Quick Boys faalt op alle fronten Leiden laat punt liggen Oegstgeest van slag af FC LISSE SLAAT GOEDE SLAG TEGEN CANDIA '66 Noordwijk deelt bij Marken: 2-2 DE ONVREDE VAN MARTIN VAN DER PLAS Rijnsburgse Boy speelt op zeker •a SPORT £cidóc6ou*CKit MAANDAG 28 NOVEMBER 1988 PAGINA )R Katwijk een helft briljant LEIDEN Tweedeklasser Katwijk stond te gen Monster na een briljante eerste helft al op een 0-4 theestand. De tweede rondgang kwam daar geen verandering meer in. Omdat koplo per Capelle tegen Everstein een punt liet lig gen, staan de mannen van trainer Lagendijk nu op een gedeelde eerste plaats. „We speelden een schitterende eerste helft. Na rust was het eigenlijk alleen een kwestie van concentratie. Toen hebben we de pot gewoon uitgetikt", aldus middenvelder Jan Verloop. Nadat Marco van der Plas zijn ploeg op 0-1 had gebracht, schoot hij ook de tweede Katwijkse treffer binnen. Ditmaal een 'beautie' met de buitenkant van het voetje in het dak van het doel. Wim Guijt was verantwoordelijk voor de derde en de vierde kopte Piet van Duijn op aangeven van Verloop binnen. ARC opnieuw over de knie LEIDEN De problemen van eersteklasser ARC worden met de week nijpender. Ook tegen Spijkenisse voegde de Alphense équipe geen pun ten punten aan het magere totaal van drie toe: 0- 3. En dat terwijl de gasten in de eerste helft niet verder waren gekomen dan een paar plaagstoot jes. Daartegenover stonden wel degelijk enkele mogelijkheden van Ernst en Lancel. Het leek er dan ook op, dat de Alphenaars de koek in het tweede part zouden verorberen. Maar net als in negen van de tien voorgaande duels kwam de thuisploeg ook nu op achterstand. Vlak na de pauze scoorde Robert de Heer door een woud van benen de 0-1 en daar kwam de onzekere thuis ploeg niet meer overheen. Een kopbal van Ruud van Emmerik verdween zes minuten later via Cees Boenfaas achter doelman Emiel Borst. En of dat nog niet genoeg was: in de laatste fase besliste dezelfde Van Emmerik het duel definitief in het voordeel van de bezoekers: 0-3. LEIDEN Eigenlijk had iedereen in het Noordwijk-kamp al re kening gehouden met een 2-1 nederlaag tegen Marken. Maar omdat René van Hensbergen exact vijf minuten voor tijd voor reddende engel speelde, bracht hij zijn ploeg toch nog op een verdiende 2-2. Van Hensbergen had in het begin van de match al een goede mogelijkheid gekregen om zijn ploeg aan de leiding te brengen, maar toen stuitte hij op doelman Ad Raven. Zijn collega Dick Dortmundt kreeg in de 47ste minuut wel een goal om de oren. Toen werd li bero Henk Zeeman namelijk geen strobreed in de weg ge legd en kon hij zo maar door stomen richting strafschopge bied om de Noordwijkse kee per te verrassen. Invaller Eric van Hensbergen hij kwam in de ploeg voor de geblesseer de Leonard van Utrecht be zorgde zijn ploeg twee minu ten na rust een vroege opste ker: 1-1. In het daaropvolgen de 'Noordwijkse kwartiertje' had de kustploeg eigenlijk af stand moeten nemen. Met name Kees Nulkes (prima par tij), Geert Jan Bakker en René Van Hensbergen mochten zich de onveranderde 1-1 aantrek ken. Wat de Noordwijkers weigerden, lukte de ploeg uit Marken wel. Een doorgekopte hoekschop belandde bij Dick de Groot die Dortmundt voor de tweede maal passeerde. In een hectische slotfase zorgde dezelfde De Groot bijna voor de beslissing, maar was het uiteindelijk René van Hens bergen die het punt met be hulp van Ad Raven veilig stelde. KATWIJK Op voor hand beloofde de ontmoe ting tussen Quick Boys en Spakenburg een interes sante krachtmeting te worden tusen twee gere nommeerde amateurclubs, die beide iets goed te ma ken hadden. Voor Quick Boys gold dat de teleur stellende nederlaag tegen Rozenburg en Spakenburg diende wat aan de magere tiende plaats te doen, die het op de ranglijst innam. Na negentig minuten afgrijse lijk slecht voetbal ook de vier doelpunten konden aan die waardering niets verande ren was Spakenburg twee punten