Gullit is niet te koop Nipte winst Den Helder Soepele start volleyballers Heieen van den Berg doorstaat A-kwalifikatie e £fiidóc£oivamt Dre jev naast Gelfand Sport op tv Tweede Leidse Zevenklapper AC MILAN WIJST AANBOD BARCELONA VAN DE HAND Rol Kerkum bij Feyenoor^ uitgespeeld Tunesië blij met Parijs - Daka SPORT WOENSDAG 28 DECEMBER 1988 PAGIN1 ^1 ARNHEM De twee Nederlanders die meedoen aan- de Europese titelstrijd voor schaak-junioren in Arnhem, heb ben de achtste ronde met wisselend suc ces afgesloten. Nederlands jeugdkampi oen Loek van Wely verloor van de Bul gaar Alexander Delchev. Mark van der Werf won van Joseph Ryan uit Ierland. De belangrijkse wedstrijd van gisteren was die tussen de Russen Drejev en Gel fand. Drejev won, waardoor hij zich naast Gelfand en de Spanjaard Comas Fabrego op de eerste plaats nestelde. Het drietal heeft zes punten. Van der Werf en Van Wely zijn gedeeld negende met 4 1/2 punt. Koifman prolongeert titel GRANVILLE Igor Koifman heeft gisteren zijn jeugdwereldtitel dam men geprolongeerd. De veertienjarige Sovjet-dam mer heeft na de zevende ronde van de titelstrijd in Granville een voorsprong van drie punten op zijn naaste concurrenten, die Koifman nu niet meer kunnen achterhalen. Van Leeuwen en Wiering, ge deeld vijfde, zijn met nog een ronde te gaan de beste Nederlanders. Rogers voorsprong naar twee punten GRONINGEN De Australiër Ian Rogers wordt vrijwel zeker winnaar van het internationale schaaktoernooi in Groningen. Met nog drie ronden te gaan heeft Rogers zijn voorsprong op zijn naaste concurrenten vergroot tot twee punten. Rogers zegevier de gisteren in de zesde ronde met zwart over de Nederlandse kam pioen Rudy Douven. De Israëliër Greenfeld, na de vijfde ronde op anderhalve punt van Rogers, moest Ftacnik uit Tsjechoslowa- kije remise toestaan. Verrassend was de overwinning van de Franse jeugdwereldkampioen Lautier op de Brit Nunn. Nauta vijfde in Columbus-tocht SANTO DOMINGO Dirk Nauta is met het schip Equity en Law II in het definitieve klassement van de Ruta del Descubrimiento als vijfde ge ëindigd. De Nederlander, en kele dagen geleden aangeko men in eindpunt Santo Do mingo, moest toezien dat een van de kleinste schepen in de vloot, El Gaitero uit Spanje, van de gunstige wind profi teerde en, na verrekening van de handicap, Nauta passeerde. Ten Kortenaar sterk in Inzeil INZELL Marnix ten Kortenaar heeft tij dens wedstrijden van de kernploeg van Jong Oranje in Inzeil de 500 en de 1500 me ter gewonnen. De achtttienjarige Ten Kor tenaar noteerde onder matige condities 40,16 en 2.01,13. De student uit Zoetermeer werd vorige week door de landelijke tech nische commissie langebaan verrassend bo ven stayer Herbert Dijkstra verkozen voor het Nederlands kampioenschap tien kilo meter in Heerenveen. Ten Kortenaar bleef op de 1500 meter Rintje Ritsma net voor: 2.01,90. Op de sprint ontbrak de concurren tie van Cor-Jan Smulders. Voor de derde keer in negen dagen kwam de nummer twee van de wereldtitelstrijd voor junioren ten val. District Leiden groi HILVERSUM Het district L< V1 HILVERSUM Het district Le van de Koninklijke Nederla Lawn Tennis Bond heeft het ake pen