Sikkens Schildersmuseum in 1992 naar Sassenheim 2 Personeel muziekschool is onduidelijkheid beu NAAL T immer werkplaats hoeft niet weg Zoeterwoude verscherpt controle hondenbelasting Thuisweideff krijgt lift LEIDEN OMGEVING QtidóaOowtant WOENSDAG 7 DECEMBER 1988 PAGIN$pC Veilig Verkeer wil Alphense afdeling ALPHEN AAN DEN RIJN In het kader van het gemeen telijk verkeersveiligheidsplan wil Alphen komen tot de op richting van een eigen afde- - ling van Veilig Verkeer Ne derland. Doel is de verkeers veiligheid in Alphen te verbe teren door middel van voor lichting en acties. Onlangs heeft de gemeente haar ver-' keersveiligheidsplan opgesteld waarin een aantal actiepunten staan opgenomen die het aan tal ongevallen moeten doen dalen. Daarbij hoort ook een ander verkeersgedrag. Dit kan men bereiken door de inwo ners van de gemeente steeds weer te wijzen op de gevolgen van hun handelingen in het verkeer. Veilig Verkeer Ne derland helpt daarbij en het is dan ook een logische zaak dat Alphen een eigen afdeling krijgt, zo menen de initiatief nemers. Een groot aantal gara gebedrijven, rijscholen, politie, artsen, scholen, rijwielhande laren, aannemers werkzaam in de wegenbouw, bejaarden-, jeugd-, buurt- en vrouwenver enigingen zijn inmiddels uitge nodigd om op dinsdag 13 de cember naar het Stadskantoor te komen waar om acht uur een informatiebijeenkomst wordt gehouden om te komen tot de oprichting van een Al phense afdeling van Veilig Verkeer Nederland. Onzekerheid bij personeel De Genie ALPHEN AAN DEN RIJN Er heerst onzekerheid bij het personeel van De Genie, de herstelwerkplaats 502 aan De Hoorn in Alphen aan den Rijn. In het kader van de herstruc turering van het onderhoud van de Koninklijke landmacht in de nationale sector (HONS) moet de Alphense werkplaats verdwijnen. Staatssecretaris J. van Houwelingen liet eerder in een brief aan de gemeente Alphen weten dat sluiting niet kan worden voorkomen. „Men streeft ernaar dat de werkplaats in 1991 opgeheven wordt. Maar door allerlei fac toren kan dit nog versneld of vertraagd worden", vertelt majoor J. de Moei. De Moei zegt dat er grote onzekerheid heerst bij het personeel. „Er werken hier zo'n 150 mensen; burgers en militairen. Al die mensen moeten, wanneer hier straks geen werk meer is, el ders werk vinden. Ik hoop dat er geen ontslagen vallen. Maar wie garandeert dat. Het gaat hier om een politieke beslis sing en daar doen we niets meer aan". Er is inmiddels een sociaal plan opgezet. Volgens De Moei heeft de gemeente Alphen er weinig schade van dat de herstelwerkplaats ver dwijnt. Het complex zal een andere bestemming krijgen. Alphense naar fluitconcours ALPHEN AAN DEN RIJN De achttienjarige fluititste Ellen Vergunst is komend weekeinde een van de deelnemers aan het Nationaal Muziekconcours in Den Haag. Het is de derde maal dat dit grote landelijke concours gehouden wordt, hoewel het dit jaar voor het eerst is dat er ook een fluitconcours aan verbonden is. Voor Ellen, die in maart van dit jaar eerste werd bij het na tionale fluitconcours in Leiden, een uitdaging om mee te doen. Zij studeert al negen jaar dwarsfluit en is nu eerstjaars leerling op het conservartorium. Ze heeft zelf ingeschreven voor het concours in Den Haag omdat ze het een ervaring vindt om mee te doen en weer kan spélen voor een jury die haar zal beoorde len op muzikaliteit, toon en samenspel. Naast Ellen zou ook de zeventienjarige Alphense pianiste Edith Woudstra, winnaares van het Communication Talentenconcours in 1988, meedoen. Deze pianiste heeft zich inmiddels echter teruggetrokken omdat zij het erg druk heeft met haar studie en haar voorbereidingen op een concours in Parijs en het Listzconcours. Wel doet nog mee de vijftienjarige Jeroen Bal uit