Organisatoren rally Parijs-Dakar moeten stapje terug doen 'nvermoede Ratten van i* ins bestaan Cruijff voor de rechter gedaagd ierkum en Van den Herik zijn geen vrienden meer Werknemers Ajax voorwaardelijk vrij Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! PAobORT ftiidóeSouoont VRIJDAG 23 DECEMBER 1988 PAGINA 7 'ERDAM Nog niet zo geleden waren Ge- Kerkum en Jorien van lerik dikke vrienden. De had zich als stoere ver- er ooit een zekere repu- verworven bij Feye- I, waar hij vervolgens de voorzittershamer ter kon nemen. Van den begon als voorzitter van roep zakenlieden, die on naam Vrienden van noord financieel bijspij- in Rotterdam Zuid. mannen, wie het in het lieven danig voor de was gegaan, ontwikkel- iok privé een amicale re latie. Onder het voorzitter schap van Kerkum werd niet alleen Van den Herik voort durend persoonlijk erg goed op de hoogte gehouden van het reilen en zeilen van Feye- noord, maar kwam tevens een vijftal jaren geleden een pro ces op gang dat moest leiden tot een doorzichtiger en vooral beter op elkaar afgestemde or ganisatie bij de club. Begin dit jaar leidde die ontwikkeling tot het creëren van een be heersstichting, waarmee de in vloed van de amateurstaart van Feyenoord volledig werd ongedaan gemaakt. Zodat een zakelijker bedrijfsvoering in Van den Herik werd voorzit ter en zijn macht en invloed groeide. Voor Kerkum res teerde het voorzitterschap van het stichtingsbestuur en een zetel in de raad van commis sarissen van de NV Stadion Feijenoord. Die laatste.functie is Kerkum woensdag kwijt ge raakt, de eerste stelt hij bin nenkort ter beschikking. Re den: Kerkum heeft het ver trouwen in mede-bestuurders en vooral in Van den Herik volledig verloren. En meer dan dat. Een verbitterde Kerkum: „In de sport kuft je vrienden ma ken en ze weer kwijtraken". Waarmee de stichtingsvoorzit ter ingehouden reageerde op onverholen kritiek, die vooral Van den Herik op hem lever de. „Het streven van de huidi ge leiding bij Feyenoord is er op gericht", stelt de sinds woensdag als president-com missaris bij Feyenoord door het leven gaande Van den Herik, „dat het aantal dubbel functies tot mogelijk nul wordt teruggebracht. In dat kader paste het streven om Kerkum uit de raad van com missarissen te laten stappen". De manier waarop is de wat formele Kerkum danig in het verkeerde keelgat geschoten. Nadat in september al een viertal commissarissen was opgestapt en slechts hij en Steenbergen waren blijven zitten, was Kerkum naar zijn zeggen van zelfs de minst summiere informatie over verdergaande plannen versto ken gebleven. „Ondanks het feit dat Van den Herik e;i ik bij elkaar over de vloer kwa men", voegt Kerkum daar aan toe. „Maar ik kon daar tot op zekere hoogte begrip voor op brengen, omdat ik ook in staat ben het zakelijke van het pri vé gedeelte te scheiden". Jeroen Piket speelt remise GRONINGEN Je- roen Piket is er ook in de tweede ronde van het internationale schaaktoernooi in Gro ningen niet in geslaagd een overwinning te be halen. De 19-jarige Lei-" denaar, die zijn hoop heeft gevestigd op het behalen van een groot meester-resultaat, speel de gisteren remise tegen