Er is geen zinnig mens die mij nog een trut vindt pagii dio/televisie CeidóaQowuvnt vriidag 25 november i98s pagina 17 and Hl 21.30. afé (16y, BABYL 14.30. EAC 1 0. 20. CINEj i. I; 14.00, 16.00. Good m< 21.30. METRO 456756); >it (al); 13.15, iTROPOl )0. ME as (al); 13.15, :tropoJ;( 1.45.21.3 4 21.30. bestaan dl. ook iracht 12 20. ODEl 18.45, 18.45, d (16); 13.30, EON 4: .45, 21.3 21.30. at 12b, Zinderen voor nderen" zondag ;er op scherm (ERSUM - De arbeidsin- ie staat hooguit toe, dat >ren in de leeftijd van het Jto „Kinderen voor d ;ren" slechts tweemaal i reen op het tv-scherm n. De VARA maakt van regel gebruik door as. 'ag dit programma te her- Dit gebeurt op Ned. 1 31 uur. Het besluit om 1 rogramma dit keer in de ig uit te zenden hangt sa- met opmerkingen, die van nogal wat ouders ng, dat de uitzending de keer te laat op de avond zodat veel kinderen toen bed lagen. Nu begint het cjA-zondagmiddagpro- 2 ma ermee. Spelers eerste vinden fjirnaal stuk beter .30. 20, teyond II ?ERSUM De omroepen iet eerste net zijn het Jour van zeven meer gaan 9% deren. EO, KRO, NCRV AC 3: (ARA vinden de inhoud en 5): za. 00 il de vormgeving van dat iaal aanmerkelijk verbe- Zij ziin ook blij dat er een ende belangstelling is voor m journaal, dat menigmaal kijkers trekt dan het jour- van 20.00 uur op Neder- ^2. Dat schrijft mr. A. Duij- ilgemeen directeur van de V, en dit jaar voorzitter iet overlegorgaan van de epen van het eerste net, in irief aan de hoofdredacteur het NOS-journaal, G. van IVulp. Aanvankelijk had- Je NKV-omroepen nogal Jachten, maar die zijn in- weggenomen. RO krijgt prijs r Muhammed Ali ^ERSUM/LAUSANNE nding over de "bokser Jmmed Ali van de AVRO in het Zwitserse Lausan- 1 prijs gewonnen in de ca- e „sport-documentaire". fcouden Ring werd toege- I aan de documentaire „I [the greatest, Muhammed Il5 years later" (Ik ben de fc, Mohammed Ali 15 jaar I), die Ruud ter Weijden pr dit jaar maakte en die in jpmber is uitgezonden. De ie prijs kreeg de Oosten- tv (ORF) voor een pro foma over lichaamstaal in de t „Bodylanguage in Sports". 4VRO-documentaire werd •avond al herhaald. MARTINE BIJL: APELDOORN - „De mensen vinden me vaak lastig. Dat komt doordat ik een perfeetioniste ben. De eisen die ik aan mezelf stel, stel ik ook aan ande ren. Voorbeeldje. Er belt wel eens iemand op met de mededeling: „Martine, ik heb een mooi lied voor je. Volgende week heb ik het klaar". Op de bewuste dag komt de man bij me en blijkt het niet helemaal af te hebben. Dan word ik kwaad, da's klungelwerk, daar kan ik niet tegen. Dan had die vent maar de hele nacht moeten door werken". Martine Bijl is momenteel een paar maanden weg van het tv- scherm om alle aandacht te kunnen geven aan haar nieuwste zaalshow, maar de afspraken zijn al gemaakt met de NCRV. In het nieuwe jaar zal zij er weer zijn met haar ei gen programma „Dinges". En als deze formule haar niet meer ligt, dan in een ander programma. Dat aardige meisje, zoals Mar tine Bijl jaren door het leven ging, is al lang verleden tijd. Een beeld dat ze destijds mis schien onbewust heeft opge roepen met haar liedjes over elfjes. Hiermee rekent ze in haar derde theatershow defi nitief af. De nieuwe Bijl mag dan wel niet wild om zich heen hakken, ze doet uitspra ken die voor sommigen over de grens van het betamelijke gaan. Zoals voor die twee oude dames die geschokt het cultu reel centrum in Hoogeveen verlieten. Ze hadden hun avondje Martine Bijl toch wat anders voorgesteld. Niet verbaasd Martine: „Dat soort reacties verbaast me niet. Ik zit met een erfenis opgescheept; ik sta bekend als de