John van Dijk handelt in auto's en profvoetballers oede dag voor taliaans voetbal Veiligheid marathons laat te wensen over Vonhoff stelt vertrouwenskwestie DSV aast op Chovanec Sport op tv Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! pagii)0rt £atdóc6ou*atit DONDERDAG 24 NOVEMBER 1988 PAGINA 11 1 boek cj >oi vaj Ci jgdcire og geen cijfers ver EK voetbal [ST De voorlopige afrekening van het flooi om het Europees voetbalkampioen- ap gaat vandaag naar de clubs. De defini te cijfers kunnen maandag tijdens de alge- ne vergadering betaald voetbal in Zeist worden behandeld. Volgens KNVB- •ijfers nog niet geschied. De voorlopige al ;ening is voorzien van een aanbiedings- van KNVB-penningmeester Henk Hut. accountantsverklaring ontbreekt nog; die P^aa nt met de definitieve cijfers. Volgens de den |vb zai de voetbalbond met het in sportief licht succesvol verlopen toernooi net quitte ;n. Enige weken geleden werd in Zeist rekening gehouden met een verlies van iderdduizend gulden. De Velde ziet af van recordpoging HARDERWIJK De recordpoging van Henk de Velde om in een zo kort mogelijke tijd solo om de wereld te varen gaat voorlopig niet door. Het omslaan van zijn achttien meter lan ge catamaran, zondag middag ter hoogte van de Engelse zuidkust, heeft de droom van Henk de Velde wreed verstoord. Bij het onge val is de 33-jarige Rut- ger Oosterhuis uit Bloe- mendaal verdronken. Bescherming voor werknemers UEFA BERN De Europese voetbalunie (UEFA) heeft de veiligheidsmaatregelen voor haar werknemers verscherpt. Alle telefoonnum mers bij de UEFA zijn veranderd, omdat hon derden Turken sinds zondag de centrale blok keerden met protest-telefoontjes. Ook werden officials bedreigd. De toegangen tot de gebou wen van de UEFA in Bern worden de komen de dagen bewaakt, om toe te zien dat in Zwit serland wonenende Turkse voetbalsupporters niet naar binnen dringen. De protesten zijn het gevolg van de beslissing van de UEFA, de Eu ropa Cup-wedstrijd tussen Galatasaray Istan bul en Xamax Neuchatel (5-0) te laten overspe len. Turkse fans hadden allerlei voorwerpen op het veld gegooid en de Zwitserse reserve doelman geraakt. Nederlandse schakers verslaan Duitsers SALONIKI De Nederlandse herenploeg'heeft gisteren in de tiende ronde van de Schaak- Olympiade in Saloniki een fraaie zege van 3-1 behaald op West-Duitsland. Van der Ster ren en Kuijf wonnen hun par tijen, Van der Wiel en Douven speelden remise. Nederland speelde opnieuw zonder Genna Sosonko, die ziek in het hotel was achtergebleven. De dames speelden gelijk (1,5-1,5) tegen het sterke Roemenie. Jessica Harmsen won aan het eerste bord van grootmeester Mure- san, Heieen de Greef verloor en Mariëtte Drewes speelde remi- (Vervolg van de voorpagina) DEN HAAG Voorzitter Henk Vonhoff gaf in zijn openingsrede voor de buitengewone ledenver gadering van het Nederlands Olympisch Comité een schot voor de boeg, toen hij het had over ontwikkelingen die buiten gewoon schadelijk voor de sport zouden zijn. Hij bleek te doelen op het feit dat Geesink met de Verenigde Spaarbank een spon sorcontract afsloot zonder dat in de NOC/NSF-stichting Sport support onder te brengen. Het stak het NOC-bestuur ken nelijk dat Geesink er in de eer ste zestien maanden van zijn IOC-lidmaatschap er in is ge slaagd vijf miljoen bijeen te pra ten, terwijl het op Philips leu nende Sportsupport bijna