CcidócSotwant ,Een God zonder moeder is geen God' „Rondom Tien" praat met adoptie-kinderen m RADIO/TELEVISIE DONDERDAG 8 DECEMBER 1988 PAGU,. &ERARDREVE: [ILVERSUM In zijn jonge iren hing hij het communis- e aan, geloofde hij in de God laarvan, Lenin. Later koos hij EU-jevoot voor de Kerk van lome, „omdat ik van nature jevoot ben en omdat dit een lerk is met een God die een M/uïijoeder heeft. Als God geen 0. zaWder heeft, kun je net zo l6.00joed geen God hebben". ar ze woorc*en geeft volks- 13 Jsi'hrijver Gerard Reve zijn be- f: DMpsing van destijds weer om ooilatholiek te worden. De vraag zojaarnaar wordt hem voorge- door Koos Postema, die |em voor tv interviewde, dit verband met zijn 65e ver- wolardag binnenkort, zijn au- 'UDiCturschap dat een halve eeuw ia dirs'aat en weSens het verschij- ien binnenkort van1 zijn jong- boek „Bezorgde ouders". OS-tv zet het zondagavond I9.0ö]n de buiSi Ned. 3 om 21.25 len mag deze tv-produktie REXen zelfportret noemen, waar- 07ijoor Postema het materiaal t16)janreikt en Reve zelf de con- uren uitzet. Hij komt daarbij reeks markante uit- 4075)praken, weliswaar van zeer •rsoonlijke snit, daar staat ^-.pJjn Persoonhjkheid garant 21 15)00r, maar toch niet om licht- lin ei|aardig aan voorbij te lopen. opmerkingen blijken •ortdurend vrucht van zijn ^Y^Jeschouwelijke aard, hem in- (I6)|egeyen door, zijn schrijvers- i wofhap. n zojver zijn jongste boek „Be- ,G??Jrgde ouders" zegt hij, dat I5zajem *ater htel „Bezochte I |i6)liders" werd aangereikt. Hij IDEROu hiervoor wel te porteren 1 kortjjn geweest, gezien de zorgen °^an de huidige ouder, maar iat het boek toen al gedrukt <tei(ls Koos hem er op wijst, dat ?hbiSj in een bepaalde flaptekst d ro!pat omschreven „als een van IDER-le belangrijkste auteurs in de M; zaja-oorlogse literatuur", merkt fij daarover op, dat dit wel 7 telrar moet ziin- Anders zetten (12tf het niet in een boek. 13.iSiij maakt van zijn hart geen TA 2k>ordkuil als hij vaststelt, dat N (aOjitgevers beter geen boeken gjunnen lezen als zij goede uit- 2i.30fvers willen zijn en dat hij de 2l.30lzer nodig heeft. Niet alleen intrumm zijn boeken te kopen, maar iorïnPh om aan te denken als hij Spooff 'jft' Zonder dat lukt het 19.3o]iet. Ratllnij beschouwt zich als beto- I7.00jerd door beschreven papier: <Bu4A1s ik op straat een beschre- J "^en papier zie, dan moet ik dat Cijprapen. Misschien vind je een i (alhrief van heel ver weg. Dat I3.l5leeft ermee te maken, dat ik Filmportret Gerard Reve, door Koot Postema, Nederland 3, 21.25 uur, zondag. Gerard Reve: „Toch krijgen we een zwarte paus". Zelf heeft hij zijn eerste boek, „De avonden", nooit meer durven lezen: „Ik heb altijd gedacht, dat is onbeholpen ge schreven, met beperkte stijl middelen. De zaak waar het om gaat wordt er niet in aan geroerd, dat is de erotiek in de meest ruime zin als middel tot relatie tussen mensen". Hij omschrijft de RK Kerk als een tempel van verdraagzaam heid. Het is een menselijk ge loof waarin niemand je lastig valt: „Als ik in een volle kerk kom, weet ik zeker dat er ve len zijn die in mij de volks schrijver herkennen. Toch re ageren ze niet op mij. In Lour- des ook niet, zelfs niet als ik temidden van Nederlandse pelgrims verkeer die weten dat de schrijver Reve er is. Er zijn daar andere z^ken aan de orde. In mijn woonplaats in Frankrijk passeer ik bij het boodschappen doen een jon genslyceum dat net uitgaat. Al die mooie jongens. Dat biecht ik bij een Franse pater die zegt: „Chéeraard, dat komt omdat je zonder vrouw leeft". Dan wijst hij mij als penitentie een goede en