erde Net elke avond zijn eigen karakter lifotomodel jantje moet 'tfjn bordje Weeg eten ^DIO/TELEVISIE QeidócQowuvnt VRIJDAG 9 DECEMBER 1988 PAGINA 17 LVERSUM - Het derde op de late avond met de NOS 15"zit is nooit opgezet met de uiteraard voorop. Het bleek d0- ''•doeling hoog te scoren n i kijkcijfers. De bespelers •an, de NOS en de klei- :,;j;Vfre zendgemachtigden, :ity(i®at in principe voor ^9oh®|elk onderwerp ook een «interesseerde groep vas- kijkers voor ogen, met schieters voor sporteve- 200Ö}menten e.d. Toch viel niet haalbaar die programma's op elkaar af te stemmen. Het was en bleef -zonder gezamen lijk bemande zenderredactie- een ratjetoe, waarvoor men moeilijk de kijkers vond waar op men juist mikte. Daar zijn alle bespelers het over eens. In de nieuwe opzet krijgt elke avond van de week een eigen kleur en karakter, eigen her kenbaarheid en ook eigen vas te bespelers. De NOS zal op twee avonden in de week niet meer in de lucht zijn, behou dens het NOS-journaal en bij zondere uitzendingen. De zondag is er voor de le- n wo t is de reden waarom men vensbeschouwelijke omroepen. jeft gezocht naar een nieuwe Dan valt de meeste zendtijd ji 27jzet van zendervulling. Deze toe aan IKON en Humanis- 12); yet, zoals we al meldden, tisch Verbond, maar ook aan 6 0(d ürm krijgen met ingang van de Joodse Omroep en de Vrije 3qOktober van het komende Gedachte. Op deze avond AS?r- wordt inzicht verschaft. 2i.3QDmenteel is de situatie deze, 0- Bjt er met drie blokken wordt catieve omroepen, die uit zijn 3dyl0ljwerkt, waarbij de bespelers op het vermeerderen van ken AbylcI" d'1 net elkaar bij toerbeurt roo, ivisselen in programmering Rattle to Amtfieel genomen nog meer ;en dan men dacht. De avonden in de rest van de week worden gevuld door de NOS met het volgende sche ma: op dinsdag en donderdag uitzendingen met een infor matief karakter, woensdag een gemengd karakter (sport en/of cultuur, maar ook de politieke partijen) en de vrijdag en de zaterdag een cultureel cachet. Op haar avonden ruimt de NOS ook een plaats in voor minderhedenprogramma's, zo als voor de buitenlanders. Eenmaal aan het schuiven met de programma's van alle be spelers moesten voor steeds meer detailkwesties oplossin gen gevonden worden. De meest opmerkelijke zijn, dat de Feduco op de zondagoch tend wordt geplaatst voor het Capitool en dat de KRO met haar RKK-zendtijd en eucha ristieviering naar het eerste net zal moeten verhuizen, waar overigens ook de VARA Ned. 2 en 3 en om 22.30 uur op Ned. 1. Het journaal zal niet meer worden doorgeprikt, zo dat de omroepen iets vrijer zijn in het tijdig laten eindigen van hun eigen programma's. In de vooravond vanaf 18.30 uur komt het aaneengesloten jeugdblok van Sesamstraat/ Jeugdjournaal/Klokhuis te staan. NOS-laat Een aantal te verdwijnen NOS-programma's als Den Haag Vandaag, Panoramiek en Uit de kunst zullen worden samengevat in één rubriek, NOS-laat geheten. Op de zen ders Nederland 1 en 2 komen geen doorgeprikte STER-blok- ken meer voor. Hiermee wordt tegemoet gekomen aan een wens van de STER. De NOS krijgt in de nieuwe opzet van de zendervulling De maandag gaat naar de edu- recht op kan doen gelden. Dit enige ruimte om meer te ge moet worden afgewacht. Het NOS-journaal zal van wat al eerder op het verlanglijstje stond. Op de lijks zijn, op Ned. 1 om 17.30 dinsdagavond van negen tot en 19.00 uur, om 20.00 uur op hen een eigen documentaire, op de woensdag tussen half negen en tien uur een tv-dra- ma, op de donderdag om streeks dezelfde tijd een infor matief programma, bijv. „De bezetting" van