Zoeterwoude. Hij is net als Edith een leerling van Marcel Daubet en is een goede kansheb ber voor een prijs. Tuinhuisje moet weg VOORSCHOTEN Een bewoner van het Pijlstaartpad in Voorschoten krijgt geen bouwvergunning voor het tuin huisje, dat sinds april 1985 in zijn ach tertuin staat. Hij zal het huisje moeten verwijderen. De afdeling Rechtspraak van de Raad van State vindt dat ae ge meente de vergunning terecht heeft ge weigerd. De tuinkoof, die gebruikt wordt voor het opbergen van tuinge reedschap, moet als gebouw worden aangemerkt en valt buiten de strook waar volgens het bestemmingsplan be bouwing is toegestaan. De bewoner voerde aan, dat het huisje voor wat be treft het formaat meer te vergelijken valt met een kippenren of duiventil. Ook akn iemand met een normaal pos tuur er niet naar binnen. Hierdoor kan de alkoof volgens hem niet voor gebouw doorgaan. Negen ton Q« subsidie VAND NOORDWIJKER-' Ned.r HOUT De woni k0' bouwvereniging S Antonius van P» ouitsi krijgt een subsidie 'iKÖIn-F negen ton voor ter Ml treffen van voon irenen vdn vuoq Mue| mngen aan 30 woj s((y q gen in de Nie^tionai Duinstraat. Dit bed[ Super is een rijksbijdrage! via de gemeente C£°n, de woningbouwv. tra m€ eniging zal worx Duiteli doorgesluisd. 0 striert» spronkelijk zou geen rijksbijdrage iuur. Tl men omdat er DEN HAAG/SASSEN- HEIM Een toegangs kaartje kopen hoeft niet, een museumjaarkaart to nen evenmin. Het Schil dersmuseum in Den Haag is toegankelijk voor ieder een, die interesse heeft voor het oude ambacht van de zogenoemde grof- of kladschilders. Nu kan het nog, want dit museum heeft vergevorderde plan nen om te verhuizen. In 1992 wordt Sassenheim de nieuwe vestigingsplaats. Voor dit doel heeft Sikkens besloten het leegkomende ge meentehuis in die bollenplaats aan te kopen. Behalve het Schildersmuseum krijgen hier nog andere afdelingen van deze bekende verfgigant een plaats. 1992. Een jaartal met een magische klank. Behalve dat Europa zijn binnengrenzen ziet verdwijnen, is '92 ook het jubileumjaar van Sikkens. Het is dan precies tweehonderd jaar geleden dat dit bedrijf als lakstokerij in Groningen be gon. In 1939 verhuisde Sik kens naar Sassenheim, waar het sindsdien onverbrekelijk mee verbonden is. Tweeduizend Aan de Televisiestraat in het tamelijk onaantrekkelijke Haagse industriegebiedje ach ter de Fruitweg herbergt het servicecentrum van Sikkens in het souterrain het Schil dersmuseum. Jammer van die Beheerder Karei Götz in een schilderswerkplaats anno 1900. lokatie, is ieders mening na een bezoek. Eenmaal binnen word je geconfronteerd met een overzichtelijke en aan trekkelijke opstelling van de technieken, grondstoffen en gereedschappen door de eeu wen heen van de schilders. Dit museum verdient meer dan de circa tweeduizend bezoekers, die nu per jaar de weg naar het Schildersmuseum kunnen vinden. Beheerder Karei Götz (56) bevestigt dat het na de verhuizing alleen maar druk ker kan worden. „Het worden er dan zeker acht- a tiendui zend is zijn voorzichtige schatting. Nu moeten de za kenrelaties van Sikkens nog met de bus van Sassenheim naar Den Haag en terug wor den gebracht. „Het is inder daad vervelend bereikbaar", aldus de heer Götz, „dat kost ook veel tijd". Het zijn overigens niet alleen zakenrelaties die naar het Schildersmuseum komen. „Het zijn ook schilders, architecten, FOTO'S: MILAN KONVALINKA n de Rijksgebou wendienst, leden van de Vere niging van Huisvrouwen, leer lingen van lts'en en mts'en", zegt de heer Götz, die alweer zo'n vier en een half jaar be- neerder van dit museum is. Na ruim dertig jaar als chemicus in het Sikkens-laboratorium te hebben gewerkt, werd hij aan gezocht om het beheer van het Schildersmuseum op zich Hij vertelt: „Cees Tromp, ook Sikkens-medewerker