foidóeSou/umt Weer een niet voor acterende PS Vers I rt, Minibankschroef SPORT 18 18 19 19 22 23 24 3obo-feestje in ilünchen kostte 18.325 gulden Gezamenlijk verzet tegen voetbalpasjes 21 26 Johnson in tranen bij tv- interview Yan Gennip traint tussen het publiek ËcidóaQowvcmt MAANDAG 28 NOVEMBER 1988 PAGINA 13 ZHd loopt leeg Z j waterpoloduel Jj?N Voor het begin van de \iklasse-wedstrijd tussen de wa- lodames van DONK en De jche in zwembad De Trits te f/j werd geconstateerd dat het wa ul ongeveer twintig centimeter te stond. Geen probleem, vond het doende pesoneel. Zo werd de even aangezet en ging men el- in het sportcomplex weer vrolijk iet werk. Een pomp aanzetten is zo moeilijk, maar men was alleen en de pomp op het juiste mo- weer uit te schakelen. Het ge- hiervan was dat de dames uitein- k nog slechts met hun enkels in water stonden. De wedstrijd zal euw worden vastgesteld. orlichtir )en Hai len van Rentree van coach Dusan Tigerman DEN BOSCH Dusan Tigerman gaat omdat bondscoach Jan Vlieg zich in de toekomst minder met de tafeltennisdames gaat bezighouden dat deel van het werk voor zijn re kening nemen. „Hij heeft dertig jaar ervaring en heeft gewerkt met de beste vier speelsters in Europa," stelde Vlieg. Kampioene Kloppenburg, die bij het toernooi om het wereldkampi oenschap met Tigerman te maken krijgt, toonde zich niet ontevreden. „Ons is weliswaar niets gevraagd, maar dat is in dit geval ook niet zo erg. Dusan wil zich er sterk voor inzetten en dan kan het voor een coach al bijna niet meer fout gaan". Russin huwt in geheim en laat dochter achter SALONIKI De Russische schaakster Jelena Achmilovskaja is vrijdag plotseling verdwenen bij de Schaakolympiade in Sa lonika De 31-jarige speelster, die 8,5 pun ten uit negen partijen had behaald, blijkt vrijdag in het huwelijk te zijn getreden met de captain van de Amerikaanse ploeg, John Donaldson (31). Een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade in Athene bevestigde dat het tweetal was gehuwd en afgereisd naar Frankfurt, waar Achmilovskaja, die een zevenjarig dochtertje in de Sovjetunie achterlaat, wacht op een visum voor de Verenigde Staten. De uit Siberië afkom stige schaakster is uitdaagster geweest in de strijd om de wereldtitel. Zij wordt be schouwd als de tweede speelster van haar land. Deze week operatie voor Jo van Marle ZEIST Jo van Marle, de voorzitter van de KNVB, zal komende donderdag in het ziekenhuis van Zwolle een hartope ratie ondergaan. Van Marle werd eind sep tember in West- Duitsland getroffen door een hartinfarct. De aanvankelijke be doeling in oktober tot een operatie over te gaan kon wegens bij komende problemen niet worden verwe zenlijkt. Bakker eerste profcricketer DEN HAAG Paul-Jan Bakker is de eerste pro fessional geworden in de geschiedenis van het Ne derlandse cricket. De 28-jarige Hagenaar kreeg van zijn club, Hampshire uit Engeland, een „cap" aangeboden. Dat betekent dat hij voortaan als be roepsspeler voor het team zal uitkomen. De oud-speler van het Haagse Quick is al drie jaar actief bij Hampshire. Tot nu toe speelde hij vooral bij de reserves. Zijn goede prestaties van het laatste seizoen werden echter beloond. Met Hampshire zal hij in de hoogste klasse van het Engelse cricket uit komen. De Koninklijke Nederlandse Cricket Bond (KNCB) heeft overigens drie ton nodig om het we- reldtoernooi van 1990, dat in Nederland wordt ge houden te organiseren. Hoogtepunt voor het sei zoen 1989 wordt voor de cricketbond de tweedaag se ontmoeting tegen het Engelse testteam, dat be staat uit de beste profs. De wedstrijd is op 16 en 17 augustus in Amstelveen. ;iTTARD Fortuna ïeeft zichzelf en het hele Nederlandse voetbal za- erdagavond een dienst Jjewezen. Door op eigen 07i/eld met 1-0 van Euro- >ees kampioen PSV te vinnen, blijft de kloof lissen de Eindhovenaren in de groep „achtervol gers" klein en de span ning mogelijk ook straks ito's. T«{n de tweede helft van le competitie langer ge- landhaafd. Bij het naar een Europese competitie hunkerende PSV kwam de klap in