Wereldbeker schaatsen heeft sombere toekomst (ÏSs Gullit weer geblesseerd Troost lelpt PEC niet sportuitslagen KOERSEN Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! £eidóc6ou*a/nt ZATERDAG 26 NOVEMBER 1988 PAGINA 9 'AALD VOETBAL jam-vw il-BVV Den Bosch jna Sittard-PSV divisie jles-FC Wageningen jQ Graafschap jmbuur-SC Heerenveen -SC Heracles Haarlem JC-FC Groningen wente-FC Utrecht la-MVV ,FC Volendam .Emmen sior-AZ en Haag-SW se-RBC oven-Helmond Sport Van der Knaap uitgeschakeld EDINBROUGH Eline' Coene heeft de kwart fi nales bereikt van het toernooi om de Open Schotse badmintonkam pioenschappen in Edin- brough. De Nederlandse versloeg in twee sets Claire Palmer (GBr), 11- 4, 11-7. Coene speelt van daag tegen de als eerste geplaatste Yao Fen uit China. Astrid van der Knaap werd uitgescha keld. Ze verloor in twee games van Sue Louis (GBr), 11-4, 12-9. Herstel honkballers KAOHSIUNG Het Nederlands honkbal team heeft zich op de tweede dag van het ha- venstedentoernooi in Taiwan hersteld van de klap, die het team 24 uur eerder opliep tegen het gastland (2-15). De Nederlandse ploeg ver sloeg gisteren Zuikorea met 7-6. De zege kreeg gestalte in de achtste innings, waarin Neder land vijf hits produ ceerde en drie keer de thuisplaat bereikte. Van Delden redt het niet ROTTERDAM Willy van Delden heeft gisteravond in Rotterdam de finale in het zwaarwelter-gewicht niet gehaald. De Haagse bokser verloor op punten van Mar co Veurink. Van Delden, gevreesd om zijn zwaaistoten kwam er nauwelijks aan te pas. Veurinks directen gingen keer op keer dwars door de dekking van de Hagenaar, die tegen het einde van de tweede ronde even weerloos in de ring stond. Van Delden werd echter gered door scheidsrechter Van der Zee, die op dat moment volledig onnodig het com mando „break" gaf. Van Delden herstelde zich in de laatste drie minuten enigszins, maar zijn achterstand op punten kon hij onmogelijk goed maken. Bults naar Den Bosch DEN BOSCH BW Den Bosch heeft ver dediger Dick Bults met onmiddellijke in gang van Cambuur overgenomen. De dertig-jarige rechts achter kreeg een vrije transfer van de club, waar hij ruim negen seizoenen speelde. Hij tekende bij de Bra bantse formatie, al weken op zoek naar versterking van de defensie, voor twee en een half jaar. Kelly en Lemond niet naar Fagor MADRID De Ier Sean Kel ly heeft de aanbieding van Fa gor om de tweede kopman te worden achter zijn landgenoot Roche afgeslagen. Donderdag, liet Kelly, nog steeds onder contract bij KAS, de dead-line in de onderhandelingen verlo pen. Volgens de directeur van de wielerploeg, Agustin Mon- dragon, zal zijn fabriek geen moeite doen nu Greg Lemond te halen. Lemond en Roche, de Tourwinnaars van 1986 en 1987, passen niet in één ploeg. Greg Lemond „Je zet niet twee hanen in het- FOTO: DIJKSTRA zelfde hok", aldus Mondragon. Interland-verbod voor Albert Voorn BAARN De tuchtcommissie van de Nederlandse Hippische Sportbond (NHS) heeft de springruiter Albert Voorn tot en met 30 juni van het volgend jaar uitgesloten van deelne