De hartstochtelijke liefde tussen Napoleon en Josephine RADIO/TELEVISIE CeidócSoiMatit VRIJDAG 2 DECEMBER 1988 PAGINA 17 Napoleon Josephine. Vierdelige Amerikaanse serie. KRO-televisie. Ned. 1 om 20.25 uur. Vrijdag. HILVERSUM Met ge paste trots kondigt de KRO-televisie aan dat ze de eerste omroep is, die na Amerika, de liefdesge schiedenis van Napoleon en Josephine op het scherm brengt. Dat de omroep in zijn nopjes is met deze reeks, is heel be grijpelijk, want wat het verhaal laat zien, zijn niet alleen ijzersterke acteer prestaties, maar ook oog strelende scènes. „Napoleon Josephine, a love story", trekt al direct de aan dacht door de titelrol, die een aantal namen van bekende ac teurs en actrices voorbij laat flitsen, zoals Armand Assante als Napoleon, de beeldschone Jacgueline Bisset als Josephine en Anthony Perkins als Tal- leyrand. Hun bijdragen aan de geschiedenis zorgen ervoor dat de kijker wordt getrakteerd op I hoogstaande acteerprestaties. I Daarbij schittert de reeks die twintig miljoen dollar heeft gekost, vooral in de massa-scè nes. De serie, die in Amerika in zes delen werd vertoond, maar door de KRO tot vier afleve ringen werd versneden, werd geproduceerd door David L. Wolper. Deze producent maakte in het verleden vooral naam door hooggewaardeerde miniseries zoals „Roots", „De Doornvogels" en „North South". Het succes hiervan le verde hem bij het maken van „Napoleon Josephine" een vrijbrief op waardoor hij kon hij doen en laten wat hij wilde. Lokaties Voor de opnamen bleef hij niet in Amerika. Hij reisde met het hele gezelschap naar lokaties in Engeland, Frank rijk en Marokko om zo de au thenticiteit van het verhaal te waarborgen. Maar wie zich verdiept in de levensloop van Napoleon, zal moeten vaststel len dat bij de makers de ro mantiek het heeft gewonnen van de geschiedkundige feiten. Het verhaal, dat in 1794 be gint, is ook volledig toegespitst op zijn liefde voor Josephine. De veldslagen die hij onder tussen leverde, zijn slechts bij zaak. In deze romantische verfil ming ontmoet Napoleon zijn Josephine in de gevangenis, terwijl de geschiedenis leert dat hij haar voor het eerst te genkwam in de salon van ma dame Tallien, terwijl het Pa rijs van de Franse revolutie Armand Assante als Napoleon Bonaparte In de vierdelige Ameri kaanse serie over zijn leven. FOTO: KRO bezig was zich een nieuwe so ciety te vormen. Voor hem was het liefde op het eerste ge zicht, maar voor haar lagen de kaarten iets anders. Zij was een Creoolse, geboren op Mati- nique en haar prille jeugd was niet direct door een ingetogen levenswandel gekenmerkt ge weest. Op zestienjarige leeftijd was zij in het huwelijksbootje gestapt met Alexandre vicom- te de Beauharnais, die haar meenam naar Frankrijk. Het stormachtige huwelijk, waar uit Josephine twee kinderen overhield, eindigde in een scheiding nadat was gebleken dat haar man een maitresse had. Bij het uitbreken van de revolutie bloeide de liefde ech ter weer op, maar was van korte duur omdat de Beauhar nais korte tijd later werd ont hoofd. Gevaar Hoewel Napoleon stapelver liefd op haar werd, beschouw de de machthebber de liefde „als een gevaar voor de maat schappij en als een bedreiging voor menselijk geluk". De kleine Corsicaan, die soms boers was in zijn optreden en zich meer thuisvoelde temid den van zijn soldaten, dan thuis, huwde toch met de on geschoolde aristocrate, hoewel ze hem in eerste instantie af wees. Josephine zag de verbin tenis als een soort garantie tot lijfsbehoud. Dat het huwelijk