t VVCS laakt ook houding overheid Yep Kramer is de beste rekenmeester '|5port op tv 7|\PC'in Brandsteder weer vrij, Harmsen en De Vos vast Den Bosch blijft in race basketbal Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! "^}PORT QeidóaOowiant VRIJDAG 16 DECEMBER 19 88 PAGINA 11 Davis Cup Boris Becker (links) en Stefan Edberg babbelen nog ontspannen met elkaar. Vandaag is dat anders als West-Duitsland en Zweden elkaar in Gothenburg treffen voor de finale van het Davis Cuptoernooi. FOTO: AP Voorbereiding van handballers in slop DEN HAAG De voorbereiding van het Ne derlandse handbalteam op het toernooi om het wereldkampioenschap voor B-landen wordt gehinderd door tegenslag. Na een tainingssta- ge in Tsjechoslowakije en een dubbelinterland in Oostenrijk is nu ook het toernooi, dat van 1 tot 7 februari in Israel zou worden gehouden, van de agenda afgevoerd. Het toernooi gaat niet door omdat IJsland en Noorwegen heb ben afgezegd. Er worden nu trainingsstages belegd in Emmen en Sittard. De kans dat Wil Jacobs en doelman Jacq Jos- ten bij het WK in Frankrijk deel uitmaken van het Nederlands team is zeer klein. Pogin gen om de uitblinker en topscorer van de ere divisie-competitie en Van Linder tot elkaar te brengen, zijn mislukt. Een gesprek van de in ternationals Lambert Schuurs en Henk Groe ner liep op niets uit. Sovjetunie begint met profboksen TIBLISSI De Sovjetunie wil niet alleen het voetbal professionaliseren, maar ook de boks- sport. Ruud van der Linden, in Tiblissi aanwe zig voor de begeleiding van Albert Cuyp-bokser Raymond Joval, kreeg gisteren tot zijn niet ge ringe verbazing het verzoek contacten te leggen met de Europese boksunie. Enkele Sovjetrussi- sche boksers, die uitkwamen bij de Olympische Spelen in Seoul, zouden belangstelling hebben prof te worden. Van der Linden zal over het Sovjetrussische initiatief onder meer contact op nemen, met bokspromotor Henk Rühling. „Er zijn per slot van rekening 340.000 boksers in de Sovjetunie. Daar zullen heus wel mensen bijzit ten, die geschikt zijn om het boksen als beroep uit te oefenen". Cricketpartijtje oorzaak zes doden KARACHI Een ongedwon gen partijtje cricket is in de Pa kistaanse havenstad Karachi uitgelopen op een etnische rel waarbij zes doden zijn gevallen. Het spelletje liep uit de hand toen een een paar mohajirs (moslims van Indiase afkomst) een verdwaalde bal een huis van Pathanen (een inheems Pa- kistaans volk) binnensloegen. Een jongen die de bal ging ha len werd in elkaar geslagen en overleed later aan hoofdwon den. Zijn dood leidde tot andere botsingen in twee buurten van Karachi waarbij in totaal nog vijf doden vielen. Ontkenning Ben Johnson overtuigt Carl Lewis niet TORONTO Carl Lewis is er van overtuigd dat Ben Johnson wist dat hij voor de Olympische Spelen verboden stimulerende middelen gebruikte. De Amerikaanse atleet zegt dat Johnson al leen ontkent om de resterende sponsor contracten te redden. „Ik ben er niet op uit hem te kruisigen", verklaarde Lewis in een telefonisch interview met een verslaggever van de Toronto Star. „Ik geloof dat het nodig is de zaak in alle openheid te bespreken". Johnson werd in Seoul het olympisch goud op de 100 meter ontnomen nadat er sporen van anabole steroïden in zijn urine waren aangetroffen. Lewis, tweede, ontving vervolgens het goud. nde k Sean)VANDAAG van Miderland 1, 18.25 uur: Man en Parkejaard. (Hedwland 2, 18.25 UUR TROS Nederland» 2, 23.30 uur: Hennis: finale Davis Cup Zwe den bijen-West Duitsland, van )uitsland 1, 23.00 uur Sport- tigjariFhau- ï-ilrt tJBC 1> 00 00 uur Paardesport. jky Channel. 