Alles naar wens voor Josef van den Berg DIO/TELEVISIE CeidócSoiwcmt om Hans v.d. Laan ïrde in Leiden ichitectonisch zien TROS wint geding tegen hypnotiseur PAGI VRIJDAG 23 DECEMBER 1988 PAGINA 15 VERSUM - Architec- I wordt bepaald door plastische getal. Daar- Moeit de ruimtelijk voort waardoor de itectuur zich ken- kt. Met het plastische Kerst" l worden bedoeld de F0 in van de onderdelen -uit een bouwwerk is ingesteld. Httnik/architect Dom Hans ^^^Laan(84), na studie in destijds ingetreden bij I Jpaters Benedictijnen in B^jerhout en momenteel ■■■■ijvend in de abdij van heeft van dit inzicht ^^^levenswerk gemaakt. Hij daartoe ook de kans eend op het architecten hal, t(au van ziJn vader. et aan hem gewijde film- it -et zaterdag geeft hij op- loewe w zijn visie op de bouw- ;t ten beste op vragen tv-maker Antoine Bo- Zijn kijk op bouwen I al vroeg gevormd in geboorteplaats Leiden. leerde hij architecto- zien. Deze stad be et over mooie hofjes en buiten Poelgeest, waar ;raag wandelde en waar werd getroffen door de nonie tussen natuur en iur. Als kind uit een t gezin was hij vaak op zelf aangewezen. Hij trok denkend en observerend zijn woonplaats. ?e van ring K )laat, bijd le ver tANS ïjnen uit groeide zijn opvat- dat het ontstaan van nieuws altijd het gevolg an het samenbrengen van elementen, niet alleen De Ideologische, maar ook in or he offelijke zin. Zet men Achtte elementen bij elkaar iding e zuilen, dan ontstaat >name -tussen de spanning van uimte. De omvang van zuilen bepaalt de maten de ruimte en dit uitein- jk het gehele bouwwerk, noemt dit „Het plastische lerin ikkelde theorieën op dit punt legde hij ook neer in zijn boeken „Het vormen spel" en „De architectonische ruimte". Hij maakte de verworven heid van zijn inzicht waar in de bouw van kloosterdelen in Vaals en van een geheel nieuw Benedictijnerklooster in Zweden. De delen van een bouwwerk vormen samen een symfonie van zalen en cellen, zuilen en galerijen met als rustpunt en contra punt daarin de grasbegroeide hoven. Dit werd vastgesteld door een zoon van Strawin- sky die het klooster bezocht. Zelf noemt hij zijn bouw werk een houvast voor het geestelijk leven. Rietveld Jaren geleden werd hij als gastdocent naar Delft ge haald om openbare lezingen te geven ten overstaan van een internationaal gezel schap van architecten. Hij vond daar weinig gehoor, weinig kapers op de kust van zijn ideeën, maar sloot wel voor het leven vriendschap met Rietveld, de internatio naal vermaarde Utrechter. Kreeg Dom v.d. Laan hier weinig gehoor, nadat zijn boek over de architectoni sche vormen eenmaal in het Engels was vertaald, ver schenen er ook in andere landen vertalingen van. Zijn ideeën bleken internationaal weerklank te vinden. Interviewer Antoine Bodar laat andere architecten en ook bisschop Bar aan het woord over het levenswerk van Dom van der Laan, maar verzuimt tegenvoeters van hem erbij te halen, de zogenaamde functionele bouwers. Als koster in zijn eigen klooster hield Van der Laan zich ook bezig met de vor men van de misgewaden en de altaarparamenten. Het vormenspel der liturgie. Waar hij kans ziet zijn theo rieën waar te maken aan de hand van de uiteindelijke vormgeving, daar laat hij niet na indruk te maken met zijn kijk op architectuur. TON OLIEMULLER Josef, zijn goede fee Marie en Mannetje Pluim ontfutselen aan de wenspot haar geheimen. FOTO: „OOceaan", show van Josef van den Berg, VPRO-tv, zondag, Ned. 