CcidócSommit gekleurd gezien Liever Sportiever" bekijkt topsport met een knipoog slgië NA [adio/televisie DINSDAG 13 DECEMBER 1988 PAGINA 17 loos Postema als gepaste interviewer van Gerard Reve jkaties, daarover wil ik het vandaag ;n hebben. Dit vanwege het opmer- iijke feit dat de NOS zondagavond gesprek uitzond tussen Koos Pos- ja en schrijver Gerard Reve. Het iprek was gefilmd in een trouwzaal het Rotterdamse stadhuis. Wat mijt ■eft bleef onduidelijk waarom dat' speciaal déér moest worden opge ien; de essentie was toch: twee me- in aan een tafel, en een paar men- die daarnaar zitten te kijken. Dat je overél ensceneren, daarvoor •f je niet naar Rotterdam met een N OB-reportage wagen. _ls je dan even verder om je heen ;t in het programma-aanbod van lerlandse makelij, krijgt je in de ga- dat vrijwel niks meer gewoon in Hilversum wordt gemaakt, maar dat bijna alles ergens anders vandaan komt. „Sport Studio" uit Almere. „Sonja" uit de Stopera. „Uit de Kunst" uit Shaffy. De actualiteitenprogram ma's van de TROS komen uit het World Trade Center in Amsterdam en „Op volle toeren" uit Apeldoorn en dat terwijl er in Hilversum in alle maten en soorten de perfect geoutilleerde stu dio's van de NOB vrijwel ongebruikt staan. Waarom? Omdat het goedkoper schijnt te zijn een programmaatje elders te maken dan bij het NOB. Als iemand dat zegt, klinkt het redelijk: omroepen moeten natuurlijk zuinig zijn met onze centjes en als de Stopera goedkoper dan bet NOB, dan moet dat maar. Ech ter: dit is een staaltje van rekenen op korte termijn en met oogkleppen op. Het gaat immers niet alleen om het be drag dat voor dat ene programma be schikbaar is, maar ook om de onvoor stelbare kapitalen die zijn geïnvesteerd in de faciliteiten die nu werkeloos geld staan te kosten. Hier is sprake van een fantastische kapitaalsvernietiging, die net zo goed door onze centjes wordt gefinancierd. Mijn gemor zal wel weer niet helpen. Daarom nog maar even terug naar de trouwzaal in Rotterdam, waar de jarige Reve zich een gepaste interviewer had uitgezocht in de per soon van bewonderaar Koos Postema. Die lachte om alles waarvan hij ver- moedde dat Reve het leuk bedoelde, smeerde stroop waar mogelijk, ver meed vooral elke inhoudelijke afdwa ling naar zoiets als de racistische praatjes die de volksschrijver geregeld uitslaat in zijn prachtboeken. Het moest vooral gezellig blijven, en Reve had het zich niet beter kunnen wen sen. Hij zwetste zich genoeglijk door de antwoorden heen, mengde op zijn on navolgbare manier ernst en grappen makerij en toonde weer eens aan een volbloed 'performer' te zijn. Alleen al de manier waarop hij aan begin en eind van het gesprek het publiek dankte voor het applaus: Reviaanser kon het bijna niet. RENÉ DE COCQ onswjyrpnotiseur eist 'lïichtzetting van TROS ïh»j3 18-4MSTERDAM - De van origi- Arubaanse hypnotiseur Ro- ica van ^en Berg alias Rasti jlebotftelli wil dat de TROS hem (Bret recht op weerwoord geeft Co«4 een voor de hypnotiseur '5fadelijke uitzending in de orruptFvisierubriek „Aktua" van fige week. In een kort ge- jg voor de president van de ^7407^ 'n Amsterdam eiste 14 J" den Berg rechtzetting en I90|adevergoeding. H: Iro» Aladjzijn shows brengt Van den al); vvj.g 20 tot 25 vrijwilligers uit :ENwi Pubbek onder hypnose en ir» (if ben vervolgens allerlei ilsa (ahstjes uitvoeren. Zo laat hij ng Vi4 volwassen vrouw huilen ,-15-^drinken als een baby en ■EN 1 biJ twee jonêens zicb êe* 4.00. Ogen als jonge hondjes. 