23.00 uur: Ameri- oral z(an Football. Ipeeïopinggebruik ;rna"j autocoureur tgers I :n HojLSINKI De Finse rally- ïteerdppioen Mikael Sundström n, ön)etrapt op het gebruik van jboden stimulerende midde- dei Volgens een bekendma- maaig van de Finse autosportfe- ène h&tie is Sundström positief en. Wionden bij controle na af- i niet p van de Teboil-rally. In de van de wedstrijd is zijn Beatlm geschrapt. Er zouden hepen van ephedrine in de lidelijljie van de coureur zijn ge- at fee|den. Zijn diskwalificatie ng vaf hem vijftien punten, hij het et echter in het bezit van de titel. Het is de eerste vooringzaak in de geschiedenis rechti de Finse autosport, «son 1 i r hetruzen keert fog is ju g naar verrf! Den Bosch BOSCH Hendrie Kru- I keert terug naar zijn oude p FC Den Bosch. De 24-jari- middenvelder, die vorig door FC Den Bosch aan werd verkocht, zal de ade helft van het lopende 'én weer in het Stadion De fit actief zijn. Manager Ad pierland van FC Den Bosch ft de onderhandelingen Kruzen, diens zaakwaar- pér en PSV afgerond en de pacten zijn getekend. Het punt van onderhande- rormt nog het precieze bent waarop Kruzen weer trainen en spelen bij FC ,i Bosch. Voorlopig wil PSV leverfgevolg van ernstiêe blessu- van Gerets en Heintze als- -de de verwikkelingen rond iby Kruzen nog even in Hhoven houden. ilwblemen j ontslag Kroese (■HEN AAN DEN RIJN erste elftalspelers van de }iense zaterdageersteklas- ARC hebben gedreigd gen niét voor hun club in te zullen komen in het etitieduel met Spaken- Alleen als het bestuur FARC het deze week geno- j besluit--om trainer Jan jese te ontslaan, intrekt, zal spelersgroep morgen wel (reden. De kans dat de lei- van de Racing inderdaad besluiten Kroese te vragen pij het seizoen in Alphen afmaken, lijkt niet groot. het bestuur staat nog p een grote meerderheid (er de genomen beslissing. I heeft ARC-voorzitter jt Verweij laten weten dat ontslag van Kroese (bezig Izijn elfde seizoen bij ARC, Ir nu 'wegens een complex 'factoren' de wacht aange- I) tijdens een op 3 januari fogrammeerde buitenge- Mgge ledenvergadering aan de zal komen. imerink Jtchwinner 'jen Verenigde iten >EN Het Nederlands Iteam tot en met 18 jaar in de eerste ronde van nshine Cup, het officieu- 'ereldkampioenschap ten- foor landen-jeugdploegen, ivoriete ploeg van de Ver- de Staten verslagen. Ihwinner in dit in Miami- ta verspeelde evenement Rijnsburger Jan Sieme- De nationale indoor- Ikampioen klopte John cy met 6-4, 6-4, waarmee de tussenstand op 1-1 ht. Jacco Eltingh was met 7-6, 3-6, 4-6 nederlaag te- Chuck Adams gestart. Het litende dubbelspel werd Siemerink en Eltingh 4-6, 7-5, 6-4 tot een goed gebracht. In de kwartfi- ontmoet Nederland van- de jeugdploeg van Italië. rtvr] INZAKE ZWART GELD - AFFAIRES ALS DIE BIJ AJAX AMSTERDAM Een grote smet op het vader