Bayern München zorgt voor „wonder van Milaan" sportuitslagen ftzidaeSouocmt Vunderink wint selectiewedstrijd Amateurclub BW op rand van afgrond »rc INTERNATIONAAL AFSCHEID ARBITER BEP THOMAS aroline Leenders terug )ij selectie dameshockey UEFA Cup Spaanse voetbalbond straft spelers van Real en Atletico Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! INA SPORT DONDERDAG 8 DECEMBER 1988 PAGINA 22 Sport op tv VANDAAG Duilaland 3, (NDR) 18.30 uur: Sport 3-Magazln; (WDR) 19.00 uur: Aktuelle Stunde; (SWF) 21.45 uur: Sport unter der Lupe. ■Sky Channel, 23.00 uur: Super stars of Wrestling; 23.55 uur: World Cup Golf Super Cl ker; 21.3. 22.00 uun Dutch football. MORGEN TELEVISIE Nederland 1, 17.46 uur: Sport c Duitsland 3, (WDR) 8.00 i Tele-Gymnastiek; (SWF) 8.20 i Tele-Gymnastiek Arie Haan nog twee seizoenen in Stuttgart STUTTGART Arie Haan blijft nog twee seizoenen trai ner van Vfb Stuttgart, dat eer gisteren FC Groningen uit de UEFA Cup werkte. De Neder landse oefenmeester, die niet over een trainerslicentie be schikt, tekent vandaag het nieuwe contract. De club moet wel een „truc" toepassen om Haan te behouden. De veertig jarige Nederlander beschikt niet over de vereiste papieren om in de Bundesliga te mogen werken. Als stroman fungeert de huidige assistent-trainer Willi Entenmann, die wel in bezit is van de juiste diploma's. UTRECHT Schaatser Robert Vun derink is aan een ijzersterke periode bezig. De Raaltenaar, die onlangs het werelduurrecord verbeterde, kwalifi ceerde zich gisteren op de ijsbaan in Utrecht voor de nationale titelstrijd op de tien kilometer. Vunderink won de selectiewedstrijd in 15 minuten en 19,7 seconden. Hij werd gevolgd door marathonschaatser Richard van Kempen, de leider in het klassement om de KNSB-cup. Van Kempen fi nishte in 15.24,0. De derde plaats was voor Wijnand Kooiman, die *15.27,5 noteerde. De eerste zes van de selec tiewedstrijd plaatsten zich voor de ti telstrijd. Basketballers Den Helder onderuit in Kiev KIEV De basketballers van Den Helder hebben het duel te gen Stroitel Kiev in groep D van de kwartfinales van de strijd om de Korac-beker giste ren verloren met 65-89. De ruststand in Kiev was 41-50. Het was de eerste wedstrijd van de Noordhollanders voor deze groep. Op 14 december volgt het tweede duel bij de Franse club Orthez, 11 januari ont vangt Den Helder het Italiaanse Cantu. Daarna zijn de returns. De winnende club van de groep gaat over naar de halve finales. DEN BOSCH De 82 jaar oude Bossche amateurclub BW, zustervereniging van BW Den Bosch, verkeert in ernstige financiële moeilijkheden. De landskampi oen van 1948 heeft bij de arrondissementsrechtbank in Den Bosch surseance van betaling gevraagd en ge kregen. Mr. R.J.H. van den Dungen is aangesteld tot bewindvoerder. De betaalde organisatie BW Den Bosch blijft buiten de financiële problemen. De twee verenigingen gingen in juli wel een samenwerkings verband aan, maar de organisaties bleven daarbij zelfstandige rechtspersonen. Het in de eerste klasse E van het zondagvoetbal uitkomende BW heeft een schuld van 85.000 gulden bij de belastingen en be drijfsvereniging en een hypotheekschuld van 300.000 gulden. De fiscus had al eerder beslag gelegd op roe rende goederen van de club en zelfs een datum voor een openbare verkoop vastgesteld. Nieuwe Olympische sporten WENEN Het bestuur van het IOC heeft gisteren in We nen besloten vijf nieuwe onder delen op het Olympisch pro gramma op te nemen: drie bij de winter en twee bij de zomer spelen. Bij de winterspelen van 1992 in Albertville staan de bia thlon voor dames, het free style skiën op een