dr. de Jong, zo mede een voorgenomen talk show, en in het hart van de vrijdagavond een docudrama, maar ook aandacht voor podi umkunsten. Bij dit alles ontbreekt nog een actualiteitenrubriek, waarover bij de NOS wel wordt gedacht, maar waarvoor de zelfstandige omroepen moeilijk warm zijn te krijgen. Op de radio accep teert men „Met het oog op morgen", voor de tv kan dat er niet af. Het gaat bij dit alles nog pas om een voorstel, dat in het thans voorliggende schema veel ingewikkelder is dan hierboven geschetst. De pro grammaraad van de NOS moet er nog een oordeel over geven en het bestuur zal er de uitein delijke beslissing over moeten nemen. TON OLIEMULLER (al); L 0 6.00, 1 ,OlBe"J.VERSUM De eigenwijze an heigetjes en meisjes met hun ma. dichterwerk in de kast" wor- ngracq, daar door de programma- ^3^,cJling van VPRO-tv uitge- 2:18 >ld als zij iets bijzonders te zo. tlden hebben. Voor volgende 'EON 3ek zondag, 18 december, 21q9c1- 2 om 9.50 uur, viel de keus 45 ^ene Jantje, die al een paar 8.45, 2T fungeert als fotomodel. De at I2t(elmatige kijker moet hem 45. zohnen van snoepgoed- en kle- ■nieVrni^sPots" Arbeidsinspectie, 'et roanch|uw zaak. Jantje vertelt, dat .30. zq wel eens negen uur aan ranticitjes heeft moeten werken. F!LMjt leverde wel goed geld op, '21z°ilragen tussen de 250 en 1250 4.00. ?den. De jongetjes en meisjes, 9.30, 2 voor dit werk worden geko- 3: zl, moeten hun tekst dan wel r20 w1 ^"delingen vaak tot in i-wou»! oneindige herhalen. Jantje, Lovi hierover mag vertellen, zegt niere 4 hij er veel plezier in heeft noderidat hij blij is met zijn ver- Inde geld. Vroeger ging hij er N iwijls gelijk iets voor kopen, i); za. 0 spaart hij het op. Stom om sa (léf allemaal gelijk uit te geven. tVeekwer heb je er meer aan. Hij jdt het leuk om op de tv te ;n wen en kijkt ook van zich- Jantje: „Als ik er geld voor krijg, laat ik ook mijn haar knippen" zelf op als zijn foto op een kle- dingfolder bij hem thuis in de bus schuift. Hij zegt het ook leuk te vinden in die wereld veel interessante mensen tegen te komen. Over zijn vak weet hij, dat je een soort toneel moet kunnen spelen. „Je moet je uit leven in wat je doet. Je wordt in een bepaald pak gestoken en dan moet je net doen of je dat leuk vindt. Soms moet ook je haar bijgeknipt worden. Dat vind ik niet altijd leuk. Dat doe ik alleen als ik er goed geld voor krijg". Jantje heeft in elk geval geleerd, dat als je groot en sterk wilt worden, je je bordje leeg moet eten. Dat zinnetje te zeggen is hem tot in het onein dige ingeprent. Ten Kate Komende zondag al, Ned. 2 om 09.20 uur, komt „Mevrouw ten Kate" weer terug op VPRO-tv. Dat is die dame die bij de heren de wind er onder heeft. Dit maal werkt zij op kantoor, waar zij tenauwernood opvalt. Totdat de directeur besluit om haar tot lid te maken van de jury voor de verkiezing van de kantoor man van het jaar. Moet je dan plotseling al die FOTO: ANP heren zich voor haar zien uit sloven, zij tikken, stempelen en lezen dossiers dat het een aard heeft. Tot in het infantiele toe. Dit werd allemaal gespeeld en bedacht door Casper Verbrugge en Marjan Luif. De makers wij zen er op, dat "Mevrouw ten Kate" het allemaal goed be doelt, maar dat de mensen om haar heen zich zo gedragen, dat de misverstanden rond haar zich zichtbaar opstapelen. Zij heeft toch duidelijk laten weten alleen mee te willen zoeken naar de „mens achter de kan toorman". Daar heeft zij dan wel een lantaarntje voor nodig. TON OLIEMULLER Problemen rond personeel bij NCRVen EO HILVERSUM - Zowel bij de NCRV als de Ev. Omroep zijn personeelsproblemen