Huren worden onbetaalbaar De Bolderkar: een vuile waslijst Ceictae Somxmt E Van Tijn volgt De Voogd op bij PTT Negentig procent mazelen-patiënten was niet ingeënt [U DELFT WAARSCHUWT TEGEN BELEID HEERMA: Weer vertraging in paspoortzaak DE STAND VAN ZAKEN IN INCEST-AFFAIRE Kabinet maakt haast met nieuwe wet voor weduwnaarspensioen WVC stopt subsidie aan Spoorweg museum Expositie Jeff Koons in Rotterdam - BINNENLAND ZATERDAG 7 JANUARI 1989 PAGINA 7 hallage wellicht lurgemeester Emmen igN HAAG PvdA-Kamerlid drs. acques Wallage is kandidaat voor het urgemeesterschap van Emmen. Ee 42- irige oud-wethouder van Gron.ngen ou weliswaar in 1990 hoge ogen kun- en gooien voor een plaats in een noge- jk kabinet als de PvdA weer zou meer leren, maar na bijna acht jaar oppositie ,u hij toch liever het zekere voor het liekere willen nemen. Wallage moest ijt het burgemeesterschap van Schie- am (69.300 inwoners) „afstaan" aan jn partijgenoot mr. G. te Loo. Hij vol- >et dit keer in elk geval aan het „dy- amische profiel" dat de Emmer ge- eenteraad na het vertrek van drs. H. uwerkerk naar Zaanstad voor diens pvolger heeft gemaakt. LEVEN WERD VORIG JAAR IETSDUURDER DEN HAAG De prijzen in ons land zijn in 1988 met ge middeld 0,7 procent gestegen. Van midden november tot mid den december is het prijsindex cijfer van de gezinsconsumptie nog met een tiende procent ge daald. Duurder werden in 1988 onder andere voedingsmidde len, dranken en tabak (0,3 huur, verwarming en verlich ting (1,4), meubelen en huishou delijke apparaten (0,6), medi sche verzorging (2,3), vervoer en communcatie (1,5) en ont wikkeling en ontspanning (0,2). Goedkoper werden kleding en schoeisel (3,7). Gemeente Rheden betaalt bioscoop voor minima RHEDEN De gemeente Rheden gaat het bioscoopkaartje voor de minima be talen. De Gelderse gemeente had op ini tiatief van de PvdA al een regeling ge troffen voor minima die diverse zaken niet meer kunnen betalen. Minima in Rheden kunnen nu een beroep doen op de gemeente voor bioscoop- en schouw burgbezoek, telefoonkosten, abonne menten op kranten en tijdschriften en kabeltelevisie. Per gezin is de maximale vergoeding vierhonderd gulden per jaar. De gemeente heeft berekend dat van de 7000 mensen die in aanmerking komen voor de regeling er bijna 3000 gebruik van zullen maken. Dat kost de gemeente het komende jaar 300.000 gul den. Drinkwater Harderwijk blijkt deels vervuild HARDERWIJK Het drinkwater in een deel van de binnenstad van Harder wijk wordt ernstig bedreigd door de chemische stof trichloor-ethaan. Een onderzoek van Waterleiding Maatschap pij Gelderland (WMG) heeft aangetoond dat deze stof al in het drinkwater in het centrum voorkomt. De gevonden con centraties blijven echter ruim onder de landelijke norm. Volgens een woord voerder van de WMG bestaat er dan ook nog geen direct gevaar voor de volksgezondheid. Toch heeft de water leidingmaatschappij aangekondigd on middellijk maatregelen te zullen nemen. Daarbij wordt rekening gehouden met de noodzaak alle leidingen in het betref fende stadsdeel te vervangen. DEN HAAG Philip van Tijn (48) volgt per 1 april Ge rard de Voogd op als directeur In- en Externe Betrekkingen bij de PTT. Vijn Tijn is sinds 1982 direc teur van het kabinet van de burgemeester van Amster dam. Tevens vervult hij een aantal bestuurslidmaatschap pen bij culturele en sociaal- clturele instellingen. UTRECHT Van de 1666 aangegeven patiënten met mazelen tij dens de epidemie die duurde van eind 1987 tot medio 1988, was 90 procent niet tegen mazelen ingeënt. Acht procent had wel een prik gehad en van de anderen was niets bekend. H. Bijkerk, (voorma lig) hoofd van de afdeling infectieziekten van het ministerie van volksgezondheid, meldt in het Nederlands Tijdschrift voor Ge neeskunde dat 64 procent van de niet-ingeënten