goedkope wijn gaard voor de mooie kant van het leven. Als de RK Kerk alle ongetrouwde mannen af zou wijzen, kunnen ze de tent wel sluiten. Ik heb graag met vrouwen te doen. Zij beschik ken over een kennis van bin nenuit. En het zit erin dat we over niet al te lange tijd een zwarte paus krijgen, omdat er steeds meer zwarte kardinalen bij komen". In een gesprek met Gerard Reve -na het terugzien van zijn portret- vertelde hij voor dit interview graag in zee te zijn gegaan met Koos Postema vanwege zijn vertrouwen in diens integriteit. Om de Spon taniteit niet in de weg te staan hebben zij geen vragen vooraf doorgenomen. Wel hadden zij tevoren een oriënterend ge sprek. Reve: „Koos Postema heeft naar mijn bevinding geen en kele fundamentele vraag ge mist. Ik kan niet zeggen dat er iets is waar hij het ook nog over had moeten hebben. In zijn vragen kon ik alles van mezelf kwijt. Ik ben nooit eerder zo lang over mezelf aan het woord geweest, wel over Maria in een vierluik voor de NOS. Mooi gemaakt ook dit tv-portret door Jef Radema kers als muziek die niet door klinkt, maar zich ruisend ver heft. Ik vind Koos een goede presentator, omdat hij zichzelf niet telt, maar er op uit is een ander tot recht te laten ko men. Dat ziet hij als zijn func tie. Hij weet uit een ander te halen vVat belangrijk is. We hebben de opnamen gemaakt in de burgemeesterskamer van het Rotterdamse stadhuis. Bur gemeester Bram Peper is ook een fan van mij en bovendien wilden we een mooie achter grond". Boycot „We hebben ook gedacht aan Scheveningen in een sfeer die aan de zee doet denken, maar stel je voor, dat er op'de opna medag windkracht elf staat. In Amsterdam heb ik het perse niet gewild. Amsterdam denkt dat het mij kan boycotten, maar ik boycot Amsterdam. Wat heeft het voor betekenis als schrijver beroemd te zijn? Zodra er een straat naar je is vernoemd, heb je afgedaan. In Amsterdam vraag ik wel eens: kunnen jullie mij verttellen wie de Tweede van der Ilelst is geweest? Niemand die het weet. Ik denk over dingen zonder voorafgaande .weten schappelijke toestemming van het wetenschappelijk bureau van de Partij van de Arbeid. Als maar één lezer door mijn werk geboeid wordt, dan heb ik al niet tevergeefs geleefd. Ik heb een bepaalde leeftijd in mijn hoofd waarop ik sterven zal, maar zo lang mijn hersens nog werken en mijn handen ben ik daar niet aan toe. Met de literaire kritiek van van daag ben ik niet zo gelukkig. Vroeger werd veel indringen der op nieuw werk ingegaan". „Met herkenning op straat heb ik geen moeite. Ik kom een keer een winkel uit en zegt een man tegen mij, die daar kennelijk op zijn vrouw stond te wachten: „Mijnheer Reve, ik hoorde die winkelmeisjes binnen tegen elkaar zeggen: „We laten het hem niet mer ken, hoor, maar daar loopt Godfried Bomans". TON OLIEMULLER Rondom Tien. Informatief praatpro gramma. NCRV-televisie. Ned. 1 om 21.30 uur. Zaterdag. Hans Sleeuwenhoek: „Veel landen zagen adoptie tot zo'n vijf jaar geleden als een nationale schande". FOTO: NCRV HILVERSUM „We dachten ooit dat het aardig zou zijn om een „Rondom Tien" te maken met adoptie-kinderen. Er deden namelijk allerlei wilde verhalen de ronde over mislukkingen en problemen met deze kinderen uit bijvoorbeeld Columbia, Ko rea en India. Bij de voorberei dingen bleek dit echter best mee te vallen. Aanleiding om er nu mee te komen, was een' on derzoekje van mevrouw Waar denburg, dat in september van dit jaar werd gepubliceerd. Daaruit kwam naar voren dat rond de vijf procent van de adoptie-kinderen tijdelijk of blijvend uit huis wordt geplaatst en