gerezen. Bij de NCRV vertrekt Henk Glimmerveen na 20 jaar dienstverband in diverse func ties. De problemen zouden gaan over de programmatische koers van de NCRV. Naar de mening van Glimmerveen zou die teveel neigen naar het pretnet op Ned. 2. Pas volgen de week wil de directie ope ning van zaken geven. Glimmerveen was jaren be trokken bij het uitzetten van de programmatische koers van zijn omroep. Hij vond met zijn ideeën echter steeds minder steun bij zijn omgeving. Bij de EO zou Bep van Rij ver wijderd zijn of worden uit de presentatie van het program ma „De muzikale fruitmand". Hier rezen problemen over de invulling van dit programma. Deze ontstonden nadat er nieuwe krachten waren toege voegd aan de redactie van dit programma die stonden op een eigen inbreng. Bij deze omroep zijn ook moeilijkheden ont staan rond Jan de Haan die staat voor het onderhouden van de externe betrekkingen van zijn omroep. Hij werkt momenteel op dezelfde afde ling in een ondergeschikte functie. NEDERLAND 1 KRO 15.15 Olifanten en tijgers, na tuurserie. Afl.: Red de tij ger. 16.15 m De appelgaard serie. Afl.10. 17.15 Pimmetje Panda, serie. Afl.: De vogel-lokker. Me neer Driedekker zoekt een zeldzame vogel. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.46 Jim henson presenteert de wereld van het mario nettenspel. Vandaag: Bru ce Schwartz uit New York. 18.35 Vogelsin Amsterdam. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.20 Waku waku, spelshow waarin het dier de hoofdrol speelt. Presentatie: Rob Fruithof. 19.50 Volmaakte vreemden, co- medy-serie. Afl.: Op het dak. 20.25 Napoleon en Josephine, Amerikaanse serie. Afl.2. Napoleon vecht in Italië. Daarom stuurt Barras Jo sephine naar Milaan. Ze bekent Napoleon verliefd op hem te zijn. 21.30 Brandpunt, acutaliteiten- rubriek met een eigen re portage over Bangladesh, dat vorige week getroffen werd door een natuur ramp. Ook wordt ingegaan op de zaak Jolanda Vene- ma, de 23-jarige zwakzin nige vrouw die in een in richting in Assen al meer dan vijf jaar zit vastgeke tend. Verder besteedt Brandpunt aandacht aan de mensenrechtensituatie in Iran en aan de voetbal wedstrijd PEC Zwolle - VVV. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 Vrijdagavond met Van Willigenburg. Hans van Willigenburg praat met na tionale en internationale sterren uit de wereld van film, theater, showbusi ness en televisie. VARA 23.20-00.45 Moord op recept, Amerikaanse tv-film van Clarke Mackey. Met: Kate Lynch, Saul Rubinek, Ja- net Amos e.a. In een zie kenhuis vinden merkwaar dige sterfgevallen plaats. Na onderzoek wordt een zuster van moord beschul digd. NEDERLAND2 TROS 16.00 Te land, ter zee en in de lucht: Hoog en droog. Pre sentatie: Jack van Gelder. 16.52 Tita Tovenaar, serie. Afl.: 23. Handjesman. Grobelia denkt dat Tita Tovenaars toverkracht uit de bol in zijn werkkamer komt. 17.17 Familie Oudenrijn Ne derlandse serie. Afl.11 (slot); Alles voor mekaar. Er is feest, want het plan voor verkeersdrempels in de buurt is aangenomen. 17.42 TROS Aktua junior, actua liteitenmagazine voor en door kinderen. 18.07 T en T, Amerikaanse serie met Mr. T. Afl.11: De zil veren engel. Een dure zaak wordt lastiggevallen door een moderne Robin Hood. Een dat wordt erger door de logés van Turner. 18.30 TROS Sport. 18.55 De Fabeltjeskrant. Afl.: Ooievaars in het hospitaal. 19.00 De eerste de beste, maga zine waarin avontuur spek takel en actie centraal staan. Presentatie: Joost Cohensius. NO? 20.00 m Journaal. TROS 20.29 (EAndré van Duin revue, muziek, dans en sketches met André van Duin, Frans van Dusschoten, Corrie van Gorp en De Barry Ste vens Dancers. 