Jean Bessems klaagt de hele wereld aan [Principe voor Velten belangrijker dan goals voetballerlei 19a SPORT £eidóc(Sotruutt ZATERDAG 3 DECEMBER 1988 PAGINA 11 Schotland tegen voetbalpas De Schotse Nationale Partij (SNP) heeft zich heftig tegen de in voering van een voetbalpas voor supporters uitgesproken. De Britse minister van sport Colin Moynihan wil koningin Eliza beth een wetsontwerp voorleggen waarin de pas verplicht wordt ?esteld in Engeland, Wales, Noord-Ierland en Schotland. De chotse partij vindt het niet juist dat de Britse minister het be wijs, waarop naam, adres, leeftijd en andere persoonlijke gege vens staan, in het hele koninkrijk verplicht wil stellen. „De in voering van de kaart is een poging in de aangelegenheden van de Schotse voetbalbond in te grijpen", verklaarde SNP-woord- voerder Gil Paterson. Hij wees er op, dat de Schotse fans gelden als de meest gedisciplineerde van Groot-Brittannië. Werder wil Rehhagel voor het leven Werder Bremen probeert trainer Otto Rehhagel aan zich te binden. Het huidige contract met Reh hagel heeft nog een looptijd van twee en een half jaar en nu de succesvolle trainer heeft aangekon digd te denken aan een vertrek uit Bremen pro beert de titelverdediger Rehhagel het leven in de Weserstad zo aangenaam mogelijk te maken door Otto een verbintenis voor het leven aan te bieden. De succesvolle trainer heeft nog geen beslissing ge nomen, maar de kans dat hij daadwerkelijk ja zal zeggen tegen een contract voor het leven is groot. Werder heeft trouwens voor een stunt gezorgd in de Bundesliga door een wedstrijd te verkopen. Otto Rehhagel kan zijn verblijf V°or.120000 ™'ken 's e,e" T"?s°r eigenJ,aLie', in Bremen voor onbepaalde 'Z fnL cowpet.tieduel tegen Waldhot tiid verlenaen Mannheim, dat als tegenprestatie nu 35000 kaartjes FOTO: SP kan verdelen als relatiegeschenk met Kerstmis. Noorse doelman voor Spurs Tottenham Hotspur heeft met 1FK Göteborg overeenstemming bereikt over de transfer van de doelman van het Noorse nationale elftal, Erik Thorstvedt. De keeper heeft inmiddels een vijf-jarig contract ondertekend bij de Spurs. Zoals dat zo vaak gebeurt bij onderhandelingen werd een compromis bereikt over de hoogte van de vergoedingssom. Göteborg vroeg negen miljoen kro nen, de Spurs bood drie miljoen. Het werden er uiteindelijk zes, bijna twee miljoen gulden. Göteborg moet dus op zoek naar een opvolger voor Thorst vedt. Overigens heeft Tottenham Hotspur twee punten terug gekregen van de Engelse voetbalbond. De punten waren afgenomen, omdat de eerste wedstrijd van Tottenham, tegen Coventry, niet kon doorgaan vanwege bouwwerkzaam heden in het stadion. Bij het beroep kregen de Spurs de punten terug. De Londenaren moeten wel een boete van 60.000 gulden betalen. Onderscheiding voor Platini De Franse bondscoach Michel Platini heeft van de Jordaanse koning Hussein een onderscheiding gekregen voor zijn strijd tegen het gebruik van drugs door kinderen. Platini, in Amman aanwezig, zal dinsdag meespelen in een wedstrijd voor een goed doel. STOCKERAU Een su perkampioen. Zo typeert ^ijn maatje Jan Brunnek- reef hem. Jean Bessems heeft die kwalificatie waarschijnlijk te danken aan het feit dat hij, naast zijn onmiskenbare kwali teiten als biljarter, ook als mens hoog wordt aange slagen. Uitdrukkingen als aimabel, sympathiek, vriendelijk, goedaardig zijn zomaar een paar gebe zigde synoniemen voor de ex-wereld- en meervoudig Europees en nationaal kampioen kunststoten, die dit weekeinde actief is in het toernooi om de we reldtitel in het Oostenrijk se Stockerau. Achter die aardige buitenkant blijkt een getergd man te zit ten. Getergd door de groot scheepse miskenning van zijn sport, maar ook van hemzelf en zijn prestaties. Op het ge frustreerde af soms. Maar dan wel gefundeerd gefrustreerd. „Want of je nu biljarter bent of wielrenner, je traint er even serieus voor. Toch zeggen ze direct, ach, het is maar biljar ten, die rommelen maar wat aan. Maar met flauwekul ma ken haal je de top niet". De vriendelijke Limburger spuwt tijdens het wereldkampioen schap kunstoten in Stockerau met het """T "imago dat het een café-sport is. -Toch hoort het erbij. Je kunt I -alle biljarts wel in een sporthal !