00. rn^ens een ser'e optredens in (aiv'nfdhoven ontstond kritiek op t optreden van Rostelli na- ïEN twee vrouwen klaagden jr depressiviteit na zijn framJw. De TROS pikte deze li. 20.C(bek °P en reisde af naar ming jtwerpen waar Rostelli in ut hotel een aantal shows ten "lte gaf. Voorts raadpleegde (omroep twee deskundigen liet de twee vrouwen aan i 27. tj woord, m (li KK-™Jgens de TROS-advocaat asta] C.C.Th. Van Andel heeft 2i.3|uitzending van Aktua wil- Icentru aantonen dat het optreden Rostelli verwerpelijk is. sP°5nsen bezoeken in onbevan- 12 R.'rfbeid een voorstelling en lo- 17 vervolgens het risico voor 1 (Êty te worden gezet, aldus Die h»n Andel. Van nazorg is m« (fn sPrake Seweest- CINE/ advocaat van Van den nam (rg. mr. H. Abeln, eist uit- Hiding van het complete in- fj'nfjview, dat de TROS met zijn ÏSJn« heeft gemaakt en niet lant ^ls eerder een deel daarvan. I8.tspraak 22 december. 3: Mr CHRISTIAN SCHEEN GAAT OP WINTERSPORT Liever Sportiever. Informatief sport programma. NCRV-televisie. Ned. 1 om 22.40 uur. Dinsdag. FLACHAU De koninklijke familie speelde in 1927 een voortrekkers rol bij de promo tie van het skiën als volks sport. Inmiddels binden jaar lijks meer dan een miljoen Ne derlanders de lange latten on der voor zowel het langlaufen als het skiën. Door de nog al tijd groeiend belangstelling voor deze tak van sport, waar aan de amateur een enorme hoeveelheid plezier kan bele ven, zag het NCRV-program- ma „Liever Sportiever" een mooie taak voor zichzelf weg gelegd. De aflevering van van avond is dan ook geheel ge wijd aan de wintersport. Presentator Christian Scheen, die als zevenjarige al op de skies stond, zegt: „We maken een programma waarmee we de consument willen bedienen en gaan dan ook in op allerlei facetten van de ski-sport. Zo besteden we bijvoorbeeld aan dacht aan de ski-regels. Een goede kennis hiervan voor komt namelijk twintig tot der tig procent van de ongelukken op de piste. We wegen echter ook de verschillende manieren van vervoer naar de winter sport tegen elkaar af. Zo is ge bleken dat de bus (41 procent) en de auto (41 procent) de po pulairste vervoermiddelen zijn, terwijl de trein (14 pro cent) en het vliegtuig (3 pro cent) veel minder worden ge bruikt. Persoonlijk ga ik het liefst met de auto, maar dat betekent wel een rit van zo'n elf uur. In een bus hoef je niet zelf te sturen of je druk te ma ken over sneeuwkettingen". „Eigenlijk bekijken we in het programma de topsport met een knipoog. Zo hebben we opnamen gemaakt van de Ne derlandse schansspringer Ger- rit-Jan Konijnenberg. Die beelden zijn echt een rustpunt in het programma. Maar ook hier belichten we zijn leven en niet de sport". Niet gemakkelijk Hoewel de beelden van Ger- rit-Jan tegelijkertijd fascine rend en wonderschoon zijn, was het filmen niet altijd even gemakkelijk. Zo was de hulp van een föhn nodig toen bleek dat de lens van de camera tel kens besloeg en moest er tij dens het verfilmen van de pis- te-regels heel veel met close- ups worden gewerkt omdat het regenden. Een rubs voer tuig werd ingezet om niet van de besneeuwde hellingen af te glijden terwijl een helicopter werd gebruikt om de omge ving in beelden te vangen. Het maken van deze afleve ring van „Liever Sportiever" (waarvan er dit seizoen in to taal acht verschijnen) was niet geheel zonder risico. Christian: „We zitten nog in het voorsei zoen, dus voor hetzelfde geld had er geen sneeuw gelegen, een probleem waarmee dit ge bied in de afgelopen vier jaar heeft gezeten. Maar dat we zo vroeg zijn gegaan, komt omdat we nog voor het hoogseizoen begint (tussen Kerstmis en de krokusvakantie), willen, laten zien, wat er bij komt kijken als je op ski-vakantie gaat. We willen dat de mensen heel en thousiast worden". Voordelen