21.40 0 Harry Belafonte in con cert, vanuit het MECC in Maastricht. 22.10 Jongbloed en Joosten, hoogtepunten uit het nieuws vanuit de TROS nieuws studio in Amster dam. 22.40 Courage, tv-film uit 1986 van Jeremy Paul Kagan. Met: Sophia Loren, Hector Elizondo, Billy Dee Willi ams e.a. Marianna helpt de narcoticabrigade om een drugsorganisatie op te rol len. Hiermee brengt zij wel het leven van haar gezin in gevaar. NOS 01.00 Journaal. NEDERLAND 3 17.30 17.46 18.00 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Journaal. Sesamstraat. Paspoort (pasaport), ma gazine in het Turks en in het Nederlands. TELEAC i Latijn, taal en cultuur van de Romeinen. Les 2. NOS i (li Het Klokhuis, informa tief jeugdprogramma. CC Jeugdjournaal, i TV-3, gevarieerd magazi ne. i CCJournaal. i Avondvoorstelling: Twee maal Stravinsky. 1. Het Scapino Ballet in Pulcinel- la. M.m.v. Johan Meijer. Erika Trabi e.a. Choreo grafie; Nils Christe. 2. De geschiedenis van de sol daat (L'histoire du soldat), Amerikaanse versie van dit populaire Russische sprookje. Muziek uitge voerd door het Los Ange les Chamber Orchestra o.l.v. Gérard Schwarz. i 100 Meesterwerken, serie korte films over 100 bij zondere schilderijen uit 15e tot en met 20e eeuw. Vandaag: Flandern (Vlaan deren) 1934, van Otto Dix, uit de National Galerie in Berlijn. NOS i Journaal. i Gesprek met de Minister President, i Drie dutetten, door drie Nederlandse choreogra fen. 1. Fragment Voorbij gegaan, van Rudi van Dantzig. 2. Zondag, van Hans van Maanen. 3. La Notte, van Nils Christe. Nieuws voor doven en slechthorenden. Scène uit 'Pulcinella'. een ballet van Hils Christie op muziek van Igor Stravinsky, uitgevoerd door het Scapino Ballet. Ned. 3 om 20.30 uur. FOTO: ANP [10 Draad van Ariadne I Oogappel |25 Made in Belgium e. 1-455 Nieuws. 1 jOO Tik Tak animatieserie. ^05 Pion» Afl.: Plons en de 2 apengaai. Cl0 Prikballon kleutermagazine. Presentatie: Francis Verdoodt. 25 Schoolslag, spelprogramma waarin leerlingen en leraren van twee middelbare scholen op hun kwaliteiten worden ge test. fe5 Juke Box. É5 Uitzending door derden, pro gramma van de Socialistische Omroep. |0 Programma-overzicht. ■5 Nieuws. |0 Weerbericht. Ï!0 Kunst-Zaken. |5 Buren (Neighbours), Australi sche serie met Francis Bell, Oasha Blahova, Peter O'Brien feO Fanclub. Ben Crabbè presen teert nieuw talent en de kijker mag kiezen wie een vedette wordt. Vandaag: De winnaar i vorige week. Wereldoorlog II. Het Verzet. Afl. 11: Voor een vrij en ver nieuwd België (Witte Brigade, BNB. NKB, Bevrijdingsleger en OMBR). f|0 Het Europa van het Gulden Vlies, 4-delige serie over de glans van het Bourgondische tijdperk. Afl.2: De Groothertog van het Westen (1419-1454). Presentatie: Prof. J. Block- mans. Aansl.: Paardenkoersen. 10 Nieuws. 15 Jumping van Brussel, reporta- ge. Commentaar: Louis de v pelsmaeker. /I5-00.20 Coda: Pompei de distel, van Anton van Wilderode. JT 2 5 Babel, nieuwsbrief voor Ma rokkaanse migranten. 2 Zonen en dochters (Sons and dsvee daughters). Australische serie. 6 C Comedy Capers: De vir- tuoos, korte komische film met Hi Billy West. f>D Programma-overzicht. koel! w~,b*.',icM. D Kwidam, videospelletjes. Première, filmnieuws met Jo Röpcke. 5 Vaders en Zonen (Vëter und Zjrt Sönne). 4-delige Westduitse J 1 serie. Afl. 1Dierbaar vader land. Met: Burt Lancaster, Ju- lie Christie. Bruno Ganz e.a. rrJO-23.40 Filmspot, achtergrond- !n ULJ informatie bij de filmactualiteit. 3F 1 Nouba nouba. Jamais deux aana tol, geva rieerd informatief programma. Nieuwsoverzicht. 