jaar 1634 nieuwe leden schreven en is daarmee een v; snelst groeiende districten van derland. De toename bedroeg ft Het district Haarlem boekte rel gezien de grootste ledenwinst;" aanmelding van 1090 nieuwe li betekende een groei van 8,29%.' Haag kon 748 leden (2,61%) inset" ven. In absolute.zin meldden zie f meeste nieuwe tennissers bij bantse verenigingen: 3604 perso In totaal spelen er in Neder 17.729 mensen meer in verenigi verband dan in 1987, een toen van 2,8%. Het ledenbestand vai KNLTB bedroeg per 30 septen 1988 652.570 personen. Nederland 2, 21.15 uur Sportga la, strandrace in Scheveningen. Nederland 3, 20.29 uur: 't Oranje- jaar met hoogtepunten van het afgelopen sportjaar; 23.05 uur: Studio Sport. Duitsland 3, 19.00 uur: Aktuelle Stunde met onder meer sport. Super Channel, 22.10 uur: World seniors Golf '88. Sky Channel, 22.15 uur: Interna tional motorsports 1988; 23.50 uur: Paris to Dakar rally. Morgen Duitsland 2, 17.10 uur: Tele-lllu- strlerte met onder meer sport. Nieuwjaarskoersen Hilversum afgelast HILVERSUM De stichting Nederlandse Draf- en Ren sport heeft gisteren besloten de draverijen, die op 1 januari op de baan van Hilversum zouden worden gehouden, af te gelasten wegens het te ge ringe aantal aanmeldingen. De nieuwjaarskoersen, tien in ge tal, die in Wolvega op het pro gramma staan, gaan wel door. De eerste start in Wolvega is om 13.45 uur. DEN HAAG De draverijen op de'banen van Wolvega en Schaesberg vragen de komen de dagen de aandacht. Onze tips luiden. Wolvega donderdag 18.45 uur. Ie koers: Christ Renka, Crack Vic tory, Creese K (9-7-5). 2e koers: Aliene S, Chic Belwin, Bariska H (3-1-5). 3e koers: Barke Wielinga, Casper Hanover, Chatelain Evento (7-5-4). 4e koers: Annigje S, Anna V, An- trapid Aldorp (5-2-8). 5e koers: Carin Marco, Alida van Imca, Zico van Shadow (2-4-6). 6e koers: Alpha Chranita, Zoot Zuiter, Arjan G (8-9-6). 7e koers: Zorba ter Lune, Yko Gold, Amerie Uithuizen (3-7-6). 8e koers: Bosvink T, Albatrosnora, Airs and Graces (9-6-1). Schaesberg vrijdag 19.00 uur. le koers: Chianty Way, Christine D, Commercie (2-8-5). 2e koers: Cindy Star, Brutus ter Lune, Cora Dillon (5-6-3). 3e koers: Caressa Heidia, Cas Buiten zorg, Captain Eden (1-2-4). 4e koers: Veric Brach, Wanda Volo, Vryo Buitenzorg (6-4-2). 5e koers: Cid Olumpic, Bongo, Corine Rijnstroom (3-9-11). 6e koers: Brigitte G, Do Lor Als Sas sy, Zingaro Evento (10-8-15). 7e koers: Celerite D'Ivens, Clark Bui tenzorg, Cherie Boszorg (4-6-11). 8e koers: Always Again, Utica Girl, Amber Enzelens (4-8-5). 9e koers: Zorro V, Boy de Bloomerd, Bavonora (3-11-7). 10e koers: Carla Crown, Arina V, Zil- vertip (8-3). Jacco Eltingh in achtste finales PORT WASHINGTON Jac- co Eltingh, die vorig seizoen uitkwam voor Unicum uit Lei den, is door een zege van 6-0, 6-4 op de Amerikaan P.J. Lan- gone doorgedrongen tot de achtste finales van het inter nationale juniorentennistoer nooi in Port Washington in de Amerikaanse staat New York. LEIDEN Zeven Leidse sportclubs beginnen maandag aan een sportuitwisseling die tot en met zaterdag zal duren. De deelnemende clubs - Lug- dunum (voetbal), LUSV (vol leybal), Scylla (tafeltennis), BS