en af komstig uit het schildersbe drijf, begon zo'n dertig jaar ge leden met het verzamelen van allerlei schildersattributen. Hij vond het zonde als de spullen zouden worden weggegooid. Tromp begon ze op te slaan. Maar langzamerhand werd zijn huis daardoor te klein. Toen acht jaar geleden deze ruimte vrijkwam, stelde de di rectie aan Tromp voor zijn verzameling hier onder te brengen". Voor dat doel werd een speciale stichting in het le ven geroepen. Druipsteeneffect De oorspronkelijke collectie van Tromp is inmiddels flink uitgedijd. Götz: „We krijgen er nog elke dag spullen bij. Uit het hele land ontvangen we schenkingen". Authenticiteit staat daarbij voorop. Dus lie ver geen verfbranders, die elke week met koperpoets tot glimmenstoe werden behan deld. „Zo behandelden de schilders zo'n brander ook niet. Er horen klodders ver- fresten op. Verfmolens moeten dik onder de verf zitten. Al leen de lopende delen moesten beweeglijk blijven". Tijdens de rondleiding wijst de beheerder in een complete schilders werkplaats annex -winkel op een dikke verfkorst op poten. Het blijkt een werktafel, waar op de verf in de loop der jaren een schilderachtig druipstee neffect heeft gehad. Schilderen is meer dan muren en plafonds sauzen. Het zou dan ook eeuwig zonde zijn met dat vooroordeel het Schilders museum links te laten liggen. De bezoeker krijgt inzicht in allerlei technieken, zoals het calligraferen op uithangbor den en wagens, het natuurge trouw met verf imiteren van hout en marmer. Om maar een paar voorbeelden te noe- En wie dacht dat de winter- schilder een uitvinding van de laatste jaren was, ziet tot zijn niet geringe verbazing op de permanente expositie dat het winterschilderwerk in het be gin van de jaren dertig al werd gepropageerd. Als middel te gen de werkloosheid. Klaploper De taal blijkt ook doordrenkt van de schilderstermen. Zo staat het woord klaploper voor een houten verfpot. De klaplo per was gemaakt van klap hout, gekloofd eikehout. Als de kuiper een schilder die nog niet had betaald voorbij zag lo pen, zei hij: daar gaat een kla ploper. Het „lopend vuurtje" dateert uit de zestiende eeuw, toen de verf op deuren en lui ken werd afgebrand met olie doordrenkte lappen die in de fik waren gestoken. Als de verf eronder zacht was gewor den, werd het vuurtje opge schoven en kon de verf wor den afgeschrapt: vandaar de term „het lopend vuurtje". Karei Götz heeft zich inmid dels zelf ook ontpopt tot een trouw verzamelaar. Zo heeft hij al menig keer het museum zelf ook aanwinsten bezorgd, kol die hij nog net op tijd bij i grofvuil wegplukte. In watl zelf als de „religieuze ho« betitelt, staat als voorbej hiervan een beeldengroep, I afkomstig blijkt uit de Josen kerk aan de Van Limburg rumstraat. „Een fraai staa| van polychromeerwerk", al* de heer Götz, niet zonder tra Zonder zijn ingrijpen was j aandenken aan een voor! periode in de container kiept. Het Schildersmuseum] om lustreert een ambachtel eer beroep met een roemrijk vfr Jen leden, dat niet verloren mj Koi Het Schildersmuseum is werkdagen geopend 10.00 tot 16.00 uur. Het adi Televisiestraat 3 Haag. De toegang is gratig tig bij gev Ier me als de dus LEIDERDORP „Het personeel van de Streek- muziekschool Rijnak koord is bang de .status van ambtenaar te verlie zen wanneer een andere beheersstructuur wordt ingevoerd, terwijl er ook nog geen duidelijkheid is hoe de bezuinigingen op het muziekonderwijs zul len worden ingevuld. Voor het personeel is dat zo langzamerhand onaan vaardbaar". Dat stelde de directeur van de muziekschool P. Vogel gister avond tijdens een vergadering van de commissie sport en welzijn. Ook de vakbonden en de Koninklijke Nederlandse Toonkunstenaars Vereniging hebben kritiek op de haast waarmee