na vijftien jaar zou stranden, had vooral met het uitblijven van een troonopvolger te ma ken. Hij liet zich tenslotte van haar scheiden onder dwang van zijn moeder, die het hu welijk vanaf het begin niet had zien zitten en die hem in dagen van glorie met onrust volgde en die hem ten tijde van zijn val met roerende lief de trouw bleef. Het was overigens niet zijn moeder, maar Josephine zelf, die in haar door de jaren heen gegroeide liefde voor hem naar een oplossing zocht voor het uitblijven van kinderen. In 1809 reisde ze naar de Oosten rijkse kanselier prins Metter- nich en liet hem weten dat het haar bedoeling was dat Napo leon met de aartshertogin zou trouwen. Het huwelijk met Marie-Louise van Oostenrijk voltrok zich ook inderdaad, hoewel Napoleon zijn Josephi ne nooit heeft kunnen verge ten. Dat bleek toen hij stierf en de woorden Frankrijk... het leger... aan het hoofd van het leger... Josephine" over zijn lippen kwamen. HANS PIËT Ogilvy gaat op zoek naar computermoordenaars Moord por computer. Driedelige En gelse eerie. VARA-televisie. Ned. 1 om 22£1 uur. Zondag. HILVERSUM De VARA stort zich vanaf zondag in de wereld van de computers. Het gaat daarbij niet om een hand zame cursus over hoe het ap paraat het best kan worden bediend, maar over een detec- tive-achtig thriller waarin de computer centraal staat. De hoofdrol wordt gespeeld j door Ian Ogilvy, die een paar (jaar geleden op overtuigende i wijze de rol van The Saint voor zijn rekening nam en ook in deze, door de commerciële Engelse televisie Angelia ver- I vaardige reeks, laat zien, dat hij een geboren acteur is. Im mer uitgedost met een baard van een paar dagen, verschilt deze rol niet eens zo heel veel van die van The Saint. Ook nu weer is hij een doortastend speurder, die een opmerkelijke vorm van helder denken aan de dag legt. Bovendien gaat hij onbevreesd voor zijn vijand, die alles in het werk stelt om de waarheid te verhullen, recht op zijn doel af. Fanatiek In deze triologie kruipt Ogilvy in de huid van Duncan Free, die samen met zijn vriend Ro bert Schriving, goede zaken doet. Hun computerbedrijfje Mainstray in hartje Londen is dan ook een florerend bedrijf met een paar grote klanten. Het verschil tussen Duncan en Robert is dat laatstgenoemde zich op een nogal fanatieke manier op het hele gebeuren heeft gestort, terwijl Duncan liever van het leven geniet. Roberts vrouw Tessa, de vroe gere geliefde van Duncan, kan er maar moeilijk aan wennen, dat Roberts liefde voor de computer groter lijkt dan de liefde voor haar. Als hij op een dag licht aangeschoten en in opperste stemming, met een bos bloemen en een goede fles wijn onder zijn armen thuis komt, is de spanning tussen het tweetal om te snijden. Ro bert heeft echter goed nieuws want aan al het extra werk, dat hij in de afgelopen maan den heeft verricht, is een ein de gekomen. Eindelijk zal hij wat meer tijd hebben voor Tessa. Robert moet echter nog wel even wat laatste handelin gen verrichten. Op het mo ment dat hij op zijn kamer de computer aanzet, explodeert het apparaat en is Robert dood. Computerkraker Omdat Duncan zelf niet zo handig is op de computer scha kelt hij de hulp van de profes sionele computerkraker Mark Hallstrom in. die al snel in el kaar wordt geslagen en be roofd. Maar uiteindelijk met de hulp van de computerdes kundige Larry Knight weet hij toch op het spoor te komen van „The Big Boy Network". Deze driedelige serie werd met veel gevoel voor detail ge maakt. Daarbij is hij in prach tige beelden