Een beetje Miljonair rijdt al gauw met zo'n f5.000,- aan voordeel bij ons weg. lor vette blijft harten stelen HELP HELPEN Klanten testen nieuwe Ford Fiësta Fiat en Peugeot verdubbelen produktie van bestelwagens De Golf Miljonair: slechts f29.995,-. Volkswagen.Wie anders? "UTO Qeidó&Qowuvnt DONDERDAG 22 DECEMBER 1988 PAGINA 11 e1 W p] zoekers van de promo- show waarmee General )tors in 1953 door de renigde Staten en Eu- >a trok, konden hun nauwelijks geloven, at de GM-ontwerpers en nstructeurs het publiek orschotelden was nog »t eerder vertoond: een jrtwagen met een >edstollend mooie lijn, e pk's onder de stijlvol- motorkap en opmerke- genoeg een uit polyes- opgetrokken carrosse- Het geheel was ge- atst op een chassis van evrolet. Het bleek dan te gaan om de Che- ilet Corvette, een Ame- ianse sportwagen die nu nog veler harten Bit. het jaar van verschijnen rden nog niet meer dan 350 vettes gebouwd. Het spor- uiterlijk gekoppeld aan even indrukwekkende staties van de zes-cilinder maakte dat de wagen ansloeg bij het publiek, zodat de produktie serieus ter hand werd genomen. In de daaropvolgende jaren werd de Corvette regelmatig aan de eisen van de tijd aange past. De lijn van de wagen werd gewijzigd, de technische uitrusting gemoderniseerd. Er werd een steeds krachtiger motor gemonteerd, die een hoogtepunt bereikte in de ja ren 1970-1974. De Corvettes waren toen voorzien van een 7.4 liter acht-cilinder motor. Onder invloed van de energie crisis besloot General Motors toen dat het wel wat minder kon: lichter en energiebewus- Strakker Maar de Corvette van heden allerminst een doetje. De gen is sinds* 1984' strakker lijn en zo mogelijk nog mooier dan voorheen. Tegenwoordig wordt een 5,7 liter V8-cilinder motor gemonteerd, die een slordige 250 pk op de weg neerzet en de wagen een snel heid laat bereiken van rond de 260 kilometer per uur. De Cor- dak en kost nieuw rond de als bijvoorbeeld de Porsche 140.000 gulden. 911 nooit echt door de tand des tijds is aangetast. Net als zijn De Chevrolet Corvette kan zo Westduitse concurrent kan de Corvette bogen op een select maar trouw en enthousiast ko- perspubliek. „Wie eenmaal een Corvette in het echt heeft gezien, wil niets anders meer", zo wordt in kringen van Cor- vette-fanaten wel eens be weerd. De eerste Chevrolette Corvette stamt uit 1953. Het verschil met bijvoorbeeld een model uit 1984 is duidelijk. FOTO'S: PR bekend hoeveel Corvettes er in ons land rondtoeren. André Boer schat het aantal echter op niet meer dan 300 tot 350. De Corvette blijft vooralsnog een exclusieve wagen. Niet precies bekend is hoeveel van deze Amerikaanse sport wagens de fabriek, eerst in St. Louis en sinds 1981 in Bowling Green in Kentucky, hebben verlaten. Volgens voorzitter André Boer van de club Sting Ray '82, waarin Corvette-fans en liefhebbers van een aantal andere General Motors-auto's zich hebben verenigd, zijn het er zeker 600.000. Evenmin is pel tevreden na cordproduktie de goede cijfers van ig jaar verwacht de stduitse autoproducent ;1 dit jaar eveneens de resultaten te boe- omzet zal volgens het con- 1 met meer dan 100 miljoen toenemen tot 17,3 miljard k. Bovendien zal over 1988 „wederom bevredigende st" worden geboekt. Deze ut uit op naar schatting 500 oen mark, zo schat de presi- t-directeur van Opel, Horst Herke. Voor dit jaar gaat een dochteronderneming het Amerikaanse concern leral Motors, er van uit dat iroduktie in Europa een re- bereikt van 1.35 miljoen te wagens, Vauxhalls en Dat komt neer op een me van drie procent. Op de lenlandse markt verkoopt Westduitse concern dit jaar 100 auto's tegen 453.700 vorig jaar. Voor dit jaar re- Opel op een marktaandeel 15,4 procent. Niet op de RAI in Amster dam maar op de interna tionaal nog hoger aange schreven tentoonstelling van Genève verschijnt in maart de nieuwe Ford Fiësta. Zoals blijkt uit de nu al verstrekte foto is één van de