/r dm. ^tten. Maar wie gaat er dan 3'p biljarten? Toch ook maar een - i-enkeling?" 30 km} „Biljarten komt op de meeste ■Ti?iy mensen verkeerd over. Een -f t military-ruiter van 50 jaar 2]jn-e|j..haalt een gouden medaille op de Olympische Spelen en ie dereen vindt het prachtig. Maar zo gauw een biljarter of schaker van 50 iets presteert, dan is het al gauw van: dat is geen sport, als zo'n ouwe man dat nog kan. Het wordt vaak te veel in het lichamelijke ge trokken. De geestelijke kant wordt onderschat." „Kijk, ik ga elke dag werken, acht uur per dag, veertig uur per week. Dan kan ik het toch niet maken om elke avond gen mijn vrouw te zeggen: ik ga tot tien uur trainen. Wij moeten al die zaken combine ren. Ons werk goed doen, trai nen, thuis het iedereen naar de zin maken en dan ook nog topsport bedrijven. Zonder coach, zonder mentale begelei der, zonder coach en nog word je niet geaccepteerd als top sporter. Dat vind ik belache lijk. Hét heeft er ook mee te maken dat je geen olympische sport bent. Kijk nou dit jaar. Je hebt de Olympische Spelen en al het geld van de NSF gaat naar die deelnemers aan de Spelen. Met alle respect, maar daar zitten sporters bij die nog nooit ook maar een titel heb ben gewonnen. En dan zit ik daar thuis als Europees kam pioen". Lobbyen „Het heeft ook alles met vrienden, lobbyen te maken. Ik weet wel dat wanneer An ton Geesink een goede vriend van mij was en hij hier élke dag over de vloer zou komen, dan opeens was Bessems be langrijk en was Bessems een topsporter. Maar alléén omdat Bessems niet dat soort vrien den heeft, is hij en het biljar ten niet belangrijk. Was het een olympische sport en heb ben ze favorieten voor de gou den medaille, dan ineens is biljarten belangrijk. Maar het is dan wel precies dezelfde sport". „Kijk, zoals een Hein Vergeer en een Joop Zoetemelk ervoor hebben geleefd, zo leef ik er ook voor. Ik heb er ook dertig jaar over gedaan om dit te be reiken.-Er wordt teveel naar de'sport op zich gekeken. Atle tiek, wielrennen en voetbal krijgen veel meer aandacht dan biljarten. Omdat daar nu eenmaal veel meer mensen in geïnteresseerd zijn. Maar de prestatie op zich die wij leve ren wordt gewoon onderge waardeerd. Te moeilijk „Gebrek aan concurrentie? Kijk, er zijn misschien niet zo veel kunstoters op de wereld. Maar je moet niet vergeten dat alleen al die 30.000 biljarters in Nederland allemaal wel eens geprobeerd hebben om te le ren künststoten. Maar de meesten zijn ermee gestopt omdat het te moeilijk is. Kijk, dat bedoel ik. De top is maar voor weinigen weggelegd en ik heb nu al een aantal jaren aangetoond daar bij te horen. Je wordt wel gewaardeerd maar niet door de juiste perso- „Natuurlijk, ik besef ook wel dat het niet voor iedereen even boeiend is. Ik kan me voorstellen dat iemand op tele visie kunststoten heeft gezien en denkt: verrek, dat is leuk en spectaculair, daar ga ik een keer kijken. Die komt dan op een toérnooi dat vier dagen duurt en denkt na een paar uur: dat valt tegen, wat saai. Daar moet ook wat aan veran deren. Komende maandag na het wereldkampioenschap wordt daar ook over verga derd. We moeten net als bij het driebanden naar het knock-out systeem. Dat maakt het voor journalisten en pu bliek interessant. Dan kunnen ze schrijven: Bessems naar huis of Steylaerts naar huis. Dat willen de mensen lezen. Er moeten winnaars en verlie zers zijn. Nu is pas de laatste dag interessant omdat er dan uitrolt". Lange afstoot „Ja, het driebanden is op dit moment financieel en publici tair belangrijker.