„Ik leef in een roes Zaalvoetbal is alleen euk om zelf te doen sportuitslagen Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! ■ja i IPORT £cidócSoiw<mt DONDERDAG 12 JANUARI A2 ïerste winst voor jndy Enkhuizen [OOTDORP Cindy Inkhuizen mocht gisteren p Nootdorp voor het erst in haar leven het oet der overwinning roeven in handen van tdries van der Blonk. De ieijarige merrie had in e openingskoers in de indstrijd nog genoeg over m toe te slaan en de verwinning te pakken oor Co Co Groenhof, die iet een fout was begon- en, en Chantal Loo. Een ^inkomst volgens het doekje. tes af Wijl Jong?' Villen ,2-sp< ié ft start tot finish ging Cla- Wielinga aan de leiding. Ier lissful W werd tweede voor d aron Cartouche en Chario afhan. Voor de derdeachter eenvolgende keer zegevierde ie rissi Westland met Gerard an Eykelenborg. Crypton Pitt ie een week tevoren ook al goede koers reed, maar door het stek sprong, erd tweede voor Brigantie en jy B. ;es Imming won met Bettina eluk over de sprint-afstand oor Al Patron en Bambino, e laatste was met een grote jut begonnen. Boyke Hollan- a zegevierde met Jos Oor- luijsen over de 2750 meter, ing verbleef de combinatie de achterhoede, maar deze oeg in de eindstrijd hard toe won voor Chance Enkhui- i en Armanda K. e eerste kwartetkoers van de liddag werd gewonnen door an de Wit met Zo Boy Rose, irs and Graces met Aonne de 'rede ging hier lang aan de iding, maar moest in de ndstrijd genoegen nemen et een tweede plaats voor Bo o Tonnawerd en Yria P. oor de tweede achtereenvol gende keer won Wim van Da- n met Ank Buitenzorg. Nu et groot vertoon van macht oor Carlo Buitenlust en Be- ind K. Ziegfried B won met ®'oonen geheel volgens de ver achting. Yaffingale kon Ajax uitenzorg nog van de tweede afhouden. t-Pai veer twee paki L cir r t zon an dy 4)en Helder ansloos voor Corac-beker '„1 3 EN HELDER Na Cantu, het toernooi om de Korac- eker, komt Urk naar Den Lei Leider om tegen Noord kop gespelen. Den Helder kan weer werken op het ni- eau dat de ploeg bekend is. !antu, vertegenwoordiger it de sterkste competitie na egetale Verenigde Staten, is dat - 39 iet. De uitslag van gister- Del 71 vond 70-92 (34-46) spreekt p dat punt voor zich. Het ;aansf'edstrijdbeeld was nóg dui- New elijker. oepeile nederlaag tegen Cantu, at na drie duels nog onge- agen is, betekent voor Den Iïlder vernietiging van de ins te overleven in het ernooi, na eerder verlies in itwedstrijden tegen Stroitel iv) en Örthez (Fra). Geen olie voor Tijsterman TAMBACOUNDA Kees en Mieke Tijsterman hebben het gis teren in de dertiende etappe, die ze besloten met de negende plaats, moeten doen zonder de assistentie van een volgwagen. De Belg Besemer, die het echtpaar uit Waddinxveen in Parijs- Dakar begeleidt, kwam de dag ervoor niet in Labe aan en ver scheen evenmin aan de start. Daardoor kon Tijsterman voor het eerst niet de olie verversen van zijn Mitsubishi en moest hij een reservewiel aan een ander meegeven. Bovendien werd tijdens de rit naar Tambacounda een olielek geconstateerd. Deze tegen slag bracht de vijfde plaats in de algemene rangschikking niet in gevaar. Motorcoureur Gilles Lalay verloor door een navigatie- fout een uur op de