de gemeente Leider dorp naar een nieuwe beheers- constructie toe wil. De huidige gemeenschappelijke regeling, waarin behalve Leiderdorp ook Alkemade, Hazerswoude, Koudekerk aan den Rijn en Woubrugge participeren, vol doet niet in de ogen van het gemeentebestuur van Leider dorp. Bezuinigingen op het muziekonderwijs die de ge meente Leiderdorp tot stand wil brengen worden niet of vertraagd doorgevoerd. Een andere structuur, waarin Lei derdorp op basis van het leer lingenaantal meer invloed krijgt toebedeeld, moet daar verandering in brengen. Een stichting zou voor het beheer en de exploitatie van de mu ziekschool moet zorgen, waar bij het toezicht wordt uitgeoe fend door een samenwerkings- De raadsleden R. Stam (D66) en H. van der Zande (PPR/ SGP) sloten zich bij de kritiek aan. Zij zagen weinig heil in een discussie zonder dat de personele consequenties be kend waren. Wethouder C. Huigen-van Boven (VVD) ver dedigde de „stapsgewijze" be nadering. Om de overgang van het personeel zo pro bleemloos mogelijk te laten verlopen, zo deelde zij mee, is een onderzoeksbureau inge schakeld. De raadsleden Th. Stuivenberg (VVD), N. van Jaarsveld (CDA) en M. Holier- hoek (PvdA) spraken hun ver trouwen in deze aanpak uit. Zij maakten wel het voorbe houd hun eindoordeel over het totale pakket te laten afhan gen van de uitkomsten. HAZERSWOUDE De illegaal gevestigde tim merwerkplaats van de heer Van Laar aan de Westzijdeweg mag, tot de ingebruikname van een bedrijventerrein, blijven. Een woning op die plaats wordt niet toegestaan. Oêk opname in het be stemmingsplan zal niet gebeuren. Dit werd giste ren besloten in de raads commissie voor ruimtelij ke ordening. i heeft Van stzi timmerbedrijfje malige boomkwekerijloods. Dat is niet toegestaan omdat in het bestemmingsplan een agrarische bestemming aan het gebied is gegeven. Het be staan van het bedrijf kwam aan het licht toen een vergun ning voor de bouw van een woning werd aangevraagd. De leden van de commissie ruim telijke ordening stonden on danks de illegaliteit van het bedrijfje niet afwijzend tegen handhaving ervan. Immers, zo werd geredeneerd, het gebied blijkt niet aantrekkelijk te zijn voor een agrarische bestem ming. Accepteren van de situ atie en opneming in het be stemmingsplan zou echter een onverantwoorde precedent werking kunnen hebben. Gesproken werd om het be drijfje dan maar te gedogen. Een discussie ontstond over de betekenis van gedogen. Voor hoe lang kan iets „gedoogd" worden genoemd. Voor een korte termijn, om de betrokke-. ne de gelegenheid te bieden uit te kijken naar een andere lokatie? Of tot de eerste alge hele herziening van het be stemmingsplan? Dat laatste zou dezelfde precedentwer king hebben als het gelijk op nemen in het huidige bestem mingsplan. Omdat men de heer toch tegemoet wilde ko men werd gekozen voor een compromis: Totdat een bedrij venterrein gereed zal komen zal het bedrijfje op de huidige lokatie gehandhaafd mogen morgen. Werkgroep wordt stichting WOUBRUGGE De ge- meente Woubrugge betaalt de kosten die moeten worden ge maakt om van de werkgroep Woubrugge-Woodbridge een strichting te maken. Dit werd gisteren besloten door de com missie welzijn. Ruim zes jaar geleden is de werkgroep Wou brugge-Woodbridge opgericht. Zij stelt zich ten doel de cultu rele banden tussen de beide gemeenten aan beide zijden van de Noordzee te bevorde ren. Na een bescheiden begin zijn de contacten flink uitge groeid. Bij het groeien der ac tiviteiten in aantal gaat er ook meer geld om. De behoefte deed zich bij de leden van de werkgroep gevoelen om zich te vrijwaren voor persoonlijke aansprakelijkheid. Na infor matie was gebleken, dat de stichtingsvorm voor de werk groep de meest geëigende was. De commissie welzijn