rijker en het op alle fronten falende Quick Boys een illusie armer: 1-3. Als Quick Boys ooit een kans had om Spakenburg eenvou dig aan de zegekar te binden, dan was het wel zaterdag. De bezoekers waren beroofd van hun volledige aanval na het wegvallen van de geschorste Melrik Beukers (één der ge vaarlijkste spitsen in de eerste klasse), de eveneens geschorste Dick Hartog en de geblesseer de Ben van der Hoek. Quick Boys miste op zijn beurt de ge schorste Floor van Duyn en Dennis Jan Mieras (enkelbles sure), terwijl Martin van der Plas na zijn éénmalige optre den tegen Rozenburg door Hans van der Zee weer was verwezen naar het tweede elf tal. Toch mag verondersteld worden, dat Quick Boys het gemis van enkele spelers mak kelijker ondervangt dan Spa kenburg, dat zijn belangrijkste pionnen ontbeerde. Dat dit niet op het veld tot uiting kwam, mag Quick Boys alleen zichzelf verwijten. Het verre van imponerende Spakenburg groeide door het voortdurende gestuntel van de Katwijkers in de wedstrijd en brak na 25 mi nuten de ban. Spakenburger Harold Teske knikte raak na een voorzet van Dick Vermeu len. Tien minuten later kwam Quick Boys toch weer op gelij ke hoogte. De voortdurend op een eiland vertoevende Theo van Rijn zag zijn werklust in de 35e minuut beloond met de gelijkmaker na een verre uit worp van Hans van der Plas en voorbereidend werk van Gert Aandewiel. Na de pauze daalde het spel peil naar het vriespunt. De Katwijkers leverden de ene bal na de andere in bij de dankbare tegenstander, waar trainer Henk Hofstee wegens de slechte resultaten op de wip zit, met Marcel Harteveld als topscorer. Werkelijk geen en kele actie van de jeugdige rechterspits lukte bij zijn twee de competitie-optreden in de hoofdmacht, wat tot veelvul dig hoongelach van het pu bliek leidde. Hans van der Zee nam Harteveld in bescher ming door hem te wisselen voor de lauw spelende Jaap van Duijn. Van der Zee had echter ook de falende linker spits Kees Varkevisser of vijf andere kanshebbers kunnen inruilen. Spakenburg nam uit eindelijk afstand door een fraaie kopbal van alweer Ha rold Teske en een schuiver in de laatste minuut van invaller Jan Smeele, nadat Theo van Rijn zich twintig seconden eerder op twee meter van het doel de gelijkmaker van zijn schoen had laten halen. Hans van der Zee, wiens naam bij IJsselmeervogels wordt ge noemd als opvolger van Ton Pronk, kon het maar moeilijk bevatten: „Ik heb de ploeg zo goed mogelijk voorbereid op deze wedstrijd, maar gezien het resultaat toch niet goed ge noeg. Het elftal hing als los zand aan elkaar. Het wordt nu zaak, dat de trein weer op de rails gezet wordt. Maar we krijgen het lek wel boven". JELLE RAAP Quick Boys: Van der Niet; Haasnoot, Jonker, Ruis, H. van der Plas; A. van Duijn, Aandewiel, Kraan; Harteveld (J. van Duijn), Van Rijn, Varkevis- BHP Quick Boys-spits Theo van Rijn (links) wordt de voet dwars gezet in het duel met Spakenburg. Van Rijn zou wel de enige Katwijkse treffer voor zijn rekening nemen. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN KATWIJK Het rommelt enigszins bij Quick Boys. Niet alleen vanwege de nederla gen tegen Rozenburg en Spa kenburg, maar ook intern. Enkele spelers blijken kritiek te hebben op oefenmeester Hans van der Zee. Niet op zijn kwaliteiten als voetbal trainer, maar zijn benadering naar spelers toe zou te wen sen overlaten. De naam van Martin van der Plas komt in deze context regelmatig naar boven drijven. In het pro grammablad van Quick Boys bevestigde Van der Plas za terdag de vertoebelde relatie tussen hem en Van der Zee waarbij de problemen vooral op het menselijke vlak zou den liggen. Navraag bij de naar het tweede elftal verwe zen linkerspits, leert dat er inderdaad het één en ander scheef zit. „Na de nederlaag tegen Rozenburg, waar ik weer eens een kans kreeg van Van der Zee, werd ik door hem als zondebok aan gewezen. Ik speelde inder daad niet best, maar stond ook