ming aan landenwedstrijden. De straf is Voorn opgelegd, nadat hij op 30 juni tegen de instructie van bondscoach Henk Nooren het CHIO in Aken had verlaten. De tuchtcom missie, onder voorzitterschap van mr. Oomen achtte, na Voorn en dienst advocaat Van Veggel gehoord te hebben, bewezen dat Voorn door zijn handelwijze de belangen van de NHS en de hippische sport in het al gemeen heeft geschaad. ort op tv jind 3, 21.47 uur: Studio r Nederlands 1, 23.10 uur: op zaterdag. Nederland» 2, 14.30 en uur: Tennis. Fran», 19.20 uur Paarde- Frans, 22.15 uur. Match ind 1, 18.00 uur Sport- ind 2, 22.35 uur: Das ak- Sport-Studio. and 3, 19.30 uur: Sport lm 13.15 uun Sport grand- 23.45 uur: Snooker. 17.40 uur: Snooker. 2, 21.50 uur: Autosport: allye. Channel, 15.30 uur. Voet- -centennial Gold Cup. hannel, 16.30 uur: Motor- lannel, 20.30 uur: Worste- lannel, 22.30 uun Sport. Channel, 13.55 uur: ■world. Channel, 15.00 uun Auto- Channel, 15.30 uur: Golf. Channel, 16.30 uur: Ame- lootball. JEN land 2, 13.05 uur: Tennis: i-toernool Apeldoorn, land 3,19.00 en 20.10 uur: Sport. Nederlands 1, 20.05 uun weekend. Nederlands 2, 15.00 uur: Frans, 18.30 uun Sport. 17.00 uun Sport. 1, 18.10 uun Sport end 1, 19.50 uur. Sport- ■Telegramm. and 2, 17.20 uur: Die Reportage. and 3, 19.30 uun Sport lm 1,16.00, 20.15 en 22.05 uun 2,18.05 uur. Rugby. NDAG 1, 00.05 uun Snooker. t Channel, 10.30 uun Golf. 2,16.05 uur: Golf. i*ijd over jzen i. voetbal E Op 1 januari moet irtverkoop voor de eind- om het wereldkampi- lap voetbal in Italië al len. Komende dinsdag ensdag hebben het orga- teomité en de wereldfe- tfï FIFA in Zurich nog ttle strijd voor de boeg, ale voorverkoopkantoren rerk kunnen gaan doen. lunt van de bespreking het toernooi, dat van 8 at 8 juli 1990 wordt ge- n, is de prijs van de en- wijzen. De Italianen zijn caarten gewend in de ei- etaalde series. De FIFA ublieksvriendelijke prij- vaarbij het goedkoopste i 17 gulden mag kosten. taat in ieder geval, dat bij de Europese titel- n West-Duitsland in de Iïrkoop vouchers over de ink gaan. Die geven en- naanden voor aanvang ït wereldkampioenschap op de kaarten. In Italië de organisatie op acht n buitenlandse voetbal len. Eenvoudiger dan de hslag is in Zürich de piling van het speelsche- Jor de 52 wedstrijden. De felnemende landenploe- staat al lange tijd vast, In net als in Mexico ver- lover zes groepen van ïe in totaal in twaalf sta- spelen. BERLIJN De toe komst voor de jaarlijkse serie schaatswedstrijden om de wereldbekers ziet er somber uit. Bij het be gin van het derde offi ciële seizoen worden de bange voorgevoelens weer eens bevestigd. Het schaatsen op de lange baan is niet interessant voor geldschieters. Zo lang het hardrijden geen wereldwijde betekenis heeft, is er geen schijn van kans op meer dan marginale aandacht van sponsors. Na twee seizoenen heeft het Zwitserse contactbedrijf Glo ria zich teruggetrokken. De firma was er niet in geslaagd een hoofdsponsor voor de dit jaar tien wedstrijden omvat tende cyclus te vinden. Glo ria zag er geen gat meer