Frank van Bakel niet langer prof in de marge Schakers grijpen net naast tweede plaats Wilander speler van het jaar 'in U denkt dat kleine advertenties niet opvallen; dat valt toch alles mee! Carnavalesk schaatspak voor leider marathon-zesdaagse Gelderland steekt drie miljoen in superstadion BfiDAAG %derl*nd 2, 21.05 uur: Indoor -toiorsportgala norland 3, 21.57 uur: Studio Bc 1, 23.25 uur Sportsnight ■C 1, 0.45 uur Sportsnight Channal, 22.15 uur Motor- - Lrt par Channel, 22.10 uur. Mo- sport !89 hav studi irlichtin de Ln. en Haa Akerboom: ontevreden. FOTO: ANP jan. tot )alkon iel. g.lj sportuitslagen BUITENLANDS VOETBAL WEST-DUITSLAND Competitie: Werder Bremen-Borus- sia Dortmund 2-0. Bekervoetbal, replay tweede ronde: Schalke 04-Saar 05 Saarbrücken 7-1, Karlsruher SC-1.FC Nürnberg 1-0, VfB Stuttgart-VfL Bochum 3-2 (na verlenging). PAARDESPORT Koersen van Hilversum 1e koers, 2000 m: 1. Casper Notice (J. Meertens) 2.43,5-1.21,8, 2. Cherie Brovee, 3. Crack Oostland. Toto: win nend 1,70. plaats 1,20, 1,40, 4,80, koppel 7,10, trio 50,90. 2e koers, 2000 m: 1. Celest Greena cre (F. Westerveld) 2.43,5-1.21,8, 2. Comrade, 3. Ciao Magnus. Niet ge start: Cindy Tonka. Toto: winnend 2,00, plaats 1,30, 1,50, 3,20, koppel 5,10, trio 66,60. 3e koers, 2000 m: 1. Cleopatra Dutch (J. Oorthuijsen) 2.42,5-1.21,3, 2. Ca roline Duke, 3. Count Worry. Niet ge start: Buddy. Toto: winnend 2,70, plaats 1,70, 1,60, 1,60, koppel 12,10, trio 40,90. 4e koers, 2440 m: 1. Bright Speed (J. Batist) 3.20,7-1.22,3, 2. Akassan Ash- ton, 3. Ankatranss R. Niet gestart: Another Express. Toto: winnend 3,20, plaats l,8u, ü.iu, 2,10, koppel 17,40 trio 98,50. 5e koers, 1609 m: 1. Clark Buitenzorq (H. Grift) 2.09,4-1.20,4, 2. Chicago, 3 Boy Buitenzorg. Niet gestart: Baily Dean. Toto: winnend 6,50, plaats 1,20, 1,30, 2,50, koppel 4,50, trio 214,10. 6e koers, 2000 m: 1. Barry Quick (A. van de Wal) 2.40,0-1.20.0, 2. Glad Laurelton, 3. Be Be. 4. Aspearea. Toto: winnend 11,50, plaats 3,10, 2,70, 1,90, koppel 23,40, trio 269,20, kwartet 1.907,30. 7e koers, 2000 m: 1. Clrianne N (M. Bouwhuis) 2.41.8-1.20,9, 2. Ziny B, 3. Annebelle Baker. Toto: winnend 4,60, plaats 1,50, 1,40, 3,10, koppel 15,30 trio 477,50. 8e koers, 2440 m: 1. Albatrosnora (E van der Zijden) 3.18.6-1.21,4, 2. Yel low Crown, 3. Yooyha's. Toto: win nend 6,30, plaats 2,20, 6,80, 1,90, koppel 57,00, trio 620,00. 9e koers, 2000 m: 1. Columbus Bowl (T. Smeding) 2.40,8-1.20,4, 2. Chantal Ge, 3. Bo Bo Batavus. Niet gestart: Carlina d'Almere. Toto: winnend 1,60 plaats 1,10, 1.20, 2,20, koppel 2.70, trio 51,30. 10e koers, 2000 m: 1. Zisja M (S. Woudstra) 2.35.0-1.17.5, 2. Zonne straaltje. 3. Wing and a Prayer. Toto: winnend 21,30, plaats 2,90, 3,20, 1,90, koppel 28,60, trio 1.076,60. 11e koers, 1609 m: 1. Udo Wlndsplel (A. Mollema) 2.06,4-1.18.6. 2. Yocc Oostland. 3. Yorkl Fortuna. Toto: win nend 7,20, plaats 3,10, 2,10, koppel 26.30. trio 240,50. Omzet W5-spel: 18.373.00; uitbeta ling voor winnende reeks 7-8-3-7-6 2.204,70. Omzet totalisator: 380.311,-. SCHAATSEN Selectiewedstrijd voor NK tien kilo meter in Utrecht 1. Peter van Capel (Noorden) 15.01.5 (baanrecord). 