De opnamen werden gemaakt in de Salzburger Sportwelt Amadé, een drie dalen-gebied in Oostenrijk waarin de plaat sen Eben, Flachau en Alt- markt liggen. Het gebied wordt gekenmerkt door 320 kilometer afdaling en 120 lif ten. Anton Kramer, van de plaatselijke VVV, laat weten dat een relatief klein skigebied als de Salzburger Sportwelt Amadé veel voordelen biedt. „De piste zijn niet verstopt door een te grote hoeveelheid mensen. De wachttijden voor de liften bedraagt hierdoor in het spitsuur hoogstens tien mi nuten, terwijl daar in de grote gebieden wel eens twee uur voor staat". Dat „Liever Sportiever" voor het gebied koos, heeft echter met de Nederlandse Ski Vere niging te maken, na de NCRV, de grootste sponsor van het programma. Deze zevende sportbond van Nederland (met zo'n 140.000 leden), die zich ook bezighoudt met consu mentenvoorlichting, houdt er dit jaar voor de vierde keer (van 6 tot 11 maart) de Neder landse ski-kampioenschappen en kenmerkt de pistes als uit stekend geschikt voor begin ners, gevorderden en langlau fers. Bovendien bezocht Chris tian Scheen al eerder de Salz burger Sportwelt Amadé voor de Teleac-cursus „Gezond Sporten" en werd ook „Het Ski-Lyceum" van de TROS er opgenomen. Christian, die le raar lichamelijk opvoeding is maar sinds lj)83 in de sport journalistiek werkt, onder meer als presentator van „NOS-Sportief" op Radio 5, ziet in het maken van televisie overeenkomsten met het les geven. „Je klas is alleen gro ter. Maar de beelden zijn het lesmateriaal terwijl het com mentaar daar een extra di mensie aan toevoegt". HANS PIËT NEDERLAND 1 17.30 17.46 NCRV James Herriot Engelse serie. Afl.: De wonderpil, de boxer van Mrs. Pump- hrey is niet zindelijk en ze durft dat alleen maar aan James te vertellen. Getijden, religieus maag- zine. Thema: Muziek en dans. Presentatie: Sytze de vries. Survival, serie Britse na tuurfilms. Vanavond: De vos. NOS Journaal. NCRV Als Lotte onzichtbaar wordt. 6-delige Deense kinderserie. Afl.4. Lotte en haar broer kunnen nioet op vakantie. Ze leven zich uit door een paar jongens te grazen te nemen. Ducktales, tekenfimserie van Walt Disney. Afl.26: Avontuur in de Andes. Alex, Tekenfilmserie. Kleine Isar, 18-delige ge tekende serie naar het ge lijknamige boek van Ber- tus Aatjes. Afl. 11: Aan het meer. NOS Journaal. NCRV Drempels weg, actiejour naal. Presentatie: Dick Passchier. Bull's eye, spelprogram- ma. Presentatie: Guido Jonckers. Cosby show, Amerikaan se comedy-serie. Rudy;s vriendinnetje komt loge ren. Theo ontdekt dat hij op zijn nieuwe school ook huiswerk maken moet. Different world, Ameri kaanse comedyserie, Dwayne komt via zijn ra dioprogramma aan meer afspraakjes dan hem lief 20.52 Ja natuurlijk - extra, na tuurserie. Vandaag: de lammergier. 21.42 Hier en Nu, actualiteiten rubriek. NOS 22.30 Journaal. NCRV 22.40 Liever sportiever, infor matieve serie over sport beoefening. Vandaag: De wintersport. 23.05-23.27 Nocturne, klassieke muziek gepresenteerd door Regine Clauwaert. 1. Ouverture De Bruiloft van Figaro, Mozart. 2. Frag ment uit de derde symfo nie van Schubert. 3. Arua uit Pique Dame van Tsjai- kovsky. 