Noord wijk en ARC modderen verder KATWIJK ALLEEN OP KOP Leiden is Leiden niet meer Strijdlustig Quick Boys pakt punt in Maassluis Rijnsburgse Boys is aan rust toe D SPORT QeidócQou/iant maandag 5 december i9ss pagina u SP Lisse blijft steken op 1-1 LEIDEN FC Lisse bleef dit weekeinde tegen ZOB steken op een 1-1 gelijkspel. Toch staat de ploeg van coach Wim Eilander, door puntverlies van de concurrentie, nog steeds op een gedeelde eerste plaats in de tweede klasse C. „We hebben dit puntverlies deels te wijten aan ei gen falen en deels aan te hard verdedigen van ZOB", lichtte Eilander na afloop toe. Henk ten Hoope bracht het elftal uit Zuid-Oost Beemster op 0-1, maar nog voor rust kopte Mark Ens de gelijk maker binnen. Hierna hadden Leon van der Zwet, Arnold Vermeulen en Marcel Bremmer goede mo gelijkheden hun ploeg op voorsprong te brengen. De in een bloedvorm stekende ZOB-doelman Rob de Lor hield zijn ploeg echter in de race. Na de pauze werd het er allemaal niet vriendelijker op. Dat leidde uiteindelijk tot de uitsluiting van doel puntenmaker Ten Hoope, omdat deze een natrap pende beweging maakte. Lisse kon niet profiteren van de man-m LEIDEN In de derde klasse A gaat het bergafwaarts met Leiden. De pupillen van trai ner Henny Beerenfenger le verden dit weekeinde opnieuw kostbare punten in. Ditmaal trok de Leidse équipe tegen Lyra met 2-0 aan het korste eind. RCL daarentegen boekte haar tweede zege op rij. Dit maal ging Honselersdijk terug naar af met 1-0. Zevenhoven was met het koppie bij de Sint en gaf Scheveningen drie ca deautjes. Lyra - Leiden 2-0 (0-0) Leiden is Leiden niet meer. Dat het elftal van Beerenfenger een minde re periode doormaakt, bleek ook te gen de ploeg uit De Lier. In de eer ste helft had het team nog wel en kele kansjes in de personen van Koos Siera en Rob Bink, maar tot scoren kwam het niet. Piet Paauwe deed dat in de tweede helft namens Lyra wel tweemaal en daar kwa- heen. RCL - Honselersdijk 1-0 (0-0) In zijn 251-ste wedstrijd deed Pierre van Gemerden wat alle Leiderdor pers nalieten: scoren. Voordat Van Gemerden het netje liet bollen, had den onder andere Paul van der Blom en Ben Heemskerk getracht de schijnbaar onneembare vesting te veroveren. De verdiende treffer, die de Honselersdijkse muur open reet, viel enkele minuten voor tijd en bracht de ploeg van trainer Theo over- de Waard terug in de subtop. Scheveningen Zevenhoven 3-0 (1- 0) „We speelden vandaag voor Sinter klaas", speelde Zevenhoven-trainer Simon Duin de zwarte piet naar zijn spelers. Nadat Ron de Jager voor rust het eerste cadeau uit zijn schoen had gehaald, zag hij tot zijn verbazing dat er na rust nog een pakje op zijn naam stond. Ook Jerry de Rijk scoorde en werd dus niet vergeten door de Sinterklazen uit Zevenhoven. Nederlaag Oegstgeest LEIDEN De dames van Ter Leede 2 heb ben in de zaterdag eerste klasse de krachtmeting met Oegstgeest met 0-1 ge wonnen. Invalster An- net Berendonk scoor de de winnende tref fer. Woubrugge ver loor met 7-0 van Lyra en Valken '68 walste met 11-0 over Escher Boys heen. Katwijk speelde drie kwart van de wedstrijd met tien dames, maar hield zich toch staande te gen Maasdijk: 2-2. NOORDWIJK De streekderby tussen Noord- wijk en ARC gaf net zo'n troosteloze aanblik als de tribunes. Niet meer dan hooguit 400 toeschouwers betaalden veel te veel voor hetgeen ze op het veld werd voorgeschoteld. De wedstrijd speelde zich vooral af op het middenveld, met