cheidende voorzitter Schaatsbond tevreden sportuitslagen Judobond verzoekt Chris de Korte op te stappen Jan Wouters en Jaap Steur drie wedstrijden geschorst {Carl Schranz toch olympisch deelnemer Wubben in plaats van Lems bij FC Den Haag - RBC fJpORT QeidcaQowumt VRIJDAG 9 DECEMBER 1988 PAGINA 9 feel belangstelling ÏK indoor atletiek J)EN HAAG Voor het twintig ste toernooi om de Europese in- jdoor atletiekkampioenschappen, fiat op 18 en 19 februari in de ver bouwde Houtrusthallen Haag vvordt gehouden, bestaat een over weldigende belangstelling. Na slui ting van de voor-inschrijving voor fie nationale bonden, die uitslui tend het te verwachten aantal leelnemers moesten opgeven, heb- jen 25 landen gereageerd. Het or- (anisatiecomité van de titelstrijd kreeg 713 aanmeldingen binnen, pie zijn verdeeld over 297 heren, 199 dames en 217 begeleiders. Het laatste toernooi om de Europese ti jels, dat in maart in Budapest werd gehouden, telde 550 deelnemers, Inclusief begeleiding. Flinke nederlaag Den Bosch in Europa Cup basketbal SALONIKI Landskampioen Den Bosch heeft gisteren in de finalepoule van het toernooi om de Europese basketbalbeker een kansloze nederlaag geleden tegen Aris Saloniki. De Grieken wonnen de eerste wedstrijd voor eigen publiek met 116-83. Bij rust was het verschil al royaal: 53-36. In de Bosche ploeg was de Amerikaan Thompson topscorer met achttien punten. Pieters, Kuipers, Bottse en Reddick kwa men ook in de dubbele cijfers. Geen van al len haalde het bij de verrichtingen van de Griekse lieveling Gallis, die voor zijn ploeg 44 punten bijdroeg. Voor 6000 toeschouwers speelde Den Bosch een slechte wedstrijd. De ploeg kwam snel een punt of tien achter en was niet in staat iets aan die nadelige stand te doen. Bovendien lieten de scheidsrechters veel toe en dat was gunstig voor de fysiek sterkere Grieken. Ruime zege handbalsters SEW in Europa Cup RAMAT GAN De handbalsters van SEW hebben zich in de Israëli sche plaats Ramat Gan vrijwel zeker geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup I. De club uit Nibbixwoud won gis teren met 34-14 van Mac- cabi Kiriat. Bij rust had SEW al negen doelpun ten voorsprong: 17-6. De return is op 17 december in Hoorn. De Brauwer voorbij Frank van Brakel ROME De Belgische veldrijder Paul de Brauwer heeft gisteren bij de super- prestigerit in Rome de Nederlander Frank van Bakel van de eerste plaats in de algemene rangschikking verdrongen. De Brauwer was beter opgewassen tegen de uiterst moeilijke omstandigheden in de Italiaanse hoofdstad dan zijn Neder landse rivalen. De Belg eindigde als tweede, op vijftien seconden van de Tsjechoslowaakse winnaar Peter Hric. Henk Baars was de beste Nederlander. Hij werd met een achterstand van 1.45 op Hric vijfde. Van Bakel, die onder meer door zijn zege in Valkenswaard het superprestige-klassement aanvoerde, werd in Rome slechts negende. Hij heeft nu vier punten achterstand op De Brau wer. Hennie Stamsnijder is derde. Jos Bongers heeft geen plaats meer voor biljart NIJMEGEN Biljarter Jos Bongers uit Nijme gen vreest voor het einde van zijn loopbaan. Niet wegens een blessure of geldgebrek, maar omdat