SBH Jongeren gebruikten gifbelt altijd als crossterrein Plan voor kantoren en flats ïe in centrum Roelof arendsveer ALLEEN VOOR SNELLE BESLISSERS Extra geld voor bibliotheek al een otenaar KDEN E Vo [mteli bvinci [eren leikt n en t gaan stilzitten, t FOTO: WIM VAN NC veel jschaj nam aan t^fel Mosselen met slakkenboter, stokbrood en s/a - griesmeelpudding met mandarijntjes Gekookte mosselen, die nog even in de oven worden ge bakken met slakkenboter, zullen zeker door velen wor den gewaardeerd. Zoi voor dat het stc warm op tafel komt Voor twee personen heeft u nodig: 2 kg mosselen, zout 25 g boter, peper, knoflook, uitje of sjalotje, peterselie, selderij, halve citroen; stokbrood; sla, 2 lepels azijn, 1 lepel mayonaise, zout, peper, sui ker, mosterd, 1 appel; 0,5 liter melk, 45 g gries- meel, 40 g suiker, citroenaro ma, half blikje mandarijn tjes. Kijk de mosselen na op be schadigde of openstaande exemplaren. Doe deze weg. Spoel de gave mosselen een keer in koud water af. Breng een ruime pan halfvol water met zout naar smaak aan de kook, stort er de mosselen in en laat het water op een groot vuur weer aan de kook ko men. De mosselschelpen gaan door het koken openstaan; schep de massa met een schuimspaan een paar keer om, zodat alle mosselen in het kokende water komen te lig gen. Leeg de pan in een ver giet in de gootsteen. Maak slakkenboter door zacht- geroerde boter te mengen met zout, peper, geperste knoflook en fijngeknipte peterselie en selderij. Haal de afgekoelde mosselen uit de schelpen en leg ze in een met weinig slak kenboter bestreken oven schaal; verdeel de overgeble ven geurige boter over de mosselen. Zet de schaal tien minuten in een warme oven en leg er daarna een paar par ten citroen op. Maak de sla aan met een saus je van azijn, mayonaise, zout, peper, suiker en mosterd en meng er dunne schijfjes appel door. Maak de pudding daags tevo ren. Strooi griesmeel en suiker in de kokende melk en laat het mengsel vijf minuten, on der af en toe roeren, koken. Doe de hete pudding in een natgemaakte vorm en zet deze koel weg. Leg morgen mooie partjes mandarijn om de uit de vorm geschudde pudding. JEANNE dienstuerlenïn APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekend dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat In Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. Sint Elizabeth-ziekenhuir Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18 30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19 00 u. Sport-Medisch Adviescen trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. En degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eer ste klasse: de gehele dag. Jelgers- makliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14 00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10 00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A. C en D: dag. tot 21.00 u. met uit zondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling: voor ouders en fa milie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkllnlek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor an dere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14 15-15.00 en 18.30-19.30. Oogheel kunde en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30- 19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinder afdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. SCHEIDENDE ALPHENSE KORPSCHEF VOL WERK: ALPHEN AAN DEN RIJN De affaire rond de voormalige vuilstort plaats in Alphen heeft de scheidende korpschef J. Vol werk zeer geschokt. „Ik schrok ontzettend toen de berichten over il legale stortingen in maart van dit jaar in de pers verschenen. En dan te bedenken dat toen ik in 1976 naar Alphen kwam, jongeren elke zaterdag middag op de belt aan het crossen waren". Dit vertelt de 60-jarige korps chef J. Volwerk kort voor zijn