landse voetbal. Dat is volgens VVCS-voorzitter Karei Jansen de zwart geld-affaire bij Ajax, die dezer heeft geleid tot enige arrestaties. Maar de voorman van de spe lersvakbond is zeker niet verrast door dergelijke frauduleuze praktijken. „Dit soort excessen is een regelrecht gevolg van het bestaande transfer systeem. Ik sta er niet raar van te kijken". Het zwart betalen van spelers is volgens Jansen onlosmake lijk verbonden met de trans fers van internationale top- voetballers. „Dan gaan er enorme sornmen geld van het ene naar het andere land. De handel speelt zich volledig af via de internationale lijnen van de geldwereld. Er kun nen dan griezelige en nauwe lijks te controleren dingen gebeuren. Dat is in het geval van Ajax wel gebleken. Heel triest. Een club kan daardoor in grote problemen raken". De VVCS (Vereniging van Contract Spelers) is al sinds jaar en dag een fel tegenstan der van het bestaande trans fersysteem. „Helaas hebben wij de macht niet alleen in handen! Anders hadden wij al lang een einde aan die mensenhandel gemaakt. Maar door de affaire-Ajax wordt iedereen weer eens met de neus op de uitwassen gedrukt. Misschien, dat er nu in Den Haag en Zeist weer wat mensen worden wakker geschud". „De overheid is mede schul dig aan de huidige ontwikke lingen", gaat Jansen verder. „Er is in Den Haag nooit ac tief gewerkt aan de afschaf fing van het transfersysteem. Vroeger bestond er nog zoiets als het Budget Bewakings In stituut. Het BBI controleerde elk jaar het financiële reilen en zeilen van de profclubs in Nederland. Dat werkte goed. Maar de KNVB en de over heid hebben het BBI zelf la ten doodbloeden. Het hoe en waarom van die beslissing heb ik nooit goed begrepen". Van één ding is Karei Jansen echter heilig overtuigd: bij transfers op nationaal niveau wordt nimmer met zwart geld gewerkt. „Dat heeft weinig nut. In Nederland zelf is nauwelijks sprake van mil joenen-transfers. Een zwart geld- circuit is daarom niet rendabel. Hetzelfde geldt Hans van Breukelen: „Ik weet wat het is wat Sören Lerby doormaakt. Ik heb het zelf aan de hand gehad bij FC Utrecht". FOTO: DIJKSTRA ren". voor de salarissen. Die zijn bij negentig procent van de Nederlands profs niet inter essant genoeg om er zwart geld in te steken. De echte excessen ontstaan pas bij de internationale handel. Dan wordt er met geld gesmeten en valt er nauwelijks meer iets te controleren". Persofficier De Wit van Am sterdam sluit niet uit dat er op korte termijn nog meer aanhoudingen in de Ajax-af- faire kunnen worden ver wacht. „Dat is altijd mogelijk, maar hangt natuurlijk volle dig af van de verdere ont wikkelingen. Daar wens ik verder niks over te zeggen". De affaire-Ajax is voor De Wit een gewone fraude-zaak. „Elk bedrijf dat niet netjes met geld is omgesprongen, loopt het risico van een fis caal onderzoek. Op zich niks bijzonders. Maar een bedrijf als Ajax trekt natuurlijk enorm veel publiciteit. Voor ons verandert dat echter niks aan de situatie. We zijn bezig met een onderzoek. En dat zal nog wel wat tijd in beslag nemen". Verslagenheid Assistent-trainer Hans Doijee van PSV kenmerkte gisteren de stemming tijdens de trai ning als plaatsvindend met „een stukje