eint es valt wat Kerstoogs aan films mager uit LINKANTO Evert Castelein F amilieberichten MEUBELS KOPEN Precies de meubelen van uw keuze kunt u vla onze inkooporganisatie inkopen met 10 tot 15% korting Aan u de keus. Gewoon als argeloos visje de grote meubelfuik inzwem men, of gebruik maken van onze vakkennis en ervaring. Bij aankoop van een hele inrichting via de Linkanto bespaart u op de overal geldende prijzen 2000.- Anders gezegd: Door de Linkanto korting hebt u de wasautomaat en de koelkast helemaal gratisl Ook geniet u een korting of winstaandeel bij aankoop van VLOERBEDEKKING, BEDDEN, GORDIJNEN, KLEDING, SCHOEISEL, CASSETTES, SERVIEZEN, VERLICHTING, GOUD en ZILVER, UURWER KEN, GEREEDSCHAP, SANITAIR, NAAIMACHINES, BEHANG, VERF enz. enz. Zelfs op de discountprijzenllll van wasautomaten, koelkasten, gasfor nuizen enz. geven wij als regel nog 5 tot 10% korting. Bovendien beschikt u over goede voorlichting van onze organisatie en de vakkennis van 50 aangesloten Leidse winkels. Tevens hebt u keus in meer dan 500 fabrieken. Bijna alle merkartikelen zijn leverbaar. Kom in onze club. 30 jaar Linkanto-werk is een waarborg voor uw belan gen. Sluit u aan, want eendracht maakt macht. Jaarcontributie 10,-, na 4 jaar halfgeld. Eenmalig 7,50 inschrijfgeld. Vraagt inlichtingen en brochure. CONSUMENTEN ORGANISATIE Antwoordnummer 10323. 2300 WB LEIDEN (portvrij) Hooigracht 67. telefoon 071-133914 b.g.g. 140266__^ -OCC&SIOI2S1 juxoeLierc Lucas vin Lc yOcn Boeescrua- 75 Inkoop oud goud en zilver tel. 071-142350 t Hij had het leven nog zo lief; Ondanks mijn verdriet vergeet Ik die mooie dagen niet en de herinnering die hij bij allen die hij liefhad, achterliet. Dankbaar voor alles wat hij voor mij heeft bete kend, deel ik u mede dat na een ernstige ziekte, na een arbeidzaam leven - voorzien van het Sacra ment van de Zieken - van mij is heengegaan, mijn lieve zorgzame man en trouwe, hartelijke levens kameraad GERARDUS MATTHEUS FRANCISCUS MARIA TAVERNE hij was 65 jaar. C. M. Taverne-Zuidervaart 1 december 1988 Nieuwe Beestenmarkt 4 2312 CH Leiden De overledene is opgebaard in de aula van „Ad Sanctos", Lammermarkt 43 te Leiden. Gebedsdienst aldaar zondag 4 december om 15.00 uur, waarna gelegenheid tot condoleren tot 15.30 De gezongen H. Mis van Requiem wordt opgedra gen maandag 5 december om 13.30 uur in de kerk van O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen (Hartebrug) Haarlemmerstraat te Leiden, waarna te ca. 14.45 de begrafenis plaatsvindt op de R.-K. begraafplaats „Zijlpoort". Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de kapel van de begraafplaats. t Diep bedroefd, maar dankbaar voor alles wat hij in zijn werkzaam en zorgzaam leven voor ons heeft betekend, delen wij u mede dat toch nog onver wacht van ons is heengegaan, mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa HENDRICUS JACOBUS KROMHOUT echtgenoot van Christina Elisabeth van Berkel in de leeftijd van 74 jaar. Chr. E. Kromhout-van Berkel Leo Ad en Nera Nancy, Rik, Sam Tilly Christiaan, Sandra Harry en Anja 30 november 1988 Oranje Nassaulaan 41 2215 EL Voorhout Vader is opgebaard in het mortuarium van Huize Agnes, Herenstraat 45, Voorhout, alwaar gelegen heid is om afscheid van hem te nemen. Voor zijn intentie is er op, vrijdag 2 december om 19.00 uur een Eucharistieviering in de parochiekerk van de H. Bartholomeus te Voorhout. De gezongen Uitvaartmis zal worden opgedragen op zaterdag 3 december om 10.30 uur in voor noemde kerk, waarna wij hem zullen begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de R.