PS V wil Huistra inlijven de i FBO accepteert geen vertraging sectiebestuur ^sportuitslagen Sneeuw onzekere factor bij Cupduel Groningen .onder ^loep KOERSEN Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! PAG» SPORT CeUlócSommvt DINSDAG 22 NOVEMBER 1988 PAGINA 9 taliaanse iers veegt iet floer aan met Van Basten ii nu 3t een (Van onze correspondent Chris ierard Kessels) vratilc fbijges {OME Marco van Bas- £e fin* én, de gevierde koning eRnen 4n ^et Europees kampi- «enschap, weet het doel in •ht in e. Italiaanse competitie Giiiet te vinden. Wat een mme*naand geleden nog on- lenkbaar was gebeurt nu Toch. De machtige Itali- lpl< lanse sportpers wordt zeer critisch tegenover de ge pi ioodverfde Europees fente/0etballer van het jaar. bondi v|jf wedstrijden heeft reimb<Milan zelfs verdediger rs da. Frank Rijkaard al ge ïnd. ;coord maar Van Basten 1989 dere pioen >ence bet a i een eft a niet. Dat Van Basten (domme pech heeft wil er nomeibij Italiaanse sportpers e^ liet meer in. „Als Van Basten alle goede kansen zou benutten dan scoorde hij gemiddeld drie keer per wedstrijd", morde vo- diairige week al een krant. BerNa de verloren wedstrijd van zondag tegen Atalan ta is de hele sportpers over Van Basten heenge- vallen. Het was meer dan een jaar ge leden dat Milan in de competi tie op eigen terrein verloor en voor de pers is er maar één schuldige: de Nederlandse spits. Tweemaal alleen vrij voor de goal kon Van Basten keeper Ferron niet te passe ren. „Hij mist goals die al ge maakt zijn", moppert de Gaz- zetta dello Sport. De Turijnse Stampa doet er nog een de f schepje bovenop. „Bij het ana- eigeflyseren van het steriele offen- "sief van Milan, moet er een apart hoofdstuk gewijd wor den aan Van Basten. De ka nonnier van het Europees kampioenschap heeft intussen weinig benijdenswaardig record gevestigd. Hij heeft een twintigtal kansen verknoeid. Ook tegen Atalanta heeft de vroegere schutter zijn geblun- der op een onvoorstelbare ma nier voortgezet". Dat Van Basten met vijf doel punten topscorer is in de strijd om Europa Cup Een, samen met de Roemeen Hagi, dat zijn de Italianen al weer vergeten. De nationale competitie is in dit land immers belangrijker dan al het andere. De felle, chauvinistische, wedijver tus sen steden en regio's, tussen noord en zuid, beleeft 's zon dagsmiddags zijn hoogtepunt op de grasmat. Menige buitenlandse spits gaat kapot aan de druk waaronder in Italië gespeeld moet wor den. Ian Rush, bij Juventus met luid trompetgeschal bin- nengehaald, werd na een paar )ormaanden als een melaatse be handeld omdat hij niet scoor de. Al na één seizoen werd de peperdure aankoop weer te ruggestuurd naar de afzender, FC Liverpool. De Duitser Rudi 9 Voller van AS Roma, wiens kwaliteiten toch buiten kijf staan, is met name door de Ro meinse pers bikkelhard aange pakt. De druk te moeten sco ren heeft Völler hypernerveus gemaakt, met het gevolg dat 9 hij er ondanks een incidentele opleving steeds minder van te recht brengt. Geen wonder dat de Duitser aan het einde van dit seizoen persé terug wil ke ren naar de „Heimat". PPQ Van Gennip in strijd om Zilveren schaats GRONINGEN Drievou dig Olympisch kampioene Yvonne van Gennip en Leo Visser zijn door hun gewes ten ingeschreven voor de wedstrijden om de Zilveren schaats, die zaterdag en zon dag in Groningen worden gehouden. De wedstrijden in Groningen omvatten zowel bij de dames als heren een grote vierkamp. John McEnroe komt volgend jaar naar Ede EDE John McEnroe wordt volgend jaar mei één van de voornaamste publiektrekkers tijdens de vierde editie van het Audi-tennistoernooi in Ede. De Amerikaan, die zondag nog een toernooi in De troit