bobbelpiste en het short track schaatsen voor da mes en heren voor de eerste maal officieel op het program ma. Bij de zomerspelen in Bar celona ondergaat de atletiek en het zeilen een uitbreiding. Op het atletiekprogramma komt de tien kilometer snelwandelen voor dames en aan het zeilen wordt de Finn-dinghy voor da mes toegevoegd. Remise Van der Wiel BELGRADO John van der Wiel heeft gisteren tijdens het schaaktoernooi van de Grand Masters Association (GMA) in Belgrado zijn partij voor de vier de ronde remise gespeeld tegen de Sovjetrussische grootmeester Mikalisjisjin. Van der Wiel staat met drie punten op de gedeelde tiende plaats in het veld van 258 deelnemers. Van de andere Ne derlanders kwamen Riemersma en Vanheste door overwinnin gen op respectievèlijk de Joego- slaven Nenadovic en Atanasija- dis op vijftig procent (twee pun ten). Blees, die een half punt heeft, verloor van de Bulgaar Spiridonov, Los haalde zijn eer ste zege binnen ten koste van de Joegoslaaf Bakic. MILAAN Bundesliga- clubs beschikken over vreemde krachten. Bay ern München leek twee weken geleden na de duidelijke nederlaag op eigen veld tegen Inter -Milaan (0-2) kansloos voor het bereiken van de kwartfinales van het toernooi om de UEFA- beker. Maar na drie kwartier voetbal in de Italiaanse stad balanceer den de Westduitsers gis teravond al op de rand van de laatste acht. De ploeg van Jupp Heync- kes stond op dat moment met .3-1 voor. Aan het einde van het zinderende duel stonden die cijfers nog op het scorebord, waardoor de Westduit sers het „wonder van Mi laan" voor elkaar had den. Vooraf werden de optimisti sche uitspraken van Bayern- trainer Jupp Heynckes door iedereen met ongeloof be groet. „We zullen het in Mi laan gemakkelijker hebben dan in ons eigen stadion het "geval was", voorspelde de oe fenmeester. Inter, dat in de Italiaanse competitie nog "maar drie treffers incasseer de, bolde van zelfvertrou wen. De koploper van de Se rie A zag ondanks de in München behaalde overwin ning het stadion helemaal vol Verslagenheid bij het in gestreepte shirts spelende Inter Milan als de Duitser Wegmann (links liggend) het derde doelpunt voor Bayern München inschiet. FOTO: EPA lopen met 73.000 Tifosi, die de ondergang van de West- duitse club wilden meema ken. Het werd een ontnuch terende avond voor het voet balgekke publiek. Bayern groef zich geen mo ment in. Met veel risico werd de Italiaanse club van het-be gin onder drukvgezet. Heync kes stuurde drie spitsen het veld. Kögl, die twee weken geleden in München door de mand viel, moest plaatsma ken voor Ekström. Coach Trappatoni van Inter had in vergelijking met het eerste duel geen veranderingen aangebracht. Alleen Serena mocht op de helft van de te genstander positie zoeken. Het verdedigende concept deed de Italianen de das om. Na ruim een half uur deel den de Westduitsers de eerste klap uit. Thon kopte de bal tegen de lat. Wohlfahrt tikte de terugspringende bal goed in. Daarna overrompelde Bayern de tegenstander. Au- genthaler, met een kopbal, en Wegmann brachten binnen acht minuten na de eerste treffer de stand op 0-3. Ver dediger Brehme van Inter, vorig seizoen net als Matt- höus nog uitkomend voor Bayern München, had op dat moment het veld al verlaten met een spierscheuring. Het Westduitse feestje werd op slag van rust verstoord door Serena. De jonge spits, die in München ook had gescoord, bracht de hoop bij de Tifosi terug door Aumann te ver slaan: 1-3. Onder leiding van Klaus Augenthaler hield Bayern in de tweede helft stand. Inter moest risico's ne men. De drie doelpunten van Bayern wogen zwaarder dan