afscheid van het Alphense politiekorps. Op 1 december zal Volwerk na 37 jaar het politiewerk verlaten. Hij was 12,5 jaar korpschef in Alphen. De gifaffaire is een zaak die volgens Volwerk tijdens zijn loopbaan in Alphen boven het alledaagse werk uitspringt. „Zo was ik ook zeer geschokt toen een korpslid in maart werd geschorst, omdat hij te maken zou hebben met de gi faffaire in de Coupépolder. Zoiets grijpt me aan". Toen Volwerk in 1976 naar Alphen kwam, was de belt in de Cou pépolder nog in werking als stortplaats. „Toen bekommer de niemand zich om wat er werd gestort. Men was im mers veel minder milieube wust. Toen in maart de be richten verschenen over de voormalige vuilstortplaats, schrok ik hevig. Als korps chef ben je er zeer bij betrok ken. Je draagt toch een stukje verantwoordelijkheid. Er vanuit gaande dat er illegaal chemisch afval is gestort, vraag ik me nog steeds af, hoe dat heeft kunnen gebeuren", aldus Volwerk. De korpschef is er overigens van overtuigd, dat er iets aan de hand is met de vuilstortplaats. „Er is vast iets mis, anders zou er nooit zoveel moeite worden gedaan en zoveel geld worden uitge geven voor onderzoek. Maar in hoeverre de zaak ernstig is, dat weet volgens mij nog nie- Loopbaan Volwerk voelt zich zeer be trokken bij de Alphense ge meenschap, maar heeft tijdens zijn loopbaan bij de politie meerdere gemeenten onder zijn hoede gehad. Zo was hij in 1954 één van de eerste wij kagenten in Dordrecht, de ge meente waar hij zijn loopbaan in 1951 begon. „Toen de auto zijn intrede deed bij de politie was de politieman letterlijk door die auto opgeslokt. De agent kwam ver van de bur ger af te staan. Je zag de poli tie alleen maar in die auto rondrijden", vertelt Volwerk. De korpschef vond het dan ook een goede zaak toen in '54 de agent weer gewoon de straat op ging. Na Dordrecht kwam hij in Woerden terecht en later in Zandvoort. „Ik heb het altijd ontzettend naar mijn zin ge had bij elk politiekorps. In Zandvoort vond ik het een nadeel dat in de zomer het werk bijna niet bij te benen was en in de winter de boel vrijwel stil lag". Volwerk zet te zijn carrière dan ook niet voort in Zandvoort, maar trok naar Amsterdam waar hij bij de rijksrecherche terecht kwam. In 1966 werd hij in specteur in Alkmaar en op 1 1976 werd Volwerk juni 197( korpschef in Alphen. Wijkagenten „Ook in Alphen was men doordrongen van de noodzaak van wijkagenten. Ik werkte hier nog geen tien maanden toen de wijkpolitie op 1 april '77 van start ging", vertelt Volwerk. Vanaf dat moment heeft men volgens de korps chef stap voor stap toege werkt naar verbetering van het politieapparaat. De laatste jaren is dit proces onder druk komen te staan door bezuini gingen van de overheid. Vol werk heeft zich daartegen verzet. Vorige week was ook hij actief betrokken bij de po- litie-acties. De thans bereikte resultaten noemt hij redelijk, hoewel hij nog vraagtekens plaatst bij de dreiging om op termijn Alphens politieperso neel te moeten inleveren. Want dan komen die belang rijke taken ten aanzien van preventie en hulpverlening Mis. Het gaat hier niet om een in perfecte staat verkerende occasion, maar om de splinternieuwe Skoda Evergreen. Met 4 deuren, hoofdsteunen, slaapstoelen, kooiconstructie, rembekrachtiging, gelaagde voorruit, achterruitverwarming enz. De Skoda Evergreen heeft een zuinige 1050 cc motor en u kunt met het slimme Skoda 3-Stappen-Plan zonder rente in 3 x betalen. En u betaalt de laatste termijn pas in januari 1990! Maar u moet wel snel zijn. Want er is Evergreens geproduceerd. WIE SLIM IS,RIJDT SKODA. Importeur de Binckhorst Auto Motor Import BV.Voorschoten.Tel 071-600200 Pnis incl BTW. exd afleveringskosten. Pri|swi|2igingc-n voorbehouden De Skoda Evergreen is verkriigbaar bi| De Binckhorst dealerbedrijf, VOORSCHOTEN, Dobbeweg 2, tel. 