m Huisregels voor club- en buurthuizen Buurt is rellen bij kraakpand beu Burgemeester Voorhout Schutterskoning '89 Katwijkse industriëlen pakken werkloosheid aan REI JOUR NAAL LEIDEN OMGEVING £eidóe<2ou*cwit DINSDAG 10 JANUARI 1989 PAGINA 3]Nb Rijnsburg krijgt meer ambtenaren RIJNSBURG Het personeel van de gemeen te Rijnsburg wordt uitgebreid. De gemeente Rijnsburg trekt daar 70.000 gulden voor uit. Dat is 20.000 gulden meer dan in de begroting voor 1989 was vastgelegd. Volgens het college van burgemeester en wethouders is het noodzake lijk,dat er een halve kracht bij komt om het Hinderwetuitvoeringsprogramma (HUP) uit te voeren. Verder moeten er twee halve krachten komen op de afdelingen algemene zaken en fi nanciën. Een stagaire voor een jaar moet de werkdruk op de afdeling sociale zaken vermin deren. Het extra geld wil de gemeente uit de post onvoorzien halen. Door personeelsgebrek wil de gemeente verder de jaarrekeningen 1987 en 1988 door een accountantsbureau op laten stellen. Dit kost 71.000 gulden. Het geld hier voor wordt uit de algemene reserve gehaald. Boerenbal Kaninefaaten NOORDWIJKERHOUT De Noordwijkerhou tse earn a vals- vereniging De Kaninefaaten houdt zaterdagavond in de Schel ft het boerenbal waarbij het nieuwe boerenbruidspaar bekend zal worden gemaakt. Dit bruidspaar zal dan op maan dag 6 februari in de „onecht" worden verbonden met duizend dorpelingen als getuigen. Een week later, op zaterdagavond 21 januari zal er worden getonne- prost tijdens het Prinsen bal, dat dit jaar voor het eerst in De Schelft zal worden gehouden. De toegang is gratis. Eveneens in De Schelft is op 28 januari het traditionele cowboyfeest. Politie Wassenaar vindt gestolen touringcar WASSENAAR De Wassenaarse politie heeft vannacht aan de Waalsdorperslaan een gestolen toeringcar terugge vonden. Rond kwart over twaalf trof een patrouille een autobus aan op het parkeerterrein tegenover renbaan Duindigt. De autobus bleek gistermorgen gestolen te zijn van het touringcarbedrijf De Haan dat in Noord-Holland is gevestigd. De achterdeur van de bus bleek niet afgeslo ten te zijn. De dieven hadden, om de bus te kunnen star ten, de contactdraden met elkaar verbonden. De bus is met een takelwagen nar het politiebureau gebracht, waar een sporenonderzoek gestart werd. Het was reeds de vierde bus die dit jaar van hetzelfde be drijf was gestolen. Volgens een woordvoerster van het be drijf weden de bussen in alle gevallen in Den Helder ont vreemd. De chauffeurs van het bedrijf nemen de bussen mee naar huis. Bij de vorige diefstallen ging het steeds om dezelfde dader. Ditmaal is nog niet duidelijk wie de dader is. Bromfietser over het hoofd gezien LISSE Een 20-jarige brom fietser uit Lisse is gistermid dag rond vijf uur op de krui sing Zwartelaan/Loosterweg- noord in botsing gekomen met een auto. Hij liep daarbij een hersenschudding op. Op de kruising wilde de automobilist, een 24-jarige Lissenaar, af slaan richting de Zwartelaan. De automobilist zag de brom fietser te laat en een aanrij ding was het gevolg. De brom fietser is naar het Diacones- senhuis gebracht. De bromfiets is totaal vernield en de voor zijde van de auto liep ernstige schade op. Insluiping in winkel KATWIJK Bij een woninginrichterszaak aan de Katwijkse Voorstraat is het afgelopen weekeinde in geslopen. De dieven haalden 400 gulden uit de kassa. Ze konden binnenkomen doordat vergeten was de zaak af te sluiten. De insluipers bogen het contact van de winkelbel om om te voorkomen dat de eigenaar van de zaak werd gealarmeerd. Rijksstraatweg tijdelijk dicht WASSENAAR In verband met werkzaamheden aan het viaduct in de Landscheidingsweg over de Rijksstraatweg in Wassenaar, wordt de Rijksstraat weg op vrijdagavond 27 januari, vanaf acht uur, voor alle verkeer afgesloten. Naar alle waarschijnlijkheid