Italiaanse ritwinnaar Claudio Terruzzi. De Franse aanvoerder van het klassement had echter het geluk, dat zijn Italiaanse rivaal Franco Picco de weg ook kwijt raakte. Bij de vierwielers deed de Fin Ari Vatanen zijn belofte gestand tot het einde toe verstandig te blijven rijden. Hij controleerde de etappe en liet de dagzege aan zijn stalgenoot van Peugeot Guy Frequelin. Wel kwam de Belg Jacky Ickx weer wat dichterbij. Kees en Mieke Tijsterman eindigden gisteren als negende met een achterstand van een half uur. Zwemmen om World Cup valt in het water EMMEN Het sportieve openingse venement van de viering van het 850- jarig bestaan van Emmen, het zwem men in het kader van een reeks ont moetingen om de wereldbeker op 27, 28 en 29 januari, gaat niet door. Tot verbijstering van de organisatie deelde de zwembond (KNZB) tamelijk laco niek mee dat de wedstrijden in het Aquarenabad waren afgelast. Als re den voor deze even drastische als on verwachte stap, werd aangevoerd dat het aantal deelnemers zowel kwantita tief als kwalitatief ver beneden de ver wachtingen bleef. De KNZB trok hier uit de conclusie dat de kosten in geen verhouding tot het gebodene zouden staan en blies de zaak af. Ajax in finale via KV Mechelen MASPALOMAS Ajax heeft zich geplaatst voor de finale van het internationale voet baltoernooi in Maspalomas.. De Amsterdammers versloe gen in het Spaanse plaatsje een oude bekende: KV Mechelen. De Belgische Europa-cuphou der werd pas na verlenging te ruggewezen. Winter zorgde in de 109de minuut voor de be slissende treffer. In de eind strijd stuiten de Amsterdam mers vrijdag op Rinus Michels. Zijn ploeg, Leverkusen, plaat ste zich via winst (2-1) op IFK Göteborg. Zilveren plak schutter Stienstra bij Wereldspelen CHRISTCHURCH Jan Stienstra heeft de laatste dag van het schiettoernooi tijdens de Wereldspelen voor doven in Christ- church zijn medailleoogst vergroot met een zilveren plak. Op het onderdeel luchtpistool scoorde hij 559 punten. De Candees Guinn werd eerste met 561. Het Nederlands voet balteam speelde gelijk (2- 2) tegen Ierland en blijft lijstaanvoerder in de groep. De gelijkmaker viel in de slotminuut. Real Madrid scoort in laatste minuut MADRID Een doelpunt in de laatste minuut van Ricar- do Gallego heeft Real Madrid woensdagavond in het mid- weekse programma van de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning van 2-1 op het laaggeplaatste Malaga geholpen. De club van Leo Beenhakker behield daarmee zijn twee punten voorsprong op de door Johan Cruijff getrainde aartsrivaal Barcelona. De Ca talanen behaalden in het Nou Camp stadion in Barcelona een ruime overwinning van 4-0 op Sevilla. Van der Knaap verder in Taipeh TAIPEH Eline Coene, Astrid van der Knaap en Erica van Dijck hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de Taipeh Mas ters. Alex Meijer en Moni que Hoogland werden in de eerste ronde uitgeschakeld. Van der Knaap kwam ver der ten koste van Hoogland, die twee kwalificatieronden had moeten spelen. Coene treft nu de befaamde Engel se Helen Troke. Van der Knaap en Van Dijck ont moeten respectievelijk Julie Monday uit Engeland en de Indonesische Susi Susanti. CARLO L'AMI GAAT „STINKENDE