19.00 19.20 19.29 19.55 NEDERLAND2 TROS 16.00 Fleur, gevarieerd televisie weekblad. Presentatie: Mi reille Bekooy en Tetske 18.50 18.55 19.00 20.00 20.29 van Ossewaarde. Hallo... met de TROS, de kijker kan reageren op programma's die iets los gemaakt hebben. Presen tatie: Marlot Bloemhardt en Freek Simon. De avonturier, serie. Afl. 12 (slot): Maru's vader wordt gedood door Haukino, het hoofd van de Ngati Miru. Anderson roept Haukino's hulp in om Vincent te pak ken te krijgen, TROS popformule, mu ziekprogramma gepresen teerd door Marlijn Krabbé en Mariskavan Kolck. Toekomst in de telecom municatie, 8-delige cursus over telecommunicatie o.l.v. Chriet Titulaer. Afl.3: Verbindingen. Animal crackers pro gramma waarin dieren het hoogste woord voeren. De Fabeltjeskrant. Afl.: Het ontslag van juffrouw Mier. Familie Oudenrijn, Neder landse serie. Afl.: We zul len zien. Opa en de kinde ren houden een inzame lingsactie van brillen voor Kameroen, die voor ieder een verhelderend werkt. Linda, gevarieerd magazi ne. Presentatie: Linda de Mol. NOS ESJournaal. TROS EBOp hoop van zegen, 3- delige Nederlandse serie naar de gelijknamige speelfilm uit 1986 van Gui do Pieters. Deel 1: De thuiskomst. Met: Kitty Courbois, Danny de Munk, Renèe Soutendijk e.a. Wanneer de oude vissers boot Op Hoop van Zegen na een zware storm toch de haven bereikt, besluit een van de bemanningsle den het voor gezien te hou den. De 15-jarige Barend wil zijn leven niet meer ris keren voor een honger- loontje. Zijn moeder Knier probeert hem op andere gedachten te brengen, lerrick, Westduitse poli tieserie. Afl.: De moord zaak Druse. Het is drie uur 's nachts als de jonge foto graaf Druse in een plas bloed in een telefooncel wordt gevonden. Hij is doodgestoken, maar de politie ontdekt dat dit reeds in zijn auto moet zijn gebeurd. Voordat hij stierf wilde hij nog telefoneren, maar met wie? 22.25 TROS Aktua, actualitei tenrubriek. 23.00 TROS Sport special: Ro nald Naar, reportage van de Nederlandse expeditie in Noord-Pakistan onder leiding van Ronald Naar. 23.40 Alles in de hand, 8-deiige serie waarin allerlei aspec ten van de handlijnkunde naar voren komen. Pre sentatie: Ralph Inbar en Edo Sprong. NOS 00.20 Journaal. NEDERLAND3 NOS i Nieuws voor doven en slechthorenden, i Journaal. Sesamstraat. FEDUCO i Medelanders Nederlan ders: Joegoslavische fol klore. TELEAC I You're welcome, cursus Engels. Les 7. NOS i ItiHet Klokhuis, informa tief jeugdprogramma. I ^jeugdjournaal, i TV-3, gevarieerd magazi ne. i TJournaal. i Van Gewest tot Gewest, reportages uit de regio. Onderwerpen: 1. De laat ste gang, de graven in de Achterhoek en Twente, e. Het eiland Pampus, plan voor restauratie. 3. De troubadour. Meestercursus Elisabeth Schwarzkopf. Afl.1: Vier letzte Lieder. HV Voor, tijdens en na - Chili 5 oktober, documentaire. NOS i Journaal. i Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek, i Nieuws voor doven on slechthorenden. "UT 1 2: 5. 21.F 15 De jaren zestig e. Deel 17: Blik op de wereld. 18-15-17.40 Kameleon e. (KettiiSö Nieuws. Tik Tak animatieserie. Prikballon, kleutermagazine. TUDIO Presentatie: Francis Verdoodt, date (to Carlos en Co magazine ST waarin poppen vertellen wat 30, 21.J kinderen willen weten. Afl.8: 'aal 1:1 Conserveren. nount45 Moon jumper, 7-delige Nieuw- td api zeelandse jeugdserie. Afl.2: ma. Goed nieuws en slecht nieuws 10, 22.I (Good news and bad). L'Anrto 60-plus, senioerenmagazine. di. Tl Afl.4: Geheugen en geheugen- wo. training. IGEN I0 Lotto-winnaar», mededelin- irtjea; gen en programma-overzicht. 5: Jun)5 Nieuws. TUDIOlO Kunst-zaken. l5 Buren, (Neighbours), Australi sche serie. 15 Fanclub, Ben Crabbé presen teert nieuw talent. Vandaag: jeugdkoor Koriander met Het geluld van de stilte. 0 Wij en de andere dieren (Our selves and other animals). 12- rdelige Britse documentaire reeks. Afl.6: Feest of honger. Modem: Stenen van goud, programma over de R.U.G. die een nieuwe methode heeft ont worpen om met grote nauw keurigheid de herkomst te be- palen van wit marmer uit de oudheid. POSITIEp Flairck in concert muzikaal ENDA programma rond de Neder landse groep Flairck. 