wordt de Rijksstraatweg de volgende dag rond een uur of twaalf weer opengesteld. Het verkeer in de richting van Den Haag wordt omgeleid via de Land scheidingsweg en de Van Alkemadelaan. Het verkeer in de richting van Amsterdam moet tijdelijk gebruik maken van de Zijdelaan en de Zijdeweg. Fietser gewond bij aanrijding KATWIJK Een 42-jarl Katwijker is gisteren ef stig gewond geraakt bij aanrijding op de Boulevi in zijn woonplaats. De i fietste rond tien voor I de B.J. Blommerstraat. keek daarbij achten waardoor hij een hem te )jj de p« moet rijdende auto niet z yerd de Die wagen, bestuurd d< Vetschei een 46-jarige Katwijk Bloerr schepte hem. De fietsernêrzoek met ernstig hoofdletsel n< het Academisch Ziekenh Leiden gebracht. Katwijk spreidt koopavonden KATWIJK De gemeen te Katwijk overweegt in het gebied Hoornes-Rijn- soever op vrijdag koop avond te houden. Ook zal worden bekeken of er, wanneer deze koopavond samenvalt met een feest dag-avond, een vervan gende koopavond inge steld kan worden. De koopavonden in Katwijk aan den Rijn en in Kat wijk aan Zee zullen, zoals nu ook het geval is, op donderdagavond worden gehouden. Deze mogelijk- Jieid van gespreide avond- verkoop zal worden voor gelegd aan de Kamer van Koophandel. Nadat het advies van de Ka mer van Koophandel bekend 'is, wordt het voorstel tot wijzi ging van de Winkelsluitings verordening aan de gemeente raad van Katwijk voorgelegd. Het verzoek van de Digros su permarkt in Katwijk om ook in het zomerseizoen dezelfde openingstijden te hebben als de winkels in het toeristencen trum, zal worden afgewezen. Voor een dergelijke wijziging van de verordening is goed keuring van het ministerie van Economische Zaken no dig. Volgens burgemeester en wethouders van Katwijk zal deze goedkeuring niet gegeven worden. „Uit overleg met het "ministerie blijkt dat men daar van mening is dat uitbreiding van het toeristencentrum, het in de winkelsluitingswet opge nomen systeem (per week maximaal 52 uren open) bui ten werking stelt", aldus het college. Valkenburgse veerpont vaart vanaf 16 januari VALKENBURG De Val- kenburgse veerpont zal per 16 januari weer over de Rijn va ren naar Oegstgeest en Rijns- burg. De openingstijden zijn van 06.45 tot 18.45, voorlopig alleen op werkdagen. De ex ploitatiemogelijkheden in het weekend worden nog onder zocht. Het beheer van het pontje is in handen gekomen van een stichting, terwijl het overzet ten plaats heeft in samenwer king met de Sociale Werkvor- ziening 't Heem. Komende za terdag 14 januari wordt de Valkenburgse pont feestelijk heropend. Om 14.00 zal burge meester Sinke de eerste over zet verrichten. De beide nieu we pontbazen, Jan Koetsier en Arie van Wijk, zullen iedereen daarna graag overzetten. Lisse schuift met gestapelde bouw LISSE Burgemeester en wethouders van Lisse overwe gen om gestapelde woning in het centrum van de Poelpol der Zuid II mogelijk te maken. In de oorspronkelijke plannen zou dit alleen in het verlengde van de Ruishornlaan kunnen. Dit liet wethouder H. Smith (CDA) gisteravond weten tij dens de vergadering van de commissie Ruimtelijke Orde ning. De wethouder stelde daarbij dat het ging om veertig huizen in plaats van de oorspronkelij ke honderdtien. Commissielid J. van der Voet (PvdA/PPR) vond de teruggang wel wat veel. „We bouwen naar be hoefte en ik zie dat verschil van zeventig woningen in het centrum nog niet ingevuld". MAATREGELEN TEGEN ALCOHOLGEBRUIK IN KATWIJK KATWIJK Alcoholmis bruik is in Katwijk een ernstig probleem. Dit blijkt uit een enquête on der huisartsen in Katwijk. De werkgroep voor lokaal alcohol- en drugsbeleid stelt nu een aantal maat regelen voor om het alco holgebruik in Katwijk zo veel mogelijk binnen de perken te houden. Een van die maatregelen is het voorkomen van de vesti ging van nieuwe commer