op zijn naam schreef, krijgt op het Tésqua- complex te maken met onder anderen zijn veelbe lovende landgenoot André Agassi, de Fransman Yannick Noah en Wimbledon-winnaar Stefan Ed- berg uit Zweden. Ook het Nederlandse tweetal Mi- chiel Schapers en Paul Dogger, die vorig jaar in Ede zo verrassend won van Thierry Tulasne en de zelfde Schapers om vervolgens met slechts 6-4, 6-4 te verliezen van Ivan Lendl, zijn van 8 tot en met r- 14 mei 1989 eveneens op de Veluwe te bewonde- John McEnroe is aan een .weedeJe'ugd begonnen. Dat be- wees hij afgelopen weekeinde in Detroit. New York een gesprek met de spelers-vakbond ATP omtrent een eventueel toekomstige Grand- FOTO: ANP Prixstatus van het nu nog invitatie-toernooi. Mitchell wellicht naar Chelsea ROTTERDAM Dave Mitchell, de Australische spits van Feyenoord, speelt waarschijnlijk binnen kort voor de Londense voetbalvereniging Chelsea. De overgang is nog niet zeker omdat Feyenoord met de Engelsen nog geen overeenstemming heeft bereikt over het te betalen transferbedrag. De speler zelf en Chelsea zijn al akkoord. Mitchell be gon dit seizoen succesvol bij de Rotterdamse club. Feyenoord dacht hem zo nodig te hebben dat de Australiër gevraagd werd zelfs van deelneming aan de Olympische Spelen af te zien. Mitchell wei gerde dat. Daarna werd zijn positie steeds moeilij ker, zeker na het aantrekken van Peter Houtman. In de tussentijd had de Australiër een zeer goed aanbod van de Schotse vereniging Aberdeen naast zich neergelegd omdat het hem bij Feyenoord be viel en hij rekende op een plaats in de basis. Toen dat niet meer het geval bleek, wilde Mitchell zo snel mogelijk weg. Schaakploegen spelen gelijk SALONIKI De Ne- derlandse ploegen heb ben gisteren in de achtste ronde van de Schaak- Olympiade in Saloniki gelijk gespeeld. De heren speelden 2-2 tegen het sterke Hongarije, de da mes 1,5-1,5 tegen India. De heren gaven tegen de Hongaarse grootmeesters geen krimp. Alle partijen eindigden in remise. Bij die dames boekte Jessica Harmsen haar derde zege in Saloniki aan het eerste bord in zes partijen. Ze versloeg Thipsay. ENSCHEDE Pieter Huistra wacht tot de winterstop, alvorens hij met FC Twente gaat pra ten over een eventuele verlenging van zijn con tract bij de Enschedese subtopper in de eredivi sie* Twente heeft een - eenzijdige - optie voor nog een seizoen op Huis tra, die na zijn indruk wekkende debuut vorige week met het Neder lands Elftal tegen Italië inmiddels hoog op het verlanglijstje staat van PSV. Huistra heeft spijt dat hij in 1987 de clausule met betrek king tot de optie in zijn ver bintenis heeft laten opne men. Door te kennen te ge ven hem nog een jaar te wil len binden, hetgeen FC Twente hem inmiddels al heeft duidelijk gemaakt te zullen gaan doen, legt de club de vaardige vleugelaanvaller formeel gezien automatisch nog een jaar vast. Huistra nu: „Voor mij is die optie zeker niet gunstig, dat is me nu wel duidelijk. Ach teraf is het ook niet zo han dig van me geweest dat ik met die voorwaarde akkoord ben gegaan. Zelf heb je er na melijk niets aan. Zijn ze te vreden over je, dan zullen ze vanzelf met je verder willen. Zo niet, dan maken ze geen gebruik van zo'n optie. Des tijds heb ik gewoon bij Twen te voor twee jaar getekend met het idee er ook twee jaar te spelen. Op dat moment was ik allang blij met de kans die ik kreeg. Nu zeg ik: die bepaling had er nooit in gemogen. Maar ook van dit soort dingen leer je weer. Maar voorlopig maak ik me maar nergens druk om. In de voetballerij valt in elk geval weinig te plannen, dus doe ik dat ook maar niet. Mocht het zo zijn dat ik op basis van die Heter Huistra, rechts op archieffoto namens