gevat, waarmee de Engelsen weer eens hun vakmanschap tonen. Hoewel de dialogen soms wat lang zijn,* weet de reeks door een aantal Ian Ogilvy als Duncan Free en Judi Bowker als Tessa Schriving gaan op zoek naar de moordenaars van Robert. FOTO: VARA snel op elkaar volgende ver wikkelingen, de'aandacht van zijn kijkpubliek vast te hou den. De voelbare spanning die ■daarbij constant aanwezig is, wordt echter regelmatig door broken doordat er genoeg hu- HANS PIËT mor door de reeks verweven zit. Dat de ontrafeling van het mysterie even verrassend als spectaculair is, zal dan ook niemand verbazen. KRO 15.25 Olifanten en tijgers, na tuurserie. Afl.1: De tijger, een menseneter. 16.15 IB De appelgaard serie. Afl.9. 17.15 Pimmetje Panda, serie. Afl.9: Een heleboel voor een edel doel. Hoeveel geld heeft de rommel markt opgebracht en wie mag het overhandigen aan het Wereld Natuur Fonds? NOS 17.30 Journaal. KRO 17.46 Sport op vrijdag. Presen tatie: Kees Jansma en Hansje Bunschoten. KRO 18.35 Vogels in Amsterdam. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.20 Waku waku, spelshow waarin het dier de hoofdrol speelt. Presentatie: Rob Fruithof. 19.50 Volmaakte vrienden, co- medy-serie. Afl.9: Roet in het eten. 20.25 Napoleon en Josephine, Amerikaanse serie. Afl.1. Na de Franse revolutie trouwt Napoleon Bonapar te met Josephine de Beau harnais. Hij wordt echter spoedig weer naar Italië gezonden om ten strijde te trekken, zijn bruid in Parijs achterlatend. 21.40 Brandpunt, acutaliteiten- rubriek met aandacht voor de VN-conferentie in We nen over de drugsproble matiek in de wereld. Voet bal: samenvatting van de wedstrijd uit de eerste divi sie Wageningen - NEC. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 Vrijdagavond met Van Willigenburg. Hans van Willigenburg praat met na tionale en internationale sterren uit de wereld van film, theater, showbusi ness en televisie. NCRV 23.20-00.30 Drempels weg (Te lethon), aktieprogramma t.b.v. gehandicapten. M.m.v. Freiheit, Sam Brown, Tina Seloni e.a. Presentatie: Marijke Ama- do en Frank Masmeijer. NEDERLAND2 TROS 16.00 Alles in de hand 8-deli- ge serie over handlijnkun- de. Afl.5. 16.47 Tita Tovenaar, serie. Afl.22: Zevenmijlmoeilijk- heden. Op de rommelzol der vindt Kwark een schoenborsteltje; het blijkt een borsteltje voor zeven mijlslaarzen te zijn. 17.12 Familie Oudenrijn Ne derlandse serie. Afl.10: In „Vrijdagavond met Van Willigenburg" ontvangt Hans van Wil ligenburg nationale en internationale beroemdheden. FOTO: DIJKSTRA. Misverstanden. Het is eindexamentijd en dat be tekent voor Dónald veel feesten en voor Martin veel zorgen. 17.36 TROS Aktua junior, actua liteitenmagazine voor en door kinderen. TROS 18.02 T en T, Amerikaanse serie met Mr. T. Afl.10: Op glad ijs. Als Turner's beste vriend wordt beschuldigd van diefstal, gaat her er hard aan toe op de ijshoc- keybaan. 18.25 TROS Sport 18.55 De Fabeltjeskrant. Aft: Het bewijs: 19.00 The Highwayman, Ameri kaanse serie. Afl.: 1945. Highwayman en Jetto ztten de achtervolging in van Edward Travers, de zoon van een atoom-ge leerde. Dat brengt hen op een geheimzinnige manier terug in de tijd, en wel naar 15 juli 1945. NOS 20.00 SJournaal. TROS 20.29 'Allo 'allo! Engelse come dyserie. Afl.8 (slot). Om het namaak-schilderij van de Madonna de Duitse hoofd kwartieren binnen te kun nen smokkelen, geven ko lonel von Strohm en kapi tein Geering een feestje. 21.05 Op goed geluk 21.50 1 Dennie Christian, mu- ziekspecial rond het 15 -ja rig jubileum van Dennie Christian. M.m.v. Chris Ro bert, Freddy Breek en Danny deMunk. 