landgenoot Hoeksema. In de eerste ronde ver loor Piket van de Rus Khalifman. Börner terug in schaatsploeg DDR OOST BERLIJN Gunda Kleemann, Constanze Moser. Heike Schalling en Jacqueline Börner vormen de Oostduitse afvaardiging naar de Europese schaats-titelstrijd, op zaterdag 14 en zondag 15 januari in West Berlijn. De schaatsbond van de DDR besloot in eerste instantie voor de vierde startplaats Carola Burger boven Börner te verkie zen. Börner, begin 1987 bij haar internationale debuut derde tij dens het EK in Groningen, kwam na zwakke prestaties van vorig seizoen dit najaar sterk te rug. De afstandskampioenschap pen waren beslissend voor de se lectie. Den Bosch redt het niet SPLIT Nashua Den Bosch heeft het gisteren, in zijn der de wedstrijd voor de kwartfinale-groep van de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen ondanks een voorde lige ruststand (45-42) niet kunnen bolwer ken tegen Jugoplas- tika. In Split verloor Den Bosch met 86- 79. Eerder verloor Den Bosch van Aris Saloniki en werd ge wonnen van Mos kou. Sport op tv Nederland 1, 23.20 uur: Man en paard. BBC 2, 19.00 uur: Para lympics Seoul. Sky Chan nel, 22.28 uur: Skiën. Sky Chan nel, 22.35 uur: Ameri can football. ARIJS Met aanzien- o jk min dei franje dan in o et verleden start zondag elfde editie van de 8Ó6ojmstreden rally Parijs- .Uoo^akar. De „rally van de M'ooood", zoals het geestes- "JJJJ ind van de in 1986 ver- 52 2ongelukte initiatief ne- 5680 ier Thierry Sabine ook 'el wordt genoemd, Ï60 aat al jaren ter discus- 52 30 p 75.00 r 32.80 e trektocht door de woes- jnen van noordelijk Afri- kostte sinds 1979 26 ichensenlevens. Desondanks ;eft de rally nauwelijks in aantrekkingskracht in geboet. Op Eerste Kerstdag Werschijnen ruim 900 deel- emers aan de start in het ranse Versailles. organisatoren van de 66.71 1 woestijnrit, Gilbert Sabine en wedstrijdleider René Metge, hebben voor de elf de aflevering een stapje te rug moeten doen na het „zwarte" jubileum van vo rig jaar. De tiende afleve ring kwam slechts in het nieuws door de zes doden, onder wie de Nederlander Kees van Loevesijn, de fou ten van de organisatie en de groeiende kritiek op het karakter van de rally. De sportieve prestaties werden nauwelijks aangehaald. Ook de komende rally zal weer genadeloos gevolgd worden. Parijs-Dakar zou bij nieuwe rampen wel eens voorgoed kunnen verdwijnen. De barre tocht van januari was voor de FISA, de inter nationale autosportfedera tie, aanleiding in te grijpen. Voorzitter Jean-Marie Bale- stre dreigde in januari de rally in de ban te doen als er geen betere veiligheids maatregelen voor deelne mers en volgers getroffen zouden worden. De opruk kende commercie en de daarmee gemoeide finan ciële belangen hadden van de tocht een circus ge maakt, waarin de deelne mers aan grote risico's wer den blootgesteld. „De organisatoren zijn de oorspronkelijke gedachte van de rally vergeten. Pa rijs-Dakar is geen ontdek kingstocht meer. Het is een onverantwoorde concurren tieslag waarin mensenle vens geen rol meer spelen. Als in het meters hoge zand snelheden van boven de tweehonderd kilometer per uur worden gehaald, is er