Kaagse jachtwerf wil bruggen over Ringvaart aanpassen m Tweede kunstgrasveld voor Alecto in 1989 a i Nieuwkoop krijgt er wandelgebiedje bij K I0UR JAAL Erespeld Valkenburg voor mevrouw Oosterlee Nieuwe tankautospuit noodzakelijk Ter Aar huldigt mevrouw van Uffelen dagpuzzel 2 1 b 1:1 16 21 2' 25 r LETDEN OMGEVING CeidaeSou^mt DINSDAG 3 JANUARI 1989 PAGINA 1 „Leidschendam barst weer van de poen" LEIDSCHENDAM „Leidschendam zou Leidschendam niet wezen - zonder de handelsgeest van een De Vreeze - we hebben er niets voor hoeven doen - maar het dorp barst weer van de poen". Aldus gisteravond carnavalsprins Mercedes tijdens de traditionele stunt van De Damzwabbers op de nieuwjaarsrecep tie in de hal van het raadhuis. Het bezoek van de prins en zijn gevolg stond uiteraard in het teken van de geruchtmakende bouw van het Europees Octrooi Bureau en de daarmee verband houdende verhuizing van de sportverenigingen. De burgemees ter werd uitgenodigd samen met een namaak-burgemeester -Eenhoorn van Voorburg een partij tafelvoetbal te spelen. Burge meester en wethouders werden tenslotte in plaats van met de gebruikelijke medailles omhangen met levensgrote „bankbiljet ten" van tien miljoen gulden. De burgemeester zei in zijn dank woord het te betreuren dat dit jaar nu eens geen carnavalsprin ses was gekozen, „mede omdat wij op het gemeentehuis zoveel aan emancipatie doen". Illegale zender opgerold ALPHEN AAN DEN RIJN Twee Alphenaren zijn gisteren aangehouden in een flat aan het Ai- daplein. Ze werden op heterdaad betrapt bij de il legale zendapparatuur die ze in de lift van de flat hadden gemonteerd. Een Alphense politieagent ontdekte de zendapparatuur 's middags om twaalf uur bij toeval. Hij bleef wachten op de eigenaren. Die kwamen om kwart over een opdagen en kon den worden aangehouden. De apparatuur is in be slag genomen. Een van de zendamateurs is een 19- jarige Alphenaar die in dienst zit. Hij is overge dragen aan de marechaussee. Hij is samen met zijn 20-jarige mede-zendamateur aangehouden. Ze krijgen een procesverbaal. Het duo bleek ook ver antwoordelijk voor zendapparatuur die de politie eind december in beslag had genomen op andere plaatsen in Alphen aan den Rijn. Piet van der Neut overleden ALPHEN AAN DEN RIJN Piet van der Neut, fractievoorzitter van het CDA in Alphen aan den Rijn, is zaterdag overleden. Van der Neut, die enkele maanden geleden in het ziekenhuis werd opgenomen, werd 51 jaar. Hij maakte van 1970 tot 1978 deel uit van de gemeenteraad. Van der Neut was lid van de Protestants Christelijke Combinatie (ARP en CHU). In 1982 keerde hij in de politiek terug als fractievoorzitter van het CDA. Ook op sportgebied was Van der Neut zeer actief. Zo was hij lange tijd bestuurslid van Al phense Sportstichting en voorzitter van de com missie zwembaden en was een tijd lang manager van het eerste waterpoloteam van AZC. Hij was tevens directeur van Mastenmakerij D. van der Neut en had de leiding van restaurant De Cant harel. Piet van der Neut wordt donderdagmid dag om drie uur op de Oosterbegraafplaats be graven. Om half twee is er een dienst van woord en gebed in de Maranathakerk aan de Raadhuis straat. NIEUWKOOP De gemeente Nieuwkoop wil 253.000 gul den beschikbaar stellen voor de aanleg van een klein wan delgebied achter de Amrobank aan de Dorpsstraat. Het is de bedoeling dat er een rondje kan worden gelopen achter de Hervormde Kerk en de Amrobank om. Het wandelgebied zal in het verlengde van het Regthuysplein komen te liggen. Er zullen bruggetjes worden aangelegd tussen de verschil lende eilandjes. Ook komen er banken te staan en er wordt een aanlegsteiger gebouwd. Het is de bedoeling dat de men sen direct aan de plas kunnen wandelen. Volgens een woordvoerder van de gemeente zijn de meeste mooie plekjes aan het water particulier terrein. Het wandelgebiedje moet nu ook anderen de mogelijkheid bieden vlakbij de dorps kern langs het water te recreëren. Over het krediet voor het parkje zal donderdagavond tijdens de commissievergadering