eer aandacht voor aardevol duingebied HljjHUa Politiek Voorschoten tevreden met beleid voor volgend jaar NIEUWE AFSPRAKEN FUSIE RIJNOORD/EZL bewakers Jeineken gjechten tatslag lan JOUR NAAL Kwekers zien niets in fusie bloemenveilingen Ooit kiest u voor mooist Bang&Olufsen i ïpagi; IDEN OMGEVING £eidóc6ou*mit DONDERDAG 24 NOVEMBER 1988 PAGINA 15 )ude Toneel ud Ade inde hi jnder Sony t de lucht dat i het alt1 er gem V' uk hee herven ngaardi t zowe om 20.G voorste eerst d e plaa ien' 0RSCHOTEN De il- Je radiozender „Sony" gistermiddag uit de it gehaald. In samen- Icing met de politie de Radio Controle nst de zender op te De uitzendingen imen vooral uit de Noord-Hofland. Te- een 22-jarige Voor- itenaar is proces-vef- opgemaakt. De spul die in een woning in wijk Noord-Hofland J iden, zijn in beslag ge- Benen verbrijzeld KOUDEKERK AAN DEN RIJN Een 20-jarige man uit Alphen is gistermiddag ernstig gewond geraakt toen hij op de Hondsdijk met zijn brommer onder een vrachtauto terecht kwam. De brommer en vracht auto, bestuurd door een 35-jari- ge Leiderdorper, reden beiden in de richting Koudekerk. Bij de Betoncentrale veranderde de chauffeur van richting en zag daarbij de brommer over het hoofd. De Alphenaar is met twee verbrijzelde benen naar het Academisch Ziekenhuis Leiden gebracht. Vuurwerk in beslag genomen KATWIJK De Katwijk- se politie heeft gisteravond een grote partij vuurwerk in beslag genomen. Bewo ners van Katwijk Rijn waarschuwden de politie dat er vuurwerk werd af gestoken in de Baron van Wassenaerlaan. Dit bleek te zijn gekocht bij een be woner van de Vinkenweg. In zijn woning werden 700 strijkers gevonden en twee pakketten siervuurwerk. Al het vuurwerk is in be slag genomen. Tegen de Katwijker is een proces verbaal opgemaakt. Grote oogst bij snelheidscontrole LANGERAAR Bij een snel- heidscontrole op de Langeraar- seweg zijn gistermiddag tussen half vier en vijf uur 40 bekeu ringen uitgedeeld. In totaal werden 262 auto's gecontro leerd. De controle werd uitge voerd op verzoek van bewoners van de Langeraarseweg. Zij vinden dat er veel te snel wordt gereden op de Langeraarseweg en willen dat er snelheidsrem- mende maatregelen worden ge nomen. Een woordvoërder van de politie sprak vanochtend van een zeer hoog gemiddelde. Op de Langeraarseweg mag maximaal 50 kilometer per uur worden gereden. LEIDERDORP/ALPHEN AAN DEN RIJN Er zijn nieuwe af spraken gemaakt voor een fusie tussen het Rijnoord ziekenhuis in Alphen en het Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp. „De proble men die zijn gerezen tijdens de pogingen om te komen tot een fusie, proberen we nu op de juiste manier uit de weg te helpen". Dit zegt A. Berntsen, vice-voorzitter van het Rijnoord bestuur. Gisteravond hebben leden van het bestuur van Rijnoord en het EZL met elkaar gesproken en besloten opnieuw te proberen fu sieafspraken te maken. „De intentie is hetzelfde gebleven. Het EZL heeft gisteravond te kennen gegeven dat zij voor eind janua ri 1989 tot een fusie-akkoord wil komen. Rijnoord is daar blij om. Het gesprek verliep gisteravond in een positieve sfeer", aldus Berntsen. Welke afspraken er precies gemaakt zijn, wordt nog niet bekend gemaakt. Het bestuur wil eerst het personeel hier over inlichten. Maandag 28 november zal er opnieuw worden ver gaderd, waarna de nieuwe plannen bekend worden gemaakt. Enquête over komst huisarts KATWIJK Een enquête onder 3200 Katwijkers moet een ant woord geven op de vraag welke huisarts zich in Katwijk mag ves tigen. In Katwijk is momenteel nog ruimte voor één huisarts. De enquête wordt gehouden dóór de Huisvestingscommissie Huisartsen. De ondervraagden kunnen aange ven welke wensen men heeft ten aanzien van een nieuwe huisarts. Volgens de commissie is een der gelijk onderzoek de enige manier om aan de wensen van de Kat- wijkse bevolking te