071-600233; Fa. J. Reijerkerk, LISSE, Kanaalstraat 145147, tel. 0252113059; Auto-Home Leiden B.V., LEIDEN, St. Jacobsgracht 10-18, tel. 071-121560 Subsidie voor Hospice- groep Nieuwkoop NIEUWKOOP In Nieuwkoop is een project van start gegaan, waarin een woonhuis in een gewone woonwijk om gebouwd is tot Hospicehuis. Deze wo ning heeft 5 kamers, die bestemd zijn voor mensen die hun laatste levenspe riode met elkaar beleven. De heer W. Poldervaart sprak gisteravond tijdens de raadscommissievergadering namens de Stichting Hospicegroep. Hij liet we ten dat er bijzonder veel belangstelling is voor het project en noemde behalve een televisie-uitzending interesse uit Nepal en Japan. De stichting rekent voor komend jaar op een tekort van acht mille. De commissie stemde gister avond unaniem in met een eenmalige subsidie van het tekort. Zestig jaar getrouwd Het echtpaar A. van der Mey- den-Vergunst vierde gisteren in Koudekerk hun zestig-jarig huwelijksfeest. De 83-jarige bruidegom en de 81-jarige bruid hebben al die tijd in Koudekerk gewoond. Van der Meyden is zo'n 63 jaar gele den vanuit het Brabantse Ga meren naar Koudekerk geko men om in de fabriek te gaan werken. Zijn vrouw is een ras echte Koudekerkse. De be jaarde inwoner van Koude kerk was de eerste van de vele Van der Meydens die nu in Koudekerk te vinden zijn. Vissen en tuinen zijn de hob bies die nog steeds door de bruidegom worden beoefend. Als fervent supporter van de Koudekerkse voetbalclub WK is van der Meyden nog wekelijks aan de zijlijn te vin den om zijn club aan te moe digen. Het echtpaar, dat in IrecI I twi het rijke bezit is van ze*' kinderen, acht kleinkindsena en twee achterkleinkind^ werd gisteren gefelicitel wo door de burgemeester f Koudekerk, L. V. Elfersptir zijn echtgenote. Op de I wordt het bruidspaar achterkleindochter gelukf wenst door de burgeme< en zijn echtgenote. NIEUWKOOP De biblio theek in Nieuwkoop heeft ge zien het sterk gegroeide aantal leden te weinig boeken in huis. Daar komt volgend jaar verandering in, want de raads commissie onderwijs, welzijn en volksgezondheid ging gis teravond akkoord met het ver strekken van veertig mille voor de aankoop van boeken. De heer B. Dors (PvdA) stelde voor het proces te versnellen en nu reeds het bedrag ter be schikking te stellen. Volgend jaar zou dan een tweede stap volgen, zodat er in totaal voor 120 mille nieuwe titels kunnen worden gekocht. De voorzitter, wethouder mevrouw A.A. van der Most, kon op dit voorstel niet ingaan omdat het tot de verantwoordelijkheid van de commissie begrotingen be hoort. Zij constateerde snelle ontwikkeling van ij bliotheek een zéér positi fect heeft en dat zeker a invulling van de behoefF de gemeente is voldaaif rest van de commissie br de dit en kon zich vindj het voorstel een extra I beschikbaar te stellen. LEIDEN OMGEVING Burgemeester Meerburg drijft de duizendste paal l)0' ROELOFARENDSVEEN Het voormalige nood- veld van DORS is mo menteel een veld vol pa len. Gisteren mocht Alke mades burgemeester A.H. Meerburg, gekleed in on vervalste heikleding, de duizendste paal slaan voor een nieuw vrieshuis en transportbedrijf van S. van der Meer. Het gebou wencomplex zal op het oude DORS-noodveld ver rijzen. Voor het straks door Van der Meer te ver laten terrein in het cen trum van Roelofarends- veen is een ambiteus plan gemaakt voor kantoren en flatwoningen. Het voormalige voetbalveld is nu bij industrieterrein De Las so getrokken. Of het nu echt de duizendste paal was die gisr teren de grond in ging, viel zo gauw niet na te gaan. Zeker is dat de fundering van het enor me bedrijfsgebouw behoorlijk stevig wordt, want de elf me- tere lange heipalen staan dicht naast elkaar. Het totale terrein van S. van der Meer is 11.500 vierkante meter. Van der Meer verlaat haar panden aan de Langeweg in het centrum van Roelofsa- rendsveen. Omdat