FC Twente in duel met Ajacied Danny Blind, voor PSV. optie nog een jaar bij Twente zou moeten spelen, dan z:.l dat trouwens ook heus niet met tegenzin zijn. Want het bevalt me prima hier". Aantrekkelijk Het bod van een kandidaat- koper kan evenwel dusdanig aantrekkelijk gemaakt wor den, dat de huidige werkge ver wel móet zwichten. Het is een ongeschreven wet in de voetballerij, dat een orga nisatie als FC Twente in ei gen land niet kan opboksen tegen het zoveel kapitaal krachtiger PSV. Zoals de Eindhovenaren op hun beurt immer de strijd met de top clubs in Zuid-Europa zullen verliezen. De overgang van Ruud Gullit naar AC Milan is daarvan een goed voor beeld, het zal de Brabanders niet anders vergaan wanneer Ronald Koeman daadwerke lijk ïijn zinnen zet op een ploeg als Real Madrid, Barce lona of Juventus. Ook manager Kees Ploegsma van PSV realiseert zich dat. „Je kunt nu eenmaal niet op tegen het buitenland. We hebben alleen een kans Koe man te houden als hij zelf se- wieus wil praten over een voor hem aantrekkelijke op lossing, waarbij hij minder kan verdiénen dan in Zuid- Europa. We hopen dat we in volgend seizoen vrijwel zeker FOTO: ANP februari weten waar we met hem aan toe zijn. PSV, tegenstander van FC Twente in de derde ronde van het toernooi om de KNVB-beker, hoopt overi gens op korte termijn de overgang van Josef Chova- nec af te ronden. De 27-jarige verdediger van Spartak Praag moet eventueel de op volger worden van Ronald Koeman. WILLEM PFEIFFER GRONINGEN De sneeuw, die het noorden van het land gisteren heeft verrast, staat nor maal gesproken het door gaan van de eerste wed strijd tussen FC Gronin gen en VfB Stuttgart voor de derde ronde van het toernooi om de UEFA-be- ker vanavond niet in de weg. De Groningers heb ben vanochtend met man en macht het veld zo veel mogelijk sneeuwvrij te maken. FC Groningen staat voor het lucratiefste duel uit zijn ge schiedenis. Gisteren waren nog slechts 150 staanplaatsen voor het stadion in het Ooster park te krijgen. De bijna 18.000 toeschouwers zorgen voor een record recette van bruto 475.000 gulden. Met de opbrengst uit TV-uitzendingen (105.000 gulden) en bordrecla me (circa 200.000 gulden) in casseren de Groningers bijna acht ton bruto. Trainer Hans Westerhof zal niet kunnen beschikken over de in de bekerwedstrijd tegen VVV met rugklachten uitge vallen libero Koevermans. Hij is nog niet fit. Wel zijn De Wolf en Ten Kaat weer speel- klaar. De tweede wedstrijd voor de derde ronde van het toernooi om de UEFA-beker tussen Ondanks het dikke pak sneeuw dat het veld van FC Groningen bedekte, was Arie Haan, de trainer van Groningens tegenstander VfB Stuttgart, gisteren optimistisch over het doorgaan van het duel- FOTO: ANP VfB Stuttgart en FC Gronin- was grote voorstander van het gen is een dag vervroegd en vervroegen met een dag in zal nu dinsdag 6 december verband met een mogelijke te- worden gespeeld in Stuttgart, levisie-uitzending. Gisteren Het duel begint om 20.00 uur. kwamen de besturen van bei- Het bestuur van VfB Stuttgart de clubs tot overeenstemming. „Ik vind FC Den Haag zo'n echt ouderwetse voetbalclub. Onder de tribunes hangt die typische voetbalsfeer en er gebeurt altijd wel wat. Ik ben er van overtuigd dat Den Haag een club is met, tussen, aanhalingstekens, onbegrens-r de mogelijkheden. Er spelen ook aansprekende voetballers. Jol, Otto, Lems, Stam, dat zijn knapen die van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat met hun vak bezig zijn. Den Haag hoort ook in de eredivisie, al leen qua financiële mogelijk heden al". (Leo Steegman, trainer Vo- lendam, in de Haagsche Courant) „Een sporter mag niet teveel verwend