-K. begraaf plaats aldaar. De „kleine mens" Willow (Warwick Davis) met het nog kleinere baby-prinsesje dat hij mag redden. der op de geluidsband). De oude Britse rot Ken Annakin („Swiss family Robinson", „Those magnificent Young Men in their Flying Machi nes") regisseert, dus dat is een degelijk amuse- je je geen buil garantie ment 1 kunt vallen. Al met al geen top-oogst deze Kerst. Dat films als „Beetlejui- ce", „Willow" en „Big" wel aan hun publiek zullen komen is in het buitenland al bewe zen. Amusement volop dus in de bioscoop. Maar dit keer met een wat schriele a. BERT JANSMA Charles Dance en Greta Scacchi zorgen voor een fatale affaire in decadent Brits-koloniaal Kenya („White Mischief"). FILM Ccidóc Commit VRIJDAG 2 DECEMBER 1988 PAGINA 10 AMSTERDAM - Filmver huurders proberen in het laatste kwartaal van het jaar hun troeven in han den te houden om ze te gen de Kerst uit te spelen. Vandaar dat de verwach tingen voor de zogenaam de kerstfilm (waarin dan overigens geen boom aan te pas komt) nogal hoog gespannen zijn. Met de Kerst (vakantie) valt cr het meeste uit te gaan. En dus het meeste geld te verdie nen. Die Kerstfilms zijn dit jaar „Willow", „Beetlejuice", „Big", „Scrooged", „De nieuwe avonturen van Pippi Lang kous", „White Mischief", de opnieuw in roulatie gebrachte Disney-film „The fox and the hound" en - alleen Amsterdam voorlopig - de tweedelige Dic- kensfilm „Little Dorrit". On danks die hoeveelheid films is daar slechts een enkele uit schieter bij: geen echt riante Kerst dus in de bios. De tijden dat de familiefilms, op wat daar enigszins op lijkt, allemaal een week voor de Kerstdagen in de bioscoop in première gaan is voorbij. In de tweede week van december verschijnen de eerste films al waarvan met goed fatsoen verwacht mag worden dat die tijdens de Kerstdagen door zullen draaien. In dit geval zijn zelfs in november al enke le films in première gegaan die we tijdens de Kerst nog zullen kunnen zien. Meest op vallende voorbeeld daarvan: „Who framed Roger Rabbit". De bioscopen zelf hadden blijkbaar toch hun twijfels over de vooral technisch ra- zendknappe Disney-Spielberg film met z'n combinatie van levende en getekende karak ters. Had de film het na de première niet „gedaan" dan was hij met de Kerst verdwe nen. Filmdistributeur Warner Brothers blijkt hem nu echter op een gunstig tijdstip in novmber op de markt ge bracht te hebben. De eerste week leverde redelijk goede bezoekersaantallen op, de film wordt goed „doorgepraat" en inmiddels is er zelfs een stij ging in het bezoek van 25 pro cent (waarbij de film het in Den Haag in twee theaters in verhouding erg goed doet). Zo dat het best kan zijn dat „Ro ger Rabbit" de Kerstvakantie ruimschoots haalt en dan een van de top-Kerstfilms kan worden. George Lucas De publiekstrekkers bij de ko mende premières lijken vooral te worden „Willow", „Big" en „Beetlejuice". „Willow" is een typische George Lucas-pro- ductie, gefilmd in de Britse El- stree-studio's door regisseur Ron Howard. Het is een „fan- tasy-film", met een verhaal waarin allerlei thema's en ele menten uit mythes, sagen, sprookjes en zelfs de bijbel bij elkaar zijn geveegd en in een film verwerkt die visueel in drukwekkend is opgezet. Er is een babyprinses die bedreigd wordt door een lelijke heerse res en in een soort mandje op een rivier wordt gezet om te ontkomen aan haar terreur. Ze wordt opgevangen in dwer- genland, waar de „kleine mens" Willow haar samen met een Mad Max-achtige strijder weer op een veilig plaats mag brengen. Trollen, elven, dwer- Scacchi, Trevor Howard in een piepkleine rol - zijn laat ste), maar het troepje Britten dat zij verbeelden is te arro gant, te ijskoud, te egoistisch en te rijk om ook maar even interessant te worden. Kijken naar krioelende insecten is hartverwarmender. Nieuwe Pippi Michael Keaton speelt Beetlejuice, de punker onder de spoken in de gelijknamige komedie. Het jongetje in Tom Hanks mag zich uitleven op de trampoline In „Big". gen en monsters volop. Het is „Sneeuwwitje", het mandje van Mozes ut de bijbel, het is Tolkiens „The Hobbit" (vooral de namen). Het is bovendien een greep in de oude en