dat is niet echt veel", zegt Hans Sleeuwenhoek, presenta tor van „Rondom Tien". „Ons uitgangspunt werd hier door gewijzigd. De nadruk tij dens de voorgesprekken kwam veel meer te liggen op de voor geschiedenis van die kinderen. We gaan in de uitzending dan ook op zoek naar de wortels en kijken naar de toekomst. Dat le vert heel aardige verhalen op. Terwijl terugkeer bij de een 'n wezenlijk deel van zijn leven uitmaakt, heeft de ander, door een traumatische ervaring, to taal geen interesse". „Het grootste deel van de gas ten, die in leeftijd variëren van twaalf tot eenentwintig jaar, hebben nog nooit hun verhaal voor de camera verteld. Een van de ondervraagden was al eens te gast in „AVRO's Servi ce-salon" en twee van hen werkten mee aan een voorlich tingsfilm over adoptie, die door het Adoptiecentrum in Utrecht werd gemaakt". De gesprekken met de jongeren leveren een aardige, soms ont roerende aflevering van dit NCRV-programma op. De ver halen over herinneringen aan het moederland en de terugkeer daar naar toe, het wel en niet accepteren van de nieuwe ou ders, het zich Nederlander voe len en het soms (met de beste bedoelingen) opgescheept wor den met een andere leeftijd, worden afgewisseld met een stukje muziek, archiefbeelden en een deskundige toelichting van mevrouw Bunjes, hulpver leenster bij het Adoptiecentrum in Utrecht. Hans Sleeuwenhoek: „Hoewel ik altijd naar de vijftig minuten, die de uitzending duurt, streef, heb ik deze keer veel geknipt. Er is vijftien minuten uitgegaan. Wat is overgebleven, geeft een goed beeld van wat ik met deze aflevering wilde doen. Ik heb overigens wel ontdekt dat de adoptie-ouders geen gemiddelde Nederlanders zijn. Dat komt omdat er steeds meer geld nodig is om de kinderen te kunnen adopteren. Wat vooral blijkt is, dat het voor die ouders een be wuste keuze is iets te doen voor mensen in nood". „De kinderen die aan het woord komen, worden geselecteerd op hun verhaal en het vermogen om het te vertellen. Ik heb lang geaarzeld of ik het verhaal van Won, een Koreaan die een paar jaar geleden door een verkeers ongeluk in Nederland een week in coma lag en zijn adoptie-moe- der daarbij verloor, erin zou la ten. Dat ik toch tot uitzenden heb besloten, komt omdat zijn verhaal een wezenlijk onder deel uitmaakt van de adoptie geschiedenis. Zijn ouders bleken nog in leven te zijn, terwijl het kindertehuis jaren heeft volge houden dat zij waren overleden. Hij is ook teruggeweest. Maar veel landen zagen adoptie tot zo'n vijf jaar geleden als een na tionale schande". HANS PIËT VARA 16.01 Neighbours, Australische serie. Afl. 16. Shane neemt Danny mee iuit zwemmen, maar onderweg krijgen ze een lekke band. 16.24 [UZeg'nsAAA*,comedy serie. Afl.8. Pas op de verf. Wiep heeft een goed idee en Mien trakteert haar en wat klasgenoten op een etentje. 16.46 TV-Werkjournaal Pre sentatie: Paula Patricio en Pieter Jan Hagens. 17.11 Het dikhoornschaap, film pje over het wilde schaap van de Rocky Mountains. 17.14 Popeye, tekenfilm. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.47 Achter het nieuws, actua liteitenrubriek. VARA 18.02 VAR A's kindermenu: 18.02 Ovide en zijn vriendjes, Belgisch-Canadese teken filmserie. Afl.: Een slechte grap. 18.15 De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: Een wandeling metSmurfin.(l). 18.28 De Snorkels, tekenfilmse rie. Afl.: Wie de meeste ar men heeft. 