ging ak koord de kosten voor oprich ten van de stichting uit het zo genaamde tien procentpotje te betalen. Commissielid Jo Ou- werkerk was tegen, omdat hij niet zo gesteld was op een stichtingsvorm. Groot voor deel van het verkrijgen van rechtspersoonlijkheid voor de werkgroep is tevens, dat men in het vervolg verzekeringen kan afsluiten. MOKER Het Media Overleg van kerken in Rijnland en de Bollen streek, MOKER, zendt mor genavond uit via Omroep Rijn land. Tussen zeven uur en half acht wordt aandacht besteed aan: Amnesty International, Taizé en dominee Alblas. Concert The British Choir uit Voor schoten geeft vrijdagavond on der leiding van Malcolm Da- vies een concert in de St. Agat- hakerk in Lisse. Naast de be kende christmas-carols brengt het koor ook het gloednieuwe „In the Bleak Midwinter" van Mick Swithenbank ten gehore. Het concert begint om kwart over acht. De toegangsprijs be draagt zevenguldenvijftig, kin deren en houders van een Pas 65 moeten vijf gulden betalen. Lee Ann De zangeres Lee Ann treedt vrijdagavond bp in bar-dan cing Blues Brothers aan het Henri Dunantplein in Hille- gom. Zij brengt een gevarieerd repertoire. De bar-dancing gaat om negen uur open. Vlooienmarkt In de Beurshal aan de A.P. van Neslaan in Boskoop wordt vrijdag vanaf vijf uur een vlooienmarkt gehouden. Men kan er tot 's avonds tien uur terecht. De toegang is gratis. Big Band De kersverse Noordwijkse Hot Yard Big Band geeft vrij dagavond een promotie-con cert in Hotel Oranje aan de Koningin Wilhelmina Boule vard. Het concert, dat om ne gen uur begint, wordt geopend door wethouder J. Bedijn. Stella Parton. Predikant De heer G A. Scholte is beroe pen tot predikant in een deel tijdfunctie van de Gerefor meerde Kerk van Noordwijk. Scholte is sinds februari 1986 aan deze kerk verbonden als medewerker in kerkelijke dienst voor bijstand in het pas toraat. Country KRO's Country Time Toernee is zaterdag te vinden in het so ciaal-cultureel centrum De Schelft aan de Maandagsewe- tering in Noordwijkerhout. Tussen twee en vier uur 's middags is er een workshop waaraan de groepen Half a Do zen, So What, Appaloosa en Non Value medewerking ver lenen. 's Avonds is er een countryshow. Daarin treden op Reckless Fingers, Tulsa, Ruud FOTO: PR Hermans, Tony Willé en Dou ble Barrel. De avond wordt af gesloten met een concert door Stella Parton. De KRO maakt opnamen van deze dag die op donderdag 15 december wor den uitgezonden. Toegangs kaarten kosten twaalfgulden- vijftig en zijn verkrijgbaar bij De Schelft. Expositie Danielle Orelio uit Rijnsburg exposeert van 10 december tot en met 30 januari in de Nach tegaal van Lisse aan de Heer- eweg 10. Zij toont textiele werkstukken, aquarellen en gemengde technieken. De ten toonstelling wordt zaterdag middag om vier uur geopend door wethouder H.A. Smith van Lisse. De expositie is dage lijks van 's ochtends negen tot 's avonds elf uur te zien. Kerstmarkt In Avifauna in Alphen aan den Rijn wordt zaterdag en zondag de tweede kerstmarkt gehouden. Het aanbod varieert van kaarsen tot stro-decoraties en van zelfgebreide truien tot versierde suikerklontjes. De markt is op beide dagen van 's ochtends tien tot 's avonds zes uur geopend. De toegangsprijs bedraagt vier gulden, houders van een CJP of Pas 65 moeten drie gulden betalen en kinde ren tot 12 jaar hebben gratis toegang. Advent Het Hervormd Gereformeerd Vesperkoor Noordwijk en het koor Ad Novem uit Voorburg geven zaterdagavond in de Grote Kerk in Noordwijk-Bin- nen een adventsconcert. De uitvoering begint om kwart over acht, de toegang kost ze vengulden vijftig. Concert Lisse. Het ensemble, dat be staat uit Ingrid Jalving, Nine Sligter en Ingrid Dey, speelt werken van Vivaldi, Kuhlau en Rimsky-Korsakov. Het con