ciële horeca-instellingen en het instellen van huis regels bij club- en buurt huizen zodat ook daar minder alcohol wordt ge schonken. Aan zestien huisartsen is on langs een vragenformulier ge zonden. Negen huisartsen stuurden het formulier in, waarvan er acht alcoholge bruik als een ernstig probleem ervaren. Deze huisartsen me nen dat zij regelmatig met de gevolgen van alcoholgebruik worden geconfronteerd. Het aantal alcoholisten dat zij uit hun praktijk kennen, verschilt onderling echter veel. Er wer den aantallen genoemd van „tientallen" tot „ongeveer honderd" en „ongeveer tien". Over het algemeen blijkt de groep tussen de 21 en 35 jaar de meeste probleemdrinkers te bevatten. Zeven van de negen artsen vinden dat er voldoen de voorzieningen in Katwijk zijn voor deze probleemdrin kers. Uit gesprekken met onder an dere vertegewoordigers van jongerensociëteiten, voetbal verenigingen en wijkvereni- gingen is gebleken dat men al coholgebruik vanzelfsprekend vindt bij hun activiteiten. Het schenken van alcohol wordt zelfs beschouwd als „een abso lute noodzaak". Bovendien wordt bij het bepalen van de hoogte van subsidie aan clubs en buurthuizen veelal reke ning gehouden met de bar-om- zet. De clubs bleken uit de ge sprekken wel bereid om mee te werken aan een acoholmati- gingsbeleid, „mits ook soortge lijke organisaties zich aan de maatregelen houden". De werkgroep, die nu is sa mengesteld uit burgemeester A. Bos, politie-ambtenaar Van Beelen, wethouder H. Hiet- kamp, wethouder A. Berkheij, gemeente-arts J. Versteegen, onderwijs-ambtenaar G. Min- nee, hulpverlener J. van Beek en CDA'er Koren, stelt nu voor jaarlijks rapportage te doen over de gevolgen van al coholmisbruik. Ook wil zij dat er wordt gestreefd naar het voorkomen van nieuwe vesti gingen van commerciële hore ca-instellingen. Voorts wil de werkgroep dat er zogenaamde huisregels voor onder andere club- en buurthuizen worden ingesteld en dat voor „gederf de inkomsten" een budget van 50.000 gulden beschikbaar wordt gesteld. Enkele huisre gels zouden kunnen zijn het niet verkopen van alcohol overdag bij sportieve activitei ten, geen alcoholverkoop in het weekend voor twee uur 's middags en geen alcohol verkoop bij wedstrijden. Een andere maatregel die de werkgroep voorstelt is het al coholvrij houden van openba re vergaderingen en officiële gemeentelijke recepties. Voorts het alcoholvrij houden van alle interne vergaderin gen, pianoconcerten ('happy hours') en kerstpakketten. Ook zou er 15.000 gulden be steed moeten worden aan ge richte voorlichting en zou het vroegtijdig onderkennen en signaleren van alcoholproble men gestimuleerd moeten worden. In dit verband moet volgens de werkgroep goede samenwerking zijn tussen eer stelijns-voorzieningen (zoals huisartsen) en tweedelijns voorzieningen (zoals hulpver lenende instellingen). Ook de politie zou meer moeten optre den ten aanzien van het alco holprobleem. Voor meer voorlichting op het gebied van drugsverslaving stelt de werkgroep voor 5.000 gulden te reserveren. Ook zou het Jongeren Advies Centrum (JAC) een coördinerende taak moeten hebben en moet er goed overleg zijn tussen de eerste- en tweedelijnshulp over drugsverslaving. De nieuwe Schutterskoning (rechts) neemt gelukwensen in ontvangst, foto: henk van den ende VOORHOUT Burge meester M. Th. van de Wouw van Voorhout heeft gisteren de titel Schutters koning 1989 veroverd. Dit gebeurde tijdens de tradi tionele „Koppermaan dag", de jaarlijkse feest dag van de Voorhoutse schietvereniging St. Hu- bertus. Tijdens deze dag wordt er de hele dag ge schoten op vier houten vo gels die bevestigd zijn aan een tien meter hoge paal. Om negen uur loste burge meester Van de Wouw, die erelid is van de Voorhoutse schutterij, het eerste schot sa men met de schutterskoning 1988, Cees