geen sponsor kan vinden. Het bestuur van het NOC, minus uiteraard Anton Geesink, voorziet, dat mogelijke sponsors door deze ontwikkejingen kopschuw wor den gemaakt. Vonhoff vond dat alles aanlei ding de vertrouwenskwestie te stellen. De vergadering toonde zich allerminst ingenomen met het vooruitzicht een keuze te moeten maken tussen het zitten de bestuur en Geesink. Het be stuur zou men kunnen wegstu ren, Geesink niet. Die is door een hogere macht - IOC-voorzit- ter Samaranch - in de nationale sportbestuursburcht geparachu teerd. Een onderbreking na twee uur vergaderen koelde de gemoede ren af. Ineens bleek het niet meer noodzakelijk dat over de vertrouwenskwestie gestemd moest worden. Eén uiteenzetting over de bestaande situatie, waar in Sportsupport als het centrale incasso-buro optreedt, bleek vol doende. Met die uitspraak in de hand wil Vonhoff alsnog een po ging doen het contract van de Verenigde Spaarbank open te breken. af Thon (rechts) van Bayern München wordt achtervolgd door i voorganger bij de Zuidduitse club Lothar Mattheus, die nu "lor Inter speelt. foto: epa Bethli agens es J Sche CR K L loys, T ltwijk JIÜNCHEN De spelers /voubrtan Internazionale uit Mi- 6 2 "jan hebben gisteravond man vrijwel zeker .000 gulden verdiend. >or de zege van 2-0 te- >n Bayern in München is bereiken van een aats in de kwartfinales ,N| in het toernooi om de i EFA-beker een formali sm For jt. Bayern München mag ch troosten met de recet- van ruim 2,5 miljoen ,6J ilden. De ruim 70.000 eschouwers zagen de rste Europa Cup-neder- van Bayern in eigen lis sinds acht jaar. et was een goede dag voor it Italiaanse voetbal. Van de er clubs bij de laatste zestien onnen drie een uitwedstrijd: ter bij Bayern, Napoli in irdeaux (1:0) en Juventus bij Luik (1-0). Alleen AS >ma verloor: met 2-0 bij Dy- Dresden. iter won naast de wedstrijd in prestige. De club doet alles n uit de schaduw van stadge- lot en kampioen AC Milan te Eden. Trainer Trappatoni kt op de goede weg. Inter is ;eslagen koploper in de Se- A en het positief afgesloten iel met Duitslands hjstaaji- >erder Bayern was een vol- nde stap naar erkenning. Jim 70.000 toeschouwers, on- t wie 4000 Italianen, waren lar het Olympiastadion geto- :n om getuige te zijn van het tladen treffen. Immers, de oegere Bayern-sterren Matt- ius en Brehme deden nu bij tegenpartij mee. Verschil- nde Beierse verdedigers had- in hun trainer Heynckes ingeboden de bewaking van atthaus op zich te nemen. Zij isten wel hoe ze hun landge- Bot moesten bewaken. Tot ove acties ten opzicht van atthaus kwam het echter et. Dat was ook niet nodig, ant de international speelde atig. Hij had geluk, dat zijn >volger bij Bayern, Olaf ion, dat ook deed. an de wedstrijd waren de reede 45 minuten het meest teressant. Voor de rust werd het spel te vaak onderbroken vanwege de behandeling van blessures. De Belgische scheidsrechter Ponnet deelde in die periode gele kaarten uit aan PflUgler en Thon van Bayern en Brehme van Inter. Na de rust nam de ploeg van Heynckes, die in de spits Weg- mann ten gunste van de Zweed Ekström had opgesteld, meer risico's. Reuter schoot na vier minuten op de lat. Bayern wilde een doelpunt forceren en werd via twee snelle coun ters afgestraft. Na een uur raakte Dorfner de bal verkeerd met het hoofd, waar na Serena alleen voor Au- mann geen fout maakte: 0-1. Nadat inzetten van Wegmann