sprake van waanzin", aldus Balestre. Gilbert Sabine en René Metge, die zelf één keer winnaar van de monsterral ly werd, verweerden zich hevig tegen de kritiek. „Pa rijs-Dakar is een rally voor echte kerels. Wie er aan be gint, weet dat het niet zon der gevaar is. De deelne mers zijn op de hoogte van de risico's". Toch moest het tweetal diep buigen voor ei sen van de FISA. De Fin Ari Vatanen is één van de kanshebbers op de overwinning in Parijs-Dakar. De volledig uit zijn voegen gegroeide volgerskaravaan is in de komende aflevering aanzienlijk beperkt. De ge middelde snelheid bij de klassementsproeven is be groot op zeventig kilometer per uur. Een maatregel die overigens niet uitsluit dat er toch hoge snelheden worden bereikt. Het aantal af te leggen kilometers is met 3000 verminderd tot ruim 10.000. Diverse gevaarlijke trajec ten zijn uit het routeboek geschrapt en dicht bevolkte gebieden worden vooraf uitgekamd op moeilijke passages. De voorlichting aan de bevolking wordt uit gebreid. De begeleiding vanuit de lucht wordt ver beterd om in noodgevallen sneller hulp te kunnen bie den. Het karakter van de race blijft echter onveran derd, alleen de omstandig heden zijn anders. Eén van de grootste zorgen voor de organisatie is het leger amateurs dat jaarlijks de strijd aanbindt met de natuur. In tegenstelling tot het handjevol fabrieksrij- ders moeten zij het vaak helemaal alleen opknappen. Geen overnachtingen in hotels, geen monteurs voor het onderhoud. De ama teurs doen alles zelf in de hoop Dakar te bereiken. De route laat dit keer overi gens Algerije links liggen. De tocht gaat nu door Tu nesië, Libië, Niger, Mali, Guinea en Senegal voor, op 13 januari, de finishplaats opdoemt. 64» If ORTPRIJZEN VOOR «jj&OKS, VAN GENNIP EN ÏDERLANDS ELFTAL 2 «9 *UM Het is wel- 157,50[ wat boud te stellen __Je prille Nederlandse jorter zich wel twee- zal bedenken voor Hjjaet komend jaar een ^^atie van formaat le- 25 De angst om eind '0 door de AVRO pu- ■eliik te worden ge- gd zal geen wereld- ds of grote kampi- m happen in de weg 57,. Maar de jonge aan- 46 nde Nederlandse 1JJ jorter heeft gister- 41 j 1 tijdens de Sportver- ig 1988 in 't Spant in 16 im misschien wel een JJlast gehad van loco- 49 plaatsvervangende mte. derlandse sportpers koos Rooks (tweede in de van Frankrijk, winnaar 'e etappe naar Alpe en eerste in het berg- lent) als beste sportman Sportvrouw werd drievoudig olympisch schaats kampioene Yvonne van Gen- nip. Het Nederlands voetbal elftal werd uitgeroepen tot sportploeg van dit jaar. Voet baller Marco van Basten, schaatser Leo Visser, wielren- ster Monique Knol, karateka Guusje van Mourik, het roei ersduo Ronald Florijn en Nico Rienks en PSV haalden in de verschillende categorieën niet voldoende punten om te wor den gelauwerd. Rogilio Tuur kreeg voor zijn prestaties* tij dens het olympisch bokstoer- nooi de Tom-Schreursprijs, de aanmoedigingsprijs, uitgereikt. Tijdens de vijf kwartier du rende tv-uitzending kreeg top sportend Nederland in de zaal een amusant kijkje achter de schermen van een live-pro gramma. Buiten waarneming van de televisiekijkers bleef bijvoorbeeld hoe presentator