2. Pronk (Oostgraftdijk' 15.05,7, 3. Wedman (Amsterdam) 15.10,9, 4. De Oliveira Marrelros (Haarlem)15.15,2, 5. Van der Hoorn (Ter Aar) 15.26.2. SCHAKEN Olympiade in Salonlki (Gri) Laatste ronde Heren: Sovjetunle-Tsjechoslowaklje 3 1/2-1/2, Engeland-Nederland 1 1/2-2 1/2 (Short-Van der Wiel 1/2-1/2, So- sonko-Speelman 1/2-1/2, Nunn-Van der Sterren 1/2-1/2, Plket-Chandler 1-0), Ver.Staten-Hongarlje 2-2, israël- Zweden 2-2, Joegoslavië-Phlllppijnen 2 1/2-1 1/2, Chlna-Denemarken 2 1/2-1 1/2, West-Duitsland-Grleken- land 2 1/2-1 1/2, Oostenrijk-Roeme- nië 2-2. Eindstand: 1. Sov 40 1/2 pnt, 2. Gbr 34 1/2 pnt. 3. Ned 34 1/2 pnt. 4. Hon, Vst 34 pnt. 6. Joe 33 1/2 pnt. 7. Chi, Phil, Cub 33 pnt. Dames: Sovjetunie-Nederland 1 1/2-1 1/2, Hongarije-Zweden 2-1, Chlna- Roemenlë 2-1, Joegoslavië-Zwitser land 2 1/2-1/2, Cuba-Ver. Staten 1-2, Bulgarlje-Griekenland 1 1/2-1 1/2 Eindstand: 1. Hon 33 pnt, 2. Sov 32,5 pnt, 3. Joe 28, 4. Chi 27 pnt, 5. Bul 25 pnt, 6. Cub, Roe en Gri 24 pnt. 9. Ned 23,5 pnt. SKIËN Reuzeslalom van Val Thorens (Zwi) 1. Zurbrlggen (Zwi) 2.09,32, 2. Nier- lich (Oos) 2.09,48, 3. Enn (Oos) 2.10,02, 4. Mayer (Oos) 2.11,21, 5. Barcella (Ita) 2.11,31, 6. Cizman (Joe) 2 11.39, 7. Stenmark (Zwe) 2.11,59, 8. Strolz (Oos) 2.11,60. 9. Tomasi (Ita) 2.11,73, 10. Tavernier (Fra) 2.12.18. Stand wereldbeker 1. Zurbriggen 50 punten, 2. Enn 21. 3. Nierllch en Pic- card (Fra) 20, 5. Stock (Oos) 15. IJSHOCKEY Nijmegen-Heerenveen 6-3 (4-0, 2-0, 0-3), Tllburg-Geleen 5-7 (1-1, 2-2, 2- 4). i. 3 m* ENS ij CfiidócSomant WOENSDAG 30 NOVEMBER 1988 PAGINA 9 Stuttgart op valreep naar derde bekerronde STUTTGART De voetballers van VfB Stuttgart leken gister avond bij de dans op drie bruiloften - Europese beker, Westduitse beker en Bundesligacompetitie - lang uit de pas te gaan. De ploeg van Arie Haan kwam in de replay tegen Vfl Bochum in de twee de ronde van het bekertoernooi voor eigen publiek met 2-0 ach ter. Heinemann was al in de zevende minuut bij de les en Nehl vergrootte in de 62e de schrik in het met slechts 8500 supporters bevolkte Neckar-stadion. Juist toen secuur verdedigende Bochum zich zeker ging wanen van een plaats in de achtste finales, kwam de ommekeer. Tien minuten voor tijd bracht Olaf Schmëler een sprankje hoop terug bij Stuttgart, in de slotseconden zorgde Allgöwer zelfs voor jubel. Drie minuten voor het verstrijken van het half uur verlenging, hield aanvaller Klinsmann Stuttgart toch nog op drie fronten ac tief. De Westduitse landskampioen Werder Bremen blijft herfstkampi- oen Bayern München op de hielen. Bremen won het inhaalduel voor de competitie tegen Borussia Dortmund zonder problemen: 2-0. De achterstand op Bayern werd daardoor verkleind tot drie punten. Vanderlijde derde op wereldranglijst DEN HAAG Op de wereld ranglijst van de Internationale Amateur Boks Bond (AIBA) bezet Arnold Vanderlijde, die in het olympisch bokstoerpooi in Seoul een bronzen medaille veroverde, de derde plaats. De Europese kampioen van 1987 wordt vooraf gegaan door we reldkampioen Felix Savon (Cuba) en de Amerikaanse olympische kampioen Ray Mercer, die de Nederlander in Seoul in de halve finales uit schakelde. Rogilio Tuur, ver liezend kwartfinalist in Seoul staat bij de vedergewichten als vijfde gerangschikt. Jong Oranje speelt gelijk ZEIST Jong Oranje heeft gistermiddag in een weinig schokkende oefenwedstrijd gelijk gespeeld tegen eerste divisieclub Vitesse. Er werd niet gescoord. Het duel, waarin alle achttien gese lecteerden aan bod kwa men, was de eerste kennis making van het vernieuwde Jong Oranje, dat dit seizoen nog niet eerder bijeen was. Basisopstelling: De Jongh (Feye- noord); Elzinga (FC Twente). Plomp (FC Utrecht). Scharmin (FC Twente) en Frank de Boer (Ajax); Laamers (Vitesse). Numan (Haarlem), Bergkamp (Ajax) en Regtop (FC Groningen); Vurens (Sparta) en Roy (Ajax). haakster krijgt jnerikaans visum jV'NKFURT De Sovjet-schaakster i Akmilovskaja, die vrijdag stie- trouwde met de Amerikaanse egleider John Donaldson, heeft gis- n in Frankfurt al een visum voor nieuwe vaderland I ji nieuwe vaderland gekregen, .