Vloer Huize Sint Jacobus aangetast door betonrot /i i Geen duidelijkheid over fietspad Westeindseweg dagpuzzel iiSrs,o,: Brand op dak Sterrenbad Expositie Mommers in de Alkeburcht ■Mil I0UR 1AAL Beperking parkeren aan de Miening Nieuwe verkeersproblemen in Woubrugge en Hoogmade Zi LEIDEN OMGEVING CeidócQowuvnt VRIJDAG 2 DECEMBER 1988 PAGINA 12 LEI aan tafel Hachee met rode kool en aardappelen - Zweedse appelmoesschotel (vegetarisch) Vegetarische hachee is mis schien even wennen, maar met tahoe smaakt dit ge recht voortreffelijk. Voor twee personen: 200 g tahoe. 2 lepels olie, zout, 1 grote ui. 2,5 dl water, half kruidenbouillontablet, lau rierblad, kruidnagel, azijn, 15 g bloem, ketjap, peper; 500 g rode kool, zout, bruine basterdsuiker, kruidnagel, kaneel, 1 zure appel, azijn, aardappelmeel; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 400 g zure appels, 0,5 dl wa ter, 20 g suiker, zachte mar garine, 2 beschuiten, 1 lepel suiker, kaneel, 20 g margari ne, 0,5 dl slagroom, 10 g bas terdsuiker. Snijd de tahoe in dobbelstenen en dep deze met keukenpapier droog. Laat de olie in een braadpan heet worden en bak er de blokjes tahoe met iets zout in tot ze lichtbruin zien. Schep de tahoe in een schaal en houd deze op de pan met kokende aardappelen warm. Bak grove snippers ui licht bruin in het overgebleven vet. Voeg water, bouillontablet, laurierblad, kruidnagel en weinig azijn toe en Iaat het mengsel een kwartier trekken. Rooster de bloem al roerende lichtbruin in een droge koeke- pan en laat haar op een bord afkoelen. Kook een papje van bruine bloem en weinig koud water een paar minuten mee met de gare uien. Maak de ha chee op smaak af met azijn, ketjap en peper en schenk hem over de tahoe. Kook de in smalle reepjes ge sneden rode kool met zout, bruine basterdsuiker, kruidna gel. kaneel en stukjes appel in een kwartier gaar in weinig water. Bind overgebleven kooknat met weinig aardap pelmeel en maak de groente op smaak af met azijn en de gebruikte toevoegsels. geschilde appels in iten gaar in het water r de suiker door. Doe gebruil ovenschaal, strooi er een mengsel van fijngewreven be schuit, suiker en kaneel over en leg er stukjes margarine op. Laat de schotel onder de grill of in een voorverwarmde hete oven een korstje krijgen en presenteer er de met basterd suiker stijfgeslagen room apart bij. JEANNE Huisarts in Leidschendam LEIDSCHENDAM Me vrouw Willemse zal zich bin nenkort als huisarts vestigen in Leidschendam-Zuid. Zij zal hiermee de eerste arts worden in dit aan de overzijde van de Vliet gelegen deel van de ge meente. Mevrouw Willemse is behalve huisarts ook afgestu deerd psychologe. Wethouder F. IJmkers deelde gisteren in de commissie sociale zaken en volksgezondheid mee dat op een advertentie „stapels brie ven" waren binnengekomen. Na uitvoerig overleg, ook met de hiervoor vorig jaar ingestel de vestigingscommissie, heeft het college mevrouw Willemse deze week vergunning tot ves tiging verleend. Jaarvergadering IJsclub Alkemade ALKEMADE IJsclub Alke- made houdt vanavond haar 98ste Algemene Jaarvergade ring. Deze vindt plaats in Bar- Restaurant 't Veen aan de Langweg 16 in Roelofarends- veen. Aanvang 20.00 uur. Na het officiële gedeelte wordt de avond besloten met gratis ver loting, klaverjassen en sjoelen. FIGUURPUZZEL Horizontaal: 1 wapenboek; 4 bouwmateriaal; 6 stembuiging; 7 bekoorlijk door eenvoud e schuld^ ^|j; 1 naamloosheid; t> JjiieMgjaquiei ue i :|MO|W*A )|0|)fU9J0l L :B!