Rijksweg 11 s gekkenwerk GEMEENTE VOORSCHOTEN: emeentehuis Sassenheim mag maximaal 7,5 miljoen kosten .aatste «olgeld 4oor S54 Fietsertje aangereden Provincie: defensie moet verdwijnen uit de duinen Vergunning The Champ vernietigd ~EIDEN& OMGEVINGgcidaeCotwcmtDONDERDAG 8 DECEMBER 1988 PA» keil foi d; 2 fep] genu >pers gepakt UDEKERK AAN DEN RIJN rijkspolitie van Koudekerk heeft lermiddag drie 17-jarige amateur iers uit Koudekerk aangehouden, t drietal verricht al enige tijd on- ,cfraagd sloopwerkzaamheden in de induren in het voormalige bejaar- ihuis Rhijndael aan de Prins Ber dstraat in Koudekerk. Het bejaar- leicentrum wordt overdag professio- gesloopt. Volgens de gelegen- Isslopers hebben de echte slopers temming gegeven voor sloop- nf'kzaamheden. De politie staat deze >p in de vrije tijd echter niet toe, ïeer daar omwonenden hebben ge- agd over de geluidsoverlast die rdt veroorzaakt. Het trio zal in het Ier van het HALT-project te werk den gesteld. Ravage in Ter Aar TER AAR Een 62-jarige Belgische vrouw heeft gis termiddag een ongeluk ver oorzaakt op de Korteraarse- weg in Ter Aar. De vrouw stond achter een stilstaande vrachtwagen. Op het mo ment dat ze weg wilde rij den werd ze zelf ingehaald door een 28-jarige man uit Alphen aan den Rijn. Hij botste op de auto van de Belgische die door de klap onder de vrachtwagen werd geduwd. De ravage was enorm maar beide bestuur ders kwamen met de schrik vrij. Engelsman beboet SASSENHEIM Een Engelsman heeft gis teravond vijfhonderd gulden boete opgelegd gekregen nadat hij door rood licht was ge fietst. De man kwam uit Lisse en stak kruis punt-Noord in Sassenheim over om half zes. Hij werd aangereden door een automobilist die uit Lisse kwam en richting Noordwij- kerhout reed. De man liep een zeer been op. De politie, die even later ter plaatse was, vroeg hem naar zijn naam en adres. De man gaf een valse naam en adres op waarna hij door de politie werd meegenomen naar het bureau. Het paspoort van de Engelsman die in De Kaag bleek te wonen, werd opge haald. Bovendien werd geconstateerd dat hij te veel gedronken had en onverzekerd was. Na overleg met de officier van justitie kreeg hij een boete van 500 gulden opgelegd waar na hij werd vrijgelaten. Sportmensen genomineerd WOUBRUGGE De commissie Sportverkiezingen Woubrugge heeft de genomineerden voor de verkie zing sportman/sportvrouw/sport ploeg 1988 bekend gemaakt. De vol gende sporters komen in aanmerking voor stemmen, die door de bevolking via stemformulieren kunnen worden uitgebracht: Anja Borst (19), schaat- ster, Jan van Halteren (57), schoonrij- den op de schaats, Jan Hendrik La- gerweij (24), amateur-wielrenner, Wim Oostveen (19), ijshockeyer en Carolien Rijkelijkhuizen (27), hard loopster. Tijdens de nieuwjaarsrecep tie, die hoogstwaarschijnlijk op 2 ja nuari wordt gehouden, zullen de winnaar bekend gemaakt. Fotoclub jubileert ALPHEN AAN DEN RIJN Het ko peren jubileum van de Alphense Foto club Alphoto wordt gevierd met een grote foto-tentoonstelling in de Openba re Bibliotheek. Wethouder mevrouw G. Brussen-Leerdam van Culturele Zaken opent deze expositie morgenavond om acht uur officieel. De tentoonstelling duurt tot en met 28 december. Men kan 67 foto's van de dertig leden van de club bewonderen. Het gaat daarbij om ver schillende vormen van fotografie, zoals portret-, architectuur, natuur- en land schapsfotografie in zwart/wit, kleurne- gatief en kleurafdrukken van dia's. Met deze expositie wil Alphoto een groot deel van de fotograferende Alphense bevolking laten zien dat er met het foto toestel meer mogelijk is dan alleen het maken van vakantiekiekjes. Woubrugge ook eens met fusie WOUBRUGGE Als de raadsleden volgende week donderdag akkoord gaan met het voorstel van burgemeester en wethouders zal ook de ge meente Woubrugge haar ver zet tegen de herstructurering van de energie- en watervoor ziening in Zuid-Holland-Noord staken. Met nog acht andere gemeenten, veelal kleine, was Woubrugge in verzet gekomen tegen de