Mechelen winnaar van laatste Blitz-toernooi ïroese en Schuilenburg favoriet bij B-Indoors Fleur Bakker pakt de prestatiebeker GROTE PUBLIEK LAAT HET OPNIEUW AFWETEN ort leiden QeidwOowuvnt dinsdag 27 december 1988 pagina 19 iyt valt terug Soestduinen DEN René Guyt t in de Kerstcross van tduinen een negende ts behaald. Aanvan- jk reed de Swiftrenner en nabij de vierde |ts, maar tegen het ein- an de koers gaf Guyt in prijs. John Kuy- oven werd in de ïgfit. jnt verslagen en finish- Hea"> c>ij de liefhebbers als op ede. liet zich in Soestduinen van voren zien tijdens cross in eigen land. De renner heeft dit seizoen el buitenlandse vvedstrij- gereden en concentreert daarbij op de grote koer- In de bossen rond Soest- :n teed Guyt lange tijd de vierde plek achter de ■s Van Bakel, Hendriks roenendaal. Op het snelle lurs zakte de fietsenma- chter terug tegen het ein- an de wedstrijd. Op de werd hij tenslotte negen- achter beroepsrenner k van Bakel die de wed- Kuyvenhoven werd bij efhebbers in de sprint 1st door de snelle benen Gaas Tobbe. De Neder- kampioèn bij de vetera- jing de spurt van het lei- rio aan en gaf Kuyvenho- liet de kans om langszij te n. Erik Ploeg eindigde op frde plaats. Soestduinen e ook voor een primeur: Nederlandse Kampioen pen Mountain Bike. Jim )verbeek uit Soest bracht ■r het beste van af en de titel. TIJDENS KERSTZWEMWEDSTRIJDEN VAN DE ZIJL/LGB LEIDEN De Leidse zwemverenigingen De Zijl/LGB en LZ '86 heb ben beide uitstekend ge presteerd bij de traditio nele Kerstzwemwedstrij den van het'örganiserende De Zijl/LGB. In het volle zwembad de Zijl bleek Fleur Bakker van LZ '86 haar zenuwen het best in bedwang te hebben ge houden. Bakker zij zwom een meer dan uitstekende 1.21.8 op de 100 meter schoolslag en kwam hier mee het dichtst bij een be staand kerstrecord, het verschil was slechts drie tiende. Zij pakte ook nog brons op de 100 meter vrij (1.07.8). Voor de 'Sergio de Gregorio-trofee', normali ter het hoogtepunt van de Kerst wedstrijden, werd dit jaar helaas een gedeva lueerd jong deelnemers veld aangetroffen. Fleur Bakker sprong eruit, maar ook de overige Leidse deelnemers/sters kwamen tot klinkende prestaties. Zo werd de bescheiden uitspraak van de heer van Belkum van de Zijl/LGB omtrent de kans van Micha Prins op de 100 meter vlinder, door Prins in een uit stekende 1.21.1 als te pessimis tisch neergezet. Prins dus eer ste op de vlinder, een ereplaats op de 100 meter rug was ech ter niet voor hem weggelegd. Clubgenoot Tom Onderwater kwam op deze afstand ook niet uit de verf (1.29.9). De jonge Natasja Sierag veroverde zil ver en brons op respectievelijk de 100 meter rug (1.23.1) en de 100 meter vlinder (1.24.0). Sie rag was op beide afstanden de jongste deelneemster. Richard van Duijvenbode voldeed aan de verwachtingen op de 100 meter school, in 1.25.8 bleef hij slechts een tiende van goud verwijderd. Gijs Jansen werd op dezelfde afstand vierde (1.27.0). Van Duijvenbode kwam ook nog op de 100 me ter vrij en op de 100 meter vlinder uit, beide uitslagen waren iets teleurstellend (1.12.8 en 1.22.0). Bianca Singe- ling presteerde redelijk, voor haar waren vooraf al geen me daillekansen toebedacht. Sin- geling zwom op de 100 meter vrij 1.09.3, op de 100 meter school 1.26.5, wat een persoon lijk record betekende en op de 100 meter vlinder 1.17.6. Bian ca Hoeks verdedigde haar Speedo-eremetaal met succes, zij werd in 1.12.7 eerste op de 100 meter rug. Eveneens goud voor Hoeks op de 100 meter vrij (1.03.7), een zeer goede prestatie. Haar derde afstand werd geen succes, zij tikte op de 100 meter vlinder aan in 1.17.0. Remco Singeling, nog herstellende van een operatie, presteerde ondanks dat goed. Singeling tikte net even eerder aan dan nummer drie en greep dus zilver op de 100 meter rug (1.23.1). Op de 100 meter vrij was geen medaille plaats voor Singeling wegge legd, echter de concurrentie op deze afstand is bijzonder groot. Davina Juffermans