in nadat KNSB-voorzitter Da vid Meijer ook al eens de op dracht had moeten terugge- Het decor van de ouverture zal zeker geen kapitaalkrach tige bedrijven lokken. De ij- sovaal van Wilmersdorf in West-Berlijn, waar de heren dit weekeinde hun eerste sla gen maken, is uiterst beschei den. Traditiegetrouw zullen niet meer dan enkele tiental len toeschouwers de wedstrij den bezoeken. De dames ope nen het seizoen enige kilo meters oostwaarts. De in- doorbaan van het Sportfo- rum kan de vergelijking met Thialf geenszins doorstaan. Rentree Gustafson WEST-BERLIJN To- mas Gustafson maakt dit weekeinde zijn rentree tij dens de eerste wereld-be kerwedstrijden in West- Berlijn. De tweevoudige Olympische kampioen start op de 5000 meter. Gustafson liep enige we ken geleden tijdens een looptraining in Inzeil een enkelblessure op, maar de blessure is voldoende her steld om toch te starten. Zolang het langebaanschaatsen wordt bezocht door een handjevol toeschouwers is de sport niet interessant voor grote sponsors. a cr\-rr\. en In Heerenveen werd twee jaar geleden een uitgekiend ventilatie-systeem aangelegd, in Oost-Berlijn worden als het te warm is gewoon de ra men opengezet. Ooit werd het schaatsseizoen steevast geopend met sprint- wedstrijden in West-Berlijn en de ontmoeting om de Dy namo Cup ten oosten van de muur. Erg veel is er niet ver anderd sinds in 1986 de World Cup na een proefjaar een officiële status kreeg. Ook andere wedstrijden zijn merendeels voortzettingen van bestaande ontmoetingen. De serie blijft ook dit seizoen beperkt tot Europa en Noord- Amerika. Een doorbraak naar Azië (Japan en Zuidko- rea) bleek niet haalbaar. Om dat de Europese landen opza gen tegen de hoge reiskosten, werd die mondiale aanpak voor onbepaalde tijd uitge steld. Stevig Erg stevig zit de organisatie van de Wereldbeker niet in elkaar. Zo rijden de heren het eerste weekeinde van de cember zaterdag in Eskilstu- na en zondag in Oslo. Om transportproblemen te ver mijden lijkt het aannemelijk dat er nogal wat deelnemers zullen afzeggen. De Ameri kanen zijn bereid en in staat een grote financiële krachts inspanning te getroosten en zullen zowel in Berlijn als Scandinavië present zijn. „Het kost ons met twaalf man wel 35.000 gulden",zegt de nieuwe bondscoach, de Nederlander Peter Schotting. „Volgend jaar moet de finale maar eens in Japan of in Cal gary worden gehouden. Dan weten Europeanen wat het betekent steeds naar een an der continent te moeten". Dit seizoen vindt de sluiting in Heerenveen plaats. De personele wisselingen binnen de technische com missie hardrijden van de In ternationale Schaats Unie (ISU) wekken niet de indruk dat de wereldorganisatie de ontwikkelingen van de cy clus erg serieus neemt. Tij dens het ISU-congres in Vel den werd de vader van de World Cup, de Noor Thor- mod Moum, terzijde gescho ven. Onder leiding van Ger hard Zimmermann, de ijs baandirecteur van Inzeil, moet het werk worden voort gezet. Enigszins verbitterd wilde Moum deze week geen commentaar geven op de perspectieven