Leiden (basketbal), Saturnus (zaalhandbal), LZ '86 (water polo) en BBLZW (bowlen) - zijn gedurende die week in alle sporten actief, behalve op het eigen onderdeel. Het is voor de tweede maal dat de 'Leidse Zevenklapper' op deze wijze wordt georganiseerd. Sportwereld Voetbal - Hans Werdekker zal de rest van het seizoen uitko men voor Willem II. Door de terugkeer van de verdediger naar zijn oude club probeert de Tilburgse formatie de pers oneelsproblemen op te lossen. Werdekker, die bij Ajax niet verder dan de bank kwam, gaat op huurbasis bij de staart- club uit de eredivisie voetbal len. Voetbal - Met ingang van het komende seizoen wordt Henk Veldmate jeugdtrainer bij FC Groningen. De 31-jarige ver dediger beëindigt zijn actieve loopbaan bij Veendam. ROME Silvio Berlusco ni, de baas van AC Milan, heeft een aanbod van Bar celona om Ruud Gullit over te nemen beslist van de hand gewezen. Berlus coni zei gisteren in het blad Gazetto dello Sport, dat hij onlangs is opgebeld door Juan Gaspart, de vice-voorzitter van Barce lona, met de vraag of de Italiaanse kampioen wilde onderhandelen over een mogelijke transfer van Gullit naar Spanje. „Ik heb hem hetzelfde ant woord gegeven als afgelopen zomer, toen Gaspart infor meerde naar Marco van Bas ten. Ik heb gezegd, dat Gullit niet te koop is, voor geen en* kele prijs, en ook niet zal wor den geruild tegen welke spe lers dan ook", aldus Berlusco- Johan Cruyff, de trainer van Barcelona, gaf gisteravond toe, dat zijn club serieus belang stelling heeft voor Gullit. „Wij hebben begrepen, dat Gullit daar problemen had," aldus Cruijff. „En we zijrt best be reid hem te helpen. Niet door hem te contracteren. Maar bij voorbeeld door hem een tijdje te lenen of iets in die geest". Barcelona, dat via zijn oefen- meester Johan Gruijff dit sei zoen al voor kapitalen inkocht, zal het derhalve op de sinds het Europees kampioenschap nog aantrekkelijker geworden Nederlandse markt voorlopig moeten doen met de vergaan de belangstelling voor interna tional Ronald Koeman. Het Nederlandse trio van AC Milan poseerde gisteren In het trainingsoord van AC Milan vrolijk voor de camera's na de bekendmaking van de verkiezing van de voetballer van het jaar. Van links naar rechts Frank Rijkaard (derde), Marco van Basten (eerste) en Ruud Gullit (tweede). FOTO: AP Gelukwensen Warme gelukwensen voor Van Basten in de Italiaanse sportpers gisterochtend en een ode aan het Nederlandse voet bal in verband met de toeken ning van de Gouden Bal, maar bitterheid over de weinige stemmen die Gianluca Vialli (aanvaller van Sampdoria en het Italiaanse nationale team) had gekregen en vooral dat Franco Baresi (de ster-verde diger van Milan en de Itali aanse selectie) qua punten niet wat beter uit de verf was ge komen. Toch weer trotse krantekoppen over hoe zeven van de tien best gerangschikte spelers deelnemen aan de Ita liaanse kompetitie. Maar het woord Milan valt wel het meest in de verhalen over de Gouden Bal van dit jaar. „His torische triomf voor Milan", zo schrijft La Gazzetta dello Sport, en La Repubblica noemt het „Europa naar Milaans mo del". Iedereen was het er una niem over eens dat Marco