worden. Oké, zo'n trip als in 1987 naar Gran Ca nada is als hersteltraining leuk, maar niet meer dan dat. Te intensief daarmee experi menteren is ook verkeerd. We moeten niet vergeten, dat top sport keihard is. Iedereen die op het allerhoogste niveau wil meekomen, moet ervaren dat de belangrijkste impuls van hemzelf uitgaat. Van niemand anders. Het werkt niet om rij ders leuke tripjes aan te bie den". (Schaatscoach Ab Krook in het Algemeen Dagblad) „Wij hebben geen reden tot klagen, maar als je ziet wat wij^ uiteindelijk overhouden, dan kan het wel wat beter. We leven in een wereld van vraag en aanbod. Tennis doet het blijkbaar zo goed dat de situatie zo is gegroeid. Het zou best kunnen dat het prijzen geld automatisch stijgt door deze operatie, maar ik weet niet of daar nog ruimte voor is bij de sponsors". (Tennisser Michiel Scha pers in de Volkskrant) nog steeds speeltuin-handbal ge speeld. Dat is mede te wijten aan de zwakke Nederlandse competitie en aan de instel ling van de clubs, de spelers en het verbond. De eredivisie stelt niets voor en door het gebrek aan erkenning gelo ven vooral de spelers het wel. Aan een kant is dat begrijpe lijk, maar zo komt er nooit iets van terecht". (Handbal-international Henk Groener in Trouw) „Ik ben zo verschrikkelijk blij met deze uitdaging. Ik zit hier helemaal alleen en mijn vrouw Netty heeft zes tickets gekregen van de club, zodat ze ook enkele keren kan overkomen. Ik pas me hier aan aan de gewoonten van het land. Ik leef als een mon nik zonder sterke drank. Daar ben ik van af en ook met ro ken wil ik stoppen. Ik ben trouwens al afgevallen ook. Deze misschien wel laatste kans zal ik grijpen. Ik heb vo rige week afscheid genomen Tom van 't Hek kleine sport... FOTO: DIJKSTRA van mijn gezin. Dat viel niet mee. Mijn contract is één van de beste tot nog toe. Nee, over geld praat ik niet. Het con tract is dus niet maandelijks opzegbaar. Ik dien mijn tijd dus gewoon uit. Ik ben zestig, maar ze schatten me hier alle maal vijftig". (Trainer Cor van der Hart van WAC Casablanca in de Telegraaf) „Ik ben blijkbaar nog niet vergeten. Er was niemand die me niet te woord wilde staan. Toch bleven de portemonné's gesloten. Meestal simpelweg vanwege het prijskaartje. Voor firma's die belangsteling hadden, kwam ik te laat. Hun reclamebudget voor 1989 was al verdeeld". En: „De gega digden kunnen op beurzen, festiviteiten en bedrijfsavond- jes pronken met Yvonne van Gennip en Leo Visser. Of ze inzetten voor interne p.r., wat heel motiverend kan werken. En wat nog belangrijker is: de naam van de sponsor komt op de mutsen en trainingspakken van het viertal. Dat levert ui teraard veel publiciteit op via de televisie, de kranten en de tijdschriften". (Commercieel directeur Hein Vergeer van Ice Pro ductions in de NRC) „Weet je nog dat die schaat sers op een dinsdagmiddag voor geld in het Ullevi-sta- dion gingen rijden? Alleen de moeder van Kees Verkerk en de vader van Jonny Nilsson waren aanwezig. Ook zo'n sport, die vier keer per jaar een vol stadion trekt. Mensen, die de behoefte voelen om 61 kilometer te lopen mogen van mij van de daken schreeuwen dat het topsport is. Dat is het criterium ook niet. De vraag is: wie heeft daar interesse voor? De hockeysport is totaal niet rijp voor betalingen aan spelers. Dat is de dood van de sport. Wat zijn de consequen ties van professionalisering: wordt het Nederlands elftal een rondreizend circus? Wor den er toernooien georgani seerd, die uitsluitend uit een promo-dorp bestaan? Ik kreeg de slappe lach toen ik tijdens de pre-olympics eerst door zes vip-tenten moest wandelen om een wedstrijdje van Korea te zien. Hockey is een kleine