verslagenheid". Dorjee, bij afwezigheid van de in Spanje bij de uitverkie zing van Ronald Koeman tot voetballer van het jaar aan wezig zijnde Guus Hiddink PSV-spreekbuis, zei: „Er was wat terugslag bij de spelers. Niet zo verwonderlijk, want sommige van hen zijn per soonlijke vrienden van Sö- Karel Jansen levert kritiek op de overheid die ook het BBI heeft laten doodbloeden. FOTO: DIJKSTRA Hans van Breukelen rekent zich daartoe. „Het is ver schrikkelijk. Woensdagmid dag hoorde ik pas wat er aan de hand was van Dorjee. Ook 's morgens was Sören welis waar niet op de training ge weest, maar dat kwam wel vaker voor. Dan werd hij bij voorbeeld behandeld door Richard Smith in Amster dam. Een dag eerder was hij inderdaad ook al eerder van de training weggegaan, maar daar had ik evenmin iets achter gezocht". Eigen ervaring In elk geval weet ik uit eigen ervaring dat zoiets je niet in de koude kleren gaat zitten. Jaren geleden heb ik zelf een soortgelijk akkefietje gehad bij FC Utrecht en dat was echt geen pretje. Ik heb des- tijd moeten bloeden met een navordering en een flinke boete, waardoor ik uiteinde lijk veel meer kwijt was dan ik zelf had gekregen. Maar dat is minder belangrijk dan de manier waarop je behan deld wordt. Het is echt net of je een zware misdadiger bent en dat gun ik zeker Sören niet. Hij is een fantastische collega en op het menselijke vlak een fijne vriend. Maar ia, het past misschien wel een beetje in het beeld bij ons. Het is wat rommelig en het loopt niet zoals we ons dat al lemaal zouden wensen. Het zal nu zaak worden karakter te tonen en de draad weer op te pakken". AJAX-AFFAIRE: AMSTERDAM De 71-jari- ge oud-penningmmeester van Ajax Ton Brandsteder is gis teravond laat alsnog in vrij heid gesteld. Brandsteder is ruim een dag vastgehouden in verband met zijn mogelij ke betrokkenheid bij de zwartgeld-affaire die de FIOD momenteel onder zoekt. Volgens het openbaar ministerie was het, gezien de bijdrage die hij inmiddels heeft gelevérd aan het onder zoek, niet langer nodig hem in de cel te houden. Oud-voorzitter Tón Harmsen van Ajax heeft zich gister middag zelf gemeld bij de fis cale opsporingsdienst FIOD .in Haarlem om te worden verhoord in verband met het onderzoek naar frauduleuze handelingen bij transfers bij de club. Harmsen was op za kenreis naar West-Duitsland. Hij had gehoopt gisteravond weer te kunnen gaan, maar werd met het oog op nadere verhoren ingesloten op het politiebureau van Haarlem. Gisteren is ook directeur Maarten de Vos van het bu reau Inter Football bij de FIOD voor verhoor geweest; ook hij is vastgezet. Een woordvoerder van het bureau weigert commentaar op de rol van De Vos in deze affaire. Hij was adviseur van Ajax en tussenpersoon bij transfers. Intussen zitten oud-Ajacied Lerby, en het oud-bestuurslid Bartels nog steeds vast. De familie van Brandsteder maakte zich ernstig zorgen over de toe stand van de 71-jarige. Zijn zoons Ron (de tv-presentator) en Erik kwamen naar het politiebureau van Amstel veen om hun vader onder meer een scheerapparaat te brengen. De FIOD staat de verdachten in de zwartgeld- affaire echter geen contact toe met familieleden. Dit standpunt heeft grote be vreemding gewekt