hij binnenkort geen plaats meer heeft om zijn biljart neer te zetten. Als de 32-jarige veelvoudige kampioen binnenkort geen onder- kelderd huis toegewezen krijgt, is het volgens hem afgelopen met biljarten aan de top. „Een belachelijke situatie, maar die kost me mijn carrière", is de kadrist pessimistisch. De biljarttafel waarop Bongers sinds 1978 zo'n zeventien uur per week oefent, staat op zolder bij zijn ouders, die binnenkort verhuizen. Thuis heeft de veertien-voudige nationaal titelhouder niet genoeg ruimte. Daarom probeert Bongers al een tijd lang te verkassen, maar volgens het bestuur van een Nijmeegse woningbouwvere- ninging komt hij niet in aanmerking voor het gevraagde huis. Twee aanklachten incident AZ-DS ALKMAAR Leen van der Weel van de Dordtse eerste- divisieclub DS heeft bij de of ficier van justitie in Alkmaar een aanklacht ingediend we gens mishandeling tegen doelman Kooistra van AZ. Aanleiding zijn de incidenten afgelopen zaterdag tijdens AZ-DS, waarbij niet alleen scheidsrechter Van Mierlo klappen opliep, maar ook spelers onderling slaags raak ten. Van der Weel is eerder verhoord en vervolgens urenlang opgesloten door de Alkmaarse politie naar aan leiding van de botsing met Kooistra, die toen bewuste loos moest worden afgevoerd. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 18.30 Duitsland 2, 22.50 uur: Die Sport-Reportage. Duitsland 3, (WDF) 19.00 uur. Aktuelle Stunde. Sky Channel, 23.00 uur: NFL American football; 24.00 uur: World Cup Golf '88. Super Channel, 24.00 uur: World Cup Golf 88. Boksen De Deen Racheed Lawal is gisteren Europees kampioen geworden in het zwaarvedergewicht. Hij sloeg zijn landgenoot en titelhouder Lars Lund Jensen in de twaalfde en laatste ronde knockout. Ned inoml BILTHOVEN Vandaag NFELtjieemt David Meijer af- rerd fcbeid van KNSB. Op esch£ie dag levert de 61-jarige van pilthovenaar de voorzit- lietershamer van de schaats je bond in bij z'n opvolger Cor Dekking. Vijf jaar '*ya lang stond David Meijer nderrP de boe8 van het nerjKNSB-schip, dat dank- mpaar de koers volgde die uz hde bedrijfsadviseur uit- hier ttippelde. ijzer fa{}e „regeerperiode" van Meijer 0lietitenmerkte zich door een op- in Vallende saamhorigheid, ter- ijl sPortt>ond structureel bet |en metamorfose onderging, oodwbovendien slaagde de praeses t om L. met z-n bestuursleden er in e o.mjle rampen en rellen, in het zijn te rieden bijkans traditie bij de YJiond, ver buiten de deur te K jouden. En hoewel niet alle „Midvensen konden worden ver- am-o^uld kan de scheidende voor- 'inalitter tevreden terugblikken, zijn jet meest tastbare succes van Lite iet door David Meijer bestuur- verp ]e schaatscollege is de over jenkomst, die de KNSB aan- jjng met verzekeringsconcern „Een betere sponsor is v velhaast niet denkbaar", be- b°e demtoont Meijer. „Aegon 1 «ijkt niet louter naar het com- nerciële belang. Dat kwam duidelijk tot uiting bij de wen- RE ien van Leo Visser en Yvonne /an Gennip om zich buiten de kernploeg om voor te bereiden op het nieuwe schaatsseizoen. Vöor dat tweetal woog de maatschappelijke carrière zwaarder, een beslissing die de KNSB respecteert. Aegon was het