Verliezende basketballers naar EK Tom Nijssen pendelt van succes naar succes UCI scherpt dopingreglement aan Sport op tv iht atleten ifseleeteerd J|or EK i Uletiek Van Basten de beste I PA - Jstuur Roda blijft liter Coerver staan AMSTERDAM De na tionale basketbalploeg heeft zich geplaatst voor de eindronde van de Eu ropese titelstrijd. Nog voor de eerste opgooi in de kwalificatiewedstrijd uit poule A tussen Ne derland en Griekenland (66-93), gisteravond in de Apollohal in Amsterdam, zat Nederland al bij de laatste acht. De kwalificatie dankte de Nederlandse ploeg aan de Tsjechoslowaken. De Oosteu ropeanen lichtten gistermid dag in eigen land Engeland beentje. De Engelsen, met Nederland in de race voor de tweede plaats in poule A, werden door de dinsdag van een trainingstrip uit de Vere nigde Staten teruggekeerde Tsjechen kansloos verslagen (105-80). Door die nederlaag, de vierde, werd Engeland op slag kansloos en was Neder land, dat pas één verliesbeurt (uit tegen Griekenland) ach ter rijn naam had, zeker van deelneming aan het eindtoer- nooi, half juni in Zagreb. Voor coach Harre wijn vorm de dat een hele geruststelling. Hij moest tegen Griekenland aantreden met een sterk ge havende selectie. Blessures van Van Helfteren, Kragt- wijk, Kuipers, Pieterse, Te Velde en Van der Ark had den de ploeg drastisch uitge dund. Harrewijn moest zelfs te elfder ure nog twee cen ters oproepen, Van Egmond en Dam. De tweede keus bood Europees kampioen Griekenland voor 2200 toè- schouwers achttien minuten aardig weerwerk, maar werd in de laatste twee minuten voor de rust overspeeld. In die slotfase renden de Grie ken onder aanvoering van hun absolute vedette Galis van 33-35 naar 35-48. Na de pauze werd Nederland met het grootste gemak verder op achterstand gezet (66-93). Trapezewerker Hoewel het duel nog voor aanvang een vriendschappe lijk karakter kreeg, was er voou Harrewijn toch een aan tal lichtpunten. Tico Cooper bleek in zijn eerste interland een regelrechte aanwinst. De Antilliaan was onder de bor den een atletische trapeze werker (10 rebounds), die met zijn springkracht zijn voor een center geringe leng te (2.02) ruim compenseerde. De speler van Den Helder is evenwel geen pure center, maar meer een power-for ward, een matige schutter van afstand, maar onder de borden gevaarlijk. Met 15 punten werd hij topscorer in de Nederlandse ploeg. Ook spelverdeler Raymond Bottse kon terugzien op een geslaag de wedstrijd. Nederland-Griekenland 66-93 (35- 48). Toeschouwers: 2200. Scores: Nederland: Bottse 9, Schilp 4, De Waard 13, Van Rootselaar 3, Van Egmond 2, Franke 6, Van Dinten 10, Cooper 15, Heijdeman 4. Grie kenland: Galis 39, Giannakis 13, Kambouris 5, Stergakos 8, Papado- poulos 2, Andritsos 2, Fassoulas 12, Ioannou 2, Christodoulou 10. Stand groep A: Griekenland 5-10 475-346 Nederland 5- 8 396-416 Tsjechoslowakije 5- 6 430-447 Engeland 5- 6 400-492 Griekenland en Nederland ge plaatst voor de eindronde. Reste rende wedstrijden op 30 november. Engeland-Nederland en Grieken- land-Tsjechoslowakije. CeidóaQowumt Tomba vindt zichzelf niet te dik ROME Met de eerste sneeuw is ook de kritiek gekomen op de absolute aas van de internationale skiwereld, de twee voudig olympisch kampioen Alberto Tomba. De Italiaan, die de vorige winter onder medische begeleiding van Conconi zes kilo afviel, wordt beschuldigd van overgewicht. Tomba zou 92 kilogram wegen, waar 86, 87 zijn ideale cijfers op de weegschaal zijn. De miljonairszoon heeft deze zomer te veel gegeten. In Italiaanse