2, 09.55 uur. HILVERSUM - Met zijn geheel nieuwe programma „OO- ceaan" blijft theaterillusionist Josef van den Berg werken on der de eerder gedane aanspo ring: „Als u belooft uw fantasie te gebruiken zal ik er voor zor gen dat u die ook nodig heeft". Dit verloopt in zijn huidige voorstelling in hoge mate naar wens. Terug van een buiten landse tournee belandt hij uit gespeeld en zonder tekst in een theater waar de betovering zich aan hem voltrekt. VPRO-tv zond een cameraman naar dit- gebeuren, zondagochtend te zien, en stuitte op een familie voorstelling waar ouders en kinderen zich de ogen uitwrij ven, zo ludiek als Josef daarin manipuleert met de aangereikte ingrediënten. De golven van de „O Oceaan" spelen hem een wen spot in handen. Hij wenst zich een vrouw met fantasie die ook van muziek houdt. Prompt rijst de goede fee op uit de golven op het achterdoek, met een harmo nica op haar tors en een piano op sleeptouw. De gekste dingen ontrollen zich dan als vanzelf. Zij heet Maria (een rol van Ma- rie-Claire Stambac) en omdat hij Josef heet, wordt de gedach te aan Kerst gelijk geboren. Hij richt het dak van een uit het niets te voorschijn gekomen he melbed in tot sponde en belooft de fee binnen het uur meer kinderen op het podium te zet ten dan in de zaal voorhanden zijn. Voor hij een uur verder is lukt dit Josef inderdaad, zelfs al plaatst hij een gevarendriehoek op het podium, omdat je nooit kan weten. De betovering van de voorstelling zigzagt daar on geremd omheen. De kinderen willen wel, zoals ze hem voortdurend assistentie verlenen door op het podium te kruipen. Wissewasjes genoeg die als obstakels uit de wereld geholpen moeten worden. Die praat hij eerst door met zijn an dere Ik. een handpop die Man netje Pluim heet. Als fee Marie als gevolg van een verkeerd ge formuleerde wens het vermo gen tot spreken verliest, duikt Mannetje Pluim uit de oceaan een nieuwe wens op waarmee deze zaak in het reine wordt gebracht. Evenals voorheen roept Josef samen met de fee en zijn ande re Ik een onwezenlijke wereld op die nauw bij zijn werkelijk heid aansluit. Mannetje Pluim wijst hem er op, dat al die ver rukkingen en verrassingen, die hem op het toneel overkomen, in wezen in zijn eigen aard ver scholen liggen. Zelfs de kinde ren stormen aan het slot het po dium op om aan Josef en Maria te voelen of zij wel echt zijn. Maakt Josef zijn afspraak met de fee toch nog waar. TON OLIEMULLER AMSTERDAM - De TROS hoeft de hypnotiseur Roland van den Berg, alias Rast Rostel- li, geen weerwoord te geven na een voor hem schadelijke uit zending in de televisierubriek „Aktua". Evenmin hoeft de om roep het programma te rectifi ceren of een schadevergoeding aan Van den Berg te betalen, zoals de hypnotiseur in een kort geding tegen de omroep had ge ëist. De Amsterdamse recht bankpresident mr. B.J. Asscher bepaalde, dat van onrechtmatig handelen van de TROS geen sprake was. De uitzending over Rasts optreden was niet mislei dend. Van dbn Berg heeft alle gelegenheid gehad voor een weerwoord en de toonzetting van de uitzending was „gelet op de ernst van de bedreiging voor de volksgezondheid" niet onno dig grievend, aldus de president van de rechtbank. NEDERLAND 1 16.15 üEDe appelgaard serie. Afl.12. 17.15 Pimmetje Panda, serie. Afl.12: Alle moeite voor niets. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.46 Klas9ewerk, spelpro- gramma voor scholieren. Presentatie: Hans van Wil ligenburg. 