daarmee volkomen eens, kijk in zo'n situatie komt de ware aard van een sponsor bo ven. Waar vind je een suike room, die niet puur naar de centjes kijkt". Niet zonder trots meldt Meijer, dat in juli een nieuw vierjarig contract werd getekend met daaraan gekoppeld een optie voor nog eens twee seizoenen. „Praat je toch over een slordige 4,2 mil joen bruto", rekent de schei dende KNSB-voorzitter uit. „Daarvoor hebben we dan ook professionele mensen aan het werk. Die zekerheid geeft me voldoening, een gerusstellende gedachte ook. En bovendien kent naast het langebaan schaatsen het shorttrack en kunstrijden evenzeer een soortgelijke technische op bouw. Het geld van Aegon vloeit derhalve "niet alleen naar de allround-schaatsers". Voortrekkersrol Dat de KNSB in de maat schappelijke sfeer een voor trekkersrol vervult stemt Da vid Meijer uiteraard tevreden. Hij: „We lopen ver voorop. Als eerste sportbond hebben we de maatschappelijke begeleiding opgestart. Sporters worden niet meer in de war gebracht of onder druk gezet. In de KNSB is de combinatie stude- ren-sporten heel wel mogelijk, Jan Boelens uit Smilde levert als begeleider voortreffelijk werk. Een individuele aanpak, zoals Van Gennip en Visser wensen? Dat moet kunnen, al leen de pers kijkt er kennelijk vreemd tegenaan. Wanneer Van Gennip en Visser zich op een zeker moment weer voor Nederland willen manifeste ren zullen ze de verplichtin gen van de kernploeg moeten aangaan. Dat is bekend, dan is toch iedereen tevreden?". Niet alleen financieel heeft de schaatsbond de zaakjes keurig op een rij, David Meijer zorgde er tevens voor dat met name de clubs zich weer thuis voe len onder de KNSB-vlag. „Een link leggen tussen de clubs en de bond in Amersfoort, dat was de voornaamste opdracht. De contacten waren vervaagd, om de regionale problematiek te kennen moet je je oor te luister leggen bij de clubs en gewesten. Schaatsen is toch een volkssport pur sang, ze roept emoties en gevoelens op. En wees eerlijk: in het gewest Zuid-Holland wordt anders te gen bepaalde zaken aangeke ken dan in het gewest Fries land, Groningen of Drenthe. Om die achterban op één lijn te krijgen, daarvoor wilde ik mij inzetten. We hebben geluk gehad, op het ijs waren er tal van successen en er zaten twee échte ijswinters tussen. Alles afdoen met het woordje geluk is echter te simpel. Ik be schouw mezelf als een keeper, die fortuinlijk is. Maar, je moet natuurlijk wel kunnen kee pen...". Op de helling David Meijer inventariseerde de KNSB alvorens zijn ja woord te geven op de verzoe ken, die hem tijdens geheime besprekingen op de kop van de Afsluitdijk werden gedaan. „Organisatorisch, administra tief en financiëel moest de zaak op de helling", blikt de Bilthovenaar terug op die be ginperiode. „Samen hebben we de schouders eronder ge zet, een ruwe schets gemaakt en later de definitieve lijnen getrokken. Vier of vijf jaar ge leden telde Nederland 40 toer tochten, nu kennen we meer dan 450. En reken er op, dat ze allemaal zijn beveiligd. Of je nu de Oldambtrit of de Noor derrondritten neemt, overal steekt een stuk expertise in, de know how is aanwezig. We kunnen rustig gaan