presteerde redelijk, zij zwom op de 100 meter school 1.27.3. Olga Bouwmeester legde dezelfde afstand af in 1.23.3 en op de 100 meter vlinder kwam zij tot 1.22.9. Bouwmeester presteer de met deze tijden op beide af standen naar kunnen. Joachim de Ruijsscher, ziek geweest, tikte op de 100 meter vlinder aan in 1.24.6, deze tijd was niet voldoende voor een ereplaats. De enige Leidse deelnemer aan de "Sergio de Gregorio- trofee", Marco Blokpoel werd zesde in het wel zeer jonge deelnemersveld op de 200 me ter vrij (2.07.1). De traditionele Kerstzwemwedstrijden van De Zijl/LGB leverden veel Leidse deelnefners en deelneemsters een medaille op. Alle reden derhalve om trots te poseren. oorloven. Onder aanvoering van de internationals Rik Sa- mai en Ronnie Bayer wonnen de Belgen makkelijk met 108- 101. Goed basketbal dus, 's mid dags, maar enige voldoening viel aan het gezicht van Rob Knijnenburg nauwelijks af te lezen. Knijnenburg, de grond legger van het Blitz-toernooi en twintig jaar lang hoofd van de organisatie, had nog één keer een spetakelstuk gewild. Vijf - tot zesduizend man bin nen de poorten dat op de ban ken gaat bij elke 'spetterende' dunk, het mocht niet zo zijn. De nieuwe opzet in de vorm van vantevoren bepaalde wed strijden zonder echte finale, hield de spanning dan welis waar in de wedstrijden, een formule om meer publiek te trekken was het niet en daar was het de organisatie nu juist om begonnen. Vorig jaar im mers gingen er al stemmen op om te stoppen met het Blitz- tournooi. Het werd door het enorme aanbod van tournooi- en steeds moeilijker om ploe gen van internationale allure naar Voorschoten te halen. Door de grote vraag naar die ploegen gingen ook de start- gelden evenredig omhoog en overschreden ruim het budget dat Blitz ter beschikking had. In eigen land lukte het alleen Haarlem nog om een groot tournooi te organiseren en daarheen ging dan ook het merendeel van de publieke be langstelling. Toeschouwers aantallen van tienduizend zijn daar geen uitzondering. Het tournooi in Voorschoten daar entegen dreigde als een nacht kaars uit te gaan, en dót, vond onder andere Knijnenburg, mocht niet gebeuren. Steunend op de 'goede' contac ten met Haarlem kreeg Blitz het voor elkaar Sibenka en Hapoel Tel Aviv voor een dag los te weken en naar Voor schoten te halen. Samen met Weert en Mechelen moest dat voldoende zijn voor een waar dig afscheid. Dat is uiteindelijk niet gelukt. Van het publiek bij het middagprogramma, zat minder dan de helft de wed strijden uit. En met het ver trek van het merendeel van de toeschouwers bloedde ook het tournooi langzaam maar zeker dood. Zij die bleven zagen Weert op nieuw enigzins gelukkig met minimaal verschil winnen. Ditmaal van Sibenka met 94- 93. Mechelen moest daardoor, wilde het tournooiwinnaar worden, winnen van Hapoel. De Belgen lieten die kans niet ongemoeid en trakteerden het matte Hapoel op een forse ne derlaag (92-81). Mechelen werd daarmee de laatste winnaar van het Kerst- tournooi dat heeft bewezen geen bestaansrecht meer te hebben. Mede-organisator Jan van der Nat was het daar roe rend mee eens: „Natuurlijk zijn we teleurgesteld. Het is een bevestiging dat we er mee moeten stoppen, daar is nu geen twijfel meer over moge lijk." Ook Knijnenburg, die door de NBB werd onderschei den met de bondsspeld, stak zijn teleurstelling niet onder stoelen of banken: „Het is de eerste keer dat er geld bij moet en dat de gemeente Voorscho ten moet bijspringen, dat is voor ons een afgang". Van een echt lustrumfeest was er in Voorschoten dus geen sprake. De BV Lisse organiseerde 23 en 24 december opnieuw een meerdaags damesbasketbal- tournooi. De organisatie die pas op het laatste moment be sloot het tournooi doorgang te laten vinden, slaagde er niet in ploegen uit het buitenland aan te trekken. Het tournooi dat vorig jaar zo'n doorslaand suc ces was en waar velen ook djt jaar veel van verwachtten, de valueerde daardoor enorm. Den