5 Nieuws. 5 De draad van Ariadne, Kris dSmet praat met Dr. De Roedk, prof. Cluyts en Dr. Hofman over het onderzoek naar de slaap en de droom. 6-23.40 Coda: Pièce mélodique van Charles Gounod, uitge voerd door Catherine Mertens, piano en Luc Bergé, hoorn. In „Zeugen des Jahrhunderts" het eerste deel van een tweedelig gesprek met Willy Brandt, die aanstaande zondag 75 jaar hoopt te worden. De oud bondskanselier spreekt over zijn collega-politici. Het tweede deel wordt donderdag op hetzelfde tijdstip uitgezonden. Did. 2, 22.10 u. FOTO: AP erf IT 2 0 Zonen en dochters. (Sons and daughters). Australische serie. 5 Sinja Mosa, Braziliaanse serie. 19*40 Mededelingen en pro gramma-overzicht. S Nieuws. 1 fP Kwldam, videospelletje, oklani Arflu#» praatprogramma waar- in Jan van Rompaey de media 3a doorlicht, Es Uitzending door derden. Pro- „Eei gramma van de Vlaams-Natio- Het j< nale Omroepstlchtincj. Streekepecialiteiten: t een zaak voor de middenstand co/S 3-dellge reeks. Afl.2: Een toe- 1 6300 rlstische en economische troef, oot vf Presentatie: Viona Westra. 8F 1 DUITSLAND 1 16.00 Die Trickfïlm8chau. 16.15 Der fliegende Ferdinand, se rie. Afl.5: Die Familie auf dem Ast. 17.00 Abenteuer Wildnis, kinderpro gramma. Afl.5: Von Schlangen, Katern und Wüstenmausen. 17.15 Tagesschau. 17.25 Solo für 12, generatlespel met Leska Kaufmann. 18.00 Wenn Kuli kommt, serie. Afl.: Der Nachtportier. 18.26 Tagesschau. 16.30 .Hier und Heuto. 18.52 Immer, wenn sia Krimis schrieb, serie. Afl.: Alles nur Einbildung. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 Tagesschau. 20.15 Expeditionen ins Tierreich, natuurfilm over Indiase kroko- 21.00 Monitor, actualiteiten. 21.45 Dallas, Amerikaanse serie met Barbara Bel Geddes, Patrick Duffy, Linda Gray e.a. Afl.: Das Ende der Geheimnisse. Bobby is bang dat een rechtzaak om zijn zoon veel stof doet op waaien. Sue Ellen is vastbeslo ten wraak te nemen voor J.R.'s bedrog. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 Kulturwelt: Bücherjournal. 23.45 Kulturwelt: Der Liebe des Ruhmes Kranz. Ruth Berghaus en Claudio Abbado ontdekken Schuberts Fierrabras. 00.40 Tagesschau. 00.45 Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. ontdet stelijty 'g dt dbouij vuuf otschij ook ïgen. 1 Nouba nouba, met: Edouard et ses amis en Dusty, tekenfilms. Jamais deux 8ans toi, geva rieerd Informatief programma. Nieuwsoverzicht. Ce soir, Waalse actualiteiten. Lotto en Joker. Journaal. Double sept, spelprogramma. Inédifis: nouvelles chroniques, documentaireserie. Journaal. '1.15 Ciné-Club de minuit - Cinémas de Chine: Un été chez grand-póre (Dongdong de Jiapi), Taiwanese speelfilm uit 1984 van Hou Hsiao Hsien. DUITSLAND 2 15.55 Heute. 16.00 Siebenstein, serie. Afl.: Nacht- gespenster. 16.25 Kleiner Garten für kleine Lou- te. Afl.: Strobloemen. 16.30 Sara, die kleine Prinzessin, 6- delige serie naar de roman van Francis Hodgson Burnett. Met: Amelia Shankley, David Yel- iand, Nigel Havers e.a. Afl.: Flucht in die Traumwelt. 16.55 Heute. 17.10 D Tele-lllustrierte, actualitei ten. sport en amusement. 17.45 Alf, serie met Max Wright, Anne Schedeen, Andrea Elson e.a. Dubbele afl.: Die Nacht, in der die Pizza kam/Elne schöne Bescherung. 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Die Reportage: Hilfe aue dem Sammelsack, reportage over het hergebruik van tweede hands kleren. 