weinig werkelijke doel kansen. Het bleef ook ge woon 0-0. Meer verdienden de twee aanmodderende for maties ook niet. Op basis van werklust verhief ARC zich tegen de kustbewoners wel boven de vorm van de laat ste weken. Het verworven punt werd in het Alphense kamp dan ook als een winst punt beschouwd. De na dit seizoen vertrekkende trainer Jan Kroeze was daarover te vreden: „Dit is een opsteker. De jongens worstelen en be ginnen nü weer boven te ko- Noordwijk kwam dus als slechtste uit de bus. De Noordwijkse équipe laat zich de kaas van het brood eten, zegt coach John Eelman: „In de persoonlijke duels moet veel agressiever gespeeld worden". De Haarlemmer was snel uitgepraat over de door hem te verzetten ar beid: „Het lijkt optisch veel werk wat er verzet moet worden. Qua voetbal is er echter niet zo veel aan de hand. Als de persoonlijke in zet beter wordt en de spelers, die het team horen te dragen noemde in dat verband Timo Noordwijk- spits Yvan Hermans wordt ten val gebracht. Ook deze vrije schop zal echter niets opleveren. Noordwijk en ARC deelden doelpuntloos. me een beetje in mijn kruis getast. Als je tien jaar bij een club hebt gewerkt, zeg je toch gewoon „we zijn uitge keken op je". Nu kreeg ik een A4-tje met negatieve punten onder mijn neus ge schoven. Er stond toen al een advertentie in Voetbal To taal. En die moet je drie we ken van tevoren opgeven. Dat heb ik niet verdiend. Je leert op die manier wel je vrienden kennen. En die heb ik alleen in mijn ploeg". Er werd zaterdag door de Al- phenaren inderdaad hard ge werkt. Tijdens de eerste helft was de kansenverhouding 1- 4. Alleen de vrije schietkans van ARC-er Hans-Wouter Valk was evenwel een echte scoringsmogelijkheid. Hij mikte op keeper Dick Dort- mundt. Na de rust was de thuisclub het dichtst bij een treffer. René van Hensber- gen kopte na een voorzet van Yvan Hermans net over. Hoewel doelman Emiel Borst Noordwijk in het slotkwar- tier nog een paar helpende handen toestak, bleven tref fers zaterdag dus uit op de Duinwetering. En meer dan dat punt verdienden beide ploegen ook echt niet. Hetgeen de geplaagde Kroe ze niet weerhield om opti mistisch te toekomst in te blikken: „Wij blijven erin. Hoe dan ook". TJEERD SCHEFFER Noordwijk: Dortmundt, Smit, Wendt, ook vormden volgens Eelman po- van het feit dat zijn ploeg de nu het bestuur hem weg wil is het onderwerp, waar de Gerlof en Jos Smits. Rob sitieve uitzonderingen. Kroe- paar kansjes in de eerste hebben, is Kroeze belust op Amsterdammer zich nog een ze baalde na afloop vooral helft niet had benut. Zeker een sportieve revanche. Het drukst over maakt: „Ik voel 'meedoen', zijn boven Jan". Eelman Vermeer en Pieter Hazenoot SPIJKENISSE De menin gen waren verdeeld. De ge middelde aanhanger van Spij- kenisse hield het erop dat in de persoon van scheidsrechter Kroes een heuse Sinterklaas de fluit had gehanteerd. Sup porters van Rijnsburgse Boys daarentegen, roemden de man juist om diens voortreffelijke inzicht. Hoe dan ook: de beslis sing van Kroes om een actie van Ferry Pot tegen Ron Carli in de 76e minuut met een strafschop te 'honoreren', zorg de zaterdag in Spijkenisse voor nogal wat napraat. Niet zo vreemd natuurlijk, omdat de door Wim Hooymans onberis pelijk verzilverde 'stip' Rijns burgse Boys wèl met 0-1 langs Spijkenisse had geloodst... ..Quick Boys op vijf punten, Spijkenisse op zes. Nu Heer- jansdam nog", telde Rijnsburg se Boys-trainer Arie Kurver