De heer Hermans haalt Toon uit de donkere kamer PEELFILMS OP TELEVISIE TIJDENS DE KERSTDAGEN DIO/TELEVISIE CcidocGomant ZATERDAG 24 DECEMBER 1988 PAGINA 23. srmans. Tv-ahow. AVRO-te- Nederland 2 om 21.20 uur. Kerstdag. ERSUM Toon en er zijn synoniem. Als er Hermans heeft hij ^VRO-tv de afspraak akt op tweede kerst- ijn show op tv te ver- Deze verplichting hem naar de donke nner om het in 1984 tomen materiaal op ieke en visuele waar- toetsen. Weken ach- n heeft de heer Her samen met zijn zoon het materiaal beke- d.w.z. Toon op zijn Hermans verliest in Toon, maar komt ►lf sterker uit te voor- n. ieer Hermans liet daar naar buiten weinig los. andere mededeling dan: alles is geschikt voor de /at in de zaal voortreffe- iverkt, doet het op de tv laat geen sporen na in het van mijn publiek. Elke elk liedje, gebaar, mi- j reactie uit de zaal taxeer wat ik meen geschikt te voor de tv. Daarom komt ch weer een andere voor- ng te voorschijn dan ik de zaal heb neerge- Elke voorstelling wordt aid door het publiek. Dat ie avond anders", am, de heer Hermans is loeilijk toe te bewegen if informatie te verschaf- iver de inhoud van zijn ow. Wat heeft hij er uit ipt? Wat kreeg nadruk? eer Hermans, in de mon- amer, geconfronteerd de levenskunstenaar springt uitermate be aam met die verschijning ïezien de stijgende kwali- ran zijn optredens in de der jaren heeft Hermans ks meer zichtbaar de ladder bestegen. Langer anderhalf uur kan zijn enenpubliek op de tv zien rin de heer Hermans de hem belichaamde figuur Toon wil zien uitmunten, haalt de heer Hermans uit de donkere kamer, iren had hij laten weten, hij uitgerekend de show '84-'85 op de beeldband hebben, omdat hij meent at optreden als de heer nans het helderst gestalte te hebben gegeven aan de fi guur, die in hem leeft, maar zich pas volledig manifesteert, als hij ermee op de planken verschijnt. Hermans speelt met zijn publiek. Alleen Toon weet dat het hem bij alle gelach ernst is. Hij veracht het pu bliek niet, zoals zoveel moder nisten, maar gaat ermee om als zijn dierbaarste materiaal. Jeugd Je zal de heer Hermans over zijn jeugd niet horen klagen. Hij werd groot in de geborgen heid van een hecht gezin. Maar als hij Toon er over laat vertellen wat hij als kind alle maal heeft moeten doorstaan, is het met de nostalgie geen houden meer aan. Zeker, hij is nooit een groot schaatser ge worden, maar zijn publiek weet, dat hij het heeft moeten leren op van die hele kleine rotschaatsjes. Toon kan daar in een treurige soort van veront waardiging zo bedroefd om worden, dat het lachen je ver gaat en dat je als zijn publiek tot snikkens toe tranen vergiet van het schateren. Toon bereikt juist in die mo menten van humoristisch zelf beklag hoogtepunten die al leen door Toon kunnen wor den bestegen. De Toon, die tij dens de voorstellingen uit de heer Hermans oprijst, laat zich daarbij handig manipuleren door zijn geestelijke vader. Die houdt voortdurend de touwtjes in handen van de pop Toon die hij bespeelt. Met zijn goochelkunsten is het al niet anders gesteld. Steeds speelt de heer Hermans het zo, dat je er niet achter komt of Toon zijn publiek in het ootje neemt, of dat Toon door zijn eigen trucs op het verkeerde been wordt gezet, of dat Her mans slechts een spelletje speelt met zijn publiek. Door halen wat niet verlangd wordt. Intussen schuilt hierin juist de magie van de grote meester. De heer Hermans beschikt over een zodanige beheersing van het métier, dat hij Toon bij het mislukken van een