20.15 EEdgar Wallace: Der Frosch mil der Maske (Froen met Masken), Deense speelfilm uit 1959 van Harald Rein. Met: Siegfried Lowitz, Joachim Fuchsberger. Jochen Brock- mann e.a. De misdaden van de bende van de Kikvors houden Londen in de ban. De Kikvors is een geslepen figuur. Hij schuift een jongeman de schuld voor een moord in de schoenen en dwingt vervol gens diens zuster met hem te trouwen In ruil voor het leven van haar broer. 21.42 Mach mit - der Umwelt zulie- be, milieu-tips. 21.45 Heute-journal. 22.10 Zeugen des Jahrhunderts. Willy Brandt in gesprek met Horst Schëttle (deel 1). 22.55 Apropos Film, filmmagazine van helmuth Dimko en Peter Hajek. 23.25 Das kleine Fernsehspiel: Nordlicht, experimentele film van Riidiger Neumann en Ste- han Konken. 00.35 Heute. DUITSLAND 3 Telekolleg II, cursus wiskunde. Les 26. Sesamstraat. Aktuolle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. Raamprogramma met de re gionale studio's. Weltweit. Hppala, blunders uit de tv- en filmwereld. Presentatie: Peter West 3 aktuell. Monitor in Kreuzfeuer. Landesspiegel: Der Platz zwi- schen den Stühlen 1st oin Eh- renplatz, portret van Marion Grëfin Dönhoff. Plus 3 extra. Vanavond:L Meeresforschung. Laaste nieuwe. BBC 1 15.15 A year in the life, 3-delige se rie over een jaar uit het leven van de familie Gardner, van een Kertmis tot de volgende. Afl.1. 16.50 Children's BBC, met Andy Crane. Aansl.: Onbekend. 17.05 Ratman 17.15 Laurel and Hardy. 17.20 Simon and the witch, jeugd serie. Afl.7. 17.35 What's that noise? 6-delige serie. Afl.2. 18.00 Newsround, jeugdjournaal. 18.10 CSGrange Hill jeugdserie. 18.35 Neighbours, feuilleton. 19.00 Nieuws. 19.35 London plus, regionaal pro- gramma. Aansl.: Weerbericht. 20.00 Telly addicts, spelprogramma. 20.30 QJEastenders, familiefeuilleton. 21.00 ES Only Fools and horses. Co medyserie. 21.30 A question of sport, spelpro gramma. Presentatie: David Coleman. 22.00 Nieuws. 22.30 South of the border, 8-delige detectiveserie met Buki Arm strong en Rosie Rowell. Afl.8. 23.20 Night watch, Engelse speelfilm uit 1973 van Brian G. Hutton. Met: Elizabeth Taylor, Lauren ce Harvey, Biilie Whitelaw e.a. 00.55 Weerbericht. BBC 2 cliff. Nieuws. Catchword, quiz. Goodbeye Wellington, repor tage. I Advice shop, informatief ma gazine gepresenteerd door Hugh Scully. I First time garden, tuinierru- l Tuesday western: Guns in the afternoon, Amerikaanse speel film uit 1962 van Sam Packin- pah. Met: Randolph Scott, Joel McCrea e.a. Tekenfilm. The rock 'n roll years, Van daag: 1976. The train now departing, 6- delige serie over de verande ringen bij de Britse spoorwe gen tijdens de 60-er jaren. Afl.5: In dustrial railways. Food and drink, culinaire serie programma gepresenteerd door Michael Barry, Jill Gooi den. Oz Clarke en Chris Kelly. M*A*S*H*. Comedyserie. Speelfilms bij de BBC rond kerstmis. The Mind machine, documen taireserie. Afl.: Models in the Building sights. Newsnight, actualiteiten. 1-01.35 EVal Newton-cyclus: Isle of the dead, Amerikaanse speelfilm uit 1945 van Mark Robson. Met: Boris Karloff, El len Drew, Marc Cramer e.a. H Ondertiteling via Teletekst II Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending BED Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels BS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending In orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 IS Eurochart Top 50. 17.00 The DJ Kat Show. 18.00 Gidget. 18.28 The Times Headlines News. 18.30 I Dream of Jeannia e. Come dyserie. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 The Ghost and Mrs. Mulr Comedyserie. 19.28 The Times Headline Newe. 19.30 Gemini Man. 20.28 The Times Headline News. 20.30 A Fine Pair. 22.12 Europees weerbericht. 22.15 NFL American Football 1988/89. 23.13 The Times Headline Newa. 23.15 [?1 Countdown. 00.15 [3 Canada Calling. 