Leiderdorp wint strijd om derde plaats I 1 Schakers Philidor kansloos Dames Gemini deklasseren Voorburg Badmintonners Merenwiek nipt ten ondei Dekker geeft onnodig punten weg SPORT ËoidócSouuMit MAANDAG 12 DECEMBER 1988 PAGINA Degradatie dreigt voor De Sleutels LEIDEN De derde ronde van de goalballcompetitie is voor De Sleutels uiterst vervelend verlopen. Met opnieuw drie neder lagen kwam de ploeg niet uit de degradatiezone waar het samen met het Zoetermeerse Doing verblijft. Het tweede draait daaren tegen als een trein en won weer twee keer. Tegen het oppermachtige BSV kon ook De Sleutels niet op, on danks heldhaftig verdedigen. Pas in de zesde minuut scoorden de bewoners van Barthiumeus uit Zeist, maar toen was de ploeg ook los: 10-2. Blauw Wit was met de weer teruggekeerde Johan de Voogd eveneens te sterk voor de Leidenaars (7-3), die een zieke Cees Smit veel moesten wisselen. De derde wedstrijd tegen EGS begon goed voor De Sleutels (2-1 voorsprong), maar het verschil met de nationale bekerhouder werd aan het eind toch duidelijk: 5-2. Door deze nieuwe nederlagenreeks blijft De Sleu tels op de voorlaatste plaats in de competitie staan, slechts een punt, boven de andere degradatiekandidaat Doing. Het tweede kwam beter voor de dag. Tegen EGS 2 werd met liefst 13-7 ge wonnen en ook in de 12-8 overwinning op Groningen hadden Paul Geers en Ad Leeflang een grote rol. LEIDEN De badmin tonners van het Leidse Merenwiek hebben niet voor een stunt kunnen zorgen in hun afdeling. Tegen koploper Florida werd nipt met 5-3 verlo ren. Flair en Vlietwijk lij ken geen enkele illusie meer te hebben en wer den weggevaagd, waarbij Vlietwijk ook het tweede nog zwaar onderuit zag gaan. Lisse gaat onverdro ten door op weg naar de titel, die ook voor Veglo en Wassenaar nog binnen bereik is. Tegen Florida had Rob Bur- gerjon van Merenwiek ten minste een punt verwacht. Zelf won hij zijn single, maar daar bleef het in het eerste deel ook bij. Bert van Eijck verloor enigzins teleurstellend zijn enkelpartij, zodat winst in de wedstrijd wel erg moeilijk zou worden. Het herendubbel werd gewonnen, maar de da mes raakten hierdoor niet ge ïnspireerd. Nadat ook de eer ste mix verloren ging, was de strijd in feite gestreden en kon de nederlaag nog slechts tot 5- 3 beperkt worden. „Voor ons is er nu helemaal niets meer te verdienen of te verliezen, we spelen lekker de competitie uit en wachten dan op de verster king van wat nu het tweede is," aldus Burgeijon. In dezelf de afdeling van de derde klas se verloor Vlietwijk 2 trooste loos van het onderaan bunge lende Morgenstond, dat hier mee weer aansluiting heeft ge vonden met Vlietwijk. Lisse 2, eveneens aktief in die afdeling scheidde zich van die laatste plaatsen af door tegen NIVO met 5-3 te winnen. Het eerste van Lisse won opnieuw overtuigend. Door de 6-2 winst op Eridos heeft de ploeg nu vijf punten voorsprong met nog vier wedstrijden te gaan. Als zaterdag van naaste „bela ger" Zijderveld gewonnen wordt, is de ploeg onbereik baar. In de wat lagere regionen be hielden Flair 2, Veglo en Was senaar hun tweede plaats, waarbij alle drie slechts een punt achterstand op de koplo per hebben. Voor Flair 2 volgt de ontknoping in de tweede week van het nieuwe jaar, als de ploeg op bezoek moet bij Sio 3. Voor Veglo is de strijd bij Keizer Otto in Naarden uit gesteld tot na de reguliere competitie, zodat de ontkno ping echt op het allerlaatste moment zal plaatsvinden. Voor Wassenaar is de strijd van zaterdag tegen Aristo in Scheveningen van het uiterste belang. Gelijk werd er dit weekeinde afgesloten door Flair 4 (tegen Drop Shoj wat ongeveer de sterkte 1 het team aangeeft. Verloren werd er door F clubs op het hoogste Flair werd door Van Zij veld geveegd. Slechts Wieten won zijn single ei VlietfefiEN buds ïoek (RC de zodoende de ging tegen Ommoord gen loos onderuit (9-2) en Spoj^" gels kreeg stevig klop (6-2* gen USS). BC leiden 2 tem te ging na een spanne strijd tegen Heerhugow; met 5-3 ten onder. zijn ru den, dat werden jnden. van ;ekt van iel goud Dnden. 