18.41 Boes, tekenfilmserie. Afl.: Een sof voor saffie. NOS 19.00 Journaal. VARA 19.21 SI De baas in huis, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Tonden de teenagers. Ma son is door zijn teamleden op straat gezet. Tony geeft hem onderdak, want Ma son is toch niet meer ver liefd op Sam. 19.54 Labyrinth, spelprogram- ma gepresenteerd door Peter Jan Rens. 20.20 mZeg 'na AAA, comedyse rie. Afl.9: Bij de wilde konij nen af. De buurman is woedend omdat Flossie steeds op zijn konijnen jaagt. De familie Van der Ploeg zoekt naar een op lossing. 20.42 Sonja op donderdag, Sonja Barend met gasten rechtstreeks vanuit de Stopera in Amsterdam. 21.34 SI Cagney and Lacey, Amerikaanse serie. Afl.: Speel nog eens dat oude wijsje...Pas als er twee ver klede straatmuzikanten zijn verdwenen, krijgt Cag ney belangstelling. NOS 22.30 Journaal. VARA 22.40 Konsumentenman, con sumentenrubriek. Presen tatie: Frits Bom. 23.39 Einde. nederland 2 Sonja Barend met gasten rechtstreeks vanuit de Stopera in Amsterdam. NEDERLAND 1 20.42 uur. FOTO: ANP culinair programma, door Ria van Eijndhoven. Van daag: Exoten. 16.35 Die Schwarzwaldklinik, Duitse serie. Afl.35: Die Heimkehr. Udo en zijn col lega's worden gevangen genomen en zijn familie maakt zich zorgen. Ook in de kliniek gebeurt van al- 17.20 17.45 18.55 19.00 20.00 20.29 22.10 22.40 23.25 23.40 Nature of things, natuur serie. Afl. 10: De vorstelijke adelaar. Airwolf, Amerikaanse se rie. Afl.27: Dambreakers. Hawke ontdekt vreemde dingen bij een geloofsge meenschap. Zelfs een ge reedstaande bommenwer per. The Real Ghostbusters, tekenfilmserie gebaseerd op de speelfilm Ghostbus ters. Afl.36: Het scheelt een haartje. De Fabeltjeskrant. Afl.: Over baas in eigen huls. E) David, de kabouter, te kenfilmserie gebaseerd op „De Kabouters", van Rien Poortvliet en Wil Huygen. Afl. 10: Het beroep van dokter. Inpakken en...lndonesië Presentatie: Ruud ter Weijden. AVRO De Dirtwater Dynastie, se rie. Afl.6. Davey is dood en Josh ontmoet Frances. In tussen wordt Nancy McBride met Esmeralda geconfronteerd. CDVinger aan de pols, in formatie over medische- en gezondheidszaken. Presentatie: Ria Bremer. AVRO op het Binnenhof, politieke rubriek. Presen tatie: Marijn de Koning. L.A. Law, serie. Afl.25: Cannon of ethics. Archie is weg van Nina en Victor heeft een moeilijke zaak. Ann is woedend en Abbey ontdekt wat over de advo caat Gianelli. Triomf en neergang van Europa. Presentatie: Mr. G.B.J. Hilterman. SI Ontdek je plekje «.Van avond: Hoorn." nederland3 17.30 17.46 18.00 20.00 20.29 23.25 23.30 NOS Nieuws voor doven én slechthorenden. Journaal. Sesamstraat. Paspoort (Pasos), pro gramma in het Servokroa- tisch en het Nederlands. IOS Imams in Nederland, 2- delige serie over de Imams (voorgangers in de Mos kee) in Nederland. Deel 1. TELEAC Ca va?, cursus Frans voor beginners. Les 11. NOS □3 Het Klokhuis, informa tief jeugdprogramma. CD Jeugdjournaal. TV-3, gevarieerd magazi ne. Journaal. IKON En kras op het bestaan: een nagesprek, reacties, vragen en kritiek van kij kers. RVU De boer op. 4-delige docu mentaire serie over de sa menhang tussen de vele problemen in het agrarisch circuit. Afl.4: de toekomst. NOS Uit de kunst, kunstrubriek gepresenteerd door Leonl Jansen. HUM.VERBOND. Kwartslag: lente zomer herfst winter, documentai re waarin o.a. een Tibe taanse monnik en een an tropologe aan het woord komen over leven en door. NOS Journaal. Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek. FEDUCO/FRYSLAN Museum It Princessehof programma over inter national vermaard kera miekmuseum dat wordt bedreigd door bezuinigin gen. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. David Carradine speelt de hoofdrol in de serie „Kung fu"; Cain, die ten onrechte van diefstal werd beschuldigd, moet dwangarbeid verrichten in ;rt 1 .10 Kilimanjaro nieuwsmagazine voor jongeren. .35 Einde. .55 Nieuws. .00 Tik Tak animatiesérie. Afl: 222. .10 Kung Fu, Amerikaanse serie met Davld Carradine, keye Luke, Philip Ahn, e.a. Afl.12: Bijgeloof (Superstition.). .00 Juke Box. .15 Uitzending door derden: Pro gramma van Televisie en On derneming. .40 Mededelingen en programma- overzicht. .45 Nieuws. .10 Kunst-zaken. ,15 Hoger-Lager, spelprogramma waarin twee duo's het tegen elkaar opnemen aan de hand van speelkaarten. Vandaag spelen Maurice Oenecker uit Oosrduinkerke en Els veraert uit Helst op den Berg tegen Jozef van Eeghem en Martine Viane uit Knokke Heist. Pre sentatie: Walter Capiau. .00 Panorama. .55 Medisch Centrum West, 13- delige Nederlandse serie over het wel en wee van artsen en verpleegkundigen in het zie kenhuis Medisch Centrum West. Afl. 1: Het verzoek. Met: Eric van Ingen, Margreet Blanmken, Gerda Cronle e.a. Het personeel vanMedisch Centrum West wordt gecon fronteerd met een delicate zaak; de bejaarde patiënte Syl via Oudenaar wil. niet langer le ven en vraagt om euthanasie. Nieuws. Aansl.: Coda. Los Mo- zos de Monleon, van Federico Garcia Lorca, uitgevoerd door Gerda Lombaerts, zang en Yves Storms, gitaar. 25 Einde. p 1.05 rt 2 Vi 150 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Met: Pat McDonald, Tom Ri chards, Rowena Wallace e.a. Afl.629. Caroline maakt een einde aan haar relatie met Co lin en komt iets belangrijks te weten. David's leven wordt be dreigd. FOTO: PR 19.15 Sinja Mosa, Braziliaanse seroe met Lucelia Santos, Ruben de Falco, Chica Xavler e.a. Afl.76. Rodolfo is diep ontroerd wan neer Sinja Mosa naar hem te rugkeert. De barin is razend op Candida. 19.40 Mededelingen en programma overzicht. 19.45 Nieuws. 20.10 Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.15 Een maand op het platteland (A month In the country). En gelse speelfilm uit 1987 van Pat O'Connor. Met: Colin Firth, Kenneth Branagh e.a. (Origine le versie met Nederlandse on dertiteling). De twee oudstrij ders Birkin en Moon komen naar het dorpje Oxgodby om op hun manier het verleden te begraven eh zodoende hun ziel tot rust te brengen. 21.50 Pianosonate. Daniel Baren- boim vertolkt sonate nr. 25, opus 79, Beethoven. 22,00 Sprechen Sie Deutsch? Afl.6: Was bringt der Onkel mit? Met: Jos Wilmots, Ingrld Scheller-Rabe en Marlène de Wouters. 22.30 Einde. Vacaturebank. I Nouba, nouba, met Madame Pepperpote en Draghetto, Tik Tak. I Jamais deux aans toi, geva rieerd Informatief programma. Journaal. l Ce aoir, Waalse actualiteiten. i Journaal. I Autant savoir, informatieve se rie. Vandaag: Le prix du dis- l Le Beauf, Franse speelfilm uit 1986 van Yves Amoureux. Met: Gérard Jugnot, Gérard Dar- mon, Marianne Basler e.a. De rockgroep Les Aborigènes zijn al enige jaren uit elkaar, wan neer Mare en Serge hun oude makker Gilbert weer ontmoe ten. Gilbert blijkt zijn fortuin te hebben gemaakt, en de belde vrienden proberen hem al snel te plukken. i Cinescopo, magazine. I Laatste nieuws. i Politieke uitzending: Réflets du libéralisme. Einde. duitsland 1 bbc 1 Die Trickfilmschau. Ich, Christian Hahn, kinderse rie. Afl. 10: Der Brief. Mission Terra. Kinderpro gramma. Afl.: Autos, Müll und Tranen. Tagesschau. Tandarra, serie. Afl.: Blinde Rache. Tagesschau. Hier und Haute, actualiteiten. Falcon Crest, serie. Afl.: Ver- passte Anschlüsse. Programma-overzicht, mTagesschau. Deutsches Frauenleben 1945- 1988, 2-delige documentaire serie over de positie van vrou wen. Deel 2 (slot). Der 7. Sinn. S Goldene Europa '88, show- proigramma vanuit de Saar- landhalle in Saarbrücken. Tagesthemen, actualiteiten. mSchlange, herz und Pan- therkopf, tv-film van Rainer Wolffhardt. Met: Joachim Biss- meier, Britta Fischer, Glsela Freudenberg e.a. Tagesschau. Nachtgedanken, bschouwin- gen door Hans Joachim Kulen- kampff. duitsland 2 16.00 Die SchlUmpfe, tekenfilmserie. 