Ruud ter Weijden met zijn neus op de grond liep de zoe ken naar de stip, die aangaf waar hij zich moest posteren om in beeld van de camera te komen. En de kijkers bleef ook bespaard hoe Yvonne van Gennip en oud-olympisch Nederlands beste sporters van 1988. Steven Rooks en Yvonne van Gennip kregen het predikaat jaar sportman en "vrouv"- °P de achtergrond het Nederlands elttal, de sportploeg van het FOTO: ANP huid dat de hoofdrol werd vertolkt door Hans van Breu- kelen. Die, zo zei de AVRO- presentator, evenals Wim Kieft gisteravond ontbrak, omdat beiden „echt niet onder hun vacantieverplichtingen uit konden komen". Het aandoenlijke avondje AVRO bracht in elk geval beelden van een heel best sportjaar. Beelden die de ko mende dagen, tot vreugde van velen, tot in den treure zullen worden herhaald. Beelden op muziek van Paul van Vliet, die zo tegen het eind van het jaar best mag zingen over Yvonne van Gennip als „de onvermoede schat van het be staan". CORIEN BOTMAN kampioen Eric Heiden, die haar de prijs had uitgereikt, over elkaar struikelend het podium trachten af te komen. Maar buiten beeld bleef vooral Tom van Bourgonje, de klap vee-menner die het publiek, alsof hij op het punt stond een wilde hengst de lassoën, liet weten wanneer hij een applaus verwachtte. Fantastisch „We gaan er een fantastische AVRO-show, een fantastische happening en een fantastische avond van maken", beloofde hij in de opwarmronde en na tuurlijk sloot hij af met „u was een fantastisch publiek". Tij dens de archieffilmpjes voerde hij druk overleg met Ter Weij den, hij gebaarde de gehuldig- den waar hij ze op het podium wilde hebben en wanneer hij ze er af wilde hebben. Als er gisteravond een prijs beschik baar was geweest voor de bes te sportprestatie van 22 de cember 1988, dan had Van Bourgonje die met overmacht gewonnen. Het zag er op de buis allemaal wat minder geforceerd uit de AVRO weet wel wat ze doet. Maar het binnenhalen van het Oostenrijks gezelschap dat een act uit de musical Cats ten tonele bracht, was een missertje. Niet dat de keur aan Nederlandse artiesten het pu bliek op de banken kreeg, maar de Oostenrijkse katten weerden zich zo stuntelig, dat niemand vreemd had opgeke ken als Ter Weijden had ont- >rttotalisator geeft meer aan individuele begeleiding J HAAG De Stich- Nationale Sporttotali- fi stelt in 1989 een ton beschikbaar voor de Jduele begeleiding jopsporters. De totale ge uit toto- en lotto voor deze ^NSF-activiteit be- ruim een miljoen n: 1.080.000,00. 5 van de prognoses van Jigustus komt er komend vijftig miljoen gul den vrij voor besteding uit de inleg van toto/lotto. Daarvan ontvangt de sportsector 32.620.492,00 en via het Prins Bernhard Fonds, het Koningin Juliana Fonds en de Stichting Wervingsacties Volksgezond heid de sectoren cultuur, maatschappelijk welzijn en volksgezondheid 17.263,160,00. Een klein bedrag (J 379.508,00) is gereserveerd voor toewijzigingen van deel twee van het bestedingsplan. Hallenplan Er zal in 1989 rond 700.000,00 meer zijn te verdelen dan in 1988. Besloten is dat dit bedrag voor de helft ten goede zal ko men aan het Verenigings Hal lenplan, dat voor het