slapen, de organisatie van de toertochten is perfect. Je moet gevoel heb ben voor de vele vrijwilligers, die dag en nacht paraat zijn, zelfs een gans etmaal in de kou staan. Daarom zijn de con tacten ook zo belangrijk, je moet als voorzitter weten wie tijdens de algemene ledenver gadering gaat staan en het woord neemt", vindt Meijer. David Meijer: „Aan opzet schaatsmarathon moet nog wel een en ander gebeuren". FOTO: SP Administratief heeft het bondsbureau in Amersfoort een modernisering ondergaan. Samen met directeur Jurjen Osinga voerde Meijer de auto matisering door. „Vroeger had je veel gedonder met de licen ties, die niet of veel te laat kwamen. Nu weet je na een druk op de knop dat juffrouw Brugsteen, ik noem maar wat, zoveel kilometer heeft gereden in de Noorderrondritten. We tellen in ons land 15.000 toer rijders, dat is niet niks...". Nog niet Natuurlijk, bij het afscheid van David Meijer is een aantal (nog) niet in vervul ling gegaan. De matige belang stelling voor de wedstrijden om de World Cup zit hem dwars, terwijl de schaatsmara- thons volgens de scheidende KNSB-praeses om een andere en betere organisatie vragen. „Er ligt een nieuw reglement op tafel. Ik verwacht een aan tal amendementen, maar we zullen toch een belangrijke stap verder komen", zegt Meij er. „Wat ik het liefst zou wil len? Dat zich jongere bestuur ders melden, veertigers bedoel ik dan. Ik ben bang dat de bond op den duur vergrijst, nee niet het haar, we moeten voorkomen dat de brains stof fig raken". HENNIE LEMEIN Sportwereld ioctbal Eerste-divisieclub SVV heeft gisteren alsnog Pier e lfol van Fortuna FC gecon tracteerd. Aanvaller Tol te kende een overeenkomst tot n^pet einde van het seizoen 0989/90 Atletiek Florence Griffith- die zich bij gelegen- ICheid zeer boos heeft uitgelaten bver sprinter Carl Lewis, die haar beschuldigde van anabo- lica-gebruik, heeft in Parijs de rWI-trofee gekregen als beste itlete van 1988. De onder scheiding bij de heren- ging tardhaar polsstokhoogspringer haergej Boebka. bij voetbal Teleurgestelde )en Wporters van Inter hebben j Ja de verloren UEFA-beker- vedstrijd tegen Bayern Mün- (hen twee Westduitse bussen rernield. Op een parkeerter rein werden de ruiten van een ingeslagen, de andere erd bij het verlaten van Mi- seDttf*an een r'jdende auto met jen steen bekogeld waardoor |e voorruit sneuvelde. Het Nederlandse golf- men]u0 Willem Swart en Kees aardkorst bezet na de eerste ronde de strijd om de wereldbe- j to}er de 32e plaats met 160 sla- ien ien- Swart kwam rond in 82 (lagen, Borst had vier pogin- men|en minder nodig. Japan leidt Milja de eerste dag met 138, één dakllag minder dan Nieuw-Zee- schpnd. Verenigde Staten en vanipanje. e tusi aal i Jan Wouters mag dit seizoen geen aanvoerder meer zijn. foto: anp ZEIST De tuchtcom- missie van de KNVB heeft Jan Wouters en Jaap Steur voor drie wedstrij den geschorst. Wouter mag daarnaast voor de rest van dit seizoen (offi cieel tot 1 juli 1989) geen ^ENEN Karl Schranz, e Oostenrijkse ski-legen- nd e, heeft eindelijk toch er- T( enning van het Interna- onaal Olympisch Comité ekregen. De 50-jarige ud-wereldkampioen ont- ding gisteren in