----jarige mevrouw Donaldson, die vort- l/l//week in Saloniki nog aan het twee- fjord zat van de Russische Olympia- >loeg, deed maandag met haar man tiet Amerikaanse consulaat een vi- lanvraag. „Hoewel het een onge- situatie betrof, heeft het paar de- i, objectieve behandeling gekre- Js ieder ander. Ik weet niet wat plannen zijn, maar ze kunnen nu de States", zei Craig Springer, de lvoerder van het consulaat. dies Akerboom bij Den Bosch BQSCH Drie maanden jn verrassende rentree in livisie basketbal is Kees weer weg bij lands- ioen Den Bosch. Aker- kan zich niet langer ver met zijn positie binnen iam en heeft het clubbe en coach Jan Dekker te in gegeven zijn dienstver met onmiddellijke ingang Hndigen. Akerboom is on- len over het feit dat hij zesde positie binnen de moest opgeven toen de irig geblesseerde spelers eïd. tJ Korthout en Albert van :k terugkeerden. „Ik kan invoudig niet meer te- heb een naam op te en ik weet dat ik meer per mnjuis heb dan een speler, die loekapi ihtste of negende plaats in woonk :pioeg bezet", aldus de 36- douche basketballer. Akerboom de 711 in januari aan de slag te p1" en bij het Werkendamse -us. Voor die vereniging hij vorig seizoen al uit. is een middenmoter in ;te divisie, twee klassen dan de eredivisie. Aker- „Daar wil ik verder spe- 'ant voor mij is de afgelo- taanden wel duidelijk ge- i, dat ik moeilijk zonder Ibal kan. Virtus heeft me •raagd, dus zal het wel adijgaan". ug in marathon tterdam «™SfrERDAM De Vereni- tavato van Gehandicaptenorga- Rotterdam (VGR) in het geweer tegen het t van de organisatoren 1e Rotterdamse marathon i de eerstvolgende wed- op 16 april, geen gehan- ^ten in rolstoelen meer toe 070 ten. „Dit is ontzettend ter, want de Rotterdamse ch{ thon was in het verleden 40 een prachtig voorbeeld m< Ie integratie van gehandi- en n iet-gehandicapte ers", aldus directeur t hoff van de VRG. 033 ms Vriethoff was een be- ijk argument van de or atie van de marathon rolstoelers meer toe la at er bij de laatste mara- n aantal ongelukken is i, doordat lopers tegen >enen werden gereden, ms Vriethoff kunnen in eg met organisaties van idicaptensport echter (oed zodanige voorzienin- vorden getroffen, dat de op ongelukken een stuk er wordt. Sportwereld bc id meen - Schaatsenrijder ny Gustafson is gisteren oepen tot Zweeds sport- van het jaar 1988. Gus- veroverde bij de Olym- Winterspelen in Calga- gouden medailles op de tien kilometer, ten - Sean Kelly, de profwielrenner,heeft een contract getekend Belgische ploeg ADR, pleid wordt door José De ïr. Het team wordt aan- door Eddy Plane- SALONIKI Het Neder- lands schaakteam heeft gisteren in de laatste ron de van de Olympiade ge wonnen van Engeland, maar de winst was net niet groot genoeg óm ach ter de Sovjetunie op de tweede plaats te eindigen in de rangschikking. Na meer dan vijf uur spelen moest Paul van der Sterren erkennen dat het eindspel van ongelijke lopers tegerY Jona than Nunn ondanks twee pionnen extra niet te winnen was. De remise had voor de Nederlandse meester als bijko mend nadeel, dat het groot meesterresultaat aan zijn neus voorbij ging. De laatste drie ronden speelde hij ongemeen sterk, maar de ene overwin ning, die het opstapje had kun nen vormen naar een hogere status, kwam er niet uit. De Nederlandse dames beslo ten de Olympiade met een op zienbarend gelijkspel