voldoen. Reeks inbraken in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Drie woninginbraken zijn gister avond gepleegd in de Burge- meesterbuurt in Zoeterwou de. De daders gingen in alle gevallen de woningen bin nen door de achterdeur en namen onder andere een CD-speler, een scheerappa- raat, fotoapparatuur, siera den en een geldbedrag van 250 gulden weg. De politie vermoedt dat het hier steeds om dezelfde daders gaat. Eergisteren werden even eens twee inbraken in de zelfde buurt gepleegd. PROVINCIE ONTWIKKELT VISIE VOOR LANGE TERMIJN: DEN De commissie Volkshuisvesting en imtelijke Ordening van [vinciale Staten heeft iren overeenstemming :ikt over de nota Dui- en Achterland. De geeft een visie op termijn voor het mtelijk beleid voor de iele kustzone. Op grond hiervan zijn concrete itregelen voorgesteld. stads Alphig. huidige duinbeleid, dat is d afsdeht op natuurbehoud, vrij- ps za ing van bebouwing en het lauwjoud van een veilige zeewe- De provincie wil echter sjst de aandacht die besteed estje c dt aan de kuststrook zelf zogenaamde langsrelaties) vefcr aandacht de i tussen duinen lijn ojËnd (de zogenaamde jprsrelaties). In het verleden veel van de natuurlijke icheid Ischappelijke overgangen, name in het aan de dui- ;OHEl nen grenzende achterland, door menselijk ingrijpen in waarde verminderd of zelfs geheel verdwenen. De provincie heeft een aantal gebieden onderscheiden, waar bij voor elk gebied een lange termijnstrategie wordt voorge steld. Vooral op de Zuidhol landse eilanden, waar een be trekkelijk ongeschonden kust zone met veel natuurwaarden in het achterland is, zijn veel mogelijkheden voor de ecolo gische ontwikkeling voor het overgangsgebied. In het gebied Hoek van Holland-Schevenin- gen daarentegen is het achter land voor het overgrote deel met kassen bebouwd. De pro vincie acht het herstel van de relatie tussen de duinen en het Westland niet meer mogelijk. Wel doen zich nog mogelijkhe den voor in de richting van het Staelduinse Bos en de randstadgroenstructuur aan de zuidwest-rand van Den Haag. In het gebied van Schevenin- gen tot Katwijk is veelal nog sprake van een waardevolle overgang tussen duinen en achterland. Het beleid voor de lange termijn moet gericht worden op natuurbehoud. In tensieve recreatie moet zoveel mogelijk geconcentreerd wor den bij de badplaatsen. Het oude strandwallen- en vallei enlandschap tussen kuststrook en achterland in het gebied tussen Katwijk en Zandvoort is zwaar aangetast door afgra vingen en egaliseringen ten behoeve van bebouwing en bollenteelt. Ook door omspui- tingen, verdergaande verste delijking en dreigende vergla zing wordt dit gebied steeds kleiner. Voor het duingebied zelf ligt het accent op natuur behoud en natuurontwikke ling, ondermeer door herstel van de oorspronkelijke grond waterstand. Maatregelen Concrete maatregelen die, op grond van de lange termijnvi sies uitgevoerd kunnen wor den, zijn onder andere het te rugdringen van militaire acti viteiten en waterwinning. Prioriteit wordt gegeven aan de Kop van Goeree en de Luchterduinen bij de Zilk. De nota Lange Termijn Beleid voor de drink- en industriewa tervoorziening in Zuid-Hol land moet in verband hiermee worden bijgesteld. Vervolgens moeten natte weidegebiedjes direct achter de duinen wor den behouden of hersteld. Verder moeten de bufferzones Sassenheim-Lisse en Hille- gom-Bennebroek worden vast gesteld. En op korte termijn moet controle worden verkre gen op het vaak ongecontro leerde omspuiten van graslan den. Ter versterking van de natuurlijke en landschappelij ke gradiënt tussen duinen en achterland in de richting van het plassengebied wordt aan bevolen een strook ten noor den van de Leidse agglomera tie te vrijwaren van verdere aantasting en via een groen netwerk en zo mogelijk ver volgens in het kader van de Randstadgroenstructuur op nieuw in te richten. elofsa burea pweti happi ufTWIJK/DEN HAAG Twee medewerkers woiii het Katwijkse beveili- !