opheffing van het EBR. De zaak is nu uit zijn im passe, doordat toegezegd is, dat kleinere gemeenten in de toe komst ook redelijk vertegen woordigd zullen zijn in de nieuwe organisatie. Theo Midden diaken gewijd LEIDSCHENDAM Theo Midden wordt zondag in de Petrus- en Pauluskerk aan de Sluiskant in Leidschen- dam door bisschop dr. Ph. Bar van Rotterdam tot dia ken gewijd. De wijding ge beurt tijdens de plechtige eu charistieviering, die om half tien begint. Na de viering wordt in De Witte Kaketoe aan de Damlaan gelegenheid gegeven de nieuwe diaken geluk te wensen. Tijdens de viering krijgt koster J.Th. Remmerswaal tevens zijn of ficiële aanstelling tot acolyth. 'RSCHOTEN Het leentebestuur van lorschoten is fel gekant ;en de aanleg van rijks- ig-ll-West, die volgens nieuwe structuursche- Verkeer en Vervoer verbinding moet vor- :n tussen rijksweg 4 isterdam-Rotterdam) rijksweg 44 (Amster- Den Haag) en die ten iden van Leiden dwars >r de bebouwing van •rschoten zal komen te fete voorstander van de weg 4de gemeente Wassenaar, n een vrachtwagenchauf- een ongeluk met dodelij- "iafloop veroorzaakte op de |4 wilde Wassenaar actie en jende dat door de aanleg de rijksweg 11-west het Tkeer op rijksweg 44 af zou men. De gemeente zond 4rtoe een brief aan Rijkswa terstaat, die ook ondertekend werd door de Wassenaarse in gezetene en huidige minister van Verkeer en Waterstaat mevr. N. Smit-Kroes. Gisteren werd in het gemeen tehuis van Voorschoten een brochure gepresenteerd door burgemeester P. Cannegieter, waarin het gemeentebestuur van Voorschoten uiteenzet, waarom het tegen de aanleg van rijksweg 11-west is. Aan de hand van het onderzoek ge pleegd door de Heidemij blijkt echter dat de gemeente Wasse naar bij aanleg van rijksweg 11-west nog meer verkeer zal krijgen. Inmiddels is de N 44 binnen Wassenaar veiliger ge maakt, waardoor een eventue le aanleg van rijksweg 11-west volgens de gemeente Voor schoten ook daarom al overbo dig is. De brochure, die is op gesteld door Heidemij Advies bureau te Arnhem, geeft aan dat de aanleg van rijksweg 11- west haaks staat op het beleid van de ministers. De aanleg betekent zware offers voor landschap en milieu. Boven dien past deze weg ook niét in het provinciale streekplan. In dat plan werd de weg in 1987 geschrapt. De provincie Zuid- Holland is nog steeds piet van het nut van de weg overtuigd. Verder is ook de gemeente Leiden, die haar wijk Stevens hof ziet verbrokkelen, tegen de aanleg. Ook wordt steun verwacht van de verkeersdes- kundigen in de Eerste en Tweede Kamer, al is het maar vanwege de geweldige finan ciële kosten die de weg met zich meebrengt. Actie Burgemeester Cannegieter laat er geen twijfel over bestaan dat Voorschoten hard en zake lijk moet ageren tegen een eventuele aanleg. In een tijd van groeiende aandacht voor het milieu, gaat het niet aan een autosnelweg dwars door de bebouwde kom van Voor schoten te situeren. Ook sluit deze weg in feite nergens op Burgemeester P. Cannegieter van Voorschoten met de brochure, waarin de gemeente de bezwaren tegen de aanleg van rijksweg li-west, uiteenzet. Grote voorstander van de weg is de gemeente Wassenaar. F0T0. cees verkerk aan en levert geen tijdwinst op voor het vrachtverkeer. Ver mindering van het aantal au to's op de huidige wegen mQet gezocht worden in een beter openbaar vervoer. Daarnaast krijgt ook Vlietland weer een rijksweg in de direkte omge ving, minstens zestig wonin gen op Leidseweg en Hofweg moeten worden afgebroken en achthonderd woningen zullen niet meer gebouwd kunnen worden omdat zij op het tracé liggen van die omstreden rijksweg. Ook al is het plan dat de aan- pige tracé gereserveerd en dat leg van Rijksweg 11-west niet betekent nog vele jaren ge- voor het jaar 2000 zal geschie- dwongen woningbouwgrond den, toch dient Voorschoten braak te laten liggen. Burge- nu al hard en doeltreffend te meester Cannegieter besloot reageren, want doordat de au- zijn toespraak met: Rijksweg toweg weer ingetekend is, 11, het enige goede