de twee Italiaanse treffers in München. De stormloop op het doel van Aumann duurde bijna drie kwartier, maar de sluitpost gaf zich niet gewon nen. Hij hield de doorgebro ken MatthSus van een twee de Italiaanse treffer af en stopte kopballen van Serena en Ferri. In de slotfase dreig de het duel te ontaarden. Scheidsrechter Galler hield het hoofd koel en liet zich niet intimideren door de fu rieuze Italianen, die zich bij elke overtreding en mislukte doelpoging tot de arbiter wendden. Geen kind Van de vier Italiaanse ploe gen in de derde ronde van de bekerstrijd bleven er uitein delijk twee over. Juventus had geen kind aan Club Luik. De Belgen verloren op nieuw met 0-1. Net als in Luik was de 33-jarige Ales- sandro Altobelli gisteren in Turijn de maker van het doelpunt. De treffer viel al na een kwartier. Het duel be tekende het. internationale afscheid van de Oostduitse arbiter Adolf Prokop. Napoli verdedigde de op Dynamo Dresden zorgde gisteren voor de eerste Italiaanse teleurstelling door AS Roma uit te schakelen. Ondanks de bikkelharde acties zoals hier van Giuseppe Giannini (links). FOTO: AP vreemde bodem behaalde overwinning (1-0) tegen Bor deaux met gemak. De thuis wedstrijd eindigde zonder doelpunten. AS Roma werd onverwacht door Dinamo Dresden uitge schakeld. Roma kon de ne derlaag in Oost-Duitsland (0- 2) geen beter aanzien geven. In de Italiaanse hoofdstad ging de ploeg, die eerder in bekertoernooi al in eigen huis van FC Nürnberg had verloren, gistermiddag met dezelfde cijfers onderuit. Guetsjov en Kirsten bezorg den de 30.000 Italiaanse fans in de tweede helft een enor me domper. Scheidsrechter Kohl uit Oostenrijk trok in het keiharde duel zes gele FC Köln struikelde thuis te gen de Spaanse club Real So- ciedad over de strafschoppen. De Westduitsers stonden na een half uur al in gewonnen positie door doelpunten van Götz en Engels. Köln had het eerste duel verloren met 0-1. Tien minuten voor de rust gaf scheidsrechter Sorensen de Spanjaarden een straf schop, nadat Illgner aanval ler Zuniga had neergelegd. Goicoechea benutte het bui tenkansje, waardoor Köln op nieuw kon beginnen. Twintig minuten voor het einde for ceerde de Westduitsers zelf een strafschop. Topscorer Thomas Allofs zette zich ach ter de bal. Doelman Arcona- da koos de juiste hoek en stopte het schot. In de laatste Viktoria Bukarest had min der moeite met het Finse Tu- run dan de uitslag (verlies van 3-2) doet vermoeden. De Roemenen hadden het eerste duel met 1-0 gewonnen en kwamen in Finland in de eerste helft gemakkelijk aan een ruime voorsprong van 2- 0. De Finnen kwamen toch nog terug door een doelpunt vlak voor de rust en twee erna. De derde Finse treffer viel in de laatste minuut en kwam van de voet van Jalo. Het duel, dat nog geen 4000 toeschouwers trok, werd ge leid door de Nederlander Bep Thomas, die zijn laatste inter nationale wedstrijd floot. ravoi MSTELVEEN Net als clue onlangs bekend ge- mdel ïaakte selectie van de na- onale herènhockeyploeg Breziit ook de na-Olympische ri^lectie voor het dames- iam van bondscoach Gijs in Heumen een fors aan- d c nieuwe gezichten. Niet ^jC^inder dan acht speel- Zefcèrs, die bij de bronzen vaaioeg van Seoul hoorden, •dig wjn niet teruggekeerd in ormat, V00ri0pjge gr0ep, die 1? no<,or tratninês~ en wed- \Jiijdperiode tot en met iril is geformeerd. On er de „nieuwkomers" is loelpiijk Caroline Leenders 1 in HGC. i mëëstën hebben inmiddels internationale hockey- ®pbaan beëindigd, zoals Alet- P 71 i Manen, Marjolein Bol- mo, Yvonne Buter, Marieke 5' h Doorn en Sophie von geiler. Van keepster Det de ;us is dat