Leynse. Voorzitter Ad Deutekom sprak een ope ningswoord en legde nog even de nadruk op het ingevoerde nieuwe schietsysteem. Gehul digd werden zes leden die dit jaar 25 jaar lid zijn. Dat waren: Jan Warmerdam, Willem Prins, Dirk Ruigrok, Joop van Steyn, Piet van Werkhoven, Joop Schultiens. Zij ontvingen een fraaie medaille met ins criptie. Rond half vier 's middags wa ren de vier houten vogels aan flarden geschoten en mocht burgemeester Van de Wouw zich de 56e schutterskoning noemen na een behaald pun tental van 17. Van de 56 schut- terskoningen in de geschiede nis van St. Hubertus is Van de Wouw de tweede burgemees ter van Voorhout die ooit tot de gelederen der schuttersko- ningen heeft behoord. In 1954 was het namelijk burgemees ter drs. De Graaff die als eer ste burgemeester deze titel veroverde. Tweede werd het oudste nog actieve lid van de schutterij. de 72-jarige Gerrit Langeveld met 15 punten en derde werd secretaris Ton van der Zwan met 10 punten. De rijkspolitie die de hele dag aanwezig was om de karabij nen te laden begaven zich la ter in restaurant Boerhaave, waar de binnenschietbaan is, ook in de strijd. Bij dit kaart- schieten was het wachtmeester Martin Heerikhuizen die eer ste werd. Tweede werd J. Nij- boer. Derde rechercheur Ri chard Stam en vierde wacht meester Jan Hak. De jaarlijkse schuttersdag werd afgesloten met een jacht- maaltijd waarbij dit keer voor zitter Ad Deutekom de prijzen uitreikte. Anders is dat de taak van de burgemeester, maar omdat Voorhouts burgervader dit jaar de eer te beurt viel zelf schutterskoning te zijn, moest hij zijn taak overdragen aan een ander. Chemocar in Voorschoten VOORSCHOTEN De ge meente Voorschoten heeft vanaf vandaag haar eigen che mocar. Twee keer per maand, steeds op de tweede en vierde dinsdag van de maand worden alle wijken bezocht. De plaat sen waar de chemocar stopt worden aangegeven met een bord. Verzocht wordt, che misch afval niet tevoren bij de halteplaatserf neer te zetten: dat kan voor kinderen levens gevaarlijk zijn. De chemocar is vandaag bij winkelcentrum Hofland door wethouder J. Visser van milieu officieel in gebruik gesteld. De zogenaam de „ecotainer" voor klein che misch afval, die al enkele ja ren bij de reinigingsdienst aan de Koninklijke Marinelaan staat, blijft gewoon in gebruik. Van maandag tot en met vrij dag van tien tot twaalf en van twee tot vier kan worden in geleverd. Eremedaille in goud voor G. Bloot KATWIJK De 71-jarige G. Bloot is gisteren konink lijk onderscheiden met de eremedaille in goud verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. De onderscheiding werd hem opgespeld doör loco-burgemeester J. van der Plas tijdens een bijeenkomst in het Hervormd kerkelijk centrum aan de Voorstraat. In de loop van deze maand zal G. Bloot in verband met zijn leeftijd aftreden als pre sident kerkvoogd van de Hervormde gemeente Kat wijk aan Zee. Hij heeft die functie dan bijna dertig jaar vervuld, waarvan twintig jaar als president van dit col lege. Bloot was ook bestuurs lid en later lid van de raad van toezicht van de Stichting Bejaardencentrum Huize Sa lem sinds 1968. Hij is in het dagelijks leven firmant van het loodgieters- en electro- technisch installatiebedrijf Fa. G. Bloot Zn, gevestigd aan de Badstraat. OPROEP VOORZITTER KVIH KATWIJK Voorzitter H. Oostingh van de Kat wijkse Vereniging van In dustrie en Handel (KVIH) heeft tijdens de gisteren gehouden nieuwjaarsre ceptie de leden opgeroe pen mee te helpen de langdurige werkloosheid aan te pakken. Hoewel Katwijk met 700 werkzpe- kAden een relatief laag werkloosheidscijfer heeft, moet dit aantal het ko mend jaar sterk dalen. Een van de instrumenten om tot daling van het aan tal langdurig werklozen te komen is het creëren van werkervaringsplaatsen binnen het Katwijkse bedrijfsleven. In zijn