■)e Zijl/LGB: van bpper tot tobber Leiderdorp versterkt leidende positie )yionzen plak voor 'ateka Dennis Thür Grimbergen zesde in massaspurt Tweede zege The Bassets BC Lisse behoudt ongeslagen status QeidócQowiant MAANDAG 28 NOVEMBER 1988 PAGINA 19 N Dennis Thür van de Leidse sportschool Jurojin i Geleen tijdens de nationale jeugdkampioenschappen aie derde plaats behaald. In zijn klasse (tot 70 kg) verloor e halve finale van Erik Kan. De Leidse sportschool had er ijzers in het vuur, maar sleepte daar geen eremetaal it. Een vierde plaats was er voor Robert Jan Schippers Uiterst ongelukkig was het optreden van Alain Hoog- en Marcel van Wieringen die te laat kwamen voor de in en dus werden uitgesloten van deelname. •lem boekte Jurojin meer succes bij een Thai-boxing gala. van Emmerik won zijn partij tegen Hoofddorper Marco aaten na op het laatste moment aan het programma toe- te zijn. Mounir Dadi won van Amsterdammer Bensalah van Rijn vocht zijn eerste C partij tegen Jeroen Tas, die en minuut de strijd opgaf. dus van lag' De op het geposti ede mi ;re pei p te si an de' el had als :erd, ha unhoud later tichel ;radeei ouwer. /im H rde, lee k speli tegen nog ?ngen. ie bal o bleel slot' ongens -neer m ich ooi t voor erdedij had LEIDEN Aad Grimbergen finishte zaterdag als zesde in de massaspurt, die de marathon van Alkmaar besliste. Edward Hagen behaalde de zevende plaats. De Lissenaar klom hierdoor naar de tiende plaats in het totaalklassement. Richard van Kempen werd winnaar van de rit en heeft nu de leiding in het klassement van Yep Kramer overgenomen. Aad Grimbergen krijgt het spelletje bij de A- rijders snel door en bewees dit afgelopen zater dag in Alkmaar. Vorige week werd de Rijns- burger nog losgereden, toen hij zich te veel liet gaan tijdens de premiesprints. Deze week deed hij het dus slimmer. In de laatste rondes ging er nog wèl het een en ander mis; bijna het halve peloton ging tijdens een massale valpartij on deruit. Zo werd ondermeer Rik van der Hoorn uitgeschakeld. In de eindsprint was Van Kem pen dus weer eens haantje de voorste. Het enige verassende was dat Yep Kramer op de meet niet in zijn spoor zat. Grimbergen en Hagen bleven dus op de schaats en bij elkaar in de buurt. Grimbergen zesde en Hagen op de ze vende plaats. Bij de B-rijders ontsnapte René Vergeer halverwege met vijf anderen. Hoewel de ontsnapping ongeveer vijftien ronden stand hield, werden de Warmonder en Zijn mede vluchters toch teruggepakt door het peloton. In de massasprint, die de beslissing bracht kwa men natuurlijk weer een aantal man ten val. Paul Robijn uit Koudekerk was een van de slachtoffers. Jan-Dirk Corts finishte nog als dertiende. LEIDEN The Bassets heeft zijn tweede zege te pakken. De rugbyers uit Sassenheim raakten na een goede seizoenstart in een sportieve depressie en daardoor in de degrada tiezone. Etten-Leur ging gisteren na een „open" partij met 22-15 ten onder. LSRG won met 7-20 van Te Werve. Martin Groeneveld schopte drie penaltykicks achter el kaar raak en bracht de tussen stand zodoende op 9-0. De uit blinkende Jan Schrama on derschepte het ovaal na een half uur spelen, bediende Wil- co Meeuwisse, die geen moeite had met het halen van de ach terlijn. Met de conversie van Groeneveld was het dus 15-0. Vlak voor de rust drukte de Brabantse winger Frank van Nielen 15-4 op het bord. De gelijkwaardige formaties deel den