vaak in mijn ééntje tegen een overmacht aan verdedi gers. Ik scoorde trouwens wel de enige treffer, maar werd voortijdig gewisseld, terwijl de meeste spelers er weinig van maakten. Toch werd ik als enige gepasseerd en teruggezet naar het twee de. Bij de nabespreking heb ben enkele spelers de trainer ook gezegd, dat ze het niet eens waren met zijn handel wijze. Eigenlijk klikt het al vanaf de komst van Van der Zee niet tussen hem en mij. We liggen elkaar niet. Jon gens als Leen van der Plas, die ook is teruggezet naar het tweede, en ik zijn eerlijk en zeggen wat we denken. Van iemand als Floor van Duijn zou Van der Zee dezelfde uit spraken wel accepteren. Mis schien doet Van der Zee, nu Harteveld zijn kans niet heeft gegrepen, volgende week wel weer een beroep op mij, al geloof ik daar niet in. Het zou trouwens toch maar voor één wedstrijd zijn, want als Floor zijn schorsing heeft uitgezeten, kan ik weer terug naar het tweede. Ik vind dat hij een jongen als Harteveld, ook al deed hij het niet goed, best' wat meer krediet mag geven, want die heeft er alles voor over. Het is trouwens opvallend, dat er in het twee de meer spelers lopen, die in dividueel iets in huis hebben dan in het eerste. Een ge sprek met Van der Zee? Zal weinig uithalen, omdat wij beiden eigenwijs zijn en er al te veel gebeurd is". Hans van der Zee blijft laco niek op de kritiek van Mar tin van der Plas. Vorige week heb ik hem een plaats in de basis gegeven tegen Ro zenburg. Van mijn spitsen verwacht ik, dat ze voorin ja* gen en meeverdedigen. Dat Van der Plas uit een vrije trap fraai scoort, zegt mij niets. Ik beoordeel hem op zijn spel en omdat hij slecht speelde, heb ik hem gewis seld. Als hij graag zou willen, dan was hij op en top gemoti veerd geweest. In mijn ogen ontbrak de inspiratie bij hem. Zijn kritiek stoort mij niet, evenmin als de kritiek van andere spelers uit het twee de. Ik vind het zelfs een goe de zaak, want gepasseerde of teruggezette spelers horen te leurgesteld te zijn. Ik heb Van der Plas nog niet afge schreven Dave Frederiks (RCL) wordt ten val gebracht door verdediger Bart Wouters (Zevenhoven). Zevenhoven- libero Nico van der Helder hoeft dus niet meer in te grijpen. FOTO: BRAM VEEFKIND LEIDEN In de derde klasse A liet koploper Lei den een steekje vallen te gen Be Fair: 1-1. RCL, dat Pierre van Gemerden en Ben Heemskerk voor de 250ste maal in de gelede ren had, versloeg Zeven hoven met 2-1. Be Fair - Leiden 1-1 (0-0) Beide goals vielen in de laat ste vijf minuten van het duel. Allereerst was het de beurt aan de gasten die een pingel kregen, omdat Rob Bink binnen de zestienmeter werd gevloerd. Ruud Boot maakte geen fout en bracht zijn ploeg aan de leiding. Toen het woord „kaassie" al over het veld galmde en de punten al in de Leidse tas werden opgeborgen, werd doelman Peter Selier in de allerlaatste minuut toch nog RCL - Zevenhoven 2-1 (0-1) RCL maakte in het eerste part een matte indruk. Ze venhoven profiteerde daar van in de persoon van René van Trigt: 0-1. Na de thee was de thuisploeg wel bereid de zaken agressiever aan te pakken en dat resulteerde uiteindelijk in goals van Ben Heemskerk en Rob Filippo. Vooral de laatste was er één die men op Sportpark de Bloemerd niet licht zal ver geten. 01 RIJNSBURG De voet- balwedstrijd tussen Rijns burgse Boys en RKAVIC duurde zaterdag welge teld zes minuten. Natuur lijk, ook de 'resterende' vierentachtig werden op Sportpark Middelmors ge woon afgewerkt, maar dat gebeurde slechts voor de vorm, zonder echte strijd. Voor Rijnsburgse Boys hoefde het immers alle maal niet meer, nadat Leon Vonk de spectacu laire beginfase had benut om een 2-0 voorsprong op het bord te brengen. En RKAVIC, de traditionele degradatiekandidaat uit Amstelveen, ontbeerde eenvoudigweg de kwali teit om de thuisclub ook maar enigszins in proble men te brengen. Het werd dus een kou- en slaapver wekkende vertoning die Rijnsburgse Boys, door