Helder, winnaar van het vorig jaar, werd bereid gevon den de titel te verdedigen. Het was de enige uitschieter. Voor het overige bestonden de deel nemende ploegen uit de zwak kere eredivisie- en promotie divisieteams. Zonder meer teleurstellend en dat vond waarschijnlijk ook het vorig jaar zo talrijk aanwe zige publiek dat, en dat blijkt wel uit de toeschouwersaantal len bij de competitiewedstrij den, nauwelijks warm is te krijgen voor een damesbasket- balwedstrijd op eredivisieni veau. In Lisse bleek dat eens te meer. Het debacle werd he lemaal compleet toen RZ uit Rotterdam op het laatste mo ment afzegde en de reserves van Lisse hals over kop wer den aangerukt om als 'tegen stander' te fungeren. Het maakte de tweede dag, za terdag, weinig meer uit. De wedstrijden werden afgewik keld voor grotendeels lege tri bunes en ook Den Helder dat opnieuw tournooiwinnaar werd, steeg nauwelijks boven het niveau uit. Waar de pleeg vorig jaar tot op de bodem moest gaan om het Tjechische Banska Bystrika van zich af te houden (57-58), maakte het team nu tegen het Katwijkse Grasshoppers een weinig geïn spireerde indruk. Den Helder won desondanks vrij gemak kelijk met 44-56. Een weinig enerverend slot van 'zomaar' een tournooi. >and imm iniek. 'HEN AAN DEN 1/WARMOND/LEI- J Bij de morgen in liscentrum Nieuwe It in Alphen aan den van start gaande 1 om de districts BI 12 indoortitels zijn Ka- Croese en Kees-Jan lilenburg in de Bl-en- Delen de grote favo- n. Vanavond wordt fting verricht voor het ernooi bij Dekker mond. Jan Siemerink ikte de halve finales de Orange Bowl in ida. ricts B •Jan Schuilenburg is in lorgen in het Alphense scentrum Nieuwe Sloot inCrSnende strijd om de in- B-titels bij de heren BI 5;rste geplaatst. De Mun- >eler verkreeg dispensa- n bondsgedelegeerde Ben ?veld om tevens de 'wild in het Dekker A-toer- c mogen benutten. Kers- Dekker-speler Erik Bak- B^Hwordt als tweede inge- JBkyf Bij de dames is de club- je van Bakker, Karin r fo de favoriete voor de Jege vóór de speelster van Urn II, Jeanine Jünger. De B2-lijsten worden aange voerd door Irma van Seeters bij de dames en de weer volle dig van zijn ziekte herstelde Thomas Koemans bij de man nen. De opvallendste verschij ning in de B2 is zonder meer Eric Snellenberg. De Koude- kerker maakt na een periode van anderhalf jaar op non-ak- tief wegens een ernstig brom fietsongeluk in Nieuwe Sloot zijn 'come back' op de tennis banen. Dekker-toernooi Slechts veertien heren kwa men opdagen voor de zaterdag in Dekker Warmond te ver spelen eerste ronde van de kwalificatie voor het heren A- toernooi. Jeugdspelers als Hoofddorper Marcel Reuter, Rotterdammer Raymond Schot en Amsterdammer Sten van Beurden grepen de kans op deelname, die jonge Leidse talenten lieten liggen. De eerstgenoemde won zowaar met 6-3, 7-6 van Eric Warmen- hoven en stuit nu op Hagenaar Mike Oosterveen. Schot ver loor met 7-5, 6-0 van RUG- speler Evert-Jan Hulshof, die vandaag tegen de in de kwali ficatie als één geplaatste Wil lem Bruin aantreedt. Van Beurden verloor in drie sets van routinier Otto Panman, 6- 2, 5-7, 1-6. Martijn Krans speelde een ge- lijkopgaande strijd tegen num mer 4, Andy Schaeffers. De Unicummer kon echter tegen de in kwalificaties zeer erva ren Rotterdammer de games FOTO: BRAM VEEFKIND niet binnenhalen, 2-6, 1-6. Ook René van der Wilk mocht zijn opponent feliciteren. Braban der Stephan Nooteboom brak in elke set één maal door de service van de Katwijker heen. Voldoende voor een 6-4, 6-4 winst. Schaeffers krijgt vandaag te maken met Pan man, terwijl Nooteboom in de tweede ronde Arjan van der Zande treft. In de dames A-kwalificatie worden vandaag eveneens twee ronden afgewerkt. Van de acht speelsters, die toegela ten worden, gaan twee door naar het woensdag beginnende hoofdtoernooi. De loting voor het Dekker A-toernooi vindt vanavond om 21.00 uur plaats. In het C, D, E en Veteranen dubbelspeltoernooi werden Marcel en Peter