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL 01.00 Chorzempa: Organ, Piano and Harpsichord. 02.00 Concert from Dean Clough. 02.30 Rudolf Serkin. 03.30 The Chillingrian Quartet play Bartok. 04.00-06.30 THE LANDSCAPE CHANNEL. Non-stop muziek programma met klassiek, jazz, pop en New-Age-muziek, met beelden uit de natuur en com puter-animaties. EO 10.00 Vrouw zijn, tv-magazine voor vrouwen. 10.45 TV-fruitmand. 15.00 Anders is ook gewoon, docu mentaire over een herte-boerderij in Nleuw-Zeeland. 15.25 Jong geleerd, muziekprogramma. 15.55 De natuur en Noord-Amerika. 16.20 Speel kwartier portret van de gitaar. 16.35 Lassie. 17.00 D'r kan nog meer bij. NOS 17.30 Journaal. EO 17.46 Tijdsain-Buitenland. NEDERLAND 2 VOO 16.00 Seabert, tekenfilmserie. 16.10 B.O.O.S.! Kinderprogramma. 16.35 My little pony, tekenfilmserie. 16.55 Dort kommen die Clowns, kin derverhaal met Herman van Veen en Cor Witsche. 17.20 Starcom, teken filmserie. 17.45 Call fo glory 24- delige Amerikaanse serie. BRT 1 SUPER CHANNEL 15.00 Zonen en dochters (Sons and daughters) e, Australische serie. 15.25 Streekspecialitelten: Een zaak voor de middenstand 15.55 Juke Box. 16.00 Candy Candy, tekenfilm serie. 16.20-17.35 Foofur, tekenfilm serie. 16.45 Spit McPhee, 4-delige serie. 17.55 Nieuws. 16.00 Superlima. Popprogramma. 17.00 Rockin'in in the UK. Poppro- 18.00 Super Channel News en Eu ropees weerbericht. 18.15 Classic Concentration. Spel programma. 18.40 Kate and Allie. Comedyserie. 19.10 Flying High. 20.10 Europees weerbericht. 20.15 Super Channel Newa. 20.30 NBA Basketball. 21.30 Gillette Soccer Scene. 22.00 Super Dutch Football. 23.00 Super Channel Newa. 23.20 Europees weerbericht. 23.25-00.25 Hit Machine. Poppro gramma. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeben Praktische tips. 10.00 Heute. 10.03 Bsrutswahl heute 10.30 Sissi e. 12.10 Monitor. 12.10 Kontraste. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Einde. 14.40 (3 Teletekst-overzicht. 15.00 Tagea- schau. 15.05 Sinha Moca, Braziliaan se Serie. 15.30 Kapt'n Schlimmi, film. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Cuore, Italiaanse tv-fllm. 17.15 Ta gesschau. 17.25 [3 NuNur kaina Hemmungen, lettergreepraadsels (WDF). BBC 1 MTV EUROPE 16.00 Videoclips. 17.00 3 From 1 at 5. 17.15 Videoclips. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogram- 20.00 European Top 20. 21.00 Steve Blame Show. 21.30 Videoclips. 00.00 Your scene. 01.00-07.00 Night videos, met van 02.00-02.30 Club MTV. TV 5 07.00 Teletekst. 07.35 ERKO short: Leon Errol. 07.55 Weerbericht. 08.00 Breaklast time. 09.55 Regionaal nieuws. 10.00 Nieuwe. Aansl.: Open air (1). 10.20 Kilroy, praatprogramma. 11.00 Nieuws. 11.05 Going tor gold, spelprogramma. 11.25 Children's BBC. Aansl.: Playbus. 11.50 Padding- ton. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. Aansl.: Open air (2). 13.00 Nieuws. Aansl.: Daytime live, geva rieerd programma. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours, Australische serie. 14.50 Going for gold, spelprogram ma. 15.15 Knots landing, serie. 16.00 The truth about Christmas. 16.35 Tekenfilm. 16.50 Children's BBC. Aansl.: Two by two, kinderserie. 17.10 Lassie. 17.35 Newsround special. 16.05 Brèves. 16.10 Un Enfant Nomme Michel. 16.30 Bonjour, Bon Appétit. 17.00 Récróation. 17.30 Des chiffres et des lettres. 17.55 Brèves Météo Européene. 18.00 Parlez après Ie Signal Sono re. 19.30 Papier glacé. 20.00 Sports magazine. 2T.00 Ciel Mon Mardi. 22.00 Journaal. 22.30 Europoes weerbericht. 22.35 Cinè-Club. 23.55 Apos. 00.10-00.40 Papier Glacé. SUPER CHANNEL 07.00 Super Channel Newa. 07.15 European business weekly. 