Üon Proseco BV, wu". ^e^ast waren met de t,,Uda heiliging van de familie ineken, .hebben giste- en kort geding verga de Haagse rechtbank n ontslagaanvraag door bedrijf aangevochten, lgens Proseco heeft het eetal, dat de villa van Zoeterwoudse bier- f gnaat in Zuid-Frank- bewaakte, afgelopen ier „gefraudeerd" met declareren van ar- (dsuren. beveiligingsbeambten, voorlopig op non-actief gesteld, ontkennen dat ten igste. Zij eisen toelating tot werk en rehabilitatie. Vol- hun advocaat, mr. A. vkn llfften, is de ontslagaan- actie van de nieuwe teur die „eens een frisse id door het bedrijf wilde la- gaan zonder op de hoogte an de gebruikelijke zaken", twee beveiligers, die bij i topsalaris verdie- september op non- ief gesteld, nadat volgens iseco was gebleken dat zij imerkelijk meer werkuren Iden opgegeven dan hun (ega's zonder dat verschil te nen verantwoorden, bedrijf heeft bij de kan- rechter om ontbinding van twee arbeidsovereenkom- ze i gevraagd. De zaak, een kindi enaamde bodemprocedure, (inde waarschijnlijk eind decem- ïlicitfl worden behandeld. sr de gisteren geëiste snelle lating tot het werk van de non-actief gestelde beamb- doet vice-president mr. geluk l. Portheine van de Haagse imee htbank op 13 december uit- aak. »S ALARM ZOETERWOUDE 'ETERWOUDE Twee wa- 5 van de Leidse brandweer gisteravond uitgerukt omdat een enorme rookontwikke- bij de basisschool Corbulo de Westeindseweg in Zoe- J woude was geconstateerd, i dacht in eerste instantie .o b*ft een flinke brand, maar bij vind *er onderzoek bleek een b >kbom de oorzaak te zijn van overlast De dader is spoor- Ifers Prijzen De prijsuitreiking van de kleurwedstrijd voor de kinderen van de Lissese basisscholen heeft zaterdag plaats in De Beurs. In to taal kreeg organisator Harddra verijvereniging Lisse 501 inzendingen bin nen. In totaal worden 24 prijzen toegekend. Tevens krijgen de winnaars van de ballonnenwedstrijd hun prijzen en wordt 1.100 gul den geschonken aan radio Boterbloem. Dit bedrag is bijeen gebracht op de vei ling van Creatief Lisse. Ruilbeurs Gemeenschapscentrum De Poel houdt zaterdag van tien tot drie uur in De Voorhof aan de Bondstraat in Lisse een grote ruil beurs voor postzegels en munten. De toegangsprijs bedraagt één gulden voor volwassenen, kinderen moeten een kwartje beta len. De tienjarige band The Greenville Crackerjacks geeft zaterdagavond een jubileumconcert in de Was- senaarse Jazz Club aan de Schoolstraat 8 in Wasse naar. Speciale gast is het Joop Verbaan Quintet. Het concert begint om negen uur. De toegangsprijs be draagt t waalfgulden vijftig, leden betalen vijf gulden minder. Concert De gemengde koorvereni ging Bel Canto uit Wate ringen verzorgt zaterdag twee optredens in Jaap Kooy's Tuincentrum aan de Heerweg in Lisse. Het eerste concert begint om half drie, het tweede om half vier. De toegang is gratis. Rockabilly De rockabilly-formatie Black Slacks treedt zater dagavond op in muziekcafé De Voogd aan de Hoofd straat in Sassenheim. Het concert begint om elf uur. Prinsenbal Carnavalsvereniging de Rijnschuimers in Leider dorp houdt zaterdagavond het jaarlijkse Prinsenbal in het clubgebouw van Ta- marco aan de Splinterlaan 89a. Burgemeester A.J.A.L. Black Slacks Bruggeman zal om 23.11 uur de twaalfde prins in stalleren. Bezoekers kun nen raden wie de nieuwe prins wordt. De winnaar van deze wedstrijd krijgt een maand lang bToemen. Entree gratis, aanvang half negen. Toneel Toneelvereniging St. Jans club brengt zaterdagavond de kluchtDe onbetaalbare loodgieter" van Hans van Wijngaarden op de plan ken. Het toneelstuk wordt opgevoerd in dorpshuis 't Trefpunt in Zevenhoven en de aanvang is acht uur. Kaarten kunnen gekocht worden bij J. Lauwers, Noordeinde 