|buojui g :|B*|UOZ|JOH Reeks van inbraken in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Zeker zes wo- ningen zijn woensdaga vond doelwit geweest van inbrekers! Voor en kele duizenden guldens werd gestolen aan siera den, cheques en audio- apparatuur uit wonin gen aan de Concertweg, Serenadestraat. Noctur nepad, Vivaldihof en Goudenregenplantsoen. Telkens werden open slaande ramen of ach terdeuren met een breekijzer opengewrikt. WASSENAAR Op het dak van het Sterrenpad aan de Prinsenweg is gister middag rond half twee brand onstaan. Bij herstelwegzaamheden aan het dak werd een vlam per ongeluk onder een plank van het dak gericht. Daardoor vatte een laag papier vlam die behoorde bij isolatiemateriaal dat onder de plank verwerkt was. Het brandje dat ontstond veroorzaakte flinke rookontwikkeling. De brandweer had het vlammen binnen een kwartier onder controle. Bij de bluswerkzaamheden moest een deel van het dak weggezaagd worden. De schade bedraagt ongeveer 15.000 gulden. ALKEMADE De Roelofarendsveense kunstenares Marije Mommers exposeert vanaf vandaag tot 23 de cember in Dorpshuis De Alkeburcht, Noordhoek 3 in Roelofarendsveen. Mommers tekent en schildert sinds ongeveer elf jaar. Zij maakt gebruik van diverse technieken. Marije Mommers behaalde de akten L.O. en M.O. tekenen en schilderen. Onlangs rondde zij haar eerste graads opleiding aan de Hoge School voor de Kunsten te Amsterdam succesvol af. Een grote overzichtstentoonstelling van Alkemadese kunste naars en kunstzinnige hobbyisten wordt gehouden tussen 23 en 30 december aanstaande in Dorpshuis De Alkeburcht. Dan bestaat het gevarieerde aanbod uit onder meer olieverfschilderijen, etsen, litho's, aqua rellen, foto's, beeldjes, potten en vazen. Ouderen kunnen langer thuis blijven wonen ALPHEN AAN DEN RIJN Als verzorgings- huizen wijkgerichter werken, dan kan dat op name van nog thuis wonende bejaarden in een tehuis voorkomen of uitstellen. Dit is de me ning van de indicatiecommissie bejaardenoor den van Alphen aan den Rijn in zijn jaarver slag van 1987. Volgens de commissie zal het wijkgerichter Werken en de uitbreiding van de hulp gevolgen hebben voor het aantal aanvra gen voor opname in het verzorgingshuis. „Wanneer immers ouderen een „zorg op maat" kunnen betrekken, bijvoorbeeld van een nieuw te bouwen centrale voorziening op de lokatie aan de Klompenmaker, dan zal hand having in de vertrouwde woonomgeving lan ger mogelijk zijn en de noodzaak voor opname afnemen", zo meent de Pogingen tot inbraak KATWIJK In woonhuizen aan de Huetingstraat en Zanderijweg in Katwijk is gisteravond getracht in te breken. Aan de Huetingstraat werd met een glas-] snijder een deel van een ruit van een raam weggeno men. Kennelijk werden de inbrekers gestoord voor dat ze de woning konden betreden. Aan de Zanderij- weg werd een achterdeur opengebroken, maar bleven de inbrekers steken op een tweede deur. Inbraak woning LEIDERDORP Bij een inbraak in een woning aan de Middelgeest is gis teravond een zilveren zakhorloge gestolen. Het slot van de keukendeur werd geforceerd. Er werd meer buit gemaakt, maar vanochtend was nog niet bekend wat. Inbraak via schuifpui NIEUWKOOP Inbre kers hebben gistermiddag uit een woning aan de Bachstraat cheques gesto len. De inbraak werd ge pleegd tussen half vijf en acht uur. De schuipui werd opengebroken. ROELOFARENDSVEEN De vloer op de begane grond van het twaalf jaar oude gebouw van Huize Jacobus aan het Noord- einde is zo ernstig door betonrot aangetast dat re paratie op korte termijn noodzakelijk is. Het be stuur van het bejaardente huis heeft daarom contact opgenomen met het Inge nieursbureau D.H.V. uit Amersfoort. Het bureau heeft een plan ont wikkeld om de vloer te onder steunen met stalen balken. Deze balken worden van bui tenaf onder de vloer aange bracht. Hierdoor zullen de be woners waarschijnlijk weinig hinder indervinden van de werkzaamheden. Wel moeten op verschillende plaatsen in de gevels gaten worden gehakt. Dat veroorzaakt wel de nodige herrie. Het hakken zal plaats vinden in twee keer één week, namelijk direct na Sint Nico- laasdag en begin volgend jaar. Het gehele werk zal, als alles meezit, begin april 1989 gereed zijn. De werkzaamheden wor