nog niet helemaal 11 ker. Voorlopig heeft ze ge- izen voor haar studie. Lisan- Lejeune en Carinö Bennin- k .ontbreken vooralsnog rJde Spelen een enkele Jgfanden durende reis onder- de hockeystick pas de winterstop ter schal] j^firiesi ,d< rer hand nemen. Van de lingen debuteren keepster Ja- queline Toxopeus en de veld- speelsters Renee van Aalde ren, Anne Segeren, Astrid Leurs en .Angela Veeger. Het trio Carina Bleeker (doel), Ca roline Leenders (HGC) en Terry Sibbing maakten al eerder deel uit van nationale selecties. Donderdag 12 januari is de eerste centrale training op Pa pendal. Er wordt vanaf die da tum afwisselend getraind op de donderdagen (Papendal) en de dinsdagen (Amstelveen). Het eerste toernooi vindt met de Paasdagen (25-27 maart) plaats in Amstelveen, met vier deelnemende landen, waarbij in elk geval Zuid-Korea, dat zilver in Seoul veroverde. Op 15 juli begint vervolgens de voorbereiding op het toernooi om de Champions Trophy, dat van 3 tot en met 10 september in Frankfurt wordt gehouden. De nieuwe selectie ziet er als volgt Doel: Carina Bleeker (Groningen) en Jaqueline Toxopeus (Hilversum); Veld: Willenden Aardenburg, Helen van der Ben, Terry Sibbing en Ingrid Wolff (allen Amsterdam), Annemie- ke Fokke, Noor Holsboer, Caroline Leenders en Launen Willemse (allen HGC), Renee van Aalderen, Anne Segeren (beiden Hilversum), Astrid Leurs (Upward), Anneloes Nieuwen- huizen (MOP), Marline Ohr (HDM) en Angela Veeger (Groningen). Groet Met een even welgemeende als commerciële groet werden de voetballers van PSV gisteravond „welcome" geheten op het vliegveld van Tokyo. Werknemers van het bedrijf dat PSV spon sort begroetten onder meer Hans van Breukelen (links) en Eric Gerets. Zondag speelt Europees clubkampioen PSV tegen de Zuidamerikaanse titelhouder Nacional. Van het duel wordt zon dagochtend (aanvang 08.00 uur) op Nederland 3 een integraal beeldverslag uitgezonden. J ISKETBAL '%divi»ie heren: Canadians-Orca's URDESPORT Nootdorp 'edera 2000 meter: 1. Concorde W plaats 1,60, 2,40, 4.90, koppel 6,90, 'ereld g knljnenburg) 2.52.5-1.26.3; 2. Ce- ,i 'H; 3. Chamil Marathon. Toto: el nend 5,60, plaats 1,90 5,50 2,70, i Eden; 3. Crista Rynstroom. 4e koers, 1640 meter: 1. Belly Dancer, (Ao. de Wrede) 2.16,8-1.23,4; 2. An neke L; 3. Zokido. Toto: winnend 1,90, plaats 1,30 2,70 1,80, koppel 23,90, trio 188,20. Zmanza Princess, 3. Ypco Oostland. Toto: winnend 10,70, plaats 1,20, 1,10, 1,20, koppel 4,70, trio 154,20. 10e koers, 1640 meter: 1. Yerry Dof fer (A. J. Mollema) 2.13,6-1.21,5, 2. Anno Buitenzorg, 3. Zoomer. Niet ge- t«.«. io ^n ni,3.c start: Yankee Power (nr. 7). Toto: win- S S^Hopp"jMwo Sem SS'siT' 2,3°' 2'4°' k°PPe' 1299,60. kwartet 11.119.50. en Enkhuizen; 3. Zodiac Vryenes- "oto: winnend 2,40, plaats 1,30 1,50, koppel 25,20, trio 199,80. 1.23,1, 2. Ares Wogmeer, 3. Amazone Capello. Niet gestart: Zanko Aldorp (nr. 7). Toto: winnend 4,50, plaats 2,50, 2,80, 3,70, koppel 18,00, trio 202.50. 6® koers, 2750 meter: 1. Berend K (P. Pijning jr.) 3.53,1-1.24,7. 2. Armada K. 3. Wilhelmien W, 4. Zie Zo Bos- Staawéide. 8.80. 11e koers, 1640 meter: 1. Betty Albo (Mej. I. M. Kabel) 2.14,3-1.21,9. 2. Chance Enkhuizen, 3. Brigantle. Niet gestart: Beatrix Six (nr. 3) en Ciska H (nr- 1°)- Tot°: winnend 16,70, plaats 10 2 50 5 30 3,10, 2,50, 2,50, koppel 53,20, trio koppel 14,70, trio 377,20. 