zangeres van lieve luisterliedjes. Toen ik ze ventien jaar was heb ik de mensen met plezier op die ma nier bediend. Sindsdien heb ik een bepaald etiket opgeplakt gekregen en als je dat eenmaal hebt is het uiterst moeilijk om daar van af te komen. Aan de Martine; „Vrouwen kunnen vaak ontzettend lachen om zichzelf. FOTO: DIJKSTRA eerste shows hebben weinig mensen zich gestoord. Nu, met een pittiger programma, zullen er wat verschrikte oude figu ren rondlopen, die zich ver dwaald voelen. Maar ik heb ook gezien, dat er steeds meer jongeren in de zaal zitten. Daar kan ik toch alleen maar blij om zijn? Er is onderhand geen zinnig mens meer die mij nog een trut vindt". Martine's nieuwe koers wordt met plezier gadegeslagen door een deel van de vaderlandse pers. Koppen als 'Martine Bijl toont lef van een geboren ar tiest' en 'Martine Bijl werkt nu toe naar schrikreactie' stonden boven lovende recensies. Slecht één recensent liet wei nig van de aspiraties van de cabaretière heel. „Daarvan raakte ik behoorlijk van streek. Een hele zomer keihard werken werd in een paar zinnen afgemaakt. Op zo'n moment zou je zo iemand willen bellen, -zien, raken, ik weet niet wat met zo'n schrij ver willen doen, maar dat is in dit land 'not done'. Tegen woordig houd ik me ver van al die verhalen. Want je bent er soms 's avonds, als je weer op moet, nog mee bezig. Zo van: 'misschien heeft die man gelijk en moet ik maar kousen gaan stoppen'. En dat is niet goed voor de motivatie en concen tratie. Toch kun je je niet hele maal wegstoppen want dan belt er weer een vriend op met de vraag of ik dat ene stuk al gelezen heb." Haar nieuwe theaterprogram ma heeft geen titel. Wel een thema, want het gaat eigenlijk steeds over relaties; vooral die tussen mannen en vrouwen. Als titel kwam M/V nog het dichtst in de buurt maar om tal van redenen is hiervoor niet gekozen. Dan maar zon der titel, in de veronderstel ling dat inmiddels de meeste mensen zich een avond in het theater met Martine Bijl kunn- nen voorstellen. In een begeleidend info staat dat je met deze show weer een stap verder gaat. Ben je be wust bezig met een bepaalde marsroute en gaat nummer vier nog verder? Niet terug „Ik kan moeilijk terug. Maar verwacht van mij geen grove show en teksten. Daar houd ik niet van. Wat Youp en Freek doen vind ik prima, maar dat is niet mijn stijl. Een bepaalde route heb ik echter niet uitge stippeld". „In een bewust gemaakte har de scène speel ik iemand die geen blad voor de mond neemt. Ik beeld een categorie mensen uit die beweert dat je alles maar moet zeggen wat in je opkomt. Dat altijd eerlijk wezen, daar houd ik dus niet van." Je wilt afrekenen met dat bur gerlijke imago, maar door je rol in het NCRV-spelprogram- ma 'Dinges' werden vroegere vooroordelen weer bevestigd. „Misschien wel en daarom ben ik er tijdelijk mee gestopt. Het was even leuk maar het bood te weinig en had te weinig diepgang. Twee seizoenen was meer dan voldoende. Wist je dat het idee voor 'Dinges' af komstig is uit Engeland? Daar wordt het spel voor de BBC-tv op een ander, intelligenter, ni veau gespeeld. Vlot van de tongriem gesneden en soms brutale kinderen gaven dat programma extra cachet. Ik ben hier weinig kinderen te gengekomen die één zin goed achter elkaar kunnen uitspre ken. Ongelooflijk eigenlijk. Ik stelde er juist vroeger eer in om zo goed mogelijk Neder lands te spreken. Op het mo ment dat opa's en kinderen tij dens de opnamen van 'Dinges' in de zaal gingen zitten, wist ik dat ik ermee moest stop pen". „Er zijn overigens weinig pro gramma's die mij op de Neder landse tv