een doeltreffende opris ping van Willem Drieber gen, uiteindelijk een 3-0 zege opleverde. Kurver wond er na afloop geen doekjes om. De duizend koukleumende getrouwen hadden mede door zijn in breng geen sprankelend ver volg gezien van de flitsende opening. Met het voorbeeld van Heerjarisdam voor ogen (een snelle 2-0 voorsprong le verde toen een 2-3 nederlaag op) had Kurver besloten op ze ker te spelen, de wedstrijd 'op slot' te draaien. Niet leuk voor het publiek, zo besefte ook de oefenmeester, al wenste hij daar niet dramatisch over te doen. „We hebben zo vaak leuk gevoetbald dat de suppor ters dit er maar een keertje bij moeten nemen. Trouwens, het zal wel loslopen allemaal. Wij winnen en Quick Boys ver liest; als het dan nog geen goe de dag is voor een supporter van Rijnsburgse Boys weet ik het niet meer". d 1 'iW Het werd zaterdag dus door de inbreng van Vonk zo'n 'goede dag'. De kerspits (Carli was op het i mans-middenveld geposte toonde al in de tweede mi aan na een mindere pei nu weer op scherp te s Nadat Fred Bodaan de hoog voor het doel had bracht en Gijs Collé als s| zender had gefungeerd, ha Vonk van kortbij onhoud uit. Vier minuten later 1 invaller-doelman Michel vast opnieuw gedegradeei een kansloze toeschouwer, passje waarmee Wim H mans Carli wegstuurde, lee hard, maar de sterk speli Carli bewees het tegen door het leer toch nog 1^^ voor het doel te brengen, lend kopte Vonk de bal nen en daarmee, zo blee] ter, de wedstrijd 'op slot'. „Ik heb tegen de jongens zegd: wij doen niet meer m schaamde Kurver zich ooi afloop absoluut niet voor feit dat zijn ploeg verdedif 'N geen risico's meer had gs liet men. „We gaan dit jaar het kampioenschap. En ik absoluut geen zin om na jansdam nu onnodig RKAVIC verrast te word Dat gebeurde dus ook niet Amstelveense opponent b lve aanvallend machteloos kwam vlak voor tijd pas de eerste keer serieus dooi Thieu Heuijerjans. De poj van de Amstelveense stuitte evenwel op de lat ven Blankespoor-vervai Ruud Spierings. Op dat ment bezat Rijnsburgse Bo) enige tijd een voorsprong drie treffers. De goed dooi tende Driebergen had er verwege dat tweede part mers voor gezorgd dat het nog even 'fijn' was gew langs de lijnen van Mid :ha< Tl <t0 yerl 1 0-1 GERT-JAN ONV1 Scoreverloop: 2. Vonk lr0, 6. Vo Og 0, 64. Driebergen 3-0. C Rijnsburgse Boys: Spierings, Bos ercj Aandewiel, Driebergen (De Ki Hepmskprk. Dp T.nuw Knpt 1 LEIDEN In de vierde klasse B was koploper Oegstgeest het afgelopen weekeinde van slag. De Voskuylploeg trok tegen De Jodan Boys met 1-0 aan het kortste eind. Ach tervolger Voorschoten profiteerde van deze mis stap door Zwammerdam met 0-3 te overklassen. Koudekerk en Kagia deelden de punten: 2-2 en Ter Leede versloeg Rohda met 2-0. Bij Sleutels lijkt het ergste leed geleden en werd Nootdorp met 1-0 ingepakt. De Jodan Boys - Oegstgeest 1-0 (0-0) De koploper speelde een mati ge partij. De pupillen van trai ner Swaak lijken de druk van titelpretendent niet aan te kunnen en speelden meer te gen zichzelf dan tegen hun op ponent. Die éne kans van Reindert Grooters in de eerste helft was wel erg mager. Twee minuten in de tweede helft ging verdediger Eric Onder water in de fout. Zijn terug speelbal werd onderschept door Teus de Kruyff, die Frits Bleichrodt passeerde. Daarna drong Oegstgeest wel aan, maar ook dat leverde geen echte kansen op. Koudekerk - Kagia 2-2 (1-0) Koudekerk kwam op een 1-0 voorsprong door een goal van Pieter van Harskamp. Daarna kreeg Ron Paling de mogelijk heid om vanaf elf meter te scoren, maar zijn inzet werd gekeerd door Frank Roubos. De terugspringende bal werk te Ron Weijman in samenwer king met Peter van Asch ech ter nog achter de verdrietige Roubos. Weijman leidde de ondergang van zijn p in. Zijn terugspeelschu lun werd onderschept door P Daalman die Kagia weer ii race bracht. Marcel Wes bracht zijn team uiteindt nog op gelijke hoogte, Zwammerdam - Voorschot 0-3 (0-1) Ondanks de 0-3 Voorschoten oefenmeester Holl niet echt tevrecfn „Zwammerdam is een matige ploeg die we minsl|tei met een nulletje of zeven den moeten oprollen", bleef echter bij drie treff lijk Voor rust scoorde Ruud Bo> V dermaker, na de pauze Hein de Graaff verantwooi lijk voor de twee overige fers. de Sleutels - Nootdorp 1-0 (lfr Het tandje geluk dat de Le Ügr naars al weken ontbreekt, tegen Nooptdorp wel aan d zig. Laatbloeier Eric de H^-l. rondde een voorzet van Rolj der Mark voor de af. Na rust kroop de LeiM formatie tweemaal door de naald toen de j ten paal en lat rakten. M'ee het engeltje bleef ditmaal vig aan het houtwerk gen°e: geld. Affrim van Es versch eëe nog wel alleen voor de d<Wel man, maar kon zijn ploeg i naar een hogere score tilleiP rob ^Ter Leede - Rohda 2-0 (1-^ 1 De eerste dertig minuten i"n ren de gasten heer en mees Peh John Kroese zette zijn plar) 1 dan ook tegen de verhoud Vlei 0-1 voorsprong, deze goal was de Sassenheiip1 ban gebroken en greep 'Sei thuisploeg het initiatief. leidde pas enkele minu voor tijd tot de beslissei treffer van Ronald Vonk. iltei F» lei LG ke H )nc e 1 ii iosi tnde SU LISSE FC Lisse sloeg zater dag een goede slag in de strijd om de leiding van de tweede klasse C in West 1. Koploper Candia '66 uit Rhenen werd met 1-0 verslagen door de ploeg die nu op een gedeelde tweede plaats volgt. De manier waarop de FC de lijstaanvoer der bestreed was overigens imponerend. Met name tijdens de eerste rondgang was er sprake van reclame voor het voetbal. Dat het halverwege nog altijd 0-0 stond en Lisse uiteindelijk een gelukkige goal nodig had om te winnen, was voor Candia zuur. Voor de thuisclub betekende het echter gerechtigheid. In die eerste 45 minuten had de bollenformatie de Veluwse ploeg snel duidelijk gemaakt niet met minder dan twee punten genoegen te willen ne men. Vanuit een solide verde diging was de opbouw snel en zorgde de aanvalslinie voor veel gevaar. Vooral vanaf de flanken, waar Richard Mulder en Marcel Bremmer opereer den, was alles gericht op „de man in de punt", Mark Ens. De 19-jarige kopsterke aanval ler was driemaal dicht bij de openingstreffer geweest, toen Johan Toonen aan de andere kant het eerste Candiakansje liet noteren. Ens kopte zelfs eenmaal tegen de paal. Zo nu en dan toonde ook Candia kwaliteit in huis te hebben. Toch bleef de koploper ook na de rust achter de geelblauwen aanlopen. Met een schitteren de omhaal schoot wederom Ens de bal tegen de lat, waar na het wat rommeliger werd. Het hoge tempo begon zijn tol te eisen en had vooral de acti viteiten van Mulder en Brem mer lam gelegd. Hetgeen ook Eilander was opgevallen: „De achterlijn werd niet meer ge haald". Hij wisselde beiden in voor verse krachten. Tevens dirigeerde Eilander ook zijn voorstopper Arnold Vermeu len naar voren en koos voor één op één achterin. Het was echter Peter Schalk die FC Lisse zes minuten voor tijd aan de winst zou helpen. Tenminste, Schalk stond met zijn afstandschot van een me ter of twintig aan de basis van de treffer. Het was echter het graspolletje voor doelman Henk van Daalen dat er voor zorgde dat het leer niet door de keeper werd gepakt, maar over hem in het Candia-net stuiterde... Geluk, bij veel ongeluk dus. Trainer Wim Eilander stipte het onfortuin van zijn ploeg in zijn nabeschouwing ook nog even aan: „Vooral bij die acties van Ens hebben we de nodige pech gehad. Zoals hij omhaal de tegen de lat, dat is Ens opti ma forma. Maar alle jongens hebben, zeker voor de rust, een perfecte partij gespeeld. Dan blijft die goal uit en v het moeilijk. Vaak valt doelpunt dan ook nog aan andere kant. Nu niet. Nu gen wij alsnog een goal Gelukkig ja, maar verdient TJEERD SCHEFF Scoreverloop: 84 Peter Schalk lj FC Lisse: Veenboer, Van Rot Rob Vermeulen, De Keizer, Ari Vermeulen, Van de Putten, Vai Zwet, Schalk, Mulder (Van Roodös Ens, Bremmer (Van Kampen).

Leidse Courant | 1988 | | pagina 18