en Augenthaler van de lijn werden gehaald, viel het twee de doelpunt weer aan Italiaan se zijde. Berti startte een rush op eigen helft en zorgde voor de eindstand. De Duitse clubs hadden min der succes dan de Italiaanse. VfB Stuttgart, dat dinsdag met 3-1 van FC Groningen won, was de enige van de drie Duit se clubs die tot winst kwam. Naast de nederlaag van Bay ern München ging ook FC Köln ten onder: 1-0 bij Real Sociedad uit San Sebastian. Het Spaanse doelpunt was van invaller Loinaz. De karakteristieken van de gisteren gespeelde wedstrijden zijn: Bayern München (WDI)-Interna- zionale (Ita) 0-2 (04)). 60. Serena 0- 1, 73. Berti 0-2. Scheidsrechter: Pon- net (Bel), toeschouwers: 72.500. Dynamo Dresden-AS Roma 2-0 (1- 0). 15. Gutschow 1-0 (strafschop), 81. Minge 2-0. Scheidsrechter: Biguet. (Fra), toeschouwers: 35.000. FC Luik (Bel)-Juventus (Ita) 0-1 (0-1). 18. Altobelli 0-1. Scheidsrech ter: Valentine (Sch), toeschouwers: 40.000. Victoria Bukarest (Roe)-Turun Palloseura (Fin) 1-0 (1-0). 4. Ursu 1-0. Scheidsrechter: Sanchez (Spa). Toeschouwers: 10.000. Real Sociedad-FC Köln 1-0 (00). 76. Loinaz 1-0. Scheidsrechter: Syme (Sch). Toeschouwers: 25 000. Girondins Bordeaux (Fra)-Napoli (Ita) 0-1 (0-1). 5. Carnevale 0-1. Scheidsrechter: Tritschler (WD1), toe schouwers: 35.000. Heart of Midlothian (Sch)-Velez Mostar (Joe) 3-0 (1-0). 17. Bannon 1-0, 55. Galloway 2-0, 89. Colquhoun 3-0. Scheidsrechter: Frederiksson (Zwe), toeschouwers: 18.000. RAAG PSV heeft gisteren de Tsjechoslowaakse internatio- al Josef Chovanec een driejarig contract voorgelegd. De 27-ja- °e libero van Sparta Praag, die ook op het middenveld - in de i van spelverdeler - kan optreden, zou volgend seizoen de indhovense club moeten komen versterken. Chovanec kan dan ventueel de opvolger worden van Ronald Koeman, die diverse anbiedingen heeft uit Zuid-Europa. Of Chovanec, die een mil- ien gulden kost, inderdaad naar PSV komt, hangt mede af van e autoriteiten in Tsjechoslowakije, die de speler toestemming loeten verlenen zijn land te verlaten. Manager Kees Ploegsma n bemiddelaar Ger Lagendijk zijn daarover momenteel in raag in gesprek. PSV wil nu al zaken doen, omdat Barcelona, aliaanse en Westduitse topclubs ook al hebben laten doorsche uren hem graag in hun selectie te willen opnemen. ,SVV NOOIT SERIEUS GENOMEN" SCHIEDAM - De meeste profvoetballers lagen de afgelopen zomer op hun rug in Spanje toen een enkele doorbijter in Schiedam vocht voor het voortbestaan van SVV. De eerste divisieclub was op sterven na dood, maar in een wanhoopspoging klopte een drietal rade loze SVV'ers op de zware deur van autohandelaar John van Dijk. Hij redde de club van het faillise- ment, waardoor hij aan staande zondag als trotse voorzitter/eigenaar van „zijn" club plaats mag nemen in de ereloge in het Haagse Zuiderpark. Naast Wim Jansen, „zijn" technisch-directeur. FC Den Haag-SVV betekent een confrontatie tussen twee ambitieuze eerste divisie clubs. Beide clubs draaien nu aardig mee en beide clubs staan sinds de zomermaan den onder het bewind van een nieuwe, bemiddelde, voorzitter. Daarmee houden de overeenkomsten tussen de twee wel op. „FC Den Haag heeft een riike historie en momenteel loopt er veel meer routine in het veld", weet Van Diik. „SVV daar entegen werd vroeger nooit serieus genomen. We zijn nu pas begonnen met de invul ling op het veld. Eerst