na afloop zijn winst. Om zich vervolgens persoonlijk ook maar eens met die strafschop te bemoeien. „Een hele echte", vond Kurver. „Alleen: negen van de tien scheidsrechters ge ven hem niet, ook al omdat Carli na die overtreding toch nog op het doel schoot". De be slissing had Carli om diezelfde reden ook verbaasd: „De scheidsrechter had goed door dat ik eigenlijk niet meer bij die bal kon. Klasse van die man". Een conclusie waar Spijkenisse-trainer en ex-Aja- cied Kees Zwamborn zich weer niet geheel in kon vin den: „Er gebeurde wel wat. Maar of er genoeg gebeurde om in deze wedstrijd een straf schop té geven, vraag ik me af". De meningen bleven dus ver deeld. Maar waren dat niet op het moment dat de juistheid van de uitslag ter sprake kwam. Zowel het groenwit van Spijkenisse, als het geel zwart van de Rijnsburgers, kon zich vinden in de consta tering dat de vermoeid ogende ploeg van Kurver („Wat mij betreft 'begint de winterstop nu, het elftal is aan rust toe") een punt teveel had gekregen. Rijnsburgse Boys had immers ook op het zwaar bespeelbare veld van Spijkenisse weer aangetoond absoluut niet in topvorm te verkeren. Al zou het oneerlijk zijn het soepel draaiende Boys-team van de eerste maanden te vergelijken met de formatie die Spijkenis se bestreed. Moest Kurver in die periode wekelijks nog kie zen wie van de groep van zes tien naast hem op de bank plaats dienden te nemen, za terdag kende hij dat probleem niet. Behalve de al veel langer uitgeschakelde Fred Arroyo en de vorige week ook al ont brekende doelman Jan Blan- kespoor, waren zaterdag Huug Aandewiel (liesblessure), Dick Heemskerk (ziek geweest) en Fred Bodaan (spierblessure bo venbeen) eveneens niet fit ge noeg voor een hele wedstrijd. De elf wel speelldare pionnen van Kurver moesten het zater dag derhalve maken, maar de den dat niet echt. De ploeg kwam voor rust zelfs niet ver der dan het doelloos rondspe len van de bal. Een speltype dat ook Spijkenisse bleek te liggen, zodat de eerste helft wel saai en doelpuntloos moest verlopen. Na de pauze kwam er meer leven in de brouwerij. Martin de Louw kopte tegen de lat, terwijl Spijkenisse-spits Ruud van Emmerik aan de andere zijde een paar leuke momenten verzorgde. Momen ten die voor Kurver de aanlei ding vormden om Huug Aan dewiel na een uur spelen toch maar 'te brengen': „De organi satie achterin werd steeds minder". De gok pakte goed uit. Verdedigend staken de za ken inderdaad weer wat beter in elkaar en ook aanvallend ging Rijnsburgse Boys spits- vondiger te werk. Al zal het natuurlijk altijd de vraag blij ven of de geelzwarten Spijke nisse ook zonder die strafschop als winnaar zouden hebben verlaten. Zoals het ook immer de vraag zal blijven of die 0-1 was blijven staan, als Spijke nisse in die resterende speel tijd een struikelpartij in het strafschopgebied van Rijns burgse Boys zou hebben 'geor ganiseerd'. De kans dat scheidsrechter Kroes in dat geval ook snel de stip voor het doel van goed spelende inval ler-doelman Ruud Spierings zou hebben opgezocht, leek in ieder geval levensgroot aan wezig. De man in het zwart trok immers om onbegrijpelij ke redenen maar liefst zeven minuten blessuretijd bij en en weigerde na die 0-1 ook nog eens stelselmatig in het voor deel van Rijnsburgse Boys te fluiten. Waarmee Kroes op zijn beurt dus leek aan te geven dat ook bij hem de meningen knap verdeeld waren... GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 