truc toch als een glorieuze gooche laar te voorschijn laat komen. Toon durft het zelfs aan slachtoffer en bruut tegelijk te zijn. Neem de manier waarop hij een brallende Duitser neer zet. In een taal, die hij niet uit spreekt, maar uitslaat, neemt hij in wezen zichzelf op de hak, zoals hij eerder als de ar- tiest-op-auditie een zo ferme mislukkeling oproept, dat daar juist het geheim van zijn*kunst is gelegen. De (klein)kunst van Toon laat zich niet ontleden. Die heeft iets te maken met de dubbele persoonlijkheid, die in hem schuilt. Toon is zijn andere ik, die telkens daar aanwezig is waar de theaterman Hermans hem oproept. Dit kan duiden op een gespletenheid in de mens Hermans, maar hij légt beide helften zo nauw op el kaar, dat Toon en Hermans sa men altijd die ene herkenbare Toon Hermans zal blijven. Deze dubbelheid in Toon valt in het theater niet zo goed op als in de montagekamer. De heer Hermans, maar ook zijn zoon, bekeken daar scène voor scène, waarin Toon bezig is. Hier vinden ze hem te toege spitst op zaal-spel, dat in min dere mate werkt bij de kijker voor het scherm. Daar vinden ze hem te terughoudend om op het scherm voor honderd pro cent over te komen. Die terug houdendheid laat zich verkla ren uit wat men in die kringen timing noemt. Als het volk in de zaal zich zozeer verliest in gelach, dat het de artiest even vergeet, treedt de artiest terug om de zaal weer naar zich toe te krijgen. In de huiskamer werkt dat natuurlijk niet op deze wijze. Daar levert dat „dooie" momenten op. Daar wordt het mes ingezet. Net zo lang tot maximaal schermef- fect verzekerd is. Geest Toch zijn er momenten, waar in de heer Hermans zich dui delijk laat onderscheiden van Toon. Dat gebeurt tijdens zijn nostalgische liedjes, die dezelf de geest ademen als de versjes die hij in boekvorm heeft doen uitgeven. Hij noemt dit geen zang en geen literatuur, maar melodisch mijmeren. Dat doet de heer Hermans graag, zo heeft hij vroeger al eens laten weten, bijvoorbeeld als hij strandwandelingen maakt, of zich vergaapt aan de boeiende rijkdom van de natuur. Niet de Toon in hem springt daarbij in hem op, maar wel wat hij als het meest wezenlijke er vaart in het gevoelsleven van de heer Hermans. Dat is wel heel dicht tegen Toon aan, maar het is Toon slechts ver gund om in het theater van zijn aanwezigheid blijk te ge ven. Toon leidt geen eigen le ven, maar wordt door de heer Hermans zorgvuldig in toom en in de hand gehouden. Dat blijkt tijdens de werkzaamhe den van de heer Hermans in de donkere kamer. Hermans bewaart hem als een geest in de fles, maar als hij er dan ook uitkomt, legt hij zijn hele we zen over de zaal neer. De heer Hermans kent ook het effect van het optreden van Toon. Hij vertelde eens in een interview: „Na de voorstelling In de ogen van de heer Her mans twinkelen de lachlichtjes van Toon op het moment dat hij het quasi-treurige verhaal vertelt over de ongewisheden in zijn jonge jaren. FOTO: MILAN KONVALINKA men tegelijk compassie met die mensen voelt. Men deelt in de smaad, die hen ten deel valt vanuit de maatschappij, men sen die op grond van eigen in zet menen het verder te heb ben geschopt. Dit zo in de zaal c.q. op het scherm te kunnen brengen, heeft te maken met de volheid van het meester- Herkenning begeef ik me altijd naar mijn kleedkamer om tot mezelf te komen. Eén keer heb ik me op verzoek van een zaalchef er toe laten verleiden de zaal in ogenschouw te nemen, nadat het publiek vertrokken was. De zaalchef zei