BEST" DOEN BIJ PSV DEN HAAG Dag Ex celsior, bedankt, hallo PSV. „Inderdaad, ik kan het zelf nog nauwelijks geloven. Maar het is echt waar, hoor, geen gein tje". Doelman Carlo l'Ami heeft gisteren de koploper van de eerste divisie ingeruild voor de koploper van de eredivi- De 22-jarige Wassenaarder staat de rest van dit seizoen onder contract bij de lands kampioen uit Eindhoven die na de ernstige knieblessure van Hans van Breukelen ern stig in de problemen was ge komen. „Ik ben voor zes maanden uitgeleend. Fantas tisch, ik leef nog helemaal in een roes". Carlo l'Ami werd dinsdag avond laat gebeld door Excel- sior-voorzitter Simon Kelder. „Er is belangstelling voor je, van niemand minder dan PSV", zo kreeg hij van de an dere kant van de lijn te ho ren. De doelman, totaal per plex, hield aanvankelijk reke ning met een flauwe grap. „Ik heb het maar niet gezegd, maar ik dacht eventjes dat-ie gek was geworden". Nadat de, immer trouw met de carrière van hun zoon meelevende, ouders l'Ami hem echter een paar maal in de arm hadden geknepen en de droom dus wel degelijk realiteit bleek te zijn, liet Carlo l'Ami lachend weten „best wel even tijd voor een ritje naar Eindhoven vrij te kunnen maken". Na twee uur praten met ma nager Kees Ploegsma waren alle drie partijen het eens en kreeg Carlo l'Ami zijn rond leiding door het PSV-stadion. Van Breukelen: „Goede keuze" DEN HAAG Hans van Breukelen, revaliderend in het Sint Anna-ziekenhuis te Geldrop, reageerde gister avond als volgt op het bekend worden van de naam van zijn nieuwe clubgenoot. „Eén van de weinige mo gelijkheden die op dit moment open was, maar wel een goede keuze, dat geloof ik wel, ja. Heb Ik vooral begre pen van Hans Dorjee, die komt uit die buurt en kent Excelsior goed. Ikzelf ben hem de laatste anderhalf jaar een beetje uit het oog verloren omdat hij nu een maal in de eerste divisie speelde. Ik herinner me hem vooral nog van die kampioenswedstrijd in Venlo. We wonnen met 3-2 door dat doelpunt van Gullit, maar Carlo l'Ami hield ons toen heel lang tegen. Bovendien speelt hierin mee dat er niet te veel druk op Patrick Lodewijks, die nu de eerste keus is, wordt gelegd, dat er een goed alternatief op de bank zit". „Verschrikkelijk mooi, toen begin ik het me allemaal een beetje beter te beseffen. Tjon ge, wat ben ik blij", kan de als vrijwel geen ander fanatiek voor het voetbal levende doelverdediger, die zijn car rière bij de plaatselijke ama teurclub Blauw Zwart begon, nog net in zijn ongebreideld enthousiasme uitbrengen. „En o ja, ik ga er zowel financieel als sportief flink op vooruit, dat natuurlijk ook", aldus l'Ami die zich volgende week donderdag voor zijn eerste training in Eindhoven mag komen melden. Maar dan volgt midden tussen alle, o zo begrijpelijke juichkreten toch ook zowaar een vleugje nuch terheid. Carlo l'Ami: „Ik ga bij PSV gewoon mijn stinken de best doen. Het draait ten slotte maar om één ding, je moet die ballen tegen houden, die mogen er onder geen en kele voorwaarde in. Of je nu bij Blauw Zwart, Excelsior of PSV zit, dat doel is overal even hoog. Ik probeer er maar het beste van te maken, dan merken we uiteindelijk vanzelf wel waar het schip strandt. Ik weet