dat om godsdien stige redenen had gedaan en 16 procent op grond van een antropo sofische levensbeschouwing. De meeste meldingen kwamen uit Zuid-Holland. De meeste meldingen van mazelenpatiënten uit an troposofische gemeenschappen kwamen uit Den Haag, Gouda, Zeist, Nijmegen, Haarlem en Amsterdam. (Van onze parlementaire redactië) )ELFT De woonlasten foor huurders dreigen in |c jaren negentig de pan lit te rijzen. Ongeveer de »lft van de huurders in Nederland zal rond de «euwwisseling meer dar énvijfde deel van zijn in tomen aan netto-huur loeten besteden, tegen 21 irocent nu. Intussen zal Ie voorraad betaalbare huurwoningen (maximaal 450 gulden per maand) met 12 procent teruglo pen. Dit heeft de Technische Uni versiteit Delft becijferd op grond van de beleidsvoorstel len die staatssecretaris Heerma doet in de ontwerp-nota „Volkshuisvesting in de jaren negentig". Volgens de TU wordt in de nota een veel te rooskleurig beeld van de ont wikkeling van de woonlasten geschetst. Het ministerie van leidsvoorstellen in de bereke ningen over de huurontwikke- ling mee te nemen. In zijn nota, die september vo rig jaar gereed kwam, stelt Heerma voor de koopsector sterk te stimuleren. In de huursector zullen daarentegen de woonlasten worden ver hoogd door forsere trendmati ge huurstijgingen, verminde ring van de individuele huur subsidie, doorberekening van groot onderhoud in de huren en het versneld „optrekken" van te lage huren. Heerma gaat er van uit dat het aantal huurders met hoge tot zeer hoge woonlasten tot de eeuwwisseling met 7 procent zal stijgen. Volgens de TU Delft komt dat percentage, als alle maatregelen bij elkaar worden opgeteld, echter drie keer zo hoog uit. De voorraad goekope huurwoningen zou niet met 6 procent teruglopen, zoals Heerma berekent, maar met 12 procent. De Sociaal Economische Raad (SER) en Nationale Woning raad (NWR), zullen de berekeningen van de TU Delft nog bij hun advisering aan VROM betrekken. De Wo ningraad waarschuwde eind vorig jaar al voor fors stijgen de woonlasten. Het Neder lands Christelijk Instituut van Volkshuisvesting (NCIV) on derschrijft dat de voorstellen van Heerma zullen leiden tot onaanvaarbare. huurstijgingen. Het NCIV is met name gekant tegen de doorberekening van groot onderhoud in de huren. Het ministerie van VROM kon gisteren nog niet reageren op het TU-rapport. Dierenarts Lateur, toen hij nog in Blijdorp werkte. Dierenarts Blijdorp ten onrechte ontslagen ROTTERDAM Dierenarts N. Lateur van de Rotterdamse dierentuin Blijdorp is met in gang van 1 januari vorig jaar ten onrechte ontslagen. Dat heeft het ambtenarengerecht in Rotterdam gisteren geoor deeld in een procedure die La teur tegen zijn voormalige werkgever had aangespannen. Het ambtenarengerecht heeft het ontslag dan ook nietig ver klaard, maar Blijdorp hoeft de dierenarts niet opnieuw in dienst te nemen. Blijdorp moet Lateur wel een jaar salaris uit betalen. Bij het ontslag werd ook de vakbekwaamheid van de dierenarts in het geding ge bracht Het ambtenarenge recht heeft na het horen van deskundigen vastgesteld dat de deskundigheid van Lateur bo ven elke twijfel verheven is. Disk lustitie in Amsterdam heeft de beschikking gekregen over 68 computers voor de automatisering van een deel van de werkzaarrheden. Voortaan hoeven processen-verbaal en dergelijke niet meer dikke dossiers, maar kunnei ze op een kleine disk worden opgeslagen. FOTO: ANP )EN HAAG Ondanks iet aanvankelijke optimis- ne is gisteren de intentie- 'erklaring tussen minister fan den Broek van bui- enlandse zaken en de Itaatsdrukkerij (SdU). iver de paspoort-produk- ie niet ondertekend. Op iet laatste moment heeft ie SdU gemeld nog te villen wachten „om de aak op een rij te zetten", buitenlandse zaken is daarentegen klaar om te ekenen. loewel de problemen