toen tegen mij: „Moet u eens zien wat Toon heeft aangericht". De man had gelijk, om de andere stoel ver toonde duidelijk natte plek ken. Ik ben nadien nooit meer na afloop in een zaal wezen kijken". Wie alle shows van Toon Her mans in de loop der jaren heeft gezien, zal ook in deze voorstelling ontdekken, dat het niet allemaal nieuw is wat Toon doet. Zoals we hem in het verleden hebben horen doorzeuren over de stoel waar op zijn zuster zat, of zijn be schouwingen over de gehakt bal, leg neer die bal, of over zijn vader in de fanfare, gaat de aanpak herkennen van an dere onderwerpen in dit gen re. Het wonderlijke blijft ech ter dat de toon die Toon daar in aanslaat blijft doorwerken bij zijn publiek. Dit moet hele diepe wortels hebben in de artistieke per soonlijkheid die Toon Her mans is. In hem gaat een tragi- comicus schuil, die elk mens ergens ook in zichzelf herkent, maar die geen mens zo goed naar buiten kan brengeri als de Toon die in de heer Her mans plaats heeft genomen, als een onvervreemdbaar bezit van de heer Hermans. Toch stuit men in deze show op enige onvermoede aspecten van Toon. Zijn zelfbeklag over zijn moeilijke jeugdjaren, ge speeld met een aan hilariteit grenzende overdrijving, die methodiek gebruikt hij nu om de bekommernissen te schet sen van mensen die het niet breed hebben, althans het dui delijk niet geschoten hebben in onze samenleving. Hij geeft die mensen op de van hem be kende wijze stem, zodanig, dat In deze passages is het dat men in Toon als het ware de ziel ontmoet, waarvan een fi guur als Chaplin destijds ook de drager moet zijn geweest. Zoals hij herkenning weet te geven aan de verschoppeling, zo invoelbaar dat we ons aan hem verwant weten. Wat het snijden in de monta gekamer in zijn eigen werk, zijn eigen vlees aangaat, heeft Hermans natuurlijk ook te maken met de reacties die Toon in de zaal losmaakt. Hoe veel kun je daarvan gebruiken zonder dat het op ingeblikt ap plaus lijkt? Hoe helder moet je dat laten doorklinken op de band van je performance? Te veel van het goede zou er op kunnen lijken, dat Hermans zijn eigen Toon te diep weg stopt in de watten van het pu blieke meeleven. Er moet een moment geweest zijn in de levens van Hermans en Toon, dat zij tegen elkaar opliepen en in elkaar vergle den. Sindsdien hebben zij el kaar niet meer verlaten, al treedt in het theater de een uit de ander te voorschijn. Opklaterend applaus kan in de weg staan aan de stilte die hij zoekt als hij een gevoelig liedje zingt, op simpele melodieën ge-Toonzette filosofietjes, waarin meer dan eens een ge voelig woordspel of verrassen de vondst meespeelt. Hermans kan een zaal naar zijn hand zetten en die tegelijk ook in de hand houden. Toon staat ervoor zijn publiek naar zijn hart te zetten, hartroerend of hartelijk lachend. Maar de heer Hermans haalt het niet in zijn hoofd om na afloop in de zaal te gaan kij ken wat Toon daar heeft aan gericht. TON OLIEMULLER 1 idaag non and Sheba kaanse speelfilm uit 1959 van Vidor Met Gina Lollobrigida, Sanders en Yul Brynner. De i van Sheba overtuigt de Fa- lat vrouwelijke listen machtiger ien leger In de strijd tegen 1 14.05 uur. orgenstond nhische jeugdfilm uit 1986 over dertienjarige Jongen. Het lijkt schitterend om een dubbelgan- le hebben die alle vervelende hem opknapt, rland 3 om 15.00 uur. Poppins Disney-speelfilm uit 1965 van rt Stevenson. Met: Julie An- Dick van Dyke en David Tom- Mr. Banks leeft met vrouw en !n Jane en Michel in een stati- van Londen. Er komt