niet of ik het aankan, ik zou echt niet we ten waar mijn plafond ligt, dat zal de praktijk me moeten leren". In Eindhoven zal Carlo l'Ami naar alle waarschijnlijkheid vooralsnog met een plaatsje op de reservebank genoegen moeten nemen. „Ik ben in principe aangetrokken als tweede keeper. In de Europa Cup, tegen Real Madrid, kan ik niet meedoen, daarvoor komt deze overgang te laat. Dus staat Patrick Lodewijks straks in het doel. Ik mag trouwens wel met de ploeg mee naar Madrid, heb ik be grepen. En het zou natuurlijk te dwaas zijn wanneer ik in de competitie zou keepen en Lodewijks dan tegen Real speelde. Hij moet de nodige ervaring, het nodige zelfver trouwen opdoen. Ik zal hem daarbij van harte ondersteu nen". Bij Excelsior, niet in de laatste plaats dank zij de vaak keepende Carlo l'Ami de trotse koploper in de eerste divisie, zal de plaats onder de lat na de winterstop worden ingenomen door Edwin van Ooijen. „Een prima keeper, ik ben ervan overtuigd dat hij het goed gaat doen. Ik wens hem en trouwens heel Excel sior het allerbeste toe", aldus l'Ami die tegen het einde van het seizoen 1986/1987 één van zijn allereerste wedstrijden voor de Rotterdamse semi- profclub speelde. Tegenstan der was ditzelfde PSV, dat toen, in Venlo, landskampi oen werd. „En nu zit ik zelf bij PSV, wat is het toch een raar wereldje, hè". De entree van Carlo l'Ami bij Excelsior was daarentegen niet zo erg gelukkig. De toen nog 19-jarige doelman, juist overgenomen van zondag-eer steklasser Blauw Zwart, kampte met een zware her nia-blessure, die hij bleek te hebben opgelopen tijdens zijn deelname aan (hoezo sport- man-in-hart-en-nieren?) de Elfstedentocht anno 1986. l'Ami, afgestudeerd aan het CIOS in Overveen, stond vele maanden op non-actief, ver beet zo geduldig mogelijk de pijn, ook van het móeten- wachten, en kwam pas tegen het eind van de competitie weer enigszins in beeld. Maar FOTO: SP het afgelopen anderhalf sei zoen had Excelsior dan toch veel plezier van de sympa thieke Wassenaarder die voorlopig bij. zijn ouders hoopt te kunnen blijven wonen. „Ik krijg een autootje van PSV, dus dat wordt heen en weer rijden. Maar even kijken hoe dat bevalt. Lukt het niet, dan kan ik altijd in Eindhoven nog een adresje zoeken". Over dat soort details zal ongetwij feld nog wel eens het nodige worden afgepraat met de lei ding van PSV die, inclusief de gisteravond nagereisde Kees Ploegsma, momenteel in het verre Zimbabwe verblijft. DICK KIERS Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 22.40 uur: WK zaalvoetbal. Sky Channel, 22.00 uur: Skiën. Sky Channel, 23.00 uur: Rally Parijs-Dakar. Sky Channel, 23.15 uur: Worste- MORGEN Nederland 1,17.44 uur: Sport op vrijdag. Duitsland 1, 10.50 uur Skiën. Duitsland 2, 12.15 uur: Skiën. BBC 2, 00.55 uun WK darts. BBC 2, 15.02 uun Sport on fri- day. Animo wil geld van volleyballers SNEEK De Stichting Topsport Animo heeft na mens de Sneker volley balvereniging een forse schadeclaim ingediend bij de internationals Ronald Zoodsma en Jan Posthu- ma. Dat heeft woordvoer der Hans Rump van de commissie eredivisie en nationale teams gisteren bevestigd. Het bedrag van de eis omvat volgens de spelers elfduizend gulden