kunnen boeien. Tele visie verzinkt in dommigheid. En kom me niet aan met de slogan 'Het volk vraagt er toch om', want daar heb ik een he kel aan. Sommige programma makers lijken slechts met één doel rond te lopen: hoe maken we het de mensen gemakke lijk. Een avondje theater is toch anders. Daar krijg je geen instant-maaltijd voorgescho teld, waarbij je alleen maar hoeft te consumeren. In het theater moet je nadenken en je soms uitsloven om de artiest of het stuk te volgen." „Over mijn zaalshow „M/V" gesproken, de verschillen tus sen man en vrouw zijn niet zo groot als we soms denken. Op mijn shows krijg ik altijd het meeste respons van vrouwen. Tijdens het programma, maar ook na afloop. Mannen lachen ook wel, maar vrouwen voelen feilloos aan dat de dingen dui delijk vanuit de belevingswe reld van een vrouw worden gezegd. Vrouwen kunnen soms ontzettend lachen om zichzelf". HENK WANINGE NEDERLAND 1 KRO 15.25 Olifanten en tijgers, na tuurserie. Afl.1De olifant, heerser over het oerwoud. 16.15 (EDe appelgaard serie. Afl.8. 17.15 Pimmetje Panda, serie. Afl.8: De Bluf en Blaf- Show. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.46 Klassewerk, spelprogram- ma voor scholieren. Pre sentatie: Hans van Willi- genburg. 18.35 Vogels in Amsterdam. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.20 Waku waku, spelshow waarin het dier de hoofdrol speelt. Presentatie: Rob Fruithof. 20.00 Woman in red, Ameri kaanse speelfilm uit 1984 van Gene Wilder. Met: Gene Wilder, Kelly Ie Broek, Gilda Radner e.a. Een degelijke huisvader wordt op een dag stapel verliefd op een vrouw in een rood slipje. 21.25 Brandpunt in de markt, programma over het wel een wee van de Neder landse economie. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 Vrijdagavond met Van Willigenburg. Hans van Willigenburg praat met na tionale en internationale sterren uit de wereld van film, theater, showbusi ness en televisie. 23.20-01.10 Intriges in de Orient Express (Minder in the Orient Express), Engel se tv-film uit 1985 van Francis Megahy. Met: Den nis Waterman, George Cole, Arthur Whybrow e.a. Terry helpt een jonge vrouw, Nikki, als ze wordt lastig gevallen. Als dank krijgt hij een ticket voor de Orient Express. Zijn vrien din kan ook mee. maar op het laatste moment pikt zijn vriend Arthur haar plaats in. Tijdens de reis blijkt dat ook Nikki in de trein zit en dat ze nog steeds wordt lastig geval len. NEDERLAND2 TROS 16.00 m 15 Jaar op volle toeren muziekprogramma ge presenteerd door Will Lui- kinga. Deel 1. 16.47 Tita Tovenaar serie. Afl.20: Grobella steelt de toverfluit. 17.12 Familie Oudenrijn Ne derlandse serie. Afl.9: Drempelvrees. De actie van Opa om verkeers drempels in de buurt te krijgen, wordt gedwars boomd door gemeente raadslid van Tongeren. 17.37 TROS Aktua junior, actua liteitenmagazine voor en door kinderen. 18.02 T en T, Amerikaanse serie met Mr. T. Afl.9: De verste keling. 18.25 TROS Sport. 18.55 De Fabeltjeskrant. Afl.: Het bewijs. 19.00 m Op volle toeren, mu ziekprogramma gepresen teerd door Chiel Montag- ne. NOS 20.00 SJournaal. TROS 20.29 'Allo 'allot Engelse come dyserie. Afl.7. Kolonel von Strohm en kapitein Geer ing worden vervangen ge nomen door het commu nistische verzet. Voor de liefhebbers van heerlijke Britse humor is het vanavond weer genieten met de comedyserie 'Allo 'Allo, waarvan hier een scènefoto. Op welke zender en hoe laat? I shall say this only once: Ned. 2, 20.30 u. 21.00 Op goed geluk, spelpro- gramma. Presentatie: Car ry Tefsen. 