van het We reld-bekercircuit. Meer dan het hardrijden op de lange baan ziet de ISÜ mogelijkheden in een be- trekkkelijk nieuwe tak van schaatsen: het short-track. In Calgary wist vicevoorzitter Jean Heckley te melden dat zijn organisatie zich vooral gaat richten op de ontwikke ling van die tak. De ISU heeft ontdekt dat er met short-track evenals met kunstrijden veel televisie-pu- bliciteit kan worden getrok ken. En dat is doorslagge vend voor het succes van een verder in de wereld margina le sport. DEN HAAG De goklustige paardeliefhebbers kunnen dit weekeinde terecht op de ren banen van Wolvega (vandaag) en Hilversum (morgen). Onze tips voor deze koersen luiden als volgt: Vandaag Wolvega 18.00 uur le koers: Calumet d'Aster, Branda Notice, Coby IJppestein (10-9-3) 2e koers: Count Marco, Casper Hano ver. Cherry H (6-4-1) 3e koers: Bavo Nora, Zeppelin. Zora uit Haule (3-5-2) 4e koers: Bunzer Junge, Bas Loo, Alfa Christina (3-2-9) 5e koers: Concorde B, Chic Belwin, Bettina Geluk (4-3-9) 6e koers: Zatkine D, Anfield Road, Zoraya S (4-2-3) (Van onze correspondent Gerard Kessels) ROME De „tifosi" van AG Milan worden steeds nerveuzer nu hun idool Ruud Gullit door een on eindige reeks kleine bles sures en ongemakken aan de kant wordt gehouden. In de belangrijke wed strijd van morgen tegen Napoli zal de Nederlander er opnieuw niet bij zijn. Als Milan uit bij Napoli ver liest en stadgenoot Inter thuis tegen het laaggeplaatste Cese- na wint dan is de achterstand van Milan op de aartsrivaal al opgelopen tot vijf punten. In het zicht van de derby tegen Inter op op 11 december staat Milan dan voor een uiterst zware opgave. De supporters van Milan had den alle hoop gesteld op de tij dige terugkeer van Gullit. Maar de Nederlander, die na maanden gesukkel eindelijk geheel hersteld leek, greep donderdag tijdens een oefen- partijtje al na elf minuten naar zijn bovenbeen. Hij kreeg op nieuw last van een oude spier- verrekking. En dat terwijl hij net genezen was van een zwa re, bloeduitstorting die in hij in de Europa Cup-slag van Bel grado had opgelopen tegen Rode Ster. In die wedstrijd moest Gullit invallen voor Ro berto Donadoni, die in levens gevaarlijke toestand van de grasmat werd gedragen. Hoe wel Gullit maar een half uur speelde, heeft dat optreden hem geen goed gedaan. „In Belgrado heb ik geriskeerd. Ik was niet helemaal fit en daar betaal ik nu voor", zei Gullit toen hij in de oefenwedstrijd in Lissone van het veld kwam. Nijssen klaar in Brussel Tom Nijssen is in de i kwartfinales van het inter nationale tennistoer nooi van Brussel uit geschakeld. De Nederlan der, die eerder op de dag wel zijn partij in het Masterstoer- nooi in Apel doorn van Hendrik-Jan Davids had gewonnen, verloor van Jakob Hla- sek. De Zwit ser won in twee sets, 7- 5, 6-4. FOTO: ANP ZWOLLE Een dag voor de thuiswedstrijd tegen Feyenoord kwam Ted Troost, de bekende hapto- noom, op bezoek bij PEC Zwolle. Voor een vriend- schapsbezoek. Misschien is het verstandig dat hij de komende week voor een serieus consult naar Zwol