voor ieder. Gebaseerd op de 450 gulden per maand die Zoodsma en .Posthuma overeenkwamen voor het contract. Het conflict tussen Animo en Zoodsma en Posthuma is ontstaan, doordat het tweetal zich niet aan schriftelijke afspraken met de club zou hebben gehouden. Vorig jaar tekenden beide vol leyballers een driejarig con tract met de vereniging uit Sneek. Dit seizoen stapten ze echter over naar de Neder landse selectie van bondscoach Arie Selinger. Darter Anderson door kwartfinale LONDEN In de kwartfina le van de darts-strijd in het kader van het „Embassy World Championship" heeft de als eerste geplaatse Engels man Anderson zijn landgenoot Whitcombe verslagen met 4-3. De Schot Wilson zegevierde met dezelfde cijfers over Gre gory. INTERNATIONAL LOOSVELD OVER GERINGE BELANGSTELLING: RNHEM Terwijl iedereen ie maar iets te maken hééft iet de organisatie van het we- ïldkampioenschap zaalvoetbal i;ulyjj ch afvraagt hoe het komt dat - et grote publiek het laat afwe- in, heeft de spits van het Ne- ntdajerlands team het antwoord [aar. „Zaalvoetbal is leuk om _j5!doen", zegt Marcel Loosveld, nodagpiaar de manier waarop ge- lè 13-ieeld wordt is gewoon niet 13-antrekkelijk om naar te kij- nnrthn". 15.43 en gewaagde stelling van 15-42 lOosveld, die hem door velen 15-40 jet in dank zal worden afge- omen. Het geringe aantal toe- chouwers dat vooral de laatste 18-63 agen de wedstrijden bezoekt, 18-56, il hem echter gelijk geven, al- in~ift0ewe* *n Arnhemse Rijn- n 15 al gisteren wel een goede 18. lalvoetbalsfeer hing. Maar family aar zal de overwinning van 4- op Italië mede oorzaak van geweest. Toch begrijpt wel, dat een avond Deitels gisteren een uitzondering '-39 i. „De mensen denken dat -29.5 aalvoetbal nog altijd het ni-, 17-rr eau heeft van het mini-voet- al. Met die gaten achter in het oei. Dat is echter al heel lang ionali eleden", weet Loosveld. „Het indan 5 logisch dat het spelletje zich heeft ontwikkeld en at er van echt spectaculaire eiseritadstrijden geen sprake meer ts 13 an zijn. En als dat niet leuk is Down m zien, dan is dat jammer, laar daarom kan je het spel 3iet veranderen", oor Loosveld verloopt het ereldkampioenschap niet he imaal zoals verwacht. De s <imburgse goaltjesdief heeft in vijf wedstrijden nog maar drie keer gescoord en kan dus voor lopig niet terugkijken op een geslaagd toernooi. „Maar", ver dedigt Loosveld zijn geringe productie tot nu toe, „vergeet niet dat ik op de moeilijkste plaats in het team voetbal. Nie mand wordt in de zaal aange speeld als hij afgedekt wordt. Alleen de spits. En dan kan je natuurlijk niet verwachten dat met elke bal iets bijzonders ge beurt. Daarbij komt, dat de re gels in de zaal zoals die tijdens dit WK gelden heel anders zijn dan in de Nederlandse compe titie. Er mag veel meer. Licha melijk contact, normaal verbo den, mag hier wel. Ik zeg niet dat er tijdens dit toernooi te hard wordt gevoetbald. Dat valt allemaal wel mee, maar je merkt het verschil wel. Niet ie dereen heeft dat in de gaten, geloof ik. En dan krijg je in eens die vreemde regel dat je niet meer twee keer mag terug spelen op de doelman. Dus wordt er nog eerder gepro beerd de spits te bereiken. Dat gebeurt dan meestal