07.45 Super Channel News. 08.00 Superli- me. 09.00 Sons and Daughters. 09.25 Capitol. 09.50 Everyday Yoga. 10.00 The Film Show. 10.20 Dr. Je- kyll and Mrs. Hyde. 11.00 Take Six Cooks. 11.30 Make it Pay. 11.50 Street eise. 12.00 It Ain't Halt Hot Mum. 12.30 Kate and Allie. 13.00 Capitol. 13.25 Goodyear Weather. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Flying High. 14.55 Goodyear Wea ther. 15.00 The Europeaan Top 40. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Plantage magazine. 20.02 Borét? 21.02 EO: Van U wil ik zingen. 21.35 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 22^0 België totaal. 22^0 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.05 VPRO: Plantage magazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 Dubbellisjes. 20.00 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek van Haydn. 20.00 Nieuws. 20.02 NCRV-klasslek. 21.30 Literama. 22.30 Orgels in Hanzesteden. 23.10 Muziek van deze eeuw. RADIO 5 18.10 NCRV: Vers op vijf. 18.20 PP: Uitzending van de PSP. 18.30 KRO: Vertel met wat. 18.40 Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Zelf mode maken. 21.00 Qa va? 21.30 Latijn. 22.00 Gezond sporten. 22.30-23.00 Steden en hun verleden. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Als vanouds. Omroep Rijnland: (Vla FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dinsdag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-23M Pop wetenswaardigheden. Verder als Ra dio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 1845 Vakbondskroniek. 19.10 Actueel. 19.33 Wijswijzer. 20.03 Voel je thuis. 21.03 Imago, jongerenmagazine. BRT 2 18.00 Orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf: hitparades. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Volksmuziek. 19.00 Essay. 19.45 Pianomuziek. 20.30 Symfonie Orkest van de Süd- westfunk o.l.v. Michel Gielen. 22.00 Actualia. 22.30 De afgrond, hoorspel. 23.30 Harmonies du soir van Liszt. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07X0 VARA: Radio I woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.25 Het Journalistenforum. 14.05 Binnenlandse zaken. 14.30 Klantenservice. 15.45 Hallo, met de TROS. 16.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goelemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Tineke. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 Nozems-a-gogo. 16.03 Janssen en Janssen. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Oeum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11.20 Pianomuziek. 11.40 C.Ph.E. Bach herdacht. 12.30 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunchconcert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Ouder worden. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 1245 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO. Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TR08: Schlagerfe6tival. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentle Radio 1) 07.15-00.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 0940 Hans van Vliet. 12.00 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 18.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Culturele informatie. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goedemorgen, morgen. 08.12 Fa. Platenboer Zonen. 10.03 Het eerste bedrijf. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Kamermuziek. 10.00 Orkestmuziek. 1240 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 1345 Een winter op Mallorca. Afl. 2. 14.30-17.30 Don Giovanni, opera van Mozart.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17