bij de fa milies van de inmiddels vrij gekomen Brandsteder en bij de familie van Sören Lerby in het Belgische Eksel. Het in afzondering van familie en mede-verdachten verhoren en vasthouden van de be trokkenen is volgens de Am sterdamse officier van justitie mr. J. de Wit essentieel. „We moeten voorkomen dat zij hun verklaringen op elkaar afstemmen", aldus De Wit. Volgens hem zal de inhoud van de verklaringen bepa lend zijn voor de lengte van hun gevangenhouding. Volgens het openbaar minis terie zal nog een groot aantal verdachten uit Ajax-kringen in de komende dagen moeten worden verhoord. Onder hen is ook Ajax-directeur Arie van der Eijden, die gisteren op Schiphol terugkeerde van een zakenreis naar Manches ter. Deze charmante Francaise, Anne Liardet genaamd, toonde gisteren in New York deze fraaie trofee die wordt overhandigd aan degene die een record vestigt door het snelst in een zeilboot van New York naar San Francisco te zeilen. De inwoonster van Brest wil de race rond Kaap Hoorn sneller doen dan 89 dagen en acht uur. Dat record staat op naam van de klipper Flying Cloud en werd gevestigd in 1854. FOTO: AP AMSTERDAM Yep Kramer schaatst fluitend naar de eindoverwinning in de marathonzesdaagse. De 31-jarige Fries is de beste rekenmeester in het peloton. In de vierde etap pe bemoeide hij zich giste ren in Amsterdam alleen met de lucratieve tussen- sprints. De kopgroep vari twaalf kreeg zijn zegen. De dagprijs ging naar An- dries Kasper, die in de sprint Herbert Dijkstra en Andy van der Pauw roy aal voor bleef. De gouden schaats kan Kra mer dus nauwelijks nog ont gaan. De bouwopzichter uit Oudeschoot vergrootte zijn voorsprong in het klassement opnieuw. Hij won beide klas sementsprints (tien punten) en de eindspurt van het peloton. Door die ontwikkeling groeide de marge met Van Kempen tot 22 punten. De rietdekker be rust in de nederlaag. Hij heeft vrede met de tweede plaats. De blessure aan de knie, opge lopen in de tweede etappe, weerhoudt de tweevoudig zes daagsewinnaar voluit te gaan. Na 35 ronden gaven zij hun goedkeuring aan de demarrage van Erik van den Boogert, die elf man meekreeg. Kramer telde de neuzen, zag geen be langrijke concurrenten wegrij den en ging rechtop staan. Weliswaar behoorden Dijkstra en Pronk, zes en zeven in het klassement, tot de kopgroep, maar een reële bedreiging voor de leidende positie ging van dat duo niet uit. De vierde etappe over 42 kilo meter en 195 meter werd in hoog tempo afgelegd. Zo hoog dat ontsnappingen verder on mogelijk werden. Voor de twaalf koplopers was dat een fortuinlijke ontwikkeling. Ze hielden zich koest tot de tien slotronden en speelden daarin het gebruikelijke kat-en-muis- spelletje. Thuisrijders Van der Pauw, Takken en Pieterse probeerden beurtelings te de marreren, maar alle pogingen werden geneutraliseerd door de soepel rijdende Korotkov. Die krachtsinspanning brak de Rus in de eindsprint op. Bij de dames wordt de strijd met de dag interessanter. Pe tra Moolhuizen, het kernploeg- lid dat lang met ziekte en bles sures sukkelde (eerst griep en andere ongemakken, tot dit weekeinde nog een gekneusd middenvoetsbeentje), bekroon de haar sterke rijden op de voorgaande dagen met