het overwicht goed op, want na de hervatting scoorde Arthur Leendertz met een pushovertry en René Fakkel met een penaltykick. Door die 15-11 werd het zeer spannend. The Bassets werd nerveus. Toch schopte Groeneveld de stand naar 18-11, doch Frank van Nielen maakte er 18-15 van. In de zinderende slotfase drukte winger Meeuwisse na een „mis out" (overgeslagen man in de lijn). LSRG boekte een belangrijke overwinning. Bij het hoogge- noteerde Te Werve toonden de Leidse studenten zich een stuk sterker. Tries van Hans Rosen berg en Paul Westerhof en maar liefst vier rake kicks van Arnoud Gebbink bepaalden het puntentotaal van Het Leidse gezelschap op 20. Om dat Te Werve in de scrums en in de driekwartlijn te kort kwam zou de tegenscore slechts 7 zijn. i,M Sliet d pas js dooi De po ense de lat ■vervai d dat gse Bo; prong' ;d dooij!; ad er De Zijl/LGB in geslaagd om thade van vorige (toen werd twee- Verloren) te herstel- eigen huis werd 0-12 verloren van lversumse De Rob- arynen. Landskam- AZC had een ge lijk weekeinde. In ial werd met 15-4 nen van 't Ravijn, leed wederom een aag. In Delft werd 13 van DZV verlo- l '86 heeft tegen slag protest aange- omdat er fouten zijn gemaakt wat de puntenverde- het formulier. ONVIl, GB gaat moeilijke tij- 'emoet. Werd vorige og tweemaal verloren IC en AZ&PC, afgelo- moest de ploeg illing de derde neder- rij incasseren. De Rob in een pover duel nèt voor de slecht spelen- lenaren. De Zijl/LGB ide in de eerste periode te nemen van De Rob- bleef het bij twee tref- a/i Edwin Redegeld, or de eerste tussen- }Ifs 2-3 in het voordeel Robben uitwees. Stan lkum herstelde die n het tweede part met. ffers op rij, de 5-5 stand halverwege bood nog goede vooruitzichten. Een ma tig begonnen derde periode zorgde er vervolgens voor dat De Zijl/LGB opnieuw achter de feiten moest aanhobbelen. En dit keer met minder succes. De 6-8 achterstand kon im mers in het afsluitende deel niet meer worden goed ge maakt. Routinier Nico Lande- weerd zorgde er voor dat De Zijl in een hopeloze situatie belandde (7-11), maar Stan van Belkum weigerde zich daarbij neer te leggen. Binnen anderhalve minuut verkleinde Van Belkum de achterstand persoonlijk tot 10-11 en gloor de er weer enige hoop voor De Zijl. De toen door de Leidse ploeg genomen risico's pakten evenwel verkeerd uit: 10-12. Stan van Belkum over de ne derlaag: „Drie weken geleden zag je het al aankomen. Af spraken die voor een wedstrijd gemaakt werden, werden niet nagekomen. En je ziet het: als je geen zeven spelers hebt, die hetzelfde denken en doen, dan wordt je geen topper, maar een tobber". Scores: Stan van Belkum 6, Edwin Redegeld 2, Mark van Belkum en Alex van Belkum 1. Het Alphense AZC had een gemakkelijke avond. Het Ra vijn leverde geen moment ge vaar op voor de ploeg van trai ner Piet Reedijk. Al na de eer ste periode was de wedstrijd gespeeld. AZC had toen al een 0-4 voorsprong. In de tweede peroide werd deze stand naar 2-6 gebracht. Een slechte pe riode van de Alphenaren. De verdediging, een press en zone met elkaar afgewissseld, sloot niet en aanvallend werden er nogal wat kansen gemist. In de derde periode waren deze punten beter verzorgd. Onder aanvoering van jeugd-interna- tional Jurjen Thomas liepen Noordergraaf cs uit naar een 2-11 voorsprong. De wedstrijd werd afgesloten met een 4-15 stand op het scorebord. De wedstrijd tussen DZV en LZ '86 zal