22.30 Jongbloed en Joosten, hoogtepunten uit het nieuws vanuit de TROS nieuws studio in Amster dam. 23.00 Marblehead manor, co medyserie. Afl.6: De ring. Stonehill koopt een dia manten ring voor zijn jari ge vrouw en geeft Albert in bewaring. Albert verliest de ring, Jerry vindt hem en legt hem bij de jarige op het nachtkastje. NOS 23.30 Journaal. NEDERLAND3 NOS 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 Journaal. 17.46 Sesamstraat. 18.00 Paspoort (pasaport), ma gazine in het Turks en in het Nederlands. TELEAC 18.30 Latijn, taal en cultuur van de Romeinen. Les 1. NOS 19.00 EHet Klokhuis, informa tief jeugdprogramma. 19.15 ffiJeugdjournaal. 19.25 TV-3, gevarieerd magazi ne. 20.00 BJournaal. TELEAC 20.29 Suriname in perspectief, thema-programma gericht op de toekomstige ontwik keling van Suriname. Pre- senatie: Leonie Bladel. NOS 22.30 Journaal. 22.40 Gesprek met de Minister President. 22.50 Dubbelduet, ballet duo concertant van Stravinsky, uitgevoerd door het dans paar Alexandra Radius en Han Ebbelaar. M.m.v. Itz- hak Perlman, viool en Bru ce Canino, piano. 23.22 Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 16.10 Panorama 17.05-17.45 Zomerrock Vandaag: Michael Jackson in Werchter. 17.55 Nieuws. 18.00 Tik Tak animatieserie. 18.05 Plons 18.10 Prikballon kleutermagazine. 18.25 Klim op, tienermagazine. 19.05 Kniktikklaas, door Bart Pee- ters. 19.10 Kijk uit magazine 4. 19.15 Uitzending door derden. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Nieuws. 20.10 Weerbericht. 20.20 Kunst-Zaken. 20.25 Buren (Neighbours), Australi sche serie. 20.50 Fanclub. Ben Crabbé presen teert nieuw talent en de kijker mag kiezen wie een vedette wordt. Vandaag: De winnaar van vorige week. 20.55 Wereldoorlog II. Het Verzet. Afl.10: Voor Vorst en Vader land, programma over het Bel gisch Legioen dat evolueerde tot het Geheim Leger. 22.10 Het Europa van het Gulden Vlies, 4-dellge serie over de glans van het Bourgondische tijdperk. Afl.1: De Bourgondi sche uitdaging (1360-1419). Presentatie: Prof. W. Block- 23.00 Nieuws. 23.15 Verhalen van Hollywood (Ta- les from Hollywood Hills), 3-de- lige serie van Leon Ichaso naar èen verhaal van Budd Schul- berg. Afl.1: Tafelen bj Ciro. 00.05 Coda. BRT 2 17.00 Ritmische gymnastiek te Ant werpen, rechtstreekse repor tage. 18.45 Babel, tweewekelijkse nieuws brief voor Turkse migranten. 19.02 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. 19.25 UComedy Capers: De mijn werker (The miner), korte ko mische film met Stan Laurel. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Nieuws. 20.10 Weerbericht. 20.20 Kwidam, videospelletjes. 20.25 Première, filmnieuws met Jo Röpcke. 20.55 Napoleon A Josephine, 3-deli- ge Amerikaanse miniserie van T. Heffron. Met: Armand As sante, Jacqueline Bisset, Step hanie Beachan e.a. Deel 2. 22.25 Filmspot, achtergrondinforma tie bij de filmactualiteit. 22.55-00.00 Ritmische gymnastiek te Antwerpen, samenvatting. RTBF 1 18.00 Nouba nouba. 18.30 Jamais deux sans toi, geva rieerd informatief programma. 19.00 Nieuwsoverzicht. 19.03 Ce soir, Waalse actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.05 Le bonheur d'en face, serie met Annie Cordy, Michel Ka- cen, Alain Leempoel e.a. 20.35 Grand écran Cycle Sean Connery: Cuba, Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Richard Lester. Met: Sean Connery, Brooke Adams, Jack Weston e.a. 22.30 Cocktail maison. 