- Ik doe het ook nog wel. Maar ik ben er gewoon niet zo geschikt voor. Dat kan. Vultink kon ook niet driebanden, terwijl hij toch ook een topper is. Bij drieban den moet je gevoel voor ruim te hebben en een lange rustige afstoot. Bij het kunststoten heb je een snelle afstoot nodig. Kijk, ik kan wel een kwartier goed 'driebanden maar zo gauw het spannend wordt, de zenuwen een rol gaan spelen, ga ik weer te snel afstoten en vergeet ik ook de verdediging. Mijn gevoel hoort bij het kunststoten en niet bij het driebanden". „Tuurlijk ben ik wel eens ja loers op die driebanders. Ie dereen wil graag gewaardeerd worden. Zij ziin nu belangrijk geworden omdat Bayer er geld in heeft gestoken. Maar als Bayer vandaag Ceulemans belt en zegt: ik stop ermee en ga het geld in het kunststoten stoppen, dan staat Ceulemans morgen kunststoten te trai- In de krant „Hier, dit stond vandaag nog in de krant. Het NOC vindt dat sporters die bij de absolute wereldtop horen, in staat moeten worden gesteld om zich alleen op hun sport te concentreren. Daar hoor ik, gezien mijn resultaten gewoon bij. Maar ik weet nu al dat, wanneer dat doorgaat, ik er niet bij zal zitten. Waarom? Ik Jean Bessems: „Als je een titel wint komt er een felicitatie-briefje van WVC, maar weet de minister wel dat dat wordt gestuurd?" zal een voorbeeld geven. De NSF heeft zo'n verkiezing van sportprestatie van de week. Ze hebben daar een keer een brief over gestuurd waarin stond dat op die manier ook kleinere sporten aan bod kon den komen. Goed, ik was toen Europees kampioen geworden. Maar eerste werd PSV, tweede Jelle Nijdam door zijn zege in de Gold Race en derde Daph ne Jongejans omdat ze een toernooi in Amerika had ge- Ik zat niet eens bij de eerste drie. Hadden ze einde lijk de kans om ook iets voor de kleinere sporten te doen en dan gaat Philips er met de Êrijs van 2500 gulden vandoor, lomt alles toch weer op de grote hoop terecht. De verhou dingen liggen gewoon scheef. Er wordt te veel naar de sport gekeken in plaats van naar de prestatie. Iemand die derde wordt met voetbal is belangrij ker dan iemand die Europees kampioen wordt bij het biljar ten". „Ach, je hoopt maar dat het anders wordt als je maar vaak genoeg wint. Dat ie eindelijk geaccepteerd wordt als top sporter, daarom ga je door. Maar hét enige wat je dan krijgt is zo'n felicitatiebriefje van het ministerie van WVC. Dat is allemaal wel leuk en aardig. Maar ik denk dan: zou die minister zelf wel weten dat hij dat briefje gestuurd heeft. Misschien heeft zijn secreta resse dat wel gedaan, he". RENÉ BANIERINK TOPSCORER HERACLES SPEELT OM GELOOFSREDENEN NOOIT OP ZONDAG i97aENTER Folkert Velten 197/was altijd al een regionale Jopetvoetbalgrootheid in het j heb-Twentse Enter en wijde ^staatomtre^' maar nu komt de i. voor spits van Heracles, topsco- van de eerste divisie dertien treffers, ook landelijk in de belangstel ling. Velten komt voort uur. uit de rijen van het zater- uur. dag-amateurvoetbal. Voetballen op- zondag is voor flegmatieke Twent niet bespreekbaar. Dat wekt reacties die variëren van verbazing en bewon dering tot neerbuigend medelijden en sarcasme. Velten kan daar niet van wakker liggen en zijn werkgever al evenmin. Heracles speelt tegen woordig gewoon op zater dagavond en profiteert rij kelijk van de voormalige ster van Enter Vooruit. Maar morgen is hij absent. Uit angst voor supporters- geweld moet Heracles - FC Den Haag immers op zondag worden gespeeld. „Nee, ik ga ook niet kij ken", zegt Velten. EO's Tijdsein is al geweest en k moest hij naar de tv-stu- van Hilversum voor KRO's „Sport op vrijdag". Fol kert Velten kijkt er al lang niet meer van op als de zo veelste verslaggever zich bij hem aandient. De voormalige spits van Enter Vooruit dreigt een „bekende Nederlander" te worden. Hij scoort veelvuldig voor Heracles, maar