eraan is wordt weer het gehele voorlo- het getal: gekkenwerk. in iENHEIM Het «NoAuwe gemeentehuis in 3rten®pConingspark mag de dkosten buiten be bouwing gelaten - niet uizéi fder wor<^en dan 7.5 uur ljoen gulden. Het totale jur en pervlak moet de 3.000 S3? Irkante meter niet over- ierpiirijden en het gebouw Sisi een h°°gte hebben -afdeii 1 twee verdiepingen t een derde bouwlaag J Je vorm van een kap of 1 sousterrain. van 1 de bouw zal in het najaar 19 gestart worden en wan- r a|]es volgens plan ver- pt zal het nieuwe gemeen- uis eind 1990 in gebruik ge nomen kunnen worden. Een vijftal architecten zal bena derd worden om een schets ontwerp in te dienen. Nadat de Sassenheimse gemeente raad op 25 oktober definitief zijn keuze had laten vallen op het Koningspark als- lokatie voor het nieuwe raadhuis heeft een stuurgroep bestaan de uit burgemeester en wet houders en de fractievoorzit ters uit de gemeenteraad zich intensief bezig gehouden met het formuleren van een pro gramma van eisen betreffende de bouw. Het ligt volgens de stuurgroep allerminst in de be doeling te streven naar de tot standkoming van een „presti- ge-object". Als uitgangspunt wordt gesteld dat het gebouw een eigen karakter en uitstra ling moet hebben: „niet een duur maar markant object moet zijn". Parkeerplaats De hoofdingang in de voorge vel zal op het zuiden gericht zijn en de achterkant komt aan de Charbonlaan. Langs de Willibrorduslaan zal een af stand van 40 meter in stand gehouden worden ten aanzien van de bestaande woonhuizen. Hoewel aanvankelijk ook de mogelijkheid om te pdrkeren langs de Willibrorduslaan deel uitmaakte van de plannen blijkt de stuurgroep nu de voorkeur te geven aan de aan leg van een parkeerterrein met een capaciteit van mini maal 30 plaatsen op het braak liggende terrein naast basis school de Overplaats ten noor den van de Charbonlaan. Bo vendien moet de parkeergele genheid achter het sociaal cul tureel centrum 't Onderdak dienst doen voor parkeerders die het gemeentehuis bezoe ken. Wat de centrale voorzieningen voor het publiek betreft stelt de stuurgroep voor dat er naast de trditionele open balies - met oog op de behoefte aan privacy - ook balie-gebonden spreekkamers zullen komen. Een goede bewegwijzering in het gebouw wordt noodzake lijk geacht. Bovendien moet avond openstelling van de af deling burgerzaken mogelijk zijn zonder dat het gehele raadhuis opengesteld hoeft te worden. Aan de achterzijde van het gebouw dient een ge combineerde personeels- en vergader-ingang aangebracht te worden en een fietsenstal ling voor circa 70 (bromfiet sen. Behalve garderobes op elke afdeling zal er een perso- neelskantine met keukenvoor ziening voor ongeveer 30 me dewerkers komen. Een multi-functioneel gebruik van de hal die dienst kan doen als ontvangst- en burgerzaal, een combinatie van trouw- en raadzaal wordt door de stuur groep sterk gepropageerd. De trouwzaal moet ruimte bieden aan circa 100 personen en de burgerzaal zal een capaciteit krijgen van 150 bezoekers. In de raadzaal, de vergaderruim te van het Sassenheimse ge meentebestuur, zal een publie ke tribune 60 personen in staat stellen de vergaderingen bij te wonen. Behalve een kamer voor de burgemeester zullen ook de drie wethouders de be schikking krijgen over een ei gen vertrek met ontvangstmo gelijkheid. Het bestuurlijke ge deelte zal op de bovenverdie ping ondergebracht worden. De fracties en raadsleden zul len kunnen maken van een vergadercentrum bestaande uit maximaal vijf vergader ruimten op de begane grond. De ambtelijke diensten zullen volgens de eisen destijds on dergebracht worden met mo gelijkheden van een forse uit breiding in de komende 20 jaar. Een niet te kleine centra le computerruimte moet ge combineerd worden met het centrale dataverwerkingssys teem en verbonden worden met de afdeling financiën. Een computervloer in het nieuwe gebouw wordt afgewezen. De gedachte gaat uit naar een voorziening aan de venster banken en goten in de vloer voor een noodzakelijke