moes ten de hekken en de stoelen worden gerepareerd en de reclameborden een beetje or delijk worden neergezet". Op 7 juli meldden de SVV- spelers Loovens en Salari zich met trainer Jan van der Velde onaangekondigd in het Schiedamse autobedrijf. „Ik had het toen nogal druk en vroeg of ze 's avonds wilden terugkomen", weet Van Dijk nog. „Ik ben een snelle be slisser en dus stapte ik er meteen in. Vijf dagen later zou de rechter de faillise- mentsaanvraag behandelen, dus ik moest meteen hande len. Ik dacht ach, waarom ook niet. Er zijn immers in Nederland maar 37 van dat soort winkels te koop". John John van Dijk: „Ik begin langzaam aan de materie te wennen". van Dijk (47) saneerde met 400.000 gulden de Schiedam se schuld. „De prijs van één dure Mercedes'rekent hij voor. „Of van zeven goedko pere". Van Dijk verwierf het „recht van opstal", oftewel de ac commodatie werd zijn eigen dom. Evenals de spelers, van wie hij er momenteel 19 on der contract heeft. Inclusief Keje Molenaar en inclusief voorstopper Chris Verkaik. Hij werd gehaald om de ge schorste voorstopper Henk Salari te kunnen vervangen. Op verzoek van Verkaiks oude werkgever (en met toe stemming van Van Dijk) speelde Verkaik afgelopen zondag nog eenmaal mee in het team van Haarlem. De verdediger liep daarbij tegen zijn viifde gele kaart op en mag daarom zondag tegen FC Den Haag niet van de partij zijn. „Ik begin langzaam aan de materie te wennen", zegt de voorzitter/eigenaar toch. „Toen ik een paar maanden geleden voor het eerst naar SVV reed, ging ik verkeerd. Ik wist niet waar het com plex was", aldus de man uit Rotterdam-Noord, die weer wil terugtreden zodra SVV „uit de steigers" is. „Nee, ik had ze nog nooit zien spelen. Vroeger voetbalde ik bij Xer xes en ik dacht dat SVV nog steeds op het oude terrein speelde. Niet dus. Tegen woordig kom ik zo'n drie maal in de week op Harga en verder ben ik natuurlijk bij alle wedstrijden. En ik moet zeggen: het is toch hartstikke leuk als je zo je eigen elftal ziet lopen. Allemaal met jouw naam op hun borst. Ja, dat doet me echt wel wat. Ik ben immers ook als kleine jongen begonnen. Met niks", aldus Van Dijk, die in Rotter dam begon met een taxibe drijf, dat hij onlangs over droeg aan zijn 21 jaar jonge dochter. Samen met de door hem beheerde autoverkoop- tak telt de firma Van Dijk 300 werknemers. Groei Hoewel de route naar SVV (nog) niet met bordjes is aan gegeven, weet dit seizoen toch een opvallend groot FOTO: DE JONG EN VAN ES aantal mensen de weg naar het stadion te vinden. „We hebben nu na zeven wedstrij den al meer toeschouwers ge trokken dan in het gehele vorige seizoen. Toen kwamen er in totaal twaalfduizend en nu, inclusief de bekerwed strijd tegen Ajax, hebben we er al éénentwintigduizend gehad". Van Dijk kan niet precies aangeven wat aan deze opmerkelijke groei ten grondslag ligt. Maar wie het stadionnetje in Harga nog kent van vorig seizoen, zal nu bij een eerste bezoek vreemd opkijken. „Toen ik daar, na wat zoeken dus, de eerste keer aankwam, schrok ik me rot. De reclameborden stonden schots en scheef en waren allemaal van verschil lend formaat, de hekken vie len haast om en heleboel stoeltjes waren gewoon ver dwenen. Dat heb ik meteen laten verbeteren. En ze zei den vooraf tegen mij dat ze zo'n mooi sponsor-home had den. Nou, ik schaamde me rot. Daarin durfde ik echt geen relaties