dat is niet de enige reden dat de media meervogel Jaan de Graaf des tijds bij GA Eagles en AZ '67 weigert Velten om de zondags rust te ontheiligen met zijn lie- velingssport. Veltens standpunt leidt kenne lijk nog steeds tot verbazing bij een groot deel der natie. In Studio Sport, de zondagse tv- sportdienst bij uitstek, wordt de Heraclied nooit genoemd zonder de toevoeging „die uit principe niet op zondag speelt". Velten heeft er eigen lijk behoorlijk tabak van om voortdurend te worden be stempeld als een speler die „van een andere planeet" is gekomen. Toch zegeviert zijn nuchterheid altijd over de boosheid om zoveel onbegrip en onvermogen om zich' te verplaatsen in de gedachten- wereld van een standvastige christen. Walging Folkert Velten wil het nog wel een keer geduldig uitleggen, ook al loopt hij het risico te worden geportretteerd als „topscorer naast God", zoals de popi-jongens van het week blad Panorama hem vorige week met een schalkse verwij zing naar Jan de Hartogs best seller neerzetten. Moeder Vel ten denkt met onverholen walging terug aan de komst van de snelle reporters. De stedelingen fleurden hun in terview op met wat impressies van het half-landelijke Enter. Het resultaat van al die cou- leur-locale was een portret van een groepje achterlijke boerenkinkels, dat zich in hun dagelijks leven laat leiden door zoiets middeleeuws als godsdienst. Folkert Velten: „Ik kom uit het zaterdagvoetbal. Ik heb m'n hele leven al gespeeld bij Enter Vooruit, vanaf m'n vijf de tot vorig jaar. Iedereen weet dat ik niet op zondag speel. Ook toen ik bij Heracles tekende was dat heel duide lijk. Of ik het bijzonder vind dat de club op zaterdagavond is gaan spelen om mij? Ik zal je vertellen dat de meeste spelers het heerlijk vinden om niet meer op zondag te spelen. Niet om principiële redenen na tuurlijk, maar ze vinden het Folkert Velten aaat op zondag zelfs niet kijken naar Heracles. „Ik zou graag in de Bundesliga spelen", zegt de topscorer van de eerste divisie. getrokken om het Woord Gods op de voetbalvelden te ver kondigen, maar uitsluitend om zoveel mogelijk ballen in het doel van de tegenstander te trappen. Velten is een zoon van het zaterdagvoetbal. Insi ders weten dat in die competi tie aan het begrip naastenlief de soms verrassend vrijmoedi ge interpretaties worden gege ven. Folkert Velten: „Ook voor de zaterdagjongens geldt dikwijls dat men van dik hout planken zaagt. Ik zal 't sterker vertellen. In de streekderby's wordt er heel wat meer op het scherpst van de snede gevoet bald dan in de eerste divisie. Zelf beschouw ik me als een harde speler. Ik kan incasse ren, maar ook uitdelen, al zal ik nooit iemand opzettelijk proberen te raken. Blessures heb ik in mijn carrière nog nauwelijks gekend. Ja, vorige week liep ik bij Telstar tegen een elleboog op. Maar ik anti- x cipeer over het algemeen goed". •„Folkerts vader bracht drie jaar van zijn leven in het gips door", vertelt moeder Velten. Door het voetbal. Maar dat is al weer heel lang geleden. In de tijd dat het geloof nog een duidelijke factor vormde in de streekderby's. Vooral als de twee clubs uit Enter tegen el kaar moesten aantreden. Hoe wel de naamgeving niet zo veel avontuur suggereert, was Enter (katholiek)-Enter Voor uit (protestant) altijd een con frontatie waar de vonken van af sprongen. „Dat is tegen woordig gelukkig niet meer zo", verklaart Velten. „Nu gaan we met elkaar stappen. Protestanten en katholieken door elkaar". gewoon fijner. Hebben ze de hele zondag lekker vrij. Ik ben dus niet de veroorzaker van problemen, eerder het omge keerde". Voetbalhumor FOTO: PERS UNIE Al het gepraat over godsdienst en voetbal lijkt geheel langs Velten af te glijden. De man voetbalt gewoon niet op zon dag. Klaar. Schampere opmer kingen van omstanders en sportcommentatoren deren In de groep wordt Folkert Velten niet