onnauw keurig. Veel ballen zijn onbe reikbaar voor me. Onderling wordt er dan wel eens geschol den ja. Dat hoort er bij". Loosveld, die met Vic Her mans, Jeffrey Foree, André Bakker en doelman Ton Bak huis meestal het basisteam van coach Ron Groenewoud vormt, is het gevaarlijkst als hij wordt aangespeeld door Hermans. De aanvoerder van Oranje wordt over het algemeen lyrisch als hij spreekt over de kwaliteiten van zijn provinciegenoot Loos veld. Toch oefende Hermans na de wedstrijd tegen Honga rije in Rotterdam pittige kritiek uit op zijn maatje. Loosveld zou zich verschuilen achter zijn te genstander, in plaats van voor zijn bewaker uit te komen. Loosveld kan slechts zijn schouders ophalen over deze kritiek. „Ik zal heus niet alles goed doen, maar niemand schijnt te begrijpen hoe moei lijk mijn positie is. Bovendien gaat het spel zo snel, dat wan neer je even op' het verkeerde been staat, je het wel kan ver geten een bal goed aan te ne men". Het Nederlands team, inclusief Loosveld, krijgt wei nig waardering van het pu bliek. Ook de media zijn niet al te positief over de prestaties van Oranje, dat in de poule toch winnaar werd. Voor Loos veld is het een duidelijke zaak dat er maar weinig mensen zijn die het spelletje echt begrijpen. „Zo'n wedstrijd tegen Paraguay was volgens mij best aardig om te zien", zegt Loosveld. „En dan hoor je bij Studio Sport al leen maar weer negatieve za ken. Dat begrijp ik dan niet. Maar wij gaan gewoon door met ons eigen spelletje. Wat dacht je? We zijn vanaf 1 april al bezig met de voorbereiding op het WK. Iedere zaterdag een training en een wedstrijd. Ik woon in Maastricht, dus ik heb er heel wat reisuurtjes in v zitten. En dat geldt voor veel van de jongens. Dan ga je toch niet de zorgvuldig uitgestippel de tactiek die je in zestig wed strijden hebt uitgeprobeerd en verfijnd overboord zetten, om dat het publiek en de media Nederlander Michel Seintner (links) in duel met de Italiaan De Si- moni, die met zijn ploeg naar huis terug mag. foto: anp het spel niet spectaculair ge noeg vinden?" Bewijs Het bewijs voor de stelling van Loosveld werd gisteravond in Arnhem geleverd door de Ver enigde Staten. Als absolute out sider was het aan het toernooi begonnen, maar als eerste be reikte de ploeg van trainer John Kowalski de halve fina les. Dat ging met grondig en snel voetbal, zonder veel tiere lantijnen ten koste van Para guay, dat wel spectaculair zaal voetbal speelt, maar niet ver der is gekomen dan de tweede ronde van het WK. Nederland heeft nog alle kans op het bereiken van de volgen de ronde. Samen met Belgie gaat Oranje met 3 punten aan de leiding. Hongarije staat op een punt derde. Italië mag naar huis. Een tegenvaller voor de Zuideuropeanen, die verwacht hadden van Nederland te kun nen winnen, mede gezien de goede prestaties in de onderlin ge oefenwedstrijden van een paar weken geleden. Neder land bleek van die resultaten geleerd te hebben en na een snelle achterstand kwamen de Italianen er eigenlijk niet meer aan te pas. Eerst maakte Her mans uit een hoekschop van André Bakker gelijk en nog voor het rustsignaal bepaalde Bakker de stand op 2-1. Na de pauze voegde het Nederlandse team, dat volgens