kranten wordt hij steevast afgebeeld met grote borden spaghetti. Onzin, zo heeft Tomba geoor deeld. „Ik ben helemaal niet te dik. Ik ben slechts één kilo boven mijn gewicht van de vorige winter. Ik zou niet weten waarom ze me nu plotseling voor dikzak moeten uitmaken", aldus de 21-jarige slalomspecialist. De kritiek op de losbandi ge leefwijze van Tomba nam aan, toen de Italiaanse slalomt- rainer Tino Pietrogiovanna zijn belangrijkste pupil onder vuur nam en hem met zijn huidige wijntje-en-trijntje hou ding een winters pak problemen voorspefde. VRIJDAG 25 NOVEMBER 1988 PAGINA 7 Eerste zege team Rik Smits INDIANAPOLIS Rik Smits heeft met de Indiana Pacers de eerste overwinning behaald in de Amerikaanse prof-basketbalcom petitie (NBA). De Pacers versloeg in een uitwedstrijd de Milwaukee Bucks met 105-91 (54-50). De in de NBA debuterende center uit Eind hoven stond in de basis, speelde 25 minuten, scoorde 10 punten, pakte vijf rebounds, blokte twee schoten en noteerde twee steals. Het was de eerste zege van de Pacers in tien wedstrijden. In die tien wed strijden stond de 22-jarige rookie 194 minuten in het veld. Hij scoor de 81 punten tegen het schotper centage van 49, plukte 46 re bounds en blokte 19 schoten. 1992 Europees sportjaar LEIDEN Het jaar 1992 wordt uitge roepen tot Europees sportjaar. Dat is af gelopen week tijdens het forum „Sport in geding" in het Leidse Academiege bouw bekend gemaakt door Europarle mentariër Janssen van Raay (CDA). Het initiatief daartoe is genomen door de Griek Gerontopoulos, die onlangs een ontwerp-resolutie met die strekking heeft ingediend. Volgens Janssen van Raay kan de resolutie op algemene in stemming rekenen van de volksverte genwoordigers van de Europese Ge meenschap (EG). Gerontopoulos heeft zijn initiatief genomen omdat in 1992 de Europese grenzen opengaan en de Olympische Spelen dan plaats hebben in Europa, respectievelijk in het Franse Albertville (winter) en Barcelona (zo mer). VANDAAG Nederland 2, 18.25 uur TROS Sport met voetbal (doelpunten Europa Cup en PSV'er Romarlo), basketbal (Nederland-Grieken land). zaalkorfbal (Oost Arnhem- DKOD) en darts (voorronden NK). België Nederlands 2, 23.05 uur. Duitsland 2, 22.50 uur. Die Sport- Reportage. Sky Channel, 22^5 uur. Ameri can football. MORGEN BBC 1, 00.20 uur Snooker. De Griekse verdediger David J de bal weg voordat Tico Cooper (12) kan scoren. FOTO: ANP PSV contracteert Tsjech Chovanec PRAAG Landskampioen en Europacup I-winnaar PSV heeft gisteren de Tsjechische international Jozef Chovanec (28) voor drieëneenhalf jaar gecontracteerd. De speler van Spartak Praag, 32-voudig in ternational, is na de Braziliaan Romario de tweede grote aan koop van de Eindhovense ploeg dit lopende seizoen. Chovanec kan waarschijnlijk na de winterstop worden inge zet als de Stichting Arbeidsza ken positief adviseert. PSV hoopt zich met het aantrekken van de middenvelder, die te vens als libero kan worden in gezet, ingedekt te hebben voor een eventueel vertrek van en kele toppers aan het einde van het seizoen. Geel blijft rood DEVENTER - De tuchtcommissie van de KNVB heeft het beroep van GA Eagles-speler Martijn Pothoven, die in de ontmoeting GA Eagles 2-FC Groningen 2 op 4 oktober door scheidsrechter Kok met een gele kaart werd be straft wegens het uitdelen van een „elleboogstoot" aan de Gro ningse jeugdspeler Reinders, ver worpen. Pothoven is met ingang van 18 november geschorst vóór drie wedstrijden van GA Eagles. De tuchtcommissie was begin ok tober van mening dat