met de inanciers van het failliete KEP voorlopig leken opgelost, blijken er nog enkele vaaghe den te zijn. Zo zou het volgens de Nederlandse Middenstands- bank (NMB) de bedoeling zijn dat de SdU niet alleen de boe del van KEP overneemt, maar ook de nog volop draaiende Schiedamse drukkerij Elba op koopt, waar onder meer de strippenkaart voor het open baar vervoer wordt gemaakt. De NMB heeft zeggenschap >ver Elba door de tientallen niljoenen guldens die de bank n dit bedrijf heeft geïnves teerd voor het paspoort-pro- j?ct. Elba, dat wordt geleid coor directeur Baard, zou in <te oorspronkelijke opzet het pispoortboekje drukken, ter- wjl KEP de kaart met per- sconsgegevens zou maken. De binden tussen KEP en Elba zip altijd zo nauw geweest, dat de financiers al gemakshalve ovsr Kelba spreken. De SdU staat absoluut niet te springen om Kelba over te ne men. Met de gerenommeerde gelddrukker Joh. Enschedé heeft de SdU een oude af spraak lopen. Enschedé zou namelijk voor de SdU de kaart met persoonsgegevens maken. De kennis van Kelba is der halve niet nodig. Curator mr.J. Mentink van KEP ziet het echter als zijn plicht zoveel mogelijk uit de failliete boedel te redden. Daarom heeft hij de positie van de KEP-restanten versterkt door octrooi aan te vragen op twee wezenlijke veiligheidsvoorzieningen in het paspoort, namelijk het eni ge watermerk ter wereld dat op plastic kan worden aange bracht en een speciale kartel rand die de kansop fraude verkleint DEN HAAG Voorzitter Johan Stekelenburg van de FNV heeft gisteren fel le kritiek geuit op de uit latingen van secretaris-ge neraal professor Rutten van het ministerie van fconomische zaken. Ste- telenburg verweet Rutten >nder meer dat hij wil af- iien van de koppeling tus- Ben lonen en uitkeringen, .terwijl de politiek zegt lat het nu wel kan". Felle kritiek FNV op Rutten Stelelenburg uitte zijn kritiek bij cfe opening van het nieuwe AbvtKabo-kantoor in Den Haag De FNV-voorman ver weet Rutten ook dat hij erin beruï dat er in 1995 nog altijd driehonderdduizend werklo zen zillen zijn. „Die berusting is in ïrijd met de mogelijkhe den de er zijn om meer te doen «an de bestrijding van de werkloosheid", aldus Steke lenburg. De vakbondsyoorman veegde ook het argument van Rutten van tafel dat de lonen alleen kunnen worden ver hoogd om de prijsstijgingen te compenseren. Volgens Stekelenburg is het economisch wel degelijk ver antwoord om meer te doen dan het behouden van de koopkracht. „Het is best moge lijk de koopkracht voor de werknemers te vergroten. Dat is vooral belangrijk voor de laagstbetaalden", aldus de FNV-voorzitter. DE KNOLLEN VLAARDINGEN Er waren veertien kinderen uit huis geplaatst. Nee, tien. Waarvan sommige nooit op De Bolderkar ge zeten hadden. Toen moch ten er drie weer terug. Of waren het er twee? Er was een kort geding; een meis je hoefde niet meer naar het medisch kleuterdag verblijf. Ja, maar dat was slechts tijdelijk. Toch? Na vier weken Bolderkar-af faire vliegen de ondertoezicht stellingen, terugverwijzingen en voorlopige verlengingen je om de oren. Een ronde langs zeven advocaten in Rotterdam en omgeving verschaft enige opheldering. De oogst: elf kin deren die volgens De Bolder kar slachtoffer zijn geworden van seksueel misbruik, tien kinderen die daarom uit huis werden geplaatst, twee die van de kinderrechter weer terug mochten. Bovendien vier te gen-onderzoeken die de con clusies van De Bolderkar on deruit (dreigen te) halen en één mogelijke eis tot schade vergoeding. Alsmede een reeks van hoger-beroep zaken voor het gerechtshof in Den Haag. Eerste Waarschijnlijk was Karei Smit, de vader van een zesjari ge dochter, de eerste ouder die door het medisch kleuterdag verblijf De Bolderkar in Vlaardingen beticht werd van incest. Op 22 maart 1988 werd zijn dochter