23.15-23.50 Paardenkoersen. Aansl.: Laatste nieuws. DUITSLAND 1 Scène uit de Amerikaanse rolprent „The absentminded profes sor" (Der fliegende Pauker). Did. 1, 20.15 u. FOTO: PR 18.20 Ein Engel auf Erden, vervolg. 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenland-corresponden- 20.15 Aktenzeichen: XY ...ungelöst, de politie vraagt medewerking van kijkers bij onopgeloste misdrijven. Presentatie: Edu- ard Zimmermann. 21.15 Tefe-Zoo: Das Jahr der Rob ben Versuch der Bilanz einer ökologlschen Katastrophe. Presentatie: Alfred Schmitt.; 21.45 heute-Journal. 22.10 Aspekte, cultureel magazine. 22.50 Aktenzeichen: XY ...ungelöst, kijkersreacties. 22.55 Der phantastische Film: Flucht in die Zukunft (Time af ter time), Amerikaanse speel film uit 1979 van Nicolas Mey er. Met: Malcolm McDowell, David Warner, Mary Steenber gen e.a. Een vriend van de au teur H.G. Wells blijkt Jack the Ripper te zijn. Hij vlucht met de tijdmachine van Wells in de toekomst en gaat rustig door met moorden. 00.45 Haute. 15.45 üDie grosse Metro-Lachpara- de (MGM's Big parade of co medy), Amerikaanse sjseelfilm uit 1963 van Robert Youngson. Met: Greta Garbo, Buster Kea- ton, Clark Gable e.a. 17.15 Tagesschau. 17.25 Hart aber herzlich (Hart to Hart), Amerikaanse serie. Afl.: Der Tod tanzt 3/4 Takt. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 SI WWF-Club, live-programma. 19.58 Programma-overzichL 20.00 fflTagesschau. 20.15 Der fliegende Pauker (The ab sent-minded Professor), Ame rikaanse speelfilm uit 1960 van Robert Stevenson. Met: Fred MacMurray, Nancy Olson, Kee- nan Wynn e.a. Een sympathie ke, maar zeer verstrooide Amerikaanse professor ont dekt bij toeval een nieuw soort rubber met ongelooflijke toe passingsmogelijkheden: flub- ber. Met flubber-zolen is het alsof je op de maan loopt. 21.50 Plusminus, economisch maga zine. 22.30 Tagesthemen met bericht aus Bonn. 23.00 Keine Zeit für Wunder (Cerca- si Gesu), Frans-Italiaanse speelfilm uit 1982 vna Luigi Comencini. Met: Beppe Grillo, Fernando Rey, Maria Schnei der e.a. Don Filippo, geestelijk manager van een religieuze orde, is er van overtuigd de ideale moderne Jezus te heb ben gevonden als hij de Jonge Giovanni tegen het lijf loopt. De campagne loopt goed, maar Giovanni probeert tot verbazing van zijn manager met zijn geld mensen te helpen en brengt door zijn contacten met een terroriste de orde In verlegenheid, (Over twee kana len). 01.15 Tagesschau. 01.20 Nachtgedanken, beschouwin gen van Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 15.55 Heute. 16.00 Waldheimat - Dia Kinderjahra des Peter Rosagger, serie met Harald Gauster, Horst Klaus, Ute Radkohl e.a. Afl.: Als wir zum Stegthomerl fuhren. 16.25 Frelzeit, vrijetijdsmagazine. 16.55 Heute. 17.10 Tele-lllustrierte, actualitei ten, sport en amusement. 17.45 Ein Engel auf Erden, Ameri kaanse serie met Michael Lan- don, Victor French, Helen Hunt e.a. Afl.: Ein Vater und sein Sohn. 18.15 So IBuft'a richtig, spel met Dieter Thomas Heek. DUITSLAND 3 18.00 Talekolleg II, cursus geschie denis. Les 10. 18.30 Hallo Spencer, kinderserie. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en Blick- punkt Düseldorf. 20.00 Kulturszena. Presentatie: UI- rich Harbecke. 20.45 Landasspiagal: Heinrich Böll Prijs voor Dieter Wellershoff, reportage. 21.30 Wast 3 aktuell. 21.45 ZAK. 22.30 Rubbel extra. 22.35 0 West 3 TV-Spiel: Gold, tv- film van Heiner Stadler. Met: Walter Weber en Paul Maldo- nado. Max Teller, geoloog, krijgt van een mijnmaatschap- pij de opdracht in Ecuador te onderzoeken of een oude Inca goudmijn nog rendabel is. De klus Is niet ongevaarlijk, want eerder verdween een Duitser spoorloos In het oerwoud. Tel ler stuit op het wantrouwen en de vijandigheid van plaatselijke goudzoekers. 