de gele kaart niet terecht was en schorste de GA Eagles-speler voor drie wedstrijden ornaat het uitdelen van een elleboogstoot officieel met een „rode kaart", dus het uit het veld sturen, bestraft had moeten worden. APELDOORN Tom Nijssen pendelt dezer da gen tussen Apeldoorn en Brussel. Het succes van de tennisser in beide steden noopt hem ertoe de reis tijd te verkorten. Woens dag deed hij het ruim bin nen de twee uur. Vandaag hoopt hij dat record te breken. Dan is hij in beide plaatsen actief: eerst in de kwartfinale van het mas- terstoernooi tegen Davids, dan in de kwartfinale van Brussel tegen Hlasek en of dat alles nog niet ge noeg is is hij met de Au straliër Masur ook nog ac tief in het dubbelspel in de Belgische hoofdstad. Piet van Eysden, toernooi-di- recteur van de Masters, ziet dat heen en weer gevlieg met een begrijpende glimlach aan. Zolang Nijssen op beide fron ten zijn best doet, is het hem om het even. De zege met 7-6 (7-2), 6-2 op de vroegere pupil van het tennis-internaat Ro gier Warmenhoven liet weinig te wensen over. „Als Tom graag vroeg in de middag wil spelen, waarom zou ik daar niet aan voldoen. Ik vind het leuk, dat hij het zo goed doet. Misschien komt hij zo weer bij de eerste honderd van de we reldranglijst". Nijssens" tijdelijke overbelas ting is meer het gevolg van een samenloop van omstandig heden dan bewust eten van twee walletjes. Brussel stond niet op zijn programma. Hij werd op het laatste ogenblik door de Belgische organisator opgebeld, toen de ene topper na de andere zich afmeldde. Tot zijn eigen verbazing stoot te hij via Bahrami en Barlow door tot de laatste acht, en pas sant 30.000 gulden verdienend. Heel wat meer dan de hoofd prijs van Apeldoorn, die 9.000 gulden bedraagt. Bovendien leverde het de nodige ATP- punten op. Zelfs zo veel, dat Nijssen bij winst op Hlasek de eerste honderd binnen mar cheert. Tennislegioen naar Australië DEN HAAG De aantrek kingskracht van de Australi sche zomer is zo sterk, dat een legioen van niet minder dan zestien Nederlandse tennissers begin december de oversteek wagen. Te beginnen met Bren- da Schultz, Manon Bollegraf, Karin Bakkum en Carolien Vis, die maandag al vertrek ken. Zij vormen het Neder lands team voor de Federation Cup van 5 t/m 11 december in Melbourne. De in eerste in stantie geselecteerde Hester Witvoet gaat op eigen gelegen heid. Het zint haar niet, dat bondscoach Stanley Franker haar te verstaan heeft gege ven, dat zij zich aan de ploeg- geest dient te conformeren. Brenda Schultz liet zien dat er tussen haar en de als vervang ster voor Witvoet aangewezen Karin Bakkum nogal wat ver schil in doorzettingsvermogen bestaat. Na 7-5, 3-6 werd het in de derde set 6-0. DEN HAAG Het „ge val" Delgado, uit de Ron de van Frankrijk 1988, zal zich in de toekomst niet kunnen herhalen. De in ternationale wielerfedera tie (UCI) heeft zijn regle menten over het gebruik van verboden stimuleren de middelen aange scherpt. Net als in voor gaande jaren zal de lijst van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gehanteerd worden, maar uitsluitend die lijst, die voor 1 januari beschikbaar UCI-voorzitter Luis Puig be klemtoonde gisteren dat het beleid tegen het gebruik van verboden stimulerende midde len er ook op gericht is zeker heid te geven aan de deelne mers. „Onze lijst loopt van 1 januari tot 31 december, ieder is daarvan op de hoogte. Even tuele tussentijdse aanvullingen door het IOC op zijn lijst, zul len pas in het daaropvolgende jaar kunnen worden overge