uit huis geplaatst en sindsdien verblijft ze in een opvanghuis. Twee weken gele den werd de ondertoezichtstel ling en uithuisplaatsing door de kinderrechter verlengd tot 7 juni 1989. De rechter, mr. S. De Pauw, bepaalde toen ook dat het meisje voorlopig even niet naar De Bolderkar hoef de, totdat ze daar zelf pools hoogte had genomen. Nadat ze dat gedaan had, besliste ze af gelopen maandag dat Bianca toch gewoon weer naar dat kleuterdagverblijf toe moet. De ouders van het meisje heb ben advocaat J. van den Hoe- de a die genomen heeft bij het gerechtshof Den Haag drie beroepsschrif ten ingediend; tegen de uit huisplaatsing, tegen de onder toezichtstelling en tegen de verplichte gang naar De Bol derkar. De advocaat heeft het hof gevraagd de zaak binnen drie weken te behandelen, maar er is nog geen datum voor de zitting vastgesteld. Een maand nadat Bianca Smit uit huis werd gehaald, ont fermde de Raad voor de Kin derbescherming zich over twee kinderen uit één gezin; een jongen van 5 en een doch ter van 6 werden uit huis ge plaatst. Ook in dit geval had De Bolderkar incest geconsta teerd; de gescheiden ouders werden beiden beschuldigd. De vader zou zijn dochter en de moeder zou haar zoon mis bruikt hebben. Kritisch Mr. M. Baumgardt is de advo caat van de vader. Begin sep tember werd de man vrijge sproken wegens gebrek aan bewijs, maar de officier van justitie heeft hoger beroep aangetekend, zodat het Haags gerechtshof zich over de zaak moet buigen (het is nog niet bekend wanneer dat staat te gebeuren). Baumgardt zal het hof „zeker" vragen zeer kri tisch te kijken naar de pop pen-methode. Daarnaast is hij bezig een verzoekschrift "in te dienen om voor zijn cliënt een bezoekregeling af te dwingen. Tegen de moeder loopt geen strafrechtelijk onderzoek, hoe wel De Bolderkar wel de sug gestie van aangifte heeft ge wekt. Haar advocaat mr. L. Schelstrate heeft daarom geïn formeerd wat de bedoeling van justitie is, maar daar is nog geen antwoord op geko men. De twee kinderen ston den al langer onder toezicht toen De Bolderkar met zijn be schuldiging op de proppen kwam, maar ze woonden wel bij hun moeder thuis. Er wa ren problemen, maar het ging de goede kant op, zegt Schel strate. Die positieve ontwikke ling is nu afgebroken vanwege een twijfelachtige beschuldi ging. „Verschrikkelijk", noemt Schelstrate dat, vooral omdat de uithuisplaatsing zulke nega tieve gevolgen heeft dat de kinderen niet één-twee-drie weer naar huis terug kunnen. Hij overweegt namens zijn cliënte een schadevergoeding te eisen. Wijsheid Mr. C. Oosthoek-van Prooijen zucht als het woord Bolderkar valt. „Wat is wijsheid?", vraagt ze. Ze heeft twee zaken onder haar hoede, één daarvan is haar wel duidelijk, maar die andere, daar zit ze echt mee. Om met de eerste te beginnen: haar cliënt werd in juni in staat van beschuldiging ge steld, nadat De Bolderkar via de poppenmethode tot de con clusie was gekomen dat hij in cest had gepleegd met zijn dochter. Het meisje werd uit huis geplaatst, maar is inmid dels weer terug. Op 16 decem ber bepaalde net gerechtshof in Den Haag dat ze niet langer in een opvanghuis hoefde te verblijven. „Het echtpaar maakte een degelijke indruk", aldus mr. Oosthoek. Maar over de vermeende incest sprak het gerechtshof zich niet uit, zo ver is het nog lang niet. De of ficier van justitie moet nog be slissen of hij überhaupt wel tot vervolging overgaat. De tegen- rapportage die Oosthoek heeft laten uitvoeren geeft daar wei nig aanleiding toe, want daar in werd het poppenspel op De Bolderkar als „niet nauwkeu rig" gediskwalificeerd. In het tweede geval gaat het om een gescheiden vrouw wier kind in septefnber „pats boem" van huis werd gevist omdat het (door de moeder) misbruikt zou worden. Daar van is overigens geen aangifte gedaan. „Ik ben er