een gouvernante: Mary Poppins. ideren zijn al snel gecharmeerd laar wonderbaarlijke talenten, om 15.10 uur. three and pray kaanse western uit 1955 van |e Sherman met Van Heflin a!s net terug uit de oorlog, die uls wil herstellen en een rustig je wil leiden. Dat lukt niet. Met aymond Burr en Joanne Wood- om 15.45 uur. begrijpt wat ik bedoel landse animatiefilm uit 1983 Ijorn Frank Jensen. Bob Max- Voorn naar een boek arten Toonder. Olivier B. Bom- Tom Poes krijgen te maken i van tijd tot tijd groot wor- draakje dat Rommeldam onvei- akt. land 2 om 16.00 uur. the wolf dog aanse film uit 1980 van Peter met Ronny Cox, John Ireland drew Ian McMillan. Na een on- tijdens een sneeuwstorm met Bgtuigje dat hem naar zijn nieu- Hunter, zou brengen, wordt aargewonde sledehond Kavik Ie jonge Andy gevonden en ver- Het dier hersteld geheel en echte vriendschap met de jon- tfaar Hunter komt achter de Iplaats van zijn dure hond. Zijn gsmethodes hebben weinig i. Op een nacht ontsnapt Kavik derneemt een tocht van 2000 ANdy. fcnd 2 om 17.20 uur. isibel (aanse jeugdfilm van Tom G. [son over het Joodse meisje die. samen met een actiegroep, leert tgegen de kerststal op Met: Megan Follows, Timothy rland 3 om 18.00 uur. lanse speelfilm uit 1985 van lot Szwarc. Met Dudley Moore, lp Huddleston en Judy Cornwell. I Bt elfje Patch mot krijgt in de Toedfabriek op de Noordpool, Lemmon. „The Front i". BBC 2 om 23.55 uur. ;0TO: PARAMOUNT PICTURES Julie Andrews. „Mary Pop pins". BBC 1 om 15.10 uur. FOTO: WALT DISNEY omdat hij een nieuwe werkmethode wil invoeren, vertrekt hij. In New York aangekomen, maakt hij kennis met de louche speelgoedfabrikant BZ. Sa men ontwikkelen ze nieuw snoep goed. maar Patch weet niet hoe ge vaarlijk zijn uitvinding Is. BBC 1 om 18.45 uur. Little match girl Amerikaanse speelfilm uit T987 van Michael Lindsay-Hogg naar het sprookje van Andersen. Met: Keshia Knight Pulliam, William Daniels en Rue McClanahan. Op kerstavond pro beert het meisje Molly haar zwavel stokjes op straat te verkopen. De rij ke nietsnut Neville Dutton heeft zo'n medelijden met haar, dat hij haar meeneemt naar het landgoed van zijn welgestelde ouders. Nederland 1 om 19.19 uur. Sabrina Amerikaanse film uit 1954 van Billy Wilder met Audrey Hepburn, Hump hrey Bogart en William Holden over een rijke ondernemer die alle mogelij ke moeite doet om zijn broer een rijk huwelijk te laten aangaan. Maar daar voor moet hij wel zorgen dat de broer niet in aanraking komt met een heel fraaie dame. Duitsland 2 om 20.00 uur. Little Lord Fauntleroy Engelse speelfilm uit 1980 van Jack Gold. Met Alec Guinness en Connie Booth. De Earl of Dorincourt laat zijn kleinzoon Ceddie uit Amerika overko men om hem op zijn kasteel een pas sende opvoeding te geven. Onder in vloed van het jong verandert de arro gante oude heer In een mensenvriend en weldoener. Duitsland 1 om 20.10 uur. Gandhi Engels-lndlase speelfilm uit 1982 van Richard Attenborough. Met Ben Kingsley, Candice Bergen en Edward Fox. Het verhaal van de Indiase politi cus Gandhi die zijn tegenstanders zonder haat tegemoet trad. Dit In te genstelling tot zijn gewelddadige BRT 2 om 20.15 uur. Mary Poppins Amerikaanse speelfilm uit 1965 van Robert Stevenson (zie BBC 1 om 15.10 uur). RTBF 1 om 20.15 uur. An American Christmas Carol Amerikaanse tv-film uit 1979 van Eric Till. Met: Henry Winkler en David Wayne. De oude meneer Slade, direc teur van een financieringsmaatschap pij, eist de avond voor Kerstmis goe deren op bij zijn