21.50 Marblehead manor, co medyserie. Afl.5: Corpu lent concert. Het Huis is in rep en roer wanneer de be roemde operadiva Mada me von Mongo op bezoek komt. 22.15 Jongbloed en Joosten, hoogtepunten uit het nieuws vanuit de TROS nieuws studio in Amster dam. 22.45 Simonskoop, filmmagazi ne gepresenteerd door Si mon van Collem. Met aan dacht voor de volgende nieuwe films: 1Willow, van Ron Howard. 2. Bird, van Clint Eastwood. 3. Bagdad Café, van Percy Adlon. 4. Dead Pool, van Clint East wood. 23.10 TROS weekendthriller: Liate noire, Franse speel- film uit 1984 van Alain Bonnot. Met: Annie Girar- dot, Francois Marthouret, Bernard Briex e.a. Jeanne Dufour besluit de moord op haar dochter Nathalie te wreken op de gangsters die haar gebruikt hebben. Indirect krijgt ze hulp van inspecteur Kalinki. NOS 00.45 Journaal. NEDERLAND 3 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 Journaal. 17.46 Sesamstraat. FEDUCO 18.00 Medelanders Nederlan ders: Anansi. Deel 1. TELEAC 18.30 Cursus Grafische tech nieken, les. 12. NOS 19.00 EEHet Klokhuis, informa tief jeugdprogramma. 19.15 ^Jeugdjournaal. 19.25 TV-3, gevarieerd magazi ne. 20.00 SJournaal. 20.29 IS Avondvoorstelling: Edison klassiek 1988, der tien korte portretten van winnaars, gefilmd tijdens repetities, lessen, concer tuitvoeringen en gesprek ken over hun werk. 22.08 Silent cries choreogra fie van Jiri Kylian voor en met Sabine Kupferberg (Nederlands Dans Theater) op Prélude l'après-midi d'un faune van Debussy. (Grand Prix International Vidéo Danse 1988). 22.30 Journaal. 22.40 Gesprek met de Minister President. 22.50 Jevgeny Mravinsky, en het Leningrads Filharmo nisch Orkest. Filmportret van deze Russische diri gent t.g.v. de posthume toekenning van een Edi son. 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. 1! 1! 1! 1! Mobiele mensen 17.35 Wie schrijft die blijft Nieuws. Tik Tak, animatieserie. Afl.209. Prikballon kleutermagazine. 18.20 Schoolslag, spelpro- gramma waarin leerlingen en leraren van twee secundaire scholen op hun kwaliteiten ge test worden. Juke Box. Uitzending door derden, pro gramma van de Liberale TV- en radio-omroep. Mededelingen en programma overzicht. Nieuws. Weerbericht. Kunst-Zaken. Buren (Neighbours), Australi sche serie. Afl. 15. Fanclub. Ben Crabbè presen teert nieuw talent en de kijker mag kiezen wie een vedette wordt Wereldoorlog II. Het Verzet. Afl.9: Londen en het Verzet (eerste van een nieuwe 7-deli- ge serie). So what? Jazz Mlddelheim - The Act Big Band. Deel 2. AanslPaardenkoersen. Nieuws. De geschiedenis (La storia), 3- delige italiaanse serie. Afl.3 en slot. De oorlog is afgelopen eri Nino duikt weer op. Hij heeft een zware motorfiets verdiend met zijn aktiviteiten op de zwarte markt. Coda: Herfstdag, van Rainer Siegfried Löwitz (links) is vanavond samen met Horst Tappert (rechts) in pén productie te zien. Löwitz, die voorheen de rol van commissaris Koster in Der Alte speelde, zet vanavond in Derrick een misdadiger neer. DUITSLAND 1 'r 2 ii 19 11 Maria Rilke. 19 Babel, tweewekelijkse nieuws brief voor Marokkaanse mi granten. 19 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Afl.: 620. 19 HComedy Capers: De jager •jg (The hunter) met Stan Laurel. 19 Mededelingen en program ma-overzicht. Nieuws. J|P Kwidam, videospelletjes. Première, filmnleuws met Jo 1; Röpcke. 19 Een cop zonder wet (Code of silence). Amerikaanse speel film uit 1985. Gangsterfilm, die zich afspeelt in Chicago. 19 Filmspot, achtergrondinforma- 11 tie bij de filmactualiteit. 1$-00.05 Tennis. Belgian Indoor Championship, samenvattende reportage van de kwartfinales. 