rin gleiding. Dinsdag 13 december zal tij dens een gecombineerde ver gadering van de commissies van advies en bijstand voor Algemeen Bestuurlijke Aange legenheden, VROM, Openbare Werken en Financiën het pro gramma van eisen samenge steld oor de stuurgroep behan deld worden. Op 20 december zal tijdens een raadsvergade ring overgegaan worden tot de uiteindelijke vaststelling en de planologische procedure voor de bouw van het gemeentehuis in het Koningspark gestart worden. jk. Be cuTht 1GSTGEEST De spi arlemmertrekvaart- en?! °ffrcieel de secundai- weg 54 tussen Abt- »elweg in Oegstgeest en o^o^stviaduct in Sassenheim na ov gistermiddag officieus officieel opengegaan. provinciale gedeputeerde 1 Jansen en burgemeester S. en[*^ leenstra betaalden bij Wijze tbewa1 opening tol aan een in iek valdeleeuwse kledij gehulde u. Kir enaamde tolwachter, nadat per oude Rolls Royce naar weg waren gereden. Daar- kon de verbinding ook ^■idwerkelijk door het auto- JM|keer in gebruik worden ge- I^Hnen. Gedeputeerde Jansen IBs op het belang van de S54 gn ir de verkeersveiligheid, en jaar geleden moesten P 0 automobilisten en 2500 olieren dagelijks deze weg - en, waarbij ze zich ook nog ir de flessehals van het tol- -1 moesten persen. Door het jliggende fietspad is er nu 1 aanzienlijk veiligere ver- - ding ontstaan". De gedepu- rde maakte zich in zijn toe- IT aak sterk voor de verkeers- ^^Jligheid. „Wij willen dat op ■i 'Vinciaal niveau gaan aan- er talken. Er moet een regionaal owel l« aan komen dat de ver fden 1 ersveiligheid moet gaan be- verkrej deren wij zullen dat met diverse gemeentebesturen 'n bespreken", aldus de fr Jansen. De gedeputeerde Ss ook op het economische gewas. |ang van weg ^Voor de Komische bedrijvigheid in :equj|Ji -bollenstreek is de S54 van Geen extra smalspoor in Katwijkse duinen DEN HAAG/KATWIJK De aanleg van 400 me ter extra smalspoorlijn in de Katwijkse duinen gaat niet door. De AROB-com- missie heeft onlangs het beroep van de gemeente Katwijk en de Nederland se Smalspoor Stichting (NSS) ongegrond ver klaard. De Nederlandse Smalspoor Stichting wilde 400 meter smalspoor aanleggen in de Katwijkse duinen. Het ging hierbij om een stuk spoor tus sen de Friese Wei en de par keerplaats. Piet van der Ham van de NSS: „In de loop van de jaren is er veel smalspoor verdwenen uit Katwijk. Ter compensatie hadden we om dit extra stuk spoor gevraagd. Verder zou het smalspoortra ject beter bereikbaar zijn voor mensen die slecht ter been zijn". Gedeputeerde Staten moeten officieel nog een beslissing ne men over het uitbreidingsver- zoek maar met het negatieve advies van de AROB-commis- sie heeft Van der Ham weinig hoop dat GS alsnog het plan goedkeuren. „We zullen ons moeten beraden of we ons nog verder in zullen zetten voor het smalspoor in Katwijk. Mis schien moeten we ons alleen nog maar op Valkenburg con centreren", aldus Van der Ham. LISSE Een 8-jarig Lisser- tje is gistermiddag om tien voor twaalf gewond geraakt bij een botsing met een auto op de kruising Westerdreef- /Lindenlaan. Het jongere reed op de fiets over de Wes- terdreef. Hij wilde linksaf de Lindenlaan inrijden. Uit de Lindenlaan kwam een auto, bestuurd door een 32-jarige Lissese, die het fietsertje niet meer kon ontwijken. Hij moest door de dokter worden behandeld voor verschillen de lichte verwondingen. Zijn fiets was krom en de auto was licht beschadigd aan de voorzijde. ''fittUfrntetJen m (t relMcu (t Burgemeester S. Scheenstra van Oegstgeest (rechts) en verkeers-gedeputeerde T. Jansen betalen tol aan een tolwachter. groot belang. De oost-west verbindingen in de bollen streek zullen verder verbete ren, als ook de secundaire we gen 4 en 20 zijn aangelegd". Wethouder A. Kohlbeck van verkeer in Oegstgeest maakte van de gelegenheid gebruik om te wijzen op het toekomsti ge recreatiegebied Klincken- bergerplas ten oosten van de weg. „De Klinckenbergerplas ligt nu volledig open en wij zijn er niet helemaal gerust op dat er alleen maar op recreatie gerichte