De Zijl/LGB He laat op gang Üfl mT O PERNIX BLIJFT WINNEN René Guyt dertiende Sierag snel op 400 meter vrij CeicUcSotwant Roodenburg beslist derby vanaf de stip Hegemonie IHCL duurt voort fstraffing geifoor TOP nUUn 'N AUTO fcPORT MAANDAG 12 DECEMBER 1988 PAGINA 17 het openii vlot er de( eklap te" e Kr. Hou' :erbo' Duy ig mei VB Zondag: Perry Veilbrief (ROAC'79) 10; Marcel van der rg (Roodenburg) 9; Theo Aanhane (VVSB), John Jansen IVSB) 8; Ron Kuilboer (FC Lisse), Erik Roos (DOCOS) 7. jdcling Zaterdag; Ronald Pilmeyer (LSVV'70) 15; Koen War- [u (Hazerswoudse Boys) 14; Kees Hoogenes (TAVV) 13; Erik ittenberg (Abbenes), Percy Looman (GWS) 12. [deling Zondag: Ronald Hendriksen (ZLC) 9; Ed Muller (Alk- inia) 8. ionale Jeugd: Ronald van Delft (UVS) 12; Onno Laman IVS). Patrick Kamperveen (Roodenburg) 10; Michael Verver oodenburg) 9. LEIDEN Roodenburg kon tegen Quick Boys zijn faam als topploeg maar moeizaam waar maken. De derby tussen de jeugd- teams speelde zich voor namelijk af op het mid denveld en werd beslist vanaf de stip. Roodenburg had aan twee penalties ge noeg om met 2-0 te win nen. Roodenburg - Quick Boys 2-0 (1-0) De „zuivere strafschop" van Roodenburg-trainer Hans Tis- seur stak wat af tegen „die knul liet zich wel erg makke lijk vallen" van zijn Katwijkse collega Arjan van der Werf. Of Patrick Kamperveen na en half uur spelen in de derby nu aan zijn broekje werd getrok ken of niet, Michael Verver benutte de strafschop feilloos. Daarmee waren de penalty perikelen in de vrij matige partij niet voorbij. Kamper veen ging in de tweede helft nog eenmaal neer in de geva renzone. Ditmaal benutte Dic- kv Straathof de strafschop. DWV - UVS 0-6 (0-2) UVS speelde met het weerloze DWV. Ronald van Delft open de namens de Leidenaren de score. In de tweede helft scoorde hij nog tweemaal. Alex Leeflang schoot UVS naar 0-2 en 0-3. De laatste treffer kwam op naam van Gaby Kroet. Onno Laman permiteerde het zich nog om een strafschop te missen. Een kopbal in de richting van het doel was het enige wapenfeit van DWV. FC Lisse - UW 2-1 (1-0) Het zat al weken in de lucht, maar tegen UW kwam het er echt van: de eerst winst voor Lisse. Jasper van der Salm kopte de thuisploeg al na drie minuten naar 1-0. Van een veldoverwicht was geen spra ke, maar Sander Paardekoo- per kon in de tweede helft na een solo Lisse zelfs op een 2-0 voorsprong zetten. LEIDEN De hegemonie van IHCL duurt onver minderd voort. De Leidse shorttrackers hadden ook in de derde wedstrijd van de Aegon Cup geen tegen stand te duchten. Bij de dames zegevierde op de 500 meter ditmaal echter niet Monique Velzeboer. Ein digend op de vierde plaats moest zij Joëlle van Koets veld, Crissila Ernst en Clau dia Wolvers voor laten gaan. Van Koetsveld legde de 500 meter in een tijd van 51.7 se conden af. Monique Velze boer nam op de 1500 meter wraak voor haar tegenval lende prestatie. Met 2.53.50 bleef zij Joëlle van Koetsveld en Crissila Ernst voor. Dank zij haar goede resultaten be zet Joëlle van Koetsveld mo menteel met 48 punten de tweede plaats in de algemene stand. Zij moet daarin Moni que Velzeboer met twee pun ten voor laten gaan. Anja van de Poel volgt met 43 punten. Bij de heren was Charles Veldhoven heer en meester. Op de 1500 meter bleef hij in een tijd van 2.42.70 Richard