le komt. Want tegen de opgelapte top per uit Rotterdam-Zuid bakten de volgelingen van Theo Lase- roms er één helft niets van. Binnen drie kwartier stond het 3-0 in het voordeel van de Rotterdammers. Pas na rust werd PEC agressiever. Toen was het te laat. Het had een mooi avondje voor PEC moeten worden. Het fraaie stadion (inclusief luxe zakenplaatsen) was eindelijk klaar en bovendien had de club, als laatste uit de eredivi sie, een shirtsponsor gevonden. Het hielp niet. Feyenoord liep door de Zwolse gelederen alsof het nooit tot de middenmoot van het vaderlandse voetbal was afgedaald. Twee keer Smolarek en één keer Hout man plaatsten de elf van Rob Jacobs in een zetel. Het Rotterdamse publiek kon 7e koers: Colt Fortuna, Baron Randa- lis, Chenk Hanover (3-8-7) 8e koers: Vereljo B, War ter Lune, Apollo (3-7-8) 9e koers: Ceder du Bois, Alberdina Gerron, Alfred M (2-7-9) 10e koers: Abrogan Veha, Uno Skoatter, Zabri- na Diepnow (8-3-6) 11e koers: You Bet, Yonina Kwik, Yko Gold (1-6-4) Morgen Hilversum 13.30 uur le koers: Cadilac Boshoeve. Bright Eyes, Ceres Rosa (7-6-4) 2e koers: Chris Wielinga, Beauty Space, Crissy Berkum (8-9-5) 3e koers: Yorky, Yshamo Lenora, Za- zou Supreme (7-3-2) 4e koers: Carbith S, Capello's Boy, Bram Buitenzorg (6-10-5) 5e koers: Cherie Buitenzorg, Astrid Marian, Amor van Zuilen (4-8-2) 6e koers: Boeda Buitenzorg, Afra Ba ker. Bianka T (7-6-9) 7e koers: Bravo Ziipveld, Bink Uit huizen, Carma Flight (7-6-3) 8e koers: Boris Buitenzorg, Aras de la Vesta, Annigje S (6-3-8) 9e koers: winnaars van koers 1 tm 8 in finale 10e koers: Zarpa, Avanti S, Yester P (2-5-7) lie koers: Californian Boy, Byblow Promise, Zola Houberg (6-2-3) Voorstel Sosonko gehonoreerd SALONIKI De Nederlanse schaakploeg blijft in de top mee draaien bij de schaakolympiade in Saloniki. Gisteren, in de elfde ronde behaalde Nederland een knap gelijkspel tegen.de Sovjetu nie doordat alle partijen in remise eindigden. Doordat Piket zijn afgebroken partij uit de negende ronde tegen Rodriguez, in der de zitting won, werd de eindstand van de wedstrijd tegen de Philippijnen eveneens 2-2. De gelijke score van vrijdag tegen de Sovjetunie is voor een zeer belangrijk deel het werk van Genna Sosonko, die aan het twee de bord snel tot remise kwam met Joesoepov. Sosonko liep langs de andere borden en vervolgens naar Sovjet-aanvoerder Maka- ritsjev met de vraag: „Wat zou U ervan zeggen als wij besloten tot een eindstand van 2-2 Makaritsjev durfde die beslissing niet op eigen gezag te nemen Hij wilde eerst overleg met de niet ingezette wereldkampioen Gari Kasparov, die toevallig wel in de zaal was. Kasparov achtte het een redelijk voorstel. Voorzitter UEFA met dood bedreigd PARIJS De voorzitter van de UEFA, Jacques Georges, is door supporters van de Turkse voetbalclub Galatasaray met de dood bedreigd. De Frans man heeft laten weten de dreigbrief serieus te nemen. Georges besloot een lijfwacht aan te stellen. Bovendien is de bewaking van het hoofdkan toor van de UEFA in Bern verscherpt. Aanleiding tot de