haar eerste overwinning. De pupil van conditietrainer Jos Geijsel (iet het niet op de sprint aan komen en won met tien meter voorsprong. Door die ontwik keling komen nog drie rijd sters in aanmerking voor de eindoverwinning: Hoogendijk, Van Tol en Moolhuizen. Van der Knaap er al snel uit KUALA LUMPUR Astrid van der Knaap en Eline Coene zijn in een vroegtijdig stadium uitgeschakeld bij de Open Ma leisische badmintonkampioen schappen in Kuala Lumpur. Nationaal titelhoudster Eline Coene verloor al in de eerste ronde van de Indonesische Mi- narti Timur. Astrid van der Knaap, de enige niet uit Azië afkomstige speelster die ge plaatst was, werd in de tweede ronde uitgeschakeld door ook al een Indonesische; de snel opgekomen Susi Susanti. De uitslag was 11-8, 10-12, 11-6. DEN BOSCH Den Bosch blijft in de race voor de Euro pese basketbalbeker. De Bra banders namen gisteravond met enige moeite de tweede horde in de kwartfinale-com petitie van het bekertoernooi voor landskampioenen. De Bossche ploeg legde in sport hal De Maaspoort in de slotmi nuten net wat meer gevoel voor orde aan de dag dan de Russische titelhouder CSKA Moskou: 83-80. Bij rust leidde Den Bosch met 44-43. Den Bosch bleek in het rom melige maar enerverende tref fen meer dan eens moeilijk buiten Thompson te kunnen. De Amerikaan ontwarde ge heel op eigen kracht de kno pen, die de zwak schakelende spelverdeler Bottse zijn maat ter ontrafeling aanbood. Thompson schoot 32 punten bijeen, meestal uit situaties die de klasserijke ex-prof zelf cre ëerde. De landskampioen hield tegen de stroef opererende Russen de defensie in ieder geval be hoorlijk gesloten. Daar com penseerden Reddick, Bottse, Pieterse en Kuipers hun zwakke offensieve inbreng. Het bleek al met al voldoende om het bleke CSKA met zijn vijf gouden Seoul-gangers in de opwindende slotfase alsnog op de knieën te krijgen. Overi gens niet in de laatste plaats dank zij de arbiters Richard son uit Engeland en Virovnik uit Israel, die de thuisploeg op vallend gunstig gezind waren. CSKA Moskou: Berezoj 22, Taraka- nov 19, Goborov 1" Popov 7, Gorim 5 e Mike Reddick van Den Bosch pakt een rebound in het gewonnen duel met CSKA Moskou. sportuitslagen BASKETBAL Eindronde Europa Cup Limoges (Fra)-Maccabi Tel Avlv (Isr) 67-87. Barcelona (Spa)-Arls Salonlkl (Gri) 97-81, Scavolini (lta>-Jugoplasti- ka Split (Joe) 88-75, Den Bosch (Ned)-CSKA Moskou (Sov) 83-80. Stand: 1. Scavolini 2-4 (159-138), 2. Barcelona 2-4 (180-163), 3. Maccabi 2-3 (169-150), Aris 2-3 (197-180), Ju- goplastika 2-3 (162-166), Den Bosch 2-3 (166-196), 7. CSKA Moskou 2-2 (143-154), Limoges 2-2 (145-174). PAARDESPORT Koersen van Wolvega Eerste koers, 2240 m: 1. Cedam D (R. Kromkamp) 3.09,7 - 1.24,7, 2. Christl- aan Norg, 3. Beltana D. Niet gestart: Catharina Nimble. Toto: winnend 1,60, plaats 1,00 1,10. koppel 3,40, trio 24,80. Tweede koers, 1900 m: 1. Comtesse (R. Kromkamp) 2.41,6 - 1.25,1, 2. Coiffeurs Lady. 3. Camper Shadow. Toto: winnend 1,30, plaats 1,60, 3,00, koppel 8,70, trio 46,00. Derde koers, 1900 m: 1. Cheetah Arlo (R. Kromkamp) 2.38,4 - 1.23,4, 2. Count Marco, 3. Bangladesh. Niet ge start: Certainly Frisla. Toto: winnend 4,50, plaats 2,00, 1,80, koppel 6,10, trio 167,40. Vierde koers, 1900 m: 1. Zeta Neyen- rode (F. de Zoete) 2.35,3 - 1.21,7, 2. Annemlek d'Aster, 3. Always Rider. Toto: winnend 6,30, plaats 2,30, 2,20, 3,70, koppel 33,20, trio 1.525,40. Vijfde koers, 1900 m: 1. Yashmlr (G. den Dubbelden) 2.36,5 - 1.22.4. 