worden beslist. De Meerbrug bij Nieuwe Wetering. Van Lent wil bij deze brug een demontabel land- hoofd aanbren gen om de ge wenste door- vaartbreedte te ALKEMADE De Kaag- se jachtwerf Van Lent is van plan de doorvaart breedte van twee bruggen over de Ringvaart te ver groten tot twaalf meter. De werf wil grotere jach ten bouwen, maar zal dan eerst de bruggen moeten aanpassen. Het betreft de brug bij Nieuwe Wetering en die nabij Oude Wete ring. Deze moeten dezelf de doorvaartbreedte krij gen als de sluis bij Gouda. Gereedgekomen jachten passeren de Gouwse sluis op weg naar zee. De aan passingen kosten rond de één miljoen gulden en zijn geheel voor rekening van Van Lent. Aan de gemeente Alkemade en het provinciebestuur is in middels om medewerking ge vraagd. De ophaalbrug die het Haarlemmermeerse dorp We- teringbrug met het Alkemade- se dorp Oude Wetering ver bindt, is eigendom van de pro vincie Noord-Holland en heeft momenteel een doorvaart breedte van 10.40 meter. Om de doorvaartbreedte te vergro ten is het noodzakelijk om de middenpijler van de veertig jaar oude ophaalbrug te ver plaatsen. De handbedienbare draaibrug die Nieuwe Wetering met de Haarlemmermeer verbindt, heet „Meerbrug" en is pas drie jaar geleden door Van Lent geheel vernieuwd. De ver nieuwing kostte toen, inclusief een luttele bijdrage van de ge meente Alkemade, ongeveer achthonderdduizend gulden. De doorvaart werd destijds verbreed van acht meter naar maximaal elf meter. Deze maximale doorvaartbreedte is echter alleen incidenteel haal baar bij verwijdering van een tweetal pontons. De pontons zijn aangebracht om te voorkomen dat de Ring vaart bevaren wordt door te grote vrachtschepen. Als dat namelijk zou gebeuren, dan zou de Ringvaart moeten wor den uitgediept en de oevers moeten worden beschermd met kilometerslange damwan- den. Van Lent denkt de ge wenste twaalf meter door vaartbreedte bij de brug van Nieuwe Wetering incidenteel te realiseren met behulp van een demontabel landhoofd. Directeur J. van Lent liet tij dens zijn traditionele nieuw jaarstoespraak weten dat zijn werf langere en bredere jach ten moet gaan bouwen om zich ook in de jaren negentig te kunnen handhaven. „Wii kun nen de vraag naar steeefs gro tere jachten niet langer nege ren", zo bevestigde ook direc teur D. van Lent gisteren. Hij is er overigens „niet gelukkig" mee dat zijn „bruggenplan" nu al in de publiciteit komt. De Kaagse jachtwerf heeft de verantwoording voor de werk gelegenheid van rond de twee honderdvijftig personen. De helft hiervan is in vaste dienst, de overigen werken bij toele veringsbedrijven. De gemeen te Alkemade zou in 1989 vij fenvijftigduizend gulden gaan investeren in een versnelde doorvaart bij Nieuwe Wete ring en het verbeteren van de arbeidsvoorzieningen van de brugwachters. Men was van plan om de brug daartoe te voorzien van elektrische be diening in plaats van de huidi ge handbediening. De gemeen teraad moet echter beslissen of deze investering dit jaar nog doorgaat danwel uitgesteld wordt. Jan van Halteren sportman Woubrugge Jan van Halteren is gisteren uitgeroepen tot Woubrugs sportman van het jaar. De 47- jarige schoonrijder werd vorig jaar eerste op de kampioen schappen in het gewest Zuid- Holland. Tevens promoveerde de schaatser naar de A-klasse. De trofee werd gisteravond tij dens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente uitgereikt door burgemeester D. Brouwer de Koning (foto). Na het tellen van de zowel door de sportver enigingen als door de bevol king uitgebracht stemmen bleek de eerste plaats in de categorie sportploegen te gaan naar de handbalvrouwen van MMO. Het team werd In het voorbije jaar kampioen in de derde klasse zaalhandbal. Bij de jeugd werd shorttrack schaatsster Karina Slingeland eerste. Zij behaalde een eerste plaats op een toernooi in Brug ge. Tevens werd zij eerste op de open Nederlandse kampi oenschappen in haar leeftijd- klasse. FOTO: HENK VAN DEN ENDE n Nieuwjaarsreceptie Het gemeentebestuur van Zevenhoven houdt van