nomen". Het middel probenecide, dat bij Delgado in het geding was, werd dit jaar door het IOC tus sentijds op de verboden lijst geplaatst. Het anabolica ver sluierende middel (tegen reu ma) staat zoals aangekondigd nu op de UCI-lijst voor 1989. De lijst van het IOC is in de loop der jaren anzienlijk uitge- Ook Stevenhaagen in ploeg Koechli DEN HAAG Drie Nederlandse profwielrenners maken in 1989 deel uit van de ploeg van Paul Koechli. De Zwitser had vorig jaar twee Nederlanders onder contract: Gerard Veldschol- ten en Henri Manders. Dat duo is tot trio uitgebreid door de komst van Peter Stevenhaagen. De tijdrijder uit Haarlem reed het afgelopen seizoen voor de PDM-ploeg van Gisbers. De stal, die sponsor Weinmann zag opgevolgd door Helvetia-La Suisse, heeft Steve Bauer als kopman. breid. Zeer tot ongenoegen van Hein Verbruggen, de voorzitter van de prof-sectie FICP. „In oorsprong stonden prestatieverhogende middelen op de lijst. Later zijn er via an dere bonden middelen bijge komen, die werkelijk niets met het wielrennen te maken hebben. Stel dat een schutter beter presteert door beta-blok- kers omdat het rust geeft, dan behoort het bij die federatie verboden te zijn. Maar een wielrenner heeft geen vaste hand nodig. Die kan zo wel sturen. Zou hij zo iets inne men, als hij enigszins over spannen is, dan gaat hij via de lijst voor de bijl. Dat is hek senjacht". Verbruggen is ook de anima tor van de wijzigingen in de strafmaat, waaraan betrapten worden onderworpen. Met in gang van 1 januari is dat drie maanden bij de eerste overtre ding, een half jaar bij de twee de en een vol jaar bij de derde voor professionals. Bij de ama teurs leidt een derde positieve controle tot uitsluiting. Ver bruggen: „Een professional voor het leven uitsluiten is het toppunt van onredelijkheid. Met één jaar wordt hij zwaar genoeg gestraft. Wat moet een mens in de gewon* maat schappij doen om voor zijn le ven een beroepsverbod te krij gen De nieuwe straffen van de UCI betekenen dat de Deen Kim Andersen, voor het leven uitgesloten, rehabilitatie zou kunnen krijgen. Om twijfelge vallen in de procedures rond doping-controles uit te sluiten heeft de UCI besloten een ar bitragecommissie in te stellen. Olympia's Ronde valt weer samen met Vredeskoers DEN HAAG Olympia's Ronde van Nederland en de Vredeskoers, dit jaar Parijs- Moskou, vallen ook in 1989 sa men op de internationale wie- lerkalender voor amateurs. De Nederlandse ronde staat op het programma van 20 tot 28 mei, de Vredeskoers van 7 tot 26 mei. Dat betekent dat ook het komend seizoen de organisatie van de Olympia's Ronde niet hoeft te rekenen op deelname van de sterkste renners uit de Zware nederlaag honkballers KAOHSIUNG Het jeugdige Nederlandse honkbalteam heeft in de openingswedstrijd van het Havenstedentoernooi in Taiwan een zware neder laag geleden tegen het gast land. Het duel tegen de blauwe ploeg van Taiwan, het steden- team van Kaohsiung, werd met 15-2 verloren. BASKETBAL Kwalificatiewedstrijden EK Groep A: Nederland-Griekenland 66- 93. Tsjechoslowakije-Engeland 107- 80; Groep B: Zweden-Joegoslavië 68- 106; West-Dultsland-Bulgarije 96- 105; Groep C: Zwitserland-Spanje 53- 130; Groep O: Frankrijk-Polen 103- 88. PAARDESPORT Koereen van Wolvega 1e koert, 2240 meter: 1. Condor Hendrika (H. W. Schoonhoven) 3.12,2 - 1.25,8, 2. Chery H. 3. Coiffeurs Lady. Niet gestart: Catharina Nimble. Toto: winnend 1,80, plaats 1,40, 2.80. koppel 7,00, trio 12,10. 21,0, 2. Desiree K, 3. Don Victory. Toto: winnend 1,30, plaats 1,10, 1,30, koppel 3,40, trio 8,60. 