nog wel een staartje krijgen. De Leidenaren verlo ren daar met 15-13, maar lie ten direct weten, dat er protest zou worden aangetekend. In een wedstrijd met veel per soonlijke fouten (24) zijn er maar 22 op het wedtrijdformu- lier aangetekend. Na het beëindigen van de wedstrijd werden de zoekgeraakte fou ten nog even op het formulier gezet. Een rare gang van za ken. Evenals het doorspelen van DZV-speler Eric ten Kul- ve, die drie persoonlijke fou ten achter zijn naam had staan. Scheidsrechter Hans van Zenden over dit voorval: „Het protest van LZ is terecht en mijns inziens heeft die club een goede kans om het protest te winnen". Mocht dit het ge val zij dan zal de wedstrijd over gespeeld dienen te wor den. LZ krijgt dan alsnog de kans om de eerste winst te re aliseren. De wedstrijd van za terdag was er een om snel te vergeten. Het enige opmerke lijke feit was, dat trainer Hans Parrel al de vierde keeper van dit seizoen liet opdraven. Jan Teske nam de plaats in van zijn voorgangers Wim Helm- sing, Erik Vos en Rob de Wit overnemen. Hij deed dit naar behoren al kon hij de voorlo pige zege van DZV niet ver hinderen. Vivax verloor in de tweede klasse van het Utrechtse UZSC. In Poelmeer speelden de mannen van trainer Wim Groen twee en een half part zeer sterk en stonden dan ook met 6-4 voor. Bij die stand ver gaten de Oegstgeestenaren naar 8-4 uit te lopen. In de vierde periode scoorden de Utrechtenaren maar liefst viermaal en bepaalden zo de eindstand op 6-8. Door dit re sultaat is Vivax rode lantaarn drager geworden. Katwijk trok de goede lijn door. In Katwijk werd de Meeuwen uit Diemen met 13-10 verslagen. „Een wedstrijd die voor het publiek heel leuk was maar waar ik speltechnisch niet te vreden over kan zijn", aldus Katwijk trainer Jan Midden dorp. Twee perioden lang stond de nummer twee uit tweede klasse achter (5-7), maar in de laatste perioden werd de Meeuwen overklast. Vooral Hans Schaap, Ed Hoek en Martin Jonker waren erg op dreef. Samen waren zij goed voor elf treffers. In de tweede klasse dames won De Zijl moeizaam van HPC uit Heemstede. Tot 4-4 ging de stand gelijk op waarna de Leidse dames onder aanvoe ring van Marion Rijsbergen naar 4-6 uitliepen. Stan van Belkum speelde een uitstekende partij tegen De Robben. De Zijl/LGB verloor echter toch, reden voor Van Belkum om het hoofd even te laten hangen. FOTO: HENK SNATERSE ?idde lijn p ïlschu oor P veer Wes iteind( ker behoudt Ie plaats flOND De heren Dekker behielden lun overwinning op Haarlem de derde in de eerste divisie. Witherden kon zich ht goed concentre- verloor met 3-2 ieter Kooistra. De mdse nummer raham Smith, ont- Peter Buitendijk vervolgens uit te ster de Vreugd. icho j, e#n treff ij! de L( de jk had weinig moeite Vreugd 9-0, 9-2, 9-4. Ie Bruyn stond op de 'i >ositie en speelde een t ide en succesvolle pot oei Jansen (3-1). Inval- de Zwart had de lang- i in de vijfsetter tegen .eiliigrok. Na tips van Bri- itherden maakte De de vijfde game keurig m R< de p< Ie Lei door n de en. I maal rk g ersch de d i tillei minuf" sliss! oal n dien! iEFf ï^Roó ;0lJ boekte een forse over- op het tweede team Iphen. Ibbel Ansink spits af tegen Dick j s en had haast, met 9- i'ee keer 9-0 kon Elen- an douchen. Arjen van ;e noest tot het uiterste egen Edwin Röven- Wel won Van Duin de i n vijfde game met 9-0. Will van Zoelen had roblemen met Gerard en won met 3-0. Jan lin