woede van de Turkse voetbalfans is de beslissing van de UEFA, de wedstrijd Galatasaray-Xamax Neuchatel (5-0) in de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup I op neutraal ter rein over te laten spelen. Het duel werd twee weken gele den meerdere keren onderbro ken, omdat toeschouwers voorwerpen op het veld wier pen. Een wisselspeler van de kampioen van Zwitserland, die bezig was met de war- ming-up, en een grensrechter werden geraakt. zijn lol niet op en scandeerde zelfs de naam van de in de Kuip vaak uitgefloten Metgod. Uitgerekend de duurste aan koop van Feyenoord, tot dan uitstekend spelend, bracht PEC terug in de wedstrijd. Zijn taxatiefout zette Ed Roos, door PEC van Feyenoord ge huurd, alleen voor invaller doelman De Jongh. En toen Cooke een minuut later uit een vrije trap voor 3-2 zorgde, leek een verrassende wending mogelijk. Zodat Metgod ver volgens weer voor alles wat le lijk was werd uitgemaakt. Ten onrechte. Feyenoord, kenne lijk toch iéts gegroeid, temde de Zwolse furie snel met een fraai hakballetje van de sterk spelende René Hofman: 2-4. PEC Zwolle: Abma; Leusink (Van Ankeren), Hansma, Veldwijk en Duim; Smook, De Meijer en Patrick; Roos, Van der Waart en Cooke. Feyenoord: De Jongh; Monkou, Met god, Nortan en Heus; Lokhoff, Ba- rendse en Van Geel; Hofman, Hout man en Smolarek. De stand in de eredivisie is: PSV 14 11 1 2 23 33-13 Volendam 12 8 1 3 17 26-15 Feyenoord 13 7 3 3 17 31-21 Fortuna Sittard .13 7 3 3 17 22-14 Haarlem 13 7 3 3 17 20-15 Groningen 13 6 3 4 15 28-18 Roda JC 13 5 5 3 15 19-14 FC Utrecht 13 4 3 6 11 16-19 PEC Zwolle 14 5 1 8 11 23-28 Veendam 13 5 0 8 10 15-24 BW Den Bosch 13 4 2 7 10 15-28 Sparta 13 2 5 6 9 15-22 Willem II 13 2 5 6 9 18-28 RKC13 3 2 8 8 21-33 VVV 14 1 6 7 8 14-25 MVV 13 2 3 8 7 16-32 Voorzitter Atletico geschorst MADRID De Spaanse voetbalbond heeft Jesus Gil", voorzitter van Atletico Madrid, voor drie maanden geschorst. Gil had zich negatief uitgelaten over enkele bondsofficials. Bovendien had hij collega clubvoorzitters van zwak management beticht. De straf houdt in dat Gil drie maanden lang geen bondsvergadering mag bezoeken. Bovendien wordt hem voor die tijdsduur het stemrecht voor dergelijke bijeenkomsten ontnomen. De schor sing heeft geen financiële consequenties voor Atletico Madrid, dat in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker door FC Groningen werd uitgeschakeld. 5,50, :t V0 jaari aanv RTEN >»ker in West-Berli]n IVst)-Müller (Wdl) 3-0 (15-13, 5-14); Welngërtner (Wdl)-Ko- (Jap) 0-3 (4-15, 0-15, 4-15); ans (Bel)-Slebert (WDI) 3-1 10-15. 15-13, 15-12), Bltalis alls (Bel) 3-1 (11-15, 15-10, 15-3); Thiele (WDI>-Komorl opfÊW (6-15, 15-12. 