Suyten voor, terwijl Jan Hoogeveen op de derde plaats eindigde. Ook in de to taalstand na drie Aegonwed- strijden bezet Veldhoven met vijftig punten een eerste plaats. Hoogeveen en Suyten delen de tweede stek op vier punten afstand. De achtervolgingskoersen bij zowel de dames als de heren werden wederom een prooi voor de Leidse vereniging. «er ni Ld&IDEN De Zijl/LGB In fceft het in het duel te- im Vfcn Polar Bears, dat met dwinhge verwachtingen tege- twihoet werd gezien, niet ;er e4mnen bolwerken. In eiden bleef de Edese "joeg met 13-17 de baas. e tweede Leidse verte- énwoordiger in de or Zlpofdklasse deed het niet r mirpel beter. LZ '86 leed bij ;n strKPC een 12-8 nederlaag. :e- koploper AZC liet bij naakfry geen steken vallen zegevierde met 10-17. erster Zijl/LGB zag de wedstrijd gevo|»en concurrent Polar Bears van f°ral in de eerste twee perio- h verloren gaan. Met name schoten van Stan van Bel- die de nodige richting ten, en het schutteren van niman Harm de Jager (hij als l3ferd na de tweede periode 1 schirvangen door Martin Neder- |f) kunnen als hoofdoorzaken orden aangewezen. Maar ook s 3-3 de verdediging klopte het an geen kanten. Daarmee stood De Zijl Hans Nieuwen- en John Scherrenberg 1 Griogelijkheden om uit te groei- Tilenji tot de uitblinkers van de treffiedstrijd. Voor de uit 140 per- )or Anen bestaande supporters- lnjhare van Polar Bears was d "it na de tweede periode al 'ïipdelijk dat hun ploeg niets kon gebeuren. In eerste 6 V^tantie hadden zij het gelijk ook aan hun zijde. Maar nadat Polar Bears was uitgelopen naar 7-15 begon De Zijl/LGB dan eindelijk op toeren te ko men en met nog twee minuten te spelen was de achterstand tot twee doelpunten geredu ceerd, 13-15. De Leidse ploeg probeerde daarop de gelijkma ker te forceren, hetgeen een uitsluiting van Marc van Bel- kum tot gevolg had. Scherren berg en Nieuwenburg schoten vervolgens de Leidse hoop aan flarden. Daardoor is De Zijl nu teruggezakt naar een positie in de middenmoot en dient er bij de Leidse vereniging snel orde op zaken gesteld te worden, wil men nog aanspraken op de play-offs maken. Dat is iets waar LZ '86 zich niet druk over hoeft te maken, al zullen de zorgen bij deze tweede Leidse vertegenwoor diger er niet minder om zijn. Zeker na het verlies tegen AZPC en de onverwachte winst van Ravijn op Branden burg zijn de degradatiezorgen er bij LZ '86 alleen maar gro ter op geworden. Vooral in aanvallend opzicht laat de Leidse ploeg het te vaak afwe ten en zo ook nu weer. Al von den de voorwaartsen van LZ ditmaal een uitmuntend kee pende Van de Bunt op hun weg. Met name Bobby Brebde en Wilco van der Zeeuw zorg den er nog voor dat de stand (12-8) een draaglijk aanzien kreeg, maar met de weten schap dat de punten naar AZPC gingen, zullen zij daar niet veel aan hebben. AZC liet tegen DZV dit week einde geen steekje vallen. In een wedstrijd waarin afwisse lend van een zóneverdediging werd overgeschakeld op een press, liep de Alphense forma tie in een regelmatig tempo uit naar een 10-17 eindstand. Al leen in de eerste periode kon de Delftse ploeg met twee af standsschoten van Johan Ha- geman nog even bijblijven. Met name John Jansen (zeven doëlpunten) en Ewoud van Winsen (vijf) waren verant woordelijk voor de produktie van AZC. In de tweede klasse leed