76. Hooymans (straf schop) 0-1. Rijnsburgse Boys: Spierings, Van Dijk, Koet, Driebergen, De Kroon, Vonk. Hooymans. Carli, De Louw, Zwaan. Collé. KATWIJK De voetbal vereniging Katwijk be kleedt na twaalf wedstrij den de eerste plaats in de tweede klasse B. Door de 2-0 overwinning op outsi der SSS en het niet in ac tie komen van medeko ploper Capelle staat de formatie van Arie Lagen dijk momenteel twee pun ten „los". Een verrassende ontwikkeling voor de kersverse promoven dus die na twee wedstrijden nog puntloos onderaan bungel de. Ondanks de verworven koppositie, kleefde er toch één smetje aan de wedstrijd tegen SSS. Enkele minuten voor het laatste fluitsignaal van de strak leidende scheidsrechter De Neuve vergaloppeerde de Katwijkse aanvoerder Wim Guyt zich enigszins. De Klaas- waalse spits Ad Huisman, vre selijk irritant door zijn provo cerende gedrag, versperde Wim Guyt enige malen ach teréén de doorgang, waaarna Guyt hem met een armbewe ging opzij zette. Theatraal schreeuwend stortte Huisman ter aarde, waarna Guyt het veld kon verlaten. De 31-jarige aanvoerder voel de zich geflikt door Huisman: „Het was mijn eigen schuld natuurlijk, omdat ik mijzelf even niet in de hand had. Ik wist, dat die Huisman op zo'n geintje uit was, want hij was de hele wedstrijd al bezig". De statige Guyt bewees zijn waar de voor de Katwijkers al in de 7e minuut toen hij een inge studeerde vrije trap van Cees Guyt verlengde, waarna Piet van Duyn met een halve vol- Kees Kraayenoord (rechts) mikt koelbloedig raak. Katwijk is definitief in winnende haven tegen SSS: 2-0. ley doelman Sloof passeerde. Een snelle voorsprong, die de wedstrijd geen goed deed. Er ontwikkelde zich in het ver volg van de eerste helft een tamme vertoning, waarbij Katwijk er niet in slaagde om zijn stempel te drukken op het duel. In de eerste drie minuten na de pauze verloor het tot dan zelden gevaarlijke SSS de wedstrijd. Eerst verzuimde Ad Huisman een te zachte terug speelbal van Martin van der Plas af te straffen, vervolgens stond doelman Teun van Duy- venbode op de goede plaats bij een vrije trap van Theo Trouwborst, waarna Henri En gelman op acht meter afstand van het Katwijkse doel hope loos faalde. Na een benauwd eerste kwartiertje hervond de thuisclub zich weer enigszins, hetgeen resulteerde in kansen voor Adrie Nijgh en Marco van der Plas. Met Arie van Beele als vervanger voor Jan Verloop, zeker geen verzwak king, werd de slag op het mid denveld uiteindelijk in Kat- wijks voordeel beslecht wat van beslissende invloed was op het verdere spelverloop. In de 77e minuut stond linker spits Marco van der Plas met een gave solo aan de basis van de verlossende tweede treffer. Zijn voorzet bereikte Kees Kraayenoord, die eerst een te genstander uitkapte en vervol gens uitermate koelbloedig in schoot: 2-0. Katwijk leek de wedstrijd rustig uit te kunnen voetballen tot het incident rond Wim Guyt roet in het eten gooide. Arie Lagendijk was een gelukkig man na af loop, maar betreurde de uit- FOTO: HENK SNATERSE sluiting:„Voor de wedstrijd waarschuwde ik al voor die Huisman. Ik ken hem nog uit mijn Rijnsburg-tijd. Een eng tijdje zullen missen. Wij spelen volgende week de top per tegen Capelle en ik hoop dat hij er dan nog bij is". JELLE RAAP Scoreverloop: 7. Van Duyn 1-0, 77. Kraayei 1 2-0. Katwijk: Van Duyvenbode; Nijgh, Langemaat, Guyt, Van der Plas; Ver loop (Van Beele), Guyt, Eysberg; Kraayenoord, Van Duyn (Guyt), Van Gelijkspel Oegstgeest: LEID 1 Dekk Voorschoten winst strijd 'ruime :curre: ihad profiteert LEIDEN In de vierde N0^'1 klasse B nestelde Voor.'"