1209,80. Omzet Totslieeton 292.064,00 2. Van Kempen (Nieüwveen) 15.24,0, 3. Koolman (Bergambacht) 15.27.5, 4. Kooy (Rljsenhout) 15.31,9, 5. Pronk (Oost Graftdljk) 15.38,6, 6. Pieterse (Diemen) 15.40,6, 7. Zoon (Rockanje) en Van der Hoorn (Ter Aar) 15.41,8, 9. Bouma (Oudetrijne) 15.45,3, 10. Al- leblas (Den Hoorn) 15.46,5. SCHAKEN GMA-toernooi in Belgrado 4e ronde: Barejev (Sov)-Todorcevic rilo, Damnjanovic, Pigoesov, Wilder, Psachis 3V4, 10. o.a. TENNIS Masterstoernooi dubbelspel in Lon- Aldrich/VIsser (ZAf)-Marty Davis/Dre- i (Spa)-Flach/Seguso (VSt) 6- 1/2-1/2. Episjin (SovRtacnik (Tsj) 1/2-1/2, Van der Wiel (Ned)-Mlkalls- 2, 6-2, 5-7, 1-6, 7-6 (12-10). jisjin (Sov) 1/2-1/2, Rasjkowski (Sov)- Damnjanovic (Joe) 0-1, Todoro- (Joe)-Pigoesov (Sov) 0-1, Cabrilo (Joe)-Westerlnen (Fin) 1-0, S. Kovace- vic (Joe)-Wllder (VSt) 0-1, Riemersma (Ned)-Nenadovic (Joe) 1-0, Spirido nov (Bul)-Blees (Ned) 1-0, Atanasija- dis (Joe>-Vanheste (Ned) 0-1, Bakic (JoeRos (Ned) 0-1, Petursson-Psa- VOLLEYBAL Eredivisie dames: Dynamo-Zaan 3-1 (15-7, 15-13, 9-15, 15-9). IJSHOCKEY Eredivisie: Amsterdam-Rotterdam 1- 11 (1-4, 0-3, 0-4). DEN HAAG De karakte ristieken van de gisteren ge speelde returns in de derde ronde van de UEFA Cup zijn (vetgedrukte club gaan verder): 79. Kirsten 0-2. Scheidsrechter Kohl (Oos). Toeschouwers: 35.000. Gele kaarten: Nela, Tempestelli, Policano en Gerolin (allen AS •Roma), Kirsten, Diebitz (beiden Dresden). Eerste wedstrijd: 2-0. Juventus (Ita) - Club Luik (Bel) 1- 0 (1-0): 16. Altobelli 1-0. Scheids rechter: Prokop (OD1). Toeschou wers: 40.000. Gele kaart: Varga Turun (Fin) - Viktoria Boekarest (Roe) 3-2 (1-2): 16. Solomon 0-1, 25. Solomon 0-2, 36. Rajamaki 1-2, 51. Eerste wedstrijd: 1-0. Velez Mostar (Joe) - Hearts (Scho) 2-1 (1-0): 31. Tuce 1-0, 53. Gallo way 1-1, 90. Gudelj 2-1. Scheids rechter: Longhi (Ita). Toeschou- (Spa) gels 2-0, 35. Goicoechea 2-1 (s schop), 90. Fuentes 2-2. Scheids rechter: Sörensen (Den). Toeschou wers: 38.000. Gele kaarten: Illgner (Köln), Goicoechea, Zamora, Muji- ka. Zuniga, Gaiate en Bengoechea (allen Sociedad) Eerste wedstrijd: 1-0. r Milaan (Ita) - Bayern Mün- schouwers: 73.000. Gele kaart: Se rena, Rocco (beiden Inter), Gra- hammer, Nachtweih, Ekström (al- MADRID De Spaanse voetbalbond heeft drie dagen nodig ge had om met behulp van video-beelden de gebeurtenissen tijdens de uit de hand gelopen derby tussen Real Madrid en Atletico Madrid op een rijtje te zetten. In het duel werden zaterdag drie spelers uit het veld gestuurd, negen kregen er een gele kaart voorgeschoteld. Afgaande op de beelden besloot de Spaanse bond de Portugees Paolo Futre (Atletico) voor drie wedstrijden te schorsen. Real-speler TendiDo werd voor één wedstrijd naar de tribune verbannen. Doelman Buyo van Real staat voorlopig op non-actief. Hij moet zich volgende week verantwoorden voor zijn onsportieve gedrag. Atletico-speler Uruiuela, die doelman Buyo zou hebben geslagen en daarvoor de rode kaart kreeg, werd vrijgesproken. De beel den wezen uit, dat Buyo probeerde zijn tegenstander te slaan en zichzelf daarbij raakte. Ook scheidsrechter Martin Navarette werd niet gespaard. De bond verzocht de Spaanse scheidsrech- tersorganisatie de rol van Navarette verder te onderzoeken. De arbiter wordt verantwoordelijk gesteld voor de chaos. De Spaanse bond ging niet in op het verzoek van Atletico-voor- zitter Jesus Gil de wedstrijd ongeldig te verklaren. Real, dat de wedstrijd in blessuretijd besliste, behoudt de twee punten en blijft daardoor met Barcelona aan de leiding. Gil kreeg wel te horen, dat Atletico tegen deze beslissing bezwaar kan maken. Diverse spelers kregen een boete opgelegd. Futre kreeg de zwaarste, de Portugese aanvaller moet ruim 3000 gulden betalen. Tendillo kreeg een boete van 1000 gulden opgelegd.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9