Wenen it handen van Juan An- >nio Samaranch de me- aille, die elke deelnemer an de Olympische Win terspelen van Sapporo in 1972 destijds kreeg, chranz werd ruim zestien lar geleden, daags voor- lat hij zou starten, door de et v< oenmalige voorzitter van en s iet IOC, de Amerikaan ^very Brundage, wegens professionalisme" gedis- twalificeerd. Irundage sloot Schranz uit imdat hij in voetbaltenue was afgebeeld met een shirt met daarop reclame voor een kof- fiemerk. De Zwitser Mare Hodler, destijds voorzitter van de Internationale Ski Federa tie (FIS), heeft in 1972 ver geefs geprobeerd Brundage duidelijk te maken dat Schranz op geen enkele wijze reclame had gemaakt en dat hij ook geen vergoeding had ontvangen. Schranz, die nog steeds ge wend is zijn eigen gang te gaan en daarom ook de bij naam „Monnik van Arlberg" draagt, toonde zich verheugd. „Dit is een genoegdoening voor mij. Mijn diskwalificatie van destijds heeft tenminste de discussie over de amateurpara graaf in het Olympisch hand vest op gang gebracht". Karl Schranz veroverde in 1962 twee wereldtitels, in 1970 werd hij voor de derde maal in zijn loopbaan wereldkam pioen. aanvoerder meer zijn van Ajax. Steur kreeg een boe te van 200 gulden opge- legd. Het tweetal was elkaar tijdens het duel Ajax - Volendam op 27 november verschillende ke ren bijkans in de haren gevlo gen. De tuchtcommissie be strafte Wouters omdat hij zijn tegenstander herhaarlijk op de voet had gestaan. Steur had naar zijn opponent getrapt. In beide gevallen gebeurde dat terwijl het spel dood was. Eén wedstrijd van de schorsing is zowel voor Wouters als voor Steur voorwaardelijk. De overige straffen in het be taald voetbal zijn: Van der Heide (DS'79), Doesburg (Haarlem), Van Loen (Roda JC) en De Haan (Veendam), een wedstrijd schorsing we gens derde gele kaart. Opnieuw nederlaag Jannes van der Wal MINSK Jannes van der Wal heeft in de vijfde ronde van het internationale dam- toernooi in Minsk opnieuw door tijdnood een nederlaag geleden. De Groninger bouw de in de partij tegen Mitsjanski een betere positie op. Die leek hem winst op te gaan leveren, al werd dat in de analyse na afloop niet direct bewezen. Van der Wal verloor echter op de klok, die door hem op de 50e zet niet tijdig werd inge drukt. Palmer speelde aanval lend tegen Vatoetin, maar pro beerde ten onrechte een beslis sing te forceren. Dat werd prompt door de Rus afgestraft. DEN HAAG Trainer Co Adriaanse van FC Den Haag wil wisselspeler Peter Wubben aanstaande zondag inzetten als vervanger van de geschorste Cor Lems. In het thuisduel met RBC (aanvang 14.30 uur) 'maakt ook spits Edwin Post zijn opwachting in de basisop stelling. De van PEC Zwolle overgekomen Post, die al vaak inviel maar nog nimmer scoor de, vervangt Ron de Roode. Lems en De Roode werden door de KNVB beiden voor één duel geschorst naar aanlei ding van hun in „rood" omge zette gele kaarten in de uit wedstrijd tegen SC Heeren veen. Trainer Adriaanse, die RBC dit seizoen nog niet in actie heeft gezien en ook geen „spion" naar Roosendaal stuurde, had ook Marco van Alphen op het ook om de posi tie van Lems op het midden veld over te nemen. Leidenaar