den uitgevoerd door de firma Rebete te Harmeien. Het nieuwbouwcomplex van Huize Jacobus naast de paro chiekerk Petrus Banden aan het Noordeinde in Roelof arendsveen werd in oktober 1976 in gebruik genomen en in november 1977, toen ook de recreatiezaal gereed was, offi cieel geopend. Het vorige be jaardentehuis met dezelfde naam had het op bijna dezelf de plaats ruim zestig jaar uit- Huize Sint Jacobus in Roelof arendsveen, waar betonrot is gecontateerd. FOTO: HENK VAN DEN ENDE gehouden. Dit indrukwekken de gebouw werd aan het einde van de zeventiger jaren afge broken omdat het niet meer aan de eisen des tijds voldeed. Op de bouwkundige staat was echter nauwelijks iets aan te merken. Wel had dit gebouw de nodige veranderingen on dergaan. Zo diende het oor spronkelijke gebouw tevens als zusterhuis. In 1960 kregen alle in Huize Jacobus wonende bejaarden een eigen kamer. Zelfs onder de brandgevaarlij ke houten kapspanten werden toen afzonderlijke kamertjes zonder stromend water gerea- Binnen tien jaar bleek de be jaardenhuisvesting in Roelof arendsveen dan ook opnieuw onder de maat. In. 1971 werd een bouwcommissie gefor meerd die zich ging bezig hou den met de totstandkoming van een spiksplinternieuw verzorgingstehuis. Er werd grond aangekocht van het kerkbestuur en van de ge meente Alkemade en twee oude scholen werden gesloopt. Pal achter het oude bejaarden tehuis verrees in 1976 de mo derne nieuwbouw, die nu al aangetast blijkt door betonrot. ZOETERWOUDE De aanleg van een fiets- an nex voetpad tussen de Westeindseweg en de Dr. Kortmannstraat in Zoeter- woude staat mogelijk een goede toedeling van wei landen in de weg. Dat as pect werd gisteravond naar voren gebracht tij dens de commissie open bare werken. Volgens burgemeester A. Houdijk is het plan van het fiets en voetpad ontworpen door de ruilverkavelings commissie zodat die in stantie er géén moeite mee zal hebben. Een van de aanwezigen, de heer Van Haaster uit Stomp- wijk, wist evenwel te mel den dat het inmiddels al zo veelbesproken pad een knelpunt is bij de toede ling van weilanden in het kader van de ruilverkave ling. Om in ieder geval dèèr meer duidelijkheid over te krijgen is het plan aangehouden en zal dus over een aantal weken op nieuw aan de orde komen. Er waren overigens ook bewoners van de Westeindseweg aanwe zig. Zij hebben in het verleden al ernstige bezwaren geuit te gen de aanleg van het fiets-an- nex voetpad. Woordvoerster namens de bewoners was gis teravond mevrouw Greet Straathof-De Jong. Zij was heel resoluut in haar bewoor dingen. „Wij dachten dat het pakt u de draad weer op. Wij voelen ons als bewoners echt bedonderd. U probeert uw zin maar door te drijven", aldus de bewoonster van de West eindseweg in de richting van burgemeester Houdijk. Commissievoorzitter Houdijk wees die kritiek volledig van de hand. „U behoeft zich niet bedonderd te voelen, want u bent volledig geïnformeerd en krijgt alle gelegenheid uw zeg je te doen", zo stelde hij. Mevrouw Kolff (Progressief Zoeterwoude) wees een fiets pad resoluut van de hand, maar wilde wel instemmen met louter een voetpad. Vol gens Houdijk is dat volstrekt onhaalbaar en behoeft nie mand zich zorgen te maken omdat het fiets-annex voetpad louter een recreatief karakter zal krijgen en het voor grote groepen fietsers niet aantrek kelijk is. Er komt immers grind op het pad plus enkele fietssluizen. Omdat zowel CDA, Progres sief Zoeterwoude als de VVD toch volstrekte duidelijkheid over het pad wilden werd het punt afgevoerd van de agenda en zal nader onderzoek en overleg met de ruilverkave lingscommissie moeten aanto nen hoe de vork nu precies in de steel zit. Stijldansen ■De liefhebbers van stijl dansen kunnen zaterdaga vond weer terecht bij de Zoeterwoudse drumfanfa re VIOS. In het Muziek centrum aan de Schenkel- weg wordt van half acht tot