eerst bij wijze van experiment bij de verdeling is betrokken. D,e post verenigings-accomodaties is verhoogd met f 150.000.00. Voor het overige' zijn de grote rubrieken vrijwel ongewijzigd: koepelorganisaties en KNVB krijgen bijna twaalf miljoen, het betaald voetbal bijna drie miljoen en het trainings- en wedstrijdwezen van de lande lijke sportorganisaties ruim tien miljoen. Het is niet onmogelijk dat van af volgend jaar gewerkt zal worden met een andere ver deelsleutel. De Nederlandse Sport Federatie wil iets meer prioriteit geven aan de top sport. De commissie Lichame lijke Vorming zal daarover ad vies uitbrengen. Het bestuur van de SNS wijst er dan ook op dat aan de toewijzingen voor 1989 geen enkel recht kan worden ontleend voor het verkrijgen van een bijdrage in latere jaren. Trainer Kuiper weg bij SV '35 DEN HAAG SV '35 cn trai- ner Bert Kuiper gaan aan het eind van het voetbalseizoen uiteen. Kuiper was drie jaar actief als jeugdtrainer bij de Haagse zaterdag vierdeklasser en is nu bezig aan zijn tweede seizoen als hoofdtrainer. Kui per heeft nog geen nieuwe club; SV'35 heeft nog geen trainer. Voetbal De UEFA heeft ruim een half miljoen gulden geschonken aan de slachtoffers van de aardbevingsramp in Ar menië. (Van onze correspondent Paul van der Voort) BARCELONA Pablo Ornaque, een zakenman uit Barcelona en ex-be stuurslid van voetbalclub Espanol,.wil Johan Cruijff voor de rechter dagen om een schuld te innen van ruim 100.000 gulden. Or naque verklaarde deze week dat de huidige trai ner van FC Barcelona hem „de beroerdste mo menten uit mijn leven heeft "bezorgd". Ornaque verkocht ruim tien jaar geleden een kantoor aan de maatschappij CPB, die ei gendom was van Johan Cruijff en diens zakenbehartiger Mi chel Basilevitch. De eerste re keningen werden trouw be taald. De problemen begon nen, volgens Ornaque, toen Cruijff de zakenbelangen van Basilevitch definitief overnam. Volgens Ornaque heeft Cruijff de laatste rekening van drie miljoen peseta's, ruim 50.000 gulden, nooit betaald. Boven dien zou Cruijff hem nog 7000 gulden schuldig zijn voor kos ten aan telefoon en electrici- teit. De totale schuld is in tien jaar tijd door renteverlies op gelopen tot ruim een ton. Ornaque verzekert dat hij met zijn aanklacht uitsluitend Cruijff „het schaamrood op de wangen wil bezorgen, omdat hij publiekelijk heeft verze kerd dat hij mij nog nooit heeft ontmoet". Het geld, dat hij eventueel zal ontvangen, wil Ornaque schenken aan een goed doel en aan de fans van voetbalclub Espanol. AMSTERDAM Directeur Arie van Eijden van Ajax en admi nistrateur G.M. Holsheimer zijn gisteren „onder een aantal voor waarden" op vrije voeten gesteld. Rechter-commissaris mr. A.J.G.M. de Jong beval gisteren de bewaring van beiden, maar ging tegelijkertijd over tot schorsing. Dit houdt in dat beide heren op vrije voeten zijn onder voor waarden die iets afwijken van de regels waar oud-bestuurslid Lou Bartels en oud-voorzitter Ton Harmsen zich aan te houden hebben. Dat verschil heeft te maken met de positie van Van Eij den en Holsheimer die bij Ajax werkzaam zijn. Zij mogen, even als de anderen, de resultaten van het