16.10 Pfiff, sportprogramma voor de jeugd. 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Lën- 17.10 El Tele-lllustrierte, actualitei ten, sport en amusement. 17.45 Die Wicherts von nebenan, serie met Maria Sebaldt, Step hen Orlac, Jochen Schroeder 18.15 So lauft's richtig, spel met Dieter Thomas Heek. 18.20 Einde. 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Der grosse Preis. 20.50 Die grosse Hilfe, verslag van de actie Sorgenkind. 21.00 Vorfahrt, motormagazine. 21.45 Heute-Journal. 22.10 Was nun...?interview met een bekend politicus. 23.10 Familienspiele (Kazoku gai- mu), Japanse speelfilm uit 1983 van Yoshimitsu Morita. 00.55 Einde. Open Air-kijkers kunnen kie zen uit: 1. The Americans (The Americano), Amerikaanse speelfilm uit 1955 van William Castle. Tekenfilm. Children's BBC met Andy Cra ne. Aansl.: Charlie CUalk: The feast. I Lassie, 12-delige jeugdserie. Afl.5. Bad boys, 10-delige kinderse rie. Afl.8. Newsround, jeugdjournaal. Blue Peter, kinderprogramma met nieuws uit Amerika. Neighbours, feuilleton. Nieuws. London Plus, regionaal nieuwsmagazine. Aansl.Weer bericht. Top of the pops, Engelse hit parade. Eastenders, familiefeuilleton 21.00 Tomorrow's world. I Yes Prime Minister 8-delige Engelse comedyserie. I Nieuws. I Regionaal nieuws en weerbe- l Thompson, 6-delige serie sketches. Crimewatch UK, programma waarin de politie medewerking van kijkers vraagt bij het op lossen van misdrijven. Question time. Crimewatch update, kijkersre- Weerbericht. bbc 2 duitsland 3 16.35 Teletekst-overzicht. 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Telekolleg II, cursus soclolo- Het programma met de muis. Aktuelle Stunde, regionaal magazine. Raamprogramma van de re gionale studio's. C Tödliches Pflaster Sunset Strip (The strip), Amerikaanse speelfilm uit 1951 van Allen Rivkin. Filmtip. West 3 Aktuell. Geschichte: Weltmacht, 8-de- lige serie over het Romeinse Rijk. Jakub der Glasmacher, Tsje chische tv-film. Af 1.11: Das Wa- renzeichen. Nachgespielt: So Sangen Hitc- hcocks Vögel, portret van de film-componist Oskar Sala. Laatste nieuws. Nieuws en weerbericht. Aansl.: Chronicle. Black Napoleon. Nieuws en weerbericht. Regionaal nieuws en weerbe- Cetchword, quiz. Travellers in time, documen taire-serie over ontdekkings- Gro-Biz QUiz, quiz over tuinie ren. Presentatie: Alan Titc- hmarsh. Class of '81, Afl.: Silent sce- Country file, magazine over het buitenleven. All this and World War II, Amerikaanse documentaire uit 1976 van Susan Winslow. Choir of the year, 7 muziek programma's. Prisoners of conscience, 10- delige serie over mensen en hun overtuiging. Open space: Vandaag: Wit hout prejudice, reportage over de houding van de Engelse justitie tegenover zwarte advo- Travel Show Guide: Vandaag: Oostenrijk. French Saunders, comedy- Forty minutes, documentaire serie. Reportage over de wan hoop van mensen met een pri- vé-schuld. The Tracey Ullman Show, 7- delige comedy-serie. Afl.6. Newsnight, actualiteitenmaga- Weerbericht. Prisoners of conscience, 10- delige serie over mensen en hun overtuiging. Wynston Marsalis at the Usher Hall, Edinburgh. 