Vi- vax in de thuiswedstrijd tegen De Houtrib een nederlaag. Ook de wederom van stal ge haalde routinier Marcel Rom- pes kon hier met twee treffers geen verandering in brengen. Door deze 9-12 nederlaag be gint voor rode lantaarndrager Vivax degradatie te dagen. Katwijk kwam bij SVH voor minder problemen te staan. Dankzij een 9-12 zege is het gat op koploper Meeuwen een punt. Het lijkt erop dat de Katwijkse formatie met deze vereniging om het kampioen schap gaat strijden, omdat het gat met de nummer drie al is opgelopen tot zeven punten. De hoge klassering eer aan doende controleerde het col lectief opererende Katwijk de wedstrijd dan ook volledig. DKD leed in de derde klasse een 3-5 nederlaag tegen GZC. A -«ff j£S| Tot de derde periode ging de uit het water sturen van een met 4-1 van Alkemade en strijd nog gelijk op, maar het speler brak DKD op. speelde LZ '86 met 10-10 gelijk tweemaal voor twee minuten Bij de dames won De Zijl /LGB tegen 't IJ. MSTERDAM TOP aat in afwachting van de lepels met mede-degrada- L1.2?kandidaten Luto en Die laghe weer met beide be rt .n op de grond. De korf- bhnjiiers uit Sassenheim le- sidgn ïn bij Rohda met 23-8 Haajpn grootste nederlaag in td hun achttien wedstrij- ?in vfcn in de hoofdklasse. Alh?'1 was een P'Jnl'Jke af" ^lbJaffing, maar ons spel wastfas geen hoofdklasse of balïergangsklasse, meer Aveede klasse waard", scrujhatte coach Jasper En- s.c°ïl het eigen optreden in, ^.laar bondiger was het n gjmmentaar van Karin flanüesterbeek: „Ik schaam tste je diep om zo'n uitslag, ojat een afgang". Ba t di< a( N( ifei e cds in de eerste tien minuten n ;endc de monstcrncderlaag TOP zich af. want eer Ka- Westcrbcek haar eerste trcf- had gemaakt, stond Rohda flop 4-0. „Wij hadden toch het ?ócl, dat er hier een goed re- laat te behalen viel, maar we len ons totaal overbluffen Dr het fysieke spel van Roh- tcrwijl we zelf ook stomme latsfouten maakten en aan- r llcnd niets voorstelden", blik- Wcstcrbcek terug op de npzalige eerste helft, die met •2 werd afgesloten. Alleen %eo Langelaan kwam evcn- ns tot scoren en dat gebeurde een strafworp om de aanval- idc onmacht nog wat meer te derstrepen. jdens het derde kwartier 'am TOP met Ria Nijenhuis lortaan vast in de basis, wat eer in de wedstrijd. De volge- igen van Engel voerden diens •dracht om meer in de aanval combineren en meer uit be- k •ging af te vangen beter uit en jcqueline Winter, Anne van Zaag, Ron van der Willik Aad Wiegerink overtroffen n ook de produktie van voor zonder dat overigens het kleiner werd (15-6). De ltstgenoemde speler werd met Jitblessure vervangen door i;joerd van der KJaauw, want ich Engel wilde geen onnodi- risico's meer nemen. Door- de thuisclub in het laatste van de eenzijdige partij :uiver schoot, liep het ver- nog tol ongekende 23-8 :rs op, maar Jasper Engel f er doodnuchter onder: 'andaag hebben we inderdaad rlballes gehad, maar volgende tck beginnen we toch weer 0-0". y V. aizu ecf J! irfballc I1111II1IIP Erik Kromhout (links) passt voor De Danaïden. Kromhout zou tegen Vlaardingen ook nog zes keer scoren. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN De Leidse korfbaltop heeft op de vierde speeldag behoorlijk gepresteerd. Pernix be hield haar ongeslagen sta tus door een zege over De Vinken (15-12) en Fiks (6- 8 bij SMS) en De Danaï den (16-15 tegen Vlaar dingen) bleven eveneens aan de goede kant van de score, zodat Fides Pacta de enige verliezer werd met 13-11 tegen Achilles. Ook de meeste tweede- en derdeklassers verloren, uitgezonderd De Algeme ne en deze club is met vier winstpartijen gelijk lijstaanvoerder in haar af deling. „Als wij echt goed hadden ge speeld, hadden we doorge drukt tot de twintig", gaf trai ner Rob van Dort de krachts verhouding tussen Pernix en De Vinken verbaal beter weer dan zijn team in de wedstrijd: 15-12. Janneke Mulder, Peter Kuipers (2), Carla Kuipers en Casper de Rooy leken rondom de korfwisseling het treffen te beslissen door de stand van 5-6 op 11-7 te brengen, maar het afmaken van kansen als twee straf worpen, bleef moeilijk. Carla Kuipers moest zelfs op 11-9 met twee afstandschoten een laatste vijandelijke aanval afslaan om de winst te verze keren. Alleen in de beginfase had Fi des Pacta een voorsprong op Achilles, doordat topscoorsters Patricia Gottmer (4) en Bettina Sommeling (3) 0-2 maakten. De Leidse ploeg kon dit niet uitbouwen, mede omdat de in valler-scheidsrechter zeven strafworpen aan de thuisclub zou toebedelen (rust 6-3). Toch wist zij nog eenmaal tot op één punt te naderen met 12-11, waarna uit het Haags rondspelen 13-11 volgde. Fiks heeft een streep gezet onder de matige prestaties bui tenshuis in de eerste klasse, blijkens de 6-8 zege over SMS. Jacqueline Anholts en Tanja Reitsma (beiden twee keer) te kenden met 1-4 voor een goe de start, maar door te indivi dualistisch aanvalsspel en twee gemiste strafworpen werd het op 3-4, 5-6 en 6-7 nog knap be nauwd. Op die momenten wis ten Theo Vreeken (2) en Nico van Weizen een gelijkmaker te voorkomen, waarmee de tweede uitwinst op rij een feit werd. Tijdens de slotminuut kreeg De Danaïden de vijftiende 'treffer van Vlaardingen te in casseren om gelijk erop via Erik Peters 16-15 te maken. Het achttal van René Versloot had kort na rust (5-4) door top schutters Erik Kromhout (6) en Heiko Locher (5) een 8-5 voorsprong genomen en dat was het grootste verschil, dat in deze topper te noteren viel. Nadien kwamen de bezoekers nog driemaal aan de leiding en getuige de ontknoping was de winst wel wat gelukkig te noe men, al werd er hard voor ge werkt. Gezien het spelverloop had Crescendo een punt verdiend tegen Olympiaan, want de sco re ging tot 9-9 gelijk op. De groen-witters met Marlies Brouwer (4), Carolien van Noort en Alphons Cornelissen (2) als beste aanvallers kreeg op deze stand twee strafwor pen tegen en hoopt via een protest één ervan te annule ren, wat gelijk de 10-11 neder laag ongedaan zou maken. Velocitas kreeg geen schijn van kans bij koploper Nieu- werkerk, dat via 7-3 (rust) af getekend met 17-7 zegevierde. Lian Copier was met vier tref fers figuurlijk de grote vrouw bij de hekkesluiter uit Leider dorp, die Steven de Ronde zijn rentree zag maken met één doeltreffende actie. Vlak voor rust raakte Zuider kwartier de aansluiting kwijt met Rozenburg, dat van 5-4 op 7-4 kwam. Simone van der Kaay, Theo van Leeuwen en Michael Martens hielden tot 9- 7 de hoop op een beter resul taat in leven, waarna in de slotfase opnieuw meer tegen treffers volgden: 12-7. Binnen drieëntwintig minuten had D<* Algemene al acht keer de mand van HSV door