Groenewoud het beste duel van het toernooi had gespeeld, daar door De- mandt en Loosveld nog twee treffers aan toe. DICK DIJKHUIZEN AUTOSPORT Parijs-Dakar 13e etappe Auto's: 1. Fréquelln/Fenoull (Fra) Peugeot 405 2.53.10, 2. Wambergue- /Guehennec (Fra) Peugeot 205 op 0.23, 3. Shlnozuka/Magne (Jap/Fra) Mitsubishi Pajero 1.00, 4. Ickx/Tarln (Bel) Peugeot 405 3.39, 5. Vatanen- /Berglund (Fin) Peugeot 405 5.22, 6. Tambay/Lemoyne (Fra) Mitsubishi Pajero 5.31, 7. Gabreau/Gabbay (Fra) Toyota 15.39, 8. Pescarolo/Fourticq (Fra) Land Rover 19.24, 9. Kees en Mieke Tijsterman (Ned) Mitubishi Pa jero 30.32, 10. Seppi/Pelancoli (Ita) mercedes 600 44.59. Stand: 1. Vata nen 24.43.33, 2. Ickx op 5.31, 3. Tam- bay 3.54.10, 4. Frequelin 5.44.46, 5. Tijsterman 6.25.26, 6. Shinozuka 7.00.28, 7. Wambergue 9.05.56, 8. Seppi 10.46.34, 9. Da Silva/Thomas (Fra) Mitsubishi Pajero 13.43.33, 10. Gabreau 14.19.04. Motoren: 1. Terruzzi (Ita) Cagiva 5.36.41, 2. Morales (Fra) Honda 9.14, 3. Daures (Fra) Honda 11.41, 4. Orloli (Ita) Cagiva 12.02, 5. Mas (Spa) 13.57, 6. Bacou (Fra) BMW 18.01, 7. Peter- hansel (Fra) Yamaha 23.09, 8. De Pe tri (Ita) Cagiva 24.10, 9. Rahier (Bel) Suzuki 26.05, 10. Marinonl (Ita) Ya maha 28.21, 15. Lalay (Fra) Honda 1.04.26, 20. Picco (Ita) Yamaha I.10.56. Stand: 1. Lalay 51.28.29, 2. Picco 40.25, 3. Morales 43.42, 4. Pe- terhansel 1.15.44, 5. Neveu (Fra) Ya maha 3.24.31, 6. Orioli 3.50.52, 7. Mas 4.11.43, 8. Daures 4.43.56, 9. Marinoni 5.14.23, 10. Bacou 6.01.41. BADMINTON Taipeh Masters Dames, kwalificatie: Hoogland (Ned)- Lin (ZKo) 11-0, 11-0, Hocaland-Ching iZKo) 11-2, 11-5. 1e ronde: Coene (Ned)-Kohkara (Jap) 11-0, 12-10, Van Dijck (Ned)-Wu (ZKo) 11-3, 11-3, Van der Knaap (Ned)-Hoogland 11-8, 5- II, 12-10. Heren, 1e ronde: Meijer (Ned)-Kei Yeung (Hgkg) 7-15, 10-15. BASKETBAL Korac-Beker Kwartfinale-groep: Den Helder-Cantu 70-92, Stroitel Kiev-Orthez 112-110 (n.v.). Stand: 1. Cantu 3-6 (300-251); 2. Kiev 3-5 (298-283); 3. Orthez 3-4 (281-298); 4. Den Helder 3-3 (221- PAARDESPORT Koersen van Nootdorp EERSTE KOERS, 2380 m: 1. Clndy Enkhuizen (A. van de Blonk) 3.28,7- 1.27,7, 2. Co Co Groenhof, 3. Chantal Loo. Toto: winnend 8,00, plaats 2,50, 1,90, 1,90, koppel 16,40, trio 104,30. TWEEDE KOERS, 2000 m: 1. Clazien Wielinga (M. Vargay) 2.50,5-1.25,2, 2. Blissful W, 3. Baron Cartouche. Toto: winnend 4,90, plaats 1,70, 2,60, 2,20, koppel 42,60, trio 593,30. DERDE KOERS, 1640 m: 1. Crissi Westland (G. van Eykelenborg) 2.15,1-1.22,4, 2. Crypton Pitt, 3. Bri gantie. Toto: winnend 3,80, plaats 1,80, 3,00, 1,80, koppel 29,60, trio 490,70. VIERDE KOERS, 1640 m: 1. Bettina Geluk (C. Imming) 2.16,9-1.23,5, 2. Al Patron, 3. Count Marco. Niet gestart: Bea Rose. Toto: winnend 5,80, plaats 1,80, 2,50, koppel 16,80, trio 117,60. VIJFDE KOERS. 2750 m: 1. Boyke Hollandia (J. Oorthuijsen) 3.52,4- 1.24,5, 2. Chance Enkhuizen, 3. Ar mada K. Toto: winnend 2,30, plaats 1,80, 2,70, 2,00, koppel 13,20, trio 71,60. ZESDE KOERS, 2000 m: 1. Zo Boy Rose (J. de Wit) 2.41,9-1.21,0, 2. Airs and Graces, 3. Bo Bo Tonnawerd, 4. Yrla P. Niet gestart: Yvan S. Toto: winnend 7,40, plaats 1,50, 1,10, 1,20, koppel 8,20, trio 98,30, kwartet 339 00. ZEVENDE KOERS, 2750 m: 1. Ank Buitenzorg (W. van Dalen) 3.57,1- 1.26,2. 