2. Bonny Uithuizen, 3. Carln Marco, 4. Byvonne P. Niet gestart: Byblow Pro mise. Toto: winnend 24.00 plaats 2,70. 5,30. 2,10, koppel 40,10, trio 2.051.70, kwartet 7.523,10. Zesde koers. 1900 m: 1. Amigo de Queen (PJ.de Bruyn) 2.35,8 - 1.22,0, 2. Ziegfried B .3. Zoef Uithuizen. Niet gestart: Bianatranss R. Toto: winnena 4.80. plaats 1,60, 1,20, koppel 4,00, trio 88,40. Zevende koers. 1900 m: 1. Best Uit huizen (A.J. Mollema) 2.36,6 - 1.22,4, 2. Angeliek Supreme. 3. Belly Dancer. Niet gestart: Benny W. Toto: winnend 2,60, plaats 1,50, 2,10, 2,00, koppel 10,70, trio 109,00. Achtste koers. 2600 m: 1. Cesar dl Tricla (T. Smeding) 2.37,9 - 1.23,8, 2. Arjan G, 3. Bo Bo Tonnawerd. Niet gestart: Yohanna. Toto: winnend 3,80, plaats 2,70, 2,00, koppel 7,40, trio 79,60. Negende .koers, 1900 m: 1. Yard Boe- kelte (Mej. M.Vos) 2.33.3 - 1.20.7, 2. Apollo, 3. Yellow Crown. Toto: win nend 12,00, plaats 2,00, 1,90, koppel 6.50. trio 218,50. Tiende koers. 1900 m: 1. Zisja M (S.Woudstra) 2.29.7 - 1.18.8, 2. Zabi- na Diepnow, 3. Yfred Star, 4. Uno Skoatter. Toto: winnend 2,80, plaats 1,20, 1,20, koppel 2,60, trio 220,80. Ws'combSa 3 6 7 2 2 Winnend nummer niet gespeeld Totalisator-omzet 202.530,-. SCHAATSEN Marathonzesdaagse Amsterdam Dames: 1. Moolhuizen (Weesp), 2. Van Tol (Nes aan de Amstel), 3. Hoogendijk (Ermelo). 4. Mulder (Drachten), 5. Bakker (Wijnjewoude). 6. Tomporowska (Pol), 10. Stam (Eg- mond). 3. Moolhuizen 32,1, 4. Tomporowska 26. 5. Keulen 18,1. Heren: 1. Kasper (Arnhem). 2. Dijk- stra (Pesse), 3. Van der Pauw (Anke veen), 4. Van den Boogert (Eindho ven), 5. Emiel Hopman O Zand). 6. Pieterse (Diemen), 7. Korotkov (Sov). 8. Cazemier (Den Horn), 9. Kooy (Rij- senhout), 10. Takken (Schelllngwou- de). 11. Pronk (Oostgraftdijk), 12. Verduin (Heemskerk), op een ronde: 13. Kramer (OudescFoot), 14. Veld kamp (Den Haag), 15. Kuiper (Olde- holtwolde), 16. Van Kempen (Nieuw- veen). 17. Schalij (Weesp), 18. Vunde- rlnk (Raalte), 19. Henk van Bentham (Ens), 20. Grimbergen (Rljnaburg). Klassement na vier dagen: 1. Kramer 89 punten, 2. Van Kempen 67, 3. Dijkstra 66. 4. Schalij 53,1, 5. Pieter se 52. 6. Van der Pauw 51. 7. Pronk 50, 8. Korotkov 48,1, 9. Kasper 45,1, 10. Ruitenberg 44. SKI Damea afdaling Altenmarkt 1. Walliser (Zwl) 1.35,23, 2. Walllnger (Oos) 1.35,33, 3. Figinl (Zwl) 1.35.55. 4. Sadleder (Oos) 1.36,22, 5. Stan- gassinger (Oos) 1.36.35, 6. Steine- brunner (Zwl) 1.36,39, 7. Krenn (WDI) 1.36,57, 8. Kirchler (Oos) 1.36,59, 9. Kobelka (Can) 1.36,66, 10. Lodzlnja (Sov) 1.36,69. Stand algemene wereldbeker: 1. Figi nl 49 punten. 2. Merle (WDI) 37, 3. Gerg (WDI), Maler (Oos). Mösenlech- ner (WDI) en Wachter (Oos) 35. Stand wereldbeker afdaling: 1. Flglni 40 punten. 2. Walllnger 31. 3. Walliser 30, 4. Mösenlechner 20, 5. Gerg en Sadleder 19. VOLLEYBAL Eredivisie heren: Orlon - Animo 3-2 (15-13, 15-13, 9- 15. 11-15, 15-9).

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11