als buitenbeentje behandeld. En daartoe is ook geen enkele reden, want Vel ten is niet door Heracles aan- hem niet: „Als ik op het veld sta, ben ik met de wedstrijd bezig. Dan hoor ik niets en zie ik niets. Ik sta ook niet, zoals sommige spelers, door het hek met publiek te praten". Voor vriendin, volgend jaar echtge note, Margreet ligt dat anders. Zij volgt Velten op al zijn voetbalreizen en ergert zich soms wild aan de „Hollandse" voetbalhumor. „Het is alle maal zo flauw. Dat Folkert niet kan scoren op zondag en dat soort onzin. Misselijk om een voetballer op z'n geloofso vertuiging aan te spreken. Ei genlijk is het pure geloofsdis- criminatie", vindt Margreet. De stap naar de semi-profs van Heracles was voor Velten geen al te grote cultuurschok. Als besluiteloze minnaars drentelden de betaalde clubs al ruim zes jaar bij de voordeur van huize Velten ook in de twee jaar dat hij voof het Ne derlands amateurelftal speel de totdat de Almelose eer- ste-divisieclub het definitieve aanzoek deed. Velten was en is immers al vanaf zijn debuut in het eerste van Enter Vooruit („Trouwens een dieptepunt in mijn carrière, want toen de gradeerden we") een regionale grootheid. De vele plakboe ken, die pa heeft bijgehouden, bewijzen dat. „In de omgeving zeiden ze niet „We moeten te gen Enter Vooruit", maar al tijd „We moeten tegen Velten voetballen", meldt pa, bij wie adoratie en relativering voort durend om voorrang strijden. Instinct Vanaf zijn vijfde jaar bouwde Folkert Velten een gedegen reputatie op als koningsschut- ter. Hij bleek één van die wei nige natuurtalenten. „Ik voel meestal wel of het ér in zit of niet. Het winnen van de eerste duels is erg belangrijk. Maar ook als ik slecht speel en maar zes ballen krijg, floept-ie er nog altijd wel één keer in. Faalangst? Nee, dat ken ik niet". Bij Heracles heeft Velten het best naar zijn zin. De Almelose club is aan een verrassend goed seizoen bezig. Folkert Velten: „De mensen zeiden hier dat ik beter bij Enter Vooruit kon blijven („Maar die denken alleen aan hun eigen belang", interrumpeert pa), maar bij Heracles hebben ze de organisatie nu goed voor el kaar. De communicatie met het bestuur is verbeterd. Er is duidelijk in het spelersmateri aal geïnvesteerd. Met Pattina- ma en Caldérwood is er een hoop ervaring in de ploeg ge bracht. Daarbij komt dat de sfeer uitstekend is. Trainer Steunenberg is een wat dat be treft een hele goeie". De aandacht die hij krijgt, vindt topscorer Velten buiten proportioneel. „Ik krijg inder daad vaak alle aandacht. Zqals bijvoorbeeld na afgelopen weekeinde tegen Telstar, toen er vier in gingen. Maar de mensen vergeten dat een elftal je wel in staat moet kunnen stellen om te scoren. Voor de groep is dat volstrekt duide lijk". Al mag de Velten dan hard nekkig met beide gouden be nen op de grond blijven staan, in gedachten moeten zijn am bities zich toch wel eens hoog boven het Twentse platteland hebben verheven. Heracles is, met alle respect, toch niet het eindstation? „Nee", bekent Velten ruiterlijk, „natuurlijk droom ik er zoals elke voetbal ler van om full-prof te wor den. En je droomt ook wel eens van het Nederlands elftal. Dat is gelukkig niet verboden. Het liefst zou ik in de Bundes liga gaan voetballen. Dat vind ik een interessanter en betere competitie dan de Nederland se". Een tweede voordeel van de Westduitse competitie laat Velten ongenoemd, waar schijnlijk omdat het té van zelfsprekend is: onze oosterbu ren voetballen nooit op zon dag. EDWIN VENEMA door Frank Werkman GELD Zelden eerder zal de term be taald voetbal meer in verband zijn gebracht met geld dan deze week. Nadat maandag de tonnen over tafel waren ge gaan in Zeist tijdens de na jaarsvergadering van de profs ectie van de KNVB, vlogen een dag later de miljoenen door de Kuip. Samenbindende factor bij beide gebeurtenissen was André