tegen de Sovjetunie. Alle drie partijen (Harmsen - Tsjiboerdanidze, Van der Mije - Levitina en De Greef - Litinskaja) eindigden in remise. Het team eindigde £s tiende. De dames van de Verenigde Staten, die op een felijk punten-aantal eindig en, kwamen als gevolg van meer weerstandpunten in de eindrangschikking boven Ne derland te staan. Bertus Riem overleden Paul van der Sterren: geen grootmeesterresultaat. FOTO: DIJKSTRA AMSTERDAM De Heineken marathonschaats-zesdaagse gaat met het jaar meer gelijkenis vertonen met het wielerspekta kel. Bij de zesde editie wordt half december in de schaatswe reld de klassementsprints over drie ronden ingevoerd. Per wedstrijdavond worden twee sprints ingelast die extra pun ten opleveren voor het alge meen klassement. Bovendien wordt de klassementsleider da gelijks in een bontgekleurd schaatspak gehesen: een blauw borststuk met groen-wit ge streepte mouwen en pijpen. De carnavaleske vermomming is bedacht om het publiek meer inzicht te verschaffen omtrent de gang van zaken in de zes daagse. Het laatste extraatje be staat uit de plaatsing van gea vanceerde foto-finish-appara- tuur, waardoor de jury in staat wordt gesteld binnen enkele minuten de correcte uitslag van de klassementssprints en eind spurt te kunnen geven. De klassementsprints worden niet op vaste punten in de wed strijd gehouden. Hoofdscheids- rechter Zwart krijgt de vrijheid dagelijks naar goeddunken te handelen. Op deze manier den ken de organisatoren een on aantrekkelijke race een leven diger aanzien te kunnen geven. Wel heeft Zwart de opdracht de klassementssprints alleen dan te houden, wanneer het peloton volledig bijeen is. Door de komst van een viertal buiten landers, de Russen Botsjkarov, Korotkov en Mozin alsmede de Westduitser Jasch, heeft de zes daagse dit jaar voor het eerst het door de marathonschaatsers zo fel begeerde internationale karakter. Bij de dames zal de Poolse Laska Tomperowska aan de start verschijnen. De zesdaagse begint op maan dag 12 december in Alkmaar en verhuist daarna naar Eindho ven, Deventer, Amsterdam. As sen om zaterdagavond in Heer enveen te eindigen. WASSENAAR Op 85-jarige leeftijd is gisteren de nestor van de Nederlandse rensport Bertus Riem overleden. Tot de laatste dag van het twee weken geleden afgesloten sei zoen op Duindigt was Riem op de Wassenaarse baan nog aanwezig. Riem was vroeger een succesvol jockey en werd in zijn loopbaan als trainer vele keren kampioen van Ne derland. Hij won een groot aantal derby's en alle klassie kers die er te winnen waren. Riem, die bekend stond als een groot vakman, haalde in 1969 de wereldberoemde joc key Lester Pickett naar Nederland. Deze kwam voor het eerst, en naar later bleek, voor de enige keer in Nederland in actie met de volbloed Rally van de Leidenaar Henk de Bolster. Rally werd derde. De schoonzoon van Bertus Riem, Henk van der Kraats, won de derby met Joep. Een aantal jaren gelden deed Riem een stapje terug en nam Henk van der Kraats het entrainement over. Bertus Riem woonde tot vlak voor zijn dood bij stal Groe- nendaal en kon de paarden geen moment missen. Twee weken geleden werd de paardesportveteraan door een be- VALKENSWAARD De sponsor van veldrij der Frank van Bakel kon er niet meer onder uit. Na diens tweede zege in successie in een rit voor het Superprestige- -klassement kon hij zijn „werknemer" niet langer in het ongewisse houden. Harry Ketelaars, de baas van het bedrijf in tele communicatie maakte zondagnacht van het nieuwe feestje van de coureur uit Deurne