recen te filmhistorie zelf, want „The Wizard of Oz" is niet ver weg terwijl vele van de karakters familie lijken te hebben in George Lucas' „Star wars"-tri- logie. Prinses Leia, Darth Va der en ook Han Solo hebben in „Willow" hun bepaald niet verre neven en nichten gekre gen. Knappe speciale effecten, mooie fotografie, prachtige lo- katies, maar er zit een al te be kend luchtje aan. Ghostbusters Met een beetje geluk voor de filmverhuurders zou „Beetle juice" wel eens een „Ghostbus- ters"-effect teweeg kunnen brengen. De film is in feite een omgekeerde „Ghostbus ters", want hier mogen de mensen niet de spoken verja gen maar de spoken de leven de mensen. Het gaat om een sympathiek echtpaar dat bij een auotongeluk om het leven is gekomen en als geest graag weer in hun oude woning komt huizen. Die is echter in bezit genomen door een zeer vervelende (levende) familie van snobs en naarlingen. Dus probeert het geestenechtpaar kloppend en stommelend de familie weg te jagen. Geen succes. Op het nabije kerkhof huist echter een hulp, „Beetle juice" (de naam is verbastering van Betelgeuze). Michael Kea ton speelt die punker onder de geesten, die met een complete terreurtactiek alsnog het huis zal ontruimen. Keaton is erg gek in de hoofdrol. Het zijn zijn trucs en komische spook- acties die de film tot leven wekken. Van dik hout zaagt men planken-effecten maar ze zijn zo kolderiek dat ze een jong publiek wel zullen ver maken. Tom Hanks „Big" is de aardigste film uit de Kerstserie, ook al is het ge geven nauwelijks meer origi neel te noemen. „Big" is na melijk een produkt uit de Hol- lywoodrage van persoonsruil en leeftijdsverwisselingen die begon met Michael Fox in „Back to the future". Zoon in de tijd terug als vader, opa die 18 wordt, een vrouw die op nieuw haar puberjaren door maakt. Het is „Vice versa", „18 again", „Peggy Sue got mar ried". In „Big" de volgende variant: een jongetje van der tien slaakt op de Kermis bij een oude wensmachine de ver zuchting dat hij nou wel eens groot wil zijn. En jawel, de volgende morgen wordt hij wakker als Tom Hanks, dat wil zeggen met het uiterlijk van een 35-jarige maar van binnen nog helemaal jongetje. Hij schrikt zich een ongeluk en wil toch maar liever terug. Dat lukt niet voor hij stoethas pelend met de liefde kennis maakt, en in New York als jongste bediende in een speel goedfabriek komt te werken. Alwaar hij uiteraard zulke briljante ideeën over speelgoed blijkt te hebben dat het speelse knulletje in een directiezetel belandt. Nu eens geen enkel „special effect", maar een aan genaam mengsel van situatie- en karakterkomedie. Met een leuke rol van acteur Tom Hanks met de motoriek van een tiener. Moderne Dickens Eigenlijk zou je „Scrooged" de enige echte Kerstfilm moeten noemen. Wat het verthaal be treft dan, want de film is een moderne versie van een van de oerhits uit de Kerstlitera tuur van deze eeuw. Van Charles Dickens' al tientallen malen visueel navertelde „A Christmas Carroll in Prose". Het verhaal van de vrek Ebe- nezer Scrooge van de firma Scrooge Marley, die op Kerstavond bezoek krijgt van drie geesten die hem vroeger, vandaag en morgen laten zien en van hem een beter mens maken. Met de brutaalgebekte komiek Bill Murray in de hoofdrol als Frank Cross, een moderne versie van die oude geldschraper Scfooge. De hu mor van „Scrooged" is behoor lijk hardhandig, Murray een beetje te grof om ooit sympa thiek te worden en de film - van regisseur Richard Donner - heeft eigenlijk dezelfde mak ke die vaak aan de komedie's van Mel Brooks kleeft: de hu mor ligt er vaak zo duimendik bovenop dat het lach-of-ik- schiet wordt en de grijns je om de lippen verstijft. En als we het toch over Dickens hebben: alleen in Amsterdam voorlo pig draait de verfilming van zijn roman „Little Dorrit". In twee hoofdfilms zelfs, die om em om draaien zodat je ze