3e koert, 1900 meter: 1. Crownstar (H. de Lange) 2.36,3 - 1.22,3, 2. Alie- na S. 3. Bettine d'Aster. Toto: win nend 36,30. plaats 3,20, 2,30, 1,50, koppel 35,60, trio 755,00. 4e koert, 1900 meter: 1. Berta Star (J. W. Scheffer) 2.36,9 - 1.22.6. 2. Ca- ribian Blue, 3. Clip Parade. Niet ge start: Bariska H. Toto: winnend 6,30, plaats 1,80, 2,30, koppel 7.20L trio 28,10. 5e koers, 2240 meter 1. Arjan G (Ao. de Wrede) 3.03,2 - 1.21,8, 2. Bonafi de, 3. Zico van Shadow, 4. Arie Meerswal. Toto: winnend 2,90, plaats 1,50, 1,60, 9,70, koppel 4,30, trio 249,90, kwartet 3291,60. 6e koert, 1900 meter: 1. Berna (A. Bakker jr.) 2.36,4 - 1.22,3, 2. Atinka- transs R, 3. Bright Speed. Niet ge start: Arnle's Apple. Toto: winnend 6,20, plaats 1,90, 3,00, 4,40, koppel 27,00, trid 344,10. 7e koert, 2600 meter: 1. Zuncasindra (H. W. Schoonhoven) 3.31,3 - 1.21,3, 2. Zelfbewust, 3. Warszaw. Toto: win nend 2,70, plaats 1,60, 1,30, 2,40, koppel 2,50, trio 58,50. 8e koert, 1900 meter. 1. Wiske Toog- wijk (Ao. de Wrede) 2.31,6 - 1.19,8, 2. Yfred Star. 3. Wally Heynen. Niet ge start: Ymola Hanover en Arjen Steen- wijk. Toto: winnend 2,00, plaats 1,50, 2,20, 6,20, koppel 5,20, trio 92,80. W-5: 3-4-10-5-8. Niet geraden. Omzet: 166.966. TENNIS Matters in Apeldoorn Heren, 1e ronde: Oostlng-Lodder 3-6, 6-4, 6-4; Nijssen-Warmenhoven 7-6 (7-2). 6-2; Schapers-Haarhuis 6-2, 6- 2; Schaap-Sauer 6-3, 6-3. Dsmet, 1e ronde: Van der Torre- It- voet 7-5, 6-1. Grand-Prixtoernooi in Brussel 2e ronde: Hlasek (Zwi)-Layendecker (Vst) 4-6, 7-6, 6-4; Kühnen (Wdl)-Sa- ceanu (Wdl) 6-3. 7-6. Boksen - Mike Tyson, wereld kampioen boksen in het zwaargewicht, wil een gerech telijke procedure aanspannen tegen zijn manager Bill Cay- ton. Tyson beschuldigt hem van contractbreuk en fraude. De aanklacht komt direct na het nieuws, dat de partij om de wereldtitel tegen de Brit Frank Bruno voor de zesde KRADE Het bestuur van Roda t volgende week beslist, dat de jrger de gevangenis in moet. „Hij IQ-54 „i'onze juiste man, hoewel hij in dat een tijdje niet op de juiste plaats aldus voorzitter Servé Kuijer giste- J tijdens een persbijeenkomst in 85) ;rade. Officier van justitie Mr. Van ,4S? al eiste dinsdag acht maanden ge- enisstraf, waarvan drie voorwaar- 504 i. tegen Coerver en de vroegere 7{j ingmeester Vreuls. Het duo zou be- 139.2 een zijn geweest bij een groot- eps zwart-geldciruit bij Roda, met omVang van bijna 2,5 miljoen gul- I in de periode 1977-1984. 203.5 - Alberto Tomba. 61.9 I HAAG De Ko- 93.01 ;iijke Nederlandse At- jjftk Unie (KNAU) heeft ima de strijd om de Euro- •JJ titels, op 18 en 19 fe- 2(; iri in het Haagse ma trust, acht atleten ge- "jjrteerd. 82.00 150.50 jebeurde op grond van de j aties van de betrokken gers in zowel vorige in- •eizoenen als bij de Olym- Spelen. Nelli Cooman, an Hulst, Marjan Olijsla- Frans Maas, Emiel Mell- Rob Druppers, Han Kul- 26.$n Eric de Bruin dienen in 1 215. «riode vier weken vooraf- d aan de kampioenschap- 3j7j slechts vormbehoud te to rn; CNAU heeft deze week 291 'zowel de Europese- als de 51,; ldtitelstrijd, op 3, 4 en 5 S5.4rt in Budapest, de limieten [esteld. Voor de strijd in Haag is slechts sprake 52;i één soort limiet, voor de 73.1 strijden in de Hongaarse 34.! dstad gelden A- en B-li- 0' en. De eisen voor de titel- ggj in Den Haag dienen één 223gehaald te worden in de 57.8 ode tussen 1 december 246| en 7 februrai 1989. Met ékking tot de WK zijn de a, ria aangepast. Voor Buda- 105.9 wordt de periode 1 de- 95.