^® schoten (0-2 winst tegen |jamn Ter Leede) zich naast straft koploper Oegstgeest. Denig o §upillen van trainer Henksky s waak deelden namelijk p de punten met DEVJO: l-één 1. Koudekerk versloegReid, Rohda met 3-1 en Dedieei Sleutels ging met dezelfde <e8cn cijfers ten onder tegen De Ulr0C Jodan Boys. Kagia boekte - een belangrijke zege tegen Nootdorp: 0-1. Door deze resultaten is het inhaal- duel tussen Voorschoten en nummer twee DEVJO m (op twee punten van Oegstgeest en Voorscho ten) van cruciaal belang PTT geworden. trac DEVJO - Oegstgeest 1-1 (0-Feer 1) pe f In de eerste vijftien minuten 'uitw kwam Oegstgeest goed weg. De sterk keepende Frits Bleichrodt had zijn handen meer dan vol. Een foutje van de thuisploeg was echter do- delijk. De attente Ed Strijk profiteerde van een foutieve» terugspeelbal en Eric Onder- f water schoof zijn maatpass'1 beheerst binnen. In de twee- de helft redde Oegstgeeste- naar Han Willem Kotterman op de lijn, maar kwamen de,1 gastheren door een goal vanP uitblinker Ed Haring alsnog jj langszij. Koudekerk - Rohda 3-1 (1- 1) In deze rommelige pot scoor- j de Ron Paling de openings treffer. In dezelfde minuut profiteerde Rohda Koudekerkse feestvreugde: 1-1. In het tweede part konden het alle kanten op. Toch wa- feng. ren het Dik Weijman en Ron Rich* Paling die de voorsprong tot'midv 3-1 opvoerden. Wel tegen de<naar verhouding in, want Koude-Deze kerker Peter van Asch moest J*'ierF op de lijn reddend optreden Pai en sluitpost Cock Dorrepaal ^ai had in het geheel geen last Z. 7 van de koude. Ter Leede - Voorschoten 0-2 luu, <#-«> E De eerste helft vatte Voor- ujt schoten-trainer Leo Holl als jkwar volgt samen: „Plichtmatig, Weil geen overtuiging, van een burg matig niveau en weinig uit- gespeelde kansen". Smullen j geblazen dus in Sassenheim.Tp, De tweede helft was leuker. Tot aan de vijftiende minuut waren de Sassenheimers aan 'AlCJ zet. De laatste dertig minu ten waren echter voor de gasten. Dat kwam tot uiting in een kopbal Marco den Hollander en mooie volley Hein de Graaff. Sleutels - De Jodan Boys 1- 3 (0-1) De goal van Ard Keus was slechts een matige afspiege ling van het wedstrijdver loop voor rust. Na de thee was het niemand minder dan Leo Compeer, die op aange ven van Affrim van Es de gelijkmaker aantekende. Twintig minuten voor tijd was Theus de Krijff weer aan de beurt voor de Boys. En omdat de Leidenaars zon der al te veel overleg op jacht gingen naar de gelijk maker, maakte de counte rende Peter de Knegt aan alle onzekerheid een einde. Nootdorp - Kagia 0-1 ((H)) Kagia-trainer Rob Suttorp was na afloop maar wat blij dat zijn team niet in de eer ste fase van het duel op ach terstand werd gezet. „Zoals gewoonlijk begonnen we weer veel te slap. Maar dit maal profiteerde Nootdorp gelukkig niet". Na twintig minuten ook volgens planning pakte Kagia het initiatief en kreeg het team meer en meer kansen. Rik van der Berg was attent en strafte een foutieve terug speelbal beheerst af: 0-1. Marcel Westein en Van der Berg hadden de een tweede goal op hun pantoffel, maar hadden het geluk niet aan hun zijde. MAASSLUIS De laatste weken zo geplaagde trainer van Quick Boys, Hans van der Zee, haalde na afloop van het uitduel tégen Excelsior Maas sluis opgelucht adem. Hij had niet alleen zijn team een bijna uitzichtloze 