3 Ce aoir, Waalse actualiteiten. 9 Journaal. 1 Le bonheur d'en face, serie met Annie Cordy, Michel Ka- Alain Leempoel e.a. Afl.9: Roman photo. Meprise, 2-delige Amerikaanse politiefilm van Jud Taylor. Met: Richard Crenna, Cliff Gorman, Paul Gleason e.a. Afl.1. 9 Galandres, automagazine. £■23.15 Laatste nieuws. 15.30 Tagesschau. 15.35 Vorhang auf Film ab. 15.55 Gib Gas, Joe, Amerikaanse speelfilm uit 1951 van Roy Rowland. Met: red Skelton. Sally Forrest. MacDonald Ca- 17.15 Tagesschau. 17.25 Hart aber herzlich (Hart to Hart). Amerikaanse serie. Afl.: Eine Mords-Rallye. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 O WWF-Club,live-programma. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 mTagesschau. 20.15 Der Pauker kann's nicht las sen (Son of flubber), Ameri kaanse'speelfilm uit 1962 van Robert Stevenson. Met: Fred NacMurray, Nancy Olson, Tommy Kirk e.a. De uitvinder Brainard heeft ideeën genoeg, maar het levert geen geld op. Met zijn drijfgas dat kunstma tig regen voortbrengt, bereikt hij echter toch nog wat. 21.55 Gott und die Welt: Ich bin we der Bruder noch Jungfrau, portret van vier vrouwen die strijden voor meer rechten in de kerk. 22.30 Tagesthemen, met bericht aus 23.00 [3 Heut'abend..., ARD-talk- show met Joachim Fuchsber- ger. Gast: Beppo Brem. 23.45 E Die nachste Rechnung kommt bestimmt (Utilities). Canadese speelfilm uit 1982 van Harvey Hart. Met: Robert Hays. Brooke Adams. John Marley e.a. Een sociaal werker keert zich tegen de praktijken van een energieconcern. Hij ontregelt hun computer en wordt verliefd op de agente die hem arresteert. De directeur Ïaat over tot de tegenaanval, agasschau. 01.20 Nachtgedanken, beschouwin gen van Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 15.50 Programma-overzicht. 15.55 Heute. 16.00 Waldheimat Die Kinderjahre des Peter Rosegger, serie met Harald Gauster, Horst Klaus. Ute Radkohl e.a. Afl.: Wie ich mit dem Thresel auszog und mit dem Maischel helmkam. 16.25 Freizeit, und was man daraus machen kann, vrijetijdsmaga- zine. Vandaag: 1. Ski-safari in Zwitserland. 2. Goedkope zelf gemaakte kerstcadeau's. 3. Oplossing van de kruiswoord puzzel. Presentatie: Sybille Ni- 16.55 Heute. 17.10 E Tele-lllustrlerte, actualitei ten, sport en amusement. 17.45 Ein Engel auf Erden, Ameri kaanse serie met Michael Lan- don, Victor French, Helen Hunt e.a. Afl.: Ein Lied aus der Fremde. 18.15 So lëuft's richtig, spel met Dieter Thomas Heek. 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenland-corresponden ten. Presentatie: Rudolf Radke. 20.15 Der Alte, misdaadserie. Met: Rolf Schimpf, Michael Ande, Markus Böttcher e.a. Afl.: Ein ganz gewöhnlicher Mord. 21.15 Kino-Hitparade, film-magazi- Rolf Schimpf als commissaris Leo Kress. Duitsland 2 om 20.15 UUr. FOTO: ANP 21.45 heute-Journal. 22.10 Aspekte, cultureel magazine. 22.50 Die Sport-Reportage, sport- magazine met Wolfram Esser. 23.20 E Der Teufel mit der weisaen Weste (Le Doulos), Frans-Itali aanse speelfilm uit 1962 van Jean-Pierre Melville. Met: Jean-Paul belmondo. Serge Reggiani, Jean Desailly e.a. Wanneer Maurice Faugel In de gevangenis zit, vermoordt zijn oude vriend Gilbert Arlette, de vriendin van Maurice. Maurice komt vrij en besluit orde op zaken te stellen. Vervolgens treft hij voorbereidingen voor een grote slag. 00.55 Heute. DUITSLAND 3 Schooltelevisie. Telekolleg II, cursus geschie denis. Les 12: Problemen bij de opbouw van het socialisme in Rusland. Hallo Spencer, kinderserie. Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en Blick- punkt Düseldorf. Buchladen, literair magazine. Presentatie: Manuela reichart. Landesspiegel: Desondere Beziehungen, Die Stadtepart- nerschaft zwischen Münster und Rishon le Zion, documen taire over een Duits-Israëlische West 3 sktuell. ZAK. Rubbel extra. Vergisa Venedig (Dlmentlca- re Venezia), Italiaanse speel film uit 1979 van Franco Bru- sati. Met: Erland Josephson, Marieangela Melato, Eleonora Giorgi, e.a. Marta leeft met twee vriendinnen een terugge trokken bestaan in Venetië. Haar broer beschouwt haar als het symbool van het verleden en als ze gestorven is, moeten haar dierbaren het verleden voorgoed loslaten. Laatste nieuws. 16.35 Tekenfilm. 16.50 Children's BBC met Andy Cra ne. Aansl.: Corners, kinderse- 17.05 The Ewoks. 17.30 The Satellite SHow, geva rieerd programma met sket ches en muziek. 18.00 Newsround, jeugdjournaal. 18.05 Recordbreakers. Presentatie: Roy Castle en Cheryl Baker. 18.35 Neighbours, Australische serie met Anne Charleston. Kylie Mi- nogue, Fiona Corke e.a. 19.00 Nieuws. 19.30 London plus, regionaal nieuwsmagazine. Aansl.: Weer bericht. 20.00 Wogan, talkshow met Terry Wogan. 20.40 Blankety Blank, spelprogram ma met Les Dawson. 21.15 mTwenty two years of the two Ronnies, programma over co medy's van Ronnie Barker en Ronnie Corbett. 22.00 Nieuws, regionaal nieuws en weekend-weerbericht. 22.30 The mean machine/The lon gest yard, Amerikaanse speel film uit 1974 van Robert Al- drich. Met: Burt Reynolds, Ed die Albert. Ed Lauter e.a. 00.30 Gloria Estefan: The Miami Sound Machine. Muziekspeci- al. 01.20 The late film: Mr. Wrong, Nleuwzeelandse speelfilm uit 1984. Met: Heather Bolton, Da vid Letch e.a. 02.45 Weerbericht. BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Sport on friday. 16.50 Nieuws en weerbericht. 17.00 Catchword, quiz. 17.30 Favourite things: Lady Anto- nia Frazer. 18.00 Handmade, programma over het werk van hedendaagse handwerklieden in Engeland. 18.30 Food and drink, culinair pro- gramma gepresenteerd door Michael Barry, Jill Gooiden, Oz Clarke en Chris Kelly. 19.00 What a carve upl, Engelse speelfilm uit 1962 van Pat Jackson. Met: Kenneth Con nor. Sidney James. Shirley Easton e.a. 20.25 Tekenfilm. 20.30 E The Phil Silvers Show Sergeant Bilko: The big man hunt. 20.55 Prisoners of conscience, 10- delige serie over mensen en hun overtuiging. Vandaag: Sir George Porter. 21.00 Friday report. 21.30 First time garden, tuiniertips. 22.00 Entertainment USA, amuse mentsprogramma. Presentatie: Jonathan King. Vandaag: Pitts- 22.30 Arena: Michael Ondaatje, schrijver. 23.30 Newsnight, actualiteiten. 00.15 The Late Show with Clive Ja mes, talkshow. 01.00 Weerbericht. 01.05 Prisoners of conscience 10- delige serie over mensen en hun overtuiging. Vandaag: Sir George Porter. 01.10-02.45 Fatal attractions, cyclus met speelfilm uit de jaren 40 en 50. Vandaag: E Lady from Shanghai. Amerikaanse speel film uit 1948 van Orson Welles. Met: Rita Hayworth, Orson Welles, Everett Slaone, e.a. 17.00 The DJ Kat Show. Kinderma gazine. 18.00 Gidget. 18.28 The Times Headline News. 18.30 I Dream of Jeannie e. Come dyserie. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Family Affair. Comedyserie. 19.28 The Times Headline News. 19.30 Manimal. 20.27 Europees weerbericht. 20.30 Fashion TV. Modemagazine. 20.58 The Times Headline News. 21.00 The Hellfire Club. Engelse speelfilm uit 1960. 22.50 Ford Snow report. 22.57 The Times Headline News. 23.00 NFL American Football 1988/89. 23.55 World Cup of Golf 1988. 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Fela. 02.00 Preservation Hall Dance Band. 03.00 Jazz from dean Clough. 