1 ichzelf heden. :r dan ontelt s de t\ dschat i rm graf onden. LEIDEN De heren van BVO en Leiderdorp streden in Alphen om de derde plaats én de aan sluiting met de top. Lei derdorp verdedigde net iets beter en won met 58- 59. Luba Leiden had een gemakkelijke opgave te gen hekkesluiter Rowic. Leiden won gedecideerd met 78-60. De dames van Grasshoppers gaven lijst aanvoerder Den Helder knap partij. De laatste drie minuten maakte Den Helder pas het ver schil (57-70). De wedstrijd tussen BVO en Leiderdorp kreeg zaterdag extra kleur door de positie op de ranglijst. Beide ploegen deelden de derde plaats met veertien punten uit elf wed strijden, vier punten achter lijstaanvoerder Luba Leiden. Een topper dus, maar wie aanvallend en spectaculair basketbal had verwacht kwam bedrogen uit. Leider dorp moest het nog stellen zonder Erik Huybens (ziek). Zijn afwezigheid was won derwel nauwelijks merkbaar. Verdedigend hield Leider dorp de zaak goed gesloten, terwijl de aanval er niet min der slecht door draaide. BVO moest eveneens in de persoon van Peter de Boer (militair team) ook een be langrijke pion missen. Coach Ponsioen ging er daarom ook van uit dat de basis van een overwinning in de verdedi ging moest worden gelegd. Zowel rust - en eindstand (21-29, 58-59) gaven aan dat beide ploegen zich uitstekend van hun verdedigende op dracht kweten. Dat Leider dorp er net één meer in gooi de ploeg van meege- coach Samson moeite met het verlies: heb voor het seizoen al ge zegd dat ik blij ben als we in deze competitie mee kunnen draaien. Dat lukt ons tot nu toe goed". Leiderdorp houdt door de winst de derde plaats in de competitie vast. Tweede staat het Amsterdamse ASVU dat gemakkelijk won van US (102-78). De koppositie is voor Luba Leiden dat tegen hekkesluiter Rowic niet in de problemen is geweest. Leiden dat Ben de Jong en Jack Ginjaar (beide griep) en Ro nald van der Geest (militair team) moest missen, duldde Rowic een helft in de buurt (41-36). Na rust liep Leiden gestaag na een 78-60 over winning. Aanstaande zater dag zal Leiden het wellicht moeilijker krijgen tegen RZ. Niet zozeer vanwege de kracht van de tegenstander als wel het feit dat Leiden het dan zonder Erik Paul van Weeren (operatie) zal moeten stellen. Van Weeren bewees met 21 punten (70%) tegen Rowic opnieuw een koele schutter te zijn, die sa men met Gussen (zaterdag goed voor 10 rebounds en 20 punten tegen 67%) de ploeg boven de middelmaat uittilt. Manager Hans Halvemaan hoopt echter dat de terug komst van Ronald van der Geest dat verlies zal opvan gen. In de dames eredivisie gaf Grasshoppers 'heel aardig' partij tegen lijstaanvoerder Den Helder. Waar de eerste ontmoeting tussen beide ploegen een 'veegpartij' werd (53-99), bleven de Katwijksen nu tot ver in de tweede helft een volwaardige tegenstan der. Via 32-33 met de rust was de gerenommeerde Hel- derse ploeg pas ver in de tweede helft in staat een ac ceptabele voorsprong neer te zetten. Vervelender voor de Katwijkse ploeg is de blessu re van Marja Schaap. Zij ver draaide haar knie en is voor nog onbepaalde tijd uitge schakeld. Eindstand Grass hoppers-Den Helder 57-77. In de damespromotiedivisie blijven de ploegen van MSV en Lisse in de problemen. MSV verloor thuis van PSV, de nummer twee van de ranglijst. De Noordwijkse da mes stonden met de rust nog op voorsprong, maar kwa men na de pauze te laat op gang Bij 32-49 herstelde MSV zich enigzins, maar het kon het offensief niet vol doende kracht geven om PSV nog op de knieén te dwingen. Eindstand 59-62. MSV deelt de vierde plaats in de competitie nu met DAS uit Delft dat vrijdag al het bezoekende Lisse versloeg (59-56, rust 32-26). Lisse kwam de tweede helft nog wel een keer op voorsprong, maar