nieuwjaarsrede consta teerde Oostingh dat het aantal werklozen in Katwijk het af gelopen jaar nagenoeg niet is gedaald, ondanks een aanmer kelijk beter economisch kli maat. Voor het komend jaar staat zelfs een gemiddelde groei van drie procent voor de deur, aldus de voorzitter van de KVIH. Reden te meer om gemeenschappelijk de werk loosheid in Katwijk te laten dalen. Vandaar dat de KVIH, in samenwerking met het GAB en de Sociale Dienst, gaat bekijken welke mogelijk heden het bedrijfsleven kan bieden om werkervarings plaatsen te creëren. Op deze manier krijgen langdurig werklozen een grotere kans weer in het arbeidsproces op genomen te worden, aldus Oostingh. Zorgen maakt de voorzitter van de KVIH zich om het ge meentelijk beleid voor vesti gingsmogelijkheden van be drijven. Het industriegebied 't Heen is nagenoeg vol en uit breidingsmogelijkheden zijn noodzakelijk. Ook klaagde hij over beperkte huisvestingsmo gelijkheden voor staf- en di rectieleden van in Katwijk ge vestigde bedrijven. Daarom woont meer dan 60 procent van deze mensen buiten Kat wijk. Het zwaar gebarricadeerde Kraakpand aan de Veurseweg 20 is in anderhalf jaar tijd drie keer gerd door vandalen. Aan huizen en tuinen van omwonenden is bij rellen schade toegebracht, foi milan konvauit PROTESTBRIEF NAAR VOORSCHOTENS COLLEGE rice. V hamon oor en venerm tiezinge )e in m be; vaarme «wakir j, kree ieiële eblekei VOORSCHOTEN Het kraakpand aan de Veurse weg 20 in Voorschoten is de buurtbewoners een doorn in het oog. Voor de derde keer in anderhalf jaar hebben met de jaar wisseling rellen rondom het monumentale pand plaatsgevonden. Omdat de omwonenden schoon ge noeg hebben de „onhoud bare situatie" hebben zij een boze brief gestuurd naar burgemeester en wethouders van Voor schoten. Enkele tientallen ondertekenaars van de brief eisen dat het het col lege voor 1 april concrete maatregelen neemt. Tijdens de jaarwisseling werd de voormalige dokterswoning door zeker vijftig jongelui be kogeld met stenen, tegels, bier flessen, vuurwerk en potten verf. De politie en mobiele eenheid moesten er aan te pas komen om de veldslag te beëindigen. „Afgezien van het feit dat de rellen ons uit de slaap houden, vinden wij wat er is gebeurd onaanvaard baar", schrijven de buurtbewo ners. Eén van de onderteke naars zei dat de „enorme puin hoop" met oudejaarsnacht de bekende druppel was die de emmer deed overlopen. „De politie en ME hebben tot een uur of vijf in de ochtend van dalen achtervolgd. Daarbij is aan diverse woningen, omhei ningen en tuinen schade toe gebracht". „Het kraakpand is volledig verwaarloosd en dat lokt ge woon agressie uit van vanda len", zegt een buurtwoonster. Zij wil liever anoniem blijven „anders krijg ik gedonder". „Ik denk dat op dit ogenblik ongeveer vier tot zes krakers in het pand wonen. Om zich zelf te beschermen zijn de deu ren en ramen gebarricadeerd en dichtgetimmerd. Op het dak staan bovendien een paar bedspiralen". In de brief aan het college melden de omwonenden dat het woonhuis het aanzicht van de omgeving schaadt. De bouwkundige staat levert bo vendien gevaar op voor voor bijgangers. De buurtbewoners eisen van de gemeente dat voor 1 april maatregelen wor den genomen in overleg met de eigenaar, de firma Hoog vliet. Tussen de gemeente en Hoogvliet is echter al een paar jaar onenigheid over de stemming van het pand. gemeente heeft het gebouw ongenoegen van Hoogvliet de monumentenlijst ge maar de eigenaar zou het p het liefst slopen en op grond een nieuwe woningL winkel (supermarkt) wil - neerzetten. „Als monum heeft dit pand geen enk* zin", zo staat in de protestbiël aan het college. Gemeen cretaris H. Overbosch, wc voerder in deze zaak: „Ik di dat deze krakerstoestand aangelegenheid is die buurtbewoners met de naar moeten oplossen. Wij ook niet gelukkig met