het ge meentebestuur op die plaats geen industrie meer wil, wor den de oude bedrijfsgebouwen inclusief het kantoor en het bijbehorende woonhuis afge broken. Ze maken plaats voor kantoren en dienstenruimten met een totale vloeroppervlak te van duizend a twaalfhon derd vierkante meter met een parkeerterrein voor circa 25 auto's. Bovenop de kantoren of dienstencentra worden vol gens de huidige plannen twin tig flats gebouwd in de „com fortabele sfeer", vooral be doeld voor 55 plussers die in het centrum willen wonen. Ui teraard kunnen ook andere één- of tweepersoonshuishou dens er terecht. De flats krij gen een eigen ingang via een galerij met lift. Het ambitieuze plan is ontwik- ar keld door het Roelofsa KI "j veense architectenburea Rijn met de Rijpwetf aannemingsmaatschappi broeders Akerboom B.V. Zij hebben erna streefd om ook dorpshw Alkeburcht beter tot zijrAl W te laten komen. Bij het i T> gebouwencomplex wor -\ he vens een fietsenstalling jgSh( trafo-huisje opgenomen, het exemplaar dat nu h kebruchtplein „siert" da verdwijnen. Tijdens de volgende dinsdag te houden vergafcr di van de raadscommissie telijke Ordening moeten den van die commissi principe-uitspraak doen het plan, be veili. inek n or be 'lger teeta Z BTW wisseltrofee voor Duinrell WASSENAAR Tijdens de maandelijkse bijeenkomst van de leden van „Business Time Wassenaar" (BTW) is voor de eerste keer de wisselprijs „BTW-trofee" uitgereikt aan het attractiepark Duinrell. Niet duidelijk werd tijdens de presentatie op welke gronden wie nu de wisseltrophee aan het Wassenaarse attractiepark hebben toegekend. Volgens Duinrell adviseur Peter Wij nen ontving Duinrell de wis selbeker omdat Duinrell een bizondere economische uitsrta- ling heeft op op het zakenle ven in de gehele regio. tADVERTENTIE Nertsenfokker vindt klachten onterecht ALPHEN AAN DEN RIJN- /ZWAMMERDAM Eige naar G. Verboom van de nert senfokkerij in Zwammerdam meent dat zijn bedrijf de laat ste tijd onterecht in een kwaad daglicht wordt gesteld. Er zijn verschillende klachten van stankoverlast bij de gemeente Alphen gemeld, onder andere van centrum de Hooge Burch dat nog geen tweehonderd me ter van de fokkerij vandaan ligt. Vanavond zal in een ver gadering van de gemeenteraad over de klachten gesproken worden. Ook het afgeven van een hinderwetvergunning staat ter dicussie. „We houden ons aan alle voor schriften. De gemeente heeft toch niet voor niets een ver gunning aan ons verleend", is het commentaar van G. Ver boom. Hij vertelt dat de fokke rij al 34 jaar in Zwammerdam is gevestigd. „Toen de Hooge Burch al drie jaar naast ons bedrijf was gevestigd, kwamen ze er pas achter dat ze de fok kerij als buren hadden", aldus Verboom. Op de vraag hoeveel dieren de fokkerij nu huisvest, kan Verboom geen duidelijk antwoord geven. „Ik weet niet precies hoeveel dieren er nu zijn, maar we zitten ver onder de norm". Verboom vraagt zich af waar om nu ook de gemeente Al phen zich tegen hen keert. „We kregen eerder toestem ming voor uitbreiding van de fokkerij. De gemeente heeft altijd voor honderd procent meegewerkt. Maar het lijkt erop of ze nu alleen maar naar de klachten luisteren", aldus de eigenaar. In een brief aan de gemeente schreef een bewoner van de Steekterweg in Alphen dat zijn gezin dagelijks geconfron teerd wordt met een enorme stankoverlast OPLOSSING tossei l lasiujej 9 luemuaei g :|0a.i -^eui t UewB-i e ^leeBe z luueq 4. £eidóc@ou4CMit Zwarte markt in Roelofarendsveen ROELOFARENDSVEEN Ook Roelofarendsveen heeft een „zwarte markt". Komende zondag namelijk houdt de Vrije Jeugd Recre atie (VJR) voor alle jongens en meisjes van 11 tot 16 jaar een dergelijke markt. De jongelui kunnen die dag vanaf 14.15 uur tot 16.30 uur in Dorpshuis De Alke burcht hun afgedankte spulletjes verkopen. De or ganisatoren hebben nog en kele tafeltjes te huur. De toegang is gratis. Nadere in lichtingen: tel. 01713-15190. An tje Mikmak in Rijpwetering RIJPWETERING De Rijpwe- teringse toneelvereniging Mas kerade verzorgt de toneeluitvoe ring 'Antje Mikmak' komende zaterdag om 20.00 uur en zondag om 20.30 uur in het Rijpwete- ringse Dorpshuis aan de Pastoor van der Plaatstraat. 