Van Alphen kampt echter nog steeds met een knieblessure, waardoor Peter Wubben mag aantreden. Peter Wubben, in plaats van Cor Lems. foto: milan konvalinka RBC bezet op de ranglijst van de eerste divisie de veertiende plaats met twaalf punten uit veertien duels. De door Epi Drost getrainde ploeg heeft daarmee drie punten minder dan FC Den Haag, dat als ne gende geklasseerd staat. Half punt voor schakers Van der Wiel en Vanheste BELGRADO John van der Wiel en Jeroen Vanheste zijn de enige Nederlandse schakers die tijdens de vijfde ronde in het toernooi van de Grand Masters Association (GMA) in Bel grado een half punt aan hun totaal toevoegden. Van der Wiel remiseerde met de Brit Flear, Vanheste speelde gelijk tegen de Joegoslavische grootmeester Dizdarevic. In de stand is Van der Wiel met 3,5 punten de enige Nederlander met een score die hoger is dan vijftig procent. De Joegoslaaf Hulak is de enige in een deelne mersveld van 258 met een score van honderd procent. DEN HAAG De draverijen van Schaesberg en Wolvega vragen de aandacht. Onze tips voor deze twee meetings lui den. Schaesberg vanavond 19.00 uur. Ie koers. Caresse Heidia. Cornelisno- ra. Cas Buitenzorg (5-3-2). 2e koers: Baton Rouge. Brutus ter Lune, Boss du Bosquet (1-5-4). 3e koers Corme Rynstroom. Cay van Hoafer, Bil de Lobbes (4-5-7). 4e koers: Cervino Montana, Anjo Renka, Belmondo O (5-7-3). 5e koers: Bavonora, Zefier West, Boy De Bloomerd (2-5-8). 6e koers: Charly Ludwig, Arno Oost- land, Ali Buitenzorg (9-11-13). 7e koers. Catch Me Jacky, Cobus D. Charlotte V (3-11-5). 8e koers: Alianne Lochties, Bravo Nora. Bennie Confianza (9-7-2). 9e koers: Bram Buitenzorg, Bep Ha nover. Zilvertip (1-6-5). 10e koers: Always Agian, Yviena Odilia. Yakka K Wolvega morgen 18.00 uur. Ie koers: Batavus S, Ceres Rosa, Christ Renka (8-5-3). 2e koers: Charming Pearl, Chic Bel- win, Aliene S (5-6-1). 3e koers: Alberdina Gerron, Baron Randalis, Amlex K (5-6-2). 4e koers: Anna V, Berna, Airs and Graces (4-5-2). 5e koers: Best Uithuizen, Carin Mar co, Carllewis Juweel (5-4-8). 6e koers: Alpha Chranita, Yohanna, Bonafide (8-7-2). 7e koers. Award Frisia, Zelfbewust. Warszaw (6-9-8). 8e koers: Zuncasindra, Zoraya S, An- katranss R (8-5-2). 9e koers: Way to Fortuna, Zally Ash- ton, Sir Dunnigan (4-2-8). 10e koers: Cheetah Arlo, Carina Ha nover. Calumet D'Aster (2-6-1). BASKETBAL Europa Cup voor landskampioenen ((inalepoule) Aris Saloniki (Gri)-Den Bosch (Ned) 116-83 (53-36). Scorers Den Bosch: Thompson 18. Pieters 15, Kuipers 14. Bottse 12, Reddick 12, Korthout 6, Schilp 3. Van der Ark 3. CSKA Moskou (Sov)-Pesaro (Ita) 63- 71 (28-34); Maccabi Tel Aviv (lsr)-Bar- celona (Spa) 82-83 (46-41); Jugoplas- tika Split (Joe)-Limoges (Fra) 87-78 (43-35). DAMMEN Internationaal toernooi in Minsk 4e ronde: Vatoetin (Sov)-Recj (Tsj) 1- 1. 5e ronde: Recj (Tsj)-Korsjov (Sov) 0-2, Palmer (Ned)-Vatoetin (Sov) 0-2. Brouwers (Ned)-Korenevski (Sov) 1-1. Presman (Sov)-Keita (Mali) 2-0, Mi- kolze (Pol)-Gantwarg (Sov) 0-2, Van der Wal (NedPMitsjanski (Sov) 0-2, Sawczyk (PoipPaluch (Pol) 0-2, Katz (Sov)-Baljakin (Sov) 1-1. Stand: 1. Presman en Baljakin 8. 