18.35 Vogels van AMsterdam. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.19 Waku waku, spelshow waarin het dier de hoofdrol speelt. Presentatie: Rob Fruithof. 19.50 Volmaakte vreemden, co- medy-serie. Afl.: Honden verboden. 20.22 Napoleon en Josephine, Amerikaanse serie. Afl.4 (slot): Napoleon en Jose phine verhuizen naar het paleis van Versailles en Napoleon roept zichzelf tot keizer van Frankrijk uit. Omdat Josephine niet voor een troonopvolger kan zorgen volgt er een schei ding. 21.30 Brandpunt in de markt, acutaliteitenrubriek. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 Vrijdagavond met Van Willigenburg. Hans van Willigenburg praat met na tionale en internationale sterren uit de wereld van film, theater, showbusi ness en televisie. Te gast zijn o.a. Freek de Jonge, die maandag in Haarlem begint aan een toernee met het Noordhollands Fil harmonisch Orkest. Saartje Hochstenbach, een jonge violiste van het Noordhollands Filhamo- nisch Orkest en de schrijf ster Yvonne Keuls, n.a.v. het toneelstuk 'Floortje Bloem', de film 'Jan Rap en zijn maat' die op stapel staat en de nummer één- notering van het best ver kochte boek in Tsjechoslo- wakije (De moeder van Da vid S.). 23.20 Man en paard, verslag van KRO's '88 schaaktwee- kamp'88 Timman-Tal. Pre sentatie: Hans Böhm. NCRV 23.30-01.07 A Christmas carol, Amerikaanse speelfilm uit 1984 van Clive Donner naar het kerstverhaal van Charles Dickens. Met: George C. Scott, Lucy Guttridge, Frank Finlay e.a. de vrek Scrooge wordt op de avond voor Kerst bezocht door vier geesten die hem confronteren met zijn hardvochtige daden en het effect daarvan op an deren. Daardoor komt Scrooge tot zichzelf, krijgt berouw en verandert in een hartelijke, gulle man. NEDERLAND2 15.40 16.05 20.00 20.29 TROS Tita Tovenaar, serie. Afl.25: Dezweverik. Alf's Kerstfeest, Kerst- special van de Amerikaan se serie. Alf komt per on geluk in een door met speelgoed terecht die be stemd zijn als kerstge schenken voor de kinde ren in het ziekenhuis. Hoe de gloeiwormpjes het Kerstfeest redden, te kenfilm. T. en T., Amerikaanse se rie. Afl.: Gevaarlijke tijden. TROS Aktua junior, actua liteitenmagazine voor en door kinderen. Oog om oog met Nepal, documentaire over het Hindoe-koninkrijk in de Hi malaya en het werk van Nederlandse vrijwilligers daar. Simonskoop voor de jeugd, filmmagazine. Pre sentatie: Simon van Col- lem. De Fabeltjeskrant. Afl.: Hamsters doen mee. S Op volle toeren, Neder landstalig muziekpro gramma vanuit Apeldoorn. Presentatie: Chiel Montag- ne. NOS 'f: Journaal. TROS The two Mrs. Grenvilles, slotaflevering van de twee delige tv-film uit 1987 van John Erman naar de gelijk namige bestseller van Do- minick Dunne. Met: Ann- Margaret, Claudette Col bert. Stephen Collins e.a. Herst 1955. Ann ontdekt dat ze verliefd is op een ander, en Billy ontdekt ge gevens over Ann. die hem zullen helpen bij de feldbe- geerde echtscheiding. 22.15 Marblehead Manor, serie. Afl.8: In vol ornaat. Mar blehead Manor is in rep en roer als op de vooravond van een feest bij de Stone- hilfs de stoffelijke resten van Randolphs neef wor den gebracht. 22.40 Simonskoop, filmpro gramma van Simon van Collem en Frank Pouw. 23.10 Derrick, Duitse misdaad serie. Afl.: 132: Een soort moord. Werner Rutger heeft achttien jaar wegens roofmoord in de gevange nis gezeten. Aan de politie vertelt hij dat hij de miljoe nenbuit onder een boom heeft verstopt. Een scepti sche Derrick kan echter niets vinden. Wil Rutger belangrijker zijn dan hij is? NOS 00.15 Journaal. NEDERLAND 3 NOS 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 Journaal. 