half negen eerst dansles gegeven. Aansluitend is er vrij dansen tot even na middernacht. De heer Al- phenaar leidt de dans. In formatie: telefoon 01715- 1083. Collecte De opbrengst van de in Sassenheim gehouden col lecte voor de Nederlandse Brandwonden Stichting bedraagt 4.851.95 gulden. Veldrit Het Zoeterwoudse Loe- theterrein is zondag het decor voor de veldrijders. Om één uur klinkt het startsein voor een rit van dertig minuten plus één ronde. Het is de eerste wedstrijd die mee telt voor het klassement dat wordt opgemaakt van alle Zoeter woudse wielerwedstrijden die in één seizoen worden Verreden. De huidige titel houder is Ben Versteegen. Zondag wordt de zevende editie van de veldrit afge werkt. De winnaar van de veldrit krijgt 12 punten, nummer twee 10 punten, de nummer drie 8 punten enzovoort. Renners kun nen vooraf inschrijven bij Jan van der Geest, Water tje 11, telefoon 01715-1373. Aan de veldrit kunnen uit sluitend inwoners van Zoe terwoude deelnemen. Sint Jan's fanfare in radioprogramma ZOETERWOUDE De Zoe- terwoudse Sint Jan's fanfare zal morgen te horen zijn op de radio. Het muziekgezelschap onder leiding van dirigent Paul Olischlager neemt deel aan het radiofonisch concert dat onderdeel uitmaakt van het KRO-programma Zin in Muziek. Het programma duurt van 16.00 tot 18.00 uur. Dé Sint Jan's fanfare is te horen tus sen 16.48 en circa 17.15 uur. In het radiofonisch concert pre senteren alle muzikale gele dingen van de Federatie van Katholieke Muziekbonden in Nederland zich. Dat wil zeg gen harmdnie- en fanfare-or kest, brassband, drumfanfare, jachthoorn- en trompetter korps, drumband, trommel- en fluiterkorps komen in actie. In vier verschillende lokaties (Den Bosch, Avenhorn, Naald wijk en Venlo) zorgen de mu ziekgezelschappen voor hun muzikale bijdrage. De Sint Jan's fanfare is te horen van uit Naaldwijk waar de muzi kanten zitting hebben in cul tureel centrum De Naald. Bernardusschool houdt reünie ZOETERWOUDE RIJN- DIJK De Bernardus school aan het Kooiker spad 2 in Zoeterwoude Rijndijk bestaat in 1989 precies 80 jaar. In de pe riode van 17 tot en met 30 juni worden ter gelegen heid van dit zestiende lu strum activiteiten georga niseerd. Eén van die acti viteiten is een reünie voor oud-leerlingen en oud- leerkrachten. Die wordt op zaterdag 24 juni gehouden. De oud-leerlingen die tussen 1909 en en 1982 de school hebben verlaten zijn welkom van 14.00 tot 17.00 uur. Van 20.30 tot 23.00 uur is er een disco voor oud-leerlin gen die tussen 1983 en 1988 af scheid van de Bernardusschool; hebben genomen. Aanmelden voor de reünie kan door over-, making van ƒ10 voor de mid dag of ƒ5 voor de avond op bankrekeningnummer 37.53.133.132 van de Rabobank Stompwijk-Zoeterwoude voor de Reünie Bernardus 80 jaar, onder vermelding van naam, adres en jaar waarin de school werd verlaten. Het gironum mer van de bank is 132068. Er kan tot 31 januari 1989 worden ingeschreven. De inschrijvers ontvangen nadere informatie. Inlichtingen: tel. 071-893578. Oude foto's, rapporten en der gelijke uit de vroege jaren kunnen bij de school worden ingeleverd voor de expositie. ZOETERWOUDE Het par keerterrein voor vrachtwa gens aan de Miening in Zoe terwoude wordt mogelijk ver boden gebied voor vrachtwa gens die niet behoren tot het wagenpark van de firma On derwater. De commissie open bare werken gaf gisteravond het college van B en W op dracht te onderzoeken wat de mogelijkheden zijn om alle au to's te parkeren op het indus trieterrein. Aan de orde kwam het voor stel om aan de Miening maxi maal acht vrachtwagens die van Onderwater niet meegeren kend te parkeren. Met dat aantal kunnen de bewoners van de Miening instemmen. De commissie met name Progressief Zoeterwoude enj VVD is evenwel van me ning dat de kosten die daar voor gemaakt moeten worden (91.000 gulden) te hoog en vrij-, wel