00.00 Laatste nlauwa. ffl Ondertiteling via Teletekst 0 Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending KD Zwart/wit-uitzending met onder titeling vla Teletekst (3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-ultzendlng In orginele versie met ondertitels Herhaling BBC 1 14.50 The fugitive, speelfilm. 16.30 Pink Panther, tekenfilm. 16.50 Children's BBC met Andy Cra ne. Aansl.: Romers, kinderse- 17.05 Tha Ewoks. 17.30 The Satellite SHow, geva rieerd programma met sket ches en muziek. 18.00 Newsround, jeugdjournaal. 18.05 Recordbreakers. Presentatie: Roy Castle en Cheryl Baker. 18.35 Neighbours, Australische serie met Anne Charleston, Kylie Mi- nogue, Fiona Corke e.a. 19.00 Nieuws. 19.30 London plus, regionaal nieuwsmagazine. Aansl.: Weer bericht. 20.00 Wogan, talkshow met Terry Wogan. 20.40 CSBIankety Blank, spelpro- gramma met Les Dawson. 21.15 QjTwenty two years of the two Ronnies, programma over co medy's van Ronnie Barker en Ronnie Corbett. 22.00 Nieuws en weekend-weerbe richt. 22.30 Firepower, Engelse speelfilm uit 1969 van Michael Winner. Met: Sophia Loren, James Co- burn, O.J. Simpson e.a. 00.10 For what we are about to re ceive, 5-delige documentaire serie over de toekomst van de televisie in Engeland. Deel 5 (slot). 01.00 The late film: Runaway train, Amerikaanse speelfilm uit 1985 van Andrei Konchalovsky. Met: Jon Volght, Eric Roberts, Re becca DeMornay e.a. 02.50 Weerbericht. BBC 2 15.15 Spprt on friday. 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Sport on friday. 16.50 Nieuw^ en weerbericht. 17.00 Catchword, quiz. 17.30 Favourite things: Lord Tony- 18.00 Handmade, programma over het werk van hedendaagse handwerklieden in Engeland. 18.30 Food and drink, culinair pro gramma gepresenteerd door Michael Barry. Jill Gooiden, Oz Clarke en Chris Kelly. 19.00 Go for a take, Engelse speel film uit 1972. Met: Reg Varney, Norman Rossington e.a. 20.25 Tekenfilm. 20.30 The Phil Silvers Show. 20.55 Prisoners of conscience, 10- delige serie over mensen en hun overtuiging. Vandaag: Glenda Jackson. 21.00 Friday report. 21.30 First time garden, tuinlertlps. 22.00 Entertainment USA, amuse mentsprogramma. Presentatie: Jonathan King. 22.30 Arena: Clint Eastwood, por tret van Clint Eastwood, regis seur van de film Bird. 23.30 Newsnight, actualiteiten. 00.15 The Late Show with Clive Ja mes, talkshow. 01.00 Weerbericht. 01.05 Prisoners of conscience, 10- delige serie over mensen en hun overtuiging. Vandaag: Glenda Jackson. 01.10-02.35 Fatal attractions, cyclus met speelfilms uit de jaren 40 en 50. Vanavond: EShock- proof, Amerikaanse speelfilm uit 1949 van Douglas Sirk. Met: Cornel Wilde, Patricia Knight, John Baragrey e.a. SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 0 Countdown. Popprogram- The DJ Kat Show. The Monkees Comedyserie. The Times Headline News. I Dream of Jeannie Come dyserie. Europees weerbericht. Family Affair. Comedyserie. The Times Headline News. Manimal. Tv-serie. Europees weerbericht. Fashion TV. Modemagazine. The Times Headline News. Arts Channel Special. Drie documentaires over klassieke en moderne dans: 1. Blue Sna ke, 2. Prague Chamber Ballet, 3. Josette Einstein. The Times Headline News. NFL American Football. 