ïber-20 februari aangehou- 73J Finalisten bij de Europese ipioenschappen zijn vrij- 7( automatisch geplaatst voor 3?n Haag. Slechts een keer it aan de B-limiet te wor- voldaan. Bij de loopnum- S zijn alleen prestaties gei tdie geleverd worden bij ronische tijdopneming. de wedstrijden in Den geldt een maximum van 159.00} atleten per nummer. Vol- meer sporters aan de li- dan geeft de volgorde -plaatsing bij de nationale Istrijd de doorslag. areem Abdul- Ibbar op [scheidstoernee YORK New heeft afgelopen isdag afscheid geno kt n van misschien wel de 27,75'' te basketballer van de 15.70, Bn zeventig. Voor meer i>o1 200 gulden konden er 45.75 t moeite kaartjes wor- 9K gekocht voor de laat- wedstrijd die Kareem dul-Jabbar in het Ma- Square Garden 1de. eeste geld werd er ge- ;d voor zitplaatsen, maar deken van geen enkele irde. Gedurende de vier irten stonden de New basketballipfhebbers Ie banken om de 41-jarige te eren. Twaalf punten Kareem Abdul-Jabbar n de zege van zijn Los •les Lakers op de plaatse- Knicks. Het was genoeg het publiek om zijn laat- atreden te doen vergezel- an een staande ovatie, iaatste optreden van Jab ri het Madison Square Men was de opening van Lafscheidstournee. Als 41- vindt hij de tijd geko- eens aan een leven na de frt te gaan denken. Jabbar echter niet eenvoudig wor- vergeten. Twintig jaar •1de hij als beroepsspeler, rin kwam hij tot het totaal 37.698 punten in 1494 itrijden. Dat betekent een Idelde van 25 punten per rijd, een moyenne dat onaantastbaar lijkt, meer nog dan door zijn lde*|e aantal punten, zal Ka- iruil m Abdul-Jabbar worden esf 1 innerd door zijn Sky Hook, >0;4( 'hemelse hoek. Duizende woü schouwers hebben hem de t ril sdzakelijke bewegingen tlitj 1 maken: Vijf meter voor 'j basket ontvangt hij de bal. Pa 1 ;.een lichte schijnbeweging 'ers elt hij zijn, vaste, tegenstan- -ir -,uit. Met een halve zwaai er zijn werparm brengt hij oei4 bal boven zijn lichaam. Op ïfg( =hoogste punt beroerd hij ;rss bal nog even licht met de '2,7 Igerspitsen. Daarna laat hij /C bal vertrekken. Onverde- 'eXl [baar op weg naar de ring. i,80 toekomst wil Kareem Ab- sé^ l-Jabbar zoeken in de film- Dor' reld. Hij wil graag een film laf ken over de ervaringen p d n gekleurde soldaten in de aarf- V»n He oorlof» in Viotnam De twee beste voetballers van Europa. Marco van Basten en Ruud Gullit op archieffoto na weer een succesvolle actie tijdens het EK in West-Duitsland. FOTO: ANP LONDEN Het Engelse voetbalblad World Soccer heeft in zijn jaarlijkse uit verkiezingen alle eer aan Nederland gegeven. Mar co van Basten werd, met 43 procent van de stem men, uitgeroepen tot voet baller van het jaar, voor zijn land- en clubgenoten Ruud Gullit (winnaar van 1987) en Frank Rijkaard. Ronald Koeman werd vierde. Rinus Michels werd gekozen tot manager van het jaar en het Nederlands elftal tot de beste ploeg van 1988. Europa Cupwinnaar is een goede Van Basten, aanvankelijk niet in de basis, speelde een hoofd rol tijdens het Europese kam pioenschap met zijn drie doel punten tegen Engeland, de winnende treffer tegen West- Duitsland in de halve eind strijd en het mooiste doelpunt van het evenement in de slot wedstrijd tegen de Sovjetunie. In de geschiedenis van de uit verkiezing van World Soccer voor de beste voetbalprestaties in de wereld is het nog nooit voorgekomen dat één land alle hoogste onderscheidingen bin nen haalde, zoals het evenzeer uniek is dat de eerste drie van de individuele lijst in één club spelen.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 7