lopende onderzoek niet naar buiten brengen en geen contact onderhouden met oud-be stuursleden. Beiden mogen echter wel contact hebben met de heren Kraan en Been die bij Ajax de lopende gang van zaken waarnemen. Voorts is het Van Eijden en Holsheimer ook toege staan op werkdagen zich op het Ajax-complex te begeven. Bezwaarschrift De rechter-commissaris heeft gisteren ook het door Ajax inge diende bezwaarschrift behandeld. Hij geeft hierover binnen vijf dagen uitsluitsel. De voetbalclub had bezwaar gemaakt t«- *en het feit dat zij van de officier van justitie, G. van Oven, gv nzage had gekregen in alle stukken die betrekking hadden op net ver meende zwart-geldcircuit. De officier heeft een aantal stukken inmiddels wel aan de advocaten ter beschikking gesteld, maar er ontbreekt nog één stuk. Van Oven acht het in het belang van het onderzoek deze gegevens voorlopig niet vrij te geven", aldus Ajax-advocaat Italianer. Italië klopt ook Schotland PERUGIA Een maand na de overwinning van 1-0 op Nederland heeft het Italiaanse voetbalelftal ook Schotland verslagen. Het werd in Perugia 2-0. Beide doelpunten vielen na de rust. Giannini opende de score uit een strafschop in de 48e minuut na een overtreding te gen Serena. Berti maakte in de 70e minuut 2-0 met een kopbal. Scheidsrechters dagen niet op LEIDEN Het competitie duel van De Zijl/LGB tegen Het Ravijn vond gisteren geen doorgang, omdat door een fout bij de bond geen scheidsrech ters kwamen opdagen. Door deze misser werd Arno van Winkel in ieder geval geen waardig afscheid geboden. De speler van De Zijl, die vanwe ge zijn studie het waterpolo op een lager plan zet, moest nu genoegen nemen met een vriendschappelijk duel tegen de Nijverdalse formatie. Daar naast diende zich gisteravond een tweede aderlating voor de Leidse ploeg aan. Zo keert Stan van Belkum op 7 januari 'het Leidse' de rug toe om we derom deel te nemen aan de Italiaanse competitie. Beiden kregen halverwege de vierde periode een publiekswissel. Een moment waarop De Zijl/LGB al een zekere voor sprong had genomen. De Zijl is overigens geen moment in moeilijkheden geweest. Al vroeg in de wedstrijd bracht Stan van Belkum zijn ploeg op voorsprong, waarna de leiding vervolgens niet meer uit han den werd gegeven. De Zijl. dat het moest doen zonder Gabor Kiss (hij bleef na een interna tionaal toernooi achter in Hon garije om thuis de Kerst door te brengen), sloot de eerste pe riode met 4-2 af. In de reste rende drie speldelen liep de formatie van Frits Welling, via de tussenstanden 7-4 en 10- 7, uit naar 16-10. sportuitslagen BASKETBAL Europa Cup 1 heren, finalepoule: Jugo- plastika Split (Joe)-Nashua Den Bosch (Ned) 86-79; Maccabi Tel Aviv (lsr>-Arls Saloniki (Gri) 97-77; Scavolini Pesaro (ItahCSP Limoges (Fra) 90-84. PAARDESPORT Koersen van Wolvega Eerste koers, 2240 m: 1. Bas Nebil (H. Ti- ben) 3.13.9 - 1.26.6, 2. Coiffeurs Lady, 3. Mark. Toto winnend 8.10 plaats 2.870 1.50 4.70 koppel 10.10 trio 286.10. Tweede koers, 1900 m: 1. Caspar di Ro bles (T. Smeding) 2.40.6 - 1.24.5, 2. Bar- ke Wielinga, 3. Combination. Toto win nend 2.40 plaats 1.40 3.10 koppel 5.50 trio 20.50. Niet gestart; Clazlna Morgan, Blistul W., 3. Brillspeed B. Derde koers, 2240 m: 1. Betty Wielinga (A. Mollema) 3.07.2 - 1.23.6, 2. Bonnamo- re. 3. Camper Shadow. Toto winnend 5.50 plaats 11.10 4.30 koppel 29.50 trio 72.00. Vierde koers, 2600 m: 1. Yarwell Mac (Ao. de Wrede) 3.34.2 - 1.22.4, 2. Zep Star Last. 3. Yellow Crown. Toto winnend 2.90 plaats 2.30 3.70 koppel 16.90 trio 71.80. Vijfde koers, 1900 m: 1. Baron Randalis (R. Maring) 2.33.6 - 1.20.8, 2. ArjanRS. 