nog niet uit", zegt mr. Oosthoek, „ik onderzoek of er gronden zijn om bij het gerechtshof in beroep te gaan tegen de uit huisplaatsing". Opvanghuis Het was ook in september dat een 27-jarige gescheiden vader werd gearresteerd, nadat De Bolderkar via de poppen-me thode had vastgesteld dat hii zijn 4-jarige dochter seksueel had misbruikt en daarvan, aangifte had gedaan bij de po litie. Het meisje werd uit huis geplaatst ei. bevindt zich nu in een opvanghuis in Rotterdam. Ze hoeft niet meer naar De Bolderkar, zo heeft kinder rechter mr. C. Lo-Sin-Sjoe op 14 december bepaald. Afgelopen dinsdag diende de strafzaak tegen de man. Zijn advocaat, mr. D. Vermaat, zet te daar zulke grote vraagte kens bij de door De Bolderkar toegepaste methode, dat de rechter besloot de zaak terug te verwijzen naar de rechter commissaris. Dat betekent dat een nader onderzoek wordt in gesteld naar de tenlaste geleg de feiten en dat nieuwe getui gen kunnen worden gehoord, onder wie zes medewerkers van De Bolderkar, zoals mr. Vermaat heeft voorgesteld. Bij dat nader onderzoek mag de eigen orthopedagoge van Ver maat aanwezig zijn. Intussen wordt het dochtertje van zijn cliënt onderzocht door het Psychologisch en pedago gisch adviesbureau Rijnmond (PAR). Vermaat: „Er is zeker iets aan de hand met het kind. Waarschijnlijk heeft dat niets met incest te maken, maar met letsel dat al is ontstaan tijdens de zwangerschap, omdat haar moeder in die tijd veel medi cijnen nam". De schade van de Bolderkar-perikelen noemt Vermaat „enorm", omdat het meisje „van het ene moment op het andere gescheiden werd van de enige vaste persoon in haar leven; haar vader". Tegen-onderzoek Mr. N. de Munnik heeft zijn eerste succes tegen De Bolder kar, om het eens zo plat uit te drukken, al geboekt. Het 4-ja- rige dochtertje van een echt paar van wie de man van in cest werd beschuldigd, is sinds 22 december weer thuis. Uit een tegen-onderzoek van het Rotterdamse Sofia-kinderzie- kenhuis was van incest niets gebleken, waarop mr. Lo-Sin- Sjoe de uithuisplaatsing ophief. Ook in dit geval is van een strafrechtelijk onderzoek geen sprake; er is geen aangifte ge daan De Munnik is ook de adcocaat van een ander echtpaar dat werd beticht van incest met hun dochter van 4 en zoontje van 2 jaar. Op 7 november kwamen vier rechercheurs de vader aanhouden en de doch ter afvoeren. Als de moeder niet gedreigd had met kind en al uit het raam te springen, was ook het zoontje door ver tegenwoordigers van de Raad van de Kinderbescherming uit huis geplaatst. Wel werd het jochie onderzocht door het PAR. De Munnik: „Daaruit bleek dat het een gezond vent je was, niets mee aan de hand. De Raad voor de Kinderbe scherming trok zijn verzoek tot ondertoezichtstelling in". Ontkennen Uit het onderzoek op het meis je, dat in een tehuis verblijft maar overdag niet meer naar De Bolderkar gaat, bleek dat zij inderdaad aan „seksuele spelletjes" onderworpen was. Maar waar? De Munnik: „Het meisje zelf geeft aan dat dat niet alleen op De Bolderkar zelf gebeurd is, maar ook thuis. De ouders ontkennen dat echter stellig. En aange zien ook van andere kinderen bekend is dat ze op De Bolder kar „papa" moeten zeggen te gen personeelsleden, vraag ik me af: wie is nu wie?" De Munnik heeft beroep aangete kend tegen de uithuisplaat sing, de zaak dient op 11 janu ari voor het Haagse gerechts hof. Of voor dat geacht college ook mr. Silvis nog eens komt te staan met het echtpaar waar van twee kinderen uit huis ge plaatst ziin, is geheim: „Ik heb totnutoe bewust alle publiciteit gemeden en dat blijf ik doen", zegt Silvis. STEVO AKKERMAN (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Nog in de loop van volgende week wil het kabi net een knoop doorhakken over de problemen die zijn ontstaan over de uitkering van pensioenen aan