77, Jacques Sa loon, Albrechtshof 2 en Janmaat's zuivelhandel, Zuideinde 16, en vond aan de Bingo Carnavalsvereniging De Saksen houdt zaterdag de jaarlijkse bingo-avond in 't Onderdak aan de Hoofd straat in Sassenheim. Aanvang half negen, ieder een is welkom. Televisie De Vereniging Lokale Om roep Katwijk zendt zater dagavond via het televisie kanaal van Omroep Rijn land een programma uit. Dit programma, dat om zes uur begint, bevat onder foto: pr meer: een kijkje in de school voor de Zeevisvaart, Valkenburge historie, poli tiek, sport met een verslag van de voetbalwedstrijd en muziek. Cabaret Job Schuring, winnaar van de Sonneveldtprijs 1988, treedt zaterdagavond op in Tripodia in Katwijk. Hij brengt zijn programma „Ik heb alleen nog geen titel", dat over zijn jeugd gaat. De voorstelling begint om kwart over acht. De toe gangsprijs bedraagt twaalf- guldenvijftig, leden van K&O moeten tien gulden betalen en houders van een CJP of Pas 65 acht gulden. Collecte 4.301,85 gulden opgebracht. Dat is honderd procent meer dan het vorig jaar. De helft van de opbrengst komt ten goede aan de or ganisaties die aan de col lecte hebben meegewerkt: Op blote voeten, Buurt huisvereniging Bloemen- wijk/Boschgeest, Scouting groep Leif Ericsson en de Gereformeerde/Hervorm de Jeugdraad. Met de an dere helft financiert het Nationaal Jeugd Fonds, het fonds van Jantje Beton, waardevolle jeugdprojecten in het land. Burgemeester bevordert verkeersveiligheid Burgemeester S. Scheenstra van Oegstgeest gaat over de ver keersveiligheid in de gemeente. In die hoedanigheid bezocht hij gisteren de Lagere Agrarische School aan de Lange Voort en de Hofdijckschool aan de Hazenboslaan, waar hij lesmateriaal in het kader van de verkeersopvoeding bracht. Veilig Verkeer Neder land verzorgt deze „leskisten" voor de middelbare scholen en de „schoolpleinpakketten" voor de basisscholen. De gemeente heeft daar geld voor uitgetrokken in het kader van de actie ,,- 25%", die tot doel heeft het aantal verkeersongevallen met een kwart te verminderen. De jeugd is een belangrijke risicogroep. Het lesmateriaal bestaat uit handleidingen, platenboeken, pren tenboeken, muziekcassettes, diaseries, werkboeken en dergelij ke. De basisscholen krijgen ook praktische onderdelen, waarmee op het schoolplein de verkeerssituaties kunnen worden nage bootst: verkeersborden, voetgangerslichten, stoepranden en der gelijke. Gisteren werd op de Hofdijckschool gelijk een demon stratie gegeven. De Lagere Agrarische School kreea de leskist „doorgaand verkeer". foto: henk van den ende CDA: PARKEERWACHTER ZOU HIER GEEN LEVEN HEBBEN VOORSCHOTEN Het CDA en de VVD zijn re delijk tevreden over het beleid dat burgemeester en wethouders voor vol gend jaar uitgestippeld hebben. Dat bleek gister avond tijdens de behande ling van de begroting. Af spraken over een korting op het welzijnswerk in 1990 willen VVD en CDA niet maken, een mening dié werd gedeeld door PvdA en D66. De voorge stelde verhoging van de reinigingsrechten met 9,25 procent werd door CDA, VVD en PvdA geaccep teerd. Wethouder J. Visser (PvdA) gaf de toezegging dat er een studie komt naar het gediffe rentieerd heffen van reini gingsrechten, waarbij naar een relatie wordt gezocht met het aanbod per woning. Het CDA hekelde de aanstelling van een parkeerwachter. Het CDA voelt niets het „Swiebertje- achtige idee van een dorps wachter" zoals door PvdA en haar wethouder gepropageerd wordt, omdat die man geen le ven zal hebben, zo er al ie mand te vinden is". Verschil van mening was er over de twee vrijkomende kleuter scholen. Voor de VVD mogen kan bekeken worden of er een nieuw gebouw in de wijk Noord-Hofland nodig is voor opvang van het verenigingsle ven. CDA en PvdA staan daar lijnrecht tegenover: „Nieuw bouw is goed, maar dan eerst nieuw bouwen en zodra dat gereed is mag