2. Carlo Buitenlust, 3. Berend K. Toto: winnend "6,90, plaats 1,30, 1,20, 1,40, koppel 4,20, trio 32,70. ACHTSTE KOERS. 2000 m: 1. Zieg fried B (C. Toonen) 2.44,9-1.22,5, 2. Yaffingale, 3. Ajax Buitenzorg. Toto: winnend 1,80, plaats 1,50, 1,50, 2,10, koppel 3,20, trio 16,90. NEGENDE KOERS, 1640 m: 1. Yckxs di Robles (Ao. de Wrede) 2.12,1- 1.20,5, 2. Woody Dien, 3. Zeleslie Jackie. Toto: winnend 2,10, plaats 1,40, 1,60, 1,70, koppel 4,40, trio 43,10. TIENDE KOERS, 2000 m: 1. Attica (J. Oorthuijsen) 2.44,0-1.22,0, 2. Albert Catharina, 3. Amazone Capello, 4. Berta Buitenzorg. Toto: winnend 3,60, plaats 2,10, 3,00, 2,60, koppel 19,40, trio 424,90, kwartet 1127,80. W5-spel: De uitbetaling voor het win nende rijtje 4-6-5-8-10 Is 1064,80. Omzet totalisator: 308.069,-. TENNIS Toernooi in Sydney (Aus) Dameaenkelspel, 2e ronde: Navratl- lova (Vst)-Temesvarl (Hon) 6-2, 6-4, Mandlikova (Aus)-Herreman (Fra) 6-3, 6-3, Minter (Aus)-Golarsa (Ita) 6-2, 3- 6, 6-3. 3e ronde: Shrlver (Vst)-lnoue (Jap) 6-2, 6-3. Damesdubbelspel, 1e ronde: Bak- kum/Schultz (Ned)-Antonopolis/Hor- vath (Vst) 6-4, 6-3. Herenenkelspel, 1e ronde: Masur (Aus)-Kühnen (Wdl) 6-3, 5-7, 6-4, Oresar (Joe)-Nyström (Zwe) 6-4, 6-0. VOETBAL Oefenduels: VUC-SW 1-11 (0-5); Veendam-Heerenveen 3-1 (1-1); FC Gronlngen-Oranje Nassau 4-3 (3-2); EDO-Telstar 2-1. Spaanse competitie Osasuna-Oviedo 3-1, Gijon-Valencia 1-0, Real Sociedad-Elche 1-0, Betis- Espanol 2-2, Real Madrid-Malaga 2- 1, Zaragoza-Cadiz 0-1, Valladolid-At- letico Madrid 0-1, Barcelona-Sevilla 4-0, Murcia-Athletic de Bilbao 1-1, Celta-Logrones 1-0. Stand aan kop: 1. Real Madrid 18-31; 2. FC Barcelo na 18-29; 3. Valencia 18-21; 4. Atleti- co Madrid 18-21; 5. Celta 17-20. Engelse beker Replays 3e ronde: Arsenal-West Ham 0-1, Everton-West Bromwich Albion 1-0, Queens Park Rangers-Manches ter United 2-2 na verlenging. Portugese beker 4e ronde: Academica-Porto 0-1, Es- pinho-Boavlsta 2-1, Beira Mar-Porti- monense 1-0. Belenenses-Covilha 3- 0, Costa Caparica-Maritimo 1-1 (n.v.), Chaves-Ermesinde 3-0, Vasco da Gama-Gulmaraes 2-1, Sao Romao- Estrella Amadora 0-3, Benfica-Ria- chense 14-1. ZAALVOETBAL WK in Rotterdam en Arnhem Poule A: Nederland-ltalië 4-1 (2-1). Mlnicuccl 0-1, Hermans 1-1, Bakker 2-1, De- mandt 3-1, Loosveld 4-1. Scheids rechter: Escobar Valdez (Par). Toe schouwers: 2.000. Gele kaarten: Bak ker (Nederland), De Simoni. Hongarije-België 2-2 (0-1) Maes 0-1, Rozna 1-1, Rozna 2-1, Schoubs 2-2. Scheidsrechter: Arppi Filho (Bel). Toeschouwers: 800. Stand: België 2 1 1 0 3 7-3 Nederland 2 1 1 0 3 7-4 Hongarije 2 0 2 0 2 5-5 Italië 2 0 0 2 0 2-9 Poule B: Paragauy-Verenlgde Staten 0-2 (0-1). Vermes 0-1, Gabarra 0-2. Scheids rechter: Silva Arce (Chi). Toeschou wers: 1500. Rode kaart: Ibarrola (Par). Brazllië-Argentinlë 6-3 (2-0). Santos 1-0, Silva 2-0, Olivelra 3-0, Castanei- ra 3-1, Santos 4-1, De Cunha 5-1, Hi dalgo 5-2, Dirceu 6-2, Valarin (straf schop) 6-3. Scheidsrechter: Ponnet (Bel). Toeschouwers: 500. Stand: Brazilië 2 2 0 0 4 11-4 Ver. Staten 2 2 0 0 4 5-1 Argentinië 2 0 0 2 0 4-9 Paraguay 2 0 0 2 0 1-7

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15