schuldenaren en te vens ontslaat hij zijn eigen assistent. Hij wordt echter al snel vereerd met een bezoek uit de hel van zijn overle den zakenpartner. Nederland 2 om 20.30 uur. King Kong Amerikaanse speelfilm uit 1933 van Merian C. Cooper. Verhaal over de gorilla King Kong, die wordt gevan gen in de jungle van Afrika en ver kocht aan een Amerikaans circus. Dan wordt hij verliefd en Is het hek van de dam. Een schitterende film vol speciale effecten en animaties, waarin ook de klassieke scène is terug te vinden van King Kong op het Empire State Building. Super Channel om 20.30 uur. A gift ofTove Amerikaanse tv-film van Delbèrt Mann. Met: Lee Remick. Angela Lansbury en Samatha Atklns. Het overlijden van Amanda, Janet's moe der, en het failllsement van de faml- liezaak Broderick overschaduwen de vreugde die er rond kersttijd altijd heerst. Na de begrafenis van haar moeder brengt Janet een rusteloze nacht door waarin ze droomt van ge lukkiger tijden, zoals Kersttijd vijftien jaar geleden. BRT 1 om 20.45 uur. Silverado Amerikaanse westernfilm uit 1985 van Lawrence Kasdan met Kevin Kli ne. John Cleese, Danny Glover. Jeff Goldblum en Linda Hunt. Verhaal over vier cowboys die gezamenlijk naar Silverado trekken. Het meest opmerkelijk aan deze film is vooral de combinatie van hoofdrolspelers. BBC 1 om 21.30 uur. Guess who's coming to dinner Amerikaanse speelfilm uit 1967 van' Stanley Kramer met Spencer Tracy, Katherine Hepburn en Katherine Houghton. Tijdens een vakantie op Hawai maakt de 23-jarige rijke blan ke Amerikaanse Joey Drayton kennis met de 37-jarige zwarte arts John Prentice. Hun vriendschap groeit uit tot een romance en onmiddelijk wor den er huwelijksplannen gemaakt. Ze rekenen immers niet op bezwaren van de kant van hun ouders, want deze beweren steeds dat er geen ras senverschillen bestaan. BRT 2 om 23.15 uur. Christmas Spirits Amerikaanse horror-film van June Wyndham-Smith. Een filmproducente brengt de kerstnacht door in een huis waar jaren geleden op dezelfde avond iemand op griezelige wijze werd vermoord. Super Channel om 23.20 uur. Mrs. Delafield wants to marry Amerikaanse tv-film uit 1988 van George Schaefer. Met: Katharine Hepburn en Harold Gould. De steen rijke weduwe Mevrouw Delafield en haar dokter worden verliefd. Hun kin deren zijn het er echter niet mee eens en proberen er een stokje voor te steken. Nederland 2 om 23.50 uur. The front page Amerikaanse speelfilm uit 1974 van Billy Wilder. Met Jack Lemmon, Wal ter Matthau en Carol Burnett. Hildy Johnson wil zijn baan als sterverslag gever van The Examiner ruilen voor een veiliger baan bij een advertentie bureau. Voor hij vertrekt vraagt zijn baas hem nog een laatste verhaal te schrijven. BBC 2 om 23.55 uur. The searchers Amerikaanse speelfilm uit 1956 van John Ford met John Wayne, Jeffrey Hunter en Natalie Wood. Vijf jaar lang zoeken Ethan Ewards en Martin Paw- ley naar Debbie, die na een overval van de Edward-ranch door de India nen is meegenomen. BBC 1 om 00.35 uur. Sidney Poitier. „Guess Who's Coming To Dinner". BRT 2 om 23.15 uur. FOTO: PR Eerste kerstdag Storm Boy Australische speelfilm uit 1976 van Richard Boleslawski met Kay Francis, Nils Asther en Jean Parker. Stormboy sluit vriendschap met de Aboriginal Fing» Bill. BBC 2 om 10.00 uur. Th* Fir* in th* Stone Amerikaanse speelfilm met paul Smith en Alan Cassell. Ernie probeert zijn ouders, die gescheiden zijn, weer bij elkaar te brengen. Terwijl hij ver schillende pogingen onderneemt, vindt hij een zak