3. Korsjov, Vatoetin en Baljakin 7, 6. Brouwers. Korenevskl en Gantwarg 6. 9. Palmer. Van der Wal en Paluch 5, 12. Katz 4. 13. Recj en Mikolze 3, 15. Sawczyk 1, 16. Keita 0. HANDBAL Dames Europa Cup I, 1e ronde: Maccabi Ki riat (IsrpSEW (Ned) 14-34 (7-16). Doelpunten SEW: De Gooijer en Van der Velden 6, Vonhof 5. Kerssens 4, Overpelt en Bart 3, Hageman, Sonne- veld en Laan 2. Groot 1. PAARDESPORT Koersen van Wolvega 1e koers, 1900 m: 1. Cedam D (R. Kromkamp) 2.37.6-1.22,9, 2. Cherie Norton. 3. Clint of Roses. Niet ge start: Catharina Nimble. Toto: win nend 4.70, plaats 1,60, 2,40. 2,50, koppel 12.80. trio 62,80. 2e koers, 1900 m: 1. Chabliz K (J. Pool) 2.38.6-1.23,5, 2. Camper Sha dow, 3. Comtesse. Toto: winnend 6,20, plaats 5,30, 2,30, koppel 10,10, trio 111,30. 3e koers, 1609 m: 1. Betsie Meerswal (G. Bakker) 2.10,9-1.21,4, 2. Cariblan Blue, 3. Cor Spencer. Niet gestart: Colt Fortuna. Toto: winnend 5,80, plaats 2,00, 2,00, koppel 8,60, trio 39,20. 4e koers, 2240 m: 1. Anmiek Harves ter (B. Dapper) 3.03,5-1.21,9, 2. Chiel Buitenzorg, 3. Benny W. Niet gestart: Bariska H. Toto: winnend 9,00, plaats I,70, 1,50, 1,80, koppel 14.60. trio 122,80. 5e koers, 1900 m: 1. Ajax White (B. Dapper) 2.34,2-1.21,1, 2. Ziny B. 3. Arjan G. Niet gestart: Zerry de Sota en Boelo Helium. Toto: winnend II,10, plaats 3,30, 3,70, koppel 24,00, trio 128,40. 6e koers, 1900 m: 1. Zoot Zuiter (W. Goedhart) 2.35,2-1.21,7, 2. Berna. 3. Bright Speed, 4. Atinkatranss. Toto: winnend 6,50, plaats 1,50, 2,80, 2,00, koppel 22,90, trio 151,00, kwartet 1153,60. 7e koers, 2240 m: 1. Yard Boekelte (M. Vos) 3.03,1-1.21,7, 2. Apollo, 3. Zarpa. Toto: winnend 12,10, plaats 2,70, 1,40, koppel 5,90, trio 112,20. 8e koers, 1900 m: 1. Wiske Toogwijk (Ao de Wrede) 2.31,5-1.19,7, 2. Zisja M. 3. Wish of Thijssen. Toto: winnend 4,00, plaats 1,40, 1,20, 2,30, koppel 6,20, trio 90,80. 9e koers, 1900 m: 1. Bo Bo Tonna- werd (J. Baijle) 2.36.4-1.22,3. 2. Bian- ka T. 3. Chantal Ge. Toto: winnend 5,90, plaats 2,80, 3,20, koppel 7,50. trio 37,30. W5: 3 4 1 4 2 (niet geraden) Omzet totalisator. 201.816,00. SCHAKEN GMA-toernooi In Belgrado 5e ronde: Hulak (Joe)-Damnjanovic (Joe) 1-0, Psachis (Sov)-Todorcevic (Joe) 1-0, Cadrilo (Joe)-Barejev (Sov) 0-1, Wilder (VSt)-Petursson (Isl) 1/2- 1/2, Pigoesov (Sov)-Kozul (Joe) 1-0. Nederlanders: Flear (GBr)-Van der Wiel 1/2-1/2, Dizdarevic (Joe)-Van- heste 1/2-1/2, Riemersma-Pantsjen- ko (Sov) 0-1, Los-Goergenidze (Joe) 0-1, Blees-D|ukanovic afgebroken. Stand aan kop: 1. Hulak 5 punten, 2. Psachis, Barejev en Pigoesov 4 1/2, 5. Wilder, Petursson, Stacnik (Tsj). Dorfman, Dokhojan, Svesjnikov, Naoemkin en Giek (Sov), Drasko, Diz- dar en Gligoric (Joe), Miles (VSt) allen 4. TENNIS Masterstoernooi dubbelspel in Lon den Fitzgerald/Jarryd (Aus/Zwe)-Davis- /Drewett (VSt/Aus) 6-4, 6-7 (5-7), 7-5, 6-3; Lozano/Witsken (Mex/VSt>- Flach/Seguso (VSt) 6-2, 2-6, 2-6, 6-3, 7-6 (7-4); Leach/Pugh (VSt>-Aldrich- /Visser (ZAf) 6-4, 6-4, 6-3. Federationbeker Kwartfinales: West-Duitsland-Austra- lië 2-1 (Hanika-Provis 6-1, 6-2; Koh- de-Anne Minter 1-6,6-4, 6-3; Sovjetu- nie-Spanje 1-1 (Savsjenko-Martinez 7-6, 6-2, Sanchez-Zvereva 7-6, 6-1; Sanchez/Martinez-Zvereva/Savsjenko 6-4, 1-1). Troosttoernooi: Nederiand-Bulgarij» 2-0 (Bollegraf-Anguelova 6-3, 6-3, Schultz-Pampoulova 4-6, 7-6, 7-5). VOLLEYBAL Eredivisie dames Longa'59-Olympus Sneek 1-3 (6-15, 8-15, 15-13, 11-15). WIELRENNEN Superprestigerit in Rome 1. Hric (Tsj), 2. de Brauwer (Bel) op 0 15. 