03.30 Wackapella. 03.40-06.40 THE LANDSCAPE CHANNEL. Non-stop muziek programma met klassiek, jazz. pop en New-Age-muziek, met beelden uit de natuur en com puter-animaties. 09.30-12.15 I.O. op zaterdag, met om 09.30 Sprechen Sie Deutch?, Afl.6: Was bringt der Onkel mit e. Om 10.00 Een bloemlezing uit de programma's van de dienst Volwassenenvorming. RTBF 1 SUPER CHANNEL 16.00 Supertime. 17.00 Off the wall. Popprogramma. 18.00 Super Channel News en Eu ropees weerbericht. 18.15 Classic Concentration. Spel programma. 18.40 Kat» and Alli». Comedyserie. 19.10 Survival. Natuurfilmserie. 20.10 Europees weerbericht. 20.15 Super Channel News. 20.30 Feature Film: The Horseman. Amerikaanse speelfilm uit 1971. 22.30 Super Channel News. 22.50 Europees weerbericht. 22.55-23.55 World Cup Golf. MTV EUROPE 16.00 Videoclips. 17.00 3 From 1 at 5. 17.15 Videoclips. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Videoclips. 22.30 YOI Nieuwe rap- en hiphop-vi deo's met Sophie Bramly. 23.00 Videoclips. 00.00 Your scene. 01.00-07.00 Night videos. TV 5 16.05 Nieuws in het kort. 16.10 Un Enfant Nommé Michel. 16.30 Bonjour, Bon Appétit. 17.00 Recreation. 17.30 Des chiffrea et des lettres. 17.55 Nieuws in het kort en Euro pees weerbericht. 18.00 Droit D'Asile. 19.30 Papier Glacé. 20.00 Montagne. 20.30 Alix et Dominique. 21.25 Musique. 21.40 Le Divan. 22.00 Journaal. 22.30 Europees weerbericht. 22.35 Le Magazine Culturel Océani- ques. 23.00 Sports Lolslrs. 00.00-01.00 Chocs. 08.15 Nouba nouba, met: Alex, La souris motorisèe; Plastinots en Le pe tit vampire, tekenfilms. 09.30-10.30 Schooltelevisie. 11.40 Interwallonie: Zdravo, zdravo, zdravo, magazine voor Joegoslaven. 12.20 Interwallo nie: Ciao amici, magazine voor Italia nen. 13.00 Tribune ëconomique et sociale: La C.S.C e. 13.30-14.00 Le coeur et l'esprit katholiek maagzi- DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Die Sport-Reportage. 10.55 Der Ruf des Herzens: Wasser für Larapinta e. 11.40 Umschau. 11.55 Programma-weekoverzicht. 12.25 Die blauhelme zwischen den Fronten, portret van een VN-vredes- groep. 12.50-13.45 Friedensnobel- preis 1988, verslag van de prijsuitrei king in Oslo. Commentaar: Horst Hano. DUITSLAND 2 09.30 E Programma-weekoverzicht. 10.00 Zie Duitsland 1. 12.00 Nach- barn in Europa, internationaal maga zine. Gast: Wolfram H. Pabel. 13.40- 14.00 Diese Woche, journaal met on dertiteling voor doven en slechtho renden. BBC 1 09.15 Saturday starts here, met Ba- nanaman. 09.25 Corners e, kinderse rie. 09.40 Chucklevision. 10.00 Going livel, gevarieerd kinderpro gramma met The Raccoons. 13.12 Weerbericht. 13.15-18.00 Grand stand. 1. Paardenraces te Chelten ham. 2. Zwemmen. SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory. Gevarieerd kin dermagazine met Andy Sheldon. Snoot en Crocker. 12.00 E Count down. Popprogramma. 13.00-14.00 E Pop Formule. Popprogramma. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime Club. 10.00 Off the Wall. Popprogramma. 11.00 Tube Compilations. Popprogramma. 12.00 The Film Show. 12.30 Wanted Dead or Alive. 13.00-13.55 Dundee and the Culhane. MTV EUROPE TV 5 12.00 Thalassa. 12.45 Jazz off. 13.00 RADIO 1 J""?-1: Jardinar Nico- lejer ,NOSy la,. 13.30-15.00 Ludovic Sander,. 07.03 TROS: TROS nlauws «now. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VARA: Radio I Vrijdageditie. 19.02 AVRO: Hobbyvitaminen. 20.02 Water en vuur. 21.02 Jazz time. 22.02 NCRV Vrijdag sport. 23.05 Mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 De stemband. 