Van Basten voor dit jaar de hoogste voetbalonderscheiding ver diende, maar er bestond lichte twijfel over de tweede plaats van Ruud Gullit, vooral omdat die nu wegens blessure al maanden niet meer aktief is. Trainer Arrigo Sacchi van Mi lan verklaarde zich trots te voelen op zijn pupillen en zag in de Gouden Bal-rangschik king van France-Fóotball een aanmoediging voor zijn team om toch weer met meer auto riteit aanwezig te zijn in het Italiaanse kampioenschap „Met zoveel buitengewone spelers moet Milan weer gaan winnen' en de mensen verma ken", waren zijn woorden. Dolf Duyvelshof (rechts) van Den Helder probeert te scoren in de wedstrijd tegen Brisbane Bullets. FOTO: ANP HAARLEM Den Helder heeft op de openingsdag van de Haarlemse basketbalweek een nipte overwinning behaald. De Noordhollanders zegevierden in in de Kennemersporthal met 69-67 over de Brisbane Bullets uit Australië. De verwoede achtervolgingsrace van Den Helder had in de laat ste minuten toch succes; halverwege stond de ploeg nog op een kleine achterstand: 34-38. In de'eerste wedstrijd van de zevende editie van het toernooi had Hapoel Tel Aviv Sibenka uit Joego slavië gedecideerd teruggewezen. De sterrenploeg uit Israel won met 95-67 (42-31). APELDOORN De Ne derlandse volleyballers zijn de zestiende editie van het internationale toernooi van Dynamo uit stekend begonnen. De ploeg van bondscoach Arie Selinger wees Oost- Duitsland gisteren reso luut terug. In de America- hal van Apeldoorn was Nederland niet bereid de tegenstander in de vorm van een set een verlaat kerstgeschenk te geven: 15-8, 15-10, 15-9. Het goed draaiende nationale team, voor de feestdagen warm gespeeld in de Haarlem se volleybalweek, was over alle linies duidelijk sterker en gaf de Oostduitsers vrijwel geen kans om werkelijk ge vaarlijk te worden. Minder goed verging het het Neder landse damesteam, dat deson danks op een verdienstelijke ouverture kan terug zien. De dames van bondscoach Pang openden met een nederlaag in vijf sets tegen de DDR: 12-15, 15-12, 15-12, 14-16, 9-15. Ver volgens verloren zij een warri ge vijfsetter tegen Cuba: 8-15, 15-6, 1-15, 15-12, 7-15. Tegen Oost-Duitsland was er een kans op meer. Bij een voordelige stand van 2-1 in sets leidde het team in de vier de set met 8-3. Vervolgens be gon de goed draaiende service- en smashmachine te haperen. In de beslissende set bleek Oranje mentaal niet sterk ge noeg om in het rallye-point sy steem (iedere aanval een punt) overeind te blijven. De wedstrijd tegen het sterke Cuba had een bijzonder ener verend verloop. Na de eerste set met 8-15 te hebben verlo ren, pakte het Nederland de volgende set met 15-6 om in de derde volledig te worden weg gespeeld: 1-15. Toen de Cu baanse dames meteen door stoomden naar een 9-3, leek het treffen beslist. Maar Ne derland kwam volledig terug en greep na 14-10 de set met 15-12. In de beslissende vijfde set bleken de Cubaanse dames letterlijk en figuurlijk slag vaardiger. Met name de lang- "ffliii"'- Het Nederlandse blok (v.l.n.r. Ron Zwerver, Ronald Zoodsma en Peter Blangé) blijft met lege han den als.de bal na een smash van de Oostduitser Robert Dèllnitz in het net