3MI v ÏF 1 p.maai T.W. Vacaturebank. Nouba nouba, tekenfilms. D maaif Jama'8 deux 8an8 ,oi> geva- rieerd informatief programma. Nieuwsoverzicht, maandi Ce 8°'r> Waalse actualiteiten. Journaal. Le bonheur d'en face, serie. Afl.7. Grand écran Cycle Sean Connery: Les diaments sont óternels (Diamonds are fore ver), Amerikaanse speelfilm uit k__ 1971 met Sean Connery als (K l 007- tam Opéra-tion Moscou, optreden van de Opéra Royal de Wallo nië in Moskou. Solisten: Maria Isabel Rey Castello, Christine Cadol, Andrèe Francois e.a. Aansl.: Paardenkoersen. Laatste nieuws. 15.45 In den Kerken von Marokko (Yankee Pasha), Amerikaanse speelfilm uit 1954 van Joseph Pevney. Met: Jeff Chandler, Rhonda Fleming, Lee J. Cobb 17.15 Tagesschau. 17.25 Hart aber herzlich (Hart to Hart). Amerikaanse serie. Afl.: Jennifer geht ins Kloster. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten, 18.52 is: WWF-Club, live-programma. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 ËlTagesschau. 20.15 Wind und Sterne, vierdelige tv-film van Peter Yeldham. Met: Keith Mitchell, John Gregg. Erich Hallhuber e.a. •Afl.3. Dalrymple intrigeert nog altijd tegen Cook, maar deze weet zich gesteund door de Admiraliteit. Met het bevel over twee schepen zet hij koers voor een nieuwe expedi tie. 21.55 Gott und die Welt: Zwischen Sintflut und Regenbogen. Re portage over de voorbereiding van de wereldbijeenkomst In Seoel in Korea in 1990. 22.30 Tagesthemen met bericht aus Bonn. 23.00 [§i Die ARD-Talkshow mit Joa chim Fuchsberger. Gast: Georg Stefan Troller. 23.45 Die nackte Frau (Nudo di don na). Italiaans-Franse speelfilm uit 1981 van Nino Manfredi. Met: Nino Manfredi, Eleonora Giorgi. Jean-Pierre Cassel e.a. Meneer Sandro heeft na 16 jaar genoeg van het huwelijk en laat zich scheiden. Hij ver heugt zich op een nieuw amou reus leven. Dan ontdekt hij een naaktfoto van een vrouw, die verbluffend veel op zijn Laura lijkt. 01.25 Tagesschau. 01.30 Nachtgedanken, beschouwin gen van Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 15.50 Programma-overzicht. 15.55 Heute. 16.00 Waldheimat, serie met Harald Gauster, Horst Klaus, Ute Rad- kohl e.a. Afl.: Als wir zur Schul- prüfung geführt wurden. 16.25 Freizeit, vrijetijdsmagazine. 16.55 Heute. 17.10 S3 Tele-IUustrierte, actualitei ten, sport en amusement. 17.45 Ein Engel auf Erden, Ameri kaanse serie met Michael Lan- FOTO's: ANP don, Victor French, Helen Hunt e.a. Afl.: Aschenputtel. 18.15 So lauft's richtig, spel met Dieter Thomas Heek. 18.20 Ein Engel auf Erden, vervolg. 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenland-corresponden ten. Presentatie: Rudolf Radke. 20.15 Derrick, misdaadserie met Horst Tappert, Fritz Wepper, Siegfried Löwitz e.a. Afl.: Eine Art Mord. Een bankrover meldt zich na zijn vrijlating uit de gevangenis bij Derrick met nieuwe feiten over de buit, die hij destijds verstopt heeft. De zoekacteis leveren echter niets op en Derrick meent steeds sterker met een praatjesmaker te doen te hebben. 21.15 Showfenster, amusementsma gazine gepresenteerd door Sa bine Sauer. Met een bijdrage over de uitreiking van de Euro pese Filmprijs in Berlijn. 21.45 haute-Journal. 22.10 Aspekte, cultureel magazine. 22.50 Die Sport-Reportage. Presen tatie: Arnim Basche. Met o.a. Bundesligavoetbal. 23.20 Neroe tolle Nachte (Mio figlio Nerone), Italiaanse speelfilm uit 1956 van Steno. Met: Al berto Sordi, Gloria Swanson, Vittorio De Sica e.a. Keizer Nero en zijn moeder Agrippina doen jarenlang heimelijk hun best om elkaar uit de weg te ruimen. Hun rivaliteit loopt ten slotte uit in een openlijke oor log tussen de verschillende machtsgroepen. Wanneer Nero tot een nadelige wapenstil stand wordt gedwongen neemt hij wraak op de stad Rome. 00.45 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus geschie denis. Les 10. 