boord, eer haar eigen mand getroffen werd. Marcel van Duyvenbode (4), Alfred Lam- booy, Ramon Terwiel en Bart Verwey (3) hielden de Leidse doelpunten-machine op gang met als gevolg een 16-7 eind stand en dat gaf het krachts verschil beslist goed aan. Slechts één keer had Tempo een voorsprong in de topper met De Dijkvogels, toen Els Franke, Rudolf de Jong en Erik Pons rondom de pauze 4- 2 in 4-5 veranderden. De Al- phenaren buitten het langere balbezit in hun aanval echter onvoldoende uit en moesten na de tweede treffer van Pons (6-6) zich nog tweemaal ge wonnen geven, wat 8-6 verlies inhield. Ook Fluks, dat volgende week'Tempo ontmoet, beleef de tegen SEV een teleurstel lende generale repetitie door met 6-9 te verliezen. Nel Hor dijk, Lidia Tukker en Bram Koppenael gaven hun club in de eerste helft uitzicht op de eerste winst (3-4), dat weldra vertroebelde door drie tegen treffers op rij en die werden de basis voor de vierde opeen volgende nederlaag. LEIDEN René Guyt eindigde gisteren in de Superprestige wedstrijd in Oss als dertiende. De Swiftrenner reed lange tijd mee vooruit op de voormalige vuilnisbelt, maar viel tegen het einde terug buiten de eerste tien. John Kuyvenhoven kwam bij de liefhebbers weer nèt tekort voor de zege. De Leidenaar finish te als tweede achter zijn grote concurrent Van Ginsem. René Guyt begint nu langza merhand de vorm te pakken te krijgen halverwege dit cross-seizoen. De Swiftrenner reed gisteren in Oss een goede koers en kon zich daar lange tijd bij de voorsten handhaven. Guyt had voor de verandering een goede start en kon zich zo in het spoor van Stamsnijder, Baars en De Brauwer in de kopgroep handhaven. Ronald Liboton kon dat niet en gaf halverwege de wedstrijd de pijp aan Maarten. Met nog een klein half uur te rijden reed Stamsnijder met De Brauwer en Baars hard weg van de anderen en deze vluchters bouwden daarna een flinke voorsprong op. René Guyt begon daarentegen steeds meer terrein te verlie zen op het zware parcours en zag zo zijn goede klassering langzaam afbrokkelen. Op de streep werd de 22-jarige fiet senmaker uiteindelijk als der tiende geteld achter winnaar Stamsnijder. Liefhebber John Kuyvenho ven had ook een goede start en plaatste zich met Questo van Ginsem voorop in de wed strijd. De Brabander slaagde er echter in om Kuyvenhoven in de laatste ronde van zich af te schudden om op deze wijze een spurt te ontlopen. Kuy venhoven gaf de moed alleen nog niet zo snel op en dichtte het gaatje in de laatste bocht. Van Ginsem, gewaarschuwd door zijn supporters, zette de sprint echter vroeg in en was Kuyvenhoven op de streep een halve lengte te snel af. Jean-Paul van Brunsveld won gisteren bij de amateurs de clubkampioenschappen van Swift. De Wassenaarder was daarmee niet de snelste renner op het parcours, want twee liefhebbers gingen hem nog vooraf. Hans Schoelink en Hans Wubben reden voor nog voor hem en eindigden als eerste en tweede bij de lief hebbers. Karei Konijnburg uit Noordwijk finishte als tweede bij de amateurs vóór Wou- bruggenaar Jan-Hendrik La- gerweij. Van de veteranen reed Zoeterwoudenaar Jos Turk als eerste over de meet, terwijl zijn dorpsgenoot Theo van Leeuwen de snelste bij de recreanten was. Bij de junio ren pakte Robert Karremans de eerste plaats, Barry de Rui ter