cert begint om acht uur. De toegangsprijs bedraagt tiengul den vijftig, houders van een CJP of Pas 65 betalen twee gulden minder. Sieraden ber tot 5 januari sieraden en kralen te zien. De sieraden zijn van Catharina Verweij, die sinds enkele jaren les geeft in het maken van sieraden en kralen. De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek. Zaterdag 10 december geeft Catharina Verweij een demon stratie sieraden maken. Gilde De leden van het Zoeter- wouds katholiek Vrouwengil de brengen morgen een bezoek aan het kerstdorp van Jaap Kooij te Lisse. Het gezamenlijk vertrek, met eigen vervoer, is om half twee vanaf Don Bosco. ZOETERWOUDE De ge meente Zoeterwoude gaat de controle op de hondenbelas ting verscherpen. De afgelo pen dagen is huis-aan-huis een circulaire verspreid waarin is vermeld dat de bewoners ver plicht zijn op te geven of zij wel of geen hond hebben. Ook die dus niet zo'n huisdier hebben dienen dat te melden. Gebleken is dat er meer honden in Zoeterwoude zijn dan er voor de hondenbe lasting zijn geregistreerd. „Blijkbaar wachten talloze hondenbezitters tot zij worden aangemaand om aan hun ver plichtingen te voldoen of dat zij worden opgespoord", aldus burgemeester en wethouders in hun brief aan de inwoners. Met name uit een oogpunt van belastinggelijkheid is het colle ge van mening dat iedereen zich aan zijn plicht moet hou den. Hoeveel honden er pre cies zijn in Zoeterwoude is niet bekend. Gelet op de overlast van uitwerpselen op voetpa den en straten zijn het er in ie der geval een flink aantal. Op enkele lokaties, zowel in het dorp als aan de Hoge Rijndijk, is die overlast tot onaanvaard bare hoogte toegenomen. WOUBRUGGE Ook raadscommissie welzijn vit dat er een lift moet komen het woningencomplex Thu weide. De leden kozen gistt avond voor de duurste oplf sing. Het complex Thuiswei bestaat uit kleinere woningt die gebouwd zijn in twee gen. Het ligt in de bedoeli van de gemeente le complex geschikt te mak voor bewoning door bejaardt De bovenlaag is echter slecl per trap bereikbaar. Een zou de bereikbaarheid var bovenlaag door bejaarden verbeteren. Vorige week v de commissie ruimtelijke o ning unaniem, dat het kam dadelijk maar goed ged, diende te worden. Geki werd voor de duurste lift. K ten 75.000 gulden. Tijdens vergadering van de comi welzijn deelde bewoner den Brave mee, dat de be\£' ners die oplossing niet zier ten, omdat zij de huidige nentrap willen behouden, andere commissieleden den de keuze van ruimtelij ordening toch ook de omdat die lift vervoer brancard mogelijk maakt. 'UTr tgesc J eder 1 ;ef t ip-a^ ;^erd. de grot a&inei oz r-tell vóO bes- (stera fjnvac 'nin£ 3 litse nt, logst in Weerstand tegen bejaardenwoningei "t aan Reviusstraat HAZERSWOUDE Het stel van burgemeester en houders om aan de Reviusstr. e bejaardenwoningen te bouwi f, lijkt het niet te halen. Een tal fracties sprak zich gist in de commissie ruimtelijke i deing uit voor vrije sectorv ningen op deze gunstige lokal Gunstig, omdat een groot aan voorzieningen zich op op 1< afstand bevinden. Reden mevrouw C.M. (PVDA/PPR) om juist daar jaardenwoningen te will" CDA'er B. Nieuwenhuizen v daar niet tegen, maar uitte voorzichtige bewoordingen z voorkeur voor vrije sector ningen voor senioren. D zouden de opbrengst voor gemeente aanzienlijk verhoj Ook de VVD voelt veel deze gedachte. Ook is door particulier een bod gedaan op het terrein een woning kantoor te vestigen. Maar leen de heer J.F. Kaasht (SGP/RPF) kon zich vinden. Voor de volgende col missievergadering zal P.A.Th, van der Werf tracht deze totaal verschillende adv zen in één voorstel te verv/f- ken. Jttgai plo rtien tijd ister tg; ronde: r«|E der 'FM ik' vFPalr !3kl! koers Smec

Leidse Courant | 1988 | | pagina 8