00.25 01.20 Einde. sky channel Countdown. The DJ Kat Show. The Times Headline News. I dream of Jeannie. The Uniroyal Weather Report. Family Affair. The Times Headline News. Emergency. The Times Headline News. And The Wall Came Tumbling The Uniroyal Weather report. Ford Ski Report. The Times Headline News. WWF Superstars of Wrestling. World Cup of Golf 1988. The Uniroyal Weather Report. Oppitz: Ploys Bach and Liszt. Landscape Channel. Closedown. super channel Supertime. Tracking. Super Channel News and Goodyear Weather. Classic Concentration. Kate and Allie. Touristic Magazine. Videofashionl Goodyear Weather. Super Channel nieuws. Dubai Duty Free International Masters Snooker. NBA Today. Super Dutch Football. Super Channel nieuws. Goodyear Weather. Chart Attack, Closedown. mtv europe 16.00 Videoclips. 17.00 3 From 1 at 5. 17.15 Videoclips. 19.00 MTV at the movies. 20.00 Spotlight. 20.30 Videoclips. 22.00 MTV's Metal Hammer. 23.00 Videoclips. 00.00 Your scene. 01.00 Away from the pulsebeat. 02.00 Club MTV. 02.30-07.00 Night videos. tv 5 Un Enfant Nomme Michael. Bonjour, Bon Appétit. Recreation. Des chiffres et des lettres. Brëves et Mótéo Européene. Ciné-Club. Papier glacé. Théètre. Journal Télévisé. Météo Européene. Apostrophes. La Chance Auc Chansons. Fin de Programme. 0 Ondertiteling via Teletekst SI Tweetalige of stereo-uitzending G Zwart/wit-uitzending ■2 Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst El Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■9 Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending In orginele versie met ondertitels Herhaling nederland 1 KRO 15.15 Olifanten en tijgers, na tuurserie. 16.15 a De appelgaard serie. 17.15 Pimmetje Panda, serie. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.46 Jim henson presenteert de wereld van het marionettenspel. nederland 2 TROS 16.00 Te land, ter zee en in de lucht: Hoog en droog. 16.52 Tita To venaar, serie. 17.17 Familie Ouden rijn Nederlandse serie. 17.42 TROS Aktua junior. brt 1 15.00 Zonen en dochters (Sons and daughters) e. Australische serie. 15.25 Hoger-lager 16.10 Draad van Ariadne 16.50 Oogappel e. 17.25 Made in Belgium 17.55 Nieuws. duitsland 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen. 10.23 Der grosse Preis. 11.45 Um- schau. 12.10 Vorfahrt. 12.55 Perso verzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Die Grenzen des Sports oder Ver zicht auf das Machbare e. 14.00 Flickerl und Fleckerl, poppenspelse rie. 14.30 Roncalli 6-delige serie. 15.30 Tagesschau. 15.35 Vorhang auf - Film ab. 15.55 Gib Gas, Joe, Amerikaanse speelfilm uit 1951. 17.15 Tagesschau. 17.25 Einde. 17.25 Hart aber herzlich (Hart to Hart), Ameri kaanse serie (WDF). bbc 1 07.00 Teletekst. 07.35 RKO Short, Edgar Kennedy. 07.55 Weerbericht. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. Aansl.: Opeh air (1). 10.20 Kilroy, praatprogramma. 11.00 Nieuws. Aansl.: Going for gold, spelprogram ma. 11.25 Children's BBC. Aansl.: Playbus: Tent stop. 11.50 Padding- ton. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. Aansl.: Open air (2). 13.00 Nieuws. Aansl.: Daytime live, geva rieerd programma. 14.00 Journaal. 14.30 Neighbours, serie. 14.50 GKind hearts and coronets, Engelse speelfilm uit 1949. 16.35 Tekenfilm. 16.50 Children's BBC. Aansl.: Cor ners, kinderserie. 17.05 The Ewoks. 17.30 The Satellite Show, gevarieerd programma. sky channel 06.30 European Business Channel. 07.00 Good morning Scandinavia. 08.00 The DJ Kat Wake-Up Club. 08.05 The DJ Kat Show. 09.00 Den nis. 09.30 Transformers. 10.00 The Nescafe UK Top 40. 11.00 Soul in the City. 12.00 The Coca-Cola Euro- chart Top 50. 13.00 Another World. 