weduwnaars. Via een spoedige wijziging van de Algemene Weduwen en Wezenwet (aww) wil de regering voorkomen dat de kosten voor de schat kist de pan uitrijzen. Dit zei premier Lubbers gisteren na afloop van het wekelijkse kabinetsberaad. Eind vorig jaar besloot de Sociale Verzekeringsbank (SVB) voortaan aan alle circa 40.000 weduwnaars in Nederland een een pensioenuitkering te geven, nadat de rechter 7 december be paald had dat weduwen en weduwnaars gelijk behandeld moeten worden. De aww geeft alleen weduwen het recht op een pensioenuitkering. De SVB heeft berekend dat de uitkering aan weduwnaars tot een half miljard gulden kan oplopen. Een probleem is dat de Sociaal Economische Raad, die over de nieuwe aww moet advi seren, wellicht pas in april van dit jaar met een advies komt waardoor de Tweede Kamer pas volgend jaar de gelegenheid krijgt zich over het voorstel uit te spreken. Lubbers: „Het past niet om de huidige situatie, die ontstaan is door een rechterlijke uitspraak, zo lang te laten voortbestaan. De rechter dwingt ons in feite tot een snel besluit. Al volgende week wil het kabinet met een voorstel naar de Kamer". NA ACHT MILJOEN INEENS UTRECHT Minister Brinkman heeft het Ne derlands Spoorwegmu seum een bedrag van acht miljoen gulden ineens toe gezegd voor de exploitatie van het Utrechtse mu seum in de komende ja ren. Per 1 januari 1989 is wel de subsidiëring van de rijksoverheid opgezegd. Met dit besluit is de bewinds man teruggekomen op zijn voornemen om het Spoorweg museum een meer algemeen karakter te geven als rijksmu seum. Gebleken is dat de be staande achterstanden in het behoud en beheer van rijks musea teveel geld kosten zodat het Spoorwegmuseum niet nog eens met taken kan worden uitgebreid. Het museum blijft nu een ex positie van de geschiedenis van de Nederlandse Spoorwe gen. Het eigendom van het museum berust bij de stichting het Nederlandse Spoorwegmu seum, waarin de NS, de ge meente Utrecht, de provincie en het rijk participeren. Tot aan het verschijnen van de Museumnota in 1986 werd het Utrechtse museum gesubsi dieerd door gemeente, provin cie en rijksoverheid. Daarna kreeg het museum alleen een subsidie van zes ton van WVC en vier ton van de NS. De NS- subsidie van vier ton per jaar blijft gehandhaaft, aldus de NS. Het Spoorwegmuseum on dergaat momenteel een grote verbouwing. Deze zomer komt er een aantal afdelingen hij. ROTTERDAM De Rotter damse Kunststichting viert het 15-jarig bestaan van haar gale rie 't venster met een tentoon stelling van 13 januari tot 8 fe bruari van objecten van de Amerikaanse kunstenaar Jeff Koons. Hij is evenzeer «en nieuw en eigenzinnig talent als andere kunstenaars die bij 't Ventster exposeerden en van wie er intussen tot de we reldtop behoren zoals Kiefer, Penone en Paladino. Koons leidt met zijn uitingen de samenleving naar de drem pel van het niets, van een ab solute leegte, aldus 't Venster. Hij maakte enorme in aarde werk gebakken strip- en sprookjesfiguren. Bij een rich ting of stroming is hij niet in te delen. In het werk van Koons zijn elementen aanwe zig van bewegingen in de ja ren tachtig zoals neo-geo. neo- expressionisme, minimalisme en conceptual isme. In de Amerikaanse kunstge meenschap vervult Koons de functie van spirituele buiten staander. Hij brak ruim drie jaar geleden door met aquaria met drijvende of ondergedom pelde basketballen. In Europa is hij nog nauwelijks in beeld geweest. Hij had er zijn eerste eenmanstentoonstelling in no vember vorig jaar bij Hetzler in Keulen. Werk van zijn hand is ook te zien op „Hoorn des overvloeds", een tentoon stelling die 13 januari begint in het Stedelijk Museum in Am sterdam over facetten van de nieuwste ontwikkelingen van de beeldende kunst in New York.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 7