02.02 Oh. wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Uit studio en theater. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VOO: Stenders en van Inkel. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees concertpodium. 22.00 Musica Nova live. 23.00-00.00 NOS Jazz. RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israel. 21.40-22.00 Theologische verkennin gen. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Een uur cultuur. Omroep Rijnland: (Vla FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Van daag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00-20.00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.05 De BRT-bigband 21.03 Pandora, muziekmagazijn. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Moe, hoor eens hoe! 19.10 Hitriders. 21.00 Wat zijn dat voor toeren? 22.05 Country-side. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Kamermuziek. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Leipzigs radiokoor en radio symfonieorkest m.m.v. Zdzisla- wa Donat, sopraan. Janusz Olejniczak, piano. Dirigent: Ta- deusz Strugala. 1. Symfonie nr. 3 Opus 27 „Lied van de nacht", Szymanovskl. 2. Con certo In f Opus 21, Chopin. 3. Krzesany (symfonisch gedicht), Kilar. 4. Vier mazurka's uit bet Opus 50, Szymanovskl. 21.55 Actualia. 22.15 Jazz in Europa. 23.00 Serenade. MORGEN 11.03 Kamerbreed. 12.03 Oud plaatwerk. 13.06 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Non-stop oude hits. 06.03 De opening. 11.03 Bal op 't dak 12.03 Spijkers met koppen. 14.03 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Rabarbara. 08.03 Drie voor negen. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Paperclip-Radio. 14.03 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden met... 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.00 Strauss Co. operettemuziek. 13.00 Nieuws. 13.02 VOO klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 0925 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Milieu-educatie. 10.00 Hollandse nieuwe. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein thema. 11.45 De besten van orkesten. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: Jazzspectrum REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 11.00-11.30 Regionale ultgaans- en activiteltenagenda voor het weekein de. 11.30-12.30 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio. Ge sprekjes. muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Omroep Rijnland (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 12.00 Hindoestaans/Surinaams programma 13.00 Noordwljk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag. Radio Rijnmond: 10.00 De omgevallen pla tenkast. 11.00 Rijnmonds diep. 12.00 Op bezoek bij Radio Rijnmond. 13.00- 17.00 Geen commentaar, non-stop muziek. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0820 Klaarwakker. 09.10 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het kraaienest. 13.10 Matinee met om: 13.10 Eigen opnamen met koren en kleine ensembles. 14.03 Het BRT Filharmonisch Orkest. BRT 2 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel 11.30 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30 14.00 Radio Rljswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 0620 Ochtendvariaties (1). 1) Symfo nie nr. 12 In G KV 110 Mozart. 2) Symfonie in ES op. 41 Rei- cha. 3) Dul Abrelse, D'Albert 4) Shakespeare suite op 76 Foerster. 5) Torcello-serenade Gilson. 10.00 Het Europa van het Gulden Vlies (2). 11.30 Deense Koormuziek VI. 12.15 Tafetmuziek 13.10 Muziekmakers.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17