14.00 City Lights. 14.30 Thailand Pa norama. 15.00 The Elephant Boy. 15.30 Seven Little Australians. 16.00 Countdown. 17.00 The DJ Kat Show. tv 5 16.05 Bréves. 16.10 Un Enfant Nom- mé Michel. 16.30 Bonjour, Bon Ap pétit. 17.00 Récréation. 17.30 Des chiffres et des lettres. 17.55 Bréves et Météo Europeene. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 KRO: Echo-Magazine. 18.35 Man en paard. 19.02 KRO's Country time. 19.55 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 22.30 Co en Menno's magazine. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: True light. 01.02 Country uur. 02.02 Voor wie niet slapen kan. 03.02 Gospel van toen. 04.02 Ochtend-mix. 05.02-07.00 Wakker op weg. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 TROS: Dance tracks. 21.02 De CD Show 23.02-00.00 Sesjun. RADIO 4 16.00 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 21.00-00.00 VPRO: Het Podium. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: You're welcome. 21.00 Jaren dertig. 21.30 Pronto? 22.00 Grafische technieken. 22.30-23.00 Filosofen. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Editie Rijswijk. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30- 19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 De BRT big band. 18.45 Chanoeka. 19.10 Actueel. 19.33 De BRT Combo. 20.03 Folk. 21.03 Pronto (4). 21.30 De Taalstrijd. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Amazone. Populaire muziek. 18.00 Over stuur. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Cante Flamenco. 19.00 Dossier. 20.30 Basilicaconcerten 1988. 1. Pre lude tot het eerste bedrijf van „Lohengrin". 22.10 Nieuwe muziek! borgen RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 NCRV-V.I.P.- roem. 16.05 VARA: Radio I Vrijdageditie. KRO: Het levende woord. KRO's Ontbijtshow. Postbus 900. Adres Onbekend. In antwoord op. Postbus 900. Van twaalf tot twee. Ratel. Cameretten 1988. TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. Nederlands hitwerk. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook goeiemorgen. 09.03 Goud van Oud. 11.03 Wessel van Diepen. 12.03 D'Rob of d'ronder. 13.03 Erik de Zwart. 15.03 De Top 40. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 08.00 Nieuws. 08.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 Ton de Leeuw. 10.05 Int. Concertcircuit. 11.15 Richard Strauss. 12.30 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Promenade concert. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.45 In klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Het overzicht. 10.00 AVRO: Meer dan muziek. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10 VPRO: Het Gebouw. 14.00 Schoolradio. 15.00 Het spoor. 16.45 Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine met regionaal nieuwsoverzicht, actualitei ten, weer en verkeer. 12.00-13.00 Lun- chuur met actualiteiten, land- en tuin bouw, uit-tip van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendma gazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rljnmon<J getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Welkom in Vlaanderen. 15.03 Zo d'ouden zongen. 18.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Brussel X. Kultureel radioma gazine over Brussel. 10.03 Platenpoets. 11.55 Media'.!, 12.00 Regioprogramma. 13.10 Goed op vrijdag. 14.00 Pluche en plastiek. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 10.20 Balletmuziek. 12.08 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.25 Elisabeth Leonskaja, plano.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17