Sittard be hoorlijk hard aan. De scheidsrechter, vorige week in de bekerwedstrijd tegen Volendam nog het bestje hulpje van de landskampi oen, had het zaterdagavond verbruid bij de vedetten. De actie van vorige week had een negatieve indruk op de Eindhovenaren. Toen tegen Fortuna geen doelpunt wilde vallen, tolden de PSV-aan- vallers bij het geringste duw tje al tegen de grasmat in de hoop opnieuw een cadeautje te krijgen. Maar arbiter Van de Niet werkte in Sittard niet mee en kreeg na afloop dan ook de nodige verwijten te slikken. PSV had de nederlaag echter volkomen aan zichzelf te wij ten. Met name in het eerste kwartier nam de ploeg de te genstand niet al te serieus en dacht zich van alles te kun nen permitteren. Na zeven minuten werd die houding afgestraft, toen Reijners een Eindhovense aanval onder schepte en op links De Vries wegstuurde. Erik Gerets was in geen velden of wegen te bekennen en ook het cen trum van de Eindhovense defensie was volkomen ont manteld. Via de snel 'reage rende Van Breukelen kon de geheel vrijstaande spits John Clayton de bal ongehinderd tegen het net drukken, 1-0. Behoorlijk De spelers van Fortuna Sittard waren zo in hun nopjes met de triomf op PSV dat ze na afloop in de catacomben van het stadion een heuse polonaise opvoerden. FOTO: ANP Daar schrok PSV behoorlijk van, maar het raakte niet verontrust omdat de ploeg nog genoeg tijd dacht over te hebben om dat foutje onge daan te maken. In de voorste linie was PSV echter nauwe lijks gevaarlijk, vooral omdat Marcel Liesdek als het ware kleefde aan de brede rug van Romario en de Braziliaan geen meter ruimte gaf. De afstandsschoten van Koeman waren het alternatief voor de ploeg van Guus Hiddink, maar die vonden weer geen genade in de ogen van Fortu- na-doelman Ruud Hesp, die zijn collega Van Breukelen duidelijk naar de kroon stak. In de tweede helft, Anton Janssen was na 27 minuten als derde spits in plaats van Valckx ingezet, werd de om singeling van Fortuna nog massaler. De thuisploeg moest zich compleet voor ei gen doel terugtrekken en hield alleen Clayton aan de middellijn om te loeren op eventuele counters. De ge lijkmaker, en wat daarna nog meer zou volgen, was slechts een kwestie van minuten. Dat dacht althans iedereen, maar de werkelijkheid was anders. De organisatie in de Limburgse achterhoede klop te uitstekend en uitgespeelde mogelijkheden kreeg PSV nauwelijks. Alleen Romario verscheen een keer alleen voor Hesp en schoot voor langs. Voor het overige bleef PSV hopen op de „kogels" van Ronald Koeman, die echter steeds weer een prooi werden voor Hesp. Cenadeklap Een kwartier voor tijd had Fortuna, dat vorige week de door SVV begeerde Pier Tol niet wilde laten vertrekken, PSV zelfs de genadeklap kunnen uitdelen. Op links kon De Vries ongehinderd oprukken, alleen Van Aerle vormde nog een obstakel. Die zou door een kort breedtepas je naar de in ideale positie staande Clayton ook kansloos zijn, doch De Vries koos voor persoonlijk succes en knalde hoog over. De heldenrol van Hesp werd luttele seconden voor tijd on derstreept. Nadat, in blessu retijd, Hans van Breukelen bij een hoekschop voor het doel van zijn collega was op gedoken, waagde Koeman in de slotseconden een wan hoopsschot. Zijn vrije trap werd enigszins van richting veranderd, maar de vallende Hesp bracht met de rechter voet alsnog redding. Hij werd meteen na het laatste fluitsig naal omstuwd door zijn ploegmakkers en terwijl de PSV-ers geslagen afdropen, maakte Fortuna een ereron- de op het veld, later gevolgd door een polonaise door de catacomben. De Europese kampioen zat ondertussen al lang knarse tandend in de kleedkamer zijn „zonden" te overdenken. Guus Hiddink („Ik ben ei genlijk een slecht verliezer") kon na afloop nog een beetje vrede hebben met het resul taat, omdat „het publiek de grote winnaar is geworden van een spannende en spec taculaire pot voetbal". EN HAAG Het uit- apje van 28 KNVB- irsonen gedurende 'ie weken naar het )ernooi om de Europese jetbaltitel eerder dit ar in West-Duitsland eeft het