was de rapste nieuweling. LEIDEN De eerste helft van de Speedo-wedstrijden zijn afgelopen zaterdag afgesloten met een paar uitste kende prestaties van de jeugdige zwemmers. Natasja Sierag (LZ) tikte bij de meisjes '79 en later als eerste op de 400 vrij aan. In een tijd die ook landelijk gezien de snelste zal zijn; 5.33.5. Zij liet clubgenoot Rosan Bakker ver achter zich, die met 6.01.4 toch nog beslag wist te leggen op de tweede plaats. Jorien Kleywegt van De Zijl/LGB was met 6.12.4 nog snel genoeg voor het brons. Tom Onderwater (Zijl) en Stefan Ieterson verzekerden zich op deze afstand met 5.51.7 en 6.00.9 van een startbewijs voor de fi nale waar de snelste zestien van Nederland zullen verschijnen. Trainer Robert van Zijp (LZ) durft na de eerste vier rondes al met zekerheid te zeggen dat de 23 startplaatsen van vorig jaar worden overtroffen. De Zijl reageert hier iets terughoudender op aangezien alle af standen in de volgende helft nog een keer gezwommen worden en dan pas duidelijk is wie echt tot de snelste zestien gerekend mag-worden. Wel ziet het er voor Micha Prins, Tom Onderwa ter en Fatma Memisoglu gunstig uit. Voor hen zijn een of meer dere plaatsen gereserveerd. Prins bewees zaterdag ïn Nieuwerkerk aan de IJssel weer eens tot die snelsten te behoren. Zijn 5.32.3 op de 400 meter vrij bete kende niet alleen een fikse verbetering van zijn beste tijd tot nog toe, maar vormde ook de snelste tijd. Concurrent Remco Singeling moest het ditmaal laten afweten in verband met een kleine operatie. Anne de Haas zwom naar een derde plaats in 6.23.3 en Fleur Bakker zette op de dubbele afstand een prima 10.34.1 neer. Bij de clubkampioenschappen van LZ zijn weer twee limieten behaald, wat de stand op 38 brengt. Maaike Parrel, die een in- schrijflimiet op de 200 vrij en de estafettes al binnen heeft, voeg de daar de 100 vrij aan toe. De eindtijd bedroeg 1.01.2. Nancy Kijk in de Vegte was met 1.09.2 ook snel genoeg om weer een limiet op haar naam te schrijven. Net als Parrel zwemt zij op de Nederlandse kampioenschappen ook in de estafetteploeg mee en zal zij persoonlijk op de 100 school, rug en nu dus ook de vlinder aan de start verschijnen. Van Zijp ziet het allemaal positief in en verwacht zeker voor Kijk in de Vegte nog een paar limieten. (ADVERTENTIE) - -- -- TEGENEEN 1^% SCHERP TARIE VOOR EEN DAG PERSONENAUTO. BESTEL OF EEN VERHUISWAGEN KERSTVAKANTIE AANBIEDING Vanaf 3 dagen huren, alle kilometers vrij! De Korte stelt ultimatum GEMERT Bondscoach Chris de Korte heeft de Judo Bond Nederland een brief ge stuurd waarin hij om ophelde ring vraagt over zijn ontslag. De Korte geeft de JBN vier weken de tijd. Zelf verblijft hij gedurende die periode op de Filippijnen voor een vakantie en trainingsstage. Reageert de judobond niet naar tevreden heid, dan overweegt de Korte via gerechtelijke stappen zijn aanblijven als bondscoach af te dwingen. De JBN had begin deze maand De Korte, die al eerder op non-actief was ge steld, schriftelijk gevraagd op te stappen. Hij kreeg tot 12 de cember de tijd voor een reac tie. De eigenaar van sport school Hoogvliet, onder ande ren ook de trainer van olym pisch kampioene Angelique Seriese, voelt er niets voor zijn dienstverband met de JBN te verbreken.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17