3. Hautekeete (Bel) 0.45, 4. Ho- negger (Zwi) 1.05. 5. Baars (Ned) 1.45, 6. Camrda (Tsj) 2.03, 7. Zweifel (Zwi) 2.05, 8. Van Luchem (Bel) 2.09, 9. Van Bakel (Ned) 2.29, 10. Kools (Ned) 3.04, 11. Cailleieau (Fra) 3.25, 12. Stamsnijder (Ned) 3.28, 19. Groe- nendaal (Ned) 3.38, 26. Hendriks (Ned) 3.46. Stand Superprestige: 1 De Brauwer 48. 2. Van Bakel 44, 3. Stamsnijder 36, 4. Baars 32. 5. Hau tekeete 32. 6. Kools 31. 7. Honegger 29, 8. Zweifel 23. 9. De Bie (Bel) 21. 10. Bambula (Tsj) 18, 14. Hric 15. NIEUWEGEIN De Judo Bond Nederland heeft de op non-actief ge stelde bondscoach Chris de Korte tot 12 december de tijd gegeven te reage ren op een brief, waarin hij wordt verzocht op te stappen. De brief werd De Korte overhandigd door Cees van der Graaf, direc teur van de JBN. De Kor te is niet van zins mee te werken. Hij acht het ver schil in inzicht over het beleid geen beletsel om zijn werkzaamheden voort te zetten. Naar aanleiding van „de zaak- Visé" wil de JBN De Korte een andere taak geven. Daar toe werd tijdens een bijeen komst van 30 november beslo ten. In de nieuwe constructie zou De Korte in geen geval langer de centrale trainingen mogen leiden. Volgens Van der Graaf zou De Korte wor den gedegradeerd naar het ni veau van STK-functionaris. De bureaudirecteur liet giste ren weten dat weten dat het de bedoeling is de zaak onmid dellijk na 12 december uit te spreken. JBN-voorzitter Frans Hoogendijk verblijft momen teel in Fukuoka, Japan, waar het komende weekeinde een internationaal toernooi wordt gehouden. Na terugkeer van Hoogendijk en voor aanvang van de vakantie van De Korte (14 december) moet de zaak worden afgehandeld, vindt de JBN. Naast De Korte heeft de JBN twee bondscoaches: Karei Gie- telink (dames) en Eddy van der Pol (junioren). Komende week leggen beiden hun wen sen voor het komende jaar aan het bestuur voor. De Korte had dat in oktober, voordat hi; op non-actief werd gesteld, hij I, al gedaan. Van der Graaf ont kende dat Gietelink dan wel Van der Pol de werkzaamhe den van De Korte zou moeten overnemen. Hij sloot niet uit dat een nieuwe kracht wordt aangetrokken. „Dat zal niet van de financiën mogen af hangen", aldus Van der Graaf. De judobond schorste De Kor te nadat de Nederlandse ploeg juist voor de Europese titel strijd voor landenteams in Visé de inschrijving had inge trokken. Bovendien werd hem een spreekverbod opgelegd. De Korte werd verweten de beslissing te hebben genomen de ploeg terug te trekken. De tijdens de najaarsvergadering ingestelde commissie van wiize mannen kwam tot de conclu sie dat de schuldige niet aan te wijzen is. Sinds eind oktober zijn er geen centrale trainin gen gehouden. Het is de be doeling dat de trainingen na de kerstvakantie worden her- Judocoach Chris de Korte. FOTO: CEES VERKERK

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9