ontwikkelingen zulen zijn", aldus de wethouder die wees op zaken als puinstort en zandwinning. Burgemeester Scheenstra was verheugd over de heropening van de weg, die Oegstgeest van doorgaand ver keer moet gaan verlossen. „Maar het is wel een lange draagtijd geweest. Vijftien jaar geleden werd al over de re constructie gesproken", con stateerde de burgemeester. Wethouder mevrouw W. Maris van Sassenheim sprak haar genoegen uit over de veilige verbinding voor de Sassen heimse scholieren. „Ik hoop foto: henk van den ende alleen niet dat dit weer een weg wordt die straks achter haald is omdat er alleen maar weer een heleboel meer ver keer wordt aangetrokken. Verder moeten de noord-zuid verbindingen worden verbe terd in de bollenstreek en dat kan bijvoorbeeld door aanleg van de N22", aldus de wethou der. KATWIJK NOORD WIJK Radio Nora, het mari necommunicatiestation in de Noordwijkse duinen, moet zo snel mogelijk ver trekken. Ook het commu nicatiestation in de Kat wijkse duinen, de schiet banen en de munitieops lagplaats in de Wassenaar- se duinen moeten worden verplaatst. Dit staat in de onlangs uitgekomen infor matie- en signaleringssys teem van de provincie Zuid-Holland. Daarin wordt een overzicht gege ven van de knelpunten in de Zuidhollandse duinen en maatregelen om de duinen beter te bescher men. Een van de doelstellingen van de provincie uit het informa tie- en signaleringssysteem is om het gebruik door defensie van de duinen terug te drin gen. „De provincie wil overleg met defensie over het ver plaatsen van de militaire acti viteiten in Wassenaar en Noordwijk. Over de verhui zing van het communicatiesta tion in Katwijk is inmiddels overeenstemming. Defensie is op zoek naar een nieuwe loka tie", aldus Ben van Vliet, voorlichter van de provincie Zuid-Holland. Behalve het terugdringen van militaire activiteiten in de dui nen wil de provincie ook niet dat in Katwijk een nieuw voetbalveld in de duinen wordt aangelegd. Daarvoor moet immers een 25 meter hoge duin worden afgegraven. Verder moet het duinterrein bij De Zilk onder de natuurbe schermingswet gaan vallen als er geen nationaal park tot stand komt. Dat houdt in dat er geen nieuwe activiteiten meer mogen plaatsvinden. In Wassenaar moeten maatrege len worden genomen om kaal slag van het duingebied langs de Landscheidingsweg, waar een stelsel van wandelpaden is aangelegd, tegen te gaan. „Dat stuk duin wordt intensief ge bruikt met het gevolg dat het kaal wordt gelopen. Er moeten maatregelen worden genomen. Zo kunnen er bijvoorbeeld struiken langs de wandelpa den worden geplant zodat de wandelaars op het pad blij ven", aldus Van Vliet. Het ge plande nieuwe fietspad van de Haagse Landscheidingsweg naar Meijendel moet goed in het duinlandschap worden ge past. Het nieuwe fietspad in de Katwijkse duinen zou in de toekomst een nieuw knelpunt kunnen worden, vreest de provincie. NOORDWIJK De mu- ziekvergunning van bar- disco The Champ aan de Grent in Noordwijk is door de Raad van State vernietigd. De discotheek moet een Hinderwetver gunning aanvragen. „Tot die tijd wordt de disco theek behandeld alsof ze een vergunning heeft. Heel formeel mag er namelijk geen muziek meer worden ge draaid maar daar zal The Champ niet blij mee zijn", meldt K. de Jonge van de ge meente Noordwijk. De Raad van State boog zich over de vergunning van The Champ ómdat de eigenaar P. Beuk be zwaar had gemaakt tegen een artikel uit de vergunning. Beuk mocht geen muziek ma ken als de voorgevel van de zaak helemaal open stond en daar protesteerde hij tegen. De Raad van State heeft in dit conflict geen uitspraak gedaan omdat de vergunning met het omstreden artikel niet deugde. The Champ moest geen gewo ne muziekvergunning hebben, maar een hinderwetvergun ning. K. de Jonge: „Beuk moet nu een nieuwe vergunning aanvragen. Daar komen de zelfde bepalingen in te staan als in de muziekvergunning. Vermoedeliik begint de hele procedure dan weer van voor af aan".

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15