moest ook een vijf- is telen t i Jeroen van eifne tegen voordat de 1(|vierd kon worden. Het earn van Alphen werd slagen door Elsenburg igenlijk te sterk is voor tde divisie. Alleen Pe- Scheerder wist nog e te pakken van Loek LSRC veegde Kievi et 4-0. Ruud de Maagd, ltenburg, Wico Heems- Feri Toth gaven geen 'eg. nale termeer boekten Peter lijk uit Warmond en aul Scheerder uit Al- in prima resultaat op de squashkampioen- 'n voor de jeugd. In de e tot en met zestien erd Peter Buitendijk en Peter Paul Scheer- Zowel Buitendijk nfieerder verloren van Wiesenhahn, die Ne- kampioen werd in Jacqueline van Ravensberg (links) en Brenda Conijn behielden hun ongeslagen status. Het kampioenschap komt in zicht voor BC Lisse. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN De badmintonners van BC Lisse hebben de tweede helft van de competitie onverminderd ener giek ingezet. Ook in Wassenaar gaat het boven ver wachting goed, wat duidelijk niet gezegd kan worden van Flair en Vlietwijk. Beide hoogst spelende teams kregen weer behoorlijk klop en mogen al bijna reke ning gaan houden met degradatie. In Lisse speelde het eerste team tegen Delft 2 om de ongeslagen status te handhaven. Slechts Peter Veltenaar en de mix van Ja- queline van Ravensberg en Dennis Versteeg gingen verloren, zodat in korte tijd ook de achtste zege werd bijgeschreven. Met wat geluk kan het team nog dit jaar kampioen worden, wat na vorig jaar (degradatie na een hopeloos seizoen) opvallend mag heten. Opvallend bij Flair is dat daar de problemen net anders om liggen. Vorig jaar glorieus kampioen, nu ook na de achtste wedstrijd nog puntloos onderaan. In en tegen Arnhem wonnen slechts Mikel Wieten en Fred Hofman hun singles. Bij Vlietwijk lijken de problemen die aan het begin van het jaar al verwacht werden op trieste wijze uit te gaan komen. Tegen koploper Me tro werd weliswaar een bemoedigend resultaat van vier winst partijen geboekt, maar de laatste plaats werd niet verlaten. Bij BC Leiden was het treurnis alom. Broer Bram en zus Annelies Segijn deden niet voor elkaar onder door allebei met een 7-1 ne derlaag thuis te komen. In het eerste redde captain Segijn met Anita Kooyman de eer. Ook in „2" deed de captain (Stefan van Giezen) dit. Het derde verloor met 6-2 ondanks een uitstekend spelende Jan Slingerland die zijn single won. Thea Turk bracht het tweede punt op haar naam. In Wassenaar beginnen de bad mintonners de promotie te ruiken. PIP liet bij Flair 3 een punt liggen zodat de winst van 7-1 op Ommoord optimaal gebruikt werd om de achterstand op koploper Aristo op een punt te hou den. Winst was er dit weekeinde ook voor De Spotvogels dat Weesp 2 eenvoudig weg dacht te zetten na de 4-0 stand uit de singles. Het werd tenslotte nog 5-3. In diezelfde afdeling liet Ve- glo een kostbaar punt liggen tegen De Mixers. Flair 4 maakte in de vierde klasse de problemen voor Vlietwijk wel erg groot door het derde met 6-2 te verslaan waardoor de Voorschotenaren puntloos onderaan blijven. Bowlers Formule blijven bij LEIDEN Formule Leiden heeft tijdens de vierde speel dag van de nationale bowlin gleague goed gepresteerd. Met een dagtotaal van 7 punten hield de Leidse debutant in de eerste klasse bijna gelijke tred met de sterker geachte koplo per Bowltech uit Vlaardingen. De lijstaanvoerder veroverde 8 punten en heeft nu een voor sprong van 2 winstpunten op het Leidse