Michiel Schapers niet kla gen FOTO: DIJKSTRA sport en moet zich ook als zo- Oud-international Tom van 't Hek in Het Parool) „Ik speel voorlopig op een ge heel zwart gemaakte schoen om de zaak niet op de spits te drijven. Nee, ik zeg niet welk merk. Het merkteken staat er op. Nou, daar gaat het om. Dat die schoenen eigenlijk van een heel ander merk zijn, is. helemaal niet belangrijk. Het gebeurt bij zo veel spe lers". (Marco van Basten in Voet bal International) UTRECHT De najaars vergadering van de Fede ratie van de organisaties in het betaalde voetbal (FBO) heeft gisteren het rapport-Schraders (Geen revolutie, maar evolutie) geen half jaar voor zich uit willen schuiven, zoals het sectiebestuur betaald voetbal heeft gesugge reerd. Daarmee werd de noodzakelij ke snelheid van de commerci- alisatie niet op de tocht gezet en tegelijkertijd voorkomen dat een wezenlijk deel van de aanval op het sectiebestuur on dermijnd werd. Het rapport stelde immers dat de centrale organisatie zijn greep op de ontwikkeling kwijt lijkt te ra ken en dat vooral de factor tijd onder druk staat, dat het appa raat van Zeist aan de eisen van morgen zal moeten wor den aangepast. Dat zal dus in ieder geval, als het uitsluitend aan de FBO ligt niet later dan „morgen" gebeuren. Uitstel zou het sectiebestuur natuurlijk gepast hebben. Zeist kan de zwakke punten uit het rapport van Schraders aan pakken en tegelijkertijd zich sterker maken in de strijd op de wezenlijke geschilpunten, zoals het tijdstip van de uit- Sportprijsvragen DEN HAAG De gegevens van de sportprijsvragen zijn: Lotto 46: Eerste prijs: 1 x ƒ303.104,50. Tweede prijs: 4 x 37.500. Derde prijs: 160 x ƒ947,20. Vierde prijs: 5.614 x ƒ26,90. Vijfde prijs: 72.555 x ƒ5,00. Cijferspel 46: Eerste prijs: 2 x; Tweede prijs: 4 x; Derde prijs: 26 x; Vierde prijs: 229 x; Vijfde prijs: 2.341 x; vaste prijzen. Toto 46: Eerste prijs: 4 x ƒ5.638,30; Tweede prijs: 156 x ƒ96,70. Derde prijs: 1.863 x 20,20. Toto-gelijk 46: Eerste prijs: 2 x 13.080,70; Tweede prijs: 10 x 41,20. Derde prijs: 100 x 20,60. Vierde prijs: 1.258 x 2,60. voering van de gedachten uit het rapport. Het sectiebestuur voelt daar naast ook weinig voor een werknemersvertegenwoordi ger in de Raad van Toezicht op het Marketing Instituut Be taald Voetbal. Het sectiebe stuur staat ook een andere verdeling voor ogen van de in komsten die het Marketing Bureau zou moeten helpen verwezenlijken. De FBO denkt aan een zestig-veertig verdeling, waarbij dus zestig procent direct naar de clubs gaat. De sectie betaald voetbal zou vijf procent kunnen door schuiven naar de amateurs, die zich in de ogen van de FBO zo ver mogelijk van het betaalde voetbal moeten hou den en zich vooral dienen te bemoeien met hun eerste zorg, het tot staan brengen van de afkalving van het ledenbe stand. De andere kant wil een vijftig-vijftig verdeling van op dit moment nog volstrekt ima ginaire bedragen, waarbij de kosten van de nieuw te benoe men commerciële staf van de sectie betaald voetbal geraamd worden op 600.000 gulden na drie jaar. De FBO is van mening dat het betaalde voetbal in de nieuwe commerciële organisatie ook de inkomsten uit sponsoring en media moet bijdragen om dat anders de liefde nadrukke lijk van één kant komt. De KNVB heeft daarover zijn be denkingen. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 19.30 uur Voetbal: FC Gronlngen-VfB Stuttgart. TV 5, 20.00 uur Sport. BBC 1, 21.30 uur. Sportquiz. BBC 1, 23.20 uur Snooker. BBC 2, 20.20 uur Autosport: RAC rallye. Sky Channel, 22^5 uur Ameri can football. Sky Channel, 23.25 uur: Auto sport. Super Channel, 20.30 uur Bas ketbat. Super Channel, 21.30 uur Voet bal. Super Channel, 22.00 uur Ne derlands voetbal. MORGEN BBC 2, 15.15 uur Snooker. DEN HAAG De koersen van Hilversum en Nootdorp vragen de aandacht. Onze tips voor deze twee meetings lui den. Vanavond 18.00 uur Hilversum. Ie koers: Cum Laude Star, Black Beauty, Cindy Tonka (9-6-8). 