0 Countdown Popprogram- NCRV 10.45-13.00 Drempels weg. Paolo Conte, Dave en een fluitensem- ble van hety Utrechts conservatorium treden op in het kader van de actie Drempels weg. BRT 1 09.30-12.05 I.O. op zaterdag, met om: 9.30 Sprechen Sie Deutsch? Afl.5: Die Spitzen sind Spltzel; 10.00 Schooltelevisie. RTBF 1 00.30 0 Canada Calling. Poppro gramma. 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Fela. 01.55 Willie Dixon. 02.45 Mr Five Per Cent. 03.45-06.45 THE LANDSCAPE CHANNEL. Non-stop muziek programma met klassiek, jazz, pop en New-Age-muziek, met beelden uit de natuur en com puter-animaties. 08.15 Nouba nouba. 09.30 Schoolte levisie. 10.30 Einde. 11.40 Interwal- lonie: Paravosotros, programma voor Spanjaarden. 12.20 Interwallonie: lleikoum, programma voor Arabisch sprekende werknemers. 13.00 Tribu ne économique et sociale 13.30- 14.00 La pensèe et les hommes DUITSLAND 1 SUPER CHANNEL 10.00 Heute. 10.03 Sportschau. 10.35 Umschau. 10.55 ARD-Sport extra. Wereldbeker skiën, afdaling heren, vanuit Val d'lsère. 11.50 Ein de. 12.10 Plusminus 12.55 Persover zicht. 13.00 Heute. 13.15-13.45 Pro gramma-weekoverzicht. 16.00 Supertime. 17.00 Off the wall. Popprogramma. 18.00 Supor Channel News en Eu ropees weerbericht. 18.15 Classic Concentration. Spel- programma. 18.40 Kate and Allie. Comedyserie. 19.10 Survival. 20.10 Europees weerbericht. 20.15 Super Channel News. 20.30 Feature Film: Between to Wo men. Speelfilm. 22.10 It's Garry Shandling's Show. Comedyserie. 22.35 Super Channel News. 22.55 Europees weerbericht. 23.00-00.40 Feature Film: Hit and Run. Speelfilm. DUITSLAND 2 09.30 0 Programma-weekoverzicht. 10.00 Zie Duitsland 1. 10.55 Der Ruf des Herzens Afl.: Nachbarn. 11.40 Tele-Zoo. 12.10 Nachbam In Europa, Internationaal magazine. 13.40-14.00 Diese Woche, journaal met ondertite ling voor doven en slechthorenden. BBC 1 MTV EUROPE 16.00 Videoclips. 17.00 3 From 1 at 5. 17.15 Videoclips. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Videoclips. 22.30 YOI Nieuwe rap- en hiphop-vi deo's met Sophie Bramly. 23.00 Videoclips. 00.00 Your scene. 01.00-07.00 Night videos. 09.15 Saturday starts here. 09.25 Corners kinderserie. Aansl.: Bana- naman. Afl.: Cavern of the lost. 09.40 Chucklevision. 10.00 Going livel, ge varieerd kinderprogramma met The Raccoons. 13.12 Weerbericht. 13.15- 18.00 Grandstand. 1. Paardenraces te Chepstow. 2. IJshockey. 3. Rugby League: JPS Cup. SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory. 12.00 0 Count down. Popprogramma. 13.00-14.00 0 Pop Formule. Popprogramma. SUPER CHANNEL TV 5 16.30 Bonjour, Bon Appötit. 17.00 Récréation. 17.30 Des chiffres et des lettres. 17.55 Brèves et Météo Europeene. 18.00 Domicile adoré. 19.30 Papier Glacó. 20.00 Montagne. 20.30 Les Arts Martiaux au Japon. 21.25 Musique. 21.40 Le Divan. 22.00 Journal télévlsé. 22.30 Mótéo Europeene. 22.35 Le Magazine Culturel Océani- ques. 23.00 Sports Loisirs. 00.00-01.00 Chocs. 07.00 Supertime Club. 10.00 Off tha Wall. 11.00 Tuba Compilations. 12.00 The Film Show. 12.30 Wanted Dead or Alive. 13.00 Dundee and the Culhane. 13.55 Sports World. MTV EUROPE RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: Radio I Vrijdageditie. 19.02 AVRO: Hobbyvitaminen. 20.02 Water en vuur. 21.02 Jazz time. 22.02 NCRV Vrijdag sport. 23.05 Mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 De stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Uit studio en theater. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VOO: Stenders en van Inkel. 22.-02 Countdown Café. RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Musica Nova Special. 