avond in Dorpshuis 't Tref punt aan de S. van Driel- straat een nieuwjaarsrecep tie. Tussen half acht en acht uur zijn alle inwoners van Zevenhoven welkom. Daarna is de receptie voor de verenigingsbesturen. Poppentheater De Stichting Jeugd in Va kantie (Jivak) uit Valken burg haalt donderdag het Poppentheater John de Winter met het stuk „Rode lucht boven een paradijs" naar Valkenburg. De voor stelling gaat over de Rode Moeder die een gloed van geluk en liefde wil bren gen boven het land. Het meisie Madieka vlucht van de blauwe berg op zoek naar die Rode Moeder. Deze voorstelling is be stemd voor de jeugd van 5 tot en met 12 jaar. Ouders en grootouders hebben gra tis toegang. Losse kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal voor vier gulden. Men kan ook een passepartout kopen voor 12,50 gulden waarmee men toegang heeft tot alle vier kinder voorstellingen die de Jivak in 1989 organiseert. De pas separtouts zijn in voorver koop verkrijgbaar bij: An- nemarie Kingmans, Mid denweg 18 en Bets van Reanimatie Het plaatselijk comité van de Reanimatiecursus van de Hartstichting gaat in het Gezondheidscentrum aan de Narcissenlaan 3 in Sas- senheim weer een cursus geven op dinsdag 17, 24 en 31 januari en 7 februari. De kosten bedragen 30 gulden en men kan zich schrifte lijk opgeven bij R. Duiker aan de Zandslootkade 42 te Sassenheim. Receptie De VVD Noordwijk houdt vrijdagavond van zes tot zeven uur een nieuwjaarsreceptie in het Hof van Holland aan de Voorstraat. De Noordwijk- se Ondernemers Vereni ging sluit daarop aan met een nieuwjaarsreceptie. Vlooienmarkt In de Beurshal aan de A.P. van Neslaan 1-3 in Bos koop wordt vrijdag een vlooienmarkt gehouden. Tussen 's middags vijf en 's avonds tien uur is de en tree gratis. Gala Met ingang van komende vrijdag zijn de kaarten voor de Sport-Gala-Avond Zoeterwoude te koop. Tij dens die avond, op zater dag 28 januari in Don Bos- co, wordt bekend gemaakt wie is uitgeroepen tot sportvrouw, sportman en sportploeg over 1988. De toegangskaarten kosten vijf gulden en kunnen worden gekocht bij de le den van het Comité Sport- prijs van het Jaar: Jan van der Geest, Watertje 11 en Gerard van der Hoeven, Watertje 34. VALKENBURG Me vrouw W.J. Oosterlee- Nasveld is gisteren tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Valkenburg onderscheiden met de ere speld van deze gemeente. Zij kreeg de onderschei ding uit handen van bur gemeester C. Sinke. Na ruim 25 jaar gezorgd te hebben voor een kraakhelder gemeentehuis gaat mevrouw Oosterlee deze week met de VUT. In november 1963 kwam ze in gemeentelijke dienst. Eerst werkte zij 13 jaar in het voormalige gemeentehuis aan de Hoofdstraat. Daarna 12 jaar in het huidige raadhuis aan de Rijn. Mevrouw Oosterlee heeft drie 3 burgemeesters meege maakt. Valkenburg's Harmo nie bracht zijn trouwe lid een muzikale hulde. Sinke wees de bevolking er in zijn nieuwjaarstoespraak op al- lert te zijn en niet onverant woord om te gaan met hetgeen de mens toevertrouwd is. „Voor een goed milieu zullen we gezamenlijk de prijs moeten betalen die het ons waard is", aldus de eerste bur ger van het Rijndorp. Valken burg begon 1988 met 3.203 burgers. Op 1 januari 1989 wa ren er 3.227 Valkenburgers, 48 ionge wereldburgers zagen het levenslicht en 15 maal heeft de doodsklok geluid. 128 mensen vestigden zich en 136 vertrok ken naar elders. Er werden 33 huwelijken voltrokken en 5 ontbonden. LEIDERDORP De kans is groot dat de Lei- derdorpse hockeyclub Alecto al in 1989 over een tweede kunstgrasveld kan beschikken. Dat is moge lijk gew.orden door een voordelige aanbieding van de firma Voorbij's Beton uit Wilnis. Voorwaarde is dat de aanleg in 1989 wordt gerealiseerd. Het college van burgemeester en wethouders van Lei derdorp heeft inmiddels besloten hun medewer king aan het project te verlenen. Volgens Alecto-voorzitter Daan Ottervanger zagen de plannen van Alecto om in 1990 het tweede kunstgrasveld aan te leggen er somber uit. Het in 1985 aangelegde eerste veld kon nog bogen op