2e koers: Charmee d'Almere, Cherie Brovee, Benelux (8-7-6). 3e koers: Bink Uithuizen, Amor de Haar. Arie S (6-4-5). 4e koers: Yrus du Bois, Alfa Nora. Zarolien H (7-5-8). 5e koers: Credit Arden, Beauty Ton ka, Crista Hanover (3-8-1). 6e koers: Zorro V, Alice van Altena Crack Buitenzorg (9-8-7). 7e koers: Bernard D'Ivens, Boni Boyo France (4-5-7). 8e koers: Zozo Nevele, Vriend, Verk Brach (2-7-4). 9e koers: Veloce Nora, Timmer, You Bet (3-7-5). 10e koers: Björn Pride, Carlina d'Al mere, Brown Lady (3-1-8). Nootdorp morgen 14.30 uur. Ie koers: Duke Hanover, Djinn Rie- brand, Dana Marco (9-8-5). 2e koers: Blue Night, Country Girl Cupido de Queen (9-5-3). 3e koers: Another Star, Carrera M Alphonso R (9-1-4), 4e koers: Corry Westland, Brianne S Claes ter Lune (2-3-4). 5e koers: Adonis V, Atlanta, Zanny Oranje (6-10-8). 6e koers: Zeb van de Lente, Yonkers. Woodcock (7-5-2). 7e koers: Berta Buitenzorg, Zoomer Arjen Enkhuizen (10-5-8). 8e koers: Arno Oostland, Bianca Ca- pello, Bambino Ricardo (5-9-10). 9e koers: Uncle Tom, Ypco Oostland Zamajo Star (3-8-6). 10e koers: Attica, Brenda Uithuizen Zodiac Vrijenesse (5-9-10). 11e koers: Birgitte C, Adel Flight Belly Dancer (6-1-5). Boze Turken blokkeren telefoon UEFA BERN Honderden boze Turkse voetballiefhebbers hebben er gisteren voor ge zorgd dat het hoofdkwartier van de Europese Voetbal Unie (UEFA) in Bern niet meer te lefonisch bereikbaar was. Zij gaven gevolg aan de oproep in het dagblad „Gllnes" om bij de UEFA te protesteren tegen het besluit van de tuchtcommissie de tweede wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi voor landskampioenen tussen Galatasaray en Xamax Neu- chatel over te spelen. De kranl had voor dit doel de nummer; van telefoon, telex en fax van het UEFA-kantoor afgedrukt Kort nadat de krant was ver schenen stonden vooral de te lefoons in Zwitserland rooc gloeiend. Pas maandag in d< namiddag kreeg de UEFA eer ander nummer. De wedstrijd moet na een pro test van Xamax worden over gespeeld omdat de Zwitsers ir Turkije werden bekogeld doo: voorwerpen, die van de tribu nes werden gegooid. Xama: verloor de tweede wedstrijt met 0-5 na een overwinninj van 3-0 in het eerste duel. D« Turken zijn tegen het beslui van de tuchtcommissie ii beroep gegaan. SCHAKEN Olympiade In Saloniki Achtate ronde, heren: Nederland- Hongarlje 2-2 (Portisch-Van der Wiel 0,5-0,5; Sosonko-Ribll 0.5-0,5; Sax- Van der Sterren 0,5-0,5; Plket-PInter 0,5-0,5); Sovjetunie-Joegoslavië 2,5- 1.5; Cuba-Zweden 2-2; Oost-Dults- land-West-Duitsland 2-1 voorl.; Vere nigde Staten-Noorwegen 3,5-0,5; Chl- na-Roemenlë 1,5-1,5 voorl.; Indla- Phillppijnen 1,5-2,5; Bulgarlje-IJsland 1,5-1,5 voorl.; Engeland-Zwitserland 3,5-0,5; Spanje-Tsjechoslowakije 2-2. Stand: 1. Sovjetunie 24,5 punten, 2. Verenigde Staten en Zweden 21,5, 4. Oost-Duitsland 20,5 en 1 afg., 5. En geland. Hongarije, Nederland, Den« marken en Phllippljnen 20,5, 1< Cuba 20 en 1 afg., 11. Joegoslavi 20. 12. West-Dultsland, BulgariJ. China en Roemenië 19.5 en 1 afg. Damet: Nederland-lndla 1,5-1, 0-1); Sovjetunie-Polen 1,5-1,5; Hoi garlJe-TsJechoslowaklJe 3-0; Bulgi rlje-JoegoslavIë 1,5-1,5; Nederlani India 1,5-1,5. Stand: 1. Sovjetunie t Hongarije 19,5 punten, 3. Joegoslav 16,5, 4. Polen 16. 5. Grlekenlar 15,5, 6. Cuba 14,5 en 1 afg., 7. Buig. rije, Roemenië. Nederland en Ind 14.5.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9