edelstenen. Als ze worden gestolen, neemt hij het recht in eigen hand en ontmoet onderweg ook nog Sophia op wie hij verliefd Super Channel om 11.00 uur. La biblia Italiaans/Amerikaanse speelfilm uit 1966 van John Huston met Michael Parks. Ulla Bergryd, Richard Harris en Stephen Boyd. Het verhaal van de bijbel. BBC 2 om 12.15 uur. That's entertainment Amerikaanse showfilm uit 1974 van Jack Halley jr. Beelden uit honderd Sharon Brown. „A Chorus Line". Duitsland 2 om 22.40 uur. FOTO: CONCORDE James Stewart. „Rear Win dow". BRT 2 om 22.25 uur. FOTO: PARAMOUNT PICTURES filmmusicals, waarin onder meer op tredens van Gene Kelly, Fred Astaire, Bing Crosby en Liza Minnelli. Duitsland 1 om 12.20 uur. A Christmas carol Engelse tekenfilm van George Step henson naar een verhaal van Charles Dickens. Ebenezer Scrooge krijgt op kerstavond bezoek van een aantal spoken, dat hem vertelt wat de con sequenties zullen zijn als hij een ge meen mens blijft. BRT 1 om 13.15 uur. The little match girl Amerikaanse speelfilm uit 1987 van Michael Lindsay-Hogg (zie zaterdag: Nederland 1 om 19.19 uur). BRT 1 om 15.15 uur. Back to the future Amerikaanse speelfilm uit 1985 van Robert Zemeckis met Michael J. Fox. Christopher Lloyd en Crispin Lover. Marty McFly raakt bij het spelen met een tijdmachine gevangen in het jaar 1955. Daar ontmoet hij zijn ouders en stuurt de toekomst in de war. BBC 1 om 16.10 uur. Trois hommes et un couffin Franse film uit 1985 van Coline Ser- reau met Michel Boujenah, Roland Giraud en André Dussolier over drie fervente vrijgezellen die van de ene op de andere dag de zorg voor een baby krijgen. Duitsland 1 om 20.15 uur. My Fair Lady Amerikaanse speelfilm uit 1964 van George Cukor met Audrey Hepburn en Rex Harrison. Het verhaal van het straatmeisje Eliza Doolittle, die door de veeleisende professor Higgins wordt omgetoverd tot een dame. Sky Channel om 20.30 uur Novecento (2) Tweede deel van Italiaans filmepos van Bertolucci met Robert de Niro, Gérard Depardieu, Dominique Sanda en Stefania Sandrelli. Alfredo wordt landeigenaar en voelt zich al snel thuis in de bezittende klasse. Olmo, ten onrechte van moord verdacht, wordt op de bruiloft Van Alfredo en Ada in elkaar geslagen, zonder dat Alfredo iets onderneemt. Het fascis me komt sterker op. Nederland 2 om 22.05 uur. Rear window Amerikaanse speelfilm uit 1954 van Alfred Hitchcock met James Stewart, Grace Kelly en Wendell Corey. Een fotograaf zit met een gebroken been in een rolstoel en heeft niets beters te doen dan het met een verrekijker be gluren van zijn overburen, totdat hij ontdekt dat er een moord wordt ge- BRT 2 c 1 22.25 i A Chorus Line Amerikaanse filrti van Richard Atten borough uit 1985 met Sharon Brown, Yamil Borges en Michael Douglas over een auditie voor een Broadway- musical waar dansers elkaar probe ren de loef af te steken. Duitsland 2 om 22.40 uur. Le dernier métro Franse film uit 1980 van Francois Truffaut met Catherine Deneuve, Gè- rard Depardieu en Jean Poiret, over Marilyn Monroe. „Some Like It Hot". BBC 2 om 01.20 uur. FOTO: VPRO gevluchte joodse schouwburgdirec teur die in het Parijs van 1942 het be heer van de schouwburg aan zijn echtgenote moet overlaten. Duitsland 3 om 22.40 uur. Jagged edge Amerikaanse speelfilm uit 1985 van Richard Marquand met Jeff Bridges en Glenn Close. Jack Forrester staat terecht voor de moord op zijn vrouw. Hij krijgt Teddy Barnes aangewezpn La famiglia Italiaanse speelfilm van Ettore Scola met Vittorio Gassman, Fanny Ardant