17.46 Sesamstraat. 18.05 De clown (The clown), kin derfilm. Carlos is doof stom. Alleen zijn hond Bala begrijpt hem echter heel goed. Op een dag mag Carlos als clown in het cir cus optreden. TELEAC 18.30 Latijn, taal en cultuur van de Romeinen. Les 4. NOS 19.00 lx Het Klokhuis, informa tief jeugdprogramma. 19.15 ^Jeugdjournaal. 19.25 TV-3, gevarieerd magazi ne. 20.00 EJournaal. 20.29 Avondvoorstelling: Gius- tino, komische opera van G.F. Handel uitgevoerd door de Komische Oper Berlin o.l.v. Hartmut Han- chen m.m.v. Michael Rab- silber, Violetta Madiarova, Dagmar Schellenberg e.a. 22.50 Journaal. 23.00 Gesprek met de Minister President. 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden. ffl Ondertiteling via Teletekst Tweetalige of stereo-uitzending tl Zwart/wit-uitzending ■U Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst BI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels Et Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling DUITSLAND 1 ntge, I ge' '\K j Brl Nieuws. ,Ar ee Tik Tak animatieserie. litinP p,on3 A,l-: Plons - o meesterzanger, let bfo Prikballon kleutermagazine. Presentatie: Francis Verdoodt. Wie troost MUU? Produktie van het Gentse Speeltheater naar het boek van de Finse schrijfster Tove Jansson (win naar van de Signaalprijs voor het beste Vlaamse Kinderthea ter van het afgelopen seizoen), pn atë bitzending door derden, pro gramma van de Liberale TV- en Radio-Omroep. dzaarO Mededelingen, programma- muz overzicht en paardenkoersen. :h stig hij Beeth I gev i Buren (Neighbours), Australi sche serie met Francis Bell. Dasha Blahova, Peter O'Brien e.a. Afl.31. Temperamenten botsen bij de Ramsay's, het huwelijk tussen Max en Maria staat op barsten. Nieuws. Weerbericht. Kunst-Zaken. voor er au pj eer)5 Fanclub. Ben Crabbé presen teert nieuw talent en de kijker mag kiezen wie een vedette wordt. Vandaag: De winnaar van vorige week. Wereldoorlog II: Het Verzet. Documentaireserie. Afl. 13: De bevrijdingskoorts. Zijn Het Europa van het Gulden Vlies, 4-delige serie over de glans van het Bourgondische tijdperk. Afl.4: De damesvrede (1477-1530). Presentatie: Prof. W. Blockmans. Verhalen van Hollywood (Ta- les from Hollywood Hills), 3-de- llge serie naar een verhaal van F. Scott Fitzgerald. Afl.3 en slot: Natica Jackson, van Paul Bogart. Met: Michelle Pfeiffer, Brian Kerwin. Hector Elizondo e.a. Natacia Jackson is een Hollywood-actrice die alles heeft wat haar hartje begeert, behalve liefde. Het toeval wil dat ze Hal Graham ontmoet met wie ze een buitenechtelijke relatie begint. Deze relatie be tekent echter haar ondergang. Coda: Mijn zoon die ver woont, verder wordt, van Wilfired Adams. 18.45 Babel, tweewekelijkse nieuws brief voor Marokkaanse mi granten. 19.00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Met: Pat MacDonald, Tom Ri chards. Rowena Wallace e.a. Afl.: 640. Het .verhaal van het gevonden meisje wordt stilaan ongeloofwaardig. Beryl en Heather maken zich klaar voor de strijd om de baby. 19.25 I Comedy Capers: Bij de loodgieter (The plumber's help), korte komische film met Bobby Dum. 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 Nieuws. 20.10 Weerbericht. 20.20 Kwidam, videospelletjes met Marleen Gordts. 