makkelijk in een of twee da gen kan zien. Het is Dickens redelijk volgens de letter, met in de eerste film („Nobody's fault") het verhaal vanuit Ar thur Clennam (Derek Jacobi) en in de tweede („Little Dor- rit's Story") via de kleine Dor rit zelf. De naam Jacobi is ge vallen en zijn talent is teke nend voor de kwaliteit van het acteren in een film die inder daad op boekbladertempo is gemaakt en soms teveel de zelfde decors laat zien. Met als topper Alec Guiness in een prachtige rol als de oude bank roetier Dorrit, die als een ko ning huist in zijn gevangenis en later zijn fortuin zal terug krijgen. Britse decadentie Bij bioscoopexploitant Cannon verwacht men dat de film „White Mischief" ook de Kerst zal halen. Zelfs heb ik er mijn twijfels over, aangezien de film weliswaar fraai is om te zien, goed gespeeld ook, maar verder elk hart mist. Het is de verfilming van de bijna detec- tive-achtige reportage die jour nalist-schrijver James Fox maakte over een moord die in 1944 plaatsvond in de Britse kolonie Kenya. De Engelse upper class die er de lakens uitdeelde noemde het „Happy Valley", een paradijs waar de coktails veelvuldig, de clubs gastvrij en de vrouwen idem dito waren. Decadentie met een „stiff upperlip" met als aanvoerder Josslyn Hay, de 22ste Earl of Erroll en High Constable of Scotland. Joss Hay is de lokale playboy die zowat alle Britse dames wel eens als minnares had gehad en dan valt op de nieuw aan gekomen fraaie jonge echtge note van een oude Sir. En dat wordt hem fataal. Alweer goe de acteurs in hoofd- en bijrol len (Charles Dance, Greta Na een welbesteed leven, gekenmerkt door een grote inzet voor zijn gezin, is na een kortstondige ziekte, toch nog onverwacht van ons heengegaan onze zorgzame vader, schoonvader en opa WILHELMUS KERKVLIET /eduwnaar van Johanna Maria Paardekooper Ie leeftijd van 80 jaar. Ria van der Vlugt-Kerkvliet Gerard van der Vlugt Louise, Maarten-Willem en Margaret, José Cees Kerkvliet Ellen Kerkvliet-Wesseling Anne-Marie en Robert-Jan, Willem Ans de Beer-Kerkvliet Jan de Beer Pieter en Lia, Wilbert Leo Kerkvliet Marianne Kerkvliet- Trautmann Sven en Bianca Truus Steenvoorden-Kerkvliet Jeroen Steenvoorden Sander Hans Kerkvliet Ineke Kerkvliet-Dofferhoff Raymond, Patrick Thea Brouwer-Kerkvliet Peter Brouwer Peter, Femke Jos Noordermeer-Kerkvliet Dick Noordermeer Bas, Jolijn Correspondentieadres: C. Kerkvliet Herenstraat 122, 2215 KL Voorhout Vader wordt overgebracht naar het mortuarium van Huize Agnes, Herenstraat 45, Voorhout, alwaar van zaterdag 3 december gelegenheid is om afscheid hem te nemen. De gezongen Uitvaartmis zal worden opgedragen op dinsdag 6 december om 10.30 uur in de paro chiekerk van de H. Bartholomeus te Voorhout, waarna de bijzetting zal plaatsvinden in het familie graf op de R.-K. Begraafplaats aldaar. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren i restaurant „Boerhaave", Herenstraat 57, Voor hout. Voor dansles vingen dagelijks van 071-123583 Verkeersschool Tempo 31,90 per les, div. auto's. Tel. 071-131462 1e les 3,95 Ook vrachtwagen en autobus. Voor de jeugd is er een „oud je", Disney's „The fox and the hound" opnieuw uitgebracht en dat is in elk geval zeker heid voor wie kinderen in de tekenfilmleeftijd heeft (of zelf durft te bekennen dat hij ook nog altijd stiekem valt voor het meester-animatiewerk uit de studio's van die oude Walt). Een voor de hand liggende Kerstkeus voor gezinnen met kleine kinderen dus. Voor de iets grotere is er „De nieuwe avonturen van Pippi Lang kous". Nee, niet de oude Zweedse serie naar de boeken van Astrid Lindgren, maar een compleet nieuwe. Ameri kaanse verfilming. Met uiter aard een nieuwe Pippi (Tami Erin), want de „oude" zal in middels al wel getrouwd zijn. Geheel in het Nederlands ge sproken en gezongen (met Marco Bakker als Pippi's va-

Leidse Courant | 1988 | | pagina 10