te ontvangen. Nu hebben we een mobiele ruimte, waar het voor de sponsors goed toeven is. We hebben in de afgelopen drie maanden overigens zeventig nieuwe sponsors binnenge haald. Dat is goed voor acht ton per jaar'. Ongeveer eenzelfde bedrag spendeerde Van Dijk de af gelopen maanden in z'n een tje aan de club. Op perso neelsgebied investeerde hij het eerst in Wim Jansen, de ex-Feyenoorder die ook een blauwe maandag voor Ajax uitkwam. Van Dijk: „Ik ken de Wim, want hij kwam ook uit Noord en als sponsor en bezoeker van Feyenoord maakte ik hem ook vaak mee. Eigenlijk had ik ver wacht dat Feyenoord hem zou benoemen als opvolger van Israel. Dat gebeurde niet en toen dacht ik: laat ik maar een schot wagen, 't Klikte meteen en binnen een uur waren we rond. Hij heeft een contract voor drie jaar. Met één ontbindende clausule. Als ik wegga, mag hij ook weg. Maar daarvan is nu ab soluut geen sprake". John van Dijk, ooit penning meester van de club van Feyenoord-vrienden, haalde vervolgens uit de Kuip drie talenten weg, met wie Jansen in het verleden al had ge werkt. Hagenaar Frank Roosa, alsmede Virgil Breet- veld en Ton Rietbroek. Ed Ridderhof kwam over van Sparta, John Lohman (ex- Watford) van Germinal, Ruud Kaiser van BW Den Bosch, Huub Stokmans van Helmond Sport en laatstelijk dus Chris Verkaik en Keje Molenaar. „Dat was mooi, joh. Molenaar kostte maar vijftigduizend gulden. Aan het begin van het seizoen vroeg Feyenoord nog acht ton voor hem. Wat ik nu nog wil is een aantal sponsors van Feyenoord naar SVV zien te lokken. Kijk, sinds ik SVV ben gaan sponsoren is de verkoop in mijn Honda- afdeling er flink op vooruit gegaan. Maar in de Merce- des-verkoop verandert wei nig. SVV is duidelijk de club van de wat kleinere auto's. De mensen met de grotere wagens zitten in de Kuip. Daar wil ik wel wat in gaan veranderen". ROB LANGEVELD LOCHEM Enige uren werd voor het leven van Dick Hoe ve gevreesd. Op de kunstijs baan van het Zuidduitse Inzeil verloor de 26-jarige Elburger twee liter bloed. Bij een val tij dens een marathon priemde Frits Schalij de punt van zijn schaats zo'n tien centimeter in het rechterbovenbeen van Hoeve waarbij drie belangrijke aders werden geraakt. Het bijna noodlottige ongeluk in Inzeil verlevendigde de dis cussie rond de veiligheid tij dens marathons opnieuw. Vol gens ingewijden nemen de or ganisaties van deze schaatsdis- cipline het niet altijd zo nauw» met preventieve maatregelen. Hoeve was overigens niet het enige slachtoffer in Inzeil. Zo liep Henk Slagter tijdens een training een schedelbreuk op en kwam een andere schaatser vol in de lens van een foto graaf terecht. Geschrokken stelde Jan Reudink, secretaris van de technische commissie marathon van het gewest Gel derland, een brandbrief op. Copiën van het verontrusten de schrijven zijn naar onder meer naar de KNSB en de be sturen van de gewesten Over ijssel en Gelderland gestuurd. Bovendien krijgen alle ijsvere- nigingen van Gelderland bin nen enige tijd een afdruk van Valpartijen in het marathonpeloton zijn, door het grote aantal deze °lndf.r °fei1 deelnemers, niet altijd te vermijden. foto- anp ,Reudink» die als jurylid bij de door de Duitse baandirec- teur Zimmermann georgani seerde marathon aanwezig was, blikt nog even terug op vrijdag 21 oktober. „Ik zag het gebeuren. Hoeve viel, draaide een paar keer rond en Schalij reed