en Stefanie Sandrelli. Carlo kijkt tij dens zijn tachtigste verjaardag terug op zijn avontuurlijke leven. BBC 2 om 23.15 uur. Under Capricorn Engelse speelfilm uit 1948 van Alfred Hitchcock met: Ingrid Bergmann, Jo seph Cotten en Michael Wilding. De knappe Lady Henrietta is getrouwd met de voormalige stalknecht van haar vader, die het in Australië tot grootgrondbezitter heeft geschopt. Henrietta is verre van gelukkig, tot ze de jonge Ierse edelman Adare leert kennen, die zich over haar ontfermt. Duitsland 1 om 23.35 uur. Banktresor 713 Duitse film uit 1957 van Werner Klin- ger met Martin Held, Hardy Krüger en Hildegard Grethe over een werkloze man. die na de oorlog geen werk kan vinden en besluit een bank te over- Duitsland 2 om 00.35 uur. Carousel Amerikaanse speelfilm uit 1956 van Henry King, naar de musical van Rod- gers en Hammerstein met Gordon MacRae en Shirley Jones. De overle den Billy Bigelow mag een dagje te rug naar de aarde om wat familie problemen op te lossen BBC 1 om 00.40 uur. Som* lik* it hot Amerikaanse speelfilm uit 1948 van Billy Wilder met Marilyn Monroe. Tony Curtis en Jack Lemmon. Joe en Jerry zijn twee muzikanten, die getui gen zijn van een maffiamoord. Om niet zelf slachtoffer te worden, verkle den ze zich als vrouwen en komen te recht in een damesorkest. Dan begin nen de problemen want Joe heeft een oogje op Sugar, terwijl Jerry wordt verleid door een miljonair. BBC 2 om 01.20 uur. Michael J. Fox. „Back To The Future". BBC 1 om 16.10 uur. FOTO: UNIVERSAL Tweede kerstdag Shiwoi trup Russisch/Duitse film uit 1928/29 van Fedor Ozet naar een verhaal van Tol stoi over een man die ogenschijnlijk zelfmoord wil plegen, zodat zijn vrouw vrij is met haar minnaar te hu wen. Met Wsewolod Pudowkin en Maria Jacobinl. Duitsland 2 om 09.35 uur. Silence of the North Canadese film uit 1981 van Allan Winton King met Ellen Burstyn, Tom Skerritt en Gordon Plnsent over een avontuurlijk paar In Canada, dat be roofd wordt van al zijn voorraden. Een overlevingsstrijd begint. Duitsland 1 om 10.50 uur. Fort Apache Amerikaanse speelfilm uit 1948 van John Ford met John Wayne, Henry Fonda en Shirley Temple. Verhaal over een Indianen-opstand met een eigenwijze commandant, die op een gegeven moment de wrange vruchten van zijn daden plukt. BBC 2 om 11.30 uur. Tarzan and the trappers Amerikaanse speelfilm uit 1958 van H. Bruce Humberstone met Gordon Scott. Eve Brent en Cheetah. Tarzan redt een groot aantal dieren uit han den van stropers en weet te voorko men dat ze de rijkdom uit de 'verlo ren stad' meenemen. Super Channel om 11.50 uur. The black Stallion returns Amerikaanse speelfilm uit 1983 van Robert Dalva met Kelly Reno, Ferdy Mayne en Woody Strode. Alec Ram sey gaat op zoek naar the Black Stal lion als hij na een race wordt gekid- BBC 1 om 12^5 uur. The Ladykiller* Engelse komedie uit 1955 van Alexander Mackendrick met Alex Guinness. Cecil Parker en Herbert David Huddleston. „Santa Claus, The Movie". BRT 1 om 15.15 UUr. FOTO: PR Lom. Een professor heeft regelmatig vier vrienden op visite. Zijn huisbaas accepteert de uitleg dat ze allemaal amateurmusici zijn. In werkelijkheid bereiden ze echter een overval voor. BBC 2 om 13.00 uur. Das Marchen vom Daumlin Tsjechisch sprookje uit 1985 van Gunnar N. Piesis over het redden van een prinses. Duitsland 1 om 13.40 uur. The Care Bears movie Amerikaanse animatiefilm uit 1985 van Arna Selznlck over troetelbeer tjes die een boze tovenaarsleerling tegenhouden. Duitsland 1 om 