20.25 Première, lilmnieuws met Jo Röpcke. 20.55 De kampioen (The Natural), Amerikaanse speelfilm uit 1984 van Barry Levinson. Met: Ro bert Redford, Robert Duvall, Glenn Close e.a. (Originele ver sie met Nederlandse ondertite ling.). Het leven van het base- balltalent Roy neemt na de dood van zijn vader een paar onverwachte wendingen. 23.05-23.35 Filmspot, achtergrond informatie bij de filmactuallteit. 15.50 Wenn der Wind weht, Engelse tekenfilm. 17.15 Tagesschau. 17.25 Hart aber herzlich, serie. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 [5! WWF-Club, live-programma. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 LT Tagesschau. 20.15 Wilder Westen inclusive, 3- delige tv-film van Dieter We- del. Met: Peter Striebeck, Krystyna Janda, Katja Studt 22.05 Gott und die Welt: Ohne das Zeug ware ich schon langst tot, reportage over methadon- verslaving in de christelijke hulpverlening. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Staatsmann zwischen Ost und West, portret van Helmut Schmidt t.g.v. zijn 70e verjaar- 23.45 Strasse der Ölsardinen (Can nery row), Amerikaanse speel film uit 1982 van David S. Ward. Met: Nick Nolte, Debra Winger, Audra Lindley e.a. 01.40 Tagesschau. 01.45 Nachtgedanken. DUITSLAND 2 RTBF 1 16.00 Waldheimat - Die Kinderjahre des Peter Rosegger, serie. 16.25 Freizeit... 16.55 Heute. 17.10 Tele-lllustrierte. 17.45 Ein Engel auf Erden, Ameri kaanse serie. 18.15 So lauft's richtig, spel met Dieter Thomas Heek. 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal. 20.15 Lebenslanglich'- ganz ohne Gnade, misdaadverhalen naar een idee van Eduard Zimmer- mann. Afl.: Verdëchtiges Schweigen. 21.15 Showfenster, amusement. 21.45 Heute-Journal. 22.10 Aspekte, cultureel magazine. 22.50 LDer grosse Bluff (Destry ri des again), Amerikaanse speelfilm uit 1939 van George Marshall. Met: James Stewart, Marléne Dietrich, Charles Win- ninger e.a. 00.20 Heute. 17.45 Vacaturebank. 18.00 Nouba nouba, met Jlmbo Jet en de Smurfen. 18.30 Jamais deux sans toi, geva rieerd informatief programma. 19.00 Nieuwsoverzicht. 19.03 Ce soir, Waalse actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 Le bonheur d'en face, serie. Afl. 11Loup solitaire cherche brèbis. Met Annie Cordy, Mi chel Kacen, Alain Leempoel 20.30 Grand écran: New York 1997, Amerikaanse speelfilm. Het stadsdeel Manhattan van New York is veranderd in een gi gantische gevangenis, waarin 3 miljoen gevangenen leven. Het voedsel wordt vanuit de lucht gedropt en alle bruggen naar de rest van de stad zijn door mijnen versperd. Op een dag wordt het vliegtuig van de Pre sident van de V.S. gedwongen om in Manhatten te landen. 22.05 Cocktail maison, reportage over de consumptie van luxe goederen. 22.50-23.20 Laatste nieuws. DUITSLAND 3 17.30 Der Schatz iet vergoldet. 17.45 Magnum, Amerikaanse serie. 18.30 Kein Tag wie jeder andere: Cosima, portret van een Boli- viaans adoptiekind dat haar vaderland bezoekt. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Der Star und seine Stadt, over Richard Clayderman. 20.45 Ich sage nichts/Je ne dirai rien, documentaire. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Elsa Brandström - Engel von Siberien, documentaire. 22.30 Rubbel extra. 