vijftal. Wel is het zo, dat de strijd nog slechts tussen de twee hoogstgenoteer- den gaat. Nummer drie, Gispa Amsterdam, heeft al een ach terstand van 8 punten op For mule. Tweedeklasser Holland Oasis Travellers verloor in Breda de koppositie, aan Strike Helle- voetsluis. De Sassenheimers wonnen moeizaam met 2-1 van het Zoetermeerse Wester park en Gruppo Sportivo uit Rotterdam. Tegen het thuis- spelende Den Inkel was Tra vellers kansloos: 0-3. Stigter zonder tegenstand LEIDEN Aart Stigter heeft ook dit jaar de Goudacross ge wonnen. Net als in 1987 werd het een demonstratie zonder enige tegenstand. In Tilburg baarde Michel Versteegen op zien door negende plaats in de korte cross. Vorig jaar was Aart Stigter oppermachtig in Gouda en ook dit jaar was de Ter Aarder een klasse apart. De sterk lopende Jan Koore- vaar, winnaar van de Alphen Noord Cross, probeerde het nog wel maar moest al in de tweede ronde over de geluids wal naast de autosnelweg de overmacht van Stigter erken nen. Wat resteerde was een saaie wedstrijd met slechts een beetje strijd om de derde plaats. Theo van der Veer en Jan Langelaan (van het Delft- se AV'40) liepen tot de voor laatste heuvel gelijk op. Nadat Langelaan versnelde ontbrak het Van der Veer aan de zin om te reageren waardoor de optocht voor de eerste plaatsen definitief gestalte kreeg al voor de laatste ronde ingegaan was. Achter de eerste tien zorgden de Leidse subtoppers in het crossen eveneens voor een optocht. Jan Verloop (12), Rob Zuidwijck (13), Harry Versteegen (14), Jan Jansen (15) en Hans van Voorden (18) droegen daarbij een Bataven shirt. Verrassend goed was het optreden van Hollander Cor Brandwijk die met een 19e plaats zijn clubgenoten Fred Regeer (20) en Rob Gordijn (22) vooraf ging. Bij de dames kwam Syuze Groen in't Woud middels een derde plaats op het ereschavot, waar ze club genote Leontien Boom (vierde) vanaf hield. Bij de jeugd was de zege van Peter Rijnsburger bij de oudste jongens indruk wekkend en heeft Holland een talent in de schoot geworpen gekregen in de persoon van B junior Erik Framme. De Zweed werd in zijn eerste wedstrijd in Nederland vijfde en bleef daarmee Esmond Su- vaal voor. In Tilburg zorgde Michel Versteegen voor een daverende verrassing. In de „korte cross" (2700 meter) van de Warandacross kwam hij to taal uitgewoond over de streep. Pas na een aantal mi nuten realiseerde hij zich dat hij in het 86 man sterke top- veld zich als negende had ge plaatst, slechts enkle seconden achter Rob Druppers. In de „B loop" over circa acht kilome ter hadden Peter Veldhuizen en Casper Ravensbergen veel beter kunnen scoren dan de nu door hen behaalde 26e en 42e plaats. „Ik wist niet dat dit de laatste ronde was," was bei der commentaar. LEIDEN In de derde ronde van de LSB-compe- titie heeft het schaakteam van Leiderdorp zijn lei dende positie in de pro motieklasse versterkt. Philidor 3 wordt vrijwel zeker met 5-3 verslagen. Ook Voorschoten 1 won voor de derde maal, dit maal met voorlopig 5-2 van LSG 4. Katwijk gaat. vermoedelijk met 6-2 van Alphen 2 winnen en Voorschoten 2 heeft kans op een kleine overwin ning tegen Philidor 4. Volgens eerste-bordspeler Ser- dijn begon Leiderdorp de com petitie met als enige doel de gradatie te ontlopen. Na drie achtereenvolgende overwin ningen, waarvan de laatste te gen een titelkandidaat, is dat in ieder geval bereikt, al durft hij nog niet