van der Louw, die daarmee laveerde tussen kaar tenhuis en luchtkasteel. Ofte wel betrokkene was bij het mysterieuze verdwijnen van een bedrag met zes nullen uit het EK en het miraculeuze verschijnen van het 25-voud daarvan bij Feyenoord. André van der Louw als de deus ex machina in het vader landse voetbal. Eerst acteerde de opperbobo als redder van het zwaar onder vuur liggende sectiebestuur, een optreden waarmee hij zijn kandidatuur stelde voor het Gouden Kalf, de hoogste onderscheiding voor een acteerprestatie. Hoe wel het betrokken beest in Zeist al lang is verdronken, heeft men daar de put nog lang niet gedempt. Om niet te spreken van een beerput, aan welks deksel Van der Louw met zijn gehele, bepaald niet geringe lichaamsgewicht moest gaan hangen om het op zijn plaats te houden. Een et maal later fungeerde hij als standwerker in de Kuip om een andere put, ditmaal een bodemloos exemplaar, in Rot terdam-Zuid te helpen vullen. Mooie dubbelrol. Naar verluidt waren er in de Maasstad dinsdag zo'n honderd al of niet succesvolle zaken mensen afgekomen op de invi tatie een veredelde borrelpraat aan te horen. Wat was het ge val? Niemand minder dan Hans Kraay presenteerde een lumineus project om Rotter dam en wijde omgeving niet minder dan 25 miljoen uit de zak te kloppen. Zodat 's we relds eerste haven ook in spor tief opzicht weer zou kunnen worden opgestoten in de vaart der volkeren. Dat Van der Louw daarbij als p.r.-man rug gesteun mocht verlenen, was een staaltje ondernemers-bru taliteit, aat zijn weerga niet kent. Jezelf een brevet van fi nancieel onvermogen opplak ken en je nota bene een dag later als betrouwbare collec tant presenteren getuigt op zijn minst van een portie ordi nair blufpoker. Misschien hebben ze bij Feye noord gedacht dat zakenmen sen het zo druk hebben dat ze alleen de beurspagina's van de dinsdagkranten bekijken. In dat geval zou men eventueel het opwarmertje van Van der Louw bij Feyenoord voor zoe te koek kunnen slikken. Een mate van onnozelheid, waar aan zelfs de meest argeloze ei genaar van een goed draaiend bedrijf geen prijskaartje zou willen hangen. Of dat dan toch in voldoende mate ge beurt valt ernstig te betwijfe len. Want goed beschouwd is het plan van Kraay c.s. niet veel meer dan het presenteren van een blauwdruk van een ongeëvenaard stukje luchtfiet- Want was is de bedoeling? Profiteurs van een opgebloeide economie moeten dus om mee te kunnen doen met een kwart miljoen gulden over de Van Brienenoordbrug komen. Ze krijgen daarvoor rente. Niet in geld of aandelen, maar in de vorm van een stoel in de Kuip. En om nu het zitten op zo'n ding wat te veraangenamen moet er in het blikveld enigs zins aantrekkelijk voetbal worden gepresenteerd. Daar dienen dan die 25 miljoen voor te zorgen. Met dat geld moeten de Gullits, de Van Bastens en de Rijkaards naar het stadion worden gehaald. En als - zo wordt de geldschieters als lok kertje voorgehouden - ze wor den verkocht deelt iedere sponsor mee in de opbrengst. Het is een ingenieus plan. waarbij Van der Louw zijn vingers zal hebben afgelikt. Zeker in de wetenschap dat ziin baan als sectievoorzitter slechts een onkostenvergoe ding en paar slordige reisjes oplevert. Kraay wordt er waarschijnlijk wijzer van. Die is inmiddels drievoudig direc teur en wat een modale direc teur in ons land solo verdient is al niet gering. Kraay doet alles uiteraard in het belang van Feyenoord. Zegt-ie. Maar het perspectief er over een jaar of vijf tussenuit te knijpen en permanent cruises te gaan maken is natuurlijk buitenge woon aantrekkelijk. Kraay zal zijn schaapjes dan op het droge hebben. Dat de Kuip dan vol loopt met verdrinkende kalve ren lijkt echter meer dan waarschijnlijk. Maar als het fout gaat, kan altijd Van der Louw nog voorzitter van Fey enoord worden.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11