ge bruik om aan te kondi gen dat Van Bakel ook in 1989 voor zijn firma zal koersen. Waarmee Van Bakel niet langer een prof in de marge is. En die zekerheid was Van Bakel misschien nog wél meer waard dan de dagprijs op hét snelle circuit in Val- kenswaard. Want tot afgelo pen weekeinde hield de veld rijder serieus rekening met een terugkeer naar de ama teurs. „Inderdaad, een hele opluchting", erkende de Bra bander, die ditmaal slechts een tientje onicosten hoefde te maken. „Een beetje gas voor de auto, de rest van wat ik vandaag verdiend heb is pure winst Dat is wel vaak anders. Vorige week had ik geluk dat ik in Zarautz won, daarom kon het allemaal nog net uit. Voor zo'n tripje maak je toch gauw een kleine tweeduizend gulden aan on kosten, als je een verzorger meeneemt en ook nog een hotelletje moet pakken". Zo verwend als de wegren ners zullen de crossers nooit worden. „Als je nu hoort welke bedragen er omgaan met zo'n geval Teun van Vliet, dan kun je daar alleen maar jaloers op worden", zegt Van Bakel. „Ik mag toch stellen -dat ik in de Neder landse top zit en misschien zelfs wel tot de wereldtop hoor, maar ik had nog steeds geen zekerheid voor volgend jaar. Ook een jongen als Henk Baars moet als het ware smeken om een spon sor, dat is toch triest. Het probleem voor die geldschie ters is dat ze je een jaar moeten betalen en maar vijf maanden reclame krijgen. Maar eigenlijk zou elke spon sor van een profploeg mini- Veldrijder Frank van Bakel maakte met twee zeges op rij een imponerende start in de strijd om de Superprestige. foto: anp maal een veldrijder moeten hebben. Je moet nu als cros ser bij de allerbeste horen, anders sta je op straat". „Het ging eigenlijk al een hele tijd goed met me", kijkt Van Bakel terug naar de peiode voor zijn zeges in Za rautz en Valkenswaard. „Al leen een eerste plaats kwam er maar niet uit. Toch heb ik niet de indruk dat ik verder ben dan in voorgaande jaren. Qua training doe ik in feite ook hetzelfde als in het ver leden. Een verschil is wel dat ik nu de zomermaanden veel beter benut heb. Ik heb een beetje aan krachtsport ge daan in een fitness-centrum en veel gelopen. Of dat beter is voor mij weet ik niet. Ik heb dit jaar ook meer rust ge had in de voor het veldrijden stille tijd. Vorig jaar zat dk met de bouw van een huis en schoot de training er een beetje bij in. Daarom was ik vorig jaar nogal snel door mijn reserves heen, kwam ik op het eind van het seizoen een beetje tekort". Geleerd En juist zoveel dat hij zelfs ontbrak tijdens de strijd om de regenboogtrui in het Zwit serse Hagendorf. „Ik heb er in elk geval van geleerd dat ik ook maar een mens ben en dat je gewoon zuinig op jezelf moet zijn. Veel rust moet ne men. Dat heb ik mezelf vorig seizoen niet gegund en nu be wust wel. Maar een type om het in een wedstrijd rustig aan te doen zal ik nooit wor den. Ik kan van een cross geen trainingsritje maken en vlieg erin, zelfs al ben ik niet fit. Ik wil altijd een zo kort mogelijke uitslag rijden. Dat heb ik nu eenmaal in me en leer ik vermoedelijk ook nooit meer af." Als het aan Van Bakel ligt mag direct ook het advies van collega Hennie Stamsnij- der worden overgenomen, dat de wereldkampioen wordt uitgeroepen na een reeks topveldritten en niet meer na een eendaagse. „Dat zou ik prima vinden, want ik ben vrij constant en zou dus altijd vrij kort in dat klasse ment kunnen staan. Ik denk alleen niet dat het kan. Orga nisatoren zullen al gauw gaan denken dat ze je dan ook geen startgelden hoeven te betalen, omdat