3. Chantal Ge. Toto winnend 9.50 plaats 2.20 2.10 2.40 koppel 19.50 trio 195.00. Zesde koers, 2240 m: 1. Zephir Harvester (Mej. G. Dapper) 3.05.7 - 1.22.9, 2. Chlel Buitenzorg, 3. Anmiek Harvester, 4. Chambrefille M. Toto winnend 14.90 po- laats 6.60 2.50 koppel 13.50 trio 116.00 kwartet 815.30. Niet gestart: Battlefield. Zephir Helium, Alberdina Gerron. Zevende koers, 2600 m: 1. Alpha Chanita (Ao. de Wrede) 3.34.1 - 1.22.3. 2. Bons Boshoeve, 3. Ablacky Cassindra. Toto winnend 2.00 plaats 1.40 3.50 2.20 kop pel 8.60 trio 62.50. Achtste koers, 1900 m: 1. Alida van Imca (Ao. de Wrede) 2.37.7 - 1.23.0, 2. Berthi Prinses, 3. Zuske V. Toto winnend 6.40 plaats 1.90 1.20 3.60 koppel 7.90 325.60. Negende koers, 1609 m: 1. Veric Brach (H. Grift) 2.05.6 - 1.18.1, 2. Zally Ashton, 3. Sir Dunnigan. Toto winnend 1.90 plaats 1.40 3.20 koppel 6.30, trio 52.10. Tiende koers, 1900 m: 1. You Bet (J. Baij- le) 2.33.7 - 1.20.9, 2. Amerie Uithuizen. 3. Ymirames, 4. Anne Shoeing. Toto win nend 4.20 plaats 1.40 3.20 2.10 koppel 53.50 trio 332.00 kwartet 1838.90. Niet SCHAKEN Toernooi in Groningen Grootmeestergroep, 2e ronde: Piket (Ned)-Hoeksema (Ned) 0,5-0,5, Nunn (Eng)-Rogers (Aps) 0-1, Brenninkmeijer (Ned)-Ftacnik (Tsj) 0,5-0,5, Lautier (Fra>- Greenfeld (Isr) 0,5-0,5, Khalifman (Sov)- Douven (Ned) afgebroken. Stand: 1. Ro gers 2 punten; 2. Khalifman 1 1 afge broken partij; 3. Brenninkmeijer, Ftacnik, Greenfeld, Lautier 1; 7. Douven 0,5 1; 8. Hoeksema, Piket, Nunn 0,5. Meestergroep, 2e ronde: Vanheste (Ned)-Kirov (Bul) 1-0, Van Mil (NedhGure- vitsj (Vst) 0,5-0,5, Norwood (EnghHergott (Can) 1-0, Kult (Ned)-Beulen (Ned) 1-0, Ristic (JoehZagema (Ned) 1-0, Boersma (NedhBlatny (Tsj) 0-1, Velikov (Bul>-Ho- well (Eng) 1-0, Ermenkov (Bul)-De Boer (Ned) 0,5»0,5. Stand: 1. Norwood, Kuc- zynski (Pol). Hol (Den), Kuif (Ned), Marti- novic (Joe), Vanheste, Ristic 2. EK junioren in Arnhem 4e ronde: Drejev (Sov)-Djurhuus (Noo) 0- 1, Thorhallsson (IJs)-Kontic (Joe) 0,5-0,5, Manca (lta)-Gelfand (Sov) 0-1. Horvath (HonFDegraeve (Fra) 0,5-0,5, Van Wely (Ned)-Wessman (Zwe) 1-0, Van der Werl (Ned)-Comas Fabrego (Spa) 0-1, Adams (Eng)-Mackay (Sch) 1-0, Wahls (Wdl)- Ryan (Ier) 1-0, Hansen (Den)-Delsjev (Bul) 0,5-0,5, Lev (lsr)-Kula (Pol) 1-0, Aschwan- den (Zwi)-Daniilidis (Gri) 0,5-0,5, Meessen (Bel)-Long (Wal) 1-0, Mrva (Tsj)-Hamaiai- nen (Fin) 0,5-0,5, Gullülü (TurFTopiakan (Oos) 0-1, Menghi (LuxFA'meida (Por) 0,5-0,5, Ozanne (Gue)-Stafrace (Mal) 0-1 Stand: 1. Djurhuus 4; 2. Thorhallsson 3.5; 3. Drejev. Kontic, Van Wely, Comas Fa brego. Gelland 3. ZAALHANDBAL Heren eredivisie: Hellas-Blauw Wit 19- 18; E O-Jahn II 23-18.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 7