pand in ons dorp. Misschiei deze brief aanleiding om nieuw met de eigenaar i de tafel te gaan zitten om pand aan de Veursewèg opknapbeurt te geven". Nog deze maand heeft een sprek plaats tussen de gem< te Voorschoten en de eigei van het kraakpand, de fi Hoogvliet (supermarktketf Dat heeft woordvoerder F. nagel van Hoogvliet bel gemaakt. „Dat gebouw ons elke dag gela", zegt nagel. „Wat ons betreft w< het hoog tijd voor goede spraken met de gemeente"! vai JEN J aris f 'erenij kpaag i rs e iteblaam vist v ei>et gc tns wa ;oed n rc k had Upport n het laag". )e bes e orters' njteeds polil hi Ie Cursussen In de Don Bosco-Mavo aan de Anthoniuslaan in Sassen- heim gaat deze maand weer een aantal cursussen van start die georganiseerd wor den door de Leidse Volksuni versiteit K O. De cursussen worden 's avonds gehouden. Het zijn cursussen Engels, Frans, Italiaans, kunstge schiedenis, calligrafie en psy chologie/astrologie. Voor na dere informatie en aanmel ding kan men zich in verbin ding stellen met de Leidse Volksuniversiteit K O, tel. 071-141141 of 141200. Muziek In Muziekcafé De Voogd' in Sassenheim speelt donder dagavond vanaf half negen de 'Square Jazz Band' uit Den Haag. De band die twaalf jaar bestaat was fina list in het Oude Stijl Jazz concours in 1988. De toegang is gratis. Kaarten De Katholieke Bond van Ou deren afdeling Sassenheim houdt donderdag een kaa'ft- competitie in het clubhuis van de voetbalvereniging Teylingen aan de Menneweg. Aanvang 14.00 uur. Ouders Het Adviesbureau voor Leer- en Opvoedingsmoeilijkheden houdt in februari een ouder cursus in Leiderdorp. Doel van de cursus is een plezieri ge omgang tussen ouders en kinderen te bewerkstelligen. De ouders leren ruzies op een prettige manier op te lossen, goed naar elkaar te luisteren en ongewenst gedrag van een kind te veranderen. De cur sus wordt op dinsdagavonden van 20.30 tot 22.30 uur ge houden. Er zijn in totaal twaalf bijeenkomsten. Infor matie: Jannie Ravensbergen, tel. 071-895210 of Loes Schoe- ren, tel. 071-124998. K&O Deze week kunnen inwoners van Katwijk nog inschrij ven voor K&O-cursussen die in de vierde week van janua ri van start gaan. Zo zijn er lessen over het gebruik van computers, yoga, boerenschil- deren, kleding maken en spreken in het openbaar. Ook kunnen belangstellenden zich al opgeven voor de voor jaarscursussen schilderen, sieraden maken en schoon heidsverzorging die in de derde week van februari be ginnen (telefoon 16400 of 16101. van 9.00 en 12.00 uurj. Maatregelen^ voor aanbieden huisvuil lafi k 5-ja: VALKENBURG De meente Valkenburg maatregelen nemen tegen veelvuldig overtreden van afvalstoffenverordening. gaat vooral om het aanbie< van huisvuil in verkeerde ken. Te vaak worden in i van de juiste afvalza1 plastic zakken en kartoni dozen aan de straat gezet. het te vroeg buiten zetten vuilnis geeft problemen, werkt volgens de i zwerfafval in de ham Er worden voortaan alleen juiste (Komo) vuilniszak! meegenomen en de zak! mogen pas op de dag van halen (woensdag) vanaf uur 's ochtends aan de i worden gezet. De zakken den bovendien niet meer tis verstrekt. Voor de ham ving van de afvalstoffenvi dening wordt een beroep daan op de Katwijkse mi! politie. In het begin zal vt preventief worden opgetr en zonodig waarschuwii worden uitgedeeld. Een ces-verbaal wordt opgemi wanneer in de strijd met verordening wordt geham Morgen, 11 januari, gaan maatregelen van start. :ki JEN 1 'ond T aal echtsl ran et wee ;en op n on le hij i en chuld leersti ien tij 08. Hi vaartc ank 6 jhana leeld: een Jisselir i jbning •aat i jarig strffe dacl i, spi Volgens iarop :1 sje bl 1 Iet eei Ehterv. oortdic Colt een •jarig Or ec eiiptroffe Indgen iliftrwon ger ijk I n#recies p aan. I isferdach lj de i d£d ges een man

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14