je toch wel komt. En wij moeten wel in die wintermaanden ons brood verdienen. Maar spor tief gezien zou zo'n systeem heel goed zijn. Wees eerlijk, de afgelopen jaren is de kam pioen toch steeds een troe- valskampioen geweest. Ak koord, op die ene dag waren ze de beste, maar in de rest van het seizoen lieten ze meestal maar bitter weinig zien. Stamsnijder en Liboton rijden een heel seizoen van voren. Zelf heb ik die Pascal Richard (regerend wereld kampioen, red.) diverse ma len op een ronde gereden. Als ik die trui aan had zou ik dat nooit kunnen verkopen. Zoiets is iammer voor het veldrijden' Van Bakel vindt het tijd wor den dat de regenboogtrui weer eens naar Nederland of België. „Je ziet het nu aan Zwitserland waar het een hele periode minder is ge weest. Vorig jaar had ik daar drie wedstrijden, nu al con tracten voor zeven. Neder land is qua kalender echt achteruit gegaan en voor Bel gië geldt hetzelfde. In Zwit serland kun je nu weer elke week een zwaar programma afwerken. Omdat ze daar de goede buitenlanders tegen hun Richard willen zien. Die situatie moeten we hier zien te krijgen". WILLEM PFEIFFER NEW YORK Mats Wilan der is door de spelersvakbond ATP gekozewn tot tennisser van het jaar. De Zweed won in 1988 zowel de Australische, Franse als Amerikaanse kam pioenschappen en nam de eer ste plaats op de ranglijst over van Ivan Lendl. De Amerikaan Andre Agassi werd onderscheiden als de speler, die het afgelopen sei zoen de meeste vooruitgang heeft geboekt. De 18-jarige Agassi won zes grandprixtitels en steeg op de ranglijst van de 23ste naar de derde plaats. Michael Chang kreeg een on derscheiding als „newcomer" van het jaar. De jonge Ameri kaan ging van de 163ste plaats naar de eerste dertig. Kent Carlsson werd onderscheiden als „comeback player" van het jaar. Na een afwezigheid van zeven maanden als gevolg van een ingrijpende knie-operatie was zijn terugkeer op de ten nisbaan zo'n succes, dat hij het jaar afsloot als nummer zes in de wereld. ARNHEM Het dagelijks bestuur van Gelderland is bereid drie miljoen gulden te steken in de bouw van een superstadion in Arnhem. Dat hebben gedeputeerde staten van de provincie gisteren laten weten. Het stadion moet verrijzen in Arnhem- Zuid. In het stadion zouden niet alleen een multifunctioneel sportcentrum annex voetbalveld, maar ook winkel- en kantoor ruimten gerealiseerd moeten worden. Het zou het thuisstadion van de Arnhemse voetbalclub Vitesse moeten worden. Gedepu teerde Staten van Gelderland hebben laten weten dat zij in ie der geval bereid zijn drie miljoen in het projekt te steken. LUTON TOWN IN KWARTFINALES LONDEN Bekerhouder Luton Town heeft gisteren de kwart finales bereikt van het toernooi om de Leaguecup. De ploeg ver sloeg in de vierde ronde tweede divisieclub Manchester City met 3-1. Ook de derde-divisieclub Bristol City verzekerde zich van een plaats bij de laatste acht door een overwinning met 1-0 op Tranmere, dat uitkomt in de vierde divisie. Boris Becker heeft zich voor het negentiende Masterstoernooi het traditionele evenement ter afsluiting van het tennisjaar. een nieuw kapsel laten aanmeten. In zijn eerste partij staat de West duitser vandaag in Madison Square Garden in New York tegen over Mats Wilander. die als eerste is geplaatst. Mocht de met veel gel overeind gehouden „wintertooi" van Becker, die het toernooi nog nooit op zijn naam schreef, in model blijven dan verdient zijn kapper in elk geval een hoofd-prijs. foto ap

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9