22.35 ESchiessen Sie auf den Pia nisten (Tirez sur le pianiste). Franse speelfilm uit 1960 van Francois Truffaut. Met: Charles Aznavour, Marie Dubois. Nico le Berger e.a. 23.50 EDue Unverschamten (Les Mistons), Franse korte film uit 1957 van Frangois Truffaut. Met: Bernadette Lafont, Gè- rard Blain e.a. 00.10 Laatste nieuws. BBC 1 14.50 One of our dinosaurs is mis sing. Amerikaanse speelfilm uit 1975 van Robert Steven son. Met: Helen Hayes, Peter Ustinov, Derek Nimmo e.a. 16.25 Pink Panther. Tekenfilmserie. 16.45 Abdul the Bul Bui Ameer. Te kenfilmserie. 16.50 Children's BBC, met Andy Crane. Aansl.: Corners, kinder- The Ewoks. The Satellite SHow, geva rieerd programma met sket ches en muziek. Billy's Christmas Angels. Kin- der-kerstspecial m.m.v. Jere my Stuart en de meidenband Mint Juleps. Neighbours, Australische serie met Anne Charleston, Kylie Mi- nogue, Fiona Corke e.a. Nieuws. London plus, regionaal nieuwsmagazine. Aansl.: Weer bericht. Christmas Telly Addicts. Spelprogramma. CEFawlty Towers 12-delige comedy-serie met John Clee- se. Afl.12: Sex. ffiThe two Ronnies Christmas 1987 Sketches met Ronnie Barker en Ronnie orbett. Nieuws en weerbericht. ifjBlackadder Christmas Ca rol. Speciale aflevering van de satirische serie met Rowan At kinson, Tony Robinson, Step hen Fry e.a. The Dirty Oozen: The next mission, Amerikaanse speel film uit 1985 van Andrew V. McLaglen. Met: Lee Marvin, Ernest Borgnine, Richard Jaec- kel e i Movie classic: The seven year itch. Amerikaanse speelfilm uit 1955 van Billy Wilder. Met: Marilyn Monroe, Tom Ewell, Sonny Tufts e.a. Een ambte naar droomt van een buur meisje als zijn vrouw en kjnde- ren een weekje weg zijn. i Weerbericht. BBC 2 16.00 Nieuws. Aansl.: Sport on fri- day. 17.00 ECome clean. Amerikaanse speelfilm uit 1931 van James W. Home. Met: Laurel and Hardy, Mae Busch e.a. 17.20 EThe bohemian girl. Ameri kaanse speelfilm uit 1936 van James Horne en Charles R. Rogers. Met: Stan Laurel, Oli ver Hardy. Thelma Todd e.a. 18.30 Food Drink Christmas quiz. 19.00 The Olympic Challenge: The Paralympic Games. Documen- 20.00 Becall on Bogart. 21.30 Entertainment USA. Amuse mentsprogramma. Vanavond: New York. Presentatie: Jona than King. 22.00 Arena: The unforgettable Nat King Cole. Portret. 23.30 The Late Show with Clive Ja mes, talkshow. 00.20 Weerbericht. 00.25-02.20 An American in Paris. Amerikaanse speelfilm uit 1951 van Vincente Minnelli. Met: Gene Kelly, Leslie Caron, Os car Levant e.a. Een Ameri kaanse soldaat blijft na de oor log in Parijs om te schilderen. Een rijke vrouw sponsort hem. maar zijn liefde is bestemd voor Iemand anders. SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show. Kinderma gazine. 18.00 Gidget. 18.28 The Times Headline News. 18.30 I Dream of Jeannie Come dyserie. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 The Ghost and Mrs. Muir Comedyserie. 19.28 The Times Headline News. 19.30 Manimal. 20.27 Europees weerbericht. 20.30 Fashion TV. Modemagazine. 20.58 The Times Headline News. 21.00 Tennis Court. 22.28 Ford Snow report. 22.33 The Times Headline News. 22.35 NFL American Football. 23.35 1 Countdown 00.35 li Canada Calling 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 New Born King. 02.00 The Mysteries. 03.45-06.45 THE LANDSCAPE CHANNEL. Non-stop muziek programma met klassiek, jazz, pop en New-Age-muzlek. met beelden uit de natuur en com puter-animaties. 09.30-12.00 I.O. op zaterdag, met om 09.30 Sprechen Sie Deutsch? Afl.8: Ein Kürzer Reisebricht. Om 10.00 Bloemlezing uit I.O.- programma's. RTBF 1 08.15 Nouba nouba. 09.30-10.30 Schooltelevisie. 