18.30 Hallo Spencer, kinderserie. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en Bliek- punkt Düseldorf. 20.00 Globetrotter: Rajasthan/lndia. 21.30 West 3 aktuoll. 21.45 ZAK. 22.30 Rubbel extra. 22.35 SI West 3 TV-Splel: Ange- klagt: Lee Harvey Oswald, tv- proces over de beruchte Ken- nedy-moordaanslag. Deel 3. Met: Lucius D. Bunton, Vincent T. Bugliosi, Gerry Spence e.a. Regie: Ian Hamilton. 23.35 Studiodiscussie, over het voorgaande programma Lee Harvey Oswald. Presentatie: Fritz Pleitgen. Aansl.: Laatste nieuws. BBC 1 14.50 Drop out father, Amerikaanse tv-film uit 1982 van Don Tay lor. Met: Dick van Dyke, Ma- riette Hartley. George Coe e.a. 16.50 Children's BBC met Andy Cra ne. Aansl.: Corners, kinderse- 17.05 The Ewoks. 17.30 The Satellite SHow, geva rieerd programma met sket ches en muziek. 18.00 Newsround, jeugdjournaal. 18.05 Recordbreakers. Presentatie: Roy Castle en Cheryl Baker. 18.35 Neighbours, feuilleton met Anne Charleston, Kylie Mino- gue, Fiona Corke e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 London plus, regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Wogan, talkshow met Terry Wogan. 20.40 Blankety Blank, spelprogram- ma met Les Dawson. 21.10 Twenty two years of th etwo Ronnies, programma over co medy's van Ronnie Barker en Ronnie Corbett. 22.00 Nieuws, regionaal nieuws en weekend-weerbericht. 22.30 Eye of the needle, Amerikaan se speelfilm uit 1981 van Ri chard Marquand naar het boek van Ken Follet. Met: Donald Sutherland, Kate Nelllgan, Ian Bannen e.a. 00.20 Snooker kampioenschappen te Preston. 01.45 Weerbericht. BBC 2 Sport on friday. Nieuws en weerbericht. Aansl.: Sport on friday. Nieuws en weerbericht. Catchword, quiz. Favourite things: Judi Dench. Handmade, programma over het werk van hedendaagse handwerklieden in Engeland. Food and drink, culinair pro- gramma gepresenteerd door Michael Barry, Jill Gooiden, Oz Clarke en Chris Kelly. ECharlie Chan on Broadway, Amerikaanse speelfilm uit 1937 van Eugene Forde. Tekenfilm. The Phil Silvers Show. On the house, informatieve se rie voor doe-het-zelvers. Friday report. Entertainment USA, amuse mentsprogramma. Presentatie: Jonathan King. Arena: Ten years of Arena. Newsnight, actualiteiten. The Late Show with Clive Ja- 01.00 Weerbericht. 01.05-02.45 EFatal attractions, cy clus met speelfilms uit de jaren 40 en 50. Vandaag: Angel face, Amerikaanse speelfilm uit 1953 van Otto Preminger. Met: Ro bert Mitchum, Jean Simmons, Herbert Marshall e.a. SI Ondertiteling vla Teletekst (3) Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzending ■T Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■3 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL 16.00 IS Countdown. Popprogram- The DJ Kat Show. The Monkees Comedyserie. The Times Headline News. I Dresm of Jeannie Come dyserie. Europees weerbericht. Family Affair. Comedyserie. The Times Headline News. Manimal. Europees weerbericht. Csnon Fashion TV. The Times Headline News. Paint Me A Murder. The Times Headline News. NFL American Football 1988/89. Countdown Popprogramma. Canada Calling Poppro- 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Fela - A Midsummer Concert. 02.15 African Culture Series. 03.10 Steve Reich. 03.30 Welsh Crafts. 03.40-06.40 THE LANDSCAPE CHANNEL. Non-stop muziek programma met klassiek, jazz, pop en New-Age-muziek, met beelden uit de natuur en com puter-animaties. 09.30 Sprechen Sie Deutsch? Afl.4: Guten Appetit. 