met zijn schaats vol in het rechterbeen van Hoeve. Een vreselijk gezicht. En toen ge beurde het. Inzeil heeft totaal geen ervaring met marathons. Zimmermann kwam als een idioot de jurytoren binnen en begon te bellen, naar ik aan neem naar een ziekenhuis. In tussen lag die jongen nog steeds op het ijs, dat erg snel roodkleurde. Hij bloedde he vig. Een fysio-therapeut van één van de ploegen knevelde zijn been met twee schaatsve- ters. Die knapten echter even later. Toen kwam er een dok ter uit het publiek. De wed strijd was inmiddels geneutra liseerd en werd later zelfs af gebroken. Op dat moment wa ren er zo'n vijftien a twintig minuten verstreken". „Toen we weer in Nederland waren, heb ik het één en an der in een vergadering aan- gekaard. Daarop is besloten om een brief op te stellen". In de brief doet de 49-jarige Lo- chemmer een aantal suggesties om bij ongelukken adequaat te kunnen reageren. „Rijders moeten verplicht worden om hun bloedgroep op de licenties te versnelden. Bij iedere wed strijd, ook bij de kleinere en zeker wanneer er weer na tuurijs komt, moet een arts aanwezig zijn. Bovendien zou een ambulance bij elke mara thon thuishoren. Daarnaast zou de KNSB via een commis sie alle verbandkamers van de ijsbanen in Nederland moeten controleren", vindt Reudink. Brandbrief „Beschouw ons schrijven maar als een brandbrief. Als dit op een afgelegen baantje was ge beurd - en dan bedoel ik moei lijk bereikbaar voor een zie kenauto, geen arts, geen ver- bandkamer - dan had Hoeve het denk ik niet overleefd. Laat het een waarschuwing aan de verenigingen zijn. Ze ker wanneer ze bij natuurijs wedstrijden organiseren. Ik heb als wielrenner en schaat ser vrij veel ongelukken ge had. Inzeil heeft me aan het denken gezet. Ongelukken zijn niet te voorkomen, maar de KNSB moet actie onderne men". Dick Hoeve is inmiddels aan de beterende hand, maar kan en wil voorlopig no ijs op. „Tot nu toe nog niet bij stil gestaan of ik wel weer wedstrijdsport wil gaan bedrijven. In Inzeil zei ik dat ik nooit meer zou schaat sen. Nu kijk ik er wat anders tegenaan. Misschien dat ik in februari weer kan schaatsen, maar dan wel recreatief". BERNIE VAN UNEN VANDAAG België Nederlands 2, 22.30 uur Sky Channel, 22.15 uur: Worste len. Sky Channel, 23.30 uur Tennis: Davis Cup. Super Channel, 20.30 uur Ame rican football. Super Channel, 21.30 uur: Bas ketbal. Super Channel, 22.00 uur: Ne derlands voetbal. Super Channel, 23.30 uur Golf. MORGEN BBC 1, 00.00 uur Snooker. BBC 2, 00.20 uur Autosport: RAC BBC 1, 14.50 uur Paardesport BBC 2,15.10 uur Sport on friday. Sportprijsvragen HAMBURG Het resultaat van de woensdag gehouden trekkingen voor de Westduitse lotto is: Trekking A: 2-6-11-33- 40-49. Reserve: 16. Trekking B: 5-8-13-17-23-30. Reserve: 47. Spel 77: 8841126. sportuitslagen BUITENLANDS VOETBAL Engelse league Manchester United-Sheffield Wed nesday 1-1, Tottenham Hotspur-Co ventry City 1-1. PAARDESPORT Koersen van Nootdorp 1e koers, t640 meter: 1. Duke Hano ver (P. Sikking) 2.19.2 - 1.24,9. 2. Dul- co Bonusan, 3. Djinn Riebrand. Niet gestart: Dalida Belvedere. Toto: win nend 2,80 plaats 1.40 6,50 1,60 kop pel 45,80 trio 247.40. 2e koers. 2000 meter: 1. Cupido de Queen (R. Pools) 2.49.4 - 1.24.7. 2. Bangladesh S, 3. Cerise. Niet gestart: Credo. Toto: winnend 2.80 plaats 1.80 2,50 4,30 koppel 25.70 trio 267,50. 3e koers, 1640 meter. 