'Antje Mik mak' is een spel in drie bedrij ven geschreven door R. Feen- stra. Het vrolijke verhaal speelt zich af in de gelagkamer van een dorpscafé. Antje Mikmak is de café- en restauranthoudster. De hoofdrol in 'Antje Mikmak' wordt gespeeld door Riny Wee nink-van Berkel. De regie is in handen van Nico Koot. DONDERDAG 24 NOVEMBER 1988 PAGI1 IDE Late aankomst Sinterklaas OUD ADE/RIJPWETERING/ZOETERWOUDE Sin terklaas en zijn zwarte pieten zijn nog niet overal aange komen. Pas komende zaterdèg wordt een bezoek ge bracht aan Oud Ade en Rijpwetering. Zij worden daar om ongeveer half twee 's middags officieel ingehaald met medewerking van de plaatselijke muziekvereniging No- méro. De Sint start aan de Zuidweg in Rijpwetering. Via de Pastoor van der Plaatstraat en de Koppoellaan rijdt hij terug naar de Oud Adeselaan, dan neemt hij de Her- togsweg, de Binnenweg, Blijversweg en de H.P. van der Poellaan. Vervolgens rijdt de Sint naar Oud Ade voor een rondgang door dat dorp. Daarna gaat hij terug naar Rijpwetering. In het Ripse dorpshuis wordt ieder kind in de gelegenheid gesteld om in gezelschap van zijn of haar ouders de Sint een handje te geven. In Zoeterwoude wordt Sinterklaas morgenavond inge haald. Dat gebeurt onder muzikale begeleiding van de drumfanfare VIOS. De fanfare bespeelt enkele nieuwe instrumenten, die gekocht konden worden dankzij een fancy fair in september. Toneel in Oude OUDE ADE Toneel ging VIOS uit Oud Ade komend weekeinde jaarsvoorstelling. Er keer gekozen voor een valste klucht, nadat i lopen jaren over het een wat zwaarder gent gespeeld. Het stuk hee1 luk brengt scherven Hans van Wijngaard! uitvoering begint zowé dajg als zondag om 20j Tijdens de voorste wordt voor het eerst d we lichtinstallatie van gebruikt, die kon wort kocht met een flinke van het Anjerfonds en se gift van de plaj bank. ^iRSCH je radi gisterrr it geha king i nst de ■en. -e amen Nooi die ir wijk iden, z TRAPPUZZEL In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkre gen kunnen worden: 1 strook grond langs een weg; 2 ef fen. gelijkmatig. 3 kwajongen; 4 vis: 5 vazal; 6 geldovermaking; 7 werpkoord met strik; 8 reclame- licht. Korpschef Volwerk zal na zijn afscheid van de Alphense politie 2 van plan aan een studie geschiedenis te beginnen. aan de.burger opnieuw in het gedrang. De scheidende korpschef ver telt dat hij, ondanks dat hij na zijn afscheid niet meer zoveel in Alphen zal vertoeven, de zaak nauwlettend blijft vol gen. „Ik woon in Waarder, een klein plaatsje bij Woerden in de gemeente Driebruggen. Ik probeer echter zoveel mo gelijk op de hoogte te blijven van wat er zich allemaal in Alphen afspeelt". Volwerk is echter niet iemand die nog dagelijks het politiebureau zal binnenstappen. „Dan loop je toch maar in de weg en je komt dan te vaak ongelegen. Nee, ik heb genoeg andere dingen te doen. Zo ben ik voorzitter van de Laura, de fietsvierdaagse en het werken in mijn tuin is een hobby van me. Bovendien denk ik ero ver om een oude liefde weer op te pakken, geschiedenis studeren. Verder wil ik me op het politieke vlak gaan be kwamen". Als Volwerk vrij dag in beslotenheid afsc neemt van het korps dus niet op zijn lauw gaan rusten. „Ik neemt korte pauze, want er isjs nog een afscheidsfeestje november in het stads! toor. Per 1 december ve| ik officieel het Alphi korps waarna ik mijn om ger J. Moolenaar alle vrijt: geef om mijn taak over te men", aldus de scheidj korpschef. JULIA VAN BOHEi-

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14