een gemeen telijke bijdrage van 170.000 gulden en een subsidie van het ministerie van welzijn, volks gezondheid en cultuur van 100.000 gulden. Het veld kostte 650.000 gulden. Een onderzoek van Alecto naar de haalbaar heid heeft uitgewezen, dat bij het tweede veld met een forse prijsverhoging rekening moest worden gehouden. Zonder ge meentelijke subsidie zou Alec to 650.000 gulden moeten le nen. In 1985 was dat maar 350.000 gulden. Volgens Otter vanger is dat voor Alecto niet op te brengen. De firma Voorbij, die ook in 1985 bij de aanleg van het eer ste veld betrokken was als fa brikant van de schuimbeton- fundering, heeft nu de helpen de hand toegestoken. Door het toepassen van een aantal nieu we vindingen bij de fabricage van schuimbeton is de kans groot dat de aanleg van het tweede Alecto-veld als een in novatieproject wordt erkend. Daardoor kunnen subsidies van de ministeries van WVC en Economische Zaken aange vraagd worden. Het nieuwe procédé is onlangs in een tele visie-uitzending van KRO's Brandpunt in de Markt door directeur A. Bisschops van Voorbij gepresenteerd. Vol gens Ottervanger is de presen tatie van de videoband bij het overleg tussen het Alecto-be- stuur en het college van B en W doorslaggevend geweest voor de positieve opstelling van het college. BRANDWEER LEIDERDORP LEIDERDORP De gemeen te Leiderdorp wil 345.000 gul den uitgeven voor de aanschaf van een nieuw brandweer voertuig. De midden- en lage- druk tankautospuit die nu wordt gebruikt, is vijftien jaar oud en aan vervanging toe. De Inspectie voor het Brand weerwezen heeft ook aange drongen op het opnemen van een derde brandweerauto in de organisatie. Het korps heeft nu de beschikking over drie voertuigen: een tankautospuit, wagen en een al eerder vangen autospuit. De laatste autospuit is niet in de verorde ning opgenomen. Comman dant N. van den Berg meent echter dat het voertuig in de praktijk wordt gebruikt als „oefen"-autospuit, transport middel voor personeel en ma terieel op oefenavonden en bij brand en als voertuig om de rijvaardigheid van de chauf feurs te onderhouden. „Dat de inspecteur twee wagens in onze groeiende gemeente wat aan de magere kant vindt, is begrijpelijk. Ik ervaar het be schikbaar hebben van twee uitrukvoertuigen ook als een minimum. De praktijk van de afgelopen jaren heeft echter nooit aangetoond dat een der de voertuig noodzakelijk is". Van den Berg onderschrijft wel het standpunt van de in spectie dat de voor de brand weer beschikbare ruimte te gering is. De kleed- en stal lingsruimte is onvoldoende. Daarnaast ontbreekt een ruim te om aan kleine groepjes in structies te geven. Een derge lijke ruimte kan volgens de commandant bovendien ge bruikt worden om er een bi bliotheek en de instructie-ma terialen onder te brengen en dienst te doen als wachtruimte voor het personeel dat stand by moet staan. „Een uitbrei ding van het vloeroppervlak met 35 a 40 vierkante meter zal uitkomst bieden". Voor waarschijnlijk de laatste keer zijn gisteravond in het Ter Aarse gemeentehuis de man, vrouw en club van het jaar gehul digd. De huldiging was waarschijnlijk voor het laatst omdat Ter Aar volgend jaar mogelijk één gemeente vormt met Zevenhoven en Nieuwveen. Mevrouw P. van Uffelen werd uitgeroepen tot vrouw van het jaar. Zij komt weinig in de publiciteit, maar de lijst met positieve antecedenten is lang. Zij is sterk betrokken bij het maatschappelijk werk in de gemeente, één van de stimulators van het welzijnsplan in de jaren 80, mede-organisator en uitvoer der van tafeltje dek je, betrokken bij de plaatselijke cultuur- his torische vereniging en hulpkracht bij het team van de Aeresteijn- school. Man van het jaar werd de heer Blok, commandant van de dit jaar 100-jarige brandweer. De club van het jaar werd Altior, de voetbalvereniging die in 1988 naar de tweede klasse promo veerde. De prijzen werden uitgereikt door burgemeester P.J. Verhoef. Op de foto de huldiging van mevrouw Van Uffelen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE aan