moest alsnog buigen onder de druk van het zeer fysiek spelende DAS. De heren van Lisse deden het in de eerste divisie B niet veel beter. In Vlaardingen verloor Lisse van Virtus met 83-80. Ook hier was Lisse de dupe van de tolerantie van Frank Altink pakt de rebound namens Leiderdorp. Teamgenoot Jeroen van Veen kijkt mee springend toe. FOTO: HENK SNATERSE verwacht moeilijk kregen. Ik was blij dat mijn bankspelers uiteindelijk voor de opluch ting konden zorgen." De heren van Grasshoppers lukte het niet om met een overwinning de winterslaap aan te vatten. De Katwijkers verloren met 103-83 (rust 38- 37). In de heren eerste klasse ray on boekten de reserves van Leiderdorp in hun laatste wedstrijd voor de winterstop een knappe overwinning op het sterke Binnenland (74-67, rust 30-34). De heren van MSV sloten de eerste competitieronde ook af met een positief resultaat. Dat resultaat, de 92-86 over winning op Zóebas (rust 49- 45) was ook het enige positie ve aan de wedstrijd, vond coach Peter Vogelaar: „We hebben slecht verdedigd en Zoebas in de wedstrijd laten komen waardoor we het on- LEIDEN In de vierde ronde van de KNSB-com- petitie kreeg het schaak team van Philidor 1 ruim schoots klop van de groot meesters van Volmac 1. Het werd 1 1/2-8 1/2. Op vallend was de remise van Hans Kuyf aan bord 1 te gen Viktor Kortsnoi. LSG 1 blijft kans op promotie naar de hoofdklasse hou den na een 6-4 overwin ning op het sterke VHS 1. In de tweede klasse ver loor LSG 2 met 3 1/2-4 1/2 van De Ooievaar 1 en behaalde Philidor 2 tegen Bloemendaal met dezelfde cijfers de eerste overwin ning. LSG 3 zit daar nog steeds op te wachten; het verloor met 3-5 van Oud Zuylen. De andere der deklassers, Alphen en Lis se, speelden gelijk. Philidor lijkt in grote proble men te zitten. De top is zo smal dat men noodgrepen moet toepassen op het mo ment dat er spelers afzeggen. Hofland is dit seizoen nog niet in staat geweest mee te spelen; daarnaast miste het eerste deze ronde Gelpke en Stehouwer. In vorige ronden werden invallers uit het tweede gehaald, met voor dit team desastreuze gevolgen. Om herhaling te voorkomen stelde men nu de promotiek- lassers Van Steen wijk en Ca roline Slingerland op. Deze hadden weinig kans 'tegen Böhm en De Wit. Ook de derde invaller, Kohlbeck, verloor snel van Marcel Pi- LEIDEN De heren van Dekker Squash lieten onno dig punten liggen tegen West- vliet. Dekker won op het nip pertje met 2-3, maar er moet wel vermeld worden dat West- vliet onderaan staat in de eer ste divisie. Brian Witherden ontbrak, hetgeen betekende dat de overige spelers een po sitie opschoven. Invaller Luy- ke Tjebbes beet het spits af voor Warmond tegen Ian Ter ry. Tjebbes stond met 2-0 ach ter en brak zijn partij af, om dat hij het niet eens was met de beslissingen van de scheids rechter. De rest van zijn team genoten waren hier niet over te spreken, want hierdoor ver loor Tjebbes met 3-0. Carel de Bruyn moest zijn meerdere er kennen in Diederick Horens van Hanegem. Peter Buiten dijk speelde een uiterst span nende partij tegen Dick van Wijk en had in de vijfde game de langsteadem. Graham Smith had geen moeite met Lucas Mentink: 3-0. De heren van de LSRC boek ten een mooie overwinning (1- 3) op HSRC 8. Jeroen Verrier had alleen in de derde game problemen met M. Stevens, maar sloot deze wel winnend af met 8-10. Peter Altenburg stond slechts een set af aan O. Rogaar. Wico Heemskerk was met zijn gedachten ergens an ders en verloor daardoor met 3-0 van J. de Jong. Feri Toth maakte dit verlies weer goed. J.A. Moser vergaarde tegen hem welgeteld tien punten. LEIDEN De heren van Leython en de dames van Gemini behaalden een be langrijke overwinning, terwijl ook de dames van Leython de sterkste wa ren. De Voorschotense heren wonnen (bijna als vanouds), maar de Novo heren van coach Sjaak de Jong waren de mindere van het vorig seizoen in tweede