belandt. FOTO: ANP benige Mercedes Calderon vormde met haar keiharde smashes een voortdurend ge vaar voor het Oranjeteam dat met 7-15 capituleerde.. De publieke belangstelling voor deze volleybalklassieker kaarten verkocht. Voor mor- is bijzonder groot. Terwijl 1 rig jaar in totaal gedurende de vier speeldagen ongeveer 8500 toeschouwers de tribunes be volkten, zijn nu reeds 12.000 gen, de.derde dag, is het toer nooi al uitverkocht en voor de finales op vrijdag aanstaande is nog slechts een beperkt aan tal kaarten beschikbaar. sportuitslagen Biljarten LBB: 1; 't Zuid 1 - Den Deyl 1 4-4, West Side 1 - UVS 1 6-4, TOP 2 - TOP 1 2-6, De Waag 1 - Landzicht 1 4-4, Vriendschap 1 - Spijkerbak 1 0- 9. 2: Carambole 2 - Carambole 1 9-0, TOP 3 - De Heul 1 6-2, TOG 1 - Kat wijk 1 4-4, Stompwijk 1 - Spijkerbak 2 4-4, De Waag 2 - Alpha Bar 1 0-9. 3: De Waag 4 - Morskwartier 1 2-7, Vriendschap 2 - Carambole 3 3-5, UVS 2 - De Waag 3 4-4, De Sociëteit 1 - DGL 1 5-3, 't Zuid 2 - Landzicht 2 2-6. 4: Pinguin 1 - De Waag 5 4-4, Landzicht 4 - DOS 1 6-2, Den Deyl 2 - De Waag 6 4-4, Stompwijk 2 - De So ciëteit 2 6-2, De Heul 2 - Landzicht 3 4-4. 5: DOS 2 - TOP 4,2-6, DOS 3 - De Heul 3 6-2, Carambole 4 - De Morskwartier 2 2-6, TOG 3 - TOG 2 2-6, Spijkerbak 3 - Pinguin 2 4-4. 6: De Heul 4 - Stompwijk 3 2-6, 't Wach tje 1 - DOS 4 6-2, TOP 6 - West Side 2 4-4, DOS 5 - TOG 4 2-6, Morskwar tier 3 - TOP 5 4-4. 7: Katwijk 2 - Stompwijk 4 4-4, Carambole 5 - 't Zuid 3 4-4, De Sociëteit 3 - De Socië teit 4 4-4, De Waag 7 - Spijkerbak 4 4-4, Wapen van V. 1 - Alpha Bar 2 3- 6. 8: TOG 5 - Carambole 6 3-6, De Sociëteit 6 - De Sociëteit 5 0-9, TOP 7 - Carambole 7 4-4, Verkerk 1 - TOG 6 2-6, West Side 3 - De Waag 8 6-3. Sportprijsvragen DEN HAAG - De gegevens van de sportprijsvragen zijn: Lotto 51: le prijs: lx f313.836,30. 2e prijs: 3 x 50.000. 3e prijs: 142 x 1 1.105,00. 4e prijs: 5.018 x 31,20. 5e prijs: 68.167 x 5. Toto 51: 1-2- 2-1-1-1-2-3-3-1-1-1. Toto-ge lijk 51: 2-9-13-26-27. Toege voegd: 20. WARMOND/LEIDEN Heieen van den Berg heeft zich via twee zeges in de A-kwalifikatie ge plaatst voor het hoofd toernooi bij Dekker Ten nis Warmond. Sabine Ver haar bij de dames en Evert-Jan Hulshof, Mar cel Reuter (verrassend), Stephan Nooteboom en Andy Schaeffers bij de heren zijn de overige kwalifikanten. In het dis tricts B2-toernooi in Nieu we Sloot te Alphen aan den Rijn klopte Max Lan- gelaan de als derde ge plaatste Mare Nagelker- ken. De kwalifikatie van Heieen van den Berg voor een plaats in het hoofdschema van het OR AP/Dekker A-tennistoer nooi heeft aan een zijden draadje gehangen. Door het lot was de Noorwijkerhoutse A- speelster in de eerste ronde ge koppeld aan één van de ande re favorietes voor kwalifikatie, Amsterdamse Suzan Gadroen. Deze voorronde was nodig, omdat bij beide speelsters de laatste successen nog niet in de ranking berekend waren. En omdat beide speelsters globaal dezelfde speelstijl hanteren, ontspon zich een spannende strijd, waarin 'unforced errors' de uiteindelijke winnares be paalden. Na een te aanvallend gespeelde, met 6-2 verloren eerste set, koos Heieen van den Berg voor haar basisspel. Suzan Gadroen haalde