9-15, 12-15), Olie (lta)-Connesson (Fra) 2-3 (11- aan< 15-3, 6-15, 4-15). inter EN ial w iteurs in Rotteram fina wicht: Herts (Nleuwegeln) wint be terventie van de scheidsrech te derde ronde van Medina let), Tabak (Hoensbroek) wint 'terventie van de scheidsrech- de eerste ronde van Pater Bitergewicht: Santana (Rotter- Int door opgeven In de derde Wt Lulmers (Enschede), Hölz- ma ünstergeleen) w.o.p (5-0) van ïdinj I (Arnhem» ude Weltergewlcht: Van der Hoek (Leeu warden) w.o.p (5-0) van Sterkenburg (Amsterdam), Van Egmond (Hoog vliet) w.o.p (4-1) van Vos (Amster dam). Zwaar-weltergewicht: Veurink (Land graaf) w.o.p (5-0) van Van Delden (Den Haag). JUDO EK jeugd in Wenen Heren (tot 21 jaar), tot 60 kg: Wlm Leeflang (Nijmegen) verliest van Praz- sky (TsJ). Tot 71 kg: Jurgen van Dom melen (Amstelveen) wint In eerste ronde van Laurent (Zwl) en verliest In tweede ronde van Dott (WDI). Dames (tot 18 jaar), tot 48 kg: Jessi ca Gal (Amstelveen) wint In tweede ronde van Brown (GBr). Tot 52 kg: Ni cole Marieën (Reusel) wint In eerste ronde van Sjilova (Sov), geeft In twee de ronde op wegens blessure. Tot 56 kg: Linda van Stockum (Tilburg) ver liest van Fernandez (Spa). PAARDESPORT Koersen van Schaesberg 1e koers, 2100 m: 1. Rlttas Hope (T. Kooyman) 2.58,5 - 1.25,0, 2. Channa Wlttenhof, 3. Balthazar BR. Toto: win nend 1,90, plaats 2,10, 4,80, koppel 37,80, trio 326,00. 2e koers, ren 1200 m: 1. Countach (T. Cain) 1.14,1, 2. Intensltle, 3. Fairy Chimes. Niet gestart: Sammy Jo en Season Raaphorst. Toto: winnend 3,30, plaats 1,10, 1,00, koppel 2,40, trio 16,00. 3e koers, 1609 m: 1. Camee Guapa (H. Grift) 2.11,4 - 1.21,7, 2. Cld Olym pic, 3. Brain Pitt. Toto: winnend 3,80, plaats 1,70, 1,10, koppel 3,30, trio 34,40. 4e koers, ren 1700 m: 1. Slbora (mevr. E. Tholen) 1.49,7, 2. Vlvlc Dan cer, 3. Snowflake. Niet gestart: Moon light Shadow en Ballada. Toto: win nend 6,90, plaats 2,60, 1,10, koppel 12,70, trio 165,40. 5e koers, 2100 m: 1. Cervino Monta na (mej. A. van den Berg) 2.55,2 - 1.23,4, 2. Bram Buitenzorg, 3. Char- lotta V. Niet gestart: Cally Girl Meca. Toto: winnend 3,20, plaats 1,20, 1,20, 1,30, koppel 5,50, trio 32,80. 6e koers, 2100 m: 1. Antenor (H. Grift) 2.55,5 - 1.23,6, 2. Amarillo Dar by, 3. Alysson de Fooz, 4. Une Ju- dook. Toto: winnend 2,60, plaats 2,00, 2,10, 2,60, koppel 33,80, trio 650,80, kwartet niet gespeeld. 7e koers, ren 2400 m: 1. Leutlnk Mau (J. Smith) 2.38,0, 2. Sydney Raap horst, 3. Puma King. Niet gestart: Creetower, Imperial Sky en Wauthlla. Toto: winnend 5,40, plaats 4,10, 2,20, koppel 7,30, trio 50,20. 8e koers, 2100 m: 1. Always Again (H. Grift) 2.59,5 - 1.20,7, 2. Zefier West. 3. Valseuse. Niet gestart: Viky du Lombart. Toto: winnend 2,00, plaats 1,40, 3,30, 10,20, koppel 36,40, trio 940,20. 9e koere, 2100 m: 1. Bravo Nora (H. Grift) 2.50,9 - 1.21,4, 2. Boy de Bloomerd, 3. Vizon Valo. Toto: win nend 2,00, plaats 1,20, 2,00, 1,40, koppel 5,00, trio 80,00. 10e koere, 2100 m: 1. A Tout Coeur (P. van den Putte) 2.49,8 - 1.20,9, 2. Yroml W, 3. Yke Baker. Niet gestart: Upper Darby. Toto: winnend 2,50, plaats 1,30, 4,90, 1,20, koppel 185,20. trio 616.90. 