1. Carrera M (C. de Leeuw) 2.17.3 - 1.23.7, 2. Zokl- do. 3. Amor Yoly. Niet gestart: Bertha Speed. Toto: winnend 3,90 plaats 1.70 2.80 2,60 koppel 20.40 trio 359.60. 4e koers, 2000 meter: 1. Corry West- land (M. P. Helderman) 2.49,4 - 1.24,7, 2. Zmuda Buitenzorg. 3. Claes ter Lune. Niet gestart: Best Boy. Toto: winnend 2.40, plaats 1,80, 2.40, 1,70, koppel 26,30, trio 132,20. 5e koers, 2000 meter: 1. Zanny Oran je (R. J. van Stam) 2.43,5 - 1.21.8, 2. Ali Buitenzorg, 3. Bardana. Niet ge start: Atlanta. Toto: winnend 3.50. plaats 1,70, 1,50, 2,60, koppel 10,00, trio 209.10. 6e koers, 2750 meter: 1. Zingaro Evento (S. Diab) 3.48.5 - 1.23.1. 2 Zeb van de Lente, 3. Yonkers, 4. Ys- hamo Lerona. Toto: winnend 33.90, plaats 3.90, 1,60, 1,60, koppel 40,60 trio 1106,30, kwartet 3480,30. 7e koers, 2000 meter: 1. Zoomer (Ao de Wrede) 2.44.3 - 1.22,2, 2 Berla Buitenzorg, 3. Zonnekind. Toto: win nend 3.90, plaats 1,60, 2,00, 3,40, koppel 6,30. trio 135,90. 8e koers, 2000 meter: 1. Bianca Ca- pello (A. H. Suykerbuyk) 2.47.2 - 1.23,6. 2. Bruno. 3. Bambino Ricardo. Toto: winnend 3,20, plaats 1,20, 1,60, 1,60, koppel 7,30, trio 80,90. 9e koers, 2000 meter: 1. Uncle Tom (Mej. M. M. Neelen) 2.42,8 - 1.21,4, 2. Zamajo Star, 3. Walter Neyenrode. Toto: winnend 3,30, plaats 1,40, 2,30. 2,40, koppel 9,30, trio 105,20. 10e koers, 2000 meter: 1. Attica (J G. Ruijgrok) 2.44.4 - 1.22.2. 2. Yria P 3. Wapaloh Topfok. Niet gestnrl Wanda G en You Stanley Dean. Toto winnend 2,70. plaats 1.60, 2.10, 2,70 koppel 9.90, trio 216,90. 11e koers, 1640 meter: 1. Belly Oan- cer (Ao. de Wrede) 2.16,4 - 1.23.2. 2. Birgitte C, 3. Ank Westfrisia. Toto winnend 3,50, plaats 1,50, 1,30, 1,60 koppel 7,40, trio 80,40. W5: 8-10-5-9-3. Omzet: 309.702,00 SCHAKEN Olympiade in Saloniki Heren, tiende ronde: Nederland- West-Duitsland 3-1 (Van der Wiel- Hort 0,5-0,5; Lobron-Van der Sterren 0-1; Kuijf-Kindermann 1-0; Hickl-Dou- ven 0,5-0,5). Hongarije-Sovjetunie 2- 2; Engeland-Oost-Duitsland 2-1 voort.; Verenigde Staten-Filipijnen 2-1 voorl.; Joegoslavië-Zweden 3-1; De- nemarken-Bulgarije 2-2i China-Cuba 3-1; Indonesie-Tsjechoslowakije 2.5- 1,5. Stand: 1. Sovjetunie 29 punlen 2. Engeland 25,5 en 1 afg., 3. Joego slavië 25,5, 4. Hongarije 25, 5. Vere nigde Staten 25 en 1 afg., 6. China 25, 7. Nederland 24,5 en 1 afg., 8 Denemarken en Bulgarije 24,5, 10 Oost-Duitsland 24 en 1 afg. Dames: Nederland - Roemenië 1.5- 1.5 (Muresan - Harmsen 0-1, O Greef - Polihroniade 0-1. Badulescu Drewes 0,5-0,5). Sovjetunie-lndia 3-0 Hongarije-Bulgarije 1,5-0,5 voort.; po len-Joegoslavië 1.5-1.5; China-Gde kenland 2-1; Verenigde Staten-En5e land 1,5-0.5 voorl. Stand: 1. Sovjelu nie 25 punten, 2. Hongarije 23 en afg., 3. Joegoslavië 20,5, 4. Chlm 19,5, 5. Polen 18,5, 6. Verenigde Sta menië, Griekenland. Nederland Spanje en Colombia 17. TENNIS Grand Prix-toernooi in Brussel 2# ronds: Masur (Aus) - Westj ha (WDI) 6-2, 5-7, 6-4, Jelen (WDI) - *ae nor (Hai) 4-6, 6-4, 7-5, Nijssen (Ncd) Barlow (Aus) 6-3, 6-0. Winogracsk (Fra) - Srejber (Tsj) 6-4, 3-6, 7-6. Mosterstosrnooi in Apeldoorn Horen, eerste ronde: Davids-Vc ke mans 7-5, 6-3; Feenstra-Van Eek» re 3-6, 6-2, 6-4; Eltlngh-Van Boeckr I 6 3, 6-3; Dogger-Koevermans 7-6 (1 -4 6-3. Dames, eerst# ronds (kwartfinal sa Schilder-Jagerman 6-3, 6-7, 7-5; Bo legraf-Ter Riet 6-0, 6-2.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11