veranderingen bij de geheel nieuwe car rosserie dat er naast een driedeursversie ook een vijfdeurs variant zal ver schijnen. Het is zelfs mogelijk dat u er nu al één tegenkomt. In een poging eventuele kinderziek ten tevoren boven water te krijgen verstrekte Ford al 250 nieuwe modellen aan sommige bedrijven, overheidsdiensten en eigen medewerkers. Grote' veranderingen aan de auto De nieuwe Ford Fiësta krijgt een belangrijk grotere wielbasis en zonder twijfel een lagere lucht- kan dat in een zo laat stadium weerstand. FOTO: PR natuurlijk niet meer opleve- ren, maar het is een bijzondere begint. De nieuwe Ford Fiësta lagere luchtweerstand. Specu- in hoofdzaak dezelfde, wielop- i- krijgt een belangrijk grotere laties spreken van niet ingrij- hanging J «-*—•- idige 1 wielbasis en zonder twijfel een pend gewijzigde techniek, dus huidige Fiesta. motoren als in RODE KRUIS DEN HAAG GR0 6868 In Turijn is een nieuw ak koord getekend tussen de Italiaanse autogigant Fiat en de Franse groep PSA de makers van Peugeot, Citroen en Talbot. Beide waren al parners sedert 1978 in de joint-venture Sevel, maar gaan nu nog eens 731 miljard lire extra investeren (ruim 1,1 miljard gulden) in twee nieuwe fabrieken om de produktie van hun bestelwa gens te verdubbelen. Sevel brengt het Ducato-busje op de markt in tal van versies, en daar zijn er tot nog toe al ongeveer 600,000 kocht. Het akkoord een nieuwe fabriek in noord- Frankrijk; in Italië wordt de Alfa-Romeofabriek van Pomi- gliano d'Arco geherstruktu- reerd. Voor de aanmaak van 1000 wagens per dag zal er op den duur werkgelegenheid ko men voor meer dan 3000 men sen. Beide autofabrikanten willen tegen 1995 in Europa leide.r zijn op het gebied van lichte bedrijfsvoertuigen. Fiat heeft nu al 58 procent van die markt in Italië en een quotum van 7,7 procent in West-Euro pa. PSA was met een produk tie van 195.000 exemplaren in de eerste acht maanden van dit jaar de grootste leverancier van kleine commerciële voer tuigen in Frankrijk. 11 "DEi^ 'eest 9oec'' Miljonair is een speciale f, die we hebben uitgebracht omdat we inmiddels uiljoen Golf's hebben verkocht! Hij is dan ook uitgevoerd met ruim f9.000,- aan ji N1 a's, waar u slechts f3.840,- voor betaalt. Dat houdt 'n voordeel in van ruim f5.000,-. Hoe 't ook zij, een aanbieding als deze zult u niet IEN iw elders tegenkomen. Leest u maar even mee. Om met de buitenkant te beginnen: Barblau metallic-lak, ook op de spiegelhuizen "auw getint glas - aan de bovenzijde verduisterde achterlichten - aspherische linkerbuitenspiegel - zwarte antenne en zwarte deurgrepen - aluminium sportvelgen - extra brede 185/60 R14HR banden - spatbordranden en zwarte dorpelbekleding - decorstreep in de bumpers. We zijn nog niet eens aan de binnenkant toege komen, maar u begrijpt het al: het gaat hier om 'n Golf met een duidelijk sportief karakter. Het interieur zal dat, naast de nodige comfortverhogende extra's, met een aantal sportieve accessoires nog'nsextra benadrukken: - vierspaaks sportstuur - in hoogte, verstelbare bestuurdersstoel - van binnenuit verstelbare buitenspiegels - bekleed dashboard en afsluitbaar handschoenen kastje - sportstoelen met velours bekleding - hoofdsteunen en hoedenplank in blauwe stof -vloerbedekking en zijwandbekleding in blauw - CL-instrumenten - stereo-radiovoorbereiding en adapter. Noemen we nog de verlichte make-upspiegel, de middenconsole en de intervalschakelaar en het zal duidelijk zijn: de Golf Miljonair is een auto die z'n naam eer aandoet. We kunnen ons dan ook voorstellen dat u 't liefst nu meteen richting Volkswagendealer gaat. Geen slecht idee, want de Miljonair is zeer beperkt leverbaar. Voor het dichtstbijzijnde dealeradres kunt u bellen 020-867351. Er is ol een Golf Miljonair v.a. f29.995,-. Prijzen inclusief BTW, exclusief afleveringskosten. Wijzigingen voorbehouden.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11