10.00-12.05 Schooltelevisie. RTBF 1 08.15 Nouba nouba, met: Alex, La souris motorisèe; Plastinots en Le pe tit vampire. 09.30 Schooltelevisie. 10.30 Einde. 11.40 Interwallonie Spotkania, programma voor Polen. 12.20 Interwallonie Ciao Amici, pro gramma voor Italianen. 13.00 Tribune economique et sociale: La C.S.C 13.30 Le coeur et l'esprit e. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen. 10.23 Die Sport-Reportage. 10.55 Der Ruf des Herzens Afl.: Die Be- gegnung. 11.40 Showfenster. 12.10 Auslandsjournal. 12.55 Persover zicht. 13.00 Tagesschsu. 13.15 Pro gramma-weekoverzicht. 13.45 Aus der Traum, reportage over de Zuid- zee-ellanden. DUITSLAND 2 SUPER CHANNEL 16.00 Supertime. 17.00 Off the wall. Popprogramma. 18.00 Onbekend. 18.14 Europees weerbericht. 18.17 Sons and daughters. 18.40 Kate and Allie. 19.10 Twilight Zone. 20.10 Europees weerbericht. 20.15 Onbekend. 20.30 Feature Film: The Royal Ro mance of Charles and Diana. 22.10 It's Garry Shandling's Show. 22.40 Onbekend. 23.00 Europees weerbericht. 23.05-01.00 Feature Film: Irishman. 09.30 I Programma-weekoverzicht. 10.00 Zie Duitsland 1. 12.10 Nach- barn in Europa, Internationaal maga zine. 13.40 Diese Woche, journaal met ondertiteling voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 3 MTV EUROPE 16.00 Videoclips. 17.00 3 From 1 at 5. 17.15 Videoclips. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Videoclips. 22.30 YOI Nieuwe rap- en hiphop-vi deo's met Sophie Bramly. 23.00 Videoclips. 00.00 Your scene. 01.00-07.00 Night videos. 09.50 Tele-Gymnastik. (34). 10.00 News of the week, Engels weekjour- naal. 10.15 Actualités, nieuws in het Frans. 10.30 Hablamos espanol cursus Spaans. Les 35. 11.00 Moder ne Technik verbindet die Welt: Vide- otext und Videodat im Computer - Dienste unseres Hauses werden er- klart. 11.30 FernUniversitët im Drit- ten: Die Arbeitsverfassung des Natlo- nalsozialismus Interpolation I. 12.15 Fernseh-Schatze: Komm Zigan 13.00 Telekolleg II cursus Duits. Les 10. 13.30 Telekolleg II cursus wiskunde. Les 23. BBC 1 TV 5 09.15 Saturday atarta hara. 09.25 Corners kinderserie. Aansl.: Bana- naman. Afl.: The great airrace. 09.40 Chucklevision. 10.00 Going livel, ge varieerd kinderprogramma met The Raccoons. 13.12 Weerbericht. 13.15 Grandstand. 1. Paardenraces te Newbury. 2. Snookerkampioenschap pen te Preston. 3. Rugby League: JPS Cup. 4. Rugby Union: Barbarians - Australië. 5. Rally Cross. (14.00 Nieuwsoverzicht). ciel. 16.30 Bonjour, Bon Appétit. 17.00 Recreation. 17.30 Des chiffres et des lettres. 17.55 Brives et Mètéo Europeene. 18.00 Les Éphólides. 19.30 Papier Glacé. 20.00 Montagne. 20.30 Les Arts Martiaux du Japon. 21.25 Musique. 21.40 Le Divan. 22.00 Journal télévisé. 22.30 Météo Europeene. 22.35 Le Magazine Culturel Océani- ques. 23.00 sports Lolslrs. 00.03-01.00 Chocs. SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory. 12.00 SI Count down. Popprogramma. 13.00 S) Pop Formule. Popprogramma. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime Club. 10.00 Off the Wall. 11.00 Tube Compilations. 12.00 Super Soul. 12.30 Wsnted Dead or Alive. 13.00 Dundee and the Culhane. 13.55 Sports World. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: Radio I Vrijdageditie. 19.02 AVRO: Hobbyvitaminen. 20.02 Water en vuur. 21.02 Jazz time. 22.02 NCRV Vrijdag sport. 23.05 Mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 De stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Uit studio en theater. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VOO: Stenders en van Inkel. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer- J9K)0 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. i20.02 Europees concertpodium. &2.00 Musica Nova. 23.00-00.00 NOS Jazz. RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israel. 21.40-22.00 Theologische verkennin gen. REGIONAAL Radio West: 17.00- 18.00 Avondmagazine met Victor De- coninck. Actualiteiten, column en overzicht van de regionale avondbla den. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Een uur cultuur. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00- 20.00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Mid dagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 Jazz Middelheim. 21.03 Pandora, muziekmagazine. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 18.00 Moe. hoor eens hoe met Mar griet Hermans. 19.10 Hitriders. 21.00 Wat zijn dat voor toeren?. 22.05 Countryside. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Kamermuziek. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Sonatina. Rust. 20.00 BRT Filharmonisch Orkest o.l.v. Taverna, met BRT-Koor: Bizet- herdenking 1838-1875. 22.15 Jazz in Europa. 23.00-23.45 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS nieuws show. 11.03 Kamerbreed. 12.03 Oud plaatwerk. 13.06 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. 07.03 VARA: Non-stop oude hits. 08.03 De opening. 11.03 Bal op 't dak. 12.03 Spijkers met koppen. 14.03 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Rabarbara. 08.03 Drie voor negen. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Paperclip-Radio. 14.03 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden met... 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.00 Strauss Co, operettemuziek. 13.00 Nieuws. 13.02 VOO klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Taal van alledag. 10.00 Hollandse nieuwe. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein thema. 11.45 De besten van orkesten. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12^5 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: Jazzspectrum. REGIONAAL Radio West: (vla FM- frequentie Radio 1) 11.00-11.30 Regio nale uitgaans- en activiteitenagenda voor het weekeinde. 11.30-12.30 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio. Gesprekjes, muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Omroep Rijnland (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 12.00 Hlndoestaans/Suri- naams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag. Radio Rijnmond: 10.00 De omgevallen platenkast. 11.00 Rijn- monds diep. 12.00 Op bezoek bij Ra dio Rijnmond. 13.00-17.00 Geen com mentaar, non-stop muziek. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0820 Klaarwakker. 09.10 Voel je thuis. Programma voor migranten. 09.10: voor de Ma rokkanen. 09.35 voor de Turken. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het kraaienest. 13.10 Matinee. 16.03 Herhaling van het luisterspel „Het meisje met de stemmen". 17.10 Rij- en vliegwerk. Verkeersma- gazine. 18.10 Het goede doel. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.30 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. 17.05 Fris van Lefever. Met Mark Le- BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Licht klassiek ochtendconcért. 09.20 Ochtendconcert. 10.00 Languedoc: „Katharen en Troubadours". 11.00 Harmonies en Fanfares. 11.30 Deense koormuziek IV. 12.15 Tafelmuziek. 13.10 Muziekmakers. 14.30 Keuze voor discofielen. 16.00 Jazzmagazine. 16.45 Ten tweeden male: Essay. 1720 Gregoriaans en Polyfonie.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17