11e koers, 2100 m: 1. Anton Aldorp (H. Grift) 2.51,9 - 1.21,9, 2. Zwaluw R, 3. Wilco Staawelde. Toto: winnend 3,10, plaats 1,60, 1,20, 1,90, koppel 4,10, trio 41,40. W-5: 9-11-3-9-8 betaalt f. 3.110,60. Omzet 209.240. SCHAKEN Olympiade in Saloniki Heren: Sovjetunie-Nederland 2-2 (Karpov-Van der Wiel 1/2-1/2; So- sonko-Joesoepov 1/2-1/2; Beljavskl- Piket 1/2-1/2; Kuijf-lvantsjoek 1/2- 1/2). Engeland-Verenlgde Staten 2-2, Hon- gari|e-Joegoslavië 3-1, Bulgarlje-Chi- na 1-2 1 afgebroken), Oost-Dults- land -Denemarken 1-3, Phillppijnen- Indonesië 3-0 (+1), Cuba-India 1-2 (+1), Argentinlë-lsraël 1 1/2-2 1/2, Zweden-Frankrijk 3-1, Itallë-Peru 2-2, iJsland-Colombia 2-1 (+1). Stand: 1. Sovjetunie 31 punten, 2. Engeland en Hongarije 28, 4. Nederland, Verenig de Staten en Denemarken 27 1/2, 7. China en Philippijnen 27 (+1), 9. West-Duitsland, Albanië, Zweden en Joegoslavië 26 1/2; 13. India 26 (+1). Dames: Nederland-Tsjechoslowakije 1-2, (Richtrova-Harmsen 1/2-1/2, Van de Mije-Maskova 0-1, Chmielova- Drewes 1/2-1/2), Sovjetunie-Verenig de Staten 1 1/2-1/2 (+1), Hongarije- Roemenië 2 1/2-1/2, China-Joegosla- vië 2-1, Polen-Bulgarije 1-2, Spanje- Griekenland 1-2, Engeland-Colombla 2-1 (+1). De stand na elf ronden is: 1. Sovjet Unie 26 1/2 (+1). 2. Hongarije 26, 3. Joegoslavië en China 21 1/2. 5. Tsjechoslowakije 20, 6. Bulgarije 19 1/2 (+1), 7. Cuba 19 1/2, 8. Grieken land 19, 9. Polen 18 1/2 (+1), 10. En- teland 18 (+1), 11. Nederland en panje 18, 13. Roemenië 17 1/2. TENNIS Masters in Apeldoorn Heren enkelspel, kwartfinales: Feen- stra-Dogger 6-7(6-8), 7-5, 6-1; Nijs sen - Davids 6-3, 6-3, Oosting - Schaap 6-2, 6-7(2-7), 7-5. Toernooi in Brussel Kwartfinales: Fitzgerald (Aus) - Jelen (WDI) 6-1, 3-6, 6-0, Kühnen (WDI) - Wlnogradsky (Fra) 6-4, 6-2. IJSHOCKEY Rotterdam- Heerenveen 3-7 (0-2, 2-4, 1-1). Nljmegen-Geleen 7-4 (2-0, 4-3 Meertens nieuwe trainer Veendam VEENDAM Thiemo Meer tens wordt de nieuwe trainer van Veendam. De 41-jarige Drent heeft een contract voor twee jaar getekend en zal in het nieuwe seizoen de plaats innemen van Henk Nienhuis, die tot technische directeur wordt gepromoveerd. Meer tens, die als trainer debuteert in het betaalde voetbal, was in de jaren zeventig, als midden velder van Emmen een vaste keus voor het Nederlands amateurelftal. De laatste vijf iaar heeft Meertens gewerkt "bij amateur-hoofdklasser Hoo- geveen. Sportwereld Badminton - De Nederlander Chris Bruil is in de kwartfina les van het toernooi om het wereldkampioenschap bad minton voor junioren uitge schakeld. Hij verloor van Wu Wen Kai uit China. 1-15, 3-15. Werder Bremen verslaat Karlsruhe BREMEN Werder Bremen heeft gisteravond in de Bun- desliga gewonnen van Karls- ruher SC, 3-1. De landskampi oen had bij rust al een voor sprong van 1-0. Alle doelpun ten van Werder werden ge maakt door Neubarttu Voetbal - AC Milan is in beroep gegaan tegen de straf van aanvaller Virdis in het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen. De spits werd voor drie duels ge schorst, nadat hij in de tweede wedstrijd tegen Kode Ster Bel grado uit het veld werd ge stuurd. Virdis heeft inmiddels een derde van zijn straf uitge zeten. De wedstrijd Rode Ster - AC Milan werd wegens mist gestaakt en een dag later over gespeeld.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9