het resultaat? Sloop! Het is gewoon een kwestie van volhouden. et bijdragen van Paul in der Bijl en Willem uijteweg. ij komt vast niet meer, Ko ng Winter. Niet echt al- lans. Afgelopen donderdag- orgen konden we vóór het ;rst dit jaar de van Sinter laas gekregen ijskrabber met ingenaaide handschoen op e autoruiten loslaten, maar aar zal het wel bij blijven, at is althans de verwachting an veel al dan niet professio- eel gehonoreerde weersdes- .ïndigen. De natuur onder- eunt die beweringen met itbottende'bomen en hees- irs en krokusjes die de grond itschieten. e schaatsen blijven dus een ar langer in de vaseline, nzij een bezoek wordt ge- racht aan de Leidse IJshal of an de wat ruimere banen in )en Haag of Haarlem. Maar oe leuk- zo'n bezoekje ook an zijn, het is toch in niets te ergelijken met toertochten ver het natuurijs van de laag, Wijde Aa of Nieuw- oop. Om van een Elfsteden icht maar niet te spreken. Heen in naam enigszins ver bant is de Leidse Elfstegen- ocht, een winters spektakel ver de Leidse grachten aarbij meer kroegen als tempelpost worden aange- laan dan stegen gepasseerd. )e gezinsschaatstocht werd ot op heden tweemaal gehou- en. Met een dusdanig succes, at velen zich het spektakel iog goed herinneren, vooral anwege de gezellige kroegen vaar grote verbroederende nensen massa's zich rond de w verdrongen. )ie Elfstegentocht krijgt dan iu eindelijk een officiële sta lls met een eigen organise- f i.39< end Elfstegencomité. Een autoVat ongewoon gezelschap, Verie vant blijkens de vergader- if.8 dj tukken wordt het een comité (net louter ere-leden. Het con- :ept-huishoudelijk reglement 0?|neldt dat men slechts tot ere lid benoemd kan worden als een proeve van bekwaamheid !S afgelegd in de organisatie tan een Elfstégentocht. Het AER'C ;omité vergadert tenminste '"960een maal Per jaar en voorts zoveel mogelijk als nodig is. 1 Tijdens de vergaderingen •vordt uitsluitend Berenburg fteschonken. Die laatste toe- ^^^oeging is typerend voor het lezelschap ere-leden, die ge- ecruteerd zijn uit de stichting ..eiden Promotion, een orga- M, TC nisatie die jarenlang het „in oprichting" achter de naam vastplakte, maar inmiddels

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13