22.00 Horizon. 23.00-00.00 Vuil verbranden. RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israel. 21.40-22.00 Theologische verkennin gen. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconlnck. Actualitei ten, column en overzicht van de re gionale avondbladen. SOR: (via ka bel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Een uur cultuur. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentle 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrij dag 19.00-20.00 Leiden Lokaal. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 18.45 „Radio Bond". 19.10 Actueel. 19.35 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.05 Jazz van 't huls. 21.03 Pandora. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Moe, hoor eens hoel. 19.10 Hitriders. 21.00 Wat zijn dat voor toeren?. 22.05 Country-side. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 symfonie-orkest van de Tsjechoslowaakse radio Praag, m.m.v. Pierre Amoyal, viool, dirigent: Martin Sieghart. 21.55 Actualia. 22.15 Jazz in Europa. 23.00 Serenade. 07.00-14.00 MTVI Videoclips. 12.00 Thalassa. 12.45 Jazz off FR3. 13.00 Journal Télévlsé. 13.15 Jardi- ner avec Nicolas. 13.30-15.00 Julian Fontanes MagiatraL MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS nieuws show. 11.03 Kamerbreed. 12.03 Oud plaatwerk. 13.06 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Non-stop oude hits. 08.03 De opening. 11.03 Bal op 't dak. 12.03 Spijkers met koppen. 14.03 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Rabarbara. 08.03 Drie voor negen. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Paperclip-Radio. 14.03 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden met... 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.00 Strauss Co, operettemuziek. 13.00 Nieuws. 13.02 VOO klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Taal van alledag. 10.00 Hollandse nieuwe. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein thema. 11.45 De besten van orkesten. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: Jazzspectrum. REGIONAAL Radio West: (vla FM-frequentie Radio 1) 11.00-11.30 Regionale uitgaans- en activiteitenagenda voor het weekein de. 11.30-12.30 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio. Ge sprekjes, muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Omroep Rijnland (Via FM-frequentle 105,7 MHz) 12.00 Hindoestaans/Surlnaams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag. Radio Rijnmond: 10.00 De omgevallen pla tenkast. 11.00 Rijnmonds diep. 12.00 Op bezoek bij Radio Rijnmond. 13.00- 17.00 Geen commentaar, non-stop muziek. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.10 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het Kraaienest. 15.10 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.15 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.30 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. 14.00 Radio Rijswijk: met Paul De Meulder. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Ochtendvariaties (1): 1. Partita in BES Haydn, 2. Strijkkwartet nr. 3 In d Cherublni. 09.20 Ochtendvariaties (2) De Vreese, 2. Braziliaanse Impressies Res- pighi, 3. Drie Hongaarse dan sen Brahms. 10.00 Het Europa van het gulden vlies. 11.30 Deense koormuziek V. 12.18 Tatelmuziek: 1. Concerto nr. 1 In d BWV 1052 Bach, 2. Trio sonate In G opus IV Legrenzi. 3. Concerto in a (sonata nona) Scarlatti. 13.10 Muziekkamers. 14J0 Keuze voor discofielen.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17