2-0 achterstand zien ombuigen naar 2-2, maar had tevens bespeurd dat de spelers weer bereid waren 'voor elkaar te werken'. Van der Zee kon het 'succesje' goed gebruiken, want na de neder lagen tegen Rozenburg en Spijkenisse, leken de Katwij kers op weg de status van top per in te ruilen voor die van tobber. Dat voorkwam Quick Boys zaterdag voorlopig door in Maassluis nog wel een pun tje uit het vuur te slepen. Het geen echter bepaald niet wil zeggen dat de formatie van Van der Zee het lek boven heeft. Daarvoor maakte de ploeg, die het voor het laatst zonder de geschorste Floor van Duyn moest stellen, voor al in de eerste helft een te on zekere indruk. Ook al was de wil er wel, de weg moest nog duidelijk ge vonden worden. De Katwij kers zochten te weinig de vrije ruimte op waarmee de wed strijd een statisch beeld kreeg. Daarnaast ontbeerde de ploeg creativiteit. Excelsior Maas sluis bleek zich bij die spelwij ze voor rust het meest in zijn element te voelen. Dit resul teerde al vroegtijdig in een eerste treffer. Edwin Berve: ling maakte zich los van Arie van Duyn en trok de lege ruimte in. Een snelle pass van Ron van Straten liet de verde diging vervolgens kansloos, waarna Berveling het karwei simpel kon afronden. Na afloop prees Van der Zee de koelbloedigheid waarmee Excelsior de kansen afrondde. Al zette de coach bij de tweede treffer zijn vraagtekens. In de slotfase voor rust probeerde Excelsior enige druk op de ke tel te zetten en Johan Jonker werd hiervan de dupe. In het strafschopgebied bracht hij Excelsior-spits Marcel IJspel- der ten val. Even leek het erop dat de overtreding zonder gevolgen zou blijven, want in eerste instantie keerde Tom van der Niet de zwak inge schoten strafschop van Ron van Straten. Zijn verdediging gaf echter niet thuis bij de re bound, zodat Rob van der Meer alsnog 2-0 aantekende. De tegenslag was daarmee voor Jonker (en Quick Boys) nog niet ten pinde, want na rust liep hij tegen een boeking op, zodat hij een verplichte rustperiode tegemoet kan zien. Op het moment dat dat ge beurde, had de Katwijkse voorstopper de defensieve ge lederen al lang verlaten en was middenvelder Aandewiel de voorste linie gaan verster ken. En niet zonder succes. Vlak na rust bracht een af standschot van Jonker Marco van Eijk zo in moeilijkheden, dat de Excelsiorkeeper de bal maar half kon keren. Theo van Rijn stond op de goede plek en eiste de aansluiting op. Vervolgens ontspon zich een voor het publiek zeer aantrek kelijk duel, waarbij Quick Boys bijna definitief met lege handen kwam te staan. Cees Haasnoot werd er op links uit gelopen door Rob van der Meer, waarna de paal redding bracht. Dit hield voor Theo van Rijn de mogelijkheid open om voor Quick Boys uit te groeien tot man van de wed strijd. Hij strafte een foute te rugspeelbal af en tekende daarmee de gelijkmaker aan. „In deze helft speelden we ook va banque", aldus Van der Zee, „zodat we de meeste aan spraken op een overwinning mochten maken". Mogelijkhe den hiertoe waren er legio (kopbal Van Rijn voor leeg doel; schot van Rob Kraan), maar de scherpte ontbrak. Toch kon dit het goede hu meur van de Katwijkse oefen- meester niet meer verpesten. Hij had weer een strijdend team gezien. PETER VAN DER HULST Scoreverloop: 17. Berveling 1-0, 42. Quick Boys: Van der Niet, Haasnoot, Kees Varkevisser, Van Rijn, Kraan. Boekingen: Johan Jonker.' 'eter Rood

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14