11.40 Interwallonie: Spotkania, magazine voor Polen. 12.20 Interwallonie: lleikoum, maga zine voor Arabieren. 13.00 Tribune économique et sociale Vandaag: de F.E.B. 13.30 Le coeur et l'esprit katholiek magazine. DUITSLAND 1 09.30 Programma-overzicht. 10.00 Tagesschau. 10.05 Pulcinelta, muzi kale komedie van Stravinsky. Uitge voerd door de Academy of St.Martin- in-the-Fields o.l.v. Sir Neville Marriner en het ballet van Bazel. Choreografie: Heinz Spoerli. 10.50 Guten Morgen, Heiligabendl 13.15 Mein Freund Sal ty (Salty), Amerikaanse speelfilm uit 1973 van Ricou Browning. Met: Clint Howard. Mark Slade, Nina Foch e.a. SUPER CHANNEL DUITSLAND 2 (Programma's onder voorbehoud) 17.00 Off the wall. Popprogramma. 18.00 Super Channel News en Eu ropees weerbericht. 18.15 Classic Concentration. Spel programma. 18.40 Kate and Allie. Comedyserie. 19.10 Survival. Natuurfilmserie. 20.10 Europees weerbericht. 20.15 Super Channel News. 20.30 Feature Film: Concrete Cow boys. Speelfilm. 22.10 It's Garry Shandling's Show. Comedyserie. 22.40 Super Channel News. 23.00 Europees weerbericht. 23.05-01.10 Feature Film: The Last Time I Saw Paris. Speelfilm. 10.00 0 Programma-weekoverzicht. 10.30 Heute. 10.35 Weihnachtsliche Blasermusik, uitgevoerd door het Blaasensemble van de Berliner Phil- harmoniker. 10.45 Merry Xmas, Weihnachten in England. 11.30 ZDF- regional: ...und sie hatten keine Her- berge, verslag van 40 jaar SOS-Kin- derdorpen. 12.00 Nachbarn in Euro pa, kerstimpressie. Gast: Elettra de Salvo, 12.45 Heute. 12.50 Kinder- Kino-Festival: Moritz in der Litfass- saule, kinderfilm naar het gelijknami ge boek van Christa Kozlk. BBC 1 MTV EUROPE 15.30 Marcel Vanthllt. 17.00 3 From 1 at 5. 17.15 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogram- 20.00 Ray Cokes. 22.30 YOI Nieuwe rap- en hiphop-vi deo's met Sophie Bramly. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Erotika. 01.00-07.00 Night videos, met van 02.00-02.30 Club MTV 09.15 Saturday starts here. 09.25 Corners 09.40 Chucklevision. 10.00 Going livel Gevarieerd kinder programma. 13.12 Weerbericht. 13.15 Yogi's First Christmas. BBC 2 12.15 Carols for Christmas, kerstlie deren vanuit de St. David'sHall te Cardiff. 13.15 Snooker-wedstrijden. SKY CHANNEL TV 5 08.00 Fun Factory Christmas Party. 12.00 E Countdown. Popprogramma. 13.00 IS Pop Formule. 16.05 Brèves. 16.10 La Mèmoire des Siècles. 16.30 Bonjour, Bon Appétit. 17.00 Récréation. 17.30 Des chiffres et des lettres. 17.55 Brèves et Mètèo Europeene. 18.00 Le Veneur Noir. 19.30 Papier Glacé. 20.00 Montagne. 20.30 Le Triathlon Historique. 21.20 L'ame des Santons. 21.35 Le Divan. 22.00 Journaal. 22.30 Europees weerbericht. 22.35 Le Magazine Culturel Océani- ques. 23.00 Sports Loisire. 00.00-01.00 Chocs. SUPER CHANNEL (Programma's onder voorbehoud) 07.00 Supertime Club. 10.00 Off the Wall. Popprogramma. 11.00 Rods Christmas Concert. Muziekspecial. 12.00 The Film Show. 12.30 E Wan ted Dead or Alive. 13.00 Dundee and the Culhane. 13.55 Super Sport. TV 5 12.00 Thalassa. 12.45 Jazz off. 13.00 Journaal. 13.15 Jardiner avec Nico las. 13.30 Un Panier de Crabea. RADIO 1 leder heel, uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: Radio I Vrijdageditie. 19.02 AVRO: Hobbyvitaminen. 20.02 Water en vuur. 21.02 Jazz time. 22.02 NCRV Vrijdag sport. 22.45 KRO: Man en paard extra. 23.05 Mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 De stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 .VOO: Stenders en van Inkel. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Bayreuther Festspiele 1988. 23.00-00.00 NOS Jazz. RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israel. 21.40-22.00 Theologische verkennin- REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten, column en overzicht van de re gionale avondbladen. SOR: (via ka bel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Een uur cultuur. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Van daag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00-20.00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 BRT Ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 Kerstconcert. 21.03 Pandora, muziekmagazine. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.00 Focus. 17.05 Pa, zing 'ns A. 18.00 Moe, hoor eens hoe, met Mar griet Hermans. 19.10 Hitriders. 21.00 Wat zijn dat voor toeren?. 22.05 Countryside. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 16.30 Wel thuis. 18.10 Actueel. 18.30 Kamermuziek. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Sinfonie Orchester des Bayeri- schen Rundfunks. o.l.v. Ber nard Haitink. 1. Ouverture tot 'Die Zauberflöte', Mozart. 2. Metamorfosen. R. Strauss. 3. Symfonie nr. 1 in c, Brahms. 22.00 Actualia. 22.15 Jazz in Europa. 23.00 Serenade. MORGEN 07.03 TROS: TROS nieuws show. 11.03 Sentimental journey: Kerst sfeer. 12.03 Oud plaatwerk. 13.06 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Non-stop oude hits. 08.03 De opening. 11.03 Bal op 't dak. 12.03 Wereldwijs in liedjes. 13.03 Close harmony concours 1988. 14.03 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Rabarbara. 08.03 Drie voor negen 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Paperclip-Radio. 14.03 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden met... 09.00 Toppers van toen klassiek 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.00 Strauss Co. operettemuziek 13.00 Nieuws. 13.02 VOO klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Milieu-educatie. 10.00 Hollandse nieuwe. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.30 Kerstnootjes. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: Jazzspectrum. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 11.00-11.30 Regionale uitgaans- en activiteitenagenda voor het weekein de. 11.30-12.30 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio. Ge sprekjes, muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Omroep Rijnland (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 12.00 Hindoestaans/Surinaams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag. Radio Rijnmond: 10.00 De omgevallen pla tenkast. 11.00 Rijnmonds diep. 12.00 Op bezoek bij Radio Rijnmond. 13.00- 17.00 Geen commentaar, non-stop muziek. BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Klaarwakker 09.10 Voor Marokkanen. 09.35 Voor Turken. 10.03 Onze keuze: nieuwe opnamen. 11.03 Het kraaienest. 13.10 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.30 Vlaamse top 10. 12.00 Top 30. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goedemorgen. 08.20 Licht-klassiek ochtendconcert met Haydn, Salieri. 09.20 Ochtendvariaties met Grieg en Rimski-Korsakov. 10.00 Het Europa van het Gulden Vlies. 11.30 Koormuziek. 12.00 Tafelmuziek van Telemann, Kerll. Zelenka, Rust. 13.10 Muziekmakers. 14.30 Keuze voor discofielen.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15