instantie gepromo veerde Inter Amicos. De Leython heren speelden een zeer belangrijke wedstrijd tegen het onderaan staande Allides. Om niet te dicht bij de laatste plaats te komen moes ten zij winnen, wat met de wisselvalligheid van de laatste tijd, een armblessure van Don van Hall en buikgriep van Rob Mudde geen eenvoudige opga ve was. Het werd dan ook een spannende wedstrijd, waarbij Leython zijn eigen spelletje speelde: goed als het achter stond en zwak bij een voor sprong. Leython won de eerste set, waarna met Allides de winst afwisselend gedeeld werd: 3-2 dus voor de Leider dorpers. Inter Amicos kon veelvuldig scoren langs het te diagonaal hangende blok van Novo en haalde daardoor, na aanvankelijk een gelijkop- gaande start, de eerste twee sets vrij eenvoudig binnen. Daarna toonde Novo wat meer vechtlust en formeerde een beter blok, waardoor het een setje dichterbij kon komen. In de vierde set was de koek op en kon Inter Amicos eenvou dig met 15-6 winnen. Goed verzorgd spel tegen een gerou tineerd en zeer leep HVS was voor Gemini de basis voor de voortzetting van de zegereeks. Met een goed verdedigende en over de vleugels aanvallende Remco van Reijn won Gemini met de alleszeggende setstan den 15-3, 15-4 en 15-12. Na de zeer goede wedstrijd vorige week tegen VOY startte Ley thon ook deze week voortva rend. Met 15-2 werd Oikos de eerste set naar de kant gewe zen. Ook de tweede set leverde een, zij het wat moeizame, overwinning op. Het laatste deel duurde maar liefst ruim een half uur, maar ook hier kwam Leyton zegevierend uit de bus. Veel slechte passes en het gemis van Jan Keyzer brak Leython 3 op tegen Zo- voc. Ondanks aardige combi naties in de tweede en derde set verloor het team met 3-0. Tot en met de derde set werd er bij Novo leuk gespeeld en stond de ploeg met 2-1 voor. Daarna vielen de Noordwij- kers volledig stil en kon Be Fair het karwei eenvoudig af maken: 2-3. Zonder Henny van der Hulst en Onno Pie- rens in de basis was het voor Valken niet mogelijk de eer ste set te winnen. De tweede set verschenen zij wel in het veld, maar door een slechte pass kwamen de Valkenbur gers nog bijna in de proble men. Op een 12-14 achterstand hield Henny van der Hulst het hoofd koel en maakte de set uit met zijn sprongservice. Dankzij een verzorgde pass trok Valken daarna de wed strijd naar zich toe. VCS miste twee basisspelers en zag zich tegen Graficon bij voorbaat kansloos. Het pakte anders uit en met Erik van Zeggelen en Olaf van Dam uit het tweede kon VCS zelfs nog een punt pakken. De vijfde set werd door Graficon gewonnen; niet op conditie, maar puur op rou tine. Deklasseren. Dat was wat de Gemini dames deden met hun opponent uit Voorburg. De eerste set werd het razend snel 15-2, maar daarna speel den zij het gooispelletje mee en kon Voorburg tot 11-11 bijblij ven. Met een hard aanvallende Anneke Bleichrodt (zij vloerde een van de Voorburg speel sters voor een paar minuten) en een sterk verdedigende Re- De met links uithalende René Leeflang viel tegen Allides succesvol in bij Leython. nee van Rongen, bleef Voor burg nergens en ging het team met een 3-0 nederlaag huis waarts. Leython en PVC tine een klasse beter dan Ge- mini 2, dat in iedere set toch nog rond de 10 punten kon Het tegenspel was niet dedigden beide goed waardoor onverdienstelijk, al had er met veel lange rally's ontstonden. Alleen de tweede set ging ver loren door slordig spel, terwijl de gewonnen sets voorname lijk te danken waren aan goed serveren en het sterk aanval len van Barry Boonstra: 3-1. Tonegido was met al zijn rou- betere pass meer ingebe ten. Gemini 3 speelde een zeer wisselvallige wedstrijd te gen AV 40 dat, als er constan ter verdedigd was en de speel sters meer vertrouwen in el kaar hadden, eenvoudig ge wonnen had moeten worden. Het pakte anders uit en AV'40 ging met een 3-2 overwinning strijken. Door een goede, har