onacceptabel zijn. Tevens blijft de stankoverlast bestaan en ook dat is een van de be zwaren van de bewoners die vrij dicht bij het parkeerter- Het collegevoorstel (acht gens aan de Miening, drie de Loethe en de overige gens op het Industrieteri Burgemeester I dijk vroeg zich af of het ha baar is alle vrachtwagens v< plicht te laten parkeren op 1 industrieterrein. De vermindering van de verkeersdruk in Hoogmade leidt er toe dat automobilisten met hoge snel heid door het dorp rijden. FOTO: HENK VAN DEN ENDE listen dan voorheen razen over de Weteringbrug door het dorp. Het grote probleem vormt het kruispunt Provinci ale weg T 20-Bateweg. De aan gegeven vijftig kilometer-be perking wordt genegeerd door gebrek aan politiecontrole. Raadslid Markx zag maar één oplossing: „Verkeerslichten op de kruising". Raadslid Van Woerden is ook van mening dat de snelheid op het kruis punt omlaag moet. Voor ver keerslichten voelde hij toch niet. Wethouder Haasbroek pleitte om van het kruispunt een voorrangsrotonde te ma ken. Tot een echte oplossing WOUBRUGGE De i omleidingsroute rond Hoog made en Woubrugge heeft tot onvoorziene problemen geleid. De verminderde drukte op de doorgaande wegen in beide dorpen heeft tot gevolg dat au tomobilisten ruimschoots de snelheidslimieten overschrij den, zo bleek gisteravond tij dens de commissie ruimtelijke ordening. De route Alphen-Leiden is door de omleidingsroute aan trekkelijker geworden voor het snelverkeer. Dat is in de kom Woubrugge al goed te merken. Nog meer automobi- kwam de commissie ruimtelij ke ordening gisteravond nog niet, maar men was het er over eens dat er wat moet ge beuren. De commissie ging met een aantal verkeersremmende maatregelen in Hoogmade wel akkoord. Het parkeerverbod zal worden opgeheven in de Kerkstraat. In de Van Klaver- weideweg zullen een paar „flessenhalzen" worden aange bracht. Het idee van Van Woerden om een bussluis aan te brengen, waarbij personen auto's gedwongen zijn een soort drempel te nemen, wordt nog even in beraad gehouden. Adventvespers in Zoeterwoude ZOETERWOUDE In de Christus Dienaarkerk in Zoe terwoude wordt zondag om vijf uur de tweede bijeenkomst van de adventvespers gehou den. Het zangkoor van de kerk zal voor vocale mede werking zorgen. Tijdens de dienst wordt gecollecteerd voor Solidaridad, terwijl na af loop Soweto-kaarsen te koop worden aangeboden. Tentoonstelling De Diamantvink na LEI] De Zuid Midc stree zake terse (Leit gevo OUDE WETERING fgT' Vogelvereniging De Dia- heid mantvink houdt komend fuSje weekeinde voor het twee- reor, ëndertigste achtereenvol-i tersc gende jaar een grote on-l fract derlinge tentoonstelling. stej Omdat het eigen clubhuis aan de Schoolbaan ir Oude Wetering erg bouw vallig is geworden, dur ven de organisatoren de traditionele tentoonstel ling daar niet meer te houden. Men wijkt uit naar het naastgelegen leegstaande kleuter schooltje Mariëngaard De vogelvereniging krijgt bin ^ujkee£ Midd< Veen< derafi Omm ther lat nenkort de beschikking over-^fPut; een fraai nieuw clubhuis op'' het terrein van Ranonkel en" Farmhouse aan de Weterin-, glaan. Het oude clubhuis met ,t>aar zijn verrotte vloer, lekkend i- dak en inzakkende wandeni**?1 wordt dan met de grond gelijk ^RU"13 gemaakt. T - deze lige Baren gemeente in erfpacht een parkeerterrein ken, dat tevens dient als steek naar de parkeert» nen aan de Meerkreuk. De vijfhonderd vogeltjes op de deze tentoonstelling in Mariéngaard Ten- kunnen gratis worden b ken. Vanavond van 20.00 tot 22.00 uur kan men ei recht en zaterdag vana morgens 10.00 uur tot 's avonds 22.00 uur. Aanstê zondag opent de tentooi ling om 10.00 uur. Om 17.30 uur echter wordt het ment afgesloten. Op toonstelling is, met het oog op de komende Sinterklaasvie ring, tevens een verkoopshow ingericht- SSSu pold< Oudi Eerde

Leidse Courant | 1988 | | pagina 12