15.00 uur. Santa Claus, the movie Amerikaanse film uit 1985 van Jean- not Szwarc (zie zaterdag: BBC 1 om 18.45 uur). BRT 1 om 15.15 uur. The Maltese Falcon Amerikaanse detective uit 1941 van John Huston met Humphrey Bogart en Mary Astorm. Sam Spade gaat op zoek naar een gouden arend. BBC 2 om 18.20 uur. Jules et Jim Franse speelfilm uit 1961 van Fran- gofs Truffaut met Jeanne Moreau, Os kar Werner en Henri Serr. 1912: de jonge Duitser Jules en de evenoude Fransman Jim zijn vrienden door dik en dun. Op een dag ontmoeten ze Cathèrine en worden ze beiden ver liefd op haar. Ook zij voelt voor alle twee sympathie, tenslotte trouwt ze met Jules en reist met hem naar Duitsland. Als Jim hen na de oorlog opzoekt blijkt haar liefde voor Jules te zijn bekoeld, maar haar gevoelens voor Jim wakkeren fel op. Duitsland 3 om 20.00 uur. Oiello Italiaanse speelfilm uit 1986 van Fran co Zeffirelli met Placido Domingo, Katja Ricciarelli en Justino Diaz. Ja loezie en ambitie gaan hand in hand in deze verfilming van de Verdl-opera. BBC 2 om 20.55 uur. A Christmas Carol Musical-uitvoering van het bekende Dickens-verhaal (zie zondag: BRT 1 om 13.15 uur). Sky Channel om 20.30 uur. Gift of love - A Christmas story Amerikaanse tv-film met Lee Remick en Angela Lansbury (zie zaterdag: BRT 1 om 20.45 uur). Super Channel om 20.30 uur. «a* Bob Dylan. „Don't Look Back". BBC 2 cm 01.35 uur. FOTO: AP Eddie Murphy. „Beverly Hills Cop. BBC 1 om 21.20 uur. FOTO: PARAMOUNT PICTURES Goodbye again Amerikaanse film uit 1961 van Anato- le Litvak met Ingrid Bergman. Yves Montand en Anthony Perkins, over een binnenhuisarchitecte. die weinig aandacht krijgt van haar echtgenoot. Duitsland 2 om 23.55 uur. The paradine case Amerikaanse speelfilm uit 1974 van Alfred Hitchcock met Gregory Peck. Alida Valli en Charles Laughton. De beeldschone Maddelena, die op twij felachtige wijze in de Londense socie ty omhoog is geklommen, wordt ge arresteerd op verdenking haar man te hebben vermoord. De jonge advocaat Keane neemt haar verdediging op zich en wordt stapelverliefd. Hij weet niet wat hij zich op de hals haalt. Duitsland 1 om 00.15 uur. Fiddler on the roof Amerikaanse speelfilm uit 1971 van Norman Jewison. Een melkboer pro beert goede mannen te vinden voor zijn vijf dochters BBC 1 om 00.15 uur. Don't look back Amerikaanse speelfilm uit 1967 van D.A. Pennebaker met Bob Dylan, Joan Baez en Allen Ginsburg over de tournee die Dylan In 1965 ondernam. BBC 2 om 01.25 uur. Beverly Hills Cop Amerikaanse komische thriller uit 1984 van Martin Brest met Eddie Murphy. Judge Reinhold en Lisa Eil- bacher. Wanneer een vriend van Axel wordt vermoord, gaat hij. tegen alle orders in, in Detroit op zoek naar de moordenaar. BBC 1 om 21.00 uur. Three days of th* Condor Amerikaanse thriller uit 1975 van Sydney Pollack met Robert Redford, Faye Dunaway. Cliff Robertson en Max von Sydow. Een CIA-agent wordt geconfronteerd met de moord op zijn collega's en zijn vriendin. Hij gaat op zoek naar de moordenaars. Nederland 1 om 22.35 uur. Local hero Engelse speelfilm uit 1983 van Bill Forsyth met Peter Reigert. Burt Lan caster en Debis Lawson. De ambitieu ze Maclntyre wordt er door zijn olie maatschappij op uitgestuurd om met de bewoners van het kleine Schotse dorp Ferness te onderhandelen over de grond. Maclntyre ondervindt dat Ferness een vreemde uitwerking heeft op zijn bezoekers. BBC 2 om 23.30 Gregory Peck. „The Paradine Case". Duitsland 1 om 00.15 UUr. FOTO: PR

Leidse Courant | 1988 | | pagina 23