op meer te hopen. Dé wedstrijd tegen Philidor 3 werd met een 1-0 achterstand begonnen. Liefbroer liet zich in de vooruitgespeelde partij tegen Verdouw in een volko men gewonnen stelling par does mat zetten. Boggia leek tegen Barkema ook al minder te staan, maar een aktief ge speeld eindspel leverde hem toch het gelijkmakende punt op. Serdijn gaf vervolgens Fred Slingerland geen kans. Selier verloor tegen Rommets een kwaliteit, maar de twee vrijpionnen die hij er voor kreeg bleken genoeg voor de derde winst. Timmerman bleek achteraf gewonnen ge staan te hebben, maar was met remise tevreden. Goeman hoefde vervolgens alleen de tijdnoodfase te overleven om de winst voor Leiderdorp vei lig te stellen. De Niet had te gen Caroline Slingerland zo'n overweldigende stelling dat hij ondanks het weggeven van een dame nog een gelijk eind spel op het bord wist te krij gen. De partij is afgebroken. Bij Voorschoten 1 lijken som mige spelers meer moeite met zichzelf te hebben dan met hun tegenstander. Zo had Houweling op een gegeven moment anderhalf uur ver bruikt terwijl Van der Steen nog nauwelijks achter het bord gezeten had. In de resterende tijd wist hij zonder moeite re mise te maken. Nog bonter maakte Hilarius het. Met nog 24 zetten te gaan had hij slechts twee minuten over en bovendien 4en volkomen ver loren stelling. Op onverklaar bare wijze wist hij de tijdnood te overleven en de afgebroken stelling blijkt nu ineens weer mogelijkheden voor hem te bevatten. Verder gebeurde er weinig schokkends in de wed strijd. Invaller Van der Ven was tegen P.Piket het eerste klaar: remise. A. de Boer (te gen Harms) en Fritschy (tegen Bakker) wonnen snel en Den Herder had in het eindspel geen moeite met H. de Boer. Bongers had moeten winnen van Van der Drift, maar even als bij de partij Barendse-Com- bé was remise het. resultaat. Ook Katwijk lijkt met ruime cijfers te gaan winnen tegen Alphen 2. Voorlopig staat het nog 4-1. Dubbeldam en Hel- lenberg wonnen moeiteloos van Petrelli en Gast. Dat kon Van 't Hof niet zeggen. In slechtere stelling kreeg hij echter de kans in een zet mat te geven. Kruyf vertrouwde, ondanks een pluspion, zijn stelling niet tegen Stakenburg en gaf remise, evenals Haas noot die op de laatste zet zijn voordeel tegen Altona weggaf. Hetzelfde gebeurde bij W. Bin nendijk tegen Moon en bij D. Binnendijk tegen Luytgaar- den. In de afgebroken partijen staat pa nu iets beter en zoon iets minder. Van der Bent gaat in ieder geval winnen van De Graaf. Bij Voorschoten 2 tegen Phili dor 4 staat het nog 2 1/2-2 1/2, maar Voorschotenaar Wiebes gaat zijn afgebroken partij te- 5en Pajcin zeker winnen. Ook an Bey staat beter tegen Tan. Daarentegen zal Van der Voorst voor remise moeten vechten tegen Canbier. De partijen Algera-Lubberhuizen, Schoonderbeek-Bosch en Ver straten-Van der Net eindigden in degelijke remises. Van Pelt bracht Philidor op voorsprong door de overmoed van De Haan af te straffen, maar Van Steenwijk liet zich gruwelijk flessen door Thierry. Philidor 4 lijkt nu na Alphen 2 de be langrijkste degradatiekandi daat te worden. De stand na drie ronden (gebaseerd op bovenstaande prognoses): 1. Lei- derdorp I 6/17, 2. Voorschoten I 6/14, 3 Katwijk I 4/14 1/2, 4. Voorschoten II 4/13 1/2, 5. Philidor III 2 11 6. LSG IV 2 10 1/2 7. Philidor IV 0 10 1/2, 8. Alphen II 0 5.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19