de en geplaatste opslag van Tiny Huisman in de eerste set kon een 7-14 achterstand om gebogen worden in een 16-14 overwinning. Daarna was Riva de betere ploeg zodat Li- usna ondanks een voorsprong in de derde en vierde set met 1-3 verloor. Van Santen is een zeer geroutineerd team met ket. Joop Piket, Van Maa en Bakker speelden tegen helft van het Nederlan Olympiadeteam: Soson Jeroen Piket en Rini Ki De uitslag laat zich rac Ook De Graaff en Van Spek konden het niet werken tegen Ligterink Carlier. Topscorer Nico K won tegen Van der Vliet enige. Ook Hans Kuyf meer dan tevreden naar zijn gegaan. Tegen Viktoi Verschrikkelijke stond lange tijd slecht, maar in nood offerde de grootmeei onnodig en moest remise staan. LSG 1 behaalde een keui overwinning op VHS 1, met de meesters Van G Jongsma en Bouwmees naar Leiden kwam. Aan eerste bord had Van Vorm een luie Van Geet genover zich. Nadat hij ge uit de opening was gekom kreeg hij onmiddellijk se aangeboden. Even kreeg ook Clemens ren ondanks zijn mindere ling. Invaller Tolenaar als eerste, even later geva door Van Moorse!. Kuyp^adL kwam er niet aan te pas gen ex-bondstrainer Boi meester. Baart won ,mpWf prachtige wijze. Een kw teitsoffer bracht twee mot dadige lopers in stelling OTT] is mi van gistei roem Vinct ben Rijks Mülli kenn sen 2 eters rieur bloei als i verk hun ede ulpi Dri &ms v< volgend stukoïn varv met sloopte hij de resten koningsstelling. Van Pul beperkte zich tot verdedig ^^£k' ar hel dit bleek verlies nie kunnen voorkomen. Koni en Duchêne misten een si kwamen iie ma verder dan remise, maar lukkig had Wiley in verlo ie teai *uis. V stelling Jongsma in de n vijf gelokt, wat na 6 uur spe genoeg bleek voor de ov winning. n het ich eer m naa Nu Philidor 2 eindelijk e in zijn normale opstell kon spelen, werd er dii gewonnen. Heieen de Gi heeft er na haar goede rerTr taat op de Olympiade v zin in gekregen en won. ook haar zus Henriëtte, tot nu toe slechts verlo had. Van Halderen stond hele partij prettig en langzaam de strop aanhal Fred Slingerland dels een aardige doorbr; in het eindspel. Vriend voor het vijfde winstpg'^,,"^ kunnen zorgen, maar 1""F niet verder dan remi Ofwegen miste de rei misschien ook wel Ook teamleider Smit en A Loon verloren. De wedst LSG 2-De Ooievaar 1 b met drie snelle remises Sikkel, Van den Boogaard Bakker. Vervolgens Westra Hoeksema ten on< in de aanval. Ondanks nood wist Van Ketel gelijk j ,n XT', Nn aarrtn flirlo/ igina FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN een aantal oud divisiespeel sters in haar gelederen. De speelsters zijn gewend sneller te spelen en Novo had daar geen weerwoord op. Paniek bij de onervaren speelsters ver oorzaakte irritaite bij de wel ervaren speelsters en dat kwam het spel niet ten goede: met 15-5, 15-10 en 15-6 verlo ren de dames uit Noordwijk. ANGÉNIS VAN DEN CLOOSTER maken. Na de eerste tijde trole stond Van Zijp dui lijk gewonnen en Benscl verloren. Alles hing Geertsma af, maar die w uiteindelijk langzaam wej schoven. Volgens teamcaptain vi j wreekt het gebrek aan roi J01X1 ne van de LSG 3-spelers z steeds weer in de tijdnood se. Huysdens won als enifujg Duindam, Lind, Van Giessen en Otten speelt remise. Hockx, Hagendiik Van der Heyden verloi rkschic onnodig. Alphen was i |cht aan ontevreden met de 4-4 tej naar. N DSC 2 uit Delft. P. Passen t schip Stelling en De Wit worn i in de min of meer fortuinlijk, vallers Mourits en Stakfo burg remiseerden en lr hulp\ Dijk, H. Passenier en lns b Jong verloren. Lisse hi or(h bel het sterke Nieuwendam een gelijkspel door overv/ ^50° 8! ningen van Van der Aa e" weg, Lommerse en Rosdet en remises van Van Hal n Ruigrok. Lemmers, Bakkl en Van der Poel verloren Rede inst N k onde Moedei Nobe India, tijken lp kan npgebii gebrt n de iciële eds roi zijn n ier opi ucties het 1: 'dbevir 'ering >fd dat n binr uwd

Leidse Courant | 1988 | | pagina 18