het oude afge broken worden". Het CDA pleitte ook voor meer aandacht voor de oude ren in de gemeente en wil geen verdere beknotting op de subsidie van de bibliotheek. Alle fracties drongen aan op een gesprek met Ahold om te komen tot omvorming van de lege kantoorruimten boven de supermarkt tot woningen. Sinds de gemeente vertrokken De VVD-fractie nam gister avond afstand van haar geest verwanten in Wassenaar over de aanleg van Rijksleg 11 en noemde de Wassenaarse VVD „dromers om het gèbied van het verkeer". Burgemeester P. Cannegieter deelde de raad mee dat spoedig een beleidsno ta verwacht kan worden over de politie. Omdat vrijwel alle sprekers hun toegestane spreektijd overschreden was de gemeenteraad weer met nachtelijk werk bezig. Eerst in de kleine uurtjes kon worden vastgesteld dat de begroting was aangenomen met slechts enkele geringe wijzigingen. Ambassadeur versiert kerstballen LISSE De Tsjechische ambassadeur F. Chlad in Nederland geeft woensdagmiddag 30 november in Jaap Kooy's Tuincen trum het startsein voor demonstraties van blazen en decoreren van kerstballen. De demonstraties worden gegeven door een Tsjechisch team, dat gedurende twee weken laat zien hoe deze kerstballen al eeuwenlang in Bohemen worden gemaakt. LEIDEN Driekwart van de Nederlandse snij bloementelers en de helft van de Nederlandse pot plantentelers vindt een fusie tussen de twee grote bloemenveilingen, Bloe menveiling Westland in Naaldwijk en VBA in Aalsmeer, niet nodig, pat blijkt uit een enquête, die de NMB Bank samen met het NIPO heeft gehouden onder telers van snijbloe men en potplanten. De telers werd onder meer ge vraagd naar hun opvattingen over de samenwerking tussen Bloemenveiling Westland en de VBA. Slechts 23 procent van de snijbloemtelers vindt een fusie gewenst en van deze voorstanders is de helft van mening dat een dergelijk sa mengaan over vijf jaar of later zal moeten plaatsvinden. Te lers van potplanten staan aan merkelijk positiever tegenover een fusie: 48 procent van hen is voorstander en vele daarvan zien een fusie liefst binnen vijf jaar tot stand komen. Uit de NMB-enquête blijkt verder dat de ondernemers een redelijk vertrouwen in de toekomst hebben. Zo verwacht 41 procent van de snijbloe mentelers en 28 procent van de plantentelers dat het be drijfsresultaat de komende tien jaar zal stijgen. Slechts een minderheid (8 procent van de snijbloementelers; 23 pro cent van de potplantentelers) verwacht een verslechtering van het bedrijfsresultaat. Daarnaast is de gemiddelde verwachting bij de snijbloe mentelers dat de produktie per vierkante meter de komende tien jaar met 18 procent zal stijgen; de potplantentelers verwachten gemiddeld een stijging van 21 procent. MIP bekijkt markante gebouwen in Katwijk KATWIJK De drie medewerkers van het Monumenten In ventarisatie Project (MIP) gaan op dinsdag 29 november aan de slag in Katwijk. Het drietal bekijkt welke beeldbepalende ge bouwen en objecten in Katwijk staan. Verwacht wordt dat drie weken nodig zijn om Katwijk uit te kammen. Het gaat om een landelijk project dat als doel heeft in korte tijd te weten te ko men wat er aan beeldbepalende monumenten in Nederland is. (ADVERTENTIE) Denk niet dat "mooist" bij Bang&Olufsen alleen een kwestie van vormgeving is. Lezers van de Consumentengids weten wel beter. Vier keer werden sinds 1984 de grote televisie-merken getest. Vier keer werd het B&O toestel onderscheiden met de hoogste waardering voor de technische kwaliteit. Merkt u dat in het dagelijks gebruik? Wel degelijk. We laten u graag zien en horen hoeveel goede rédenen er zijn orn het mooiste televisietoestel te kiezen. En dan is de fraaie vormgeving daar natuurlijk wel één van. 3 jaar garantie Radio Hoogeveen ROELOFSARENDSVEEN Zuideinde 16a. Tel 01713-2891

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15