echter in de tweede set een 5-2 ach terstand op tot 5-5, maar kreeg op 15-15 een simpele misser op forehand te verwerken. Zij deed het onvoldoende, verloor de set met 7-5 en daarna de derde met 6-4. In de tweede ronde klopte Heieen van den Berg Gelderse Merel Leisink met 6-2, 6-4. Evelyn Podzimek-Büermann was in de eerste ronde van de kwalifikatie de opponente van Leisink. De Leidse koos voor een taktiek van trage, diepe ballen door het midden. Op 5- 6 in de eerste set was de servi ce van Leisink nog niet gebro ken en brak de concentratie. Het werd een tweesets verlies. Marquérite Patiwael werd door wedstrijdleider Anne-Jan van der Meer met een 'wild card' bedacht. Toen de Koude- kerkse over haar verbazing heen was, bleek, dat zij Am sterdamse Yvonne Nijhuis knap maar wel onregelmatig partij kon geven. Een 4-1 voorsprong in de eerste set kon niet worden omgezet in setwinst, 4-6. De tweede set werd met 6-2 gewonnen, de derde daarentegen weer snel ingeleverd. Sabine Verhaar klopte eerst Caroline Houben, en kwalificeerde zich vervol gens via Nijhuis. Laurens de Wals en Cor Voortman fungeren tijdens het OR AP/Dekker A-toernooi als 'referee'. De beide semi-be- roeps scheidsrechters verricht ten gisteravond de loting voor het hoofdtoernooi. Bij de da mes zal vandaag om 17.00 uur de meeste aandacht uitgaan naar het treffen tussen Heieen van den Berg en de neo-Uni- cumse, als vierde geplaatste Yvonne der Kinderen. Twee uur later staat de partij tussen ex-Unicumse Margot van Overloop en Pauline Mulder geprogrammeerd. De tweede nieuweling in het Leidse team, Claire Wegink, treedt pas don derdag binnen de lijnen tegen de als eerste geplaatste num mer 63 van de wereldranglijst, de Belgische Sandra Wasser man. gehele eerste ronde gespeeld. 'Wild card'-bezitters Jan Wil lem Lugthart (om 21.00 uur te- fen Ralph Kok) en Kees-Jan chuilenburg (tegen Vincent van Gelderen) ontmoeten ge plaatste spelers. De trekking van de 32 nummers leverde een wedstrijd op tussen de bei de eerste team-spelers van Dekker Tennis, Michael van den Berg en Freek Tanis. De njeuwe mannelijke leden van Unicum I, Chrié Vermeeren en Joost Winnink, krijgen te maken met respectievelijk Jan-Willem Lodder en Step han Nooteboom. De verras send tot het hoofdtoernooi doorgedrongen Marcel Reuter ontmoet in de eerste ronde Utrechter Jorn Dankaart. Bij de strijd om de districts B- tiiels in het Alphense tennis- centrum Nieuwe Sloot bezorg de Max Langelaan zichzelf een fraai Kerstgeschenk door de als derde aan het toernooi be gonnen Mare Nagelkerken met 1-6, 6-4, 6-3. te verslaan. Ook Rien Booy doorstond de eerste ronde. De ClOS-student en districtsstagiair won van Mark van Nieuwkerk met 6-1, 6-2. De eerste ronde bij de heren BI wordt vandaag afge werkt. PETER KLEIN 'Mara Eykenboom - Jana Koran, Paul Haarhuis - Jeffrey Verpaalen, Ralph Kok - Jan-Willem Lugthart, Richard Krajicek - Wim Groenveld. Donderdag 29 december 1988: 13.00 uur: Maroesjka van Dijk - Evelyne Dullens, 3 partijen 2e ronde heren; 15.00 uur: Esmir Hoogendoorn - Ma- riette Verbruggen, 3 partijen 2e ron de beren. DEN HAAG De rol Gerard Kerkum bij Feyenoj-1 is uitgespeeld. De Rotterdj-*- -1 mer trok zich gisteren met middellijke ingang terug, voorzitter van de Stichting, taald Voetbal Feyenoord. rige week verloor hij refc.2 zijn positie als lid van de van commissarissen van NV Stadion. Het bericht van Kerkums trek werd bekend gemal!j door Hans Kraay. De al meen directeur van Feyenot wilde verder geen comni it' taar geven. Ook over de op\ - ging wenste hij niets te zegf Kerkum zelf onthield eveneens van tekst en uiWp Duidelijk is wel, dat FeRQZe noord geen gebruik meer w ste te maken van de diens i van oud-voetballer Kerki[,t( Vorige week stapte hij willig" op als lid van dt van commissarissen van NV Stadion. Jorien van Herik, tevens voorzitter de Beheerstichting, werd ti de nieuwe president-comn saris van dat orgaan. De kenman Van den Herik, als Vriend van Feyenoord l nengehaald door Kerkum, bij die gelegenheid al wq dat Kerkum beter heleni kon opstappen, dus ook voorzitter van de Stichting I taald voetbal. Volgens u den Herik moet het nieul Feyenoord verder met nieij mensen. hael ]LVI 'kso rest pr: der! imes RT licha TUNIS De stad Ti* heeft gisteren zijn bï schap over de komst A— de rally Parijs-Dakar m delijk laten blijken, veel plaatsen in de werd de vlag uitgestokl Tunesië is voor het e4 in het routeschema nomen, ten koste buurland Algerije, hoopt dat de veel bekij seerde tocht goed is de ontwikkeling van toerisme in het Noorda; kaanse land. Arbeiders hingen doell waarin de deelnemers wellj worden geheten, boven 1 hoofdstraat die loopt vanl haven naar het centri Woensdagmorgen arrive twee boten met deelnen - aan de woestijntocht van b j= tienduizend kilometer in haven La Goulette. Het cjPDl trale plein van Tunis is op ^55 fleurd met talloze rood-wi.po 1 nationale vlaggen, die het v s25 1 trek van de 396 auto's en 1» 1 torfietsen extra cachet moe lc geven. De Tunesische autoriteiten i.so-1 blij met het- bezoek van de 1 streden cross aan het land. hopen dat toeschouwers Zuidelijke Sahara ontdekk:. 1 Het gebied wordt door de[ -55 1 gering gezien als een mQge oord voor toerisme. Het echtpaar Kees en Mi4io i Tijsterman, vorig jaar ach 1 in het algemeen eindklai ment, zette de auto op de b j en maakte de verplaatsing 1140 Spanje naar Tunesië per vli i tuig. Kees Tijsterman: i eerste keer dat ik deeln. - ging ik met de boot, maar 05 J is echt niet voor herhal 45 vatbaar. Het was een ec >,40 1 zwijnenstal". »45 l De organisatie heeft besloMj? j een tijdstraf van 21 minui- voor favoriet Ari Vatanen.-; te trekken. De Fin, die tijd h[ 1 de proloog in Barcelona o:a~ de kop sloeg maar toch de £5- j vende plaats bereikte, was straft omdat hij te laat aan i start was verschenen. Vatai had succes met zijn beto waarin hij duidelijk maakte j een verkeersopstopping te 2 terecht gekomen. i Jeugdvoetbal- i toernooi in Groenoordhalleii LEIDEN De voetbalvere :45 ging Lugdunum houdt vriji I50 1 30 december al weer voor00 achttiende maal een groots 2. 1 gezet jeugdzaalvoetbaltoern< _35_i Maar liefst vierentwintig cli"t zullen in de GroenoordhalL r met C- en D-juniorente; acte de précense geven, evenement begint om II uur. De prijsuitreiking is 17.15 uur. .50 7

Leidse Courant | 1988 | | pagina 8