tafel Verse worst met hnolselderijsalade en aardappelen - mokkavla met schuimpjes Met een jus van ui, tomaten puree en paprikapocdq krijgt het hele gerecht mee, kleur. Als u met z'n tweeën benl dan heeft u nodig: 200 g vei se worst, 20 g margarine, ui mespunt bloem, zout, torna tenpuree, paprikapoeder 2 lepels yoghurt, 1 lept mayonaise, zout, peper, su, ker, 300 g knolselderij, 1 si naasappèl, azijn, peterselie 0,5 tot 1 kg aardappelen: 0,5 liter melk, 25 g maizena 30 g suiker (0,5 liter blank vla), 2 theelepels oploskot fie, half pakje vanillesuiker, paar schuimpjes. Zet de verse worst op twee centimeter koud water ii de braadpan. Breng het wat ei aan de kook, draai de vv om en laat het water nog paar tellen koken. Leg de grij geworden worst op het dekse, van de pan en schenk he kooknat in een schaaltje. Laa\ de margarine smelten in braadpan, leg er de worst en braad haar op een matij vuur en onder geregeld ke ren in twintig minuter bruin en gaar. Braad de laatstt twee minuten stukjes Houd de worst op een borc warm. Roer de bloem door hel bakvet met ui, voeg het meeste kooknat van de worst toe en laat de jus nog een paar minu ten koken. Maak hem op niet smaak af met zout, tomatenpu ree en paprikapoeder. Meng een sausje van yoghurt, mayonaise, zout, peper en s ker. Snijd de knolselderij dikke plakken en schil deze. Spoel de groente af, rasp haai grof en meng haar direct door het sausje. Snijd de geschilde sinaasappel in stevige plakken leg daarvan een paar apart en meng de overige in stukjes verdeeld door de knolselderij. Maak de sala de op smaak af met schee gék o cemb grach bleek gered qier ten l of de kocht den. niet keurt op d vals zicht! dêrw duidt allééi „Hee Mors kon gen. kerd geste kant „Nie' huis een 1 niet tuurl dela; echt» hij v t garneer haar met de offic achtergehouden sinaasappel met peterselie. Los de oploskoffie en vanille suiker op in een zelfgekookte, warme blanke vla of in een koude fabrieksvla. In koude vla duurt het oplossen langer, reken er een kwartier voor. Garneer de vla schuimpjes. JEANNE dienstverlening door de apotheken die ook weekend- rech trou' „Zes stort acht Mor schr hij horc APOTHEKEN De avond- en nact apotheken in de re- derc 'genomen ,;.t weekend- hebben. S"11 ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI- niet ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, aldeiing S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naa' de Cronesteinkade ongewenste zwangerschap v CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 231 254810.) Inlormatii guit „Oh ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL laar MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be- lar van 3. Spre 18.80-20.3 LEIDSE RECHTSWINKEL Juri- 2en dlsch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas- tingen: alleen op afspraak, klachten- ber bureau: di. en do. 18.30-20.30. afde- mai ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 dén 18.30-20.30, afdeling 0-12. 1 1 ■0 - Ir 20 - L. ope sch Kc 15 s tuig; 18 i tijn); 19 voedsel: 21 gewonden bundel: 23 werktuig voor het op wekken van wissel- of.draaistroom; 25 paardeslee; 26 voorzetsel: 27 hofpersoon in vroegere jaren; 29 draperie tot afdekking boven aan een troonzetel. Verticaal: 1 Romeinse jachtgodin; 2 muzieknoot: 3 bloedvat; 4 tegen over (afk.); 5 historische vereniging van vakgenoten; 8 Griekse godin van de landbouw; 9 ranonkelachti ge plant; 11 schermwapen; 12 voegwoord; 13 briefaanhef (afk.' Latijn); 14 plant met bittere wortel; i 19 gelijkmatig, effen; 20 symbool van neon; 21 walkant; 22 druppel j oogvocht; 24 zonderling; 27 let wel (afk. Latijn); 28 muzieknoot.. OPLOSSING •0J 82 - 0 N LZ Ueej t-2 :ueej» 22 :e>t 12 :SN 02 ;iee6a 6L Uueie ft "SI Cl :ua 21 :us6ap tl ïuoouj •eue 6 Ueieuiaa 8 'appO g l o'j f Uape e ijiu z ;eu8!a l :|eeo!UeA i ul^ajqujei 62 :jeu Z2 92 :je 53 jojejaue6 zz 'loux 13 luaje 61 "we 81 :6e li :eats 91 :uaiue si :pue|japaN 01 'l* 6 :pe L :opi 9 :6jn)eujejp I :|b*|uozijoh

Leidse Courant | 1989 | | pagina 10