vaii Paridon in het HDCl verrassend uitge schakeld. Goudberg en Hey- boer zegevierden met 4-6, 7-6, 6-1. Centrumeigenaar Coen Dekker en centrumdirecteur Philip van der Kwast moesten op eigen grond wel de eerste set maar niet de partij afstaan. Het Dekkerduo zegevierde met 3-6, 6-2, 6-1 over het kop pel Van Wendel/Dijkstal. In het DDC1 bleven Loes van der Heyden en Nellie Vogelaar de combinatie Dijkstra/Houwer in drie delen voor, 4-6, 7-5, 6-1. Bij de veteranendubbels hand haafden de geplaatste combi naties zich moeiteloos. Siemerink Jan Siemerink heeft de finale van de Orange Bowl, de offi cieuze WK voor juniorerf, niet weten te bereiken. De Italiaan Stefano Pescosolido bleef de Rijnsburger met 7-5, 7-6 nipt voor. Pescosolido was even eens de man die Siemerink en Eltingh de voet dwars zette in de met 2-1 van Italië verloren teamstrijd om de Sunshine Cup. De ex-Unicummer had bij de laatste zestien de Ameri kaan Alexi Hombrecher met 6-7, 6-4, 6-1 verslagen. In de kwartfinale wist Siemerink verrassend de als eerste ge plaatste Fransman Guillaume Raoux met 3-6, 6-3, 6-3 het verder spelen te ontzeggen. Marlies Reinders speelde voor Nederland de finale meisjes tot en met 16 jaar. De Groningse verloor in twee sets van Sylvie Sabas. Het meisjesdubbel 18 jaar werd een prooi van de Dekker A-winnares van vorig jaar, Noélle van Lottum, ge koppeld aan voornoemde Sa- bas. Nieuwe Sloot Perry Paauw sloot de eerste ronde van het gisteren gestarte Nieuwe Sloot Cl-toernooi bin nen de reguliere speeltijd van één uur af met een 15-6 zege op Boudewijn Ponsioen. Eric Steegers moest D. Egter laten voorgaan. De als eerste in C2 geplaatste Steegers verloor in de Cl met 14-8. Pijnacker- speler Vermeulen was succes vol in zowel Cl als C2, 9-5 te gen René Cardinaal, respectie velijk 11-4 tegen B. Oudejans. In de C2 boekte Mark Klein een ruime 15-6 overwinning op Rob Luiten. Michael Verto gen, E. van Benschop. J. van der Neut en A. Koekenbier hielden in het HEC2*de span ning er tot de laatste speelmi nuut in. PETER KLEIN Plaatsing Districts B-In- doors: HEB1: 1. K J. Schuilenburg. 2. E. Bakker. DEB1: 1 K. Croe- se, 2. J. Jünger. HEB2: 1. Th. Koemans, 2. R. van Splunter, 3. M. Nagelkerken, 4. O. van Paridon. DEB2: 1 I. van See ters, 2. P. Jongmans, 3. Nath. van der Voort, 4. M. Sieme rink. HDB2: 1. P. Grimberge n/O. Wempe, 2. R. Booy/Th. Koemans. De onderdelen HDB1, DDB1, GDB1. DDB2 en GDB2 zijn vervallen! Programma Dekker A: 13.00 en 15.00 uur: le ronde dames kwalifikatie A. 17.00 uur: M. Oosterveen - M. Reu ter, S. Nooteboom - A. van der Zande, A Schaeffers - O. Pan man 19.00 uur: W. Bruin - E.J. Hulshof, 2e ronde dames kwalifikatie A. Leiden-speler Bert Kragtwijk gaat scoren voor Weert. Kragtwijk c.s. verrasten in Voorschoten oerwinningen op Hapoel Tel Aviv en Sibenka. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN Het is voorbij, het internationale Blitz Kersttoernooi. Het Belgi sche Maes Pils Mechelen werd de sterke winnaar van de goed bezette twin tigste aflevering, die te vens het einde betekende van een traditie. En dat is maar beter zo, want giste ren werd opnieuw duide lijk dat het grote publiek niet meer naar Voorscho ten komt. Sporthal de Vliethorst ademde gistermiddag nog een gezellige sfeer. Iets meer dan zevenhon derd toeschouwers vermaak ten zich prima bij twee uitste kende wedstrijden. Dat Hapoel Tel Aviv en Sibenka zich enigzins spaarden voor hun optreden in de openingswed strijd van vandaag in de Haar lemse basketbalweek was ver wacht. Het werd door hun res pectievelijke tegenstanders Weert en Mechelen knap afge straft. Weert lukte dat wel pas in de slotfase. Vanuit een bijna kansloze positie pakte Weert na een wanhoopspress toch nog de winst (77-78). Mechelen liet tegen Sibenka al veel eerder in de wedstrijd zien dat het een topploeg is waartegen geen enkele tegenstander zich concentratiegebrek kan ver

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19