lieve sommetje an 525.000 gulden ge- ost. Dat is 12.000 gul- en de man. De Europe- voetbalunie (UEFA) eeft de voetbalbond n bedrag van 136.091 ïlden betaald als on- ostenvergoeding. Dat is imiddeld 5.000 gulden er persoon. et gat tussen beide bedra- in is bijna vier ton, maar it is nog niet de enige scha- ipost. De zo chaotisch ver pen distributie van de EK- larten door het Rotterdam- bedrijf Coseco blijkt niet inder dan ruim een mil- en gulden te hebben ge- )st, zes ton aanvankelijk !groot en verhoogd met bij vier ton aan door Coseco rekening gebrachte meer iten. Onder meer via toe- agen op de kaartjes heeft KNVB 888.318 gulden te- igontvangen. KNVB, die vanavond in algemene najaarsvergade- ng in Zeist verantwoording 1 moeten afleggen over ?ze financiële handel en andel, heeft over het ver slag van de financiële com missie nog geen accountants verklaring (goedkeuring) ontvangen. 'Illustratief voor de manier waarop de officials zich tij dens het EK hebben gedra gen is het bedrag dat het be roemde „bobo-feest" na af loop van de gewonnen finale in Munchen kostte: 48.325 gulden. De spelers, om wie het eigenlijk allemaal ging, hebben - zo blijkt uit de af rekening - aan premies 2.488.500 gulden ontvangen. Aan het hele EK-toernooi heeft de KNVB overigens toch nog netto een winstje overgehouden. In de boeken kon de som van exact 25.841 gulden worden opgenomen, gebaseerd op lasten van 5.783.384 gulden en opbreng sten ter hoogte van 5.809.225 gulden. De uitkering van de UEFA aan de KNVB be droeg 4.302.091 gulden. Jan Huybregts beheert niet langer het secretariaat van het betaalde voetbal van de KNVB. Het bestuur van de profsectie heeft Huybregts stilzwijgend van deze post ontheven en Gerard Schoen makers er mee belast. Huy bregts blijft wel officieel se cretaris betaald voetbal, maar mag deze job voortaan inhoud geven met louter or ganisatorische zaken, zoals competitie en interlands. Schoenmakers neemt de rest van de taken van Huybregts tijdelijk over. DEN HAAG De suppor ters-coördinatoren van FC Den Haag, FC Utrecht, Feye- noord, PSV en Ajax gaan ge zamenlijk protesteren tegen de voorgenomen invoering van voetbalpasjes. De door de regering en de KNVB over eengekomen invoering (kos ten zes ton) moet ertoe leiden dat de supporters van de be trokken clubs kunnen wor den geweerd bij uitwedstrij den. Supporters die staan geregi streerd bij het CIV (Centraal Informatiepunt Voetbalvan dalisme) krijgen geen pasje en dus ook geen toegang tot de speciale supporters-vak ken. „In het geval van FC Den Haag betekent dit dat ongeveer driekwart van de fans niet naar binnen mag", aldus de Haagse coördinator Te Gussinklo. „Zij zullen an dere wegen gaan zoeken, bij voorbeeld op de eretribune terecht komen en daar juist meer problemen gaan ver oorzaken. We zijn nu juist goed bezig en met de voetbal pasjes wordt ons de kans ont nomen de zaak in de hand te houden". De besturen van FC Utrecht en Feyenoord hebben zich inmiddels al tegen de pasjes verklaard, vooral omdat hierdoor (ten onrechte) een negatief beeld van de suppor- tergroepen ontstaat. Het be stuur van FC Den Haag be raadt zich deze week over een standpunt. Eindelijk revanche voor Napoli Weer een niet voor acterende PSV'ers Allrounder Flaim spot met Nederlandse sprinterstop Kloppenburg op weg naar volwassenheid Wilhelmus voer voor psychologen VCS leert leven met beperkingen Off-day kost DEVJO punt Energiek HDM bluft HGC af Verkering krijgen is vaak funest ROME Ben Johnson heeft zijn tranen niet kunnen be dwingen bij zijn eerste tv-in- terview sinds de Olympische Spelen van Seoul, waarin hij vertelde hoezeer zijn leven is verknoeid door het verlies van de gouden medaille in 's we relds grootste dopingschan- daal. De in Jamaica geboren wereldkampioen en record houder zei te hopen er bij de Olympische Spelen van 1992 in Barcelona weer te zijn. Dan wil hij harder lopen dan ooit. Johnson werd voor twee jaar van wedstrijden uitgesloten, toen sporen van de verboden anabole steroïde stanozolol in zijn urine werd gevonden na de overwinning op de 100 me ter in Seoul. De atleet ontkent nog steeds dat hij met opzet doping heeft gebruikt. Hoe de sporen daar van in zijn urine zijn terecht gekomen, is onderwerp van onderzoek in Canada. Johnson zelf zegt, dat hij voor Seoul ginseng en sasparilla drankjes heeft genomen, die waren voorgeschreven door zijn dok ter George Astaphan. Hij deed dat om zo snel mogelijk van een hamstring-blessure af te Ben Johnson trad voor het eerst sinds de veelbesproken doping-affaire van Seoul in de openbaarheid en verklaarde aan een rentree te wilen wer ken. FOTO: AP komen. Volgens hem laten do- pingmiddelen, zelfs de spie- ropbouwende steroïden, een atleet niet harder lopen. „Het is een godsgeschenk, dat ik heb van voor ik werd geboren en dat ik gebruik". Ben Johnson ontkende dat hij miljoenen dollars aan sponsor gelden was misgelopen als ge volg van de affaire, maar barstte in tranen uit toen de Italiaanse interviewer Giovan ni Minoli hem vroeg of hij rijk was. „Dat gaat wel, ik ben zei Johnson terwijl hij de tra nen van zijn gezicht veegde. Volgens Minoli hadden John sons familie en advocaat zes minuten nodig om de wereld kampioen ervan te overtuigen dat hij door moest gaan. De Italiaan omschreef de wereld kampioen als een „verscheurd COACH VERBIEDT TRAINING OOST-BERLIJN Jan Wiebe Last heeft Yvonne van Gennip geweigerd aan een training van de kernploeg deel te laten nemen. De drievoudig olympisch kampioene had bij de IJsselcup via mana ger Hein Vergeer het ver zoek ingediend afgelopen woensdag in Heerenveen mee te mogen trainen. Damescoach Last reageerde negatief op het verzoek. „Ik wil rust in de ploeg en dan moet je konsekwent en duide lijk zijn. Van Gennip behoort niet tot de kernploeg en traint dus niet met ons mee". Toch stond er in Thialf één dissi dent op het ijs tijdens de trai ningsuren van de kernploe gen: Leo Visser. Zijn trainer Arie Koops had dat geregeld via BCK-voorzitter Van Zan ten, die zonder overleg met de coaches zijn fiat had gegeven. Ab Krook, de coach van de herenploeg, werd in Heeren veen voor een voldongen feit gesteld en stemde schoorvoe tend toe. Bij een eventuele herhaling zal Krook de lijn- Last volgen. „De alternatieve ploeg moet de konsekwenties van de afscheiding aanvaar den", aldus de herencoach. Door de weigering werd Van Gennip gedwongen tijdens de publieke uren te trainen, ter wijl er tijdens de kernploegt raining hooguit een dozijn ge selecteerden op de baan in Thialf in actie was. „Kinder achtig? Natuurlijk had ik een concessie kunnen doen. Maar daar is de duidelijkheid niet meer gediend. Ik ben zeer rechtlijnig in dit soort zaken. Het gaat mij absoluut niet om de persoon Van Gennip, maar om het principe". De debuterende coach voorziet geen problemen in de toekom stige samenwerking met de schaats vedette. „Yvonne wordt bij het EK en WK nor maal lid van de kernploeg. Voor haar gelden dezelfde re gels als voor de anderen". Die regels houden in dat Van Gen nip op de baan zal worden ge- coached door Last. Voor Kloosterboer is geen ruimte. „Ik ben de baas op het ijs. Als Kloosterboer Yvonne wil vol gen, moet hij een kaartje ko pen en op de tribune gaan zit ten. Hij kan geen beroep doen op de faciliteiten van de kern ploeg-begeleiding. Laat daar over in het belang van de sporter geen misverstand be staan". Deze minibankschroef voorkomt dat u een hand tekort komt bij bijvoorbeeld modelbouw of andere fijne' karweitjes. Hij is voor u als u een nieuwe abonnee aanbrengt. De nieuwe